Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Polllen


Polllen
nagyúr

Majdnem mindennel egyetértek, kivéve a "nemzet fejlesztő" szerepét. Ez pontosan a romantikus robin hood hozzáállással egyenértékű...

A számítógép megy ingyenes szoftverekkel is. Ha csak legális windows-zal indulna a gép, akkor a szegényebb rétegnél akkor is az áruhitelre vásárolt pc-re/laptop-ra telepített OEM windows futna esetleg linux - ahogy most is.
A gazdagabbak pedig szájat húzva kifizetnék, ahogyan írtad - kicsit kevesebb cigi, energiaital - esetleg 2-3-mal kevesebb megjelenés körüli játékvásárlás.

Warez nélkül is divat lett volna az internet és az olcsósága miatt is sok ember használná, igaz akkor csak non-stop youtube, IM, online stream zene-videó és böngészés, stb menne.

Szóval ebben a történetben csak a számítógépnek és az internetnek van fejlesztő szerepe.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#53) D1Rect válasza Telefunen (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

"A bennszülötteket is könnyű elkápráztatni egy üveg kólával, holott az csupán egy édes lé, formatervezett üvegben. Ha innen nézzük, akkor akár úgy is értelmezhetjük, hogy éppen a könnyen hozzáférhető javak segítenek kialakítani az egészséges kritikai gondolkodást, a helyes értékrendet."

Mivan? :F

(#54) BaLee válasza Dany007 (#36) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Az a baj, hogy nagyon sokan be is fejezték, akik nem fejezték be azok néha 1-1 konzolportot kipréselnek magukból ami nem olyan, mintha eredetileg PC-re fejlesztették volna.

De az eléggé érdekes megközelítés, hogy akkor ne fejlesszenek PC-re. Akik úgy érzik, hogy nem éri meg, azok már úgysem fejlesztenek, de ha csinálok egy játékot amiből lehetne 100 milliós nyereségem, de a warez miatt csak 20 millió lesz az bárkit érzékenyen érintene.

Mint ahogy téged is érzékenyen érintene, ha pl. csinálnál egy vállalkozást és honlapokat készítenél, adóznál, fizetnéd a járulékokat majd a kész honlapod forrását lenyúlná valaki és felhasználná saját célra esetleg még terjesztené is.
És mondjuk 500 ezer helyett csak 100 ezer bevételed lenne belőle.

Viszont azzal rátapintottál a lényegre, hogy nagyrészt a hardverfejlesztők miatt vannak még játékok PC-re, ráadásul olyanok amihez meg kell venni az erőművet, ha jól akarjuk, hogy fussanak.
Ha nem lenne ez a mesterségesen generált igény a jobb hardverekre azon sokat buknának az ilyen cégek...

(#55) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hú mekkora flém lesz itt.

Amúgy a zenénél maradva, az igazi művész nem feltétlen harácsolásból csinálja. Sőt. Az mellékes, hogy meg is gazdagodhat belőle, de nem az a fő szempont, ellentétben némelyik "előadóművésszel", ill. jogvéső szervezettel.

Operációs rendszerből, programokból meg, nincs sok ember itthon, aki meg tudná fizetni azokat a cuccokat, amiket használ. A SW gyártónak meg nem bevételkiesés az otthoni használat. Vegyük, hogy apuka otthon Photoshopolja a családi képeket. Ha nem veszi meg a fotoshopot, akkor vagy letölti, vagy ha nem warezol, akkor csinálja majd mással (GIMP, vagy valami más fw progi). Ha nem töltheti le, nem veszi meg, nem fogja használni. Pénzügyi haszna nem származik belőle, hogy fotosopol.

Viszont ha ez az apuka döntéshozó egy cégnél, és szoftvert kell venni, akkor az otthon használt warez alapján úgy dönt, hogy az jó cucc, olyat kell venni.

Természetesen a cégek által használt warezt erősen üldözni kell szerintem is, mert az mégsem járja, hogy ingyé' cuccal keressünk pénzt - bár pl. Linux esetében ez is megoldható, mert azért legtöbbször amúgy sem kérnek zsét, max. a supportért, ha pl. a Novelltől veszed.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#56) danih


danih
addikt

A warezolás, azért valljuk be, mindenkinél egy etap a PC-s (és személyes) fejlődése során.
Az az időszak, amikor még tinik vagyunk, pénzünk nincs, anyutól kérni ciki vagy nem ad, de az új játékokat tolni kell...
Viszont eljön a minőségbeli ugrás, amikor már nem fog érdekelni a warez, mert meg tudod engedni magadnak az eredeti programok megvásárlását. Ezt az ugrást nekem a Steam jelentette, eredeti játékaim 80-90%-a azon van. Csak figyelni kell az akciókat, még így is garantálom, hogy "túlvásárolod" magad :)
Nem beszélve egy másik aspektusának a dologról - amikor warezoltam, sok volt a szabadidőm, nem volt gond, ha egy játékot patchelni/crackelni kellett rengetegszer, aztán vadászni a hibák okát... Ha kijött egy új patch, várni kellett az új crack-re - szóval szöszmötölés, de nem zavart.
Ma meg már erre egyszerűen nem volna időm. Játszani akarok, nem fórumokon vadászni a rengeteg trojan között a megfelelő crack-re, vagy az aktuális hiba megoldására. Steam-en "házhoz jön" a patch, megy a multi, van support (na jó, fenntartásokkal :) ), van community, stb. Én ezekért kész vagyok fizetni, nekem már így jó, és nem máshogy.

(#57) hcl válasza danih (#56) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Viszont eljön a minőségbeli ugrás, amikor már nem fog érdekelni a warez, mert meg tudod engedni magadnak az eredeti programok megvásárlását. "

Hát, nekem ez 30 évesen, nem rossz fizuval, még álom szinten sincs. A nyugati határunktól kezdve biztos van ilyen életszínvonal, itthon meg...

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) danih válasza hcl (#57) üzenetére


danih
addikt

Hidd el, Steam akcióknál 10 EUR alatt jó játékokat lehet kifogni! Ja, hogy nem a legeslegújabb-legcsilivilibb, hanem "má' régi"? Ja, akkor csüccs, Veér Istvánka...
(nem rád értettem konkrétan)

(#59) DeFranco válasza danih (#58) üzenetére


DeFranco
nagyúr

+1

Havi 2-3 ezer Ft-ból bőven ki lehet hozni az oprendszer- és játékadagot ami éppen szükséges, de akkor már sokat mondtam, és választék is van.

(#60) hcl válasza danih (#58) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, én nem játszom. Ellenben ja, a Steam az okos dolog, jó a játékosnak, és a kiadónak is, és megnehezíti a warezolást.

@DeFranco : Ha valaki nem gamer, csak net-film-zene-levelezés, akkor Linux, ingyen van, és legális.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) danih válasza hcl (#60) üzenetére


danih
addikt

Ja, ok - én játékra értettem... Programokat kihagytam, mivel oprendszert általában adnak géphez, a legtöbb programra pedig van ingyenes (és gyakran a fizetősnél is jobb) alternatíva (windows alá, ill. ott van persze a linux is).
Játékoknál pedig a digitális disztribúció nagy rögtönzött akciókat tesz lehetővé, és nem is baj, hogy nincs meg "fizikailag".

[ Szerkesztve ]

(#62) DeFranco válasza hcl (#60) üzenetére


DeFranco
nagyúr

true... de én nem erről beszéltem :P

(#63) hcl válasza danih (#61) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"mivel oprendszert általában adnak géphez"
Ja, a komplett gépeken általában meg is fizeted, plusz még jobvasad is lesz, ha magadnak rakod össze... Laptopon meg ugye elég jól lehet árat csökkenteni, ha nem kéred a Windóz pistát, ami rajta van.

"Játékoknál pedig a digitális disztribúció nagy rögtönzött akciókat tesz lehetővé, és nem is baj, hogy nincs meg "fizikailag"."

Ez abszolút jó, mivel a DVD és a tok gyártás költségei kiesnek, és kevésbé környezetszennyező. Ugyanakkor nincs üzletekben árulás, ami megint csak drágítja a cumót.

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) SityiSXT válasza hcl (#63) üzenetére


SityiSXT
őstag

"Játékoknál pedig a digitális disztribúció nagy rögtönzött akciókat tesz lehetővé, és nem is baj, hogy nincs meg "fizikailag".

Ez abszolút jó, mivel a DVD és a tok gyártás költségei kiesnek, és kevésbé környezetszennyező."

A tartalomszerverek meg lepkefinggal mennek ugyebár... Az is pénzbe kerül - megvenni, fenntartani. Saccra 150 szervert számoltam össze a Steam Content Server oldalán, hogy mennyi fizikai gép van ezek mögött, sejtelmem sincs. Plusz erre jön még a megfelelő sávszél biztosítása, a szerverek egymáshoz szinkronizálása... Nem egyszerű és hűdeolcsó azt sem fenntartani. Egy dobozos játéknál sem a lemez-tok-kézikönyv hármas általában a mérvadó költség, sőt. ;) A környezetbarát mivolta pedig az energiaigénye miatt szintén nem feltétlenül egyértelmű. Ami viszont tagadhatatlan előnye, hogy bármikor letölthetőek, telepíthetőek a játékok, nem kell a lemezzel szórakozni, illetve nincs, ami elvesszen. Az automata patchelés, a szerverkereső, és egyéb extra szolgáltatások (in-game webböngésző, a béta kliensben már képernyőmentés is, in-game chat & VoIP) pedig olyan extrák, amelyek szerintem nagyon sok hozzáadott értéket képviselnek.

[ Szerkesztve ]

(#65) azbest válasza SityiSXT (#64) üzenetére


azbest
félisten

A steam szerverek 3 millió aktív felhasználót szolgálnak ki egyszerre... egy 20 ezer embert kiszolgáló szerver fenntartása valószínűleg olcsóbb, mint egy ugyanennyi embert fogadó vidámparké... szóval igenis kisebb a költség, mert nagyon jól koncentrálható és optimalizálható. Rengeteg ember munkabérét spórolják meg így, nagyságrendekkel kevesebbe kerülhet, mint a bolthelyiségek és személyzet fenntartása.

(#56) danih
+1, máshogy viselkedik az ember, ha semmi dolga és semmi pénze, mint amikor fizetésből valami szórakozásra költ. Egyrészt van miből vásárolni (enélkül esélye sincs a vásárlásnak), de ezért el is várom, hogy pár katt és menjen.

Azért a crysis wars-nál felcsesztem az agyam azon, hogy registry hackelés kell ahhoz, hogy a stream-en menjen a legális kulccsal (kötőjeleket kioptimalizálták a kulcsból)...
mondjuk itt valamennyire vissza is üt a régebbi játékokkal játszás: support szinte semmi, 64bitre punkbuster sincs mellé - alig van pb-s szerver, sokszor jönnek elő csalók...

[ Szerkesztve ]

(#66) hcl válasza SityiSXT (#64) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, csak a szervereket egyszer legyártják, és évekig mennek. Utána ha eszük van, eladják, ha nincs, akkor környezetbarát módon megsemmisítik.

Amúgy 150 szerver? A DVD-ket meg milliós darabszámban gyártják...
(És tuti, hogy nem 150 az fizikailag, hanem sok virtuális gép megy...)

És nem azt mondtam, hogy nem környezetszennyező, csak hogy kevésbé.

@azbest : "Rengeteg ember munkabérét spórolják meg így"
Ha demagóg lennék, akkor azt mondanám, ennyivel kevesebb munkahely :D
Semmi sem fekete, vagy fehér!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#67) SityiSXT válasza azbest (#65) üzenetére


SityiSXT
őstag

Egy pillanat: a bolt és annak személyzete már nem a kiadó/fejlesztő költségvetésébe tartozik. Én nem azt akartam mondani, hogy a digitális disztribúció ugyanolyan drága, mint a hagyományos, hanem azt, hogy azért talán annyival mégsem olcsóbb, mert bizony annak is megvannak a maga járulékos költségei, amivel számolni kell.
Én nagyon kedvelem a Steamet, mert csupa olyasmit nyújt a dobozos verziókkal szemben, ami nekem hasznomra válik, és/vagy sokkal kényelmesebb - hasznos pl. a Steam Cloud, kényelmes a lemezmentesség.

(#68) azbest válasza hcl (#66) üzenetére


azbest
félisten

amúgy ja, nekem is eszembe jutott a munkahelyszám. De hát ez a kapitalizmus: profitmaximalizálás...

(#69) pechman8


pechman8
aktív tag

Köszönöm mindenkinek aki életidejéből áldozott arra, hogy elolvasta!
Azoknak is köszönöm akik nagatívan értékelték.
Az írás nyelvtani hibáiért elnézést mindenkitől. Nincs rá mentségem.

Néhány reagálás a hozzászolásokra:

SityiSXT: Az ötször aktiválás után valóban lehet továbbiakat is "eszközölni" de ahhoz már könyörögni kell a kiadónál. Én ezt sérelmezem... Ez szerintem egy korlátozás ami a VÁSÁRLÓT súlytja a warezolót nem.

Balee: A "warezolás" valóban a korral változik. Talán azért mert mindenre már nem vagyok kiváncsi. Mára csak a (persze számomra) legjobbat próbálom ki. Az meg nincs több évi 1-2-nél ha tetszik ennyit meg is tudok venni. De azért azt sajnálnám, ha nem lenne lehetőségem előre kipróbálni. Sajnos a kiadók ezt nem engedik. Kivéve a Trial progikat...

D1Rect: A Te hozzászólásod is köszönöm! Még talán igazad is van. Én csupán a probléma szerteágazóságát kívántam dióhéjban leírni. De lehet, hogy ez csak a saját lelkiismeretem borogatása...

Katona.t.: Valóban minden példa ferde egy kicsit. De szerettem volna érzékeltetni, hogy más médiumok találtak megoldást.

Más.

A csalók. A cikkben érdemtelenségük miatt nem kívántam a csalókhoz szólni. Inkább azon korrekt játékosokhoz akik egyetérthetnek velem abban, hogy a csalások elburjánzása a kiadók nagyfokú hibája.

Üdv: pechman8

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#70) hcl válasza SityiSXT (#67) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"bolt és annak személyzete már nem a kiadó/fejlesztő költségvetésébe tartozik."

Ja, csak a boltban vett játéknál számodra tök lényegtelen, hogy ki miatt drágább :D Drágább, ezért nem biztos, hogy meg tudod fizetni.

Azbest jól mondja, a kapitalizmus profitmaximalizálás; és a nagy cégek 20 cent haszonért is képesek bármire - annyival nem olcsóbb, de olcsóbb :D

Na én léptem elfele, pár napig nem leszek netközelben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#71) danih válasza pechman8 (#69) üzenetére


danih
addikt

Egy dolog az "ötször aktiváláshoz".
Az ötször az azt jelenti, hogy egyszerre öt gépen lehet fent egyszerre.
Ha egyikről uninstallálod, akkor megtörténik egy "revoke", és egy licensz az ötből felszabadul - nem kell könyörögni a supportnál.
Batman-nél is így van, azt hiszem!

(#72) SityiSXT válasza pechman8 (#69) üzenetére


SityiSXT
őstag

@pechman8: Könyörögni? Én nem könyörögtem sosem, csak írtam a supportnak, ők meg legkésőbb másnapra adtak újabb öt aktiválási lehetőséget. Írtam, hogy ez szerintem hol védi magát a játékost is. Amúgy meg nem igazán értem (főleg ennek tükrében) az aktiválási limit miatti siránkozást. Mit kell ahhoz tenni, hogy nagyon gyorsan kimerüljön az az öt aktiváció? Lehet, hogy az én fantáziám szegényes... Ha viszont csak a korlátozás megléte zavar (ami nem is igazán korlátozás, mint az már kiderült), akkor az pl. miért nem zavar, hogy Steamnél / Games for Windows Live-nál az accountodhoz kötődik a játék kódja? Az is egy korlátozás, ráadásul megkerülhetetlen... Az meg nem tudom, hol ordas probléma, hogy nagyritkán írni kell egy e-mailt a supportnak újabb aktivációkért, és rá kell szánni azt a bruttó öt percet. De ha egy másik oldalról nézzük a dolgot: a vásárló kap supportot, a warezos nem (neki csak a neten turkálás marad, ha gondja van, ami - valljuk be - időigényesebb).

@danih: Jó, hogy mondod: pl. az EA játékoknál ez már régóta így van! De sajna nem minden játéknál van ez így: a példámban a Test Drive Unlimited 1 ezt még nem tudta, ezért is kellett kérnem (és nem könyörögnöm!) újabb aktivációs lehetőségeket.

Ezt a könyörgést meg hagyjuk már... Egyenrangú felekről van szó: nem az eladó tesz szívességet a vevő felé, ha újabb öt aktiváció kell. Sőt, elvileg az eladó van a vevőért, nem? ;)

[ Szerkesztve ]

(#73) Morden24 válasza planbmokus (#46) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nézd, ha a kiadóknak nem fogja megérni a játékkiadás, akkor szabhatják a vga-tervezők is, mivel elég nehezen fogják rávenni őket, hogy olyan bizniszbe fogjanak, ami nem érné meg nekik.
Megjegyzem, ezt én most is lehetetlennek tartom, és állatira kétlem, hogy ebből a nagy PC-s kivonulásból lesz bármi is. Lehet itt gyártani az összeesküvés-elméleteket, hogy biztos az EA dobta ki a Crysis2 multi betát, csak azért, hogy indokot találjon a kivonulásra. A helyzet az, hogy tele a padlás az olyan esetekkel, amikor korábban kikerül a játék, most meg ennek valami hatalmas feneket kerítenek - pedig borítékolható amúgy is, hogy a Crysis 2 több bevételt fog hozni Xbox/PS frontról, mint PC-ről.

Az emulátorokról meg annyit, hogy ha valakit az vígasztal, hogy PC-n tolhat majd 5+ éves konzol játékokat ahelyett, hogy konzolon játszana pontosan ugyanazzal a játékkal (mert attól még nem lesz fasza PC-re tervezett irányítása egy játéknak, hogy PC-n futtatod emulátorral), az megérdemli a nyomorát.

Mindenesetre két multimilliomos cég nem fogja azt hagyni, hogy a játékprogramozók kihúzzák alóluk a vásárlókat.

AMD platformban gondolkodik, a la Intel, nVidia meg gondolkodna abban, csak nem tud, és ezerrel koncentrál a mobilfrontra. Látványosan rendeződik át a piac, ezt csak az nem látja be, aki nem olvas híreket :K
Ezzel nem azt mondtam, hogy hirtelen csapot-papot otthagyva kihátrálnának bárhonnan. Megjegyzem, pont emiatt a gusztustalan játékfejlesztő-pénzelésért tudnak halálosan szarok lenni néha a játékok, bár manapság szerencsére ez sokkal kevésbé látványos, mint a pár évvel ezelőtti szemétkedés, amikor lazán voltak olyan indokolatlan eltérések meg benchmark csalások, hogy már annak is égett a pofája, akinek nem is volt köze hozzá.

Aktuális csúcskártya vételéhez meg elég régóta vagy nagyon sok pénz és gépépítő-hobbizmus, vagy nagyon kevés ész kell, egyszerűen nem érik meg az árukat.
És megjegyzem, egy olyan környezetben, ahol a játékokat azért fejlesztik, hogy eladják velük a legújabb vga-kat - tehát a grafikabuzizmusra épül az egész -, én inkább játszom csattogós lepkével, vagy ha azzal nem is, hát a gog.com-os meg steam-es leértékelt régebbi/indie cuccokkal. Ja, meg konzollal.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#74) bullseye válasza Marci79 (#49) üzenetére


bullseye
addikt

mielőtt valaki továbbviszi ezt a marhaságot (amit gondolom a T. hozzászóló is más értelmes beírásokból mixelt össze a kedve szerint)

1, jelenleg a warez lopásnak nevezhető köznyelvben, amúgy Szerzői és szomszédos jogok megsértése. én is "csak" jogosulatlan használatnak és PTK ügynek tartom, de én nem írhatom át a törvényt.

2, feljelentést bárki ellen, bármiért lehet tenni. attól az még nem biztos, hogy vezet valahová, a bíróságok hátráltatásán kívül. Ha egy warezoló feljelenti azt, aki letolvajozta, az eljárás során esetleg szóba kerülhet a warezolása is. Az alperesnek max. bocsánatot kell kérnie, a felperes utána saját pert kap...

3. a "saját használatra letöltött" szabály egyelőre filmekre érvényes, és azt is erősen támadják. és nem csak a feltöltés, a visszaosztás, sőt annak megkezdése is már illegális, büntethető

4. az, hogy az illegális letöltés nem tetszik valakinek, nem morális dolog. az morális, hogy valaki állampolgári kötelessége szerint feljelenti-e a barmot aki warezolással kérkedik, vagy próbál süketet/vakot játszani (a legális letöltés, meg valószínűleg keveseket zavar)

5. bűnelkövetésért megkülönböztetni valakit nem diszkrimináció, hanem a jog érvényesítése.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#75) bullseye válasza Barthezz2 (#38) üzenetére


bullseye
addikt

amúgy már felvetődött egy CD jogdíj szerű általánydíj kivetése a netre (vagy sávszél, vagy forgalom-kategória arányosan, de fix, tervezhető összegben), aminek fejében viszont (szemben a CD/DVD adta 0 jogokkal), a cégek abbahagyják a pistikevadászatot. A nagy szoftvercégek általában még az alap felvetést sem fogadták el.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#76) danih válasza bullseye (#75) üzenetére


danih
addikt

Aha, hogy megint a többségre legyen ráverve az idióta kisebbség által okozott anyagi kár, a la pendrive-ok, mobiltelefonok, Artisjus style...
Akkor már inkább menjenek a pistikék után, úgyis ideje rendet tenni a fejekben.

[ Szerkesztve ]

(#77) bullseye válasza danih (#76) üzenetére


bullseye
addikt

mondjuk ha sávszélesség, vagy forgalom arányos, akkor a többség nem szív akkorát. + ezért cserébe lett volna pl. mozi/zene a többségnek is, ha érdekli őket, immár legálisan.

(+ nem vagyok biztos benne, hogy az otthoni bekötésekben melyik fél a kisebbség/többség...)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#78) sh4d0w válasza motorhead (#44) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Elégg leépülőben van... alsókategóriában jönnek a CPU-kba integrált VGA-k, amik sokkal nagyobb teljesítményre képesek, mint a korábbiak, felesleges lesz oda kártyát csinálni. Ezenkívül a VGA-piacon a nyereség nagyon vékony, mind AMD-nél, mind nV oldalon néhány százmillió USD.

https://www.coreinfinity.tech

(#79) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Jó kis írás lett.
Nos... Warez...
A témában teljesenen egyetértek a cikk szerzőjével és szeretnék saját példá(ka)t említeni.

A FIFA sorozat évek során nem újult meg a PC-n, míg az X360on fantasztikus játékélményt nyújtott. Idén a helyzet változott. A PC-s FIFA megkapta az X360as motort. A demót letöltöttem, de már előtte is tudtam, hogy ez olyan játék lesz amit be fogok szerezni. A demo alapján azt kaptam amit vártam, így meg is vettem.

A másik példa lehet az új NFS. PC-n nem volt kipróbálható demo, X360on próbáltam ki. Ott nagyon nem tetszett, de gondoltam adok neki egy esélyt PC-n is. Letöltöttem és tetszett a játék, sőtt az elmúlt évek legjobb NFS-ének gondoltam. Majd erre pár héttel, decemberben jött egy akció és 5000 Forintért meg lehetett vásárolni az NFS:HP-t. Ez olyan ajánlat volt, amit nem hagyhattam ki.

Ezt követően jött a Steam karácsonyi akciója. X360-ra régóta megvan a GTA IV, de PC-re régóta csak vágyakoztam rá. Sejtettem, hogy lesz a steamen ilyen jellegű akció, mert már korábban is volt jóárasított GTA IV. Óriási meglepetésre potom 2500 Ft-ért lehetett megvenni a Complete Edition-t, ami azért eléggé olcsó. Ezt követte egy remekbeszabott Mafia 2 akció, hasonló árért.

Bár nem játszom sokat velük, egyiket sem bántam meg, hogy megvettem. Bármikor játszatok velük, és sokkal jobb érzés az eredeti játékot használni, mint a warezoltat. Bármikor csatlakozhatok a szerverre, nem kell várni az egyes patchek crackjére, és még sorolhatnám...

Véleményem szerint a játékok vásárlásánál a kulcsszó kis hazánkban az akciókon kéne, hogy legyen. Ha több, hasonlóan jó akció lenne valószínűleg én is több játékot vásárolnék meg és gondolom ezzel nem vagyok egyedül. A kiadók csak nyernének rajta. :)

(#80) HANDO88


HANDO88
senior tag

Pistike: Csókolom Gyártó bácsi,én vagyok a Fogyasztó Pisti :DDD
Gyártó bácsi:Szia Pisti,jókor jöttél.Épp most hozták a vadi új Biznisz2 játékot.Veszel?
Pistike:Húúú de jókor jöttem.Mennyibe kerül?
Gyártó bácsi:Mindössze 13000 fabatka és van benne rágógumiból formára rágott Biznisz figura is amin Szuperhent harci ruci feszül.
Pistike:ÓÓÓÓÓ,király.Ma adta ide anyu a zsebpénzemet,kérek egyet. :C
Gyártó bácsi:Tessék,kicsit unalmas és bugos de vagy 1,5 órát nyomhatod,a többieket megöli a sárga irigység.A bugokkal meg ne foglalkozz mert jövő héten jön ki hozzá 120 db patch és még az is lehet hogy az javít rajta.Ha tetszik akkor pár nap múlva vehetsz a család többi tagjának is mivel ha nem fogy eléggé akkor oda tudom adni 6500 fabatkáért,nekem úgy is megéri.
Pistike: Nagyon rendesnek tetszik lenni a bácsinak,köszönöm.
Gyártó bácsi:Te Pisti ugye nem az az őskövület ATIFORCE 36745 124 gb-os karid van még mindíg?Mert ez azon nem megy.
Pistike: De hát itt vettem két hete :F
Gyártó bácsi:Hehe,hol van már a tavalyi hó.Ezt nézd.Ez egy álom.Ez az új ATIFORCE 40000 ,ezzel menni fog a game.Kemény 7,5 fps-el tol többet a te kis szutyok kártyádnál és az ára csak alig a kétszerese.No?
Pistike:ÖÖÖ,akkor ezt is kérem,és akkor még kérek 38 gb memóriát is mert gondolom azt is igényli.
Gyártó bácsi: Okos kis legény vagy,van még pénzed?
Pistike: Nincs
Gyártó bácsi: Pisti,nagyon piros a füled.Nem szoktál te warezolni?
Pistike:Hááááát,nagyon ritkán,mikor nem bírom kivárni a megjelenést,vagy nincs épp annyi pénzem :B
Gyártó bácsi:Te nyomorult kis féreg én minden földi jóval ellátlak és ez a hála?Meg akarsz károsítani,át akarsz verni?El ne mozdulj innen,hívom a Nemzet Biztonsági Hivatalt,NATO-t,UNIO-t,NASA-t. Huh,ha nem figyelek ez a kis pöcs átver és megkárosít

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#81) danih válasza HANDO88 (#80) üzenetére


danih
addikt

"Gyártó bácsi" személyében túl sok, egymástól független piaci szereplő jelenik meg, ezért írásod rendkívül sarkított.
Pistike warezolását pedig nem legitimálja, hogy sok piaci szereplő rátukmálja a szarját - ha nincs pénze játékra, ne vegyen "AtiForce 40000"-et.
Ez egyébként olyan, amikor Pistikék kiizzadják magukból a kekszboksz árát, aztán ide jönnek sírni, hogy milyen drága a játék. Akkor ne vegyél b+, vegyél PS2-őt, milyen király már a back catalogue-ja.

[ Szerkesztve ]

(#82) Taifa Díaz válasza motorhead (#1) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Én most már örökre a sötét oldal rabja lettem. Nem maradt bennem semmi jó. A folyamat visszafordíthatatlan. A számítógépemen nem találsz egy eredeti szoftvert se, operációs rendszer, játékok, alkalmazások - minden warez. De majdnem minden olyan, mintha eredeti lenne. Egyetlen mentségem: a fizetésem is majdnem minimálbér.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#83) HANDO88 válasza danih (#81) üzenetére


HANDO88
senior tag

Egy és ugyanaz üzleti-pénznyelő szempontok alapján vezeti mindegyik gyártó a Fogyasztó Pistikéket a málnásba.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#84) danih válasza Taifa Díaz (#82) üzenetére


danih
addikt

Nem azt jelenti, hogy nincs benned semmi jó - de azért ne próbált legitimizálni vagy a fizetésedre mutogatni.
Húgom is keveset keres, mégsem megy el a sarki közértbe lopni. Ja, eredeti oprendszere van, amire meg kell a gép, arra van ingyenes program. Van választás, ez a lényeg.

(#83) HANDO88: erről csakis Pistike (ill. szülei esetleg) tehetnek. Aki hülye, azt becsapják

[ Szerkesztve ]

(#85) #13260800


#13260800
törölt tag

Szerintem meg épp, hogy hálásak lehetnek a szoftvergyártók a warez -nak! Állítom ha nincs Warez most nem Windowson lennének a userek 70 - 80% -ban. A Windows7 is a wareznek köszönhetően terjed. Nem véletlen nincs még hatékony blokkolás, pedig ha valahol vannak igazán nagy programozó koponyák az pont az MS. Semmiféle kétségem nincs afelől , hogy ha akarnák, nem működne a warez OS. A játékok is azért lesznek felkapottak, mert sokan hozzáférnek a warez csatornákon keresztül majd elkezdenek blogolni meg fórumozni a játékról. Amire így lesz kereslet a warezon kívül is.

Szóval nincs itt semmiféle lopás, a warez jó mindenkinek.

Valahol olvastam: "Úgy voltam vele, mint részeg csapos a pálinkával! Minek fizessek azért, amit ingyen is megkaphatok?"

Ez szerintem tőlünk nyugatabbra is így van. :K

[ Szerkesztve ]

(#86) HANDO88 válasza danih (#84) üzenetére


HANDO88
senior tag

Az egész fogyasztói társadalom hülye akkor akár beismeri akár nem, mert mindenkit becsapnak

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#87) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Én addig biztos nem adok ki új játékért pénzt, ameddig 10k+ az ára!!!
Mennyen az ilyen kiadó a büdös p**ba!!
Írok egy példát:
Itt van ez a Bl.Ops című játék, az egyszemélyes kampányt
az ember végigviszi pár óra alatt és kész!!
Ezért fizessen vki 10 EZER Ft-ot????
A multi része a játéknak, meg nem érdekel !!!!!!!!
Utálom, sőt gyűűűűlölöm a multiplayert!!
(pl. a HL2 megvan eredetibe,de 1 percet se játszottam még vele multiba,nem is fogok!)
Ha már kiadok/kiadnék ennyi pénzt, akkor legyen már legalább 50óra játszási idő!
De neeem, kapsz 10órát, 10ezerért!!
Ezt csak én érzem túlságosan drágának,vagy csak én vagyok ennyire szegény??
Na mind1,nekem ez a véleményem!
Hajrá W !!!
Én annak örülnék ha senki se venné meg az új játékokat ennyi pénzért,
és akkor észbe kapnának,hogy hoppá, picit drágán adjuk a játékokat???!!!
De ez lehetetlen, mert sok gyereknek anyuci-apuci úgy is megveszi,
kerüljön amibe kerül.
A gazdagok mindíííg és minden körülmények között a szegényebbeknek ártanak!!
De ez mindenben így van!
Ha senki se venné meg az új videokártyákat 80ezer Ft-ért,
akkor muszáj lenne csökkenteniük addig, amíg a legtöbben meg nem veszik!
És amíg megveszik még a 150ezer Ft-osat is, addig nincs miről beszélni.

(#88) Zerdal


Zerdal
tag

Kicsit off de szerintem ide tartozik ez is.

Én például nagyon utálom, hogy amikor megveszek egy filmet DVD-n akkor annak az elején kötelezően ott a " ne lopj mert tolvaj vagy" filmecske.

Na akkor nézzük. Megvettem akkor miért kell ezt a képembe tolni?

Amúgy sok mindenben egyet értek a cikk írójával. De nem csak erről van szó.

Megnézed hogy nálunk mennyibe kerül egy játék és megnézed külhonban mennyi. Kb ugyan annyi.

Most akkor nézzük a kereseteket. Na itt a bibi. És ez nem csak erre vonatkozik.

Bocs az off ért!

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#89) kovsol válasza Dany007 (#36) üzenetére


kovsol
titán

VGA gyártóknak most se a csúcs gamer kártyákból jön a bevétel nagy része, véleményem szerint most a mobil vga piac ami jelentős bevételi forrásuk lehet és a közép és alsó kategóriás, és integrált asztali kártyák

témához: sajnos ez az egész hozzáállás kérdése, és nem lehet meggyőzni a megrögzött warezolókat. Én a kényelmesebb megoldást kedvelem ami az eredeti játék, mert szabadon felrakhatom rá a javításokat, nem kell keresni minden javítás után másik crack -t, és szabadon élvezheti az ember a multiplayer nyújtotta élményeket, és néha a kevesebb több, mert így az ember amit megvesz azt értékeli is, nem pedig minden játékkal játszik egy órát ha tetszik neki ha nem csak azért mert ingyen volt

(#88) Zerdal Afrikában ahol keresnek mondjuk a bányában napi 500Ft -t szerinted ott majd akkor ezért ingyen fogják osztani az informatikai vagy egyéb műszaki cuccokat? segítek: nem! inkább nem is árusítanak akkor ott, akinek meg van pénze beszerzi úgyis máshonnan. Szóval akkor itt miért adnák kevesebbért a játékokat mint mondjuk Ausztriában ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#90) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Az utolsó hozzászólásokat olvasva jöttem rá, hogy windowst használni és a legújabb játékokkal játszani (valamint a megfelelő hardvert beszerezni hozzá) állampolgári kötelezettség... eddig tévedésben éltem úgy látszik. :W

[ Szerkesztve ]

(#91) #13260800 válasza DeFranco (#90) üzenetére


#13260800
törölt tag

ezt melyik hozzászólásból szűrted le? Mert nekem ez nem jött át! Lehet csak nekem van szövegértelmezési problémám? :DDD

(#92) motorhead válasza sh4d0w (#78) üzenetére


motorhead
aktív tag

Ezenkívül a VGA-piacon a nyereség nagyon vékony, mind AMD-nél, mind nV oldalon néhány százmillió USD.

Néhány százmilliós nyereség? Szerencsétlen csavargó éhező banda.. Ezeknek tényleg kampó.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#93) Morden24 válasza RyanGiggs (#87) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ácsi.
Dobálózol itt, meg lenézed a gazdag gyerekeket, akiknek apu-anyu megveszi, de közben fel vagy háborodva, hogy a kezdőár 10K.

Miért nem vársz fél-egy évig, és veszed meg töredékáron, főleg ha a multi nem is érdekel...?

Csak hogy értsd a gondomat: szerinted gáz, hogy a kisgyereknek megveszik premiernapon 10K-ért, és pusztuljon, mert nekik jó a fizetésük, de az meg nem gáz és gyerekes, hogy neked azonnal kéne, nulladik napon, csak sokkal olcsóbban? Nem az lenne a logikus, hogy meghagyod a gazdag apuanyus kölköknek, hogy eltartsák a kiadót a 10K-kból, te meg szépen bezsebeled hat hónappal később 5-ért?

Ha senki se venné meg az új videokártyákat 80ezer Ft-ért,

Nem is nagyon veszik meg, pont erről szól manapság a piac. Ne abból indulj ki, hogy itt egy IT-fórumon minden hobbista a gépfejlesztésbe önti a keresetét/zsebpénzét.

Megj.: Az már csak plusz extra, hogy ezek a BlackOps-szerű párórás lövöldék csak multiban érnek valamit. Annyira semmilyen a szingli részük, hogy speciel még ingyen sem szívesen untatnám magamat vele. De ez persze én vagyok, mások vagyunk :)

(#92) motorhead: Izé, gondolod az a főnökök zsebébe megy? Tehát nem kell visszaforgatni, fejleszteni, licenceket vásárolni, új piacokba fektetni, stb.?
Éhen nyilván nem halnak, de a piaci trendek változása okán rövid úton out-of-business szituban találhatják magukat, ha pl. évekre előre el van költve az R&D, aztán mire termék lenne belőle, kiderül, hogy a frásznak sem kell.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#94) kovsol válasza motorhead (#92) üzenetére


kovsol
titán

ahhoz képest amit beletolnak a fejlesztésbe, csak azért, hogy az övék lehessen a leggyorsabb/legkevesebbet fogyasztó/leghalkabb vagy akármi, ahhoz képest ez kevés, és mellé még a reklám, a játékfejlesztőket is támogatni kell gondolom, hogy az övéken jobban menjen, meg a sok más kiadás

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#95) motorhead válasza Taifa Díaz (#82) üzenetére


motorhead
aktív tag

Mi is itt a mondandó lényege??? :F

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#96) bullseye válasza Zerdal (#88) üzenetére


bullseye
addikt

rég vettem mozi DVD-t, de nekem aszonták hivatalék, hogy leszedték a kisfilmet, mert egyszercsak ők is rájöttek...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#97) ollie válasza HANDO88 (#86) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De mégis mit akarsz mondani? Warezoljunk mert úgyis bugos? Lenézed a fogyasztói társadalmat, de azért te is ugyanúgy fogyasztasz mint más. Vagy ha mégsem, ne sugalmazd azt.

(#33) Telefunen: igazából szomorú, hogy neked a becsület megfoghatatlan.

(#49) Marci79: messze nem morális dologról van szó, talán már hallottál Szerzői Jogi Törvényről

[ Szerkesztve ]

***

(#98) Rush77


Rush77
aktív tag

Most olvastam el a cikket és egyetértek vele.
Régebben amíg még hülye voltam és ilyenekbe nem gondoltam bele én is csak letöltöttem és használtam valameddig (amíg meg nem untam)

De az elmúlt pár évben észbe kaptam és elkezdtem a software-ket megvenni. Ha éppen valami túl drága nekem a steam-en akkor várok 1 picit és majd lemegy az ára.
Ha meg esetleg valaminek úgy gondolom, hogy adott esetben megéri a 7-8k+ akkor megveszem azonnal.

Az tényleg sajnálatos, hogy egyre kevesebb Betat adnak ki és nem lehet kipróbálni legálisan is a játékokat.

(Ez mondjuk lehet, hogy OFF de valaki nem tudja, hogy a MS Live vagy mi mikor lesz elérhető itthon, hogy tudjam használni a Dirt2-vel?)

(#99) sh4d0w válasza motorhead (#92) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A CPU- és chipsetpiacon elérhető nyereségekhez viszonyítva elenyésző pénz.

https://www.coreinfinity.tech

(#100) Hooper válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Hooper
őstag

Nagyon jó cikk,grat.
Sajnos tenyleg a szoftwerek ára az ami sokakat elriaszt,
valamint az hogy a legtöbb játék alig pár óra alatt végigvihető, es nagyon keves éri el azt a szintet -nálam- amit ujra játszanék..
Egész egyszerűen a fejlesztesre szánt idő és munka, majd kikalkulált ár -ami ennek tükrében jogosnak is mondható- nagyon keves estben van összhangban az elvezeti értékkel.
Megjelenest kővetöen hamarabb le kene vinni az árat, a fanatikusok ugy is megveszik egyböl, akinek meg nincs pénze rá teljes áron az 1-2honap mulva sem veszi meg.
Egyedűl a multi az ami ertékessé tehet egy játékot, de a hack teljesen tönkreteszi.
Van ismerosom aki origi Cod4et vett, es ugyanannyi csaloba szalad bele mint előtte.

Jo megoldás lenne szerintem is hogy kihagynak a csomagolassal, szallitassal, boltok hasznaval keletkezett töblet költséget, es a hivatalos letöltést eröltetnék (fanoknak meg elérhető lenne a caomagolt verzio rendelése valami központi raktárbol).

Sh4d0w - xbox, ps szoftwerek esetében nincs ilyen mertekü warez? (Azt a vonalat egyaltalan nem figyelem)

gépelési hibákért bocsi, telórol irtam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.