Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

na ez örvendetes hír. Gondolom play anywhere cím lesz,elég lesz megvennem az egyik platformra :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) oriic válasza b. (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nyilvan ez meg nem hivatalos, lehet sima nyomdai hiba is.

Live-Die-Respawn

(#3) b. válasza oriic (#2) üzenetére


b.
félisten

Remélem, hogy van valóságalapja :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Steam-re nem fog jönni a játék. Csak azért, mert az MS ragaszkodik ahhoz, hogy a PC-sek együtt multizhassnak az Xbox playerekkel. Emiatt a PC-s játékosok kb. 90%-át ki is lőtték.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5) Hopkins95 válasza huskydog17 (#4) üzenetére


Hopkins95
addikt

Amúgy ez szerintem abszolút nem rossz ötlet az MS részéről. Miért ne venné még ezért a PC-sek 90 százaléka? Nekem is PC-m van és az elsők között fogok beszerezni. :)

Egyébként az irányításra nagyon kiváncsi leszek, hogy támogatni fogja e konzolon az egér + billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#6) oriic válasza huskydog17 (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De hisz hivatalosan nem is jön konzolra, akkor hogyan lenne az az indok, hogy azért nem jön Steamre hogy együtt tolhassák PC-sek Xbox-osokkal? :D

(#5) Hopkins95

Már csak annyiban is jó ötlet, hogy ezzel a lépéssel nem kell a felesleges sarcot kifizetniük Valve-nek. Akit érdekel az így is úgy is megveszi.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#7) Hopkins95 válasza oriic (#6) üzenetére


Hopkins95
addikt

Így van, ez kb. olyan, mintha azért nem vettem volna meg meg a Battlefieldet, mert az Originen van és nem a Steamen. Én sem vagyok híve a sok kliensek, de mint mondtad, megvan az oka annak, hogy a Micro miért ott árulja csak a játékot és nem a Steamen.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#8) huskydog17 válasza oriic (#6) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Figyelembe véve ennek a hírnek a tartalmát és hogy a MS az Xbox Live szolgáltatásra hivatkozik, könnyű összerakni, hogy ez van a háttérben.

#7 Hopkins95: "Így van, ez kb. olyan, mintha azért nem vettem volna meg meg a Battlefieldet, mert az Originen van és nem a Steamen."

El sem tudod képzelni milyen sok játékos van így ezzel. Rengetegen nem vesznek meg xy címet csak azért, mert nincs Steam-en.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#9) b. válasza huskydog17 (#8) üzenetére


b.
félisten

Szerintem itt ez nem lesz befolyásoló tényező. Ha meg jön boxra a play anywhere szolgáltatás többet ér , mint a steam számomra, hisz így 2 platformra kapom meg egy áron.
Nekem mindegy min jön, nem fogom kihagyni a játékot. Jöhetne miattam a Bosch mosogatógépemre is... :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Milyen egy RTS játékot kontrollerrel játszani?

(#11) 3L1T3


3L1T3
addikt

Nagyon örülnék neki. Eggyel kevesebb indok lenne, hogy bekapcsoljam a PC-m! :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#12) Dreimus válasza b. (#9) üzenetére


Dreimus
senior tag

Meg nem utolsó sorban a Gamepass előfizetőknek ingyen is lenne mert MS cím :))

[ Szerkesztve ]

(#13) b. válasza Dreimus (#12) üzenetére


b.
félisten

+1

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) #52588800 válasza huskydog17 (#4) üzenetére


#52588800
törölt tag

Beszerezzük vagy "beszerezzük" ;]

(#15) Youri válasza Steve_Brown (#10) üzenetére


Youri
veterán

Jo regen jatszottam Warcraft 2-t meg Red Alertet PSX-en, hat fura volt, de meg tudtam szokni, es gepem meg nem volt

RTX ON

(#17) 3L1T3 válasza #32839680 (#16) üzenetére


3L1T3
addikt

Még nem! :) De remélhetőleg mire megjelenik az AoE addigra igen! :C

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#18) hombre[EU] válasza #32839680 (#16) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A gép támogatja csak a játékok nem. PS-en a Fortnite-ot én egérrel játszottam egész biztosan az Xbox is tudja

Life, Uh, Finds A Way

(#19) AMD Power válasza oriic (#2) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig sokan nagyon orulnenek neki ha valos lenne!! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21) GodGamer5 válasza Steve_Brown (#10) üzenetére


GodGamer5
addikt

Szar.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#22) l.skywalker válasza #32839680 (#16) üzenetére


l.skywalker
félisten

Minecraft Béta már igen.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#23) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#24) Dr. Akula válasza huskydog17 (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már miért lőtték volna ki? A pc-sek tudnak a steampowered.com-on kívül máshova is klikkelni.

[ Szerkesztve ]

(#25) Krill77


Krill77
őstag

Érthetetlen a játék körüli hype. Ultra repetituv, 1x vegigjátszós. Sehol nincs a sc (1) hez. Egyébként nem rossz. 1x végig lehet tolni.

(#26) batman91 válasza Krill77 (#25) üzenetére


batman91
őstag

Szerintem meg köröket ver rá a sc 1-re. Amúgy meg mind a kettőt szeretem.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#27) Dr. Akula válasza Krill77 (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

LOL. Az SC eléggé túl van hípeolva, kb. mint a HL, az azért mindent elmond hogy mégse az ezekből, hanem az AoE-ből készül reinkarnáció.

(#28) Krill77 válasza batman91 (#26) üzenetére


Krill77
őstag

Sokkal tobb taktikai lehetőség van a sc ban. Az ageof ban tok ugyanúgy kell minden pályát megcsibalni.

Dr. Akula : hype? Lol. Hat a sc a pont nem hype. Azt ugye nem gondolod komolyan, h egy game azért jobb a másiknál mert készül reinkarnáció belőle.. Soha nem volt olyan kultusza az ageofnak mint a scnak. Nem is olyan egyhangu.

[ Szerkesztve ]

(#29) Raysen623 válasza huskydog17 (#4) üzenetére


Raysen623
addikt

Szerintem sikerült túltolnod a bringát... Aki csak Steam-ről képes vásárolni az szimplán nevetségessé teszi magát. Ennyire beszűkült vásárlói szokással én speciel még soha nem találkoztam PC oldalon. Szóval az a 90% is inkább 5 max 10 lehet.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#30) Dr. Akula válasza Krill77 (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért készítenek belőle remaket, mert van rá igény. Amire nincs, abból nem. Az SC-nek talán egyedül DKoreában volt/van kultusza, nálunk ugyanolyan egyszeri játék volt mint mondjuk egy COD/BF. A 2. részét már megjelenéskor fikázták hogy "régenmindenjobbvolt", az AoE esetében ilyesmit nemigazán hallottam, kb. minden részét szeretik. És hogy ne lett volna kultusz? Hát LOL, akkor miért jönne a 4. rész? A fiók mélyére, elfekvőnek? :D

(#31) #65675776 válasza Krill77 (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ehhez képest az RTS-ek népszerűsége pont akkor kezdett látványosan zuhanni, amikor az SC-vel túlpörgetett kattintgatóbajnokságot csináltak belőle, ahol meg kellett tanulnod, hogy mit, milyen sorrendben építesz, fejlesztesz. Odáig süllyedt az RTS, hogy egyes játékokban már beépített APM számláló van, ami mindent elmond, hogy miről is szól a játék.

De részletkérdés. SC-ből is készül a remake, ingyenes is lesz. Az AoE 2 HD meg köszöni szépen, annyira nem népszerű, hogy a Steam-es eladási listában mindig egészen elől van öreg játék létére. Most éppen az 50. helyen (ha nagy leárazások vannak, akkor meg az első 10-ben van permanensen.). Ahogy a legtöbbet játszott Steam-es játékok között is ott van. Kicsit olyan, mint a Heroes III Complete GoG-on. Az meg folyamatosan az első 10-15-ben van az eladásokban.

Egyébként meg az, hogy elérhető-e Steam-en és játszható-e multiplatform módon nem függ össze. Elég sok játék van Steam-en, amelyhez be kell jelentkezned egy másik szerverre is, nem csak a Steam-ére. Itt is könnyedén megoldható lenne.

(#33) #65675776 válasza #32839680 (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tudod, nincs meg a forráskód, csak az alapjátékhoz. Ezzel mindent lesöpörnek az asztalról. Igaz, hgoy a modderek ettől még tudnak teljesen új tartalmat is létrehozni, de odase neki.

Szerintem a HoMM3-nak pont annyi ráncfelvarrás kellene, mint az AoE-nek. Legyen a mai, nagyobb felbontású világban is élesebb, részletesebb az egész, de ne olyan takonyszerű, mint az Ubi féle H3HD.

Az SC2-t kb mindenki visszalépésnek tekinti az SC-hez képest. Ezért örülnek sokan a felújított verziónak.

(#34) Dr. Akula válasza #32839680 (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Blizzard inkább gyúrjon egy olyan valódi Diablóra, amihez nem kell single playerhez online kényszerítés.

(#35) Raysen623 válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez az ami nem fog megtörténni. Fel lehet ébredni...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#36) l.skywalker válasza #32839680 (#32) üzenetére


l.skywalker
félisten

Heroes3 - télen-nyáron! :DD :DD :DD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#37) Dr. Akula válasza Raysen623 (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már az 1.-2. résznél megtörtént, nem olyan bonyolult ez. Lehet hogy igazuk van a scientológusoknak, alapból mindent tudunk, csak elfelejtettük, ez most a Blizzardnál tökéletesen látszik. :D

[ Szerkesztve ]

(#38) oriic válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Eselytelen.:D

Live-Die-Respawn

(#39) Norb79 válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


Norb79
őstag

Tavaly augusztus 14 óta kapható az SC1 remaster. Az kb ugyanez, mint az AOE1DE. Csak bneten kapható, nincs steamen, így aztán te se tudsz róla. Erről ennyit, hogy mit éri meg remasterelni, meg mi mennyire kerül be a köztudatba attól függően, hogy van e steamen, vagy nincs (#24-es kommentedre is reagálva).

(#40) Raysen623 válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


Raysen623
addikt

Igen, olyan világban ahol nem volt általánosan mindenkinek internet hozzáférése, ha pedig volt is, akkor modemes. Akkor még nem tudták megcsinálni, ma pedig már alap. Közben megváltozott körülötted a világ. Te miért nem változol kicsit? :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#41) b. válasza Raysen623 (#40) üzenetére


b.
félisten

ez nem jelenti azt , hogy ez feltétlenül jó megoldás .. Én sem akarnék változni ezen a téren

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) Raysen623 válasza b. (#41) üzenetére


Raysen623
addikt

De ha azt is hozzávesszük, hogy ezáltal könnyebben törhetővé válik a játék, akkor ugye érthető a fejlesztők hozzáállása. D2-ben volt LAN üzemmód emlékeim szerint, és tört verzió is van mai napig.
A megoldásokról pedig el lehet vitázni, de nem ettől lesz jó vagy rossz egy játék.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#43) #52588800 válasza Raysen623 (#42) üzenetére


#52588800
törölt tag

Szolgáltatást csináltak belőle, mert jobban lehetett így fejni a teheneket. Emlékezz csak vissza az aukciós házra. Szedték a sápot rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#44) b. válasza #52588800 (#43) üzenetére


b.
félisten

Így van, ennyi.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) szupermacs válasza #32839680 (#32) üzenetére


szupermacs
veterán

A Heroes széria a 3D-vel halt meg. Átláthatatlan és üres pályákkal volt tele. A 6. rész is ugyan ez volt, csak kicsit szebb.
Szerintem nincs szükség ilyen H3 remakere, ahogy a H3HD-ra se lett volna abban a formában, ahogy prezentálták és kiadták. És ezt H3 rajongóként mondom, mert az egyetlen játék ami mai napig lültet a PC elé.

(#46) l.skywalker válasza szupermacs (#45) üzenetére


l.skywalker
félisten

Abban igazuk van előttünk szólóknak, hogy pl. a Settlers II 20th edition jól sikerült - ergo, ha jönne egy Heroes3 ami ugyanezen a vonalon lesz újabb vagy szebb, az szerintem jó lenne.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#47) #52588800 válasza l.skywalker (#46) üzenetére


#52588800
törölt tag

Jól vízre vitték a Settlers sorozatot is...

(#48) Norb79 válasza szupermacs (#45) üzenetére


Norb79
őstag

Az az iOS kiadás miatt volt érdekes és ha már akkor kiadták PCre is. Nem véletlen 4:3as képarányos ahogy az iPad is.

(#49) Norb79 válasza #52588800 (#47) üzenetére


Norb79
őstag

Settlers sorozat nagyon hullámzó volt, 1 hihetetlen jó volt a maga újdonságával, a kettő tökéletesítette, a három volt a kedvencem, az zseniális volt, a négyre valahogy sose volt időm, mindig csak belekezdtem, az öt-hat viccnek is rossz, a hét megint jó lett, sőt, de a csúcson abbahagyták, kár érte. A 10th anniversaryt persze megvettem én is, de sok időm nem ment bele, csak 6-7 pályát toltam le a kampányból.

(#50) szupermacs válasza l.skywalker (#46) üzenetére


szupermacs
veterán

Kíváncsi lennék, hogyan csinálnak meg egy tökéletes 2D játékot 3D-ben. Minden térképet, mechanikát átültetni lehetetlen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.