Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12251) qltsar válasza szobipeti199 (#12250) üzenetére


qltsar
addikt

ez érdekes tapasztalat...nekem is volt Blade-m, és a kis huaweihez képest, iszonyatosan csigalassú, akármelyik romot használtam, akármilyen launcherrel...hiába, gyenge proci vs. nagy felbontás :(

(#12252) mkRoland válasza qltsar (#12251) üzenetére


mkRoland
senior tag

A legfrisseb Cyanogen Mode Custom ROM-mal (GingerBread) nyomogattam vagy egy órán át egy Blade-et, és azt kell mondanom, hogy tökéletes volt: gyorsan betöltött minden, menü, widget kirakás asztalra, lapozgatások össze-vissza, kétujjas zoom mindenfelé, stb. Minden úgy ment, ahogy kellett, 512 MB RAM-mal. Sokkal-sokkal élvezetesebb volt, mint egy gyári ROM-os Optimus One, vagy mint az FZF5.1-es ROM-os V845-öm. Szerintem ezzel a ROM-mal a Galaxy Ace szintjét hozza a Blade (szintén GB custom ROM-mal; ezekkel van összehasonlítási alapom, meg egy gyári ROM-os X10-el, amit viszont lever), egyedül a 3-betűs nevét ki nem mondjuk navi futtatásánál érződik, hogy még ez sem folyamatos annyira (itt nincs meg a smooth-fíling)!

szobipeti199@12250: Bírnia kell a témákat, ha alapból gyorsnak érzed a telefonod nem fog (sokat) lassítani.

Ha minden igaz, ma érkezik a futárszolgálat által a 3. Huawei cuccom (1. E1750; 2. V845) és egyben a 2. androidosom, egy ideos s7 slim.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12253) pordog1


pordog1
csendes tag

Sziasztok!
Feltettem én is a korábban említett FZF 5.2 rom-ot. Minden jó, csak az MMS küldéssel van problémám. Google-ben kerestem APN beállításokat de semmi javulás. Volt ilyen tapasztalatotok? Vagy mit kell még beállítani? A gyári rom küld mms-t, azzal az apn beállítással se tudok ebben az FZF 5.2-ben mms-t küldeni. Esetleg más főzött eclair rom?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#12254) Jarod1 válasza pordog1 (#12253) üzenetére


Jarod1
addikt

nekem is mms küldési gondom van, mr edition 2.1 rom, az ügyfélszolgálattal végignéztük az apn beállításokat, stimmelt minden de vmiért nem megy...

(#12255) mkRoland válasza pordog1 (#12253) üzenetére


mkRoland
senior tag

Vannak páran még, akik ezt az FZF5.2-t használják, én még az eggyel ezelőttit nyomom, de nemsokára csinálok egy gyári visszaállítást, mert gariztatni kell és amint visszajön, ezt küldöm fel rá (bár bevallom, MMS-t nem használok; e-mailben több mindent lehet küldeni és olcsóbb). Melyik szolgátatónál vagy? Voda, gondolom, ebben az esetben ezeket próbáltad?
android portal
hundroid

[ Szerkesztve ]

(#12256) pordog1 válasza mkRoland (#12255) üzenetére


pordog1
csendes tag

Igen, ezeket már én is néztem, de semmi javulás. Érdekes, hogy Qlstar romjában tökéletesen megy az MMS küldés. Az FZF 5.2-ben pedig ugyanolyan APN beállításokkal nem megy. Hozzáteszem, hogy a Qlstar romban is csak a gyári Mms apk-val megy a küldés, ha HandcentSMS-t állítom be alapértelmezett küldőnek akkor ugyanúgy nem küld mint az FZF 5.2-vel. Lehet, hogy az alkalmazás körül van valami?

(#12257) pordog1 válasza pordog1 (#12256) üzenetére


pordog1
csendes tag

Qltsar, bocs az elírásért!

(#12258) zho-lee


zho-lee
addikt

Bocsi, de SOS tud valaki linket, a gyári (Voda845) Naptár/Calendar.apk-t szeretném meglelni.
Köszi a segítséget!

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#12259) qltsar válasza pordog1 (#12257) üzenetére


qltsar
addikt

de kétszer is :DDD

(#12260) oidka


oidka
tag

feltettem ezt a tomao fele romot: LR845_v1.5_extreme_S.zip
van olyan jo mint a fzf (4.3as linpack) es sokkal jobban is nez ki.
az egyetlen problemam, hogy a market nem frissul.

probaltam mar telepiteni az uj market.apk-t de mindig a regi jon vissza. esetleg meg valahonnan le kellene torolnom a regit? :F

(#12261) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hali!

Eltudná nekem valaki mesélni, hogy a 845 és a ZTE Blade-ben található GPS közötti különbséget. Azt olvastam, hogy a 845-ben van a-GSP meg mit tom én milyen GPS, a Blade-ben meg csak a-GPS? :W

845-öm van iGO-val, de lehet bnőmnek beruháznék egy ZTE-re, csak nem akarok abba belefutni, hogy nem tudok rá iGO-t tenni.

De lehet hülye a kérdés. :B

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#12263) mkRoland válasza Cxgrav (#12261) üzenetére


mkRoland
senior tag

Igo-t egyikre se tehetsz, ugyanis hivatalosan nincs külön megvásárolható verziója ezekhez a telefonokhoz, de ami GPS-szel kapcsolatos és tudja a v845, azt tudja a Blade is (olykor jobban).
A-GPS van mindkettőben, keress rá wikipedia-n, hogy mit jelent!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12264) qltsar válasza mkRoland (#12263) üzenetére


qltsar
addikt

igen, gyári rommal tudja az a-gps-t viszont tudtommal a custom romokban nincs agps támogatás.

(#12265) (jan) válasza qltsar (#12264) üzenetére


(jan)
őstag

Ennek ellenére nekem nagyon jól futott rajta a 3 betűs :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#12266) mkRoland válasza qltsar (#12264) üzenetére


mkRoland
senior tag

Az enyém most szervízben van, de úgy rémlik, előbb talált jelet, amikor be volt jelölve az AGPS. Bár lehet, hogy csak placebo-hatás...
De eddig a leggyorsabb a mostani Huawei Tabletem ebből a szempontból is!

[ Szerkesztve ]

(#12268) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Hali!
Szeretném megkérdezni, hogyan lehet a teló belső memóriáját teljesen leformázni?
Tegnap le szeretttem volna cserélni qlstar romját FZF CM 6-ra, természetesen elvégeztem a wipe-lást ahogy leírták a nagyok. :) Csak azt nem figyeltem, hogy a letöltött és a telóra feltett fálj kiterjesztése nem megfelelő ( a .zip helyett .ZIP végződése volt). A teló természetesen az android felíratnál nem töltött tovább, akksi ki-be, kb a harmadik próbálkozás után az elméletileg letörölt régi rom elindult... Hogyan lehet ez? Lehet kifogtam valami nagyon okos telót? :)

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#12269) mkRoland válasza #40993792 (#12267) üzenetére


mkRoland
senior tag

Úgy gondoltam, hogy egy Custom ROM-mal is tudtam használni az AGPS-t - szerintem. Qltsar írta, hogy a főzöttekből ki van hagyva ez a lehetőség. Majd ha visszajön szervízből, kiderítem (még 1-2 napig gyári ROM-mal fogom használni, aztán ha minden okés, akkor megy rá egy FZF5.2).

[ Szerkesztve ]

(#12270) mkRoland válasza bohoc71 (#12268) üzenetére


mkRoland
senior tag

Lehet, hogy volt a memóriakártyán a DLOAD mappában egy eredeti ROM-od és véletlenül a hangerő fel + hívás vége gombbal indítottad?

[ Szerkesztve ]

(#12271) bohoc71 válasza mkRoland (#12270) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Bocsi, nem volt elég érthető a fogalmazásom. :( A qlstar féle rom jött vissza. Az pedig nem volt a memóriakártyán, csak a másik, hibás kiterjesztéssel.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#12272) zho-lee


zho-lee
addikt

A romcseréről tudnék mondani valamit.
Ezt tegnap olvastam, pedig párszor már cseréltem romot.. persze mindig olvastam előtte, hogyan kell, hogy véletlenül sem legyen féltégla.
Szóval, azt olvastam, hogy főzött rom felrakása után ajánlott a Dalvik Chache wipe-olása.
Én is úgy kezdtem, hogy wipe, még az atyaúristent is, flash zip from sd card... és a reboot után csak az animációig jutott (de azt akár fél napig is). De most, hogy reboot előtt wipe/dalvik chace megvolt, végig animált, majd kérte a pint, és azóta is megy szépen.

Azt nem hiszem, hogy felületesen olvastam volna eddig, és nem láttam volna.
Aki ért hozzá, meg tudja mondani, hogy ez baromság, vagy nem?
Mindenesetre nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#12273) Mecy_Lacee válasza zho-lee (#12272) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Én is így szívtam vele anno, mikor bármelyik romot raktam fel.

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#12274) zho-lee


zho-lee
addikt

És neked is megoldotta a wipe/dalvik chache?

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#12275) Mecy_Lacee válasza zho-lee (#12274) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Ja-ja.

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#12276) mkRoland válasza zho-lee (#12272) üzenetére


mkRoland
senior tag

Akkor még várjuk meg pár fórumtárs tapasztalatát, aztán módosíttatni kellene az 1. hsz-t!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12277) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Hali!
Természetesen wipeolás alatta dalvik-chace wipeolás is megvolt,de ezek ellenére történt meg az ominózus eset..Úgy sikerült megoldanom ezt a gondot, hogy android commander alatt mindent látható adatot töröltem, majd igy tettem fel a kívánt romot, remélem sikerrel. :)

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#12278) qltsar válasza bohoc71 (#12277) üzenetére


qltsar
addikt

abban az esetben, ha a dalvik cache nem az sd kártyán van, nem kell külön vájpolni. ha nem használjátok az apps2sd szolgáltatást, akkor "hülyeség" (szükségtelen)a dalvik cache-t törölni, mert alapban a /data partición található, amit első körben leformáz a wipe/data factory reset menüpontja, valamint a ROM update/updater.script-jének elején is törli az esetlegesen fennmaradó fájlokat, tehát bizonyos romoknál még wipe sem szükséges :))

[ Szerkesztve ]

(#12279) RaZroX


RaZroX
addikt

Van már normális 2.2 ? Vagy reménytelen ?

This is the way

(#12280) zho-lee válasza qltsar (#12278) üzenetére


zho-lee
addikt

Én nem használok link2sd/app2sd-t..
De az új rom felrakása után nem indul..
Így volt ez a Leito1.5, LR845, FZF 5.1, és a Minimal rom-od (hála érte!) után is.
Ha indulás közben kivettem az sd-t akkor beindult, de csak fekete háttér volt, amikor felállt a rendszer..
Az FZF alá az armonra helyett Lasy 1.8.... clockwork-jét telepítettem.
Abban meg nem volt benne csak a fele, mert utána olvastam annak is, hogy mit-hogyan lehet vel..
Most újra armonra van, és pl van wipe/dalvik chache végre (a cw.-ben nem volt :Y )
Ja, a legfontosabb, az sd-t letöröltem, CSAK A TELEPÍTŐ FÁJLOK VOLTAK RAJTA.
És akkor sem indult be.

Apropó, segítség kérés: a minimal rom is bugos?
a kontakthoz a menü/beállitás/csengőhang/zene kiválasztása nem megy..
Kénytelen voltam a system/media/ringtones -be másolni root explorerrel az én csengőhangjaim, így át tudom állítani..
A másik, az, hogy app2sd, vagy link2sd jobb ehez a romhoz?

Köszi a választ!

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#12281) zho-lee


zho-lee
addikt

Bocsánat, nem a romhoz, hanem a 2.1 Androidhoz melyik lenne jobb?

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#12282) mkRoland válasza zho-lee (#12280) üzenetére


mkRoland
senior tag

Nekem szimpatikusabb a link2sd megoldása. Amit akarsz, átlinkelsz az elkülönített partícióra. Az egyetlen aprócska hibája, hogy ha egy progit update-elsz, akkor újra ki kell tenned a kezdőképernyőre, mert az ikont törli onnét.

RaZroX@12279: Nekem nem is hiányzott a Froyo. Mi az, amit azzal lehetne és egy jobb 2.1 Custom ROM-mal nem (JIT + OC van, wifi tether root miatt lehet, ahogy link2sd is, billentyűzet meg tölthető le Market-ből)?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12283) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Csá

Tegnap besétáltam telommal a balcsiba kb 1-2 percet voltam bent mire észrevettem h nálam van. Kicsit megtelt vízzel a kijelző szinte félig volt :D Ma reggelre már nem látom nyomát víznek. Szerintetek be merjem kapcsolni vagy még hagyjam kicsit? Vagy szét szedjem? Ilyen még nem fordult velem elő eddig..

(#12284) (jan) válasza -=Vacsek=- (#12283) üzenetére


(jan)
őstag

szerintem hagyd még száradni pár napot!

valakitől hallottam hogy jó ilyenkor rizsbe rakni mert hogy az beszívja a párát.

napra semmiféleképpen ne rakd, és ha van lehetőséged szétszedve szárítsd.

én 2-3 napot tuti hagynám (biztos ami biztos).

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#12285) -=Vacsek=- válasza (jan) (#12284) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Annyira tudtam szétszedni h hátlap le aksi sim memkari ki. Kijelző hamar kiszáradt de nem tom h azt h kell szétszedni.

(#12286) tibi683


tibi683
tag

Valaki próbálta már a Flash playert? Ez állitólag már müködik 845 ön is:) Nekem most 2.1 van fent:S szal akinek 2.2 ill.2.3 van az kipróbálhatná előre is köszi :)

(#12287) (jan) válasza tibi683 (#12286) üzenetére


(jan)
őstag

Kizárt a flash ezen a telón.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#12288) tibi683


tibi683
tag

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1155538

(#12289) tibi683 válasza (jan) (#12287) üzenetére


tibi683
tag

Más ARMV6-os telokon müködik szóval jolenne ha 2-3 ember tesztelné:)

(#12290) Jarod1 válasza -=Vacsek=- (#12283) üzenetére


Jarod1
addikt

be volt kapcsolva amikor bementél a vízbe? szét kéne szedni jól kiszárítani, bár nem sok esély van a túlélésre...

(#12291) -=Vacsek=- válasza Jarod1 (#12290) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Bevolt aztán mikor kijöttem már nem volt bekapcsolva! Akkor azt mondod kuka a telo :F

[ Szerkesztve ]

(#12292) (jan) válasza -=Vacsek=- (#12291) üzenetére


(jan)
őstag

Én nem temetném...

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#12293) zho-lee


zho-lee
addikt

Én is bátorítanálak, bár az enyém beázva még nem volt, de a kislányom igencsak próbálkozik :) .. nem beszélve arról, hogy bizony többször elejtettem, és még csak meg sem látszik rajta.

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#12294) Jarod1 válasza -=Vacsek=- (#12291) üzenetére


Jarod1
addikt

hát 1 szétszedést és 1 kiszárítást megér, teljesen vízben volt vagy csak 1 része?

(#12295) Debilon válasza -=Vacsek=- (#12283) üzenetére


Debilon
addikt

nekem beleesett a vízbe... 2-3 sec-tvolt benne.. szointe száraz volt a belseje utána, de bekapcsolva bepárásodott a kijelző

egy helyi órás/műszerész szétszedte, kitakarította és azóta mint újkorában

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12296) -=Vacsek=- válasza Jarod1 (#12294) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Teljesen benne volt.. Mikor kijöttem a kijelzője félig volt vizzel. De most már nem látni rajta kivülről 1 cseppet sem, persze belül még lehet h vizes. Nincs külön szerszámom a telóhoz szal csak az alapvető dolgokat tudtam leszedni, kiszedni.

Debilon: akk azt mondod h simán működni fog és elvileg nem lesz semmi baja? Mennyi időre lehet szükség h szétszedés nélkül biztosan kiszáradjon teljesen?

(#12297) RaZroX válasza mkRoland (#12282) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát nekem hányingerem van ezektől a vodafone-os ikonoktól :DDD
Ezek az egyedi ikonok meg nem jönnek be. Gyári android ikonokat hogy tudok rávarázsolni ?
Meg mondjuk egy másik névjegyzék kezelőt ?

This is the way

(#12298) Debilon válasza -=Vacsek=- (#12296) üzenetére


Debilon
addikt

szerintem k*rva sok... :)
nekem 2 nap alatt nem száradt ki annyira, hogy bekapcs után ne párásodjon a kijelző 10 sec után a hőtöl

csak szétszedés és kitakarítás..szerintem
bár nekem mondom pár másodpercet volt vízben

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12300) nortx


nortx
csendes tag

Valakinek ez megy?!

http://www.razorx.hu/2010/12/flash-player/

Feltelepült meg minden de nem igazán értem :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.