Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12801) bohoc71 válasza elfelejtette (#12800) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Igen, a profilok miatt szeretném, de egyenlőre nem jön össze..

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#12802) RaZroX


RaZroX
addikt

Na én is most tettem fel ezt a 2.3.5-ös romot. Egyenlőre kellemes csalódás a többihez képest. Bár egy kicsit lassúnak tűnik. Lehet ezzel valamit kezdeni ? A procit felhúztam 633fix-re és bootoláskor beállítja. Ez egyenlőre segített de nem drasztikusan :D

This is the way

(#12803) Zoly75 válasza bohoc71 (#12799) üzenetére


Zoly75
aktív tag

Nem is recoveryvel raktad fel, hanem rom managerrel?
Azzal is lehet?

(#12804) elfelejtette válasza Zoly75 (#12803) üzenetére


elfelejtette
veterán

Simán... :K
Minden menüpont, ami benne van, működik is.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12805) Zoly75 válasza bohoc71 (#12799) üzenetére


Zoly75
aktív tag

Felraktam még egyszer, de semmi sem változott :(
Wipe Dalvik cache kellett volna?

(#12806) Zoly75


Zoly75
aktív tag

Nekem ez a notification bar lenyitás nem akar összejönni, de találtam egy ideiglenes megoldást.
Fel kell telepíteni ezt az alkalmazást, ami annyit tud, hogy megnyitja a notification bart, majd a Beállítások -> CyanogenMod beállítások -> Beviteli beállítások -> Long-press menu settingsben be kell állítani, hogy a menu hosszas megnyomására alkalmazást indítson, és ki kell választani a feltelepített alkalmazást.

(#12807) elfelejtette válasza Zoly75 (#12806) üzenetére


elfelejtette
veterán

Vagy felrakod a Launcher Pro-t, és annál mikor az asztalnál nyomsz egy Menu gombot, a felugró menüből kiválasztod az Értesítések gombot, ami egyből legördíti neked a Notification bar-t.
Vagy ha ADW.Launchert használsz, annál a dock-ra is kiteheted, vagy az asztalra parancsikonnak a notification bar lehúzást: Menu gomb -> ADD -> Launcher Actions ->Open/close notifications.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12808) Zoly75 válasza elfelejtette (#12807) üzenetére


Zoly75
aktív tag

Csak ez bármilyen alkalmazás futtatása közben működik, nemcsak launcherről.

(#12809) Zoly75


Zoly75
aktív tag

2.3.5 ROM

Felraktam tegnap előtt éjszaka. Tegnap délelőtt sokat szívtam a kalibrációval, majd vissza akartam rakni az FZF ROM-ot, de nem tudtam azt AmonRa-t a munkahelyemen felvarázsolni, így újra raktam a 2.3.5-öt, és ekkor valahogy sikerült bekalibrálni nagyjából elfogadhatóra. A notification bar-t nem tudom lehúzni, de arra egyenlőre jó a MENU hosszas megnyomása. a DEV TOOLS progiban van egy teszt ami a képernyő érzékelést mutatja. Érdekes lefelé a vonal a képernyő széléig megy a többi irányba nem tudom a széléig kihúzni.
Mindenesetre a kalibráció türelem, és szerencse kérdése.

Problémák:
- úgy tűnik nagyon meríti az akksit.
- az alkalmazás kezelőből semmit nem tudok SD-re rakni (SD-n egy FAT32-es partíció van), úgy tudtam, hogy 2.2-től felfelé már lehet.
- A kamera sem az igazi. Volt, hogy el sem tudott indulni, aztán nem válaszolt állapotba is került.

[ Szerkesztve ]

(#12810) bohoc71


bohoc71
aktív tag

HAli!
Noti bár: menü-beállítások-CyanogenMod beállítások-tablet tweaks(nekem nem magyar ez a rész)-Bottom status bar. lentre teszi a notibárt. :) Akksi: nekem bevált az Android Assistant progi, így 10-12 órát bír a teló átlagos használat mellett. Igaz ha elfelejtem kilőni az adatkapcsolatot akkor gyorsabban merül, de ez már a gyári rommal is így volt. A kamerát nem tudom, nem használom.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#12811) Zoly75 válasza bohoc71 (#12810) üzenetére


Zoly75
aktív tag

Ez az alsó noti bar vicces, de egyenlőre tetszik...

(#12812) Zoly75 válasza bohoc71 (#12810) üzenetére


Zoly75
aktív tag

Mondjuk a Go launcherben a menu gombra feljövő gombok közül az alsók szövegét kitakarja az alulra helyezett notification bar

(#12813) bohoc71 válasza Zoly75 (#12812) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Használj zeam launchert. :DD

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#12814) oidka


oidka
tag

miutan lefagyott az uj gyari rom is :)) , felraktam ezt: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=915354

elsore eleg korrekt! froyo, linpack 600-on 3.5 (gyari 2.5), van wifi, fm, gps..

(#12815) Zoly75 válasza bohoc71 (#12813) üzenetére


Zoly75
aktív tag

az miért jobb?

(#12816) bohoc71 válasza Zoly75 (#12815) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Kevesebb memória, kisebb proci.. tehát több akksi idő..

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#12817) Zoly75 válasza bohoc71 (#12816) üzenetére


Zoly75
aktív tag

már korábbi romban használtam, de valamiért letettem róla, most nem emlékszem miért.
amúgy tetszik, hogy a GO launcher app drawer-ében vannak fülek a gyakori alkalmazásokra, meg a futó alkalmazásokra, és ki is lehet vele lőni.

(#12818) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Eddig tapasztalt hibák:
-Néha bejövő hívásnál nem hall a hívó, megszakítás, és újrahívás után OK. (Más romnál is volt ilyen...)
-Kamera indításra tegnap újraindult a teló.
-Nálam is indokolatlanul gyorsan merül, pedig próbálok kevés alkalmazást használni, még játszani sem szoktam.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12819) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Nekem a rádió nem akar működni, csak csend van, hiába minden próbálkozás. :( Ja és a setcpu..

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#12820) Zoly75 válasza bohoc71 (#12819) üzenetére


Zoly75
aktív tag

a rádiót írták, hogy nem jó, nem?

viszont előny, hogy így vannak olyan appok, amik eddig nem mentek fel az android verzió miatt, és most igen...

(#12821) phoenix64 válasza zho-lee (#12200) üzenetére


phoenix64
őstag

Sziasztok. Hugom most kapott egy ilyen telcsit, alap gyári ROM van és nincs rootolva, az első hsz.-ből valahogy megtudom csinálni a rootolást, annyit szeretnék kérni hogy valaki linkeljen egy gyors, megbízható ROM-ot Vodafone 845höz pls

Szerk.: az mitől van hogy berakott egy micro SD memkarit , de a teló nem látja ?

[ Szerkesztve ]

(#12822) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Hali! Ha találsz ilyet szólj nekünk is... :) Tréfát félretéve, mivel hivatalos gyári rom fejlesztés nincs, csak próbálkozások, így egyértelműen kijelenteni egyik rom-ra sem lehet, hogy jó. http://forum.xda-developers.com/tags.php?tag=u8120 Itt találsz párat, nekem eddid legjobban ez vált be:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1096075 De természetesen kinek a pap, kinek a papné... ;] Talán nincs formázva a kari? Esetleg kapcsold ki a telót, tedd bele a kártyát, s kapcsold be.

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#12823) Black&White


Black&White
addikt

Én valószínűleg meghagyom, bízok benne hogy az általam tapasztalt negatívumokra hamarosan lesz megoldás.
Ezek:
-SD kártyát nem lehet felcsatolni
-Link2SD, A2SD és társai nem működnek (most tekintsünk el az xda-n terjengő parancssoros hekkektől)
-Rádió elindul ugyan, de képtelen adást találni (mondjuk ennek a jelentősége nálam 0).
-Akksi állapotról néha hamis riasztásokat küld (előbb kb. 35%-os állapotnál, egy perc kamerahasználat után jött a riasztás, hogy azonnal csatlakoztassam....)
Persze kilépés és töltőre helyezés után azonnal magához tért és már a valós adatokat írta.
-Néha, főleg nagyobb igénybevételű programok használata után elég durva lagok telepednek a drágára.

Nálam se kalibráció hiba, se drasztikus akkumerülés nem volt, általánosságban ez már valóban egy használható update (11).

(#12824) bohoc71 válasza Black&White (#12823) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Mit értesz azon, hogy nem lehet felcsatolni? Az xda-n leírták, be is tettek egy üres cd rom-zip-et. Letöltöd, android commanderrel bemásolod a system mappába, és kész. A telót mikor a sz.géphez csatlakoztatod, kiválasztod azusb csatlakozást és máris siker.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#12825) Zoly75 válasza Black&White (#12823) üzenetére


Zoly75
aktív tag

A Link2SD-vel mi a baj?
terveztem felrakni

(#12826) elfelejtette válasza Zoly75 (#12825) üzenetére


elfelejtette
veterán

Annyi, hogy nem működik... :(

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12827) Black&White válasza bohoc71 (#12824) üzenetére


Black&White
addikt

Őőő én a system/cdrom mappába tettem (igen, létrehoztam egy cdrom mappát is), de semmi.

(#12828) phoenix64 válasza bohoc71 (#12822) üzenetére


phoenix64
őstag

Hmm. Akkor inkább rajta hagyom a gyári ROM-ot..

(#12829) Zoly75 válasza elfelejtette (#12826) üzenetére


Zoly75
aktív tag

akkor sem, ha van ext2?

(#12830) elfelejtette válasza phoenix64 (#12828) üzenetére


elfelejtette
veterán

Rossz döntés...
Ha nem akarsz kisérletezni a 2.2-es és 2.3-as romokkal, akkor tegyél fel egy stabil, jól bevált 2.1-et, pl. a Qltsar Minimal Edition-t, vagy a Fresh Zodiak Fruit 5.1-et, vagy 5.2-t. Ezekben is vannak olyan dolgok, amik hivatalosan csak a következő generációkban, pl. memóriakártyára telepítés.

(#12829) Zoly75: Úgy sem, nálam is van ext2, és nem megy a link2sd... :O

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12831) bohoc71


bohoc71
aktív tag

http://data.hu/get/4169792/v11.zip Benne van a cd rom, tegyétek fel, egy próbát megér.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#12832) phoenix64 válasza elfelejtette (#12830) üzenetére


phoenix64
őstag

Esetleg tudnál linkelni, egy szerinted jól bevált, gyors ROM-ot? Verziószám lényegtelen

(#12833) oidka válasza oidka (#12814) üzenetére


oidka
tag

hopp, az elozo hsz-emhez meg hozzatennem, hogy mukodik az appok sd-kartyara mozgatasa az alkalmazasok menubol (mindenfele link2sd nelkul) :C :C

(#12834) Zoly75 válasza oidka (#12833) üzenetére


Zoly75
aktív tag

Minden szép,minden jó?
akksi merülés?

(#12835) RaZroX válasza oidka (#12833) üzenetére


RaZroX
addikt

Majd le tudnád írni a hátrányokat ? :D Csak mert lehet, hogy érdekelne!

This is the way

(#12836) duo válasza oidka (#12833) üzenetére


duo
őstag

akkor Cas_xp komoly fejlesztéseket eszközölt. tényleg ha belefér idődbe akkor teszteld már ki alaposan. és tedd közzé. páran biztosan örülnének neki. nekem szervízben van a cucc hangszóró problémák miatt.DE ha visszakapom, akkor bizony kipróbálom. kérdés: mennyire lehet kiherélni?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#12837) oidka


oidka
tag

az ottani forumban irogatjak, hogy nincs vele gondjuk. en csak ma tettem fel, egy kis wifi hiba jott elo (nem volt hajlando csatlakozni, reboot megoldotta) de azon kivul meg semmi.

(#12838) RaZroX válasza oidka (#12837) üzenetére


RaZroX
addikt

Olyan nekem még a főzött 2.1-el is sűrűn volt :K

Meg ehez jó az a recovery ami a 2.3.5-höz kell ? Esetleg aksi mennyire bírja ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#12839) oidka válasza RaZroX (#12838) üzenetére


oidka
tag

clockwork recovery kell hozza!

sztem csinalj te is egy backupot es akkor nincs vesztenivalod..

akksirol nem tudok nyilatkozni, mert sokszor csatlakoztattam usb-re ami feltoltotte

(#12840) RaZroX válasza oidka (#12839) üzenetére


RaZroX
addikt

Azt nem tudom hogy kell :DDD Mármint backupot sosem csináltam még és nem is tudom, hogy hogyan kell.

This is the way

(#12841) oidka válasza RaZroX (#12840) üzenetére


oidka
tag

clockworkot en is most raktam eloszor, amonra recoveryben csinaltam a backupot :B

(#12842) kaller1 válasza RaZroX (#12840) üzenetére


kaller1
veterán

recovery menüben ott a nand backup, azzal kell, ha jól rémlik. :)

.::> <::.

(#12843) RaZroX válasza oidka (#12841) üzenetére


RaZroX
addikt

Najó. Akkor csak mond el, hogy mit hogy csináljak, mert a Recovery dolgokat nem ismerem annyira, nem is foglalkoztam sokat velük. Most az a 2.3.5 van a telómon amit feljebb vitatnak, hogy milyen jó meg ilyesmi. Az ehez tartozó recovery van fent. Honnan töltsem le a másik recoveryt és azt hogyan kell felrakni ? :U (Elnézést a szaktudásom hiányáért)

(#12842) kaller1: :R

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#12844) kaller1 válasza RaZroX (#12843) üzenetére


kaller1
veterán

Ha a 2.3.5-ös rom van fent, akkor elvileg a rom manager appból is megcsinálhatod a mentést, nem csak a recoveryből.

.::> <::.

(#12845) RaZroX válasza kaller1 (#12844) üzenetére


RaZroX
addikt

Köszi, épp most menti a romot :D Legalább ilyet is tudok mostmár.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#12846) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. Valaki linkelne egy gyors, megbízható, ROM-ot? És leírná hogyan telepítsem? :)

(#12847) RaZroX


RaZroX
addikt

Én meg még mindig arra vagyok kiváncsi, hogy hogyan kell feltenni a clockwork recovery-t :DDD

This is the way

(#12848) Zoly75 válasza RaZroX (#12847) üzenetére


Zoly75
aktív tag

csak egy oldalt kellett volna visszalapozni ehhez.

(#12849) Zoly75 válasza phoenix64 (#12846) üzenetére


Zoly75
aktív tag

nekem megbízható volt az FZF 5.2
visszaolvasva meg lesz a link, vagy az androidunderground.info-n is megtalálod

(#12850) RaZroX


RaZroX
addikt

Na volt alkalmam kipróbálni a Froyo beta update 11-et.

Ami tetszett benne, hogy nagyon kényelmes a kalibráció és igazából komoly hibával nem találkoztam.
Ami viszont nem, hogy kicsit lassúnak találtam, a notibar átlátszó ezért néha bugos lett de ez még annyira nem is zavaró. Viszon a gyári zenelejátszó, üzenetkzelő és a beállítások menü az hófehér lett ami szerintem elég ronda így és még a szemet is tudja bántani sötétben.

Egyébként az eddigi legjobban sikerült 2.2 szerintem, bár nekem a 2.3.5 jobban bejön.

Sok sikert hozzá!

This is the way

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.