Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) RaZroX válasza BigT (#12949) üzenetére


RaZroX
addikt

Én a gyárit használom. De tudok egy egész jót mindjárt megmondom, hogy melyik az.

Ja megvan. GO Contacts. Nekem ez bevált anno amikor 2.1 volt de a 2.2-es az tetszik szóval azt használom.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#12952) BigT válasza RaZroX (#12951) üzenetére


BigT
senior tag

kipróbálom :R

megpróbáltam telepíteni. "Installation error. Couldn't install on usb storage or sd card." áááááááá

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 edge

(#12953) RaZroX válasza BigT (#12952) üzenetére


RaZroX
addikt

:F
Én sosem telepítettem SD kártyára szóval nem tudok tanácsot adni sajnos.

This is the way

(#12954) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Én most ezzel próbálkozok meg, hátha beválik.
Meg átváltottam az erőforrás igényes Launcher Pro-ról a (Magyar) Zeam launcherre. Ezt preferálja egyébként Qltsar is, a Minimal Edition-ban is ez van beépítve. :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12955) BigT válasza RaZroX (#12953) üzenetére


BigT
senior tag

ez nem azért van, mert oda akarok telepíteni. én sem telepítettem még soha sd kártyára. simán a telepítésnél előjön a hiba. találtam róla neten infót, de amit ott javasolnak

1. Open Terminal Emulator on the phone
2. Type su to activate SuperUser
3. Once the $ sign turns to # type rm /mnt/secure/asec/smdl2tmp1.asec
4. That should do it

na ez nekem nem segít. not found. asszem most jutottam el a feladom szintre :F :W

Elfelejtette: megpróbálom majd.

RaZroX: thx, este sztem nekiesek. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 edge

(#12956) RaZroX válasza BigT (#12955) üzenetére


RaZroX
addikt

Én azt javaslom, hogy tedd fel a Froyo-t, "lakd be a rendszert" és használd. :D
És szerintem Launcher Pro-t használj rajta mert azzal a leggyorsabb. Nagyon jól pörög vele az egész. :C

This is the way

(#12957) Black&White válasza BigT (#12955) üzenetére


Black&White
addikt

Ha mennek az ilyen dolgok, akkor ez lehet segít majd!

[ Szerkesztve ]

(#12958) Black&White


Black&White
addikt

Update 12

Updated kernel to 2.6.32-9 (based on Huawei u8160)
Added EXT4 support
OC to 614mhz
Fixed internal A2SD
Battery drain issues fixed
Fixed screen on/off animations

Csupa jó hír! :))

(#12959) qltsar válasza Black&White (#12958) üzenetére


qltsar
addikt

nehogy feljrakjátok :) ! (komolyan!)

[ Szerkesztve ]

(#12960) elfelejtette válasza elfelejtette (#12954) üzenetére


elfelejtette
veterán

Na ez érdekes, nem akart felébredni a telefon alvó állapotból...
A gombok reagáltak, ahogy kell, tehát bármire nyomva világítottak, piros gombra pedig kialudtak (mint mikor lezár), csak a képernyő nem ébredt fel. :U
Most egy újraindítás után ismét rendesen működik... :F

Qltsar: Mi a baj az Update 12-vel? Tudsz valamit, amit mi nem? :P

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12961) qltsar válasza elfelejtette (#12960) üzenetére


qltsar
addikt

igen, most sajnos el kell mennem, de holnap leírom, tényleg nem ajánlom felrakni, lényeg, hogy nagyon bugos.

nincs wifi, a hardwares gombok nem működnek rendesen, vagyis inkább sehogysem, random fagyás, a CPU órajelről nem is beszélve :D

más: update 11-ből 90%-os a Minimal Edition: viszont, kérnék ötleteket, hogy milyen billentyűzetet rakjak bele.

én ugyanis a smart keyboardot használom, de abból a free, csak trial, tehát jól jönne pár alternatíva hölgyeim/uraim!

(#12962) elfelejtette válasza qltsar (#12961) üzenetére


elfelejtette
veterán

Billentyűzet tökmindegy. Gyári Gingerbread is jó, úgyis lecserélem AnySoft-ra... :K
Mod. Gmail cuccok nem kellenek bele, akinek kell, az utólag is be tudja rakni, mint a "gyári" Update 11-be.
Viszont egy Youtube kliensnek örülnék, ha nem nagy kérés...
Zeam Launcher magyar változata jó lenne.
Meg a Realcalc.
Ennyi. :R

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12963) gacsoi válasza qltsar (#12961) üzenetére


gacsoi
senior tag

GO keyboard ??? :))

(#12964) RaZroX válasza qltsar (#12961) üzenetére


RaZroX
addikt

A 2.3.5-ös bill az nagyon jó volt!

This is the way

(#12965) tibi683 válasza RaZroX (#12964) üzenetére


tibi683
tag

Sztem is jó az alap :) Amugy ahogy lesem az Xda-t már leszedték az update 12. és javították a próblémákat (wifi gombok) szal nem lesz az rossz:) A proci meg számomra lényegtelen míg nem lagol meg fagyogat :D

(#12966) Allure válasza RaZroX (#12964) üzenetére


Allure
aktív tag

+1 az alap billentyűzetnek! :)

(#12967) elfelejtette válasza elfelejtette (#12960) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az este, mikor újraindítottam, akkor volt 90%-on az aksi, most felkeltem, és 50%... :F :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12968) BigT


BigT
senior tag

froyo fent, eddig rendben, reggel 7kor levettem a töltőről, most 93%, pedig telefonáltam azóta rendesen.
2.3.5 majd akkor, ha Qlstar minimalistája elkészül. Én ha kérhetem, legyen benne a gmail kliens és nekem exchange re is szükségem van, bár arra tudok alternatív megoldást. Az alap billentyűzet nekem is bejött.

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 edge

(#12969) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Buta kérdés, de a 2.2 felrakása ugyan úgy történik mint az eddigi főzött romoknál?
Melyiket érdemes letölteni?

Jah és van valahol valami leírás hogyan mentsem le a programokat hogy ne vesszenek el amikor felteszem az új romot?

(#12970) Biga123 válasza ArsenalF (#12969) üzenetére


Biga123
addikt

így
Beta11-et..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12971) ArsenalF válasza Biga123 (#12970) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Köszi!
A mentést úgy értettem hogy az új romon vissza tudjam állítani a programjaimat, meg a beállításaimat.

(#12972) qltsar


qltsar
addikt

Go Keyboardot szerettem volna beleintegrálni, de sajnos nem hajlandó működni a ROM felrakása után :(

Amúgy mindenképp szeretnék egy .29-es kernelre épülő minimal-t is, nincsenek jó tapasztalataim a .32-essel :( dehát legyen máshogy.

A gyárival az a baj, hogy ~10 mega maga a billentyűzet, ezért szertnék helyette más belerakni, de ha a többség mindeképp ragaszkodik hozzá, akkor menjek, de akkor már ~60 mega lesz a rom.

edit: beszéltem joilaroi-al, úgy néz ki sikerült kijavítani a hibákat, még egy kis türelmeteket szeretném kérni, kicsit belenézek énis a .32-es kernelbe, és ha úgy látom, hogy van értelme, akkor mégis ezzel a kernellel lesz a minimal ROM kiadva.
amivel még bajlódok, az az SD mount, szerencsére azt, hogy felcsatolja megoldottam, viszont szeretném, ha bármilyen image file-t betudna mountolni a telefon, de ez sajnos nem lehetséges...
tehát ami jelenleg megoldás, az az, hogy van egy tök üres image file, és kézzel lehet mountolni (notibar lehúz - sd mount), viszont szeretném megoldani, hogy az alap kiherélt vodás menü szépen feljöjjön (kb 1,5-2 mb), mert valljuk be, kényelmesebb rákattolni egérrel, és úgy felcsatolni :P

[ Szerkesztve ]

(#12973) RaZroX


RaZroX
addikt

[link]
Hmmm.. Jól hangik! Szerintetek érdemes ? :D (2.3.5 update 12a)

This is the way

(#12974) Z0C! válasza RaZroX (#12973) üzenetére


Z0C!
őstag

mennyire stabil? van aki használja már?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12975) RaZroX válasza Z0C! (#12974) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát én is erre vagyok kiváncsi :D "Battery drain issues fixed" Ez nagyon tetszene!

This is the way

(#12976) Z0C! válasza RaZroX (#12975) üzenetére


Z0C!
őstag

jó lenne ha stabil lenne, asszony csesztet, hogy a Defyre már 2.3.5van az övére meg még nincs normális rom :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12977) RaZroX


RaZroX
addikt

Egye fene... Felrakom és leírom a tapasztalataim. :K

This is the way

(#12978) Z0C! válasza RaZroX (#12977) üzenetére


Z0C!
őstag

köszönöm! :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12979) Biga123 válasza RaZroX (#12977) üzenetére


Biga123
addikt

várjuk... :K :K

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12980) RaZroX


RaZroX
addikt

Na felraktam. Így elsőre nem látok semmi újjat igazából. Bár gyorsabb lett a telefon szóval ez egy jó pont. SD-re telepítést még sosem csináltam, szóval ha valaki elmondja, hogy hogyan kell akkor megpróbálom. :DDD Az aksi használatról holnap délután tudok írni. Addigra kiderül. Rákötöttem gépre és usb mod-ban sem látja szóval ez maradt ugyan úgy. Ja és a Google Appok még mindig nincsenek fent alapból. Szóval igazábol a gyorsasága tűnt eddig fel.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#12981) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Megcsináltam minden a (#12751) szerint.
Azonban nem indul el a telefonom.
Az 2.3.5 12a fel sem települ valamiért.
A 2.2 11-es igen de utána újraindításnál csak a homokórát látom, már vagy 10 perce és semmi haladás :F

(#12982) RaZroX


RaZroX
addikt

2.3.5 Update 12a
SD kártyára lehet telepíteni! Nem kell hozzá semmi progi. Cyanogen beállításoknál kiválasztod, hogy SD-re települjön és gond nélkül megy! :)

This is the way

(#12983) Fonyod


Fonyod
tag

Szia Mindenkinek!

Egy igen komoly segítségre lenne szükségem a szakemberektől!
Otthon a wi-fi-t egy acer laptop biztosítja, egy huawei usb-s mobil internettel.
A megosztott netet látja a másik laptop, az asztali gép, a Nokia 5800-as telefon, DE a V845-ös telefon nem! :((( Miután mindent kipróbáltam - nagy nehezen - rájöttem, hogy az a baj, hogy az usb modem és a telefon is huawei. (A szomszédban lévő wi-fi hálózatot látja a telefonom, de a sajátot nem)
Kérdésem az lenne, hogy a telefont át lehet-e nevezni? (Azt szeretném elérni, hogy ne azt az üzenetet küldje a számítógép felé, hogy "Én egy huawei eszköz vagyok")

Persze, ha tudtok jobb megoldást, hogy csatlakoztatni tudjam az otthoni wifi-hez a piros droidot, azt is szivesen veszem!!! :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Az élet gyorsan repül, minek megelőzni!?

(#12984) Biga123 válasza RaZroX (#12980) üzenetére


Biga123
addikt

Telefonálás után nincs 20-40 mp lagg.. ?? nekem a 11 essel leraktam a vonalat és utánna nem lehetett semmit csinálni a telóval.. :(((
ja és persze az akku időre kiváncsi leszek :R

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12985) qltsar válasza RaZroX (#12980) üzenetére


qltsar
addikt

tanuljuk már meg, hogy a google appok "tisztán" nem lehetnek benne egy romban :)
amihez sokan hozzászoktak, az nem teljesen jogtiszta, ugyanis a market, youtube, gtalk, stb programok a google tulajdonát képezik, és nem 100%-osan kapcsolódnak magához az android rendszerhez, tehát _SOHA_ nem lesz CM-ben gapps alapból!

gyorsabb pedig nem lett a telefon, márcsak az elcseszett frekvenciák végett sem :)

(#12986) RaZroX válasza Biga123 (#12984) üzenetére


RaZroX
addikt

Kipróbáltam, Egyből megy minden. Még csak be se lassul. :)

This is the way

(#12987) RaZroX válasza qltsar (#12985) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát amikor a Update 11-et raktam fel akkor volt egy észre vételem, hogy kicsit lassú. Most nem volt ilyen. Ebből következtettem arra, hogy gyorsabb.

This is the way

(#12988) mkRoland válasza Fonyod (#12983) üzenetére


mkRoland
senior tag

Nálam ugyanezekkel a feltételekkel működik.
Invis Huawei E1750 USB Stick + ACER notin megosztva a net és a V845 és az IDEOS S7 slim is tud kapcsolódni.
Acer op.rendszere? Nekem Win7 van és Connectify progival osztom a netet.
Ad-hoc hálózathoz nem tud az android alapból kapcsolódni!

[ Szerkesztve ]

(#12989) Z0C! válasza RaZroX (#12986) üzenetére


Z0C!
őstag

köszöntem!

akkor este talán fel is rakom neki :)

még 1x köszi!

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12990) Black&White


Black&White
addikt

Aki felrakta 12a-t!
Valóban 691 az alapértelmezett órajel?
Ez nekem (is) sok, ennyin nem járatnám, ha nem muszáj.

(#12991) johniee válasza RaZroX (#12973) üzenetére


johniee
senior tag

Nem teljesen világos, hogy miket kell innen letölteni + beállítani :B
Le tudnád írni röviden, hogy miket csináljak/másoljak/rakjak fel? :R
4gigás microSD van a telóban, egy 2gigással próbálnám ki először az új "rendszert" :))
Még nem cseréltem ROMot a telón, úgy van, ahogy megvettem :B

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#12992) RaZroX válasza Black&White (#12990) üzenetére


RaZroX
addikt

Csak ha használasz valamit aminek kell annyi. Alapból 153 MHz-en megy

This is the way

(#12993) RaZroX válasza johniee (#12991) üzenetére


RaZroX
addikt

"Az új 2.3-as ROMok telepítéséhez le kell szedni egy Rom Manager-t a Marketről.
Telepítés előtt mindenképpen csináljunk egy mentést a jelenlegi rendszerről a recoveryben (hangerő fel+zöld gomb+power)!
1. Telepítsük a Rom Managert, és indítsuk el.
2. Válasszuk a Flash ClockworkMod Recovery menüpontot. Legyen aktív internet kapcsolat, anélkül hibaüzenetet fogunk kapni.
3. A felugró listából válasszuk a Huawei Ascend-et. Ha elkészült, akkor azt fogja írni, hogy Current Recovery: ClockworkMod 3.0.0.5
4. Indítsuk újra a készüléket recovery módban. (hangerő fel+zöld gomb+power)
5. A sárga szöveges recoveryben először a Wipe data/factory reset menüpontot válasszuk.
6. Ezután jön az Install zip from sdcard. Itt a Choose zip from sdcard menüpontot választva tudunk tallózni a memóriakártyán. Tehát nem kell feltétlenül az sd kártya gyökerébe másolni a telepítendő romot, mint például az AmonRA recoverynél.
7. A telepítés után a Reboot system now kiválasztásával újraindul a készülék. Az első indítás eléggé hosszadalmas lesz, jó darabig gyönyörködhetünk a kis zöld robotban, miután begördeszkázott a képernyőre.
8. Az első indítás után a kalibráló program fogad minket, ami elvégzése után ismét újraindul a készülék.
Az újraindulás után az ADW Launcher fogadja az újonnan érkező felhasználót. A Google alkalmazások nem részei a romnak, azokat utólag lehet hozzáadni a rendszerhez."

This is the way

(#12994) johniee válasza RaZroX (#12993) üzenetére


johniee
senior tag

Király, üzemel :DD A Market-et viszont nem találom sehol :(

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#12995) johniee válasza elfelejtette (#12960) üzenetére


johniee
senior tag

"a képernyő nem ébredt fel"
Ilyen nekem is volt párszor :F főleg azután amikor USB-n keresztül másoltam az SD karira.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#12996) elfelejtette válasza johniee (#12994) üzenetére


elfelejtette
veterán

Tedd fel a Titanium Backup-ot, és nézd meg, nincs-e fagyasztva...

#12995: Én semmit nem csináltam már órák óta a telóval, mikor nem akart felébredni.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12997) johniee válasza elfelejtette (#12996) üzenetére


johniee
senior tag

Felraknám, ha hajlandó lenne bármit is telepíteni :W ráadásul USB kábellel az SD kártyát nem akarja látni a gép.
plusz...a piros(hívás lerakása) gombra állandóan kialszik a kijelző, mintha az on/off gombot nyomnám meg :F

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#12998) elfelejtette válasza johniee (#12997) üzenetére


elfelejtette
veterán

Kikeresed a menüben a SPARE PARTS programot.
Lefelé görgetsz, míg nem találsz egy olyat, hogy END BUTTON BEHAVIOR.
Rányomsz, és a legördülő menüből kiválasztod pl. az elsőt, azt, hogy Nothing. Ekkor semmit nem csinál a piros gomb megnyomására.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12999) RaZroX válasza johniee (#12994) üzenetére


RaZroX
addikt

A google appokat külön kell fel flash-elni. Kicsit vissza nézel és benne van az egyik hsz-ben a linkje.

This is the way

(#13000) elfelejtette válasza RaZroX (#12999) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az Update 11-ben benne van a Market, csak a Titanium Backup-pal ki kell olvasztani...
Az Update 12-ben nincs benne?

MOD. Most akkor melyik Clockworkmod Recovery kell hozzá? Az eddigi jó?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.