Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) HANDO88 válasza Morden24 (#149) üzenetére


HANDO88
senior tag

Ne forgasd ki a szavaimat,elkészíteni és árulni az nem lopás.
De indokolatlanul magas áron eladni felér a lopással
Ez nem csak játékok terén van így,érdekes az AMD-nek sem okoz gondot hogy a négy magos procikba letiltson két jó magot és fél áron árulja mint kétmagost.Ha nem érné meg neki nem tenné,akkor most ki b@sz át kit?

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#152) bullseye válasza r-chee (#144) üzenetére


bullseye
addikt

a warez tényleg nem egyértelmű károkozás, ezt már bíróság is kimondta végre. ez csak a lobby nyomulása. ahogy a használt játékokra is pipásak mostanság...
DE
valamennyi kárt okozhat, ha sokan nem veszik meg, akiket mondjuk amúgy érdekelne, és egy részük(!) 3-4k-ért megvenné később, platiniumban, vagy ilyesmi. de nem teszi, mert már végignyomta.

az eladási adatokon azért látszik, hogy a PC erősen vesztett a vásárlóerejéből.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#153) RyanGiggs válasza danih (#150) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Nem, mert az az 1500Ft az 2fő részére belépő!!!!
Tehát csak 750Ft-ért nézed amit vetítenek.
Nemrég voltam/voltunk úgyhogy tudom.
Tudni kell mikor-hogy van az áákció a nagy palace mozikban.
De ha 1500Ft-ért mennék,akkor igazat adnék neked, így nem!!
Sajnálom, ez most nem jött be. :O
Amúgy a kettő dolog, a játék és a mozi nem összehasonlítható.
Legalább is nálam nem,aki évente 2x megy moziba!
Miért? : Mert utálom a feliratos filmeket!!!!!!
Azért nem adok ki pénzt hogy olvassak.
Viszont az Utódomra ütök c. film az jóó volt.
Érdemes megnézni. :K

(#154) Polllen válasza RyanGiggs (#148) üzenetére


Polllen
nagyúr

A cikk egyébként pont erről is szól...

Két lehetőséged van a Black Ops-szal kapcsolatban...Lewarezolod és játszol vele... Ez a könnyebb... Vagy megvárod, amíg csökkentik az árát elfogadható szintre és megveszed.

Nem mondom, hogy könnyű ellenállni a csábításnak, de igyekszem megbecsülni mások munkáját és programot nagyon-nagyon régen nem warezoltam már. (azt nem tagadom, hogy közép suliban fiatal és bohó voltam még... ;) )

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#155) Morden24 válasza HANDO88 (#151) üzenetére


Morden24
nagyúr

De indokolatlanul magas áron eladni felér a lopással

Mármint az a gond, hogy a 0-day vadiúj játékok ára magas?
Komolyan, de őszintén - tényleg azt várod, hogy azokat az embereket sajnáljam és értsem meg a warezolásukat, akik a legújabb, legfrissebb, legizébb játékot akarják várakozás nélkül, azonnal, most? Hagyjuk szerintem...
Nem, nem azt az embert fikázom, aki a rokontól megörökölt P1-esre lewarezolja a C&C első részét. De tudod mit? Nem is az ilyenek fossák tele a fórumokat, hogy nekik mennyire jár a vadiúj Crysis 10 ingyen és bérmentve, hiszen a dx11-es karira már összejött a gempa.

Ez nem csak játékok terén van így,érdekes az AMD-nek sem okoz gondot hogy a négy magos procikba letiltson két jó magot és fél áron árulja mint kétmagost.Ha nem érné meg neki nem tenné,akkor most ki b@sz át kit?

Azzal ugye tisztában vagy, hogy ott a gyenge, QM-en át nem ment magokat tiltják le, mert a stresszteszt alatt nem bírják a terhelést az előírt gyári értékeken. Ergo a selejtes négymagost eladják neked kétmagosként, ahol megvan a lehetőséged, hogy a tiltást feloldva te használd, aztán ha szerencséd van, akkor soha nem lesz vele gondod, ha meg pechesebb, akkor lesz.
Most komolyan, szerinted az AMD jó négymagos procikban (amiket négymagos prociként is eladhatna) tiltogat le 2 magot, hogy olcsóbban kétmagosként adhassa el?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#156) HANDO88 válasza Morden24 (#155) üzenetére


HANDO88
senior tag

Az AMD valószínűleg lehúzhatná a rolót ha annyi selejtet gyártana mint amennyi letiltott négy magos procit kiszór a világba nem gondolod? :F
X4B55-ösöm van 3600-on használom és gyilkolhatom,nem hibázik

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#157) adamssss


adamssss
veterán

Ha a pc-re is lenne egy "appstore" ahol normális áron lehetne hozzájutni a tartalmakhoz akkor megoldódna a probléma. Az apple software-ek piaca dübörög, nem véletlenül.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#158) RyanGiggs válasza Polllen (#154) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Pont hogy nem fogják csökkenteni az árát a megfelelő összegre.
A 3éves MW-t adják 5k-ért. (cdgalaxis)
Úgyhogy itt egy megoldás van, letölteni, végigvinni, és törölni.
Ennyi.

(#159) Polllen válasza RyanGiggs (#158) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tehát a könnyebb utad választod... 3 év múlva rosszabb lesz a játék? Nem, szóval itt szó nincs arról, hogy mennyibe kerül, inkább arról, hogy most és azonnal, lehetőleg olcsón (ingyen) szeretnéd.

Ennyi. (Választás pedig mindig van, bármennyire is közhely. ;) )

Pl. engem is érdekel a gém, de ennyit nem adok ki egy moddolt mw2-ért... Így én azt az utat választom, hogy megvárom, amíg elfogadható ára lesz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#160) RyanGiggs válasza Polllen (#159) üzenetére


RyanGiggs
őstag

De nem lesz elfogadható ára, mert az Activision nagyon éhes!
Ha a 3éves játék 5k (MW), akkor szerinted mikor lesz 3k?
4év múlva?
Na azért annyit nem szeretnék várni, pedig nem vagyok türelmetlen,
de azért mégis naa!
El vannak szállva az árakkal, azt ennyi.
Ameddig van aki megveszi, addig ezen nem is fognak változtatni.
Én nem hagyom magam lehúzni, azt ennyi.
Ha nem tudom megvenni a kenyeret, mert kilóját 5ezerért adják,akkor ellopom!
Remélem azért idáig nem fog fajulni a világ, de hát ki tudja...
Igaz csak 2012ig kell kihúzni, utána úgy is mindennek vége! :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#161) maláj


maláj
őstag

a magam részéről a sötét oldalt választom - mások véleményei is kb. ennyire érdekelnek ilyen téren :)

ha miattam nem tudják megvenni a 6. S osztályú mercit akkor így jártak - tetszettek volna normálisan beárazni nem a nyugati pénztárcához szabni a dolgokat ...

ja, hogy ez őket nem érdekli, hogy mennyit keresek - kb. ennyire érdekel akkor engem is a maximalizált profit kulcs és társai dolgok.

(#162) tiv83us válasza RyanGiggs (#123) üzenetére


tiv83us
veterán

Van harom tonna tragyam, arebb kene lapatolni 50 meterre, ingyen. Te vegulis nem buksz rajta semmit, en meg csak nyerek, igy "mindenkinek jo". Mikor jossz?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#163) Khaal válasza RyanGiggs (#145) üzenetére


Khaal
őstag

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de erre az egyre azért válaszolnék.
2009 decembere óta nagyjából ugyanannyi pénzt adtam ki hardware-re és játékokra.
Írtad, hogy nem szereted a Steamet, én is utálok benne sok mindent, de egy középkategóriás PC árán több mint 100 játékot tudtam venni Steamen.

Ebbe az összegbe olyanok is belefértek mint: Bioshock 1 és 2, Farcry 1 és 2, a teljes GTA sorozat, Burnout Paradise, Dirt 1, 2 és Grid. Mind AAA címek, és a single rése mindnek több mint 5 óra (feltéve, hogy nem cheatelsz). Valamint itt van még a Mass Effect 1 és 2 is, aminek csak az első részébe beleraktam 50 óra játékidőt. Vagy itt van pl. a Total War sorozat amivel éppen csak elkezdtem ismerkedni és már benne van 20 játékóra.

Ami a lényeg: 15 eurónál egyik se volt drágább. Akinek még a ~4 ezer forint is fáj ezekért a játékokért azt nem tudom sajnálni.

Egy PC árán simán lehet venni 3 évre is elegendő játékmennyiséget, esetleg akkor nem ha csak és kizárólag a single player fps-ek érdeklik az embert, szigorúan egyszeri végigjátszással.

(#164) RyanGiggs válasza tiv83us (#162) üzenetére


RyanGiggs
őstag

-Szia, Giggs vagyok, a lapátolásra jelentkeznék!
Mikor lehetne menni??
-Mikor szeretnél?
-Estéére, héét óóra!
Te figyejémá ide egy kicsit, megoldható hogy még meleg legyen a trágya?
-Hogy mit csináljak?
-Lehetne hogy még meleg legyen a trágya???
-Pfffujjjj....
-Aztán nehogy megedd a trágyát mert beszarsz!!!! :D

(#161) maláj: +1 :)

[ Szerkesztve ]

(#165) moha21 válasza Telefunen (#33) üzenetére


moha21
addikt

Mai játékok tényleg annyira szarok, hogy az ember már le sem tölti..:>

Mikor elkezdtem PC-zni alapból úgy hozták nekem tele volt a hdd játékokkal.

Ezek a tipikus Mortal Kombat 2, Doom, Duke Nukem3D, warcraft I etc...

Ja meg volt windows 3.11 is rajta.

Fogalmam nem volt, hogy ez most warez lenne, nem is hallottam róla sokáig.

Nem vagyok egy nagy játékos emberke, grafika sem érdekel, legalábbis nem techdemo szintjén. Egy jól megtervezett map+karakterek nekem jobban tetszenek 320x240 -es felbontásban, mint egy agyon AA-zott szuper új játék.

Kb 20-30 játékom van ami eredeti és mind CD / igen nem dvd / szóval gondolhatjátok mikor vettem őket:>

Op rendszer van egy xp-m ami eredeti, amúgy meg linux. És az utóbbin is megy jó pár játék nagyon ritkán UT'99, q3, kicsit sűrűbben open transport tycoon

Meg simán vannak sokkal jobb DOS-os játékok DOS-box al faszán megy koliban most a Popolous 2-ot tolom.

Szóval, nem miattam fejlődik a játékipar:>

Amúgy minden tiszteletem a fejlesztőké, mivel én is írtam már nem egy programot / játékot is /.

Nincs azzal semmi baj valaki 15k-t kicsenget egy játékért csak sokan elfelejtik, hogy itt minden EU-s színvonalon van anyagilag csak a fizetések nem. Erre jön a gyors válasz,, hogy akkor nem kell játszani. Én nem is teszem.:>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#166) bullseye válasza RyanGiggs (#160) üzenetére


bullseye
addikt

de erre írtam, hogy az MW például 2750 Ft volt nekem 2-3 hónapja, mert volt éppen egy leárazás. Ha már úgyis vár rá az ember, kivárhatja azt is, hogy akciós legyen.

+ Maláj
De Te legalább bevallod, hogy senki és semmi nem érdekel, önző vagy, letöltöd. ennyi.

(mondjuk megnézném, hogy ha nálunk a gazdasági helyzetre tekintettel levinnék az árakat a negyedére-ötödére, maradna-e idehaza termék, vagy egyből lecsapnának rá a nyugatibb országok 110%-os áron)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#167) D1Rect válasza RyanGiggs (#164) üzenetére


D1Rect
félisten

Ugye azt vágod, hogy az életben semmi nincs ingyen?
Még egy ölelés sem.

(#168) danih válasza RyanGiggs (#153) üzenetére


danih
addikt

Dehogy "nem jött be", csak nem érted.
Én 1500/fő-ért voltam moziban múltkor. Mert nem akkor mentem, amikor "ááákció" volt, hanem amikor én (mi) akartam.
És látod, ugyanez van az eredeti programokkal, játékokkal. Ha meg akarom venni full áron, akkor megveszem. Ha nincs rá pénzem, megvárom az akciót.
Ezt kell végre megérteni, bakker mi már nem a cuclizmusban nőttünk fel, mikor fogjátok már fel, hogy
1. Az árat az eladó szabja
2. Ha viszik annyiért, akkor viszik, és az ár marad
3. Ha francot sem érdekel, az ár esni fog, amíg "beáll" egy bizonyos értékre.
A kereslet és a kínálat egyensúlya, ugye.
Felejtsétek el az "indokolatlanul magas ár" fogalmát és egyéb hülyeségeket, mert az csak NEKED indokolatlan (mindegy, hogy elvi okoból, vagy mert csóró vagy).
Ha meg nem tudod megvenni, akkor ellopod, ez a warez, nincs mit szépíteni, legitimizálni.

[ Szerkesztve ]

(#169) BaLee válasza danih (#168) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sajnos igazad van.

Én is ki voltam akadva, hogy a Starcraft 2 milyen indulóáron jött ki. Mégis megvették rengetegen. Azaz a kiadónak volt igaza, miért adták volna olcsóbban ha ennyiért is vitték.

Amíg itt 10e Ft egy játékért soknak számít (bár évi pár játék még így is bőven belefér ha valaki akarja) addig nyugaton annyi, mint itthon egy pizza.

(#170) misx


misx
senior tag

Azért a kiadókat sem kell félteni. FIFA2005-től 10-ig PC-n eladták ugyanazt a programot ráncfelvarrásokkal, mégpedig full áron. Persze a sok hülye megveszi, támogatja őket, még örüljünk, hogy a 11-ben megkaptuk az 1 éves konzolverziót.

A használt játék bár nem warez, mégsem fizetsz érte, hiába original, használati díj csak egyszer lett leróva. Az meg elég érdekes lenne, hogy a Crysis2 dobozos és download verziója más szabályozás alá esne. Akkor miért nem adhatom el csak a kulcsot?

(Mellesleg a hozzászólásokat hamarosan zárolják sztem, mint minden hasonló témánál.)

(#171) pmheros


pmheros
senior tag

Ha már jogi vita, erre válaszoljon valaki:

A Crysis 2 BÉTA nem kereskedelmi forgalomba szánt termék, nem ezt dobják piacra, nem ebből folyik be a bevételük. Tehát ha valaki a BÉTÁT tölti le azzal nem okoz bevétel kiesést, hiszen ez így ebben a formában meg sem fog jelenni a játékpiacon.

Na ? vélemények

nem vagyok tökéletes

(#172) maláj


maláj
őstag

amúgy szerény személyem olyan (lenne), hogy szereti látni a polcon a dobozos pl. dvd filmeket, játékot, bármit.
tegyük fel, hogy 500 Ft lenne 1 film, játék, stb.
eleve nem érné + letölteni, kiírni, lightscribe, borítót nyomtatni, stb.
lenne 2 szép polcom alul a pl. dvd, bluray, stb. filmek & felül a játékok
amíg ezt csak úgy lehet kivitelezni, hogy nem "orig" a cucc hanem én nyomtatom neki a borítót addig így marad (így is szép de ugye "gyárilag" nyilván szebb lenne)

a másik dolog ami zavar az, hogy a játék ilyen szép magas árába nem fér bele a lokalizáció :U
persze van 1-2 játék (filmeknél ugye retail az alap) amiben már megtalálható de ez a másik dolog ami miatt bukó a vétel ...

off
ha úgyis zárják majd akkor pedig úgysem tudjátok egymást meggyőzni ilyen rövid idő alatt :)
/off

(#173) Morden24 válasza HANDO88 (#156) üzenetére


Morden24
nagyúr

Neeem, négymagost gyártanak, aztán lefelezik, hogy kétmagosként adhassák.
De komolyan, ekkora baromság hogy jut valakinek az eszébe? Mert én most már ott tartok, hogy csak pislogok, mint hal a szatyorban...

Sectumsempra - For Enemies

(#174) DeFranco válasza Morden24 (#173) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ebben speciel van igazság. AFAIK ha már beindult a gyártás, tökéletesedett a technológia, és ha a fene fenét eszik, akkor sem akar elég selejtes négymagos lejönni a gyártósorról akkor mi van? Ilyenkor tényleg van, hogy a kereslet kielégítése érdekében tiltanak két jó magot, mert még mindig jobb két maggal eladni, mint négy maggal raktárban tárolni. Persze a bevezetési időszakban szokott lenni elég selejt :)

[ Szerkesztve ]

(#175) Flatron710


Flatron710
tag

Jó az írás!
Igen.. ez egy olyan téma, ahol mindig lesz két tábor. Régen, még a "gyors" net előtt is volt warezolás, csak akkor lemezen. Akkor is meg volt azért a feelingje az eredeti játékoknak. Rengeteg pluszt nyújtottak a warez változattal szemben. Ma már ez annyira nem jellemző, sőt egy pár eredeti játékkal én is szenvedtem, amire végre tudtam játszani vele... :W

Ehhez hozzá kell tenni, hogy anno valóban színvonalasabb játékok kerültek ki a piacra! Ez szerintem tény! A manapság divatos " 6 havonta adunk ki egy új részt, aztán majd eladja a játék neve" trendtől nagyon hányingerem van.

Egyszerűen tömegtermelés lett a játékipar. Ezzel sajnos maga alatt vágja a fát, mivel egyre többen csalódnak egy-egy régi nagy nevű játék új részében, ezáltal sokan nem fogják megvenni. ( ha mégis megveszi, akkor is nagy eséllyel próbálja ki először alternatív forrásból, mert nem akar újra csalódni. Véleményem szerint teljesen jogosan. A pénzért egy "szolgáltatást" veszek és elvárom, hogy hozza a bereklámozott szintet. Pl.: autót sem vaktában veszünk, mert ez vagy az a márkája. Megnézzük a szalonban, esetleg tesztvezetés vagy éppen a haver hasonló autóját próbáljuk ki. )

Az is tény, hogy nagyon sok fiatal játszik. Ők - a többség - teljesen más játékmódot részesítenek előnyben, mint a korosabb emberkék. Hamar akarnak sokat, és ezért választják a csalást megölve ezzel azt az élményt, amit a kemény munkával ( játékkal ) elért siker okoz! ( ez a mai életmódbeli változás következménye is lehet.. az emberek többségének minden kell, azonnal az életben is. Ezért sok pl. a hiteles, mert azt felfoghatjuk csalásnak is. Olyan dolgokat tudok venni, amire nincs is pénzem... Itt nem akarok általánosítani! Nekem is van hitelem és még sok embernek akinek lakáshoz, stb kellett. Én a felelőtlenül felvett hitelekre gondoltam. )

A csalókkal feltehetően azért nem foglalkozik komolyan a készítő, mert neki az a lényeg, hogy mennyien játszanak. Azáltal lesz sikeres egy játék. A minőségi szolgáltatás - eltekintve 1-2 kivételtől - már nem érdeke... :(

Mostanában én is steam-en vásárolok játékot. ( főleg régieket, mert azoknak elfogadható, megengedhető az ára. Esetleg figyelem az akciókat.) Nincs tucatszámra telepítve a játék a gépemre, de legalább amiért fizetek, azt végig is játszom.

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#176) Morden24 válasza DeFranco (#174) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az megint más, ellenben akkor is van válogatás, nem random mód szórják a négymagosokat a kétmagcsináló magszedőbe.
Ez ugyanolyan, mint a BE vagy akármilyen (régebben) tuningváltozat az Intelnél, ahová válogatott procik kerültek.

De már kezdem kicsit neccesnek érezni, hogy egy komplett vitát (ld.: az embereket átbasszák, és még akkor is megéri nekik a biznisz, ha kilopjuk a szemüket is) egy egyébként ismeretlen költségű, hibaarányú stb. gyártási folyamat példájára próbál ráépíteni.
Amúgy meg nem szeretek karosszék-anarchistákkal vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#177) DeFranco válasza Flatron710 (#175) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hamar akarnak sokat, és ezért választják a csalást megölve ezzel azt az élményt, amit a kemény munkával ( játékkal ) elért siker okoz! ( ez a mai életmódbeli változás következménye is lehet.. az emberek többségének minden kell, azonnal az életben is.

Nem mai találmány :) Én MIL-lel vittem végig a Wolfensteint, és IDDQD-IDKFA-val a DOOM-okat is, régen is így volt. (Sőt, már Ádám és Éva is kereste a GOD-MODE-ot, csak erős volt a punkbuster.) Majd megunja. Most már én sem cheatelek.

Mostanában én is steam-en vásárolok játékot. ( főleg régieket, mert azoknak elfogadható, megengedhető az ára. Esetleg figyelem az akciókat.) Nincs tucatszámra telepítve a játék a gépemre, de legalább amiért fizetek, azt végig is játszom.

+99 :C

re:#176: mégis ezt teszed, nem is értem, hogy bírod vérnyomással. Én már inkább nem is írok, mert csúnya ban lenne a vége... :))

[ Szerkesztve ]

(#178) Morden24 válasza DeFranco (#177) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azért bőven nem annyira veszélyes.
Egy dolog valakivel nem egyetérteni, és egy teljesen másik, ha valakivel esélytelen a kommunikáció, mert primitív, ostoba suttyó.
Ilyen is van bőven, a fenti koma a totális véleményeltérés ellenére sem tűnt ilyennek.

Sectumsempra - For Enemies

(#179) Löncsi válasza Morden24 (#173) üzenetére


Löncsi
őstag

Egy gyártósor előre beállított hardware-t gyárt, és a kimenettől függően lesz 2-3-4 magos.
Gondolom alapból 4 magos gyártás folyik, azonban előfordulhat, hogy kevés a selejt, viszont van igény az olcsóbb 2-3 magos procikra is, ilyenkor kénytelenek működő 4 magost "lebutítani".

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#180) Flatron710 válasza DeFranco (#177) üzenetére


Flatron710
tag

"(Sőt, már Ádám és Éva is kereste a GOD-MODE-ot, csak erős volt a punkbuster.)" :C
Ezt idézhetem máshol is?

[ Szerkesztve ]

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#181) Morden24 válasza Flatron710 (#175) üzenetére


Morden24
nagyúr

Rengeteg pluszt nyújtottak a warez változattal szemben.

Régen? Hát erről lemaradtam. Mármint milyen pluszt? A dobozt, a kézikönyvet? Azok tényleg szépek voltak, én a Timelapse dobozát a mai napig megtartottam. De egyébként milyen pluszra gondolsz?
Mert manapság van plusz: kényelmes patch-elés, bejelentkezős hálózat játékosoknak, online tartalmak, multi stb.
Régen ezek egyike nem volt meg.

Ehhez hozzá kell tenni, hogy anno valóban színvonalasabb játékok kerültek ki a piacra! Ez szerintem tény! A manapság divatos " 6 havonta adunk ki egy új részt, aztán majd eladja a játék neve" trendtől nagyon hányingerem van.

A régi nagy kedvenceim nekem is a '90-es évekből származnak szinte kizárólag, de azért azt is tegyük hozzá, hogy akkor nem volt net, újságokból, boltból meg a havertól értesültünk a legújabb, legkafább, legAAAbb címekről. Egyiknek sem volt végtelen kapacitása.
Arányaiban (és itt az a lényeg, hogy százalékosan) akkor is kb. ugyanannyi szemét jelent meg, akkor is jutott egy jó rts-re 5 gagyi klón, meg 1-2 túlhype-olt fps-re három-négy bugzódó lövölde, csak ezekről nem tudtunk, mert mire Magyarországra ért volna, már rég bebukott a játék.
Most a net korában minden szarról hallunk, ha kell, ha nem, no meg ráadásul egy kiadó mára már annyi stúdiót egyesít, hogy akarva-akaratlanul egy helyre koncentrálja az ember a dolgokat gondolatban.

Abban persze maradéktalanul egyetértek, hogy a játékipar sokkal nagyobb léptékben termel, mint anno, de igazából anno is évente 4-5 cím érdekelt, amiből egyet-kettőt beszereztem, és ez most is nagyjából ugyanúgy van.

A többivel maradéktalanul egyetértek. Igazából a fentiekkel is, csak úgy gondoltam, hozzáfűzném a saját gondolataimat is :K

Sectumsempra - For Enemies

(#182) danih válasza pmheros (#171) üzenetére


danih
addikt

Minek ide vélemény? Egyszerű, mint a faék.
Rengeteg dev hoz nyilvánosságra bétát, amivel túlnyomórészt ingyen lehet játszani (vagy perk, vagy akármi). Abszolút legálisan.
Crysis 2-nél konkrétan a különbség az, hogy ez valahogy kiszivárgott. Szándékosan, vagy sem, mindegy. Ettől még azért a Crytek szellemi tulajdona marad. Más dolog, hogy viszont az általános warezzel ellentétben itt a kiadó nem beszélhet elmaradt bevételről, hiszen nem a kész termék került ki, ez inkább tűnik egy jó kis reklámkampánynak.
(Emlékeztek a Half-Life 2 körüli haccacáréra? Késett és késett a játék, lankadt az érdeklődés, 'oszt kikerült egy béta. Persze volt perpatvar, meg is volt a "tettes", de utózöngéről hallott valaki is? :) )

[ Szerkesztve ]

(#183) planbmokus válasza Morden24 (#73) üzenetére


planbmokus
senior tag

Attól, hogy gondolkoznak a platformosításban, nem azt jelenti, hogy egy "mindenintegrált" rendszerre tennék fel az életüket.

A gyártó sacc szerint 2-4 ezer Ft-ot tud elkérni egy IGP-ért, míg egy diszkrét VGA-ért 15-150 ezret. Azért gondolkozz el rajta, melyik a jobb üzlet...
Egyszerű piacgazdaság. Alsó hangon 7-8 IGP tud kitenni egy alsó kategóriás diszkrét VGA árát, felsőn meg 30-40, szimplán annyit jelent, hogy ennyiszer IGP-t kéne eladni ahhoz, hogy megérje a gyártóknak lezárni a VGA piacot. Ez meg gazdaságilag lehetetlen. Az NVIDIA abban a pillanatban lehúzná a rolót, ha megszűnne a VGA gyártás.

Ez a nem éri meg nekik a kiadás, úgy ahogy van hülyeség.

De most már értem miért vagy hívő, mint leírtad konzolos vagy. Így soha nem fog sikerülni egy hullámhosszon gondolkozni.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#184) Morden24 válasza planbmokus (#183) üzenetére


Morden24
nagyúr

A gyártó sacc szerint 2-4 ezer Ft-ot tud elkérni egy IGP-ért, míg egy diszkrét VGA-ért 15-150 ezret. Azért gondolkozz el rajta, melyik a jobb üzlet...

Ha bármilyen szinten arányban lenne az eladott IGP-k száma a közép-felső és felsőkategóriás diszkrét vga-k eladásaival, akkor ezt a beszélgetés értelmes lenne. Egyébként nem kell nekem hinned, olvass cikkeket Abu85-től. Persze bonyolultabbak a cikkek, mint egy 3DMark-os e-péniszes nyáladzás, de lehet, hogy menni fog. Drukkolok.
Egyébként szerinted ki a domináns a vga-piacon, az AMD, vagy az nVIdia? Nem öreg, az Intel. Ő hány diszkrét vga-t gyárt?

De most már értem miért vagy hívő, mint leírtad konzolos vagy. Így soha nem fog sikerülni egy hullámhosszon gondolkozni.

Gratulálok ehhez az extraszánalmas beszóláshoz. Lehet, nem csak gémer fórumokat kéne olvasgatnod, akkor tudnál valamit a világról.
Először is, ennek ehhez sok köze nincsen, mert nekem is 2 éve van konzolom, előtte csak PC-m volt.
Másodszor is, mert nekem van annyi tartásom és jellemem, hogy a vásárolt termékemhez nem tudták a vallást is eladni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#185) D1Rect válasza pmheros (#171) üzenetére


D1Rect
félisten

Mit szólna a BMW, ha kiadás előtt 2 évvel lenyúlnák a legújabb autójának a terveit?

Nem autót lopnak csak a terveit másolják le.

(#183) planbmokus: Ez azért nem ilyen egyszerű.
A VGA piacon egyre szűkült az árrés az utóbbi időben.
Nem emlékszem pontos adatra, de nagyságrendileg vagy 3x annyiban van egy felsőkategóriás VGA mint 5 éve, de az eladási ár változatlan.

[ Szerkesztve ]

(#186) DeFranco válasza Flatron710 (#180) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Légy a vendégem. :)

(#187) Flatron710 válasza DeFranco (#186) üzenetére


Flatron710
tag

:R

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#188) kovsol válasza planbmokus (#183) üzenetére


kovsol
titán

de most már nincs pl mint régen BBA (build by ati kártya) AMD csak a GPU -t csinálja, egy másik cég rakja össze magát a kártyát, de ott is az van, hogy több cégtől rendelik össze az alkatrészeket pl a ramokat rajt, vagyis ha azt nézzük egy laptopba integrált asztali viszonyba fosnak mondható GPU is megéri nekik és alsó kategóriában sokkal többet adnak el, mint akár egy 30-40 ... sok száz ezres VGA ból

May the Force be with you!

(#189) bullseye válasza Flatron710 (#175) üzenetére


bullseye
addikt

Én a játékaim 90%-át csalással toltam végig, mert a történet érdekelt, meg az újabb pályák, egységek stb. stb. és nem volt kedvem (meg sokszor időm sem) egy-egy részt tizedszer is újra kezdeni. Persze FPS-ben ha mindent legálisan játszottam volna végig, mára jobb lennék, de ez van, majd a multiban felgyúrom magam, ahol nem akarok csalni. Vagy abbahagyom, mert én a játéktól kikapcsolódást várok, és kb. a szintem+1 értékű kihívást, nem kemény munkát.

Mostanában sok játéknak max. a demóját próbálom ki, aztán megnézem 1-1 pályáját és befejezését a YouTube-on. Persze ez is csalás, de a jóleső érzés megvan!.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#190) Morden24 válasza kovsol (#188) üzenetére


Morden24
nagyúr

És akkor még azt is hozzá kell venni, hogy az érkező integrált megoldások jóval erősebbek lesznek, így még a gémer kategóriának is meg fognak felelni.
A hácé gémerek meg valószínűleg ugyanúgy megvásárolhatják az űberbrutál diszkrét vga-jukat teljes mértékben agybeteg áron, mint most. Az más kérdés, hogy mennyire lesz értelme, hiszen a játékokat is elsősorban a nagy piacnak írják, kevés olyan cég van, aki egy huszárvágással elzárkózna a piac domináns részétől pusztán azért, hogy grafikailag megfeleljen egy elenyésző kisebbségnek - mely kisebbség tovább csökken, ha a halmazukból kiemeljük a warezosokat.
Ez persze nem - feltétlenül - lesz igaz azokra a stúdiókra, akik elsősorban engine-programozásból és azok licenceléséből keresik/keresték a kenyerüket, a kiadott játékok meg többnyire annak fizetős reklámanyagai.

Sectumsempra - For Enemies

(#191) ollie válasza RyanGiggs (#123) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ki vagy te, hogy megmondd, kinek mennyit ér a munkája?

Eléggé nevetséges az egész érvrendszered, a játék nem kenyér, hogy tüntessünk, mert éhen halunk az ára miatt.

***

(#192) moha21 válasza DeFranco (#177) üzenetére


moha21
addikt

Én is úgy toltam azokat a játékokat, de az annyiból más, hogy single-ben vannak csak kódok és ott mást nem zavarsz vele.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#193) Arena87 válasza Telefunen (#33) üzenetére


Arena87
aktív tag

"A játékiparért pedig egy könnycseppet nem ejtek. A mai "A"-s címek kb. azon az áron versenyképesek, amennyiért a többség hozzájut. A popzene is sok pénzből készül, aztán mégis olyan az eredmény amilyen."
Sőt, alapesetekben az alapjátékhoz kreált módok azok sokkal jobbak/többlettel rendelkeznek, mint az alapjáték.
pl. Warcraft3->doTa
Quake1->QuakeWorl->ezQuake, netQuake
Quake3->OSP, CPMA,Rocket Arena
Oblivion4 és módja(i)
és még sorolhatnám, hogy mennyi játékhoz van --legalábbis régieknél -- mód, ami pluszt ad a játékélményhez!

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#194) ollie válasza HANDO88 (#156) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Simán lehet, hogy olcsóbb letiltani 2 magot egy létező architektúrából, minthogy drágán új lapkát tervezni és évekig tesztelni. Igen, jól olvastad, évekig tesztelik a procikat, mielőtt kereskedelemben megjelennek.

És mielőtt felhoznád, nem, nem tudnák adni a nem letiltott magosakat olcsóbban, mert meg kell térülnie az óriási fejlesztési költségeknek.

***

(#195) ollie válasza pmheros (#171) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez egy érdekes kérdés. Egy biztos, a bétát sem legális futtatni, mert nem nyilvános. A károkozás kérdésére sem lehet egyszerűen válaszolni. Közvetlen kár itt sem történik, viszont kérdéses, hogy a béta bugjai miatt vajon mennyien állnak el a vásárlástól olyanok, akik korábban mindenképpen meg akarták venni.

***

(#196) ollie válasza maláj (#172) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

500Ft extrémen alacsony ár lenne. Gondolj bele, hogy ennyiért mit tudsz manapság venni, lassan már 1 kiló kenyér lesz annyi.

Reális talán 3-4 ezer Ft lehetne, ha csak azt vesszük alapul, hogy ki kell fizetni a fejlesztési, a gyártási, logisztikai, marketing és egyéb költségeket. Az értékesítési láncban résztvevők mindegyiket szeretne egy kis hasznot (fejlesztő, kiadó, a DVD-t, manuált, egyebeket gyártó cégek, szállító cégek, kereskedők, és még akiket kifelejtettem).

Az oka az időnkénti masszív leárazásoknak (tehát amikor mondjuk 500-1000 Ft-ért adnak valamit) nem az, hogy úgy is megéri eladni, hanem az, hogy már nem fogy a termék.

***

(#197) danih válasza ollie (#195) üzenetére


danih
addikt

Én úgy gondolom, hogy azok, akik hozzá tudnak férni a bétához különböző csatornákon, azok vannak annyira informálva, hogy tudják, mi az a béta leak. Az igazi célcsoport (konzolosok) pedig cakk-pakk kimaradnak ebből a "buliból". (Fenntartom elméletem, hogy hype-ról van szó.)

[ Szerkesztve ]

(#198) bullseye válasza Arena87 (#193) üzenetére


bullseye
addikt

"Sőt, alapesetekben az alapjátékhoz kreált módok azok sokkal jobbak/többlettel rendelkeznek, mint az alapjáték."

de nem árt hozzájuk az alapjáték :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#199) maláj válasza ollie (#196) üzenetére


maláj
őstag

össze kell számolni pl. 1 CSS hány példányban fogyott - ezzel szemben mennyi a kiadás (tervezők, dizájnerek, promó, stb.)
namármost ennek a számpárnak ha nagyon durván akarok számolni akkor is max. egy 2x-es szorzó lehet a vége.
ha így lenne a dolog akkor azt mondom, hogy "nagyjából" reális áron kapok 1 szép, igényes csomagolású, kivitelezésű játékot dobozban.

a baj az, hogy a való életben a 2 dolog között nem 2x-es szorzó van hanem ...

vagy maradjon a kezdő ár a játékoknál (~ 10k) de akkor a fizu is legyen 10x - erre most majd jön a válasz, hogy olyan melóhely kell ahol fizetnek annyit, esetleg külföld, stb. akkor én pedig azt mondom, hogy ha engem kvázi meglopnak mert ugyanazért az elvégzett munkáért 10-ed annyi pénzt kapok akkor én is meglopom a külföldi céget így lesz egál a dolog ...

a következő dolog már előre látom az, hogy nem létszükséglet a játék akkor miért lopom + a cégüket - a válaszom az, hogy lehet akkor keresni olyan állást amivel sokkal de sokkal több pénzt keresnek ...

minden ok-okozat kérdése ...

(#200) Shufny válasza ollie (#196) üzenetére


Shufny
őstag

Ez abszólút attól függ. Budget játékok most is lehetnek bőven nyereségesek 500Ft -ért, de elég megnézni a filmipart, hogy az mozijegyekből hogyan jönnek ki. (és ugye még mindig elég ritka egy blockbuster költségvetésével rendelkező játék) Szóval minden attól függ, hogy milyen mértékben nő a piac. Az árcsökkenés járhat ilyen következményekkel is.

Kinváncsi vagyok hányszor kell válaszolni az idióta lopás analógiákra, mire megunják őket. Ettől függetlenül egyetértek veletek abban, hogy a tört játékkal játszók igen nagy része nincs igazán pénz szűkében és meg se szokta nézni, hogy mennyibe kerülnek a játékok. A csalásos rész is elég vicces, de már megszokott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.