Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) katona.t


katona.t
tag

Amellett, hogy rengeteg pozitív és megfontolandó gondolat van a cikkben, szerintem sok a ferdítés is.

"amit művelnek gyakorlatilag lopás"
Szerintem ez nem igaz, mert: Ugye itt pl. a torrentes letöltésről beszélünk. Attól, hogy én letöltök egy játékot, nem fog a fejlesztők telefonja pittyegni, hogy: "xy bank, valaki letöltötte az új játékot, mínusz 10000ft."
Ha végigjátszom vásárlás nélkül az már lehet határeset, de azzal Ő nem lesz kevesebb, csak én több, viszont ha nem töltöm le, akkor Ő sem lesz több, de én sem.

"Mert amikor a TV-t nézem a tartalmat a film gyártók adják, amiért szerzői jogdíjat fizetnek minden sugárzás után. A rádiók hasonlóképp."
Véleményem szerint ez is ferde egy kicsit. Nem lehet csak így összehasonlítani a két médiumot. PL. a digi-nél én 2500 ft-ot fizetek a net-ért és a tv-ért is. Tehát az ár ugyanannyi, viszont a tv díjából egy kis rész megy jogdíjnak. Tehát az internet így is drágább, mert ugye egy "jogdíjnyival" olcsóbbnak kellene lennie a TV-től. A rádió meg tök ingyen van.

"Kíváncsi vagyok hányan tartanának otthon számítógépet, ha csak és kizárólag „megvásárolt” szoftverrel üzemelne?"
Úgy gondolom kb, ugyanannyian csak gyengébb hardverrel.

"Még cipőt sem veszek úgy , hogy a „haverom lábára jó volt” címszóra. De itt mindjárt ketté is válik a téma. A sötét oldal csábítása miatt. Ugyanis ezen a ponton dől el ki milyen ember. Mert hamisítás mindig is volt, mindig is lesz. "
Ez a "hamisítás" dolgot újra nem értem. Mi hamis? A "krekkelt", letöltött játék hamis?
Szerintem, az eredetihez megtévesztően hasonlítót nevezzük hamisnak. Tehát, ha írható DVD-re írná a letölthető verziót és nyomtatna hozzá borítót, majd eredetiként árulná.

Mondom ezt mind úgy, hogy egy egymagos 2,6-os procim van egy hd3650-es v.kártyával. Szóval engem nem nagyon érint a játék letöltés része.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.