Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) McKane


McKane
senior tag

hogy őszinte legyek, most azt a facebook filmet( Közösségi Háló ) először én is leszedtem feliratosban.
megnéztem,és mondtam ez kell.. :U
de azóta sem találom Győrben,pedig ha jól tudom megjelent.
netről meg nem akarom megrendelni,mert kb kerül 4000 ft-ba a film,a szállítási költség meg talán 2-3000 ft. ezért a 2-3000ft-ért meg vagy 4x beutazok győrbe és haza.. :D

[ Szerkesztve ]

(#252) BaLee válasza maláj (#242) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem értem miért gondolják azt emberek, ha egy játék 10 ezer helyett 2 ezer lenne akkor azt 5x annyian megvennék?

Totális nagy tévedés. Megvennék ugyanazok, akik 10k-ért is megvennék, meg talán még lenne pár új vásárló és adják el mondjuk a háromszorosát esetleg négyszeresét. A baj az, hogy a kiadónak még akkor sem érné meg ennyiért adni ha 5x annyian vennék meg, mint 10k-ért mert az 5 ember ugyanúgy kifizeti a 10k-t összesen, csak az 5 doboz, 5 kézikönyv, 5x akkora szállítási kötség így jóval kevesebb lenne rajt a haszon.

Nem amatőrök dolgoznak ilyen cégeknél. Ha úgy becsülnék, hogy 6ezerért adva jobban járnának, mert annyival többet adnának el, hogy nagyobb lenne a bevételük akkor annyiért adnák.
Persze a legsajnálatosabb dolog továbbra is az, hogy ez a 10k leginkább csak nálunk számít soknak egy játékra, nyugatabbra nem annyira.

(#253) danih válasza D1Rect (#250) üzenetére


danih
addikt

Megvetted a Hitmant? :)
"Fúúúúj de az réééégi nekem annyiér a krájszisz kettő kell, annyiért megvenném" :))

(#254) D1Rect válasza danih (#253) üzenetére


D1Rect
félisten

Jep. Amikor láttam, hogy SE hét lesz ez volt a wishlistem:
- Batman GOTY
- Just Cause 2
- Hitman Collection
- Tomb Raider Collection, de legalább a Guardian of Light
- Kane & Lynch(1-től bármeddig jöhet leárazva)

Nekem nem kéne ennyiért se a Crysis 2 ha van belőle benchmark. ;]

[ Szerkesztve ]

(#255) MaciG


MaciG
addikt

Imádom ezt a warez témát. Mindig olyan jókat mosolygok mikor olvasom a makulátlan szent eberek sorait, meg azokét is akik azt magyarázzák, hogy a warez jó. Ami nyilván nem igaz, de sok dolog van az életben ami nem jó (pl.: cigi,pia,drog és társai) és mégis rengetegen űzik. Nem akarom a többit belekeverni, de példának okáért biztos van olyan aki teljesen elítéli a warezt és nem is él vele, viszont miközben a buszra vár ott pöfékel mondjuk a buszmegállóban, ezzel más embere egészségét károsítva. (ez csak egy példa volt).

Az én vélemény erről az egészről pedig az, hogy meg kell tanulni alkalmazkodni! Az állatok is ezt teszik. (nyilván állat és ember között van egy óriási különbség, ezért mi máshogy alkalmazkodunk.). Akárhogy nézzük, Magyarországon elég xar a helyzet (hogy ez mért van, ne menjünk bele, sajnos ez van), nagy a munkanélküliség, a legtöbb helyen kevés a fizetés, sok a kiadás,stb. Most te vagy alkalmazkodsz ehhez vagy nem.

BANZAII

(#256) maláj válasza BaLee (#252) üzenetére


maláj
őstag

ezért mondtam, hogy maradhat 10k de akkor a fizu ...
ugye-ugye :U

(#257) danih válasza MaciG (#255) üzenetére


danih
addikt

Oké, tegyük fel alkalmazkodom. Elmegyek, lopok piát, cigit, és a tesco-ba megyek zabálni.
Semmi gond, hiszen alkalmazkodom.
Én azon szoktam jókat mosolyogni, amikor megpróbálnak maszatolni, összemosni dolgokat. Ez a buszosmegállós-pöfékelős különösen tetszett. Biztos van olyan is, aki nem warezol, de mondjuk pedofil. :DDD
Döntsük már el, miről beszélünk.

(#258) Shufny válasza danih (#257) üzenetére


Shufny
őstag

Most komolyan nem értitek a különbséget a kettő között? Egyik esetben valakinek elveszed valamilyét. A másikban nem. Ez igen nagy különbség. Na meg a BMW terves baromság. Hidd el, hogy ha te otthon nekiállnál összerakni magadnak egy BMW -t, az nem vágná sziven a gyártót. (és mellesleg ez a forráskód lopás, ami szinten nem ugyanaz.)

Ez teljesen lelkiismeret alapú dolog, mivel tényleg az a kérdés, hogy vajon megvennéd-e vagy sem, és mennyiért. Teljesen igaza van Mordennek abban, hogy ez általában nevetségesen flexibilis azoknál akik fórumokon hirdetik, hogy azért nem vesznek meg semmit, mert túl drága.

Sok esetben jobban jársz, ha le sem lehetne tölteni, mert legalább valami haszosabbat csinálsz helyette. Így nehéz rávenni magad, hogy megvedd. Ebből a szempontból a warez igenis lehetett hasznos, mert közel nem lenne ekkora az ipar szerintem, ha a kezdetek óta csak azzal lehetne játszani, amit teljes áron megveszel. Sokáig nem is voltak hajlandóak az árazással foglalkozni a kiadók. Esetleg a nagyon régi játékokat idióta gyémánt kiadásos borítóval kiadták olcsóbban, de sokiáig nem lehetett látni olyat, hogy ha valami nem kelendő, akkor felezik az árát, vagy hogy alapból oclsóbban adták volna.

Elképesztő csúsztatás, hogy ha valaki bliccel az csak egyszeri kihágás, de aki valamit letölt az egész életében másokon élősködik, és nem értékeli soha mások munkáját.

Ráadásul van egy olyan része is a dolognak, mint a szórakozóhelyeknél. Módszeresen elüldözték a 20 év feletti korosztályt, aztán rinyálnak hogy a tinik szétszednek mindent, és nem vesznek semmit a pultnál. Ez ugyanez. Ha nem akarja, hogy a 12 éves pistikék letöltsék a játékot, akkor lehet, hogy nem őket kéne megcélozni vele, hanem olyat akinek van saját pénze, és akár hajlandó is fizetni érte. Pistike örül, hogy engedik, hogy játszon, nemhogy még pénzt is kapjon rá.

[ Szerkesztve ]

(#259) MaciG válasza danih (#257) üzenetére


MaciG
addikt

Nyugodtan megpróbálhatod, de mint mondtam itt az alkalmazkodásról van szó, tehát pl. a tescoban is alkalmazkodnak és épp ezért vannak a kamerák, biztonsági emberek, stb. :)

BANZAII

(#260) danih válasza Shufny (#258) üzenetére


danih
addikt

Hmm gondolom a levél nagy része nem nekem van címezve, egy dologra azonban reagálnék, mégpedig:
"Most komolyan nem értitek a különbséget a kettő között? Egyik esetben valakinek elveszed valamilyét. A másikban nem."
Ha ezt arra érted, hogy pl. egy zsemle-lopás esetén fizikailag elveszek valamit a péktől, warezolásnál viszont a fejlesztőtől semmit, akkor ez a legnagyobb demagóg és genya szöveg amit a warez védelmére ki lehet jelenteni. Ha így gondolod, egyszerűen képtelen lehetsz a szellemi tulajdon, mint fogalom felfogására. :W
Amennyiben én értettelek félre, akkor bocsánat :R
"Elképesztő csúsztatás, hogy ha valaki bliccel az csak egyszeri kihágás, de aki valamit letölt az egész életében másokon élősködik, és nem értékeli soha mások munkáját."
Senki sem mondta ezt, emlékezetem szerint. Pont fordítva volt, a warezre analógiát keresve hozta fel az valaki a bliccelést.
Ami pedig a célcsoportokat illeti - mondj már kérlek egy igazi "nehézsúlyú" játékot amit a 12 éves pistikéknek adtak ki :)

(#261) Shufny válasza danih (#260) üzenetére


Shufny
őstag

Black Ops, Crysis 2 stb. Erősen ennek a korosztálynak próbálnak imponálni.

Ja igen, nekem nincs fogalmam a szellemi tulajdonról... Szerintem pedig neked. Ezt nem tudjátok felfogni. Amikor valaki árul egy boltban valamit, akkor ő azt már kifezette, és azt nem tudja már eladni, amit te elvilszel. Mikor egy játékot letöltesz, akkor annyit bukik, hogy te úgy használod, hogy nem fizettél érte, de másnak továbbra is eltudja adni, mindenféle plusz költség nélkül. Szellemi tulajdont meg akkor lopsz, ha a saját neveddel adod el az ő munkáját. Nem akkor, ha megnézed/hallgatod/játszol vele. Ezért itt az a kérdés: hogy ha nem tölthetnéd le, akkor vajon megvennéd-e? Hiszen ha alapból tényleg nem vennéd meg, akkor semmit nem bukott vele, aki csinálta, hiszen tőled ugyanúgy 0-t kap. Sőt így legalább több embernek szerzett vele örömöt, és híresebb is lesz. Na most ez "nem vennéd meg", ami képlékeny az egészben, és szerintem nincs konkrét válasz, mert nagyon helyzete válogatja, hogy mikor mennyire indokolt. Én afelé hajlok, hogy általában nem az.

[ Szerkesztve ]

(#262) bullseye válasza Shufny (#261) üzenetére


bullseye
addikt

ezek szerint amikor elmész otthonról felugorhatok aludni egy kicsit? nem lesz károd, hiszen épp nem használod a lakást, észre sem veszed, stb. stb.

a szerzői jog megsértése nem egyértelmű lopás, talán nem is kéne, hogy BTK kategória legyen, meg nem minden letöltő venné meg a cuccot, talán még olcsón sem, de akkor is valahol kib*szás a szerzővel/készítővel/kiadóval. Ők ötletet, energiát, pénzt toltak valamibe, szeretnének kapni valamit a fáradozásukért. Ha ezt megtagadod, akárhogy is hívod, vagy nem hívod, nem szép dolog.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#263) Shufny válasza bullseye (#262) üzenetére


Shufny
őstag

Egy szóval nem mondtam, hogy "szép dolog", azt mondtam, hogy ellopni más autóját nagyon nem ugyanaz, mert ezzel szoktak érvelni állandóan. Ha meglehetne csinálni úgy, hogy ugyanúgy minimális károm sem származik valaminek a közös használatából, akkor semmi akadályát nem látom. Azért érzem fölöslegesnek ennek a tárgyalását, mert elméletben sem lehet ugyanúgy kezelni a kettőt.

Szóval a helyzet az, hogy azok akik rinyálnak, hogy letöltik a játékukat, általában dollármilliókat keresnek vele. Akiknek nem töltik le, azok meg lehúzhatják a rolót. Nincs igazából olyan, aki ennek következtében csődöl be, ezért fölösleges erről beszélni. Szóval sűrűn jön az, hogy de miért várja el más, hogy a többiek helyette fizessenek? Ez persze jogos, de én speciel nyugodtan fogok fizetni a Portal 2 -ért, és még ajánlom is, hogy inkább töltsék le ingyen és próbálják ki, minthogy kihagyják, mert lehet, hogy megtetszik nekik. Nem fogom úgy érezni, hogy kibasztak velem, mert "milyen már, hogy nekem ugyanazért fizetni kell". Én úgy gondolom, hogy a szórakoztatóiparban, ha te úgy érzed, hogy neked fizetni kell a termékért, már rég rossz, és valószínűleg nem is éri meg a pénzedet.

[ Szerkesztve ]

(#264) misx válasza BaLee (#252) üzenetére


misx
senior tag

Azért kéne egy kis statisztika, hogy amikor zaavi-n meg steam-en vannak ilyen bazi nagy leárazások, mennyivel ugrik meg a kereslet. :U
Egyébiránt ingyen bármi jó, fizetve már kevésbé. Pl. TDU2-vel elszenvedgetek így, de nem venném meg (pedig az 1.rész megvan véve), mert egy optimalizálatlan hulladék, 5770-en meg 4 magos procival már illene 1440x900-as felbontásban 40+ fps-t produkálni ilyen graffal. Addig nem kap pénzt az Atari tőlem, amíg nem látom, hogy meg is érdemlik.

(#265) danih válasza Shufny (#261) üzenetére


danih
addikt

Szerintem ezen játékok azért kicsit az idősebbek felé vannak pozicionálva, bár ez nem ide tartozik, úgyhogy nem megyek bele, nem is annyira érdekes téma.

Értem mit akarsz mondani, de gondolatmeneted és jogértelemezésed hibás. Ha saját nevem alatt adom el más munkáját, az egy másik, minősített eset. Itt nem erről beszélünk.
Ha hallgatok egy számot mondjuk rádión, az azért nem "lopás", mert azért a rádió az ún. royality-t már kifizette (ide jön a legális youtube channel, internet-rádió, stb). Ha megveszem, akkor ilyen módon fizettem érte. Ha letöltöm - akkor lenyúlom.
Ugyanez van a játékkal is.
Ezért itt az a kérdés: hogy ha nem tölthetnéd le, akkor vajon megvennéd-e?
Erre találták ki a demókat. Letöltöm, kipróbálom, döntök. Vagy review-okat olvasok, informálódok.
Lényeg a lényeg - bár fizikaliag megfoghatatlan 0-ák és 1-ek tömkelegéről beszélünk, attól még gazdasági értelemben vett TERMÉK. Ha letöltöm, jogosulatlanul kerül tulajdonomba, köznyelven "lenyúlom". Lehet csűrni-csavarni, és tényleg értem, mire gondolsz, csak egyet nem értek.
Ha meg örömet akar szerezni a fejlesztő, kiadja freeware-ben :DDD

(#266) Thunderzolee

Talán kicsit beleillik ebbe a topicba.

http://www.origo.hu/techbazis/hightech/komment/20110218-lekapcsoltak-az-olcso-szlovak-cdk-szallitoit.html?cmnt_page=8

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#267) Shufny válasza danih (#265) üzenetére


Shufny
őstag

Nem sokat számít ilyen szempontból, hogy 12 vagy 16.

Tudom, már többször jöttek ezzel, hogy vicc, hogy örömet akarnak szerezni, de szerencsére még nem ennyire vészes a helyzet. Igenis sokan csinálják még azért, mert örömet okoz nekik, hogy mások imádják, amit csinál.

Nem tudom te merrefele olvasol reviewkat, de játékoknál különösen szemétre való mindegyik, és demókból se szokott sok kiderülni. Nem azzal van a baj, hogy kipróbálják, hanem hogy végül nem szokták megvenni, de ez változni látszik. Szóval igen, ha tetszik, vedd meg, csak általában túlzottan bántja az embereket, hogy igazából már semmi pluszt nem fognak kapni a pénzükért, és inkább megnyugtatják egyéb módon a lelkiismeretüket.

Zenét azért nem keverném most bele, mert ott egész egyszerűen nincs alternatíva, ami a közelébe érne mondjuk a megboldogult Oink -nak. Ott még mindig nem a pénz a fő baj a legalás megoldásokkal. Játékoknál viszont már nem érzem ilyennek a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#268) buherton


buherton
őstag

Nekem nem egyszer fordult elő hogy a legális szoftvert szinte képtelenség volt felrakni. Egyik az Eplan nevezetű volt. Igényeltem a student verziót és rakom fel, feltelepült. De semmit nem tudtam benne használni, de olyan szinten hogy fájl létrehozás és aztán ennyi semmi több. Holott student verziónak mindent kellett volna tudnia ami nekem kellett volna. Erre leszedtem a tört verziót, simán felment működött is minden elsőre, aztán amikor megcsináltam a beadandót. Másik a labview volt (iskola ingyen biztosította nekünk). Többféleképpen lehet regisztrálni, de egyik sem akart menni. Meguntam leszedtem a tört verziót, és ment miden flottul elsőre. Aztán természetesen mikor sikerült regisztrálni az eredetit akkor törtet letöröltem.

Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy nagyon szép meg biztos jó dolog hogy így megbonyolítják a dolgot, de ezzel csak ellenszenv nő meg, meg esetlegesen a warezolás. Na meg a kötelező internet kapcsolat tud kikészíteni...

Am igyekszem én is eredetit megvenni. Csak nagyon tud zavarni a CD pakolgatás meg lassú meg minden ilyen. Szval Railroad Tycoon 2 is meg van eredetiben, de mégis a törttel játszok. Vagy ott van az Imperium Galactica. Igaz abból nincs meg az eredeti de nagyon vágyok rá.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#269) Taifa Díaz válasza buherton (#268) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az nem baj, ha a tört verziót használod, csak vedd meg az eredetit is. Én se szeretem, ha kopik a DVD.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#270) MaciG


MaciG
addikt

Ha mondjuk veszek egy műszaki terméket és az nem felel meg az elvárásaimnak, nem úgy szuperál ahogy kéne, ahogy promózták, akkor azt én úgy tudom, hogy "X" időn belük vissza lehet vinni és a boltnak meg kötelessége azt vissza venni. Természetesen eredeti csomagolás, sértetlen állapot,stb. A játékszoftvereknél van ilyen?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#271) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Megmondom én mi a lopás, 8-10 ezer Forintért árulni egy vacak játékszoftvert! Konzolra még többe kerül...

[ Szerkesztve ]

(#272) danih válasza =Mentor= (#271) üzenetére


danih
addikt

Köszönjük Emese, akkor ne vegyél konzolt, ha nem tudod megengedni magadnak rá a játékot.

(#270) MaciG: Jó kérdés, nem tudom... Még könyvet is vissza lehet vinni...

(#273) HANDO88


HANDO88
senior tag

Ez az egész vita baromság,és semmi haszna.Ráadásul nincs is erkölcsi alapja.
A warez létező probléma de egy fórum ezen nem segít semmit.
Én és több ember is elismerte önszántából hogy nem csak eredeti játéka van,na bummm.
Viszont akik itt ezeket az embereket le cigányozzák,söpredékezik azokat nem ismerjük és nem is tudunk semmit róluk.Miért érdekeljen bárkit is a véleményük mikor nem tudják bebizonyítani hogy ők teljesen tiszták és ártatlanok?Egy fórumon az vagyok aki akarok vagy szeretnék lenni,ördög,angyal,bűnöző,rendőr stb,stb...
Fölösleges egymásnak feszülés és indulat keltés.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#274) danih válasza HANDO88 (#273) üzenetére


danih
addikt

Kijelenteni, hogy ez a vita baromság, és hogy semmi haszna, a rövidlátás és az ignorancia legnagyobb ismertetőjele.
Ahogy téged sem érdekel azoknak a véleménye, akik "cigányoztak", szerintem sokakat, akik it vitáznak (minket) sem érdekel az, hogy szerinted ez baromság.
Kár volt ezért visszajönnöd.

(#275) bullseye válasza HANDO88 (#273) üzenetére


bullseye
addikt

ideális esetben az ember a fórumon is önmaga...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#276) r-chee válasza danih (#274) üzenetére


r-chee
őstag

Ne haragudj, de azért tudatlannak nevezni valakit, mert hasztalannak tartja e vitát...elég gázos.
Warez kapcsán lehet beszélni lopásról, s lehet az életből kiragadott példákkal hasonlítgatni, de felesleges. Ez egy más világ. S ebben a más világban épp úgy warezol a tanár, a rendőr, a bíró fia is, sőt maga a tanár, a rendőr és a bíró is. Én is töltök le ezt-azt, de vásárolok is filmet s játékot, néha már zenét is. Na de nem mindet. Ugyan már, kinek van rá pénze. Ebben az országban, ilyen fizetések és közterhek mellett... Ugyanmár, ébresztő. Aki ÉL és LÁT, tudja, hogy egy átlagos családban mi a helyzet anyagiak terén. Aztán ugye kőgazdagék sem vesznek ám meg minden szoftvert. Hardvert annál többet és erősebbet, korszerűbbet :U .

Említést érdemelnek (áh, dehogy érdemelnek...) a warez szó túloldalán csücsülő szerzói jogvédők is. Artisjus, BSA. ASVA... Ingyenélő banda, akik megfelelő hatósági jogosítvány nélkül fenyegetőznek és bírságolgatnak. A beszedett pénz nagy részét is szépen maguknak fialtatják. Amúgy ki kérte őket jogvédésre? Senki. Jöttek és élősködnek.

Végezetül annyit, hogy majd akkor nem fogok warezolni, azaz lopni, ha majd megbecsülnek s megfizetnek itthon, mint munkást, ha majd engem sem lopnak meg. Ha a befizetett adóm nem politikus zsebekbe vándorol, ha a benzinkútnál tankolt üzemanyag árában megfizetett adó útépítésekre, útfelújításokra (nem kátyúzásra meg útfelmarásra) fordítódik, és nem akar kiszakadani a lengéscsillapító a helyéről a sz*r utak miatt. Ha majd nem kelll az adó adójának adója után is adózni.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#277) D1Rect válasza D1Rect (#254) üzenetére


D1Rect
félisten

Így legyen ötösöm. :DDD

(#278) LSL1337


LSL1337
őstag

a warez lopás?

NEM

irigység?

IGEN

azt a lopás hogy én elveszem, és akkor neked nem lesz
van neked, -> warez, -> van nekem is, akkor irigy vagy hogy nekem ingyen van, pláne az esetek 99%ban amúgy sem venné meg az ember
hmm akkor a hülye logika szerint 1%ot így is vesztenek
abba bele sem gondolnak hogy nyernek is valamennyit

konzolokon elég sok a demo amúgy

én single playerre nem adok ki pénzt, vagy max NAGYON ritkán
multi játékkal meg kevéssel játszik az ember, meg lehet venni, pláne szinte fillérekért ottvannak a fasza Valve játékok, v régebbi CoD (amik jobbak is multiban 2 v. 4)

bár a cikk vicc, már az első 2 bekezdésnél elvesztettél kb

Steamen jártál már? az szted nem digitális? szinte minden PC játék elérhető egy bankkártyával, 5perc és töltheted is?, általában olcsóbban mint a boltban, és akk a HATALMAS 70-90%os akciókról ne is beszéljek
xboxon is ott a Games on Demand, PSNről is lehet full játékokat letölteni, sőt, mind3 platformon vannak játékok, amiket CSAK digitálisan lehet letölteni, nincs is belőle retail

(#279) SityiSXT válasza LSL1337 (#278) üzenetére


SityiSXT
őstag

A warez lopás? Az. Jogtalanul használsz valamit ingyen, amiért fizetni kellett volna. A warez irigység? Az. A warezoló valahol irigykedik arra, aki megvette, mert neki is kell, csak valami oknál fogva ingyen - ugyanis az ingyenes játékokat kivéve egy játék nem azért készül el sosem, hogy mások ingyen megszerezzék, hanem mert üzletet lát a készítő, a kiadó benne. Ergo a warezos irigykedik azokra, akik legálisan megvásárolták, hiszen ők játszahtnak vele, míg ő nem, mert nem neki készítették a a játékot, hanem azoknak, akik megveszik. Az utolsó két bekezdéssel kb. egyetértek.

(#280) Taifa Díaz válasza SityiSXT (#279) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Attól, hogy nem nekem készítettek egy játékot, hanem csak azoknak, akik megveszik a boltban vagy letöltik bankkártyával, attól még én, aki warezolok és nem veszem meg, még ugyanannyira élvezem. Bevallom, egy szemernyi irigységet se éreztem még játék közben azok iránt, akik fizettek ugyanezért. Játék közben másra figyelek általában. Ha nálad ez az irigység, akkor mikor ingyé b***szol valakivel, közben irigyeled azt, akinek fizetni kell érte?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#281) SityiSXT válasza Taifa Díaz (#280) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nem arról van szó, hogy ne élveznéd. De az irigység lényege, hogy vágyunk valamire, ami nincs a birtokunkban.

(#282) HANDO88 válasza SityiSXT (#281) üzenetére


HANDO88
senior tag

Az elméleted szerint akkor a földön kizárólag csak irigy emberek vannak mivel ha jól gondolom mindenki vágyik valamire legyen az akár szegény akár gazdag.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#283) SityiSXT válasza HANDO88 (#282) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nem az én elméletem, csak adtam egy definíciót az irigységre, ha már fölmerült. De így, ebben a megvilágításban igazad van. Amúgy a definíciót a Wikipédián a féltékenység szócikkből vettem.

(#284) Ryu77


Ryu77
aktív tag

Mikor lehet már hardvert is warezolni?
Tök jó lesz mikor a kölyköknek a legújabb videókártya töltődik le a gépére...
Kinyitod az oldalát és látszik a fél vga...
Most csak azzal vagiznak a suliba menet a buszon a csupaszképűek, hogy "te játszottál már a krájziszkettővel? Neem??? Pfff én már egy hete nyomom öcsém olyan állat blablabla."
Akkor meg "Haver este elkezdtem letölteni a zsírforsz 699TI 16GB-ost és már 50%-on van!"
Jómagam már pár éve eljutottam oda, hogy veszek eredeti játékokat és filmeket is. Na nem a 10k-s kategóriából hanem az 1-5k köztiekből válogatok. Mármint játékot. Filmet szigorúan max 1k.

(#285) Zeratul


Zeratul
addikt

Warez témához kapcsolódóan: Mindig bevétel kiesésről beszélnek, holott nem biztos hogy a warezoló letöltő megvenné e ha lenne csak legális út lenne (ez olyan 10-30% körül lehet az arány) . Hasonlóan a 65 éven felüliek ingyenes tömegközlekedésének. A csóró nyugdíjas abszolute nem biztos hogy megvenné a teljes árú jegyet (sőt biztos hogy nem) a MÁV, Volánt, BKVnak meg amíg nem szorít ki fizető utast addig nem okoz mérhető veszteséget. (vonat tömegéhez képeset elhanyagolható a nyugdíjas tömege és az ebből következő plusz súrlódási veszteség. Wareznál is csak az okoz kárt aki ha nem lenne más lehetőség akkor megvenné.

[ Szerkesztve ]

(#286) eami válasza Zeratul (#285) üzenetére


eami
addikt

MÁV, BKV példához.... évről évre felmérik hogy egyes járatok milyen kihasználtsággal működnek. Ott per kopf számolnak, nem nézegetik hogy abból ki milyen kedvezménnyel utazik. Az eredmény alapján pedig újra tervezik, finomítják a menetrendet, ha van olyan járat ahol az utazóközönség nagy részét az ingyen utazók teszik ki (legyen az akármilyen alapú kedvezmény is) az bizony kőkeményen a mínuszt termeli, ami miatt csúcsidőben esetleg nem jut megfelelő számú járat az amúgy teljes árat fizető / munkába igyekvőknek...

(ezzel nem azt akarom mondani hogy ne legyen ingyenes közlekedés a nyugdíjasoknak, de az általad felvázolt párhuzam nem feltétlenül helytálló)

[ Szerkesztve ]

(#287) D1Rect válasza Zeratul (#285) üzenetére


D1Rect
félisten

"amíg nem szorít ki fizető utast addig nem okoz mérhető veszteséget."

Köszi a remek példát. Sikerült BKV-s példával szemléltetni a warez által okozott kárt. :R

(#280) Taifa Díaz: Ugyanúgy semmi közöd a játékhoz, mint az én házipornó felvételemhez.
Mert én készítettem és annak mutatom meg akinek akarom. Ha nem akarom megmutatni SEMMI KÖZÖD HOZZÁ.

[ Szerkesztve ]

(#288) Pug válasza HANDO88 (#80) üzenetére


Pug
veterán

Nem tudod elképzelni, hogy ez mennyire tetszett :DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#289) bullseye válasza D1Rect (#287) üzenetére


bullseye
addikt

ebből kiindulva szoktam én azt gondolni, hogy warez ügyben is jobb lenne a helyszíni büntetés (+törlés, és esetleg utóellenőrzés), mint a hosszú tárgyalás, meg a rovott múlt, esetleg börtönnel súlyosbítva...,

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#290) HANDO88 válasza Pug (#288) üzenetére


HANDO88
senior tag

:R :R :R

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#291) LSL1337 válasza SityiSXT (#281) üzenetére


LSL1337
őstag

fullra nem értetted meg amit írtam

a warezoló roahdtul nem irigy
hanem a kiadók meg azok akik megvették a játékok, azok irigyek, mert ők fizettek érte, a warezolók meg nem, és ugyan úgy játszanak vele

a warezoló meg akármikor megvehet 1 játékot, ha pl multizni akar vele, de attól még a többit letölti ugyan úgy

arról ne is beszéljünk hogy amikor a warez verzió jobb/előbb elérhető
igen, van amikor rosszabb, később
nincs rajta kötelező magyarosítás, ami a webfordítás szintet képviseli

de te csak vegyél meg mindent eredetiben

(#292) Taifa Díaz válasza D1Rect (#287) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Bizony, ez így van. És mégis tolom ezerrel a warez filmet, zenét, játékot, mert lehetővé teszik számomra - és ha nem verem nagydobra, senki nem fogja megtudni rólam, mert semmi köze hozzá. Te is ide tartozol. Vegyél meg mindent, fizess be mindent, nyelj le mindent, nyald ki a rendszer valagát. Ez a te választásod, megérdemled.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#293) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Röhej az egész. Ide a rozsdás bökőt, hogy aki itt a legjobban veri a nyálát a warez ellen, mind töltött le már ezt-azt, de szégyelli és be nem vallaná - velünk, többiekkel ellentétben, akik nem büszkék ugyan rá, de tudják, hogy ugyanúgy együtt kell élni vele, mint a kisebbségi megélhetési bűnözéssel.

D1Rect: hadd ne mondjam, mennyire bánom, hogy nem töltöd fel valahova és linkeled nekünk itt a házipornó felvételeidet :DDD (Ha valakinek mégis kellene, privát üziben elküldöm, honnan lehet letölteni.) :Y

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#294) D1Rect válasza Taifa Díaz (#292) üzenetére


D1Rect
félisten

Ugye akkor nem baj, ha egy halmazban kezellek a más munkáján élősködő a rendszert kihasználó khm... egyénekkel?

"És mégis tolom ezerrel a warez filmet, zenét, játékot, mert lehetővé teszik számomra - és ha nem verem nagydobra, senki nem fogja megtudni rólam, mert semmi köze hozzá."
Pont, hogy nagy dobra vered és pont van hozzá köze épp elégsokmindenkinek.

"Vegyél meg mindent, fizess be mindent, nyelj le mindent, nyald ki a rendszer valagát. Ez a te választásod, megérdemled."

Elnézést kérek a becsületességért. Ígérem veled szemben nem alkalmazom. Így jó lesz?

(#293) Taifa Díaz: Nekem soha nem volt túl nagy warez problémám. Amikor tölthettem volna dolgokat nem volt min futtatni. Amikor már volt min futtatni elég értelmes voltam hozzá, hogy felfogjam miért nem warezolunk.
De tudok olyan fórumtársról aki régebben nem volt fedhetetlen, de közben rájött, hogy ez így nem jó és változtatott. Szerintem neki sokkal nagyobb erőfeszítés volt mint nekem.

Nem töltöm fel a háziporeszt, mert a végén még kitalálja valaki, hogy "kölcsön veszi" az asszonyt amíg én épp "nem használom".
Normális körülmények között persze minden további nélkül feltölteném, de amíg van esély arra, hogy valaki ettől megpróbálja lewarezolni az asszonyt addig nem.
Szóval amint eltűnt a warez a világról már töltöm is fel. :)

[ Szerkesztve ]

(#295) Taifa Díaz válasza D1Rect (#294) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A becsületesség a te utad, respect érte :R Amúgy én se járok be lopni a boltba, szoktam fizetni a pénztárnál, mint a többiek. Na de most már környékez a félelem, mert nagydobra vertem itt a ph fórumán, hogy én, Taifa Díaz warezolok, letöltök mindent, amihez csak hozzáférek. Most már el kell költöznöm, mert az egész szomszédság ujjal mutogat rám holnaptól, mert egy anomim közösségi fórumon lebuktattam magam :W

Az asszony és a háziporesz hasonlata egyébként nagyon tetszett, jó a humorod :DDD És ki tudja, lehet, egy napon én is változtatok, ahogy az említett fórumtárs, de most elég kevés dolog szól mellette. Szerencsére úgy néz ki, tartós anyagi gyarapodásnak indultam, miközben egy ország agonizál körülöttem, és ha a cigit le tudtam tenni egyik napról a másikra, talán ezzel is így leszek majd egyszer.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#296) D1Rect válasza Taifa Díaz (#295) üzenetére


D1Rect
félisten

Paranoia ON:
Fogadjunk valamiben, hogy reggelre átküldöm még a lábad méretét is minden más személyes adatoddal együtt PÜ-ben? :)

"És ki tudja, lehet, egy napon én is változtatok, ahogy az említett fórumtárs, de most elég kevés dolog szól mellette. Szerencsére úgy néz ki, tartós anyagi gyarapodásnak indultam, miközben egy ország agonizál körülöttem, és ha a cigit le tudtam tenni egyik napról a másikra, talán ezzel is így leszek majd egyszer."

Várom a napot, de szerintem addig se legyél rá büszke. ;)

[ Szerkesztve ]

(#297) Taifa Díaz válasza D1Rect (#296) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Jelentem, nem vagyok, és várom az adataimat privátban. Kétlem-gátolom, hogy eljutsz a lábméretemig. Előre szólok, nem vagyok fenn az iwiw-en, myspace-en, myvip-en, facebook-on, annál több bittorrent portálon, de ezzel nem okoztam nagy meglepetést szerintem :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#298) D1Rect válasza Taifa Díaz (#297) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha nincs tétje a fogadásnak úgy nem izgi. =)

(#299) VIC20


VIC20
őstag

Ha komolyan publikálsz, kérlek, előtte azért nézd át helyesírási, nyelvhelyességi szempontból! Kösz!

(#300) VIC20 válasza szepko (#20) üzenetére


VIC20
őstag

"Fizetni kell érte, nem fizetsz,elveszed,na az a lopás. :))"

Örök, visszatérő téma, leírom hát újra: NEM LO-PÁS.

Hanem szerzői jogok megsértése.
VAN különbség a két bűncselekmény között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.