Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) darvinya válasza Blend7605 (#650) üzenetére


darvinya
titán

Eddigi 9H-üveg nem fekszik fel teljesen, mert 2.5D kijelzős telo viszont üveg nem az.[kép]
8H-s most érkezik, s majd akkor tudok mondani róla valamit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#652) Cyberslider válasza darvinya (#651) üzenetére


Cyberslider
őstag

Nem hiszem, hogy rá fog feküdni, egyedül a fólia fekszik rá. Sajna. Nekem jó így is, szépséghiba, de legalább védi. Tapadni jól tapad rá, nincs gond vele.

Teló teszt a rendeljkinait blogon: [link]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#653) darvinya válasza Cyberslider (#652) üzenetére


darvinya
titán

Majd meglátjuk.
Minek +1 teszt, mikor itt is van róla.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#654) xprsgd


xprsgd
csendes tag

Sziasztok!

Egy hete használom a telefont, eddig nagyon tetszik.
Lenne 1-2 kérdésem:
ingyenes kamera programot melyiket tudnátok ajánlani? Az eredeti nem túl jó. Olvastam már, hogy volt ajánlás, csak nincs kedvem annyit visszaolvasni :)
Videó módban, hogyan lehet kikapcsolni a vakut?

Másik: kaptam az eustocktól eredeti flip tokkot, de egy kört hagyott a fólián.
Nem sérült a kijelző, mivel csak a fólián hagyta meg a nyomot, de eltüntetni nem tudom. Valakinek ötlete? :D

Válaszokat előre is köszönöm.

HaroldBrano

(#655) pluhm válasza xprsgd (#654) üzenetére


pluhm
aktív tag

Nem ingyenes, de viszonylag olcsó (vagy "alternatív" módon ingyen is beszerezhető): Camera FV5.

A flip tok kör kivágásának a belső felén az apró porszemek (pl. homok) fennakadnak, így ezek karcolják a kijelzőt. Megoldás szerintem csak az van, ha nem használjuk....

[ Szerkesztve ]

(#656) Robit Sakraf válasza xprsgd (#654) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Én levágtam a tok előlapját és csak a hátlapot használom. Még esetleg ragaszthatsz valami szövetet vagy vékony bőr darabot belülre hogy takarja a műanyag gyűrűt.

(#657) Blend7605


Blend7605
csendes újonc

Nos hát egy kis szösszenetet leírnék ide a telefonnal kapcsolatban. Ma sikeresen megjött és be is laktam ahogy azt illik. A hangszórójában kellemsen csalódtam, sokkal rosszabra számítottam, de egyáltalán nem tenném a rossz kategóriába, teljesen korrekt. A kameráját sem értem miért húzzák le, gyönyörű képeket csinál.
A multitasking pedig valami mesés. Modern combat 5, World of Tanks és Hearthstone együtt se kottyan meg neki. Nagyon stabil, gyors készülék, a kijelzője és maga a telefon kialakítása és anyaga pedig messze tökéletes.
Ha így folytatja a Vernee még sokat fogunk hallani felőlük.

[ Szerkesztve ]

(#658) Blend7605


Blend7605
csendes újonc

Mellesleg a sim tálca nehézkes használatát egy
az egyben elfelejteném, mivel gyerekjáték volt kivenni és visszatenni, pedig ez az első tűvel kiszedhető sim tálcás telefonom. Úgy ment vissza a helyére, ahogy az meg van írva.

[ Szerkesztve ]

(#659) darvinya válasza Blend7605 (#657) üzenetére


darvinya
titán

Egy kis szösszenet írnék, hogy ebben valójában nem P10-es CPU van, hanem X10.
Viszont többi Vernee nem ilyen minőségi sajnos.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#660) Blend7605


Blend7605
csendes újonc

Felmerült egy probléma, miszerint ha csatlakoztatva van a headset, max hangerőn szól a zene/játék, hiába teljesen le van véve a hangerő. Valakinél fordult már elő ilyen?

(#661) #63534592 válasza Blend7605 (#657) üzenetére


#63534592
törölt tag

Sokaknál állitólag android 7 bug.Én iphone headszettel használom azzal tökéletes

(#662) Blend7605


Blend7605
csendes újonc

Orvosolható valahogy vagy várjam a csodát egy frissítés képében?

(#663) #63534592 válasza Blend7605 (#662) üzenetére


#63534592
törölt tag

Elvileg a 6-os androiddal jó.Valahogy vissza lehet rakni azthiszem flash tools-sal.

De szerintem hamarosan lessz rá frissités.

[ Szerkesztve ]

(#664) Blend7605


Blend7605
csendes újonc

Eddig úgy tűnik iphone headsettel működik. Ha még esetleg valaki leírná hogy ő milyet használ amivel működik, azt meghálálnám.
Bluetooth-os füles is képbe van, arról is jó lenne tapasztalat ha valaki olyant használ.

(#665) Cyberslider válasza Blend7605 (#664) üzenetére


Cyberslider
őstag

Páromnak egy SONY fehér fülese van (tipust nem tudok) azzal megy jól, sőt, van egy másik is neki, azzal is megy(!) de az is SONY. SONY-VERNEE örök barátság! Android 7 van neki is.

Ebből még nem lehet következtetéseket levonni, lehet szerencse is, illetve fent van neki a Poweramp fizetős app is, azzal hallgat zenét, de ez nem tudom számít-e valamit, lehet semmit sem.

A frissítésben biztos javítani fogják mert tényleg sokaknak van baja vele, és igen, 6-oson jól működik ezt is többen mondták már. Sőt előzőleg általam belinkelt tesztben több problémát is a 7-es Androidra fognak rá (ujlenyomat olvasó!).

Ezzel kapcsolatban, nekem jól működik, páromnál elején nem nagyon ment, ki is akarta kapcsolni, de azt mondja minthe egyre jobb lenne :F Tanul a kicsike vagy nem tudom :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#666) Blend7605 válasza Cyberslider (#665) üzenetére


Blend7605
csendes újonc

Beszarás! A Power amp-al tényleg műkődik!!
Ezer hála!! 😁😁😁

(#667) Cyberslider válasza Blend7605 (#666) üzenetére


Cyberslider
őstag

:C

A párom nagyon szereti a poweramp-ot, szerinte egyszerűen tökéletes. Mindig tudtam, hogy az oroszok tudnak programozni. :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#668) Blend7605 válasza Cyberslider (#667) üzenetére


Blend7605
csendes újonc

Igen, ez most nagyon megnyugtatott, mivel napi szinten buszozok és sokat hallgatok zenét.
Csak sajnos a youtube videókat még nem lehet lehalkítani, de az kevésbé fontos, ott a hangszóró. Attól még várom a javítást.

(#669) thxer válasza darvinya (#637) üzenetére


thxer
aktív tag

Légy szíves ne terjeszd a hülyeséget, nincs olyan hogy fizetnek a gyártók hogy menjen az app, néhány egyértelmű feltétel mentén történik a vizsgálat. A Vernee Mars-on azért nem megy, mert a gyártó test-key-el írta alá a ROM-ot, nem pedig release-key-el. A test-key publikus, mindenki által ismert, bárki alá tud vele írni, így bárki módosíthatja is, vagy csinálhat OTA frissítést ami hivatalosnak tűnhet, ez biztonsági kockázat. Ezzel szemben a release-key-t csak az adott gyártó ismeri, csak ő tud OTA vagy bármilyen frissítést kiadni hozzá.

(#670) darvinya válasza thxer (#669) üzenetére


darvinya
titán

Mitől lenne ez biztonsági kockázat, mert úgymond bárki küldhet rá frissítést.?
Próbáld ki és ne csodálkoz, hogy lesz egy papír nehezéked.

Ad meg hol van kulcsa, ahhonnét letölthető.

S mint írtam root-olt készüléken működik ez a csodás app.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#671) thxer válasza darvinya (#670) üzenetére


thxer
aktív tag

"The Android tree includes test-keys under build/target/product/security."
Forrás: https://source.android.com/devices/tech/ota/sign_builds

Érdemes elolvasni a bejegyzés többi részét is.

Hogy miért probléma hogy bármilyen frissítés felmegy? Tetszőleges kártevőt el lehet így juttatni a telefonra, ami ellopja az összes jelszavad, sms-ed, távvezérlési lehetőséget ad , stb.

(#672) darvinya válasza thxer (#671) üzenetére


darvinya
titán

Csakhogy OTA BL kulcs nélkül töröl mindent, ezt viszont nincs fenn sehol.
Erről az fw aláírásrósdiról leszoktak, mert könnyen másolható/beilleszthető bárhova.

Nem egy Slim fw készült erre, s emiatt zárt BL-re is felment.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#673) thxer válasza darvinya (#672) üzenetére


thxer
aktív tag

Az OTA zip is a test-keys-el van aláírva, mivel ha eltérővel lenne, akkor nem lehetne telepíteni.

(#674) Carbon59


Carbon59
tag

Sziasztok, van valakinek információja mikor frissítik a telefont és javítják a bugokat? Lassan 5 hónapja semmi javítás, pedig a gyártó 1-2 havonta megjelenő frissítéseket, javításokat ígér. Az ujjlenyomat olvasó mitől ilyen kritikán aluli? Konkrétan használhatatlan... 7es droid, és többször reseteltem a telot. Teljesen gyári, nem rootolt, flash toolst sose látott még... Ezeket leszámítva zseniális telefon!!! :)

Vernee Mars 4/32 Android 7.0, 2x Raspberry Pi 3B (OMV/Raspbian), LG LW25 Pro 1GB/60GB Debian 8/Win 7, 2x Sony Playstation 2 PHAT, 1x PS3 Super Slim 12Gb+500GB, 1x YLOD PS3 FAT 40GB

(#675) darvinya válasza Carbon59 (#674) üzenetére


darvinya
titán

Mivel nem nagy gyártó így nem tudják gyorsan küldeni frissítést/javítást.
Ujjlenyomat olvasó nálam tökéletes.
Nálad valami más gond lehet, pl:
-tiszta kézzel viszed be a mintát, de nem azzal próbálod feloldani
-mindig ugyanazzal ujjlenyomat részletet vitted be, de nem azzal próbálod feloldani
-bevitelkor enyhén érintetted bevitelkor, de erősen érinted feloldáskor
-stb hiba

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#676) Faterkam válasza darvinya (#675) üzenetére


Faterkam
addikt

6.0 alatt is használhatatlan az ujjlenyomat érzékelő. A Youtube-os, direkt Marson készített videó által felvett metódus alapján is! Nálunk lemerítette a telót egyszer teljesen, mert úgy érzékelte a szekrényen, hogy folyamatosan fel akarja oldani valaki. Kikapcsolva, jobb lett az akku idő is! (nálunk ez a 2. Mars, az első 7.0-ás volt, ott sem volt jobb az érzéklelő!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#677) darvinya válasza Faterkam (#676) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudom milyen körülmények vannak, így azt sem tudom miért rossz.
Mint írtam nálam jó.
De pl: piszkos táskában érzékelőnél bejutó kosz tönkre teszi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#678) Faterkam válasza darvinya (#677) üzenetére


Faterkam
addikt

Azért egy zárt lakásban, szekrényen nem sok behatás éri tokban. kettőből kettőnél nem ment. A Thor sem erről híres. Bár azon idővel javítottak sokat! Nem egy Redmi 3S, azzal semmilyen gond nem volt a fél év alatt. Ez van.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#679) darvinya válasza Faterkam (#678) üzenetére


darvinya
titán

Akkor más nem.lehet, mint #675 hsz-ben lévő is okozhatja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#680) Cyberslider


Cyberslider
őstag

A franc tudja, nálunk mind a kettő teljesen jó. Szerintem.... újja válogatja! :D

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#681) Carbon59 válasza darvinya (#675) üzenetére


Carbon59
tag

Köszi a tippeket! Megpróbálom majd a youtubeos Gearbestes ujjkalibrálós videó alapján is :D Sajnos a készülék viszont wifi hibás. Se 6-os se 7-es androiddal nem stabil a wifije. Eldobálja a jelet, és csak 2-3 m-es távolságban a routertől hajlandó normálisan üzemelni. Egyszerre lett véve 2DB Mars, abból az egyik makulátlanul működik, a wifi is tökéletes a maga módján. A másiknál viszont katasztrófa... Mind a kettőn 6-os és 7-es droid is volt már, a külömbség szemmel látható a két telefon között ahogy wifiznek. Sajnos így vissza kell vigyem a rosszat, reményeim szerint egy újat kapok helyette, mivel benne vagyok még a 72 órás garis történetben :) Bosszantó, de ez van sajnos :/

Vernee Mars 4/32 Android 7.0, 2x Raspberry Pi 3B (OMV/Raspbian), LG LW25 Pro 1GB/60GB Debian 8/Win 7, 2x Sony Playstation 2 PHAT, 1x PS3 Super Slim 12Gb+500GB, 1x YLOD PS3 FAT 40GB

(#682) darvinya válasza Carbon59 (#681) üzenetére


darvinya
titán

Nincs mit. :D
Ilyen meg benne van, hogy gyártói tesztnél még jó, aztán végszerelés után rossz.
Kis gyártó e teszt kihagyásával sokat tud faragni az áron.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#683) pluhm


pluhm
aktív tag

Üdv! Korábban említettem itt a telefon kapcsán bluetooth kapcsolódási problémát (Garmin FR230 sportórával). Mint kiderült, feltehetően a Garmin Connect nevű program okozhatta a gondot, nem a telefon bluetooth antennája, mivel amióta frissítették az említett programot, teljesen stabil a kapcsolat.

Az értesítési LED színeit be lehet valahogyan állítani? Nem szeretnék külön programot telepíteni ezért, hátha tud valaki valami egyszerűbb megoldást. Pl. olyan beállítási lehetőség érdekelne, hogy pirosan villogjon, ha egy bizonyos százalék alá megy az akku kapacitása. Vagy pl. más színnel jelezzen az értesítések esetén (sms - kék, viber üzenet - lila, e-mail - narancs...stb), ha egyáltalán van ilyenre lehetőség, mert hát nem is biztos, hogy tudja ezeket a színeket mindet.

(#684) Carbon59


Carbon59
tag

Sajnos a "bizonyos üzletnél" nem kapható többé a Mars, így a hibás wifimodulos telefonom árát visszafizették :( Tud valaki hasonló árkategóriában szintén ilyen vagy ennél jobb paraméterekkel rendelkező készüléket ajánlani? Köszönöm :)

Vernee Mars 4/32 Android 7.0, 2x Raspberry Pi 3B (OMV/Raspbian), LG LW25 Pro 1GB/60GB Debian 8/Win 7, 2x Sony Playstation 2 PHAT, 1x PS3 Super Slim 12Gb+500GB, 1x YLOD PS3 FAT 40GB

(#685) darvinya válasza pluhm (#683) üzenetére


darvinya
titán

1. Nem írtad BT problémnál, hogy app is van emiatt hiba megoldás javaslat nem lehetet
2. Igen pirosan villog, ha 15% alá merül, az összes többihez külső app kell, mert alapból kék értesítő.

Carbon59

Nincs.
Talán Apollo Lite (ami most akcióban is van), vagy Xiaomi Redmi Note 3 SE.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#686) darvinya


darvinya
titán

Ma megjött LeEco 2 Max USB-C 3.5 jack átalakító.
De nem működik LossLess(Veszteség mentes) zene lejátszás, azaz nem kapcsol át.
Ez is besorolhatjuk bug-ok közé.
Próbáltam hivatalos fórumba írni, de csak PC-n lehet avatárt berakni, addig nem enged.
Ez kicsit cinkes 2017-ben.

Bug-ok v7 alatt:
-3.5 jack hangerő hiba, normál fülhallgatónál
-OTG csak addig működik, ameddig nem töltjük/USB csatlakoztatjuk, s csak újraindítás segít
-USB-C-n nem működik LossLess(Veszteség mentes) zene lejátszás
-Naptár értesítő hang csak próba képpen működik, azután csak 0.5mp hangjelzést ad

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#687) thxer válasza darvinya (#686) üzenetére


thxer
aktív tag

Szia!

Nekem jó Android 7 alatt a 3.5-es kimenet és az USB audio is, és töltés után is megy a pendrive. Viszont a jack töltés után halkabb lesz, de ha rádugom USB-n, majd jacken, akkor megint hangos a Jack :)

(#688) darvinya válasza thxer (#687) üzenetére


darvinya
titán

Milyen átalakítód van? (USB-C to 3.5 jack, és USB-C OTG, link-eld)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#689) thxer válasza darvinya (#688) üzenetére


thxer
aktív tag

USB bemenet van a fülesen (Sennheiser, sima usb-c - micro-usb kábellel megy)
Az OTG kábel pedig ilyen: OTG kábel

(#690) darvinya válasza thxer (#689) üzenetére


darvinya
titán

Elsőt nem értem.
Tehát van 1db USB-C to microUSB adapter, és van egy microUSB-s fej/fülhallgatód?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#691) thxer válasza darvinya (#690) üzenetére


thxer
aktív tag

Van egy olyan fejhallgatóm, ami Bluetooth/USB/Jack (Sennheiser Urbanite XL), ehhez rendeltem még régen olyan kábelt, aminek az egyik vége USB-C, a másik micro usb, így nem kell átalakító, de megy azzal is.
A Vernee-vel jól működik mind a három csatlakozással.
Van egy USB-C OTG kábelem, amit linkeltem, azzal megy a pendrive, plusz azon is rá tudom dugni a fejhallgatót, úgy is megy.
Ami nem megy vele az USB-C HDMI/DisplayPort adapter, gondolom nem tudja a SOC kezelni a video kimenetet.

(#692) darvinya válasza thxer (#691) üzenetére


darvinya
titán

Tehát akkor fejhallgatót USB C-microUSB-USB kapcsolod össze, és működik.
De én USB C-3.5 jack aljzatra írtam.

Mit jelez ki StatusBar-on mikor így csatlakoztatod?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#693) thxer válasza darvinya (#692) üzenetére


thxer
aktív tag

Technikailag ugyanúgy USB audio device mindkettő.
Nem jelez ki semmit. Sehol nem látszik hogy USB a hangkimenet.

(#694) darvinya válasza thxer (#693) üzenetére


darvinya
titán

Hát nem, mert USB-USB-n nem analóg jel van, hanem digitális adat.
USB-3.5 jack analóg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#695) thxer válasza darvinya (#694) üzenetére


thxer
aktív tag

Az USB - Jack átalakítóban van egy DAC. Addig a pontig digitális jel megy, a 3.5mm-es csatlakozóra már analóg kerül. Azért hívják losslessnek, mert a telefont így digitális, tömörítetlen, veszteségmentes jel hagyja el, az átalakítóban lévő DAC és áramkör minőségétől függ a 3.5mm-es csatlakozón megjelenő jel minősége.

Olvasnivalók a témában:
Continual Digital Lossless Audio
USB Digital Audio

Az a különbség, hogy nekem ez a DAC a fejhallgatóba van beépítve.

(#696) darvinya válasza thxer (#695) üzenetére


darvinya
titán

Igen, de akkor már tök felesleges így hirdetni LossLess, mert ugyanez van 3 5 jack kimeneten.
Szóval itt csak extra elektronika amit választhatsz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#697) Ogard


Ogard
tag

Megjött ez az üveg:
http://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_495890.html
Ne vegyetek ilyet, egyrészt nem fekszik fel a szélekre, de ezzel még talán együtt tudnék élni, (működő kijelzőnél nem annyira zavaró) viszont érzéketlen lesz tőle a képernyő, vagyis egyszerre csak egy érintést érzékel, azt is alig-alig, úgyhogy használhatatlan.
Ha valaki tud jobbat, írja meg.

(#698) asimon


asimon
tag

Sziasztok!
Anno mikor megrendeltem a Marsot, rendeltem hozzá egy füst színű, átlátszó kemény hátlapot, ami ma jött meg.
A telefon már nincs meg, így ha esetleg valakit érdekelne írjon rám.

(#699) darvinya válasza Ogard (#697) üzenetére


darvinya
titán

Mint kiderült nincs rá pontos üveg.
Visszább olvasva adtam meg üveget és most melyiket használok.
Nekem 9H van fent, de érzékelési gondom nincs.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#700) Ogard válasza darvinya (#699) üzenetére


Ogard
tag

ez az?
http://www.ebay.com/itm/282387917649

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.