Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#289) Dave™


Dave™
nagyúr

Páromnak volt ilyen laptopja én meg 3 éve Linuxot használok mindenhol, szóval most megmondom a tutit, aztán zárható is a topik ( :DDD )

A cikkben szereplő belépő Lenovo teljesen jó, mert kicsi, lapos, könnyű, szép (sokaknak szempont), sokáig elmegy akkuról és passzív. Hordozni remek, tényleg.

Ugyanakkor nagyon silány minőségű a kijelzője (hasonló árú ASUS-ban sokkal szebbet láttam), és ha 32-es emmc-vel veszi valaki, akkor az nagyon necces, igaz kártyával bővíthető. Windows-zal tényleg nem egy nagy élmény, de éppen használható, a Linux nyilván dob rajta.

Akik egymást győzködik használt üzleti meg e között, két teljesen más dologról beszélnek, más a célközönség. Itt kapsz egy új gépet ami sokáig elmegy akkuról, passzív, kicsi, vékony, szép.

Cserébe lassú (de sokaknak ez pont elég), meg nyilván nincs olyan anyagminősége, mint egy Elitebooknak. Viszont nem 2 kiló, hanem csak egy, új az akkumulátora, elfér szinte bárhol, meg színes. Az sem igaz, hogy tejfölös doboz, mert annyira vékony, hogy a vastag műanyag borítás és a viszonylag kis méret kellően merevvé teszi. Ledobni nyilván nem jó ötlet, de ha a sarkánál megfogod, nem hajlik semmit sehova.

Ha a kijelzője jobb lenne, szerintem simán ajánlható lenne bátran, de ennek tényleg nagyon gyenge minőségű a panelje. Amik fényes kijelzővel vannak, általában mind sokkal jobbak, lehet a bevonatot cseszték el ezen.

NGA: ezek valóban nincsenek, de simán lehet, hogy a funkciók amiket használsz, elérhetőek alternatívákban, akár ingyen is, és akkor nem kell előfizetned/warezolnod az Adobe termékeket. Lightroomra ott a Darktable, Illustratorra meg a kiváló Inkscape. Itt lehet alternatívákat keresgélni. Persze kell hozzá nyitottság, de utána bőven megtérül hogy nem egy adott cég termékét tudod csak használni, hanem a funkciókat ami adott végeredményhez kell, szoftvertől "függetlenül". A saját példám tudom hozni, mióta platformot váltottam, a limitáltabb lehetőségekkel sokkal többre vagyok képes, mint korábban, és ez leginkább a szemléletváltás számlájára írható :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.