Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12201) kaller1 válasza zho-lee (#12200) üzenetére


kaller1
veterán

Annyira ne sajnáld, szerintem csak procifogónak és akkuevőnek jó a live háttérkép, másra nem... :U

.::> <::.

(#12202) kaller1 válasza kaller1 (#12201) üzenetére


kaller1
veterán

Egy napos tapasztalat után felemás érzelmeket váltott ki belőlem ez az FZF 5.2...

Az érintőpanel sokkal érzékenyebb, és pontosabb, mint a 2.2-es romban, viszont itt force close-ozik nekem alap dolgokra is. :U

.::> <::.

(#12203) duo válasza kaller1 (#12202) üzenetére


duo
őstag

rom managerben küldj egy fix permissiont. az legtöbbször segít.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#12204) kaller1 válasza duo (#12203) üzenetére


kaller1
veterán

Köszi, most hogy mondod, ezt már csináltam a 2.2-es romban is. :)

.::> <::.

(#12205) Mecy_Lacee válasza zho-lee (#12195) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Nekem engedi.
Talán rakd újra a romot, hátha segít.

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#12206) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Fel akartam rakni a Navitel-t, de elindul a telepítés, és a végén kiírja, hogy "Az alkalmazás nincs telepítve."
2.1 alatt simán használtam a 3.5-ös verziót. Most 2.3.3 alatt nem megy fel sem a 3.5-ös, sem az 5.0-s verzió... :O

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12207) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Hi!

Vki vmi infót hogy tudnék témákat rakni a telóra?

(#12208) Z0C! válasza -=Vacsek=- (#12207) üzenetére


Z0C!
őstag

LauncherPro
ADW
Go Launcher

ha meg teljesen szeretnéd akkor meg custom ROM + framework szerkesztés :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12209) zho-lee válasza Mecy_Lacee (#12205) üzenetére


zho-lee
addikt

Köszi, akkor inkább hagyom...
Nekem a rom-rakás kissé máshogy megy...
Remélem, a V845-ben van a hiba, nem bennem, de a múltkor Lasy-val karöltve sem sikeredett valami fényesre..

Járt már valaki így?
a szokásos wipe után flash zip from sd card (armonra volt rajta), majd egy újraindítva ugyanaz fogadott, mintha restore-t csináltam volna (még futottak is a különféle progik, az előző romba voltak telepítve -link2sd nem volt telepítve és más hasonló sem)
Akkor újra wipe/flash, ugyanaz..
ötödjére a flash előtt 2x wipe már mindent, ugyanaz...
Na kártyaolvasó, ledózeroltam mindent a memkariról, rom+pár progi telepítő felmásol, és kész. Vissza a telcsibe, wipe/flash/power off/on és végre egy szűz új rom (fzf5.2) elindult.. :B

Egyszerűen a régi progik enélkül ott voltak, és futottak..

Szerk: ha valamit én csináltam rosszul, örülnék a jó tanácsnak, illetve olvasgatom visszább a "rom manager" progit. Van ennek valami leírása, mit/hogyan lehet használni?
:R Zoli :R

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#12210) zho-lee


zho-lee
addikt

Mielőtt elküldene valaki, a google jóbarát :B
rom manager

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#12211) -=Vacsek=- válasza Z0C! (#12208) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Letöltve elinditva de ezt irja ki: Sajnálom! A beállitások alkalmazás (com.android.settings folyamat) váratlanul leállt. Probálja ujbol

Ugyan ez a go launchernél és az advnél

(#12212) chok válasza -=Vacsek=- (#12211) üzenetére


chok
csendes tag

Szia,

Lehet nem ez a megoldas a problemadra de egy probat meger;

"A Kezdőoldal alkalmazás(android process.launcher folyamat) váratlanul leállt. Ez a google map frissitese okozza, legalabb is nalam az volt. Marketre felmesz updatet uninstalalod es megoldja. Aztan pedig hiaba kinalja fel hogy van frissites ne telepitsd vissza amig nem javitjak a bugot. Vagy masodlagos lehetoseg de ha nincsen back up akkor dolgok elvesznek ha jol tudom. Factory reset. Erdemes az elsovel probalkozni.
Udv,
Z

(#12213) kaller1 válasza zho-lee (#12210) üzenetére


kaller1
veterán

Lehet pont ezért nem lett ajánlott nekem sem a rom manager pár napja? :)

-=Vacsek=- Próbáld ki a HE Launcher appot is, hátha ez megy.

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#12214) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Semmi, mert lehet találtam megoldást :B

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#12215) kaller1 válasza Cxgrav (#12214) üzenetére


kaller1
veterán

Kettővel visszább van leírva. :)

.::> <::.

(#12216) Cxgrav válasza kaller1 (#12215) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Igen, utána észrevettem, hogy kiszúrja a szemem, csak az a baj, hogy most updateltem a Google Mapsot és még mindig "Kék halál" a luncher és semmilyen widgetet nem tudok berakni :W

Picture me Rollin' by 2pac

(#12217) Jacak válasza elfelejtette (#12181) üzenetére


Jacak
senior tag

Nekem elég a 672 is... :)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#12218) chok válasza Cxgrav (#12216) üzenetére


chok
csendes tag

Szia,

Uninstallad a gmap updatet. Megteheted marketrol vagy pedig valami uninstall progival.

Udv,
Z

(#12219) elfelejtette válasza Jacak (#12217) üzenetére


elfelejtette
veterán

Most a 2.3.3-mal jelenleg csak 633 MHz-en megy a teló. 748 MHz-ig lehetne állítani, de így is elég most.
Sajna akármit csinálok, nem hajlandó felmenni a Navitel. Már teljesen lepucultam a telót, hátha valamelyik programmal akad össze, de mindig csak azt írja, hogy az alkalmazás nincs telepítve...
Emiatt, és a használhatóság határát súroló kalibráció miatt asszem váltok vissza 2.1-re. :(((

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12220) Jarod1


Jarod1
addikt

a naptár valamiért abszolut nem jelez a telon,értesìtések beállítva, néha az sms se pitttyeg ha jön..ötlet valakinek?

(#12221) kisdani


kisdani
csendes tag

Csáó mindenki!
Két kérdésem lenne:
1.
Időjárást akarok "A kezdőoldal alkalmazás (android.process.launcher folyamat) váratlanul leállt. Próbálja újra"
Itt csak a bezárás gombot tudom megnyomni, aminek következménye ugye, hogy újraindul a kezdőoldal. Próbáltam többször, újraindítottam párszor, mégsem működik csak ha go launcher alatt csinálom de ott meg nincs nekem a felső toolbar ahol a wifit -t és a gps .stb kapcsolom Valami megoldás ?
2.
Kitudom azt kapcsolni valahogy ,ha lejön wifiről ne kérdezzen rá ,hogy folytatom-e a a kapcsolatot, hanem térjen egyből át 3g-re
Köszi!

(#12222) pitius


pitius
tag

Endomondo-t vagy RunKeeper-t vagy valami hasonló "fitness" progit használ valaki?

Én használnék útvonalrögzítésre, de akármelyiket próbálom/használom, kb. 1-5 percen belül bezárja magát.
Érdekes módon a Navigon órákig működik hiba nélkül, ezek a gps progik meg kifagynak seperc alatt.

Tipp?

...pitius...

(#12223) chok válasza pitius (#12222) üzenetére


chok
csendes tag

Szia,

Endomondo-t hasznalom. Semmi problema vele. Elinditom nehany perc mulva talal muholdat aztan roviden kiakapcs gombal zarom a kepernyot es megy rendesen trackkel ahogy kell.
Esetleg valami masik programmal akadhat, de ez csak az en otletem.

Udv,
Z

(#12224) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Na meguntam a kínlódást, a 2.3.3 minden előnyével együtt megy a levesbe...
Lecseréltem a recovery-t az eddigi AmonRA-ra, és már települ is visszafelé Qltsar 2.1-es romja.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12225) chok válasza kisdani (#12221) üzenetére


chok
csendes tag

Szia,

1,
Google maps update uninstall, nekem ez oldotta meg,parszor leirodott. Elsonek ezt probalnam

2es kerdest passzolom

Udv,
Z

(#12226) pitius válasza chok (#12223) üzenetére


pitius
tag

Milyen ROM van fenn nálad? Nálam Minimal Edition by qltsar (nem az obsolete verzió, hanem a korábbi)

...pitius...

(#12227) chok válasza pitius (#12226) üzenetére


chok
csendes tag

Szia,

FZF-eclair v5.2 By cedric Rom van fent nekem. Ezt felraktam es eleg jol mukodik. Lehet van mondjuk ennel jobb is :) Ajanlatok? :)))

Udv,
Z

(#12228) Jacak válasza elfelejtette (#12219) üzenetére


Jacak
senior tag

...Nekem gyanús is volt ez a Gingerbread-os főzés,megmondom az igazat.:)
Gondoljunk csak bele,mit tud ez a teló.Ez egy bizonyos szint.Az a ROM,ami nekem rajta van,úgy érzem,aránylag jól (a gyárinál mindenesetre fényévekkel jobban) kihasználja a hardveres hátteret,majdhogynem bugmentes is.
Ez 2.1-es.
O.K.,van 2.2-es,és 2.3-as ROM is.De én ezeket (legalábbis az utóbbit) már picit túlzásnak érzem,de ne legyen igazam.:)
Mert bár ez egy alapjában véve nagyon jó kis teló,megvannak a maga határai,ezt el kell fogadni szerintem.:)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#12229) Jacak válasza Jarod1 (#12220) üzenetére


Jacak
senior tag

Nekem minden műxik,ah. kell,Handcent SMS asszisztál minden hangbeállításnál,s no problemo.A gyári anomáliák nekem is megvoltak anno a jelzőhangokat illetően... ;) .Ja,s ha vkinek gondja van az ébresztéssel: -Alarm Klock.:)
Ez 100%-os progi,mindig ébreszt,saját maga állít be ébresztőhangot,akár minden ébresztéshez màst,s elérhető a státuszsávból is.:)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#12230) Jacak válasza chok (#12227) üzenetére


Jacak
senior tag

Milyen pluszok vannak benne az 5.1-eshez képest?

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#12231) elfelejtette válasza Jacak (#12228) üzenetére


elfelejtette
veterán

Momentán én örülök a fejlesztésnek, ha már a gyártó nem hajlandó energiát pazarolni a frissítésre... :(((
Nekem tetszett a 2.3.3-as rendszer, a borzalmas kalibrációt leszámítva (meg hogy a kedvenc navim nem akart feltelepülni), egész kellemes volt. Sok extrával könnyítette meg a mindennapi használatot a CM 7.0-ás felület is. Az volt a legjobb, hogy eszemben sem volt Task killer programot telepíteni, mivel nem akartak a programok minden áron visszamászni a memóriába. Ilyen alapon megértem azokat, akik szerint felesleges ilyen programot használni, nekik is biztosan minimum 2.3-as rendszer fut a telójukon.
Szóval ha nem lenne a fent említett két súlyos gikszer, akkor eszemben sem lett volna visszaállni a régi rendszerre.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12232) qltsar


qltsar
addikt

felraktam énis, és használtam 1-2 hétig ezt a zodiac romot, de nem valami jó...a szétmoddolt téma, plusz a nem megfelelően beszerkesztett dolgok miatt folyamatosan force close-olt az egész. ugyanazokkal a beállításokkal mint ahogy az én rendszeremben van, a launcher folyamatosan újraindult, tökmindegy, hogy milyet használtam, ígyhát visszaraktam a sajátomat, legalább itt 300 megás a data partició alapból :)

(#12233) elfelejtette válasza qltsar (#12232) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én is ismét a tiédet használom, nálam maximálisan bevált! :C :R
A 2.3.3-mal nem volt force close egyszer sem, pedig használtam azt is elég rendesen.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12234) qltsar válasza elfelejtette (#12233) üzenetére


qltsar
addikt

bocsánat pontatlan volt a hsz.-em, 2.1-es rendszerhez kapcsolódóan volt a negatív tapasztalatom.

(#12235) elfelejtette válasza qltsar (#12234) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én értettem, én is próbáltam azt a 2.1-es FZF romot, a tiéd jobban bejött. A 2.3.3 még a FZF-nál is jobb volt a rettenetes kalibráció ellenére is. Az egy használható kalibrációval egészen jó lenne, persze olyan formában, mint nálad az általam is használt Minimal Edition, hogy csak a leglényegesebb dolgok legyenek benne. Eleve a szűz romnál a menüben volt 40(!) ikon, amiből kb. 5-öt használtam. Ilyeneket, hogy Maps, Navigation, Places, Latitude, Voices, Voice call, stb.egyszer sem indítottam el, csak feleslegesen foglalta a helyet.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12236) szobipeti199


szobipeti199
tag

Sziasztok!
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=932605
Erre a ROMra kellene nekem téma. Vagy bármelyiket fellehet erre rakni ennél a romnál nem "romspecifikusan" vannak a témák? Ha valaki linkelne párat azt megköszönném.

(#12237) szobipeti199 válasza szobipeti199 (#12236) üzenetére


szobipeti199
tag

A linkelt oldalon a második HSZben találtam pár témát, csak sajnos nincsenek róla képek hogy milyen. Ha végigpróbálom mindet attól nem lesz semmi baja a romnak igaz?(belassulás pl)
Illetve a témár úgy telepítem fel, hogy ZIPet letölt SDre felrak, és recorveryből telepít ahogy a ROMot igaz? Köszi!

(#12238) elfelejtette válasza szobipeti199 (#12237) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ennél a telefonnál szerintem minden ilyesmi csak lassulást okoz, szóval értelme nulla. Én úgyis használni akarom a telót, minél hosszabb üzemidővel, mint gyönyörködni benne. Egy Voda845-tel úgysem lehet felvágni... Főleg ha szép és lassú.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12239) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Nem lehet valahogy letiltani hogy ne induljon el a market mindig mikor bekapcsolom az apn widgettel a netet?

(#12240) gacsoi


gacsoi
senior tag

Srácok!!
Lehet, hogy csak én vagyok béna, de van olyan lehetőség ezen a készüléken, hogy manuálisan lehessen hálózatot választani????
Szlovák határ mellet voltunk, és mindenki meg tudta oldani, hogy manuálisan beállította a voda hálózatát, csak én nem találtam ilyen lehetőséget :))

(#12241) Z0C! válasza gacsoi (#12240) üzenetére


Z0C!
őstag

beáll, vezeték nélk., mobilhálózatok menü?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12242) szobipeti199 válasza elfelejtette (#12238) üzenetére


szobipeti199
tag

Nem felvágás céljából kellene rá másik téma, hanem hogy szép legyen....
Oly mind1 a telónak szerintem, hogy fehérrel esetleg kékkel írja ki az órát, vagy mikor kattintok sárga helyett piros a "kijelölés" vagy téglalap akksi helyett kör alakúval rajzolja ki..
Nekem Blade van, arra raktam másik témát, és azon sem okozott lassulást, és nem is merül gyorsabban az akksija, pedig azsem sokkal erősebb teló mint a Voda(sőtt, nekem 600on megy a procc, Vodába meg 633).

(#12243) gacsoi válasza Z0C! (#12241) üzenetére


gacsoi
senior tag

Mondom én :)))
Köszi!!!

(#12244) elfelejtette válasza szobipeti199 (#12242) üzenetére


elfelejtette
veterán

Azért ennyire nem kell hasonlítani egymáshoz a két telót.. A Blade MSM7227-es procija 200MHz-en gyorsabb, mint a Voda845 MSM7200A-s procija 600-on...
Egy 3GHz-es P4-es cerkát sem hasonlítasz egy 3GHz-es AM3-as Sempronhoz, az utóbbi nagyságrendekkel gyorsabb.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12245) szobipeti199 válasza elfelejtette (#12244) üzenetére


szobipeti199
tag

Hát szerintem ennyire nem nagy a különbség. Lassabb a 845, de nem sokkal.
Sempron meg a P4 meg ha jól tudom 1 kategória...AM3nál az Atholon meg a Phenom erősebb.

(#12246) elfelejtette válasza szobipeti199 (#12245) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hidd el, elég nagy a különbség a két proci között.
P4 Cerka, és AM3 Sempron között is van pár év fejlődés.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12247) szobipeti199 válasza elfelejtette (#12246) üzenetére


szobipeti199
tag

Hát nem tudom, nekem nem tűnt fel olyan nagy különbség volt a kezembe mind a 2 telefon, de te biztos jobban értesz hozzá, én csak telefonálok rajta meg játszok :D
P4 cerka meg AM3as sempron között a pár év különbségen kívül csak a foglalat változott. P4 idejében is volt sempron, csak AM2őn meg 754en.

(#12248) mkRoland válasza szobipeti199 (#12247) üzenetére


mkRoland
senior tag

Pedig tényleg van JELENTŐS különbség a 2 telefon között:
A Voda 845 a 320x240-es kijelzőn alig bírja Custom ROM-mal azt a tempót, amit a Blade 800x480-on (szintén Custom ROM-mal, igaz a legújabb 2.3-as CM-mel)!

[ Szerkesztve ]

(#12249) attila1


attila1
csendes tag

Tudna nekem segíteni valaki?Nem megy az MMS.Az apn beállítások jók.Voda ügyfélszolgálat is megerősítette,azon kívül minden apn ki van törölve a telóból,hogy ne másszon netre,de szerintem ez nem lehet gond.Minden adatszolgáltatás be van kapcsolva.
FZF 5.2 van rajta. valami ilyesmit ír ki: the message will be sent ven the services becomes active

(#12250) szobipeti199 válasza mkRoland (#12248) üzenetére


szobipeti199
tag

Igazad van, az eszembe sem jutott hirtelen, hogy a Bladenek több mint 4x annyi pixelt kell kirajzolnia. Előttem hirtelen csak annyi volt hogy így a menükezelés meg stb nem sokkal lassabb a 845ön, de most hogy így mondod...
De attól függetlenül ennek is el kéne bírnia egy témát nem? Vagy tényleg nagyon lassítaná a telót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.