Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bullseye válasza Rush77 (#98) üzenetére


bullseye
addikt

épp most beszélgettünk erről kollégákkal, és úgy tűnik, a felhő alapú játékolás lesz a jövő, és ott lesznek bőven demok/beták. meg visszaszorul erősen a warez a netes elem miatt.

talán akkor az árakból is eltűnik majd 1-1 régi, analóg elem (bár a szerverpark+sávszélesség meg megjelenik...)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#102) RyanGiggs válasza Morden24 (#93) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Nem vagyok én felháborodva, meg nem is nézem én le a gazdagokat.
Csak én nem veszem meg a legújabb játékokat 10k-ért, inkább letöltöm!
Vegyék meg a gazdagok, tartsák ők el ezeket a cégeket!!
Fél év múlva meg már minek vegyem meg?
Azóta azt a játékot végigvittem már 2x azt kész!
Utána már úgy se kell, mert már jön az új!
Az újat meg úgy se veszem meg, mert 10k,
és úgy vagyok vele, adakozzanak a gazdagok a cégeknek!
Tehát a kérdésedre a válaszom : szerintem nem gáz hogy anyuci-apuci
megveszi a kisgyereknek a premiernapon 10k-ért!!!
A megjegyzésednek is örülök, szinte még ingyen se kéne az a
pár órás játékidő azért a single részért.
Ezzel én is igy vagyok, én is csak éppen megnézem ingyen!!!
Azért fizetni 10k-t hogy egy szombat-vasárnap végigvigye az ember azt fel a polcra?!
Na neeem!!
A multi meg mint írtam, nem érdekel.

(#103) SityiSXT válasza RyanGiggs (#87) üzenetére


SityiSXT
őstag

Érdekelne, hogy akkor szerinted mi volna a reális ár egy új, AAA-kategóriás játéknál... Kössük játékidőhöz? A Baldur's Gate 1-2 vagy a Might & Magic sorozat akkor mennyi lenne?
Csak a tisztánlátás végett nézzük, kb. miből áll kifejleszteni és eladni egy játékot:
- fejlesztői eszközök megvásárlása: konzoloknál ez ugye a devkit, PC-nél meg teszem azt a Visual Studio, de ide sorolhatjuk a Photoshopot (textúrák), a 3D Studiót (modellek), plusz ha rövidíteni kéne a fejlesztési időt, egy 3D motor sem ártana (mint amilyen az Unreal Engine), esetleg kibővített support vásárlása ezen szoftvereszközök beszállítóitól baj esetére
- kéne pár gép is, amin dolgozni lehet, nagyvas és átlagos konfig vegyesen, emberenként akár 2-3 is, ez a fejlesztők létszámától is függ (plusz ha van multi, esetleg pár dediszeró, de MMO-knál pl. elég szép szerverfarmok kellhetnek)
- licenszdíjak, mert mondjuk az átezetőkhöz jó a Bink, az audió MP3-ban kerül rögzítésre, illetve például autós progiknál a játékban lévő járgányok szerepeltetése után is fizetni kell az autógyáraknak, vagy sportjátékoknál a megfelelő szövetségeknek
- fizetni kpéne a programozókat, művészeket, tesztelőket és egyéb alkalmazottakat a fejlesztés ideje alatt (még a takarítót is, hiszen senki sem szeret bokáig gázolva a mocsokban dolgozni), illetve a megjelenés után supportosok kellenek a felhasználók segítésére, ha bajuk van, plusz a programozók munkája folytatódik a patcheléssel
- felmerülhetnek stúdióköltségek is: zenék, hangok, effektek, plusz a szövegeket is fel kell mondania valaki(k)nek
- irodát is kéne venni/bérelni, ahová ezek a jómunkásemberek bejárnak dolgozni
- a kiadónak ezenfelül ott vannak a sokszorosítási-terjesztési költségek (édesmindegy, hogy digitális vagy hagyományos csatornán történik mindez), valamint a marketing is, hogy tudjanak róla az emberek, hogy jön a játék (hirdetések, kiállításokon való bemutatás, merchandising (póló, bögre, sapi, ilyesmik))
Elég felszínes a felsorolás, biztos hagytam ki belőle dolgokat, de kb. azért látszik, miből is áll egy játék fejlesztése és publikálása.
A kérdés tehát adott, ahogy a komment elején már írtam: ezek fényében érdekelne, hogy akkor szerinted mi volna a reális ár egy új, AAA-kategóriás játéknál...

Szerk.: "Multi nem érdekel" - Akkor rossz helyen keresgélsz. A Black Ops (meg az előző pár rész nagyjából a Modern Warfare óta) kvázi multiplayer játék, a single csak körítésként van jelen (tulajdonképpen bemelegítés a multihoz). Szerintem ez olyasmi, mintha kakaós csigát kérnél, de utálod a kakaót, és azt nem kérsz bele. Akkor nem kakaós csigát kell kérni - van pl. diós kifli is... ;)

[ Szerkesztve ]

(#104) #13260800 válasza SityiSXT (#103) üzenetére


#13260800
törölt tag

Nem a user dolga ezekre választ adni.

Ha megéri csinálják ha nem érik meg nem csinálják! Te nem így dolgozol az életbe? Ha valami nem éri meg neked gondolom nem csinálod! Egyébként teljesen mind1 mennyiért adják, 1000 Ft ugyanúgy nem venné meg a többség mint 10 000 Ft ért.

Ám a warez hatalmas ingyen reklám, simán jól jönnek ki belőle a kiadók! Én nem féltem őket.

(#105) ollie válasza RyanGiggs (#102) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor ne játssz vele baszki! Eszem megáll, telhetetlen vagy, nem bírsz várni fél évet, hogy játssz egy játékkal, és te vagy felháborodva.

(#104) Dyra: ez a szöveg max. a lelkiismereted megnyugtatására alkalmas

1000 Ft ugyanúgy nem venné meg a többség mint 10 000 Ft ért

Ezzel mondjuk egyetértek.

[ Szerkesztve ]

***

(#106) Youri


Youri
veterán

Eléggé kezdenek a kiadók elqrvlni.... pl hogy lehet az, hogy a Steamről vásárolt szoftver, ami egy digitális másolat doboz meg tok meg papír meg kitűző meg minden vacak nélkül, drágább, mint a bolti.
A másik, hogy régen voltak expansion packek, az alapjátéknál olcsóbnan, ami valóban pluszt adott, modhatni új játékélményt. Most vannak DLC-k, nem nagy összegért, de minimális pluszt ad általában, sokszor olyat aminek az alapjátékban lenne a helye.

RTX ON

(#107) SityiSXT válasza #13260800 (#104) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nyilvánvaló, de nem ezt szántam a mondandóm lényegének. A fórumtárs drágállja a játékot, én meg megkérdeztem tőle, hogy a háttér ismeretében is olyan drágának találja-e.

Viszont ez az "én nem akarok multizni" dolog szöget ütött a fejembe. Mi volna, ha a játékok hasonlóak lennének az autókhoz olyan értelemben, hogy te választhatod ki az extralistát? Tulajdonképpen a DLC-k kapcsán ez már valamennyire megvalósult, de akkor menjünk kicsit messzebb. Van, akit pont a single player rész nem érdekel. Mi volna, ha egy adott játékból megjelenne egy single only és multi only verzió is, és az - teszem azt - féláron lenne? Ha pedig valakinek mindkettő kéne, kifizeti a teljes árat, esetleg némi kedvezményt kap. Mindez persze csak így hirtelen jött, így nem tudom, mennyire volna életképes a dolog (a single only rész a kalózok miatt könnyű préda lenne, az biztos, és ha valaki végigtolta warezolva, nincs garantálva, hogy utána meg is veszi, de azért volt már pár példa arra, hogy csak egyjátékos módot tartalmazó játék sikeres lett anyagilag is).

(#108) bullseye válasza ollie (#105) üzenetére


bullseye
addikt

"1000 Ft ugyanúgy nem venné meg a többség mint 10 000 Ft ért
Ezzel mondjuk egyetértek."
Sajnos igaznak tűnik.

lehet, hogy egyeseknek tényleg csak azzal kéne játszani, amivel egyidősek - az ingyenes, újrajátszási értéke is magas... :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#109) Morden24 válasza Youri (#106) üzenetére


Morden24
nagyúr

Eléggé kezdenek a kiadók elqrvlni.... pl hogy lehet az, hogy a Steamről vásárolt szoftver, ami egy digitális másolat doboz meg tok meg papír meg kitűző meg minden vacak nélkül, drágább, mint a bolti.

Tök eccerű. A Steam-nek nincsen igazán kihívója PC-n, így megtehetik, hogy a "nem kell vásárolni menned, mégis te játszhatsz vele legkorábban" című digiterjesztést "feláras" extra szolgáltatásként kezelik.
Öhhh ja, és ha lenne kétely: megy is a szekér :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#110) SityiSXT válasza Youri (#106) üzenetére


SityiSXT
őstag

"hogy lehet az, hogy a Steamről vásárolt szoftver, ami egy digitális másolat doboz meg tok meg papír meg kitűző meg minden vacak nélkül, drágább, mint a bolti."

Földrajzi helyzet kérdése, ne csak Magyarorszából indulj ki. Ha jól tudom, a briteknél és az USÁban kb. egál a két ár, itt Izlandon meg pont olcsóbb még akció nélkül is (erre talán az a magyarázat, hogy a Steam az USA régióhoz sorolja be ezt az országot, a fizikai adathordozón történő terjesztői hálózat pedi az európai árakat akarja itt alkalmazni).

Meg aztán azt se feledjük, hogy a Nagy Pocsolya túloldalán NETTÓ árakat szoktak megadni, mert az egyes államokban eltérő lehet az ÁFA, míg Európában hagyomány a BRUTTÓ árak szerepeltetése.

[ Szerkesztve ]

(#111) Morden24 válasza SityiSXT (#110) üzenetére


Morden24
nagyúr

Meg aztán azt se feledjük, hogy a Nagy Pocsolya túloldalán NETTÓ árakat szoktak megadni, mert az egyes államokban eltérő lehet az ÁFA, míg Európában hagyomány a BRUTTÓ árak szerepeltetése.

Igen, ezt kvázi mindenki el szokta felejteni :K

Sectumsempra - For Enemies

(#112) RyanGiggs válasza ollie (#105) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Milyen fél évről beszélsz??
Tessék itt egy fél éve megjelent játék,
és ez az ára!!!
Most akkor javítsd ki magadat, és írd azt,hogy miért nem vársz 1évet??
Arra ez a játék lenne a válaszom,
aminek ennyi az ára!
És hogyha tovább javítanád magad,hogy akkor várj 3évet,
arra meg ez a játék lenne a válaszom, aminek ennyi az ára!!
Jó hogy nem már 5évet várok egy játékra,hogy lemenjen az ára mondjuk 3k-ra!!!

U.I.: de csak azért is játszok vele ingyen,ha nem adják olcsóbban!!! :D

(#113) HANDO88 válasza ollie (#97) üzenetére


HANDO88
senior tag

Arra szerettem volna rávilágítani hogy ameddig le tudnak minden sz@rt tolni a torkodon eszement árakon addig jó gyerek vagy ,és az ő spekulációjuk természetesen törvényes csak a profit legyen minél nagyobb, de amint az ő zsebükből húznak ki bármilyen kicsi összeget az botrányos és törvénytelen.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#114) Morden24 válasza HANDO88 (#113) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az a baj, hogy a warezolás alkalmazásának a ténye látványosan torzítja a fogyasztó értékítéletét. Miért? Mondom is.

ameddig le tudnak minden sz@rt tolni a torkodon eszement árakon addig jó gyerek vagy

Ez warezos szemszögből egy teljesen érthető és tartható nézet, hiszen ingyen könnyű valóban minden sz@rt tolni.
A gond az, hogy egy normális, 80+ IQ-val rendelkező vásárló torkán senki nem nyom le minden szart.
Szerintem egy-egy warezos embernek menten félreverne a ketyegő, ha egyszer megtudná, hogy ő mennyi játékkal játszik/próbálkozik egy nem warezolóhoz képest, illetve milyen szinten néz utána az adott játéknak, azt milyen vérmérséklettel és szempontok alapján ítéli meg.

Szóval értem, hogy az "ingyenmindentfogyasztunk" (amire RyanGiggs kommentjei szerintem elég jó példák a képmutatás-mentesség okán) gondolkodás fizetős talajra továbbképzelése azzal egyenlő, hogy minden sz@rért fizetni kéne, de hát könyörgöm, a warezos fogyasztók többsége semennyire nem rendelkezik tartható fogyasztói igényekkel.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#115) bullseye válasza RyanGiggs (#112) üzenetére


bullseye
addikt

Bad Company 2 emlékeim szerint 15EUR volt karácsonkor a Steam-en.
COD4 ott is és a D2D-n is 10 EUR volt még korábban.

De igaz, a legnagyobb nevek drágák maradnak jó darabig. De egy csomó nagyot esik 6-12 hónapnál. És szerencsére vannak ingyenes játékok is, pl. a Kongregate-en...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#116) misx válasza Marci79 (#49) üzenetére


misx
senior tag

Én üdvözlöm a Steames megoldást, mert kifizetem, letölthetem akármikor, ha meg kell DVD-n kiírom és nem foglal sok helyet. Megvettem az UT3-at, és olyan vastag, hogy 2 DVD box helyét foglalja és csak 1 lemez van benne. DVD mappa meg annyit foglal mint 3-4 DVD és elfér benne 120 lemez. :D

Egy baj van, néha túlárazottak a Steames játékok, de lehet csak ott hozzák be azt, amit a 75%-os akcióknál elvesztenek.

[ Szerkesztve ]

(#117) RyanGiggs válasza SityiSXT (#103) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Jajj, de sajnálom őket !!!
De nem!! :(
Itt olvashatod, de ki is emelhetem :
A megjelenést követően az ELSŐ napon 360millió dolláros bevételt termelt,
csak Észak-Amerkában és az Egyesült Királyságban!!!! (Black Ops)
Én azt vallom, aki ki tudja fizetni a 10k-t az vegye meg,
aki meg nem tudja kifizetni az meg töltse le azt kész!
Így "mindenki" boldog.

(#115) bullseye: engem nem vonz a steam! (ennyi)

[ Szerkesztve ]

(#118) Morden24 válasza RyanGiggs (#117) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én azt vallom, aki ki tudja fizetni a 10k-t az vegye meg,
aki meg nem tudja kifizetni az meg töltse le azt kész!
Így "mindenki" boldog.

Ezzel csak az a baj, hogy amiért én fizetek, az miért járna neked (bárkinek) ingyen? Azért azt lássuk be, hogy a 10K kifizetése nem feltétlenül jelenti azt, hogy neki az a 10K semmit nem jelent. Az is lehet, hogy ezt az egy játékot veszi meg 10K-ból. Most ez ugyan sarkított példa, de ez a "megteheti" dolog pont annyira zsebben turkálás, mint az, amire a warezosok azonnal "miközödhozzá" beszólásokkal szoktak jönni. Persze jellemzően azok, akiknek az adatlapján egy éppen az adott dátumnak megfelelő, szégyentelenül brutális gép van kiírva :))

Sectumsempra - For Enemies

(#119) RyanGiggs válasza Morden24 (#118) üzenetére


RyanGiggs
őstag

De én azt szeretném hogy senki se fizessen, értsd meg! :)
És akkor muszáj lenne levinniük az árakat!!!

A warezosoknak azért jár ingyen,mert ők nem tehetik meg hogy 10k-t kifizessenek
azért, hogy játszanak egy game-el szombat-vasárnap és utána
dobják a polcra, mert ennyi volt a single rész!
És nem muszáj azért mert nem szereti a multit, mi van ha nete sincs??
Annyi a lényeg, hogy amennyiért adják,azért nagyon keveset adnak!!!
(mármint a kampány mód)
Ha már ennyit elkérnek (10ezret) akkor már erőltessék már meg magukat!!
Nem csak kidobnak vmit, hogy itt van nesze, vedd meg!!!

(#120) SityiSXT válasza RyanGiggs (#117) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nem kell sajnálni. És ahogy Morden24 is írta: lehet, hogy erre a játékra spórolt. Nem tudom, mennyit értesz a közgazdaságtanhoz, de emlékeim szerint van egy olyan grafikon, ami tartalmaz egy keresleti és egy kínálati görbét. Ahol ez a kettő találkozik, elvileg az az ideális a többségnek - de nem feltétlenül mindenkinek (és erre még rájöhet az is, ha mindezt az idő föggvényében viszgáljuk). A leírtak alapján te ez utóbbi csoportba tartozol, ami szíved joga, de ha azt is nézzük, hogy emellett hangosan kiállsz egy törvénybe ütköző cselekedet mellett, nos... Maradjunk annyiban, hogy ezen erőfeszítéseid nem tesznek szimpatikusabbá. A kiadók pénzügyesei sem épp feltétlenül síkhülyék: annyiért adják a portékájukat, amennyiért az adott időszakban az elvárt nyereséget realizálni tudják. Ez jópár játék esetén a kezdetekben a tízezer forint körüli vételárat jelenti, ami később az idő múlásával egyre lejjebb megy. Nyilván akadnak kivételek is, de ha a kiadó nem akar több nyereséget realizálni, az az ő dolga.
Ha pedig nem vonz a Steam, akkor ne tégy univerzális kijelentéseket. Itt a bizonyíték, mekkora szereplővé vált a piacon, és ebben sok szerepe van annak is, hogy az akciósan meghirdetett játékokat úgy viszik, mint a cukrot. Plusz (bár most linket nem találok, de) azt is olvastam, hogy az USÁban a digitális játékterjesztés már lenyomta a hagyományost, így akár tetszik, akár nem, ha objektív képet szeretnél kapni a játékpiacról, muszáj a Steammel és az akcióival is számolnod (a többi digi disztribről és az ő akcióikról nem is beszélve).

#119: Kiragadtad a Black Ops-ot, mint példát arra, hogy pofátlanul rövid az egyjátékos módja. Maradjunk az FPS-eknél, egy ARMA2 megérne neked 3000 Ft-ot? Vagy FPS-RPG keveréknek egy Fallout 3 ugyanennyit? ;)

[ Szerkesztve ]

(#121) Morden24 válasza RyanGiggs (#119) üzenetére


Morden24
nagyúr

A warezosoknak azért jár ingyen,mert ők nem tehetik meg hogy 10k-t kifizessenek

Most tedd a szívedre a kezed, és mondd meg, hogy hány 0-day játékkal játszottál a 2010-es évben...
Én is a szívemre teszem a kezem, és megmondom neked, hogy hány 0-day játékot vettem, tehát fizettem a te bizonyos 10K-s (vagy több) egységedet: 3

Biztos vagyok benne, hogy te ennél jóval többet nyomtál. Na most őszintén, nekem (mivel "megtehetem") jár pénzért 3 játék, de neked, aki "nem teheti meg", jár korlátlan? Tehát én fizetek és kevesebbet szórakozom, te meg nem fizetsz és többet? És mindezt morális alapon? Nemár :)

Annyi a lényeg, hogy amennyiért adják,azért nagyon keveset adnak!!!

Figyi, te voltál az, aki ezerrel lefikázta a szavazós topikban az Obliviont, hogy hányadékul néz ki, és mi a frászért várják a Skyrim-et sokan, közben a mittoménmilyen FPS meg nem kapott szavazatot... na látod, tudod mi van: azért, mert a hányadékul kinéző Oblivion ugyanannyiba kerül, mint a csicsa grafikás pár órás szar szinglis ötlettelen, iqzéró, gagyi lövölde, csak éppen előbbiben sok-sok tucat óra single van + újrajátszási faktor, a másik szarban meg nincs, ha a multit nem nézed.
Ergo a te esetedben azért be kéne látnod, hogy nagyon bölcsen mondva: te vagy az, aki a sarokra áll, aztán sír, mert megbaszták. Ha ilyen játékokat veszel/töltesz le, akkor meg kéne értened, hogy ott a 10K-t nem a százórás szingliért kérik el (és nem is amiatt ordas nagy sikerek az ilyenek), hanem a multi miatt. Ami neked nem kell. Jó, hát én meg sem a gint, sem a tonikot nem szeretem, de nem is akarok ingyen gintonicot.

Egyébként ha senki nem fizet érte, akkor nem árcsökkenés lesz, hanem paradigmaváltás, vagy csődeljárás.
Viszont ehelyütt van egy kérdésem: azok a játékok, amik szerinted adnak annyit, amit te képzeletben elvársz, azokért kikesseled a pénzt, vagy ezek az elvárások afféle flexibilis, dinamikusan változtatható dolgok, amiket mindig úgy lehet elhelyezni, hogy legitimálja a warezt? ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#122) kovsol válasza RyanGiggs (#112) üzenetére


kovsol
titán

karácsonykor megkaptad fél áron a játékokat, és így lesz ez húsvétkor is, mindössze jó időben kell vásárolni több játékot egyszerre és azzal kihúzod fél évet vagy mégtöbbet

te meg nevetséges vagy, csak magadat járatod le, ez amit te művelsz nem felnőtt viselkedés, és nagyon gyerekes is, amiért valaki dolgozott azért kell valami ellenszolgáltatást is nyújtani, mert nem a te két szemedért güriznek évekig egy játékon

és te úgyse fogod megvenni addig a játékot amíg nem lesz olcsóbb mint egy írható dvd lemez, szóval hiába mondja bárki is mennyi az ára egy játéknak x idő után egy akció során

én pl megvettem a Starcraft2 -t és azóta beletoltam kb 800db játékot multiban és 2x végigjátszottam, szerintem megérte, és ha te letöltöd hol kapod ezt meg ? oké a singlet kijátszhatod, de a barátokkal való játékért igenis megéri az árát egy ilyen játék, és ez igaz a legtöbb multiplayerben tolható játékra, CoD7 is úgy éri meg az árát, ha neked van egy baráti társaságod akikkel együtt tudsz játszani és élvezitek a játékot.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#123) RyanGiggs válasza SityiSXT (#120) üzenetére


RyanGiggs
őstag

és (#121) Morden24-nek válaszolva:
Nem,nem ismerem ezeket a grafikonokat,ami nem is igen számít,
mert nem az mondja meg mennyiért fogják adni a játékokat.
A kiadók annyiért fogják adni, hogy ők jól meg tudják szedni magukat.
Erről ennyit.
Arma2, és Fallout3-ról nem tudok nyilatkozni hogy meg-e érné a 3k-t,
mert nincsenek meg, és nem is játszottam velük. (de hallottam róluk)
Ami szerintem megérné a 3k-t, ami most jelenleg 6k, az a Borderlands!!

A szívemre teszem neked a kezem,és kb 5 játékkal játszottam,
a te hármaddal szemben!
Amúgy neked se volt kötelező megvenned azt a hármat.
Te is tüntethetnél a magas játék árak ellen!
Egyébként igen, én voltam aki fikázta a még meg nem jelent Skyrim nevű játékot,
mivel nem értem miért szavaznak rá annyian,amikor kb csak
2kép van az egészből, még egy video sincs fönt róla.
Na mind1, lehet az Oblivion hosszabb terjedelmű játék,
de ha nem érdekel, akkor 1 Ft-ot se fogok érte fizetni. (le se töltöm)
Tehát maradnak a jó rövid fps játékok amik érdekelnek,de
ugyan nem érik meg a pénzüket,mivel olyan rövidek hogy
kb 2-3ezer Ft-ot érnének azt kész!
Annyiért meg nem adják, csak 10k-ért, annyit meg nem ér,
ezért marad a warez azt kész! :)

#122) kovsol: ki elött járatom le magamat??
Na ne nevettessss!! ;]
Amiért mások megdolgoznak azt meg kell fizetni?
Tényleg, de nem ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#124) DeFranco válasza RyanGiggs (#119) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Értsd már meg, hogy a legújabb, legjobb játékokkal játszani nem állampolgári jog, hanem luxuscikk.

Ha warezolsz, nem vagy a szememben több, mint Kanalas Rodolfó aki talpig hamisgucciban üvölteti a Morotoláhból a Sákirát (ismeretlen előadó - szám 1 RaZor.mp3) a 4-6-oson.

Tetszik, nem tetszik, ez van, nem kell magadat anarchistának beállítani.

re:#126: nem kérdezem meg, mert nem érdekel, hogy téged mennyire érdekel ;]

[ Szerkesztve ]

(#125) Morden24 válasza RyanGiggs (#123) üzenetére


Morden24
nagyúr

Csak gyors tisztázás: a "tüntetés" úgy működik, hogy nem fizetsz a termékért. Az már egy extra, neked tetsző rész, hogy tüntetsz és warezolsz is egyben.

Hogy leegyszerűsítsem: senkit nem érdekel kb., hogy te (vagy más) warezol, miért, egyébként mennyi a kereseted ésatöbbi.
Ellenben tényleg ízléstelen, gusztustalan dolog éltetni a warezt, mert ezzel csak lenézed és szemenköpöd a becsületes embereket, akik ha kell inkább kuporgatnak, félreraknak, akciókra várnak (és megnyugtatlak, a többség ugyanúgy nem "tömi ki" a kiadókat, mert legfeljebb egy-egy játékot vesz meg, nem "minden sz@rt", ahogyan korábban írta valaki).

Szóval épp elég annyit mondani, hogy te nem fizetsz, mert szerinted pofátlan ára van. Ez korrekt, senki nem is fog belekötni. Abba sem, hogy egy-egy gagyi fps-nek semmi szingli játékideje nincsen.
Ellenben elég ennyit mondani, nem kell még hozzáfűzni, hogy te amúgy szívesen dúskálsz tökingyen a javakban.

Civilizált ember tudja, hogy ez nem az a téma, amire büszkének kell lenni, vagy hirdetni kell fennhangon ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#126) RyanGiggs válasza DeFranco (#124) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Kérdezd meg mennyire érdekel a véleményed?? :Y
Nee, inkább ne kérdezed meg!! :N

#125) Morden24: ezzel a hsz-eddel nagyából egyet is értek! :)

[ Szerkesztve ]

(#127) bullseye


bullseye
addikt

mellesleg aki csak szinglizik, az a játékot jó eséllyel eladhatja használtan, úgy jóval kevesebbet bukik 10k-nál...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#128) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Csak rohamtempóban végigfutottam a cikket, két tétel között, de nagyon jó a téma...

Én esetleg - bár már lehet, hogy volt hozzászólásban, egy online refund alapú rendszert tudok elképzelni, mint az android market esetében. Letölti az ember, x idő kipróbálási lehetőség, és ha nem tetszik, akkor visszakapod a pénzed (vagy 85%-át, hogy megérje az üzleti modell).

Ma már egyáltalán nem játszom, de anno a Team Fortress 2-t imádtam, és mivel az online platform adja a játék gerincét, így az egyetlen játék volt, amit a megjelenése után kb. 2 évvel kétezer forintért meg is vettem. Nem akartam bajlódni a tört szerverekkel, meg mindenféle humbuk telepítéssel. Nagyon szerettem, ma is ott van valahol a polcon. De ahhoz, hogy tudjam milyen mi kellett próbálni. Vakon le nem vettem volna a polcról...

(#129) sith7


sith7
nagyúr

Értsd már meg, hogy a legújabb, legjobb játékokkal játszani nem állampolgári jog, hanem luxuscikk.

Ez sajnos igaz ... :(((

(#130) danih


danih
addikt

(#131) HANDO88 válasza Morden24 (#125) üzenetére


HANDO88
senior tag

Miért nem érdekes hogy kinek mennyi a keresete?Hisz ez sarkalatos pontja a dolognak.
Az előző hozzászólásokban irtátok hogy a játékkészítők munkáját meg kell becsülni,sőt még a náluk dolgozó takarító nőét is ,ezért kell a játékot megvenni.Aki nem tudja megfizetni az mit tegyen?Aki mögött pl. 25 becsülettel ledolgozott év van és még sem engedheti meg magának a vásárlást az anyagi körülményei miatt annak az embernek ki becsülte meg a munkáját?Az emberek nagy része minimál béren tengődik,ha abból elveszel játékra 12-13 ezer forintot megnézheted mi marad. A nem vásárlás nagy része emiatt van nem azért mert nem is akarja megvenni.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#132) Morden24 válasza HANDO88 (#131) üzenetére


Morden24
nagyúr

Aki nem tudja megfizetni az mit tegyen?

Gyűjtsön, várjon árcsökkenésre, vagy játsszon mással.
Már nem azért, de tényleg vegyem be azt, hogy a 25 éve takarítóként dolgozó néninek otthon olyan bivaly gépe van, amire le kell töltenie a legújabb, 0-day csillivilli, dx11-es FPS-t, mert máskülönben agyhalál? Plíííz, a szürrealizmus ezen foka olyan magas, hogy Dalí és Lynch együtt kéne a megjelenítéséhez.

Miért nem érdekes hogy kinek mennyi a keresete?

Oké, akkor beszélgessünk arról, hogy honnan van pénze valakinek a modern hardverre, és ezek után miért nem jut a 13 ezres vadiúj játékra?
Tudod mi van? Ez kétféle embert sejtet: egy nagyon hülyét, illetve egy nagyon képmutatót. A nagyon hülye minden pénzét beleölte valami szarba anélkül, hogy tudta volna, a játékok mennyibe fognak kerülni; a nagyon képmutató meg beleölte minden pénzét a modern gépbe annak teljes tudatában, hogy szoftvert lophat is.

Sectumsempra - For Enemies

(#133) csibe1 válasza Morden24 (#125) üzenetére


csibe1
addikt

"Civilizált ember tudja, hogy ez nem az a téma, amire büszkének kell lenni, vagy hirdetni kell fennhangon"

Mi vagy ki szerint civilizált? Szerinted?
Esetleg van egy általános "civilizált ember" definíció ami mindenkire érvényes?
Érdekes ahogy általánosítod,hogy a szerinted "civilizált ember" mire lehet büszke vagy mit hirdethet fennhangon.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#134) Morden24 válasza csibe1 (#133) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nézd, a törvények, szabályok be nem tartásával kérkedni nem civilizált, kultúrált emberhez méltó. Legalábbis egy bizonyos kor és/vagy érettség elérése után.

Nem vagánykodok adósvindlivel még akkor sem, ha úgy gondolom, hogy az állam tolvaj és meglop.
Nem vagánykodok azzal, hogy minimálbérre vagyok bejelentve, közben meg a többszörösét rakják a zsebembe még akkor sem, ha az adórendszert szarnak tartom.
Nem vagánykodok azzal, hogy 120-al téptem a 60-as táblánál, még akkor sem, ha valóban hülye helyre van rakva a tábla.
Ja, és nem vagánykodok warezolással csak azért, mert nincsen pénzem, vagy nem szánok pénzt játékokra.

Azt mondjuk tudom, hogy bizonyos rétegekben Magyarországon (biztos máshol is) igazán menő és tiszteletnövelő, amikor egy ember kifejti, hogy ő miben és mennyit tudott ügyeskedni, okosan intézni, lezsírozni, mahinálni stb., szóval lehet, hogy igazad van végeredményben.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#135) bullseye válasza HANDO88 (#131) üzenetére


bullseye
addikt

aki minimálbéren tengődik, tényleg, nem csak bejelentett+zsebbe+énvagyokrobinhood annak nincs olyan gépe, ami vinné az új játékot. Talán olyan se, ami a régit. Ha lenne is, inkább spórol a villannyal + másodállást vállal, ha tud. Azért ne menjünk el addig, hogy szegény etiópok éheznek ugyan, de az igazi baj, hogy drága náluk a Dead Space 2...

de tőlem legyünk demagógok: én már rég szeretnék egy choppert. Akkor elvehetem bárkiét 1-2 napra, ha nem telik rá? Nem lopás, visszaadom, vigyázok rá, a tankot is visszatöltöm. Mondjuk esténként használnám, ha már alszik, vagy ha elutazott. És akinek nincs saját lakása, az lakhatna másokéban, ha azok éppen nincsenek ott. Néha csak egy zuhany, némi szunyókálás is elég...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#136) bullseye válasza csibe1 (#133) üzenetére


bullseye
addikt

igazad van hirdesse, sőt tegye névvel, címmel. sok rendőr vár az előléptetésre, akkor a pénz is jobb, futja majd belőle játékokra...

a bírósági ügymenetet is leegyszerűsíthetné ha mindenki büszkén és fennhangon hirdetné milyen bűncselekményeket követett el, a terror elleni harcot meg pláne. USA erők bekopognak mindenhova, megkérdezik az ott lakókat, "Elnézést, maguk terroristák?" És aki igent mond azt lelövik... bár azt hiszem már ezt is kitalálták korábban. HÉ, LOPTAM AZ ÖTLETET! IGEN PLAGIZÁLOK! VÉGRE EZT IS ELÉRTEM!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#137) csibe1 válasza Morden24 (#134) üzenetére


csibe1
addikt

Nekem egyedül az nem tetszett,hogy általánosításként jött le a véleményed.
Nálam ez az "aki hülye haljon meg" kategória.
Valaki még 30-40 éves korában/vagy még később sem/ sem képes a minimálisan elfogadott kultúrális,és erkölcsi normák szerint viselkedni.
Ha ennyi esze van hogy warezol,és még hirdeti is egészségére,nem lesz ott mindig valaki,hogy fogja a kezét.
Néhány dolog viszont van amin a kiadók is jó lene ha elgondolkoznának,mert a Securom,és satöbbi egy röhej a multis PB-vel együtt,néha olyan érzésem van,hogy majdhogynem direkt szívás van az eredetivel.Az egyéb multis érdekességekről nem is szólva.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#138) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy miért nem tudják azt megcsinálni, mint pl a Kaspersky. Egy serial működik max 2 napig azt 1 hétig keresel újat.

Nomeg nem kell kiadni a szerver oldali filekat, lást bc2

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#139) HANDO88 válasza Morden24 (#132) üzenetére


HANDO88
senior tag

Egy dolog összerakni egy gépet és más megvenni egy játékot kp-ra.A boltban nem díjaznák ha azt mondanád hogy van 5000 ft-od 2db Schyte ventid és egy használt vinyód.Viszont itt az aprón szép lassan össze lehet üzletelgetni ilyen módon nagyon sok alkatrészt.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#140) Morden24 válasza csibe1 (#137) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nekem is volt szar élményem anno Starforce-al, és rohadtul bosszant is, hogy a nagy warezvédelmet sokszor pont a becsületes vásárló szívja meg.

Sectumsempra - For Enemies

(#141) RyanGiggs válasza csibe1 (#133) üzenetére


RyanGiggs
őstag

+1 :D

Amúgy még1szer köszönöm az UP-ot! (tudod az aprónál) :R

(#142) Morden24 válasza HANDO88 (#139) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja értem, most már használtpiac... előbb még takarítónéni volt minimálbéren :)
Örülök, hogy haladunk a realitás felé.

Akkor kérdezek: csak a hardverre lehet kattintani az aprón, vagy esetleg meg lehetne próbálkozni a szoftverrel is? Neeem, neeem ...

Elmondom, mi a helyzet: azért warezolnak az emberek, mert megtehetik. A felelősségrevonás, társadalmi kirekesztettség, szégyenérzet és bűntudat legkisebb esélye nélkül megtehetik. Pont, vége. Semmi nemesség, lázadás, felsőbb célért küzdés nincsen benne. Azt is pont leszarják, hogy mennyire káros, vagy nem káros a tevékenység.

Ha kocsit, aranyórát, Prada öltönyt lehetne olyan felelősségrevonási esélyek mellett lopni, mint szoftvert másolni, akkor mindenki Zondával járna, és jólöltözött lenne. Ja, és aranyóra is lenne.

Sectumsempra - For Enemies

(#143) csibe1 válasza Morden24 (#140) üzenetére


csibe1
addikt

Ahogy mondod, a Securom se semmi,a Diagnostic Tool segített,
de most se tudom hogyan.A GTA4 kínlódott,reinstall után kellett,mert elsőre nem lett valami oké,meg ugye az állandó net a Socialklub miatt+ a lemez mindig legyen a meghajtóban.
A hardverigény meg hab a tortán,a GTA4 patch,és 4mag nélkü szinte élvezhetetlen.

(#141) RyanGiggs
Szívesen. :)

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#144) r-chee


r-chee
őstag

Mindig csak azt olvasni, hogy megkárosítják a warezolók a kiadókat, meg a PC-t a sírba viszik.
Aki nem veszi meg a játékot, az miért lenne pl. mínusz 8E a kiadónak?? Ha egy játék szoftvert fizetés nélkül kihoz vki egy boltból, akkor már mondható, hogy 8E mínuszt csinált a kiadónak/fejlseztőnek/szomszédPistának.
A PC-t sírba viszik. És ha csak konzolra lesz majd játék, akkor arra a platformra majd megveszi a játékot az, aki PC-re nem vette meg, ugye...?
Azt se gondolja senki, hogy akinek van pénze, és lazán tellene havonta 3 új játékra, az megvesz minden szoftvert, amivel játszik :U .

Csalók mindig is lesznek. Ezt is, mint a warezolást, nem lehet kiírtani. Nem magával a lehetőséggel van a probléma, hanem az emberrel. Nekem is lenne lehetőségem, hogy most felálljak, kimenjek az utcára és bedobjam a szomszéd ablakát egy téglával, de nem teszem, mert tudom, hogy nem lenne helyes.

"A jelenlévő admin-nak is programozói ismeretek kellenek, hogy Bannolhasson valakit." - Adminként belépni az admin programba, kiválasztani az illetőt és nyomni egy kövér permanent gombot nagyon nagy tudást igényel ám :). De játékon belül sem nagy cucc egy egyszerű parancsot kiadni. Más kérdés, hogy sok kis mitugrász admin van, aki ha lelövik, már húzza is az egeret is a ban gomb felé.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#145) RyanGiggs válasza Morden24 (#142) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Hardverre van pénz, arra össze lehet gyűjteni a lóvét.
Arra nem sajnálja az ember, mert ~3évre veszi.
De azért kiadni 10ezert hogy 5óra alatt végigvigye az ember a Bl.Opst???
Na az már elmebetegség!!!

(#146) Polllen válasza r-chee (#144) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Ha egy játék szoftvert fizetés nélkül kihoz vki egy boltból, akkor már mondható, hogy 8E mínuszt csinált a kiadónak/fejlseztőnek/szomszédPistának."

Szóval, ha a fizikai adathordozóval hozom el akkor az egyértelmű lopás, ha csak a HDD-re mentem az már nem... Nem képzavar ez így?

Vagy szellemi tulajdont nem lehet lopni, így végül is nincs szükség védjegyre, licence-re, semmi ilyesmire, hiszen nem lehet virtuálisan jogosulatlanul használni.... :U


RyanGiggs

Nem kő' vele játszani és kész... Ez meg olyan duma, hogy nem fizetek a hambiért mától, mert csak 1-2 óráig lesz vele tele a gyomrom... tiszta agymenés lenne fizetni... :U
De hogy ne anyagi javakról hozzak csak példát, moziba, színházba, koncertre, de még csak buliba se menj, mert 1-2 óra szórakozásért ne' hogy má' kifizesd a belépőt... vége van és es ist vorbei....

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#147) HANDO88 válasza Morden24 (#142) üzenetére


HANDO88
senior tag

Haha,és a játék kiadókban akik mellett lándzsát törsz mennyi nemesség és gerinc van barátom?
Aki a játékaiban létező népcsoportokat,országokat állít be véres szájú terroristának,és minden féle műbalhékat gerjesztve próbálja az eladást növelni az nemes mi?Majd ha még ezután sincs kellő bevétel akkor 3 hónap múlva féláron adja mert neki még úgy is megéri,ez teljességgel becsületes dolog.Miért lenne szégyenérzete.
Ők lopják a kocsit,aranyórát barátom.Szemrebbenés nélkül,csak nem egyben egy embertől hanem hanem apránként sok embertől.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#148) RyanGiggs válasza Polllen (#146) üzenetére


RyanGiggs
őstag

De kell vele játszani,mert aránylag nem rossz játék,bár nem egy Crysis!
Viszont megvenni azért az 5óra játékidőért??
Ha 1000Ft lenne esküszöm megvenném,pedig nem szoktam esküdözni.
Persze 3k-t már nem adnék érte,mert annyi pénzért csak
is kizárólag komoly játékért fizetnék.
Pl. Borderlands, csak hogy egyet említsek.

(#149) Morden24 válasza HANDO88 (#147) üzenetére


Morden24
nagyúr

Haha,és a játék kiadókban akik mellett lándzsát törsz mennyi nemesség és gerinc van barátom?

Semmi nemesség nincsen benne. Ha valamelyik megszegi a törvényt, akkor majd szépen megbasszák.
De tudtommal nem csinálnak semmi törvényelleneset, csak pénzt akarnak keresni.

Aki a játékaiban létező népcsoportokat,országokat állít be véres szájú terroristának,és minden féle műbalhékat gerjesztve próbálja az eladást növelni az nemes mi?

Kicsit uncsi már, hogy felhoztok egy-egy szar, rövid játékot, vagy nem tetsző médiakampányt, és ezzel magyarázzátok, hogy egy egész iparágon élősködtök. Úgy mondjátok, mintha különbséget tennétek stúdiók, kiadók vagy játékok között, de a kommentekből kiderül, hogy nem.

Ők lopják a kocsit,aranyórát barátom.Szemrebbenés nélkül,csak nem egyben egy embertől hanem hanem apránként sok embertől.

Tehát valamit elkészíteni és árulni lopás. Értem. Barátom.

Sectumsempra - For Enemies

(#150) danih válasza RyanGiggs (#145) üzenetére


danih
addikt

Ja, és 1500 Ft-ot kiadni azért hogy másfél óráig nézzél egy fehér vásznat amire vetítenek nem elmebetegség?
6 szar filmet az ember ha meg tud engedni magának egy időszakban, nem járna jobban, ha venne valami jó RPG-t 10 ezerért, amivel 50 óráig elvan? Ebből a szemszögből is olyan drágának tűnik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.