Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-10 10:51:36

LOGOUT.hu

Ár-érték arányban verhetetlen a Xiaomi Mi2, napjaink egyik legerősebb hardvere mellett a MIUI is jobb, mint valaha. Ha kérdésed van a készülékkel vagy a használatával kapcsolatban, kérlek előbb olvasd el ezt az összefoglalót.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) Karavik


Karavik
veterán

FYI:

MIUIV6-l 5.5.8 kiadás a köv (nem mindegyik publikált) változásokat tartalmazza:

- camera driver issue fix (4:3mode=13,1Mpx; 16:9mode=10Mpx)
- Floating értesítés most már működik a nemfogadott hívásokra is (és opcionálisan minden appra beállítható)
- DND mode issue fix (ezzel már csak az a bajom hogy hétvégére nem lehet külön programot beállítani)
- optimalizálás ikonok rendeződése animáció-n képernyőzár feloldás után (itt volt egy csúnya szaggatás az előző kiadásokban)
- global MIUI ROM-okból kikerült a root option, de Ingbrzy által mindig visszakerül a pénteki kiadásokba (nekem pl. az 5.5.7 még ROOT nélkül van)
- Mától elérhető lesz multilang stable EU kiadás is...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15152) vicces1 válasza szuszinho (#15147) üzenetére


vicces1
aktív tag

Én visszatettem B&R-al, de ahogy Karavik jelezte is, nem szerencsés, mert csinálhat galibákat a KK-ról L-re váltásnál, ha így állítod vissza.
Nekem pl.az ikonokat szórja szét + ilyesmi.
Csak még lusta voltam teljes gyalu után 1esével visszapakolni mindent, de előbb utóbb meg kell csinálni úgyis, hogy nálam is unified storage legyen! :D

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#15153) <Adamsky> válasza Karavik (#15151) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"global MIUI ROM-okból kikerült a root option"

He? A global alatt nem a miuiandroid-os, ill. weekly ROM-ot érted? Gondolom úgy értetted, hogy a gyári, kínai / angol dev. ROM-ok lesznek root nélküliek. Ebbe egyébként mi a logika? Úgy látom addig tényleg nem nyugszanak, míg szifont nem csinálnak a kölesből. :(((

[ Szerkesztve ]

(#15154) Karavik válasza <Adamsky> (#15153) üzenetére


Karavik
veterán

"Gondolom úgy értetted, hogy a gyári, kínai / angol dev. ROM-ok lesznek root nélküliek."

Igen pontosan! A multilang EU kiadás is csak azért lesz (marad) ROOT-olt mert Ingbrzy visszaállítja ezt a lehetőséget a pénteki dev kiadásokban. Máskülönben így nézne ki a Security app, mint most nekem:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15155) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Közérdekű közlemény (már amennyiben Attipapán és rajtam kívül használ (vagy tervez használni) még itt valaki Ivan féle AOSP ROM-ot :D )

Szóval az 5.1.1 nem ajánlott. A wifi részével gondok vannak: gyengébb vételi képesség, hálózat eldobás. Az 5.1-el (4.24) nincs ilyen gond (fyi: ott viszont nincs universal storage).

(#15154) Karavik
Újabb unszimpatikus lépés, és mindaddig, amíg ez egy "dev" ROM (és elvileg van/lesz stabil) teljesen szükségtelen is.

(#15156) szuszinho válasza vicces1 (#15152) üzenetére


szuszinho
őstag

Ami hirtelen a legfontosabb, az a wifi jelszavak visszaállítása. Játék nincs fent.

(#15157) Karavik válasza <Adamsky> (#15155) üzenetére


Karavik
veterán

Igazad van, de user szempontból nem lesz érzékelhető változás ezen a téren, mert a stabil ROM marad továbbra is root nélkül, a multilang weekly EU dev ROM-okba pedig mindig visszakerül a root jogosultság kezelő. Ha nem osztom meg ezt az infót akkor a xiaomi.eu ROM-ot használó userek semmit nem érzékeltek volna ebből ;)

Egyébként érdekes fordulatot vettem észre a xiaomi.eu fórum HSZ-ek alapján. Az Mi2/S userek a MIUIv6-L-al hétről hétre elégedettebbek és már sokkal több a kínlódás, szenvedés a többi készüléket használók (MIUIv6-KK) körében. Sok FC, BUG instabilitás reklamáció érkezett, amik egyáltalán nem voltak tapasztalható Mi2S/MIUIv6-L esetén, ezért is született az a döntés, hogy Stabil multilang EU release-ek is rendszeresen elérhetővé válnak mától.
Szóval egyértelműen fordult a kocka MIUIv6-L/Mi2S javára! :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15158) vornia válasza <Adamsky> (#15155) üzenetére


vornia
senior tag

HM..az nem az universal storages akkor mehet(ne) fel simán mirecoveryből update-ként?
Mert én már belezavarodtam az értekezéseitekbe :U Nem tudom követni...annyira pörögtök :C
Szóval miui eu 5.5.1-van fent..

[ Szerkesztve ]

(#15159) Neck válasza Karavik (#15157) üzenetére


Neck
veterán

Éljen, alig várom, hogy felrakjam a mai release-t :B :K :R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15160) <Adamsky> válasza vornia (#15158) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az 5.1-es (egyik sem) sajnos nem "unified storage" kompatibilis. Neked "downgrade"-elni kellene. Ha, még így is érdekel a dolog, akkor írj rám privátba, és leírom, hogy - elvileg - mit kell ehhez csinálni. Ja, a MiRecovery gyakorlatilag felejtős. Csak miui-s ROM-okat eszik meg.

[ Szerkesztve ]

(#15161) szuszinho


szuszinho
őstag

Mikor szokták kitenni az új romot?

(#15162) Karavik válasza szuszinho (#15161) üzenetére


Karavik
veterán

Most ;)
MIUIv6-L 5.5.8: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15163) szuszinho válasza Karavik (#15162) üzenetére


szuszinho
őstag

Már jön is (kicsit lassan), közben meg elindítottam a miflash-t. Eddig mindig cwm-ből telepítettem, remélem bejön az új rom.

(#15164) szuszinho


szuszinho
őstag

Kamera 2448*3264 képet készített...

(#15165) Karavik válasza szuszinho (#15164) üzenetére


Karavik
veterán

Válaszd ki a camera menüben: képminőség kiváló

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15166) ®abstract® válasza <Adamsky> (#15155) üzenetére


®abstract®
őstag

én a sys 2 használom ivan aosp 4.14et :) jó+minden de tud melegedni..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#15167) szuszinho válasza Karavik (#15165) üzenetére


szuszinho
őstag

Ezzel tisztában voltam.

(#15168) ginola válasza <Adamsky> (#15155) üzenetére


ginola
addikt

Hol találom az utolsó olyan Ivan Loolli. Rom-ot, amit CWM.ből TDB On állásban is lehet használni?

(#15169) <Adamsky> válasza ginola (#15168) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

TDB-vel nem próbáltam, de ®abstract®-nak úgy tudom, ez megy a sys2-n.

(#15170) Karavik válasza szuszinho (#15167) üzenetére


Karavik
veterán

Akkor neked 16GB Mi2 van 8Mpx kamerával?

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15171) szuszinho válasza Karavik (#15170) üzenetére


szuszinho
őstag

B@szki, erről el is felejtkeztem, hogy csak 16-os az mi2s-em. :DDD :U

(#15172) ®abstract® válasza ginola (#15168) üzenetére


®abstract®
őstag

nekem a cwm 6.0.3.2 TDB vel a sys1 en v5 miui,sys2 ivan 5.1 romja megy hibátlanul :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#15173) bojtix


bojtix
tag

Multi V6 5.5.1. alatt. 2-3 napja előfordul olyan, hogy csak csöng a teló, de fekete a képernyő. Feloldani sem tudom normálisan, mert a hívásmenü nem ugrik fel. A legjobb módszer a power gomb hosszú nyomásával való újraindítás volt.
Lefrissítettem 5.5.8-ra. A véletlen használat megelőzés funkció ki volt kapcsolva, de azért be-ki kapcsoltam, majd meglátjuk....
Valakinek hasonló?

WIFI
Iván féle sokáig nekem nem volt meg és nem is nagyon tesztelgettem, de ebben nálam sokkal jobb mint V5 alatt bármikor. Kb. olyan mint CM11-n.

Kamera
Valóban megjött a régi felbontás. Reméljük, hogy valóban jön vele a hívás jelzés is .... ;]

xiaomi 12X; MI8; MI2S

(#15174) Neck válasza bojtix (#15173) üzenetére


Neck
veterán

Érdekes, nekem ilyet nem csinált. Updater v Recovery tette fel?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15175) Karavik válasza Neck (#15174) üzenetére


Karavik
veterán

Nekem se volt ilyen soha, pedig nagyon sokat nyúzom a telót...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15176) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Elnézést a láma kérésért, de tudna nekem adni valaki egy közvetlen linket, hogy hol találhatom az 5.5.8. -as fastboot romot (tgz)? A V5-ös stabil romom csinál néha érdekességéket és feltenném a V6L multilangot (újra). De nem találok fastboot romot. :F Előre is köszönöm!

(#15177) Disque válasza DrKapocs (#15176) üzenetére


Disque
aktív tag

A legfrissebb fastboot romok lelőhelye
Neked ez kell: Xiaomi Mi 2/2S Latest Developer Version Fastboot File Download
Ez angol/kínai, erre kell feltenni a multilangot, ha az a célod.

[ Szerkesztve ]

(#15178) DrKapocs válasza Disque (#15177) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nagyon köszönöm! :R

(#15179) redbiro


redbiro
őstag

a fastboot romként feltett 5.5.1-et frissíteném 5.5.8-ra a camera driver hibája miatt.
a teló most már be lett lakva, segítsetek, hogy mi az eljárás, hogy semmi sem vesszen el.

letöltöm a zip-es weeklyt és flashelem update.zip-ként a gyári recoverből?

it never gets easier, you just go faster

(#15180) vornia válasza <Adamsky> (#15160) üzenetére


vornia
senior tag

De a mostani L6 sem unified storage-s :)
Azért kérdeztem hogy így vajon rámenne-e Ivané,ami szintén nem az.

(#15181) Karavik válasza redbiro (#15179) üzenetére


Karavik
veterán

Elegendő csak simán letölteni ROM-t és updater app-ból frissíteni. Ez a legegyszerűbb mert így nem kell átnevezni a fájlt és nem kell az sem, hogy az SD gyökerében legyen. Download mappában is maradhat vagy ahová éppen letöltötted csak az updater app-ból betallózod és kész...természetesen semmi nem fog elveszni a telóról.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15182) <Adamsky> válasza vornia (#15180) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Amit link-eltem Neked az tényleg nem, de az nem is a legújabb. Van már egy 5.1.1-es (ez itt az Android verzió), ami május 3-i. Na az már csak unified storage-t ismer. Viszont azt nem fogod tudni TDB-vel használni, ill. mint korábban említettem, a wifi-s vételi képességeivel gondok vannak, szóval én ajánlom.

(#15181) Karavik
Nem fog "összeveszni" neki a kínai / angol, és a miuiandroid-os ROM? Nekem anno (még a v5-nél) okozott furcsa dolgokat, mikor így, "dirty install"-ba tettem rá az egyiket a másikra. Arra akarok kilyukadni, hogy én inkább mentenék, és utána csak egy full wipe-ot követően tenném fel a legfrissebb weekly ROM-ot.

(#15183) Karavik válasza <Adamsky> (#15182) üzenetére


Karavik
veterán

Ő csak egy szimpla heti frissítést akar 5.5.1-ről 5.5.8-ra. Már előző héten 5.5.1-el megvolt neki MiFlash-el a tiszta telepítés, innentől már csak egyszerűen updater app-ból elég frissíteni a rendszert.
Jó beadna, ha minden héti frissítést MiFlash-el kéne gyalulni ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15184) <Adamsky> válasza Karavik (#15183) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

De a fastboot ROM-ok angol / kínaiak, nem? Nem azt írta, hogy fastboot-ra még rátette az 5.5.1-es weekly-t, hanem: "fastboot romként feltett 5.5.1-et frissíteném 5.5.8". Én csak azt mondom, hogy a fastboot-ról történő weekly (vagy miuiandroid-os) ROM-ra tröténő átállás előtt legyen egy full wipe.

(#15185) Karavik válasza <Adamsky> (#15184) üzenetére


Karavik
veterán

Ő csak xiaomi.eu multilang 5.5.1 -ről szeretne frissíteni xiaomi.eu multilang 5.5.8-ra.
Itt láthatod, hogy múlthetén megkapott minden szükséges instrukciót a telepítéssel kapcsolatban ill. közvetlenül ez után van 1-2 HSZ amiből kiderül, hogy xiaomi.eu 5.5.1-et használ: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15186) <Adamsky> válasza Karavik (#15185) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... kiderül, hogy xiaomi.eu 5.5.1-et használ ... " - na, ez nekem nem volt meg, ill. nem emlékeztem rá. Csupán a hozzászólását próbáltam értelmezni. Még szerencse, hogy Te rajta tartod a fórum ütőerén a kezed, és nyilvántartod, hogy kinek mi van fenn. :)

Más:
Kicsit ránéztem az en.miui.com-ra, és ezen Hugo Barra-s nyilatkozaton kicsit felb@**tam az agyam. Nem tudom eldönteni, hogy ő ennyire sötét, vagy az embereket (a saját vásárlóit!) nézi teljesen hülyének. Mi lesz a következő? Letiltják az OTG-t, az FM rádiót, vagy vm. fix, speciális csatlakozójú fülest adnak minden flagship telefonjukhoz, azért hogy megakadályozzák, hogy a kedves vevő valami gagyi hamisítvánnyal használja készüléket, rontva ezzel annak szuper hangminőségét?

[ Szerkesztve ]

(#15187) Karavik válasza <Adamsky> (#15186) üzenetére


Karavik
veterán

...csak épp Hugo elfelejti megemlíteni, hogy a Samsung azért nem használ már microSD bővítési lehetőséget, mert azzal rontanák a telefon összteljesítményét, ami teljesen érthető is, mivel a Samsung már UFS2.0 tárolót használ opcionálisan akár 128GB méretben, melynek írási/olvasási sebessége az SSD-vel azonos. Xiaomi és a többi gyártó pedig még ezt az elavult eMMC-t alkalmazza...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#15188) <Adamsky> válasza Karavik (#15187) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Valamint, akkor minden (!) modelből legyen 16-tól 128 (vagy akár még több) Gbyte-ig. Nem egy olyan véleményt olvastam, hogy valaki azért nem veszi majd meg pl. a Mi4i-t, mert csak 16 Gbyte-os van belőle. Ja, és a legfontosabb, hogy akkor csökkentsék az extra Gbyte-ok felárát.

[ Szerkesztve ]

(#15189) Attipapa


Attipapa
aktív tag

Aki még nem rendezte át a particiót,de szeretné az Ivan 5.1.1-et,azoknak itt egy letöltési hely. jelszó:3y2e
Az updater appot ne használjátok, mert a frissítés csak merge particióra jó.
Semmi baj a WIFI-vel,ha MIUI 5.4.10 alap van feltéve. Az 5.5.1-el már gyengébb a vétel,és néha dobálja. Szerintem a NON-HLOS.bin a bűnös,amint azt a tapasztalat mutatja.

(#15190) <Adamsky> válasza Attipapa (#15189) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez nem ugyanaz (MD5: b6107c7d61c9013d50b0e1e8bd6c438a )? A 4pda-ról való a link.
Ez a NON-HLOS.bin hol is van pontosan? Egy ROM frissítéskor ez nem íródik felül? Lehet butaságot írok, de szerintem mindegy, hogy AOSP előtt melyik ROM-ot teszed fel fastboot módba. Illetve azért mégse, mert ettől függ, hogy milyen lesz a partíciók felosztása. Na, de a wifi? Erre is hatással lenne? Én egyébként az 5.1.1-nek a "aries_images_5.4.24_5.0_cn_05157b373b.tgz"-vel (tudtommal az első unified storage-s) "ágyaztam" meg, és sz@r volt a wifi (a munkahelyi tesztem hétfőre várható). Összegezve: akkor tapasztalatod szerint az "unified"-es (4.24, 5.1 ... 5.8-at próbáltad?) ROM-okkal gyengébb a wifi?

(#15191) Attipapa válasza <Adamsky> (#15190) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Csak a MIUI romokban van,más romokban CM,Ivan,...etc.. ez nincs benne. Már ezt a fórumban az elmúlt évben is tárgyaltuk, és utána is néztem, sőt Karavik cseh haverja is leírta, hogy csak a MIUI romokban van ez benne. De ha megnézel egy zip fájlt ami nem MIUI rom, akkor láthatod, hogy nagyon sok dolog hiányzik belőle. Többször tapasztaltam, hogy nem mindegy melyik alapra rakom fel a harmadik féltől származó romot.Nekem fel van írva a régi verzióknál is, hogy melyik MIUI rom az, aminek a legjobb a kommunikációs része. Pl. JLB27-es tökéletes volt. Amennyiben felétek túlteng a térerő, lehet,hogy észre sem veszitek,de itt a hegyek között ez is számít,nem is keveset. Már ezt is leírtam, kb.egy éve!
Ja és a modify rom ugyanaz amit én linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#15192) Attipapa


Attipapa
aktív tag

"Összegezve: akkor tapasztalatod szerint az "unified"-es (4.24, 5.1 ... 5.8-at próbáltad?) ROM-okkal gyengébb a wifi?"

A leírt ROM-okat nem próbáltam, úgyhogy ilyen véleményt nem mondok, és nem is mondhatok! Mindössze annyit írtam, hogy a harmadik féltől származó romok, hogyan viszonyulnak a MIUI alapról származó ROM-okhoz.Minden rom-ban van ugye wifi illesztőprogram és ez nem mindegy,hogy melyik alappal hogyan dolgozik együtt.

(#15193) <Adamsky> válasza Attipapa (#15191) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hmm...
Mennyire vagy biztos benne, hogy a NON-HLOS.bin a ludas a wifi problémáért?
Fastboot-ból ezt egy egyszerű "fastboot flash modem NON-HLOS.bin" -el le lehetne cserélni, nem? Mert akkor nem kéne bukjuk az unified storage-t, ill. ha lenne egy jó radio/modem páros, akkor azt ROM-ról ROM-ra lehetne vinni. Rosszul gondolom?

... vagy kicserélhető a fastboot ROM-ban is, MiFlash előtt.

[ Szerkesztve ]

(#15194) Attipapa válasza <Adamsky> (#15193) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Teljesen egyetértek! Én is erre gondoltam, főleg látva azt, hogy a most visszarakott rendszeremben az Ivan 5.1.1-es is jó WIFI vételt produkál az 5.4.10-es alappal. "Valami van...."

(#15195) <Adamsky> válasza Attipapa (#15194) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Akkor mi legyen a kiindulási alap? 6-os Miui-ból a 4.24-es? Hétfőn azért tuti kipróbálom így a céges wifi-t, ahogy van (Ivan 5.1, alap: v5-ös dev. 12.5.), aztán, ha lesz egy szabad estém, akkor feldobom a legfrissebb fastboot-os 6-os ROM-ot a 4.24-es NON-HLOS.bin-jével, majd rá az 5.1.1-et (az unified-eset), aztán meglátjuk. :)

(#15196) <Adamsky> válasza Attipapa (#15194) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Van egy rossz hírem. Sajna mégsem lesz ilyen "egyszerű" ...
Megnéztem, és a 4.10, 4.24, 5.1 és 5.8-ba ugyanaz a NON-HLOS.bin van. Az 5.4.3-as, az első Lollipop-os, ahol más. Ez pedig ua. mint az előző heti KK-s spec. edition 3.27.

(#15197) ginola
Melyik ez a "régi KK-s ROM"? És ami talán még fontosabb, hogy ha nem a Miui-s KK, akkor mire lett rátéve?

[ Szerkesztve ]

(#15197) ginola válasza Attipapa (#15192) üzenetére


ginola
addikt

Egyik telón az Ivan Rom található a másikon a régi KK utóbbin még akor is bőven jó a wifi, mikor a másik már régen nem látja....

Sajátomon marad a KK a TDB-t én személy szerint hülyeségnek tartom, hogy az új ROM-al nem lehetséges!

(#15198) bojtix válasza Neck (#15174) üzenetére


bojtix
tag

Az új Miflash-l teljes gyaluval felment az átpartíciónálós kínai még a rossz recoveryvel úgyhogy maradt az update. Fel is ment fel az aktuális multi mind a két system-re. Azóta is update-l keresztbe frissítem.

[ Szerkesztve ]

xiaomi 12X; MI8; MI2S

(#15199) Neck válasza bojtix (#15198) üzenetére


Neck
veterán

Érdekes, mert én recoveryvel frissítettem 5.5.1-re.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15200) Karavik válasza Neck (#15199) üzenetére


Karavik
veterán

Igen, de az újraparticionálás először a MIUIv6 5.4.24-el jött és ott az MiRecovery még defektes volt azaz "update.zip to system" és "wipe SD card" funkciók nem működtek benne, szal Ő még ezt a verziót nyomatta fel MiFlash-el, de ez nem jelent semmit, mert a köv. ROM frissítés frissíti az MiRecovery-t is...

Más:
Nekem a legújabb heti dev kiadás (MIUIv6-L 5.5.8) teljesen problémamentes. Akksit is teszteltem ma: 3ó45p kijelzőidőt hozott, úgy hogy abból 1ó31p-et játszottam (Limbo-val) a többi zenehallgatás, Tapatalk, böngészés.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.