Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Fűtést nem befolyásolja negatív értelemben az ekkora belmagasság?

Gázzal fűtve igazi pénztárcazabáló lehet... fával se épp olcsó mulatság :U

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#2) Mr X válasza czundermák (#1) üzenetére


Mr X
veterán

Durva lehet, mivel nagyobb légköbmétert kell felfűteni...

(#3) BITBOYS


BITBOYS
addikt

...a belmagasság :)
Megoldás: Galéria.

Bling95: Minden átlagos lakás belmagassága ennyi. :) Szabvány.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4) Bling95


Bling95
őstag

az nemsemmi :D nálunk asszem 2m70

(#5) Vic87 válasza czundermák (#1) üzenetére


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

Hogy mennyire befolyásolja negatívan, azt nem tudom, mert sose látom a számlát, de majd megnézem.

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#6) Vic87 válasza BITBOYS (#3) üzenetére


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

Van galéria, csak az másutt van.

Szabványra reagálva, fene hogy ennyi. :P

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#7) BITBOYS válasza Vic87 (#6) üzenetére


BITBOYS
addikt

...mármint az átlag lakások belmagassága 2,70:) erre írtam, hogy szabvány:)

mod: akkor oda is kell egy galéria, több lesz a hely:)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#8) Vic87 válasza BITBOYS (#7) üzenetére


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

Jaaa, sorry. :DDD

Nem egy rossz gondolat, agyaltam ilyenen, hogy abba a szobába is egy galériát rakni, de marad gondolat, amúgy meg majdnem minden helység fele akkora magas, mert vagy padlás van, vagy tárolási funkciót betöltő galéria, nem nagyon kell még egy.

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#9) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

210-zel szerintem viszem a (kis :D) pálmát.

Harrrr!!!!

(#10) Magnum_


Magnum_
nagyúr

a miénk 3,70m. kapott is a felujitásnál álmennyezetet. és még így is 3,20, az ablakok miatt :B (álmennyezet javalott, kevesebb a fűtés, tele lehet pakolni spot lámpákkal, ami a nagy szobákat rendesen bevilágitja... a 35W-os izzokat kombináltuk LED-es izzokkal, igy a fogyasztás se bődületes)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#11) föccer


föccer
nagyúr

250. A mai új építésű társasházaknál kb ez a standard. Az ilyen oltári nagy belmagasságot a régi bérházaknál találja az ember. Ott is a földszint a durva. A fűtést is rendesen fel tudja tolni, bár ott inkább az a lényeges, hogy mekkora és milyen hőleadó felületek vannak. Nyílászárók, szabad oldalfalak, födém. A nagy légköbméret egyszer kell felfűteni. Utána csak a hőleadást és a szellőzést kell "pótolni"

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12) Bling95 válasza BITBOYS (#3) üzenetére


Bling95
őstag

hát mostmár eztis tudom. látszik hogy sok lakésépítési tapasztalatom nincs

(#14) Vic87


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

210, 250 az még mindig jobb, szerintem. Egy szép napon ha elköltözöm, nem nagyon akarnék ilyen belmagas lakást, amibe jelenleg lakom. (Ja, és kb 25 nm2 az a szoba, ami fűtve vagyon.)

[ Szerkesztve ]

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#15) tkazmer válasza föccer (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

a régi építésű társasházaknál cserébe ott az 1méter vastag téglafal, az azért szigetel rendesen:) (56m2-re központi fűtéssel kb 11-13e ft a gáz 23fok mellett) inkább az szívás, ha a nyílászárók is 100 évesek nem csak a ház, illetve ha a 10centis belső válaszfal túloldalán lévő szomszéd nem fűt

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#16) Muton


Muton
addikt

azért akkora a belmagasság, hogy jó nagy karácsonyfa férjen be a lakásba :K

meg ne szívd el reggelre a levegőt

amúgy lehet álmennyezetet is csinálni, ha nagyon zavar, nem kell feltétlenül galériával hazavágni a szobát

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#17) Crystalheart válasza tkazmer (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na igen, a régi bérházaknál egy nyílászáró-korszerűsítés (pl. thermo üvegre cserélés, tömítés stb.) már be tudja hozni a nagy belmagasságot, sőt még többet is. Én sajnálom, hogy minálunk családi házban csak 2,7 a belmagasság, egyszerűen egy kis dobozban érzi magát az ember, a belvárosi bérházak belmagassága viszont egyszerűen felüdítő. Elfér a csillár is, meg a három méteres bársony sötétítőfüggönyök, a grandiózus barokk cserépkályha, a plafoni rozettát nem érem el ugorva, van értelme a kettős tapétának, és vagy kétszer annyi képet lehet a falra tenni... Nos igen, ezeket még erre tervezték. Hajh... :U

(#18) föccer válasza tkazmer (#15) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak az a baj, hogy a régi, 1 méter vastag falaknak nincs akkora hőszigetelő képességük, mint a mai, korszerű tégla rendszerekből épült 30 cm vastag falaknak. A földszinti átázott falakról és a kiegészítő hőszigetelésről még nem is beszélve. Sajnos a mai társasházak nagy része (mondhatni az összes) vasbeton tartószerkezettel készül. Jó esetben a kitöltő falak pórusbetonból, legritkább esetben téglából készülnek. Persze a mai építési határidők mást nem engednek meg. :(

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19) Manitou válasza föccer (#11) üzenetére


Manitou
addikt

Huzamos emberi tartózkodás céljára szolgáló helyiség belmagassága nem lehet kevesebb mint 2,50m. (kivéve közlekedők , ott 2,20m az alsó határ), különben nem kap engedélyt egy új tervezésű lakóépület. Így próbálnak spórolni az építőanyagon is az új házaknál, a tervezők-és kvitelezk karöltve. Illetve sokszor olyan is közrejátszhat, hogy az adott területen a megengedett maximális építménymagasságba csak úgy férsz bele pl 4 szinttel, ha csak 2,50-es belmagasságu lakásokat tervezel.

Mod:
Úgy látom ugyanazt írtam szerkesztésnél :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) föccer válasza Manitou (#19) üzenetére


föccer
nagyúr

:K Ezért van 250-re belőve a mai társasházak belmagassága. Mert ugye az épület maximális magasságát is szabályozzák a kerületi építési előírásokban. Így minél kisebb a belmagasság, annál több lakás fér el az adott alapterületen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21) Crystalheart válasza föccer (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez a fal állapotától és szerkezetétől függ nagyrészt. Pl. vannak olyan épületek, ahol az 1m vastag falon belül lyuggatott kistégla van középen, vagy egyenest légrés és dupla fal. Egyébként én díjaznám, ha ma is építenének egyméteres falvastagságot, akár korszerű technológiával is, milyen robusztusnak hat... :) Persze a homlokzati stukkókat és díszítéseket nem lehet akármilyen szigetelésre erősíteni, abból is a jobbik kell.

(#22) Muton válasza föccer (#20) üzenetére


Muton
addikt

meg mintha lenne (volt) egy olyan szabály, h lift kell, ha a legfelső emeleti lakás küszöbe meghaladja a 11 métert. ezért voltak a panelek csak 3 emeletesek

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#23) vans? válasza Ndruu (#9) üzenetére


vans?
őstag

:Y Milyen lakas ez?

hábm bábm

(#24) Ndruu válasza vans? (#23) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem lakás, házacska. :)
Milyen? Kicsi...

Harrrr!!!!

(#25) tkazmer válasza föccer (#18) üzenetére


tkazmer
addikt

én nem értek a házak hőszigeteléséhez, csak tapasztalatból tudom, hogy egy 30cm-es ytongból készült családi házba kellett klíma, míg az említett 1m-es főfalakkal rendelkező belvárosi (II. em. utcai) lakásba nem.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#27) BITBOYS válasza Kalandor (#26) üzenetére


BITBOYS
addikt

Akkor a kollégának valami hidraulikus megoldás kellene. Télen alacsony, nyáron magasabban lenne a mennyezet.:)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#28) Vic87


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

Egyet mondhatok, ami tényleg jó ebben a magasságban, hogy a bazi nagy ablakon sok fény tud bejönni, és máshogy érzem magam, főleg ha ránézek a nem mai gyártmányú bútorokra.. :) Az is egy érzés.

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#29) tildy válasza BITBOYS (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát , nem egészen.... Mifelénk a 270 a reális. Jahm, Laktam már 175 cm belmagasságúban, hat évig. Igaz akkor még az nem számított, most már nem férnék be.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

3 db SAL 9630 magassugárzónyi.

(#31) Crystalheart válasza tildy (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én olyanban laktam (azaz laktunk hatan), ahol a tető egyik oldala ma a nyakamnál van, és nincs 20 m2 az egész. Mikor kicsi voltam, nagyobbnak tűnt. :)

(#32) BITBOYS válasza tildy (#29) üzenetére


BITBOYS
addikt

[link] :)
1,75 belmagasságúban? Be kellett kúszni a lakásba vagy mi a szösz? :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#33) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

A 420 cm-es belmagasság az nagyon nagy ..... :K ez gondolom egy társas ház lesz valahol a II.-kerületben ... :D
Gondolom az ablakok a ludasak ... általában a nyílászáróknál szökik a meleg ... :K
Érdemesebb felújítani az ablakokat,tokokat,párkányokat mint vásárolni mert nem kis pénz főleg ilyen paraméterekkel .... ;) és az amit most ráfordítasz majd az elkövetkezendő évek fűtési költsége téríti meg ... :)

Amúgy én ekkora belmagassággal valami üzletet nyitnék benne , persze attól függ , hogy hol van ... ;)

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#34) vans? válasza Ndruu (#24) üzenetére


vans?
őstag

Eleg durva belegondolni.. Majdnem 1,90 vagyok, felemelni sem tudnam a kezem majdnemhogy...

hábm bábm

(#35) tildy válasza BITBOYS (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Pajtából vagy valami hasonlóból lett kialakítva egy 20 négyzetméteres lakás, fel lettek húzva falak, ki lett alakítva egy szoba meg egy konyha . 6 éves koromig ott éltünk.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) JColee válasza tkazmer (#25) üzenetére


JColee
őstag

Szerintem nyáron a hőtartóképesség számít. 1 méteres fal sokkal lassabban melegszik át. Egyébként egy vályogház is nagyon kellemes nyáron, aztán mégse abból építkeznek manapság.

(#37) potyautas válasza Muton (#22) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A panelek ritkán 3 emeletesek. Inkább 5 szint, ami nem 5 emelet, mert akkor már kell a lift, hanem földszint+4 emelet. Ez a magyar furfang. Szoba belmagasság 2.60. Ez éppen jó, mert alacsonyabb belmagasság már nyomasztó. A túl magas szobában sem érzi jól magát a lakó. Menj be egy templomba, és képzeld el, hogy ott kellene laknod. Már a 4.20 is zavaró. Jártam olyan lakásban ahol úgy tapétáztak, hogy a felső másfél métert figyelmen kívül hagyták.

(#38) Crystalheart válasza tildy (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hallod, hasonló volt nálunk is, csak az épp weekendháznak épült direkte, és csak most tervezem a csirkeóllá alakítását... :DDD

(#39) Crystalheart válasza potyautas (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ha így csinálják, az tényleg nyomasztó. De én azért egy ilyenben ellaknék szívesen:

(#40) Ndruu válasza vans? (#34) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én 184 vagyok, tenyérrel lazán elérem a plafont. Már megszoktam...
Legalább nem kell (olyan) sokat fizetni a fűtésért, 11k körül szokott lenni a gázszámla (átalánydíjas).

Harrrr!!!!

(#41) Vic87 válasza Tibor_560sec (#33) üzenetére


Vic87
csendes tag
LOGOUT blog

Társas ház talált, van vagy 135-140 éves az egész, na de ez most lényegtelen. A kerület nem klappol, V. ker.-ben van. Őseim előtt egy báró lakott itt, annak idejében pedig a mostani szoba egyben volt a másikkal, ami együttesen cirka 55 m2 volt (lakás fele nagyjából), azt befűteni.. Szerencse, hogy le lett választva, mert így maradt a 25 m2, amit fűteni kell (másik szoba nincs használva, se fűtve).

Irodát lehetne belőle csinálni, mert biztos alkalmas lenne, vagy akár mást is, de ezen nem gondolkodom.

Ndruu: Bármikor cserélnék veled, de ezt korábban is mondtam, 169,2 centimmel cool is lenne, plusz a számla se lenne sok (akármennyi is valóban itt).

[ Szerkesztve ]

Az igazi barátok sosem hagyják hogy hülyeséget csinálj...egyedül!

(#42) Muton válasza potyautas (#37) üzenetére


Muton
addikt

kérlek én még csak fsz + 3 emeletes és 10 emeleteset láttam, 4 emeleteset meg még nem. :B

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#43) potyautas válasza Muton (#42) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Biztos vagy benne? Majd figyelj ezután! :)

(#44) Tibor_560sec válasza Vic87 (#41) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Az komoly értéket képvisel akkor ..... :K magas polgári lakás ... annak mindig ára lesz az ingatlanpiacon. ;)
Mi is szerettünk volna lakást a belvárosban , de Váci utca , Vámház krt. , Duna utca , Irányi utca itt csak idős zsidók laknak(meg java részt az egész V. kerületben) és nem nagyon árulják az ingatlanokat .... :N

Szerintem ha bérbe adod akkor keress az irodán kívül más alternatívát is , mert nem nagyon szeretik honorálni a elvárható pénzösszeget .....
(antikvárium,bemutatóterem,kávézó-cukrászda--->persze ha földszinti utcai frontos)
(Irodások menjenek ki a kerületből)

És ha esetleg eladáson töröd a fejed nyugodtan írj egy üzenetet .... :)

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#45) tkazmer válasza Tibor_560sec (#44) üzenetére


tkazmer
addikt

(Irodások menjenek ki a kerületből)
komoly, hogy ki akarod küldeni az "irodásokat" az V. kerületből? :D

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#46) Tibor_560sec válasza tkazmer (#45) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Hát szerintem eléggé berendezkedtek az V. kerületbe :(( szóval nem bánnám ha kimenne egypár iroda ... :) boldognak-boldogtalannak itt van az irodája ... :N

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.