Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) motorhead


motorhead
aktív tag

Örök téma, szép csomagolásban. Egy saját példát megemlítenék. Anno nem vettem meg a Crysis-t, nekem sok volt a megjelenésekor. Kipróbáltam, játszottam vele, aztán feledésbe merült. Nem is olyan régen, egy barát kitalálta, hogy multizni kellene, és erre milyen jó a Crysis mert sok száz multiplayer pálya van a neten hozzá, amit magánszemélyek készítenek. TESCO gazdaságos kiszerelésben azonnal megvettünk néhány Crysis példányt. 1450,-volt. Azóta is jókat játszunk ezzel és nem fáj a fogunk a kifizetett összeg miatt, mert ez bizony nagyon megérte. A példát csak azért írtam le, mert hasonló elmélet az általad leírtakkal. Kipróbálom, és ha a pénztárcám engedi akkor megveszem. Ha nem, akkor várok vele és később veszem meg, de megveszem. A friss játék mindég magas áron van az átlag fizetésekhez képest, vagy a hardverekhez képest. De rövid idő alatt lezuhan az ára, és akkor már nem lehet kifogás a magas ár. A STEAM-ről nem is beszélve, és hasonló netes letöltésekről,külföldi rendelésekről stb....

Grat. a cikkhez!

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#2) gezatata


gezatata
aktív tag

örülök a cikkednek ami valós és súlyos problémát tárgyal
egyet értek azzal hogy meg kell adni a császárnak, ami a császáré

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#3) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nagyon jó cikk köszi.

Én így voltam régebben, megkaptam a játékot végigvittem és nem vettem meg. De mióta van netem, ott is még az elején letöltöttem megnéztem, nem vettem meg. De mikor steam-re beregeltem, mert megvettem a HL2-őt, azóta csak steam-en veszek játékot. Már le sem töltöm a warez cuccokat. Olyan akciók vannak néha, hogy azt kár kihagyni, és persze eredeti, működik, nem futsz bele vírusos exe-be, meg még lehetne sorolni. Szóval én már inkább kiadok pár száz, esetleg max 10k-t egy játékért de tudom, hogy ha azzal baj van, van kihez fordulni...
A csalókról meg ne is beszéljünk. Steam-en megvettem akcióba a cod4-et. Mondom hurrá, jókat játszok multiba. Aham, a nagy fenéket. 101 órám van benne de 2 újjamon meg tudom számolni, hány óra volt olyan, hogy nem volt csaló. Elég szomorú, hogy vannak emberek akik a másik szórakozását, kikapcsolódását tönkre vágja. (kb 1 hónapja egy orosz szerón játszottam 15-15-ös pályán és a másik csapatban 9 csalót számoltam össze. Erre írok neki hogy csalsz és ez a válasz jött rá: SKILL. Azóta nem játszottam cod4-el. Ja és aim-al tolta, meg wh...)
De még source-ról is lehetne órákat zengeni... Amúgy az eredetiknál tényleg nem értem, hogy miért kell aktiválni és ha túl haladsz, akkor vedd meg még egyszer. Ez nem frankó... Ezen tényleg változtathatnának... Lásd Batman AA steamen. :((( Meg akartam venni, mert nagyon tetszik a játék, de megláttam hogy securom-os, meg aktiválós, hát köszi nem...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) F34R


F34R
nagyúr

no ez vicces ugyanis ami terjeng a crysisról az egy stolen development verzió persze a topsiteokra kikerül mint p2p junk , de ezzel megszegik a scene rulest egyszóval a warezt én is elitélem mindenféle humbukságokkal együtt , scene az tisztább valamivel , emlékszem anno még a Borderlandsal is lehetett jétszani neten , a mai védelmet nem nehéz feltörni egy teamnek de akit pl érdekel az online része az elfelejtheti a dolgokat.
Megjegyzem vannak olyan scene releasek amik megvásároltak pl lisencek (semmi crack és dll módosítást nem igényel ! de ezek kifejezetten csak softwareknél léteznek.

Ezek a tört exe-k nincsenek digitálisan aláírva így ezért a programnak egy része kilöki , játszani tudsz vele de minden humbuk nélkül nem megy. :)

(#5) D.Orion válasza motorhead (#1) üzenetére


D.Orion
veterán

Én is pont ugyanígy járok el. Ha kijön egy játék én is letöltöm, mint szinte mindenki. Ha megtetszik, akkor felrakom a "must have" listára. Amint megközelíti az ára a szerintem valós értéket meg is veszem. Ha pedig valami csoda folytán 1000Ft környékére esik, akkor alap, hogy megveszem még ha nem is tetszett annyira régen, csak ilyen 6/10 volt.

Nemrégiben a GRID 990Ft-ba került az egyik boltban. Hát naná, hogy megvettem.
Rengeteg játékom van EA Classic, Gyémánt kiadás, EVM, LV dobozban. Nekem a csomagolás nem számít, az úgy is a pocon foglalja csak a helyet. A Steam-et pedig nagyon szeretem, főleg ünnepi leárazásokkor. :D

Ezen "best buy" sorozatok miatt mára már több eredeti játékom van itthon, mint letöltött. Amiket megvettem azok kalózverzióját értelem szerűen kidobtam. :U

Sajnos egyértelmű, hogy egy új játékot nem lehet kiadni 2K-3K -s áron, mert akkor sosem térül meg a belefektetett munka. De láttam már pár külföldi kutatást ami azt elemezte, hogy egy adott játékot 10.000Ft-os kezdőárral kiadva az első héten xdb-ot adtak el. Kísérlet képpen a megjelenés második hetében az ország összes boltja leakciózta a terméket 75%-ra. És mi lett az eredmény? Az első hét eladásaihoz képest majdnem héthez többet adtak el! Szóval meg kéne találni az arany középutat szerintem. Magyarországon a bazi nagy jólét miatt nagyon kevés ember adhat ki egy játékért 10K-t, viszont 7500Ft-ot már egy jóval nagyobb réteg képes kipengetni a játékért. Kérdés persze, hogy a 10.000Ft-ból mennyi jut vissza a fejlesztőkhöz.

Sub-ZeRo: A "cheaterekre" csak annyit tudok mondani: Aki olyan rétegjátékkal játszik amit 8-14 éves kockáknak írt a fejlesztő az ne csodálkozzon, hogy belefut a csalókba. Anno CoD1-ben sokkal kevesebb volt a cheater, de az átlagéletkor is magasabb volt. CB-ztem és bizony a legjobb EU-s csapatoknál alig voltak 17 évnél fiatalabb játékosok. Ma? ritka a 18 feletti életkor... Ahogy megy le az életkor úgy megy le a színvonal. Én ezért nem játszom már a CoD és MoH szériákkal. Inkább BF2: Project Reality MOD vagy Red Orchestra.

[ Szerkesztve ]

(#6) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel a Gamepodon nem lehetett kommentálni az ominózus Crysis 2 hírt, ezért megteszem itt:

Évek óta látszik az EA azon törekvése, hogy kivonuljon a PC-s játékpiacról. Gyönyörű ürügy lenne erre a Crysis 2 bétájának "kiszivárgása"... Élek azonban a gyanúperrel, hogy az EA szándékosan juttatta ki a bétát, ürügyet kreálva magának arra, hogy végképp befejezze a szereplését a PC-s piacon.

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Agrox


Agrox
tag

Először is Grat a cikkhez. :C nekem is ugyanez a meglátásom, főleg a "nincs demo/kipróbálási lehetőség"-gel kapcsolatban. vicc... a másik példa: konzol...szinte minden játék 10+ ezer forint, és ne mondja már meg nekem senki, hogy a maffia 2, vagy a dante's inferno 2-3 napos játékmenete (mármint a fejlesztés) annyit vett igénybe mint egy igényes single+multiplayeres játék, de mégis ugyanannyi pénzt kérnek el érte. azok a játékokat egyszerűen értéktelennek tartom amelyek még egy hétig se szolgálják ki a felhasználót. teljesen mindegy, úgyse fog változni.

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#8) HyP3b0y válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Azért a cheaterezésből is megárt a sok. Honnan veszed, hogy csaltak, odaültél a helyükre és láttad a képernyőjüket?
Ezt utálom, amikor olyan ítélkezik, aki nem tud játszani. Millió+1 szerverről bannoltak már, mert ránézett a statomra és nem tetszett neki, hogy jól játszom. Azért mert van egy minimális taktikai érzésem és mert hallom merre trappolsz, az nem jelenti azt, hogy cheatelek.
A WH-t te a monitor mögül 100%, hogy nem állapítod meg...(az aim más tészta, de van pár sötét akiknek még én is aimozom, csak mert fejre játszom, de azt sem tudják, hogy akkor egy büdös lövésem se menne mellé...)

Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek cheaterek, igenis vannak, de ez a 30as szerón te összeszámolsz 9-t, ez már mindennek a teteje.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#9) Marci79


Marci79
aktív tag

Nagyon jó írás lett. :C :R

Tényleg idegesítő az, hogy még az eredeti megvásárlása után is szív az ember egy-néhány esetben.

D.Orion:
Én is így vagyok vele. Szeretem a CD-Projekt-es játékokat. De más kiadótól is veszegetek természetesen. Előnyben részesítem azért a magyar kiadásúakat. Pl. EVM, CD-Projekt.
Az eredeti játékok száma cca. 53 darab a polcon. (A filmek, bő 120 darab!) :DD
De a Grid-ért én nem fizetek még 1000Huf-ot sem. Leszedtem. Toltam 10-15 órát, azután uninstall és kidobás. Sok "menő" játék járt így nálam. Kevés a "minőségi" game sajnos, amiért érdemes pénzt adni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Telefunen


Telefunen
őstag

Vonuljanak is ki mind a PC-s játékpiacról. Majd lesz helyette más, az igény úgyis megteremti (igény pedig leginkább arra van, amit ingyen adnak)

(#11) szepko


szepko
tag

Jól összeszedett írás,tetszik a világnézet.Annyit tennék hozzá:warezoljunk egy
rúd Pick szalámit a kabátunkba vásárlás közben! Megtudjuk milyen tilosban járni. ;]

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#12) shady1989


shady1989
tag

csatlakozom az előttem szólókhoz én mindig is letöltöttem kipróbáltam és a megtetszett akkor megvettem minden játékot :R

(#13) motorhead válasza shady1989 (#12) üzenetére


motorhead
aktív tag

Én megveszem mikor megjelenik azonnal, utána egy hétre rá miután lemásoltam eladom 2x annyiért, de még a netről is letöltöm a tört verziót.Aztán beperlem a gyártó céget,hogy nem működik a játék amit megvettem (persze ez a tört verzió ami vírusos is ráadásképpen...) ,és pert nyerve visszakövetelem a játék árának 10-szeresét. Nálam ez a menet...

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#14) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Maximálisan egyetértek :R :R

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#15) katona.t


katona.t
tag

Amellett, hogy rengeteg pozitív és megfontolandó gondolat van a cikkben, szerintem sok a ferdítés is.

"amit művelnek gyakorlatilag lopás"
Szerintem ez nem igaz, mert: Ugye itt pl. a torrentes letöltésről beszélünk. Attól, hogy én letöltök egy játékot, nem fog a fejlesztők telefonja pittyegni, hogy: "xy bank, valaki letöltötte az új játékot, mínusz 10000ft."
Ha végigjátszom vásárlás nélkül az már lehet határeset, de azzal Ő nem lesz kevesebb, csak én több, viszont ha nem töltöm le, akkor Ő sem lesz több, de én sem.

"Mert amikor a TV-t nézem a tartalmat a film gyártók adják, amiért szerzői jogdíjat fizetnek minden sugárzás után. A rádiók hasonlóképp."
Véleményem szerint ez is ferde egy kicsit. Nem lehet csak így összehasonlítani a két médiumot. PL. a digi-nél én 2500 ft-ot fizetek a net-ért és a tv-ért is. Tehát az ár ugyanannyi, viszont a tv díjából egy kis rész megy jogdíjnak. Tehát az internet így is drágább, mert ugye egy "jogdíjnyival" olcsóbbnak kellene lennie a TV-től. A rádió meg tök ingyen van.

"Kíváncsi vagyok hányan tartanának otthon számítógépet, ha csak és kizárólag „megvásárolt” szoftverrel üzemelne?"
Úgy gondolom kb, ugyanannyian csak gyengébb hardverrel.

"Még cipőt sem veszek úgy , hogy a „haverom lábára jó volt” címszóra. De itt mindjárt ketté is válik a téma. A sötét oldal csábítása miatt. Ugyanis ezen a ponton dől el ki milyen ember. Mert hamisítás mindig is volt, mindig is lesz. "
Ez a "hamisítás" dolgot újra nem értem. Mi hamis? A "krekkelt", letöltött játék hamis?
Szerintem, az eredetihez megtévesztően hasonlítót nevezzük hamisnak. Tehát, ha írható DVD-re írná a letölthető verziót és nyomtatna hozzá borítót, majd eredetiként árulná.

Mondom ezt mind úgy, hogy egy egymagos 2,6-os procim van egy hd3650-es v.kártyával. Szóval engem nem nagyon érint a játék letöltés része.

[ Szerkesztve ]

(#16) krixkrax


krixkrax
tag

Nem jatszom online jatekokkal, igy nagy reszehez nem tudok hozzaszolni. Azert nyitottam meg az irast, mert azt hittem atfogobb leiras lesz. Nagyon osszeszedett; viszont az utolso bekezdest agyamentnek tartom.

Az internet szolgáltatók pedig semmit sem fizetnek azoknak akik tartalommal töltik fel az internetet. Mert nem a szolgáltatás a lényeg hanem a tartalom.

A telefonszolgaltatok pedig semmit nem fizetnek a call centereknek, akik tartalommal toltik fel a halozatukat. Vagy a szobafestonek. Vagy a pontos idonek. Vagy a normal zenei A hangnak.
Te fizetsz a tartalomert, kozvetlenul a szolgaltatonak. Nem a kozvetitonek. A kozvetitonek a kozvetitesert fizetsz. Miert kene, hogy a kozvetito szedje be a szolgaltatasi dijat es adja tovabb a szolgaltatonak?

El tudnék képzelni olyan internet szolgáltatást ahol a havi előfizetési díjban bele van kalkulálva a tartalomszolgáltatók jogdíja is.

Megtalaltuk Jeszenszky Geza titkarat. Kuldd el az oneletrajzodat az Artisjusnak.

Semmi szemelyes, csak az otleted ellen van kifogasom.

(#17) Sub-ZeRo válasza HyP3b0y (#8) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1. Tudok játszani. Most majdnem mondtam neked egy szépet...
2. Mikor van kill kam és látod hogy-hogy lő le, meg úgy játszik mint egy gép, az csaló.
Háttal állt nekem a gyerek és ki sem léptem a fal mögöl ő már lőtt rám, majd utána megfordul és a másikat is lőtte az ablakban. Szóval csalt. (ja cod 4 chinatown pálya)
3. Meg elég régen játszom neten, hogy tudjam ki csal és ki nem. Meg azt hogy hogyan.
4. Engem is nem egy szerverről bannoltak már, mondva azért mert csalok, holott csak az admint állandóan szétlőttem, mert egy b@lf@sz aki nem tudod játszani, és megsértettem azzal, hogy lelőttem.

Ja végül is tényleg, nem elképzelhető hogy annyian vannak. Végül is mindegyiket néztem kill kamon keresztül és nem úgy mozdul az egérrel mint egy ember és nem is gép. Egyszerűen az aim dolgozik.
igenis vannak, de ez a 30as szerón te összeszámolsz 9-t, ez már mindennek a teteje.
Bocs hogy a lelki világodba léptem te világ profi játékos.. Amúgy nem te játszottál velűk, meg nem csak én voltam így vele, (akik nem csaltak) hanem a többi ember is, aki 10 másodpercenként írták, hogy admin ezt és ezt bannold ki mert csal... És annyit mondott, hogy nem tud bannt adni neki, mert nem PB-s szeró. Csak névre tud. De jött is vissza. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18) mhorvat


mhorvat
senior tag

A legális szoftvervásárlás olyan, mint a kresz. 90%-ban morál kérdése az egész, itthon pedig tudjuk, milyen a vezetési morál. A cikk remek és örök vitatémát szolgáltat, de párhuzamot vonhatunk az élet minden területére vele kapcsolatban. Szemlélet és hozzáállás kérdése.

(#19) motorhead válasza katona.t (#15) üzenetére


motorhead
aktív tag

"amit művelnek gyakorlatilag lopás"
Szerintem ez nem igaz, mert: Ugye itt pl. a torrentes letöltésről beszélünk. Attól, hogy én letöltök egy játékot, nem fog a fejlesztők telefonja pittyegni, hogy: "xy bank, valaki letöltötte az új játékot, mínusz 10000ft."
Ha végigjátszom vásárlás nélkül az már lehet határeset, de azzal Ő nem lesz kevesebb, csak én több, viszont ha nem töltöm le, akkor Ő sem lesz több, de én sem.

Ez tényleg igaz ha ennyire sarkalatosak vagyunk. Nem lehet számokban mérni a "veszteséget" csak ha kalózpéldányt forgalmaz valaki. Na az lopás.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#20) szepko válasza motorhead (#19) üzenetére


szepko
tag

Fizetni kell érte, nem fizetsz,elveszed,na az a lopás. :))

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#21) motorhead válasza szepko (#20) üzenetére


motorhead
aktív tag

Elmegyek haveromhoz végigjátszok egy játékot amit nem én vettem meg. Plusz még jön az összes szomszéd meg a rokonok akik szintén végig játszák azt az egy megvásárolt játékot. Az lopás? ;]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#22) mhorvat válasza katona.t (#15) üzenetére


mhorvat
senior tag

"Ha végigjátszom vásárlás nélkül az már lehet határeset, de azzal Ő nem lesz kevesebb, csak én több, viszont ha nem töltöm le, akkor Ő sem lesz több, de én sem."

Már hogy ne lenne kevesebb. Amit írsz lehet, hogy igaz 1 emberre, vagy tízre, de 100-ból már találsz pár olyat, aki - ha nem lehetne letölteni ingyen - megvenné. Ezáltal veszteség éri őket, közvetett módon. :U

(#23) ollie válasza motorhead (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Viszont a fejlesztő valószínűleg egy petákot sem kapott már ebből. De ettől függetlenül dicséretes, hogy megvettétek, nem volt a célom ezt leszólni.

***

(#24) D1Rect


D1Rect
félisten

Sztem az írás egy bő lére eresztett "Warezolok de megmagyarázom, hogy ez így rendben van."

Aztán jön egy rakás ember aki tud erre bólogatni.

Egy gondolat:
Teljesen más érzés amikor nem warezolsz.

Cheaterek:
Szerencsétlen nyomorékok akik az életben is egy nagy nullák ráadásul még játszani se tudnak. Próbálnak valami kis sikerélményt szerezni, de milyen kellemetlen amikor 1v1-ben a WH nem elég neki és 10:3-as stat megfordításához az aim-et is be kell kapcsolnia. :DDD
Szánalmas az összes.

(#25) szepko válasza motorhead (#21) üzenetére


szepko
tag

Nem. Szervezett bűnözés. ;]

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#26) krixkrax válasza krixkrax (#16) üzenetére


krixkrax
tag

Ooops, nem Jeszenszky Geza, hanem Jeszenszky Zsolt. 1000 bocsanat!

(#27) motorhead válasza ollie (#23) üzenetére


motorhead
aktív tag

Szerintem kapott, mert ha úgy árazták le, hogy a nyakukon maradt a bevásárlóközpontoknak akkor a fejlesztőknek a teljes árat fizették ki. Nem?

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#28) h-yle


h-yle
addikt

Kúrva egyszerű a dolog.

A warez illegális, ez tény. Morálisan megkérdőjelezhető. Ez is tény.
Lecsukni valószínűleg nem fognak érte, de ha a társadalom egyre jobban elítéli, akkor egyre kevésbé lesz "menő".

A megoldás pedig az, hogy mindenki törekszik a saját anyagi lehetőségeinek, játékszokásainak és morális iránytűjének megfelelően támogatni a játékipart. Ami ha egyre kevésbé "menő" a warez akkor egyre nagyobb játékiparba befolyt összegeket, és/vagy az ingyenes netes játékok térnyerését fogja eredményezni, szóval az sem biztos, hogy növekedni fog az iparág összbevétele (már az átlagos éves növekedésen felül).

Ollie #23: Azzal had ne a fogyasztó szórakozzon, hogy a boltban vett termék után ki mit kap. Ha ezzel is nekem kéne foglalkoznom, inkább letöltenék mindent ingyen, és havonta dobnék ~$50-100 dollárt paypalon az éppen szimpatikus fejlesztőnek...

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#29) mhorvat


mhorvat
senior tag

Látom ez is átmegy PC játék kibeszélő meg "f*sz cheater topikba", nagy kár hogy a legtöbb embernek a torrentről egyből a játék jut az eszébe... :U

(#30) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Én nem warezolok, mert ha leglálisan van meg egy játék az kétszer-háromszor nagyobb fun. Nem tudom miért, de így van. Jobban megbecsülöm minden percét.

Azt mondjuk jól megnézem, mit veszek meg, és mennyiért.

Hogy más mit csinál, vagy azt hogyan magyarázza meg, az meg marhára nem érdekel, éppen ezért nem is olvasom az ilyen topicokat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) ollie válasza katona.t (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"amit művelnek gyakorlatilag lopás"
Szerintem ez nem igaz, mert: Ugye itt pl. a torrentes letöltésről beszélünk. Attól, hogy én letöltök egy játékot, nem fog a fejlesztők telefonja pittyegni, hogy: "xy bank, valaki letöltötte az új játékot, mínusz 10000ft."
Ha végigjátszom vásárlás nélkül az már lehet határeset, de azzal Ő nem lesz kevesebb, csak én több, viszont ha nem töltöm le, akkor Ő sem lesz több, de én sem.

Akárhogy is csűröd, csavarod, a warezoló egy olyan terméket használ, melyhez nincs semmi jogalapja. A legenyhébb kifejezés talán a "más munkáján élősködő", ha már túl durvának tartjuk a lopást. Több egyébként semmivel sem leszel, mert ha jogosulatlanul használsz valamit, a szerzői jogok ellen vétesz, vagyis minimum szabály- ill. törvénysértővé válsz. Bárhogy is nézzük, ezzel nem leszel több.

"Mert amikor a TV-t nézem a tartalmat a film gyártók adják, amiért szerzői jogdíjat fizetnek minden sugárzás után. A rádiók hasonlóképp."
Véleményem szerint ez is ferde egy kicsit. Nem lehet csak így összehasonlítani a két médiumot. PL. a digi-nél én 2500 ft-ot fizetek a net-ért és a tv-ért is. Tehát az ár ugyanannyi, viszont a tv díjából egy kis rész megy jogdíjnak. Tehát az internet így is drágább, mert ugye egy "jogdíjnyival" olcsóbbnak kellene lennie a TV-től. A rádió meg tök ingyen van.

Ez elég vicces hozzászólás. Abból, hogy ugyanannyiba kerül a net meg tv előfizu, azt következtetted ki, hogy akkor tuti a net előfizuba is van jogdíj számolva. Szerintem nem gondoltad komolyan.

(#27) motorhead: az nem derült ki a hsz-edből, hogy ez rendes kiadás volt, nem pedig valami sokadik, "gazdaságos" kiszerelés

[ Szerkesztve ]

***

(#32) Morden24 válasza mhorvat (#29) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bár egyetértek veled, a kocsmáról a legtöbb embernek a pia jut eszébe, pedig tartanak ásványvizet is.
Arányaiban nézve, ráadásként az érintett olvasóközönségből kiindulva egyáltalán nem meglepő, hogy torrent == warez, az meg == főleg játék, meg egy-egy Windows, Office meg Photoshop.

Sectumsempra - For Enemies

(#33) Telefunen válasza D1Rect (#24) üzenetére


Telefunen
őstag

Szerintem pedig ezzel mondattal, hogy "Teljesen más érzés amikor nem warezolsz.", éppen te próbálod megmagyarázni -valami megfoghatatlannal- annak az előnyét, hogy azért adsz ki egy csomó pénzt, amit ingyen is elérhetnél.

A játékiparért pedig egy könnycseppet nem ejtek. A mai "A"-s címek kb. azon az áron versenyképesek, amennyiért a többség hozzájut. A popzene is sok pénzből készül, aztán mégis olyan az eredmény amilyen. Warez van és minden bizonnyal lesz is, ahogyan lelkesedés és alkotni akarás is, így talán ideje amatőr alapokra helyezni a játékipart, még az is lehet, hogy nem is járnánk azzal olyan rosszul.

@(#31) ollie: Már hogyne lenne több? Azzal hogy játszik, igenis fejlődnek a képességei, a kreatívitása, a problémamegoldó készsége, a reflexei... A tanuláshoz pedig ugye mindenkinek joga van ;]

[ Szerkesztve ]

(#34) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sajnos sok gyártó a másolásvédelemmel a saját vásárlóit szivatja. Míg a warez verzió működik akár gond nélkül addig egy dobozos 10e Ft-os játéknál hibákba belefutni telepítésnél meg aktiválásnál elég gáz.

Viszont a STEAM tényleg nagy ötlet volt. Igaz nincs szép dobozod amit kitehetsz a polcra, de amit ott megveszel az a tied, legális, automatikusan frissül, nincs vele probléma és néha tényleg vicc áron lehet hozzájutni akár pár hónapos játékokhoz is.
Persze újonnan vásárolni nincs értelme ott sem, mert az újdonságok 40 ill 50 €-ról indulnak ami még boltban is olcsóbb.

Ez a warez dolog amúgy korral változik a legtöbb embernél.
Míg jópár éve még én is lelkesen töltögettem pl. a STALKER előzeteseket meg teszteket, hogy milyen jól fog kinézni, most már nem is érdekel, hogy mi szivárgott ki a Crysis 2-ről. Akkor tartanánk valahol ha ezzel a legtöbb ember így lenne és tisztában lenne azzal, hogy az a kiszivárgott valami lehet, hogy egy hibás félkész cucc.

Én abban sem látok rációt, hogy az adathordozókat adóval sújtsák amiatt mert esetleg warezre is használhatók, mégis megtették. Ilyen okból nem tartom jó ötletnek az internetszolgáltatásokra esetleg kivethető plusz költséget, habár tényleg tisztában vagyunk vele, hogy az emberek több mint fele erre használja a szélessávú netét.
Ez olyan dolog, mint mebüntetni valakit azért, mert sportkocsit vesz, mert biztos azért vette, hogy száguldozzon vele és átlépje a megengedett sebességhatárokat.

(#35) mhorvat válasza Morden24 (#32) üzenetére


mhorvat
senior tag

"Arányaiban nézve, ráadásként az érintett olvasóközönségből kiindulva egyáltalán nem meglepő"

Én azért meglepődtem, biztos bennem van a hiba. Szerintem akadnak bőven "nem játékos" fórumozók is. A kocsmás hasonlat pedig rendben van, de sokkal túlzóbb, mint a torrent-játék esetében (szerintem), már ha csak magamból indulok ki és környezetemből.

(#36) Dany007 válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Erre tudod mit mondok?

Fejezzék be akkor a PC-s játék gyártást. Sőt! Az összes játékgyártó fejezze szépen be, hagyja abba a játékgyártást PC-re. Legyen a videojáték konzol only azt kész!

Aztán majd kíváncsi leszek, hogy a nagy VGA gyártók majd mit szólnak mindehhez...
Mert, hogy az Xbox360-ba és PS3-ba vagy 4-5 éve nem kellett videokártyát gyártani az biztos! Közben meg azért csak letudtak nyomni évi 2 esetleg 3 széria VGA-t a PC-sek torkán.

Én azt mondom, hogyha nekik - mármint a játékgyáraknak :) - ennyire rossz üzlet PC-re játékot írni (amit részben el is ismerek), akkor hagyják a fenébe.

Egyébként anno régen is volt PS, PS2 emulátor PC-re. Szerintem ha holnap megszűnne a PC-s játékipar, akkor rá 2-3 hónapra megjelennének az első PS3, Box360 emulátorok és kész. Menne minden tovább. Nem ugyanúgy, de meg lenne oldva.

Vagy fogná az (gamer)ember az ezévi VGA vásárlásra szánt 50-80 ezer forintját és venne érte konzolt. Azt csá.

(#37) Morden24 válasza mhorvat (#35) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha én is magamból indulok ki, akkor tényleg túlzó, de már olvastam pár ilyen témájú cikkre érkező kommentet, és egyáltalán nem lep meg :B

Sectumsempra - For Enemies

(#38) Barthezz2 válasza ollie (#31) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De net előfizuba jogdíjat rakni meg szvsz kivitelezhetetlen. Honnan dönti azt el a szolgáltató, hogy én mire használom a netet? Egy 1 megás nettel is ugyan úgy lehet warezolni(csak lassabban), mint egy 125-össel, szóval még a sebesség alapján kategorizált, és ez alapján kiosztott jogdíj sem lenne igazságos.
Rendben, nyilván nem olyanok fizetnek elő 50-100Mbit-es netre, akik naponta megnézik a mailjüket, meg csetelnek picit, de ha ezt megfordítjuk, valószínűleg a szolgáltató is tisztában kell legyen azzal, hogy mire kell valakinek ekkora tempó (és ha annyira a warez ellen mennénk, teljesen felesleges ilyen csomagokat árulni), de mindez nem egyenlő azzal, hogy akkor tuti FTP-ről warezolja a legújabb játékokat..

Meg a másik dolog. Tegyük fel, fizetek jogdíjat a netem árában. Az kihez kerül? A játékfejlesztőkhöz? A filmstúdióknak/kiadóknak? Aztán ha én egész nap csak PH-n lógok, és még netrádiót se hallgatok? Akkor én mire fizessem? Mivan ha p2p-n osztom meg a munkáim, a fotóim, vagy a saját zenéim?

Egy TV előfizetésnél pedig nyilvánvaló, hogy valaki azért fizet rá elő, mert TV-t akar nézni..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#39) SityiSXT


SityiSXT
őstag

"De mindenki tudja, hogy csak ötször lehetséges aktiválni."
Ez így, ebben a formában nem igaz - ez egy urban legend, hogy 5 aktiválás után veheted meg a játékot újra. Az emberek túlnyomó többsége ezekszerint nem tudja/érti, mire jó ez a védelem, és miért jó ez mindkét félnek. Az aktivációs limit arra jó, nehogy túl sok gépen legyen jelen egyszerre a játék, így egyrészt a kiadó/fejlesztő is kap egyfajta bizosítékot, hogy egy adot CD-klucs nem lesz publikus, másrészt az ügyfél is nagyobb biztonságban érezheti a megvásárolt játékát (azaz ha vigyáz a kódjára, nem kerül bannolásra más miatt). Ha elfogy, lehet írni a supportnak, ahol szépen elmagyarázod, miért fogyott el nálad az összes aktivációs lehetőség, erre ők adnak még. Velem is fodult már elő ilyen, mindig segítőkészek voltak. Az a max. 1 nap - egy hétvége meg kibírható az adott játék nélkül. De ha valaki irtózik a DRM-től, ott a GoG... ;)
Mondjuk nálam volt egy extra kör is, mivel Finnországból Izlandra költöztem, és firtatták, hogy hogyhogy más országból próbálom aktiválni. Megmagyaráztam, megnyugodtak. Szóval lehet, hogy kellemetlen ez a procedúra, de normális cégeknél bizony support is jár a termék mellé.

[ Szerkesztve ]

(#40) DeFranco válasza Telefunen (#33) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azzal hogy játszik, igenis fejlődnek a képességei, a kreatívitása, a problémamegoldó készsége, a reflexei... A tanuláshoz pedig ugye mindenkinek joga van

OK, tegyük fel, hogy meg akarok tanulni lőni, és téged használlak céltáblának (tegyük fel, hogy légfegyver, nem török az életedre, nyugi :) ). Feljődik a célzó képességem, javul a reakcióidőm, edzem a testemet, mikor utánad futok. A tanuláshoz és a testedzéshez pedig mindenkinek joga van. ;)

(#41) Morden24 válasza Dany007 (#36) üzenetére


Morden24
nagyúr

Aztán majd kíváncsi leszek, hogy a nagy VGA gyártók majd mit szólnak mindehhez...

Mit? Leépül a diszkrét vga piac, mint ahogyan teszi most is. Gyártanak majd integrált meg mobil megoldásokat, no meg ott van a konzolos eladás is, ahol ha - bár ilyen nem hinném, hogy valaha lesz - megszűnne a PC-s játék, a mostanihoz képest is durván megemelkednének az eladások.

2-3 hónapra megjelennének az első PS3, Box360 emulátorok és kész

Próbálkoznának, és biztos lenne a mostanihoz képest valamennyire nagyobb érdeklődés (bár ha nem lennének játékok, ki az a hülye gémer, aki fejlesztené vadul a hardverét - mármint ha egyáltalán van rá lehetősége?... merthogy az emuhoz kell majd az izmos vas), de ha a mostani emuk használhatóságából kell kiindulni, akkor azokkal játsszon az, akinek nem kettő, hanem mindjárt három anyja van.

Sectumsempra - For Enemies

(#42) motorhead válasza ollie (#31) üzenetére


motorhead
aktív tag

(#27) motorhead: az nem derült ki a hsz-edből, hogy ez rendes kiadás volt, nem pedig valami sokadik, "gazdaságos" kiszerelés

Gazdaságos kiszerelés volt, de azt nem az eredeti megvásárlása után másolják? Nem tudom, hogy van ez csak kérdezem... :F

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#43) D1Rect válasza Telefunen (#33) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem kell valami megfoghatatlan előnyt kreálni.

Nem azért veszek meg valamit, hogy játszhassak vele. Nem vagyok technikai analfabéta.
Az én érdekem, hogy ami tetszik azt megvegyem, hogy legyen mivel játszanom a jövőben is.
Baromi egyszerű. Aki ezt nem érti meg azzal nem tudok mit csinálni.

Az érzésről:

"A saját bőrömön ezt nagyon élesen megtapasztaltam, amikor letöltés helyett venni kezdtem a játékokat. Sokkal másabb, minőségibb élmény (persze 10k-t én sem adok egy játékért, de van olcsó alternatíva is).

Az ötöslottó nyerteseknek lehet hasonló a problémájuk, hirtelen rájuk szakad a nemzeti bank, 5 perc alatt megvesznek mindent, amit lehet, és aztán nem tudják merre tovább. Nem látnak már értéket semmiben, mert nem kell érte még vágyakozni sem. Az internet mindenkire rászabadította a multimédia-lottóötöst."
[link]

(#44) motorhead válasza Morden24 (#41) üzenetére


motorhead
aktív tag

Mit? Leépül a diszkrét vga piac, mint ahogyan teszi most is.

Szerinted most leépülőben van a VGA piac?? Érdekes...

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#45) Telefunen válasza D1Rect (#43) üzenetére


Telefunen
őstag

A bennszülötteket is könnyű elkápráztatni egy üveg kólával, holott az csupán egy édes lé, formatervezett üvegben. Ha innen nézzük, akkor akár úgy is értelmezhetjük, hogy éppen a könnyen hozzáférhető javak segítenek kialakítani az egészséges kritikai gondolkodást, a helyes értékrendet.

@(#40) DeFranco: Ameddig ezen tevékenységedet nem veszem észre, vagyis nem zavar (ahogyan az én sem zavarok senkit játék közben), addig egészen nyugodtan...

[ Szerkesztve ]

(#46) planbmokus válasza Morden24 (#41) üzenetére


planbmokus
senior tag

Azért ennyire nem lenne egyszerű, hogy "leépül a diszkrét VGA piac, ennyi"....
Gondolj bele, hány játékfejlesztőt támogatnak a VGA gyártók, mert hogy a játékok elején nem véletlenül villog a "powered by Nvidia, ATI, Intel, AMD....etc.." az biztos. És az is, hogy nem szalámis szendvicsért cserébe teszik ki.
A játékfejlesztők súlyos millióktól esnének el, ha a PC-s piacot lezárnák.

Ez emulátorokról meg annyit, hogy ha nem GPU-ra támaszkodnának az EMU-k, akkor CPU-ra (ami egyébként jóval valószínűbb), így meg marad miért fejleszteni, csak nem a VGA gyártókhoz vándorol a haszon, hanem a processzorgyártókhoz.

Mindenesetre két multimilliomos cég nem fogja azt hagyni, hogy a játékprogramozók kihúzzák alóluk a vásárlókat.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#47) Ultegra válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Ultegra
csendes tag

Évek óta látszik az EA azon törekvése, hogy kivonuljon a PC-s játékpiacról. Gyönyörű ürügy lenne erre a Crysis 2 bétájának "kiszivárgása"... Élek azonban a gyanúperrel, hogy az EA szándékosan juttatta ki a bétát, ürügyet kreálva magának arra, hogy végképp befejezze a szereplését a PC-s piacon.

Szép elmélet... A szabadpiacon egyébként is marhára meg kell indokolni egy - törvénybe és jó erkölcsbe nem ütköző - stratégiai lépését egy cégnek... :-) Ajánlom figyelmedbe az X360 SDK-jának tanulmányozását. Kis túlzással egy legördülő menüből kell kiválasztani, hogy a célplatform PC, vagy X360-e, majd kész is az átirat. A PC-s kiadás extra költsége elenyésző, ha a játékból készül X360 változat. Amikor nincs PC-s átirat, az is inkább üzletpolitikai okokból történik - pl. a Microsoft a kiadó, vagy fizet a kiadónak, hogy csak az ő platformjára készüljön a játék.

(#48) MaciG


MaciG
addikt

"mert amikor a TV-t nézem a tartalmat a film gyártók adják, amiért szerzői jogdíjat fizetnek minden sugárzás után." -Persze, meg a rahedli reklámot is adják mellé, a film előtt , után , közbe, amire én nem igazán tartok igényt. Ezért sokkal egyszerűbb leszippantani netről a filmet és megnézni...

BANZAII

(#49) Marci79


Marci79
aktív tag

Jópáran nincsennek tisztában a jogi fogalmakkal!!

Lopásnak semmiképpen sem nevezhető! Jogosulatlan használatnak igen.
Aki azt mondja, hogy lopás, az ellen becsületsértés és rágalmazás ellen feljelentést lehet tenni!
Továbbá. Létezik egy olyan meghatározás, hogy a "saját használatra letöltött tartalmak nem minősülnek illegálisnak, csak a feltöltés" !

Tehát. Aki lopásnak nevezi és tolvajozza azt aki letölt az bűncselekményt követ el.
Az, hogy van akinek nem tetszik az mikor letölt valaki valamit, csak morális dolog. Azért mert valaki nem úgy cselekszik, ahogyan más jónak gondolja, az megszokott dolog. De ezért hátrányosan megkülönböztetni valakit szintén törvénysértő! Diszkrimináció, jogilag.

Mindezt egy jogász ismerősöm által folytatott beszélgetés eredményeként írom le.

Úgyhogy be lehetne fejezni a "lopás" szó használatát!

(#50) DeFranco válasza Marci79 (#49) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egy kicsit még beszélgess a jogász ismerősöddel, mert ebben a hsz-ben kapásból 3-ast mutat a fail-o-meter.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.