Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az egérkezelés, az egér gyártójának szoftverétől függ leginkább. Lényegtelen mennyire buta vagy okos a Windows alap szoftvere.

Nem kell szavazni. A Windows 10 elkerülhetetlen lesz egy idő után, szóval az olcsóbbat vedd meg most, aztán upgrade.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) peter9228 válasza Hieronymus (#1) üzenetére


peter9228
aktív tag

Szerintem is amelyik olcsóbb, aztán frissítsd Win 10-re.

(#3) CJ4567


CJ4567
veterán

MarkC Mousefix WinXP-től 10-ig tökéletes.

No Sana No Life

(#4) kaszaking


kaszaking
tag

Miért erőlteti mindenki ezt a Win10-et? Miben más egy Win 8.1-től azon kívül hogy a 10es egy fél oldalnyi linkre küldi folyamatosan az adataidat?

(#5) sz.balazs.95 válasza kaszaking (#4) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Azért, mert az univerzális appok azon mennek.
A Microsoftnak azért fontos, hogy minnél több ember használja a legfrissebb Windowst, mert akkor kisebb a fragmentáció, és a fejlesztők sokkal könnyebben tudnak koncentrálni az új Windowsokra, azaz nem kell azon agyalni, hogy az új feature-öket használják ki inkább, vagy pedig a régebbi Windows verzióval tartsák meg a kompatibilitást.

Főként ezért lett ingyenes a Win10 frissítése is.
Hasonlót csináltak amúgy a 8-nál is, csak ott a kedvezmény mértéke nem volt 100%-os, de egyébként a 8 példája jól mutatja, hogy erre szükség van, mivel rengeteg a Win7 felhasználó, így emiatt a Windows Store is lassabban telik meg appokkal, mert sok fejlesztő inkább hagyományos win32 programot fejleszt, a nagyobb felhasználói bázis érdekében.

Szóval kb. ezek azok az okok, amik miatt a Microsoft erőlteti a Win10.

Viszont amíg nem tudnak összeollózni egy olyan felületet a 10-hez, ami számomra méltó utódja lenne a 8.1-nek, addig én a magam részéről magasról ....-ok arra, mit akar a Microsoft. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#6) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sto:
Rákerestem és találtam Win 8.1-hez is mouse acceleration fix-et, tehát ha csak ez tartana vissza a 8.1-től és egyébként a 8.1-felé húzol, akkor én meglépném.
(aktív mouse accelerationnal soha nem fogsz megtanúlni értelmesen, gyorsan célozni, célra rántani)

Én gémelek, W7-et használok, de az általános vélemény az hogy win 7 -> 8.1 -> 10 irányban minimálisan gyorsul a 3D sebesség is. a különbség nem számottevő.

win 10-et mondjuk én még nem raknám fel, ki szoktam várni míg az új rendszereket kikupálják.

Az ok, ami miatt én a 7-nél vagyok még az egyrészt a lustaság, másrészt pedig az, hogy szerintem ha nem akar bajt (elkerülhető szívásokat) magának az ember akkor mindig érdemes azon a rendszeren maradni, ahol a legnagyobb a felhasználóbázis, az appok mindig azt fogják a legjobban preferálni, az lesz a leg szivásmentesebb ez pedig jelenleg a Win7.

J.

[ Szerkesztve ]

(#7) anorche1 válasza kaszaking (#4) üzenetére


anorche1
őstag

:U

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#8) #51736960


#51736960
törölt tag

szerintem 7.
a 8.1 kuka, folyamatosan csökken a részesedése, a fejlesztők nem fognak rá normálisan tesztelni.
a 10 pedig kiforratlan még, én megbántam az update-t, majd visszatérek rá akkor, ha javítanak mindent, és a dx12-es hype is beérik és tényleg látható sebességnövekedést hoz.

szerk: a 8.1 esetében nálam a "mouse acceleration fix" egyáltalán nem oldotta meg a problémát :U

[ Szerkesztve ]

(#9) sto1911


sto1911
veterán

A 8-as mouse fix nekem is megvan, de allitolag nem oldja meg 100%-osan a gondot.

(#10) joysefke válasza sto1911 (#9) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem vagyok az otthoni gépem előtt, de azon van konzolablakos alkalmazás, ami méréssel (egér szenzor elmozdulása vs kurzormozgás a képernyőn) ellenőrzi az egérgyorsítás állapotát. Azt mindenképpen érdemes kipróbálni, főleg, ha skálázással használod a desktopodat (mint pld. nálam, W7-en 125%-ra van kapcsolva a skálázás).

Keress rá.

így 100%-os biztonsággal el tudod dönteni, hogy sikerült-e kikapcsolni a gyorsítást.

[ Szerkesztve ]

(#11) sto1911 válasza joysefke (#10) üzenetére


sto1911
veterán

Szerinted ezt VM-ben le lehetne ellenorizni :F A mostanit nem nagyon van kerdvem ujrarakni warez 8-al, hogy utan legalis 7-rol frissitsek adott esetben 10-re :D

(#12) joysefke válasza sto1911 (#11) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem hiszem: Gondolom ez a tool raw adatokat (pontban kifejezett szenzor elmozdulás értékeket) olvas ki az egér driverből és azt hasonlítja össze a kurzor elmozdulással. Gyanítom, hogy a vmware egér drivere ebbe bele fog rondítani...

Ha van valaki jó arc gémer aki 8.1-et használ annak illetve neked is el tudom este küldeni a cuccot, vagy a linket hozzá (akkor rákeresek) és kipróbálja. Nem boszorkányság ez...

J.

(#13) sto1911 válasza joysefke (#12) üzenetére


sto1911
veterán

Szerintem megvan az is, van egy zipem, az elvileg tele van ezekhez kapcsolodo dolgokkal, csak nem neztem mar evek ota. De ahogy elnezem 2010-es a legfrissebb, valszeg az van nekem is. Csak a telepitest akartam meguszni :S

(#14) joysefke válasza joysefke (#12) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

szerk: látom te is megtaláltad már

Nah megvan:

Én akkorban a PH-s egértopik nyitóhozzászólásából indulva a következő oldalról töltöttem le a fixet (én W7-et használok):
katt

Egy ZIP file-ba van csomagolva minden ami kell, a fix egy reg-file meg ugye a hozzá tartozó leírások, a reg file-on kívül találsz egy mousemovement recorder nevű kis futtathatót, aminek a segítségével ellenőrizni tudod az egérgyorsítás állapotát.

A dolog a W7-es tapasztalataim szerint tényleg működik, a mousemovementrecorder felismerhetővé teszi az egérgyorsítás állapotának változását.

Egyébként én a helyedben nem bohóckodnék, egyszerűen megkérdezném a PH-s egértopikban, hogy éppen mi a helyzet a W8-al egérgyorsítás ügyben (szinte biztos vagyok benne, hogy van működő megoldás, mert még a MS is kiadott valami KB-t ami hivatva volt javítani a dolgon, tehát nem arról van szó, hogy direkt ki akartak cseszni a játékosokkal).

Egyébként a véleményemet olvashattad W7 vs W8 ügyben:
W7 jelenleg jóval több gémer gépen van mint W8, ráadásul ez sosem fog megváltozni, mert a migráció egyértelműen W7-ről közvetlenül W10-re fog történni a W8 köztes lépcső kihagyásával. Innentől kezdve én nem látom értelmét minimális 3D sebességtöbbletért cserébe egy kisebb penetrációjú platformra váltani.

Ha Te a W8-at preferálod a W7-el szemben mert jobban kézre áll, kellenek az új feature-ök, kell a gyorsabb boot etc, akkor azt mondom menj a W8 felé. Személyes tapasztalatom nincs, de nem igazán olvastam 3D sebességgel vagy hibákkal kapcsolatos panaszt.

J

[ Szerkesztve ]

(#15) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem az utolso epkezlab operacios rendszere a microsoftnak, a 7-es. Azota csak erolkodik es ugy latom ebbol semmi jo nem sikeredett neki. Emiatt en azt javaslom, hogy 7-et vegyel aztan ha osszetakoljak hasznalhatora a 10-et, akkor valthatsz. Ez gyanitom 1 even belul nem fog nekik sikerulni, szoval fizetos valtasnak nez ki.

(#16) sto1911 válasza Lauda (#15) üzenetére


sto1911
veterán

Egyebkent ez hogy van? Ha egy even belul megigenylem a 10-est, es az egy ev letelte utan fel akarom rakni, akkor mar nem lehetseges? Nem accounthoz kotodik?

(#17) Lauda válasza sto1911 (#16) üzenetére


Lauda
félisten

A megjelenestol szamitva 1 evig frissithetsz ra ingyenesen, utana fizetni kell erte. A megigenylem alatt nem tudom mit ertesz.

(#18) sto1911 válasza Lauda (#17) üzenetére


sto1911
veterán

[link] itt ezt irjak:
2. A Windows 10 beszerzése alkalmazásban kattintson az "Ingyenes frissítés lefoglalása" gombra!

Ebbol gondolnam, hogy az ott "lefoglalt" licensszel kesobb is felrakhatom legalisan.

(#19) joysefke válasza Lauda (#15) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Semmi konkrétumot nem mondtál, hogy mégis mivel lenne jobb a Win7 mint a Win8 arra amire ő akarja használni. A topikban amit te is követsz (GTX980/970) nem számolnak be az emberek semmiféle Win8 anomáliákról hanem inkább elhanyagolható mértékű, de mégis mérhető sebességnövekedésről.

Szóval ez innen kezdve hangulatkeltés, persze minden konkrétumot mellőzve:

Szerintem az utolso epkezlab operacios rendszere a microsoftnak, a 7-es. Azota csak erolkodik es ugy latom ebbol semmi jo nem sikeredett neki.

Annyira erőlködik, hogy egy csomó power user már váltott Win 10-re és legalábbis grafika terén én nem hallottam semmi "game breaker" hibáról. Persze ettől még nem ugranék fejest egy kiforratlan rendszerbe.

Ha valakinek nagyon nem felel meg a Windows, lehet menni Linuxra meg Steamboxra játszani... :))

(#20) Lauda válasza sto1911 (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Ez szerintem csak azt jelenti, hogy jelentkezel a frissitesre es majd szol neked a microsoft, hogy letoltheted. Ujra kiemelnem a lenyeget.

A megjelenestol szamitva 1 evig frissithetsz ra ingyenesen, utana fizetni kell erte.

Ezen nincs mit tovabb kombinalni ugy gondolom. ;)

------------------------------------------------------------------------------------------------

(#19) joysefke

A velemenyemet irtam le, nem tenyeket kozoltem. Felesleges konkretumokat irnom. Jelen pillanatban teljesen felesleges windows 7-nel "ujabb" operacios rendszert hasznalni fps jatekokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#21) sto1911 válasza Lauda (#20) üzenetére


sto1911
veterán

Meglatjuk majd :)
Azert erdekes lenne, ha ket ev mulva reinstallkor mar meg kellene vennem, pedig egyszer mar megkaptam.

(#22) Lauda válasza sto1911 (#21) üzenetére


Lauda
félisten

Ha mar egyszer lefrissitetted es beaktivalodott, utana barmikor ujratelepitheted. 1 even belul frissitsd le, mas teendod nincs. ;)

(#23) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Szép estét mindenkinek és segítségeteket kérném.

A windows 7professionált szeretném megvenni de az ára még most is brutális 50k fölött megy, látszik "ms-nek fejébe szált a dicsőség" a támogatása még 4-évig tart még állítólag még.

A kérdésem hol tudnám és melyik üzletben árulják esetleg olcsóbban is vagy melyiket vegyem főleg játékok futtatására kellene kettő gépre saját használatra kellene Xp-váltására.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#24) Hieronymus válasza IstvánLászló (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Amennyiben a játékok futtatása a cél, a professional rossz választás. Olyan szolgáltatásokkal nyújt többet, amit nem tudsz kihasználni. A Játékok esetében Home vagy Home Premium az optimális választás.
Inkább a Home.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) IstvánLászló válasza Hieronymus (#24) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A Home-t mennyiért adják általában csak kb ha lehetne.

Köszönöm a választ is ha még lenne rá új is.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.