Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) zst válasza Faterkam (#849) üzenetére


zst
tag

Nagyon jó telefon hardverileg, minőségben ez tagadhatatlan. Szerintem itt az esetek 99 %-ban szoftveres a gond, hiszen nem nagyon vannak benne saját fejlesztésű hardverek.

Csak ha már ennyire "kis" cég jól összeválogatott hardverrel rendelkező telefonokat csinál, akkor mi a búbánatért nem adja gyárilag mondjuk egy LineageOS-el. Ott azért van tapasztalat szoftver ügyben, simán tudnák követni a frissítéseket, nem kellene házon belül megoldani.

(#852) darvinya válasza zst (#851) üzenetére


darvinya
titán

nem adja gyárilag mondjuk egy LineageOS-el.

Mondjuk rá kellene fordítani, s kereskedelmi forgalomba hozáskor jogdíjas.
Azt, hogy egyének fordítgatnak nem ugyanaz, mint cég esetében.

Amúgy, ha tényleg SW-ben lenne gond, akkor mindenkinél jelentkezne ugyanaz.

De mivel nálad van gond, akkor az a készülék hibás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#853) Robit Sakraf


Robit Sakraf
tag

Amit én nagyon neheztelek az a gyengébb wifi és a gyengébb bluetooth. Ezeket folyamatosan használom és minden eddig nálam megfordult telefonnál messze rosszabb a mars. Szerintem ez sem hardveres probléma hanem szoftver optimalizálási gond. Itthon előfordul hogy előveszem a régi törött kijelzős telómat és azon wifizek. Ez azért elég gáz. Várom a frissítést hátha sikerül megoldaniuk :U , viszont az nem akar érkezni. Darvinya kollegának ígérték hogy hamarosan. ( Bár ez elég rég volt :( )

(#854) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Sziasztok!

Nektek nem halk kicsit beszélgetés közben a hangszóró? Ha kicsit zajosabb környezetben vagyok nem mindig hallom a másikat. Úgy tudom, ezzel ezt lehetne korrigálni, de nem tudom pontosan mit kell állítani, elrontani meg nem szeretnék semmit.

Amúgy én teljesen elégedett vagyok a telefonnal, 50 ezerért nagyon jó vétel volt.

(#855) darvinya válasza Beerwolf (#854) üzenetére


darvinya
titán

Hívás közben próbáltad hangerőt állítani?
Mert annak hangerejét ekkor lehet.
Biztosan hangszóróhoz rakod füled hallójáratát?
Azért kérdem, mert ez is hiba szokott lenni, hogy kijelzőhőz rakják s ekkor halk.

Nem kell külön app, csak tárcsázóba beűtve/másolva kódot *#*# 3646633#*#* bejön MTK engineering mode.
Itt Volume résznél csak fülhallgató/Headset hangerőt állítottam feljebb, de hívás hangszóróét nem, mert azt alapból min.-ra állítottam hívás közben olyan hangos volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#856) Beerwolf válasza darvinya (#855) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Pont most hívtak és megint eléggé halk volt. Mondjuk egy bizonyos embernél szokott ez probléma lenni, szóval lehet nála van a gond. Más viszont most valahogy a fejemmel don't disturbre raktam hívás közben a telefont ezzel ugye megszakítva a hívást. ezzel volt valami probléma másnál, hogy hívás közben nem kapcsol ki a kijelző? Valami ilyesmire emlékszem, hogy meg várni kell kicsit miután fogadod a hívást és csak aztán a füledhez emelni és akkor elsötétül. Van erre valami beállítás?

(#857) darvinya válasza Beerwolf (#856) üzenetére


darvinya
titán

Ha csak nála van gond, akkor hívó félnél lesz a hiba.

Nekem még nem sikerült fülhőz emeléskor felugró hívás értesítőnél megszakítani a hívást.
De kikapcsolható ez a fajta értesítő.
A kört megérintve lehet kézileg állítani értesítő fajtáját.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#858) Faterkam válasza xprsgd (#850) üzenetére


Faterkam
addikt

Note 4 :K

(#851) zst: nálunk a nejemé, én már rég lecseréltem volna ezek miatt, de Ő szereti! :/

Amúgy ilyen rövid ideig egy Vernee telót sem forgalmaztak. A Thor majdnem egy évig volt kapható az Eustocknál!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#859) zst válasza Faterkam (#858) üzenetére


zst
tag

Ahogy én megrendeltem tőlük a telefont, kb. utána már nem is volt. Azt nevettem én is. :)

(#860) zollerkmd


zollerkmd
tag

Rendeltem egy 8H-s üveget telóra és azt kell mondjam, hogy egész jó lett, még méretben is kellemesen passzol.
2.5D miatt kb 1mm nem tapad fel körbe, de észre sem veszed tapintásra, nem akad el benne az ujjad..

Innen rendeltem és bő 2 hét alatt megjött: [link]

(#861) M@Db0Y válasza zollerkmd (#860) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nekem is ilyen van de nálam azért az nem 1mm hanem inkabb 2-.3mm. Elég gázosnak találom ,hogy a gyári üveg ilyen.

(#862) TrollBalint válasza zst (#848) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hello,

Mi is vettünk egy ilyen telefont a feleségemnek és nála is jelentkezett ez, hogy a wifi-t eldobja, a GPS alig megy. Újraindítás után pedig megtalálja a wifit.
Van már ezekre valami megoldás? Alternatíva?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#863) zst válasza TrollBalint (#862) üzenetére


zst
tag

Hali!

Hát hivatalos frissítés nem jött rá, és tartok tőle nem is fog. Túl nagy a csend. Az egyedi ROM-okat még nem próbáltam, szerintem nem is fogom. Ebből idő előtt telefon csere lesz sajna. WIFI részhez annyit, hogy gondolkodom tele rakom a házat WIFI erősítőkkel. Tudom nem megoldás, kényszer.

A GPS viszont érdekes. Egyszer működik rendesen, nem dobál, elég pontos. Viszont máskor hozza a kritikán aluli formát. Most voltunk egy hosszabb ismeretlen úton. Kénytelen voltam leporolni a régi WinCE navit... Ez van. :( Sajnálom.

(#864) darvinya válasza TrollBalint (#862) üzenetére


darvinya
titán

És zst

Érdekesek ezek a hibák, mert nálatok van csak ilyen.
Viszont én antenna csatlakozó lazulásra gondolok, mert újraindítás általában készülék elmozdulással jár.
Ki kellene próbálni, ha meg rázva telot megtalálja jeleket.

GPS használatát pedig engedélyezni kell, különben csak net-es helymeghatározás van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#865) zst válasza darvinya (#864) üzenetére


zst
tag

"GPS használatát pedig engedélyezni kell, különben csak net-es helymeghatározás van."

És ezt hol tudom megtenni, de szerintem az be van.

A WIFI jelet nekem megtalálja, ezzel nincs gond. Nálam ott a baj, hogy pl. a Lumia 735 még kb 10 méter után is fogta a jelet, a Mars már 5 méternél ide-oda ugrik 4G<->WIFI között. (lehet nem 10 méter csak érzékeltettem... )

(#866) darvinya válasza zst (#865) üzenetére


darvinya
titán

Beállítások-Tartozkódási hely-Mód
Aztán az app nak is engedélyt kell adni.

WiFi érzékenységek lehet állítani MTK Eninger mód ban (*#*# 3646633#*#*).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#867) TrollBalint válasza darvinya (#866) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mi próbálkoztunk több app-pal is, hogy mutassa, hogy mennyi volt a megtett táv (futásnál), de mindegyik azt mondta, hogy nem találja a GPS vevőt, pedig direkt engedélyezem az app-ot. Egyedüla google térkép ami mutatja, de össze-vissza (nyílt terepen volt használva, ahol alig volt fa)
Ezt a rázást kipróbálom azért, köszi.

(Mondjuk fura nekem is, hogy csak pár ilyen telefon van, de jó lenne, ha legalább a hiba forrása meglenni, akkor talán lehetne érvényesíteni a garanciát is)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#868) zst válasza darvinya (#866) üzenetére


zst
tag

Ja oké! Az be van "Nagyon pontos"-ra...

(#869) mr_balage válasza TrollBalint (#862) üzenetére


mr_balage
csendes tag

Nekem is ugyanez a helyzet a wifivel sajnos, és a hatótávja is kicsi az előző telefonomhoz képest.

(#870) LaraxHUN válasza LaraxHUN (#838) üzenetére


LaraxHUN
csendes tag

Nagyon korrekt volt velem a Wayteq. 4 hét után azt mondták, hogy ha jövő hétre nem érkezik meg a pótalkatrész akkor visszafizetik. Ma ez letelt, fel is hívtam őket és a megbeszéltek alapján el is kezdték a visszafizetés intézését.

Nekem nagyon tetszett a Vernee Mars, semmi problémám nem volt vele míg használtam, külső-belsőre tetszett, nagyon sajnálom hogy a képernyő megadta magát. :(

Így viszont megmaradt az eredeti hozzá kapott tok, egy külön vásárolt hátsó tok illetve egy 9Hs üvegfólia a mobilhoz amikről képet is csatoltam. Akit érdekelnek küldjön privát üzenetet.

(#871) Faterkam válasza LaraxHUN (#870) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha visszakapod a pénzt, ennyiért ma már simán vehetsz jobbat ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#872) LaraxHUN válasza Faterkam (#871) üzenetére


LaraxHUN
csendes tag

Írnál pár példát mely mobilok azok amelyek hasonló árban vannak és a Marsnál jobbak vagy hasonlóak?

Mióta megvolt a Mars nem nagyon olvasgattam a mobilokról, kicsit levagyok maradva :P

(#873) Faterkam válasza LaraxHUN (#872) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálunk a családban 4db. Vernee telefon van/volt. (2 Thor, 2 Mars) Abból 1 Mars képernyőhibás, 1 meg merült első naptól kezdve, azt rögtön cserélték is. Most az arány 5db Xiaomi teló. Árban méretben ott a Note 4, tudom, ez csak 3/32, de semmi különbség nincs a Mars javára, sajnos.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#874) darvinya válasza Faterkam (#873) üzenetére


darvinya
titán

Nekem volt MIUI 3/32-el és igencsak nagy különbség van kettő között.
MIUI nagyon sokat eszik alapból, emiatt csak fele app-okat tartott meg, többit kilötte.
Ráadásul nem minden app fut rendesen MIUI-n, s ez értesítés/infó frissítés rovására ment.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#875) Bl.Gyo. válasza darvinya (#874) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem az értesítések mindíg megjönnek ráadásul 2/16 verziós Xiaomi, MIUI-val, és az appok futásával sincs bajom rajta se használat közben sem a háttérben. Te hardcore felhasználó vagy, telepakolva a telefont minden szir-szarral ezért neked lehet már nem jó, és voltak gondjaid, persze. Átlagfelhasználásra jó! A ram felhasználásán lehet javítani miui mentes custom rom felrakásával valamelyest, de aki hardcore felhasználó 999 appal, az vegyen más telót 4-6GB ram-al.

Hogy kinek mi felel meg az nagyon egyén függö, ezért nem érdemes leszólni a miui-s Xiaomi-kat sem.

I'm off

[ Szerkesztve ]

(#876) darvinya válasza Bl.Gyo. (#875) üzenetére


darvinya
titán

Khmmm…
-Gmail app értesítés fél órás késsel dolgozik
-Bp-i menetrend app háttéradat információ csak app-ba lépve frissül, pedig be van állítva a háttér frissítés
-Iroda/Böngésző/Telefon app-oknál már nem tudtam váltogatni, mert bezárta
-Egyszerű értesítés olvasás művelet végrehajtás(Törlés/Válasz)

Azt 20 app ami van telomon, nem nevezném hardcore app gyűjtőnek.
TC, EsFileExplorer, Opera Béta, Chrome, My Telenor, My Tv, Adobe PDF Reader, WPS Office, Otthon, Bp-i menetrend, Google Fordító, Skype, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#877) darvinya válasza Bl.Gyo. (#875) üzenetére


darvinya
titán

Már előzőt nem tudtam szerkeszteni.

Nem szólóm le MIUI-t, de mint írod más ember más szokásokkal, és nem biztos, hogy jó lesz neki.
Ugyanúgy van rossz is Stock Droid-ban, trágya gyári média eszközök.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#878) xprsgd válasza LaraxHUN (#870) üzenetére


xprsgd
csendes tag

Szia! Mennyi ideig volt szervízben a telefonod? Az enyém most 3. hete, mára ígérték, de azt a választ kaptam, hogy még nem jött meg a cserealkatrész.

[ Szerkesztve ]

HaroldBrano

(#879) Faterkam válasza darvinya (#874) üzenetére


Faterkam
addikt

Te tudod, a haverom, akinek meghalt a képernyője, vissza nem cserélné a Mars-ra! 100x inkább Note négy, ezt mondta. Pedig mindkettőt napi szinten nyúzta rendesen! Játékok, E-mail, stb :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#880) darvinya válasza Faterkam (#879) üzenetére


darvinya
titán

Mivel nem volt jó Mars kezében.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#881) LaraxHUN válasza xprsgd (#878) üzenetére


LaraxHUN
csendes tag

Szia!

Június 28.án került hozzájuk a készülékem, július 31.én hívtam fel őket, hogy mostmár jó lenne ha valami történne a mobilommal, mert rég nem hallottam felőle. Akkor mondták, hogy ha jövő hét hétfőig nem érkezik meg az alkatrész visszafizetik, fel is hívtam őket ezen a hét hétfőn és tartották magukat a szavukhoz.

(#882) Faterkam válasza darvinya (#880) üzenetére


Faterkam
addikt

A képernyő elhalálozásáig az övé rendben volt!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#883) darvinya válasza Faterkam (#882) üzenetére


darvinya
titán

Azért annyira nem, ha kijelző elszállt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#884) M@Db0Y


M@Db0Y
senior tag

[link]

Felkerült egy újabb verzió ha jól látom . Ha valaki kísérletezős kedvében van megnézhetné,hogy mi a különbség :P

(#885) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Úgy néz ki, hogy bootlopba került a készülék, képernyő kifagyott, ekkor kapott egy kikapcsolást, azóta csak indítóképernyő, majd kikapcsol, amíg le nem merül. Van valami megoldás vagy csak szerviz?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#886) darvinya válasza F.B.I. (#885) üzenetére


darvinya
titán

Próbáltad szerviz menüt? (Bekapcsgomb hangerő fel vagy le)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#887) F.B.I. válasza darvinya (#886) üzenetére


F.B.I.
veterán

Még nem, nem nálam van, amint hazaértem rápróbálok. Elméletileg ha be tudok lépni, onnan kitudom ebből szedni?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#888) F.B.I. válasza F.B.I. (#887) üzenetére


F.B.I.
veterán

Azt írja, bejött recovery, fastboot és normal. Normálra nyomva ismét bootlop. Recoveryben van esély, vagy ne baxxkódjunk, a szerviz újrahúzza? Bár ha itthon is megy ez a művelet, akkor ki hagyom.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#889) darvinya válasza F.B.I. (#888) üzenetére


darvinya
titán

Újrahúzhatod egész rendszert, mert magától már nem áll fel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#890) F.B.I. válasza darvinya (#889) üzenetére


F.B.I.
veterán

Valahol le van írva egyszerűen?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#891) darvinya válasza F.B.I. (#890) üzenetére


darvinya
titán

[link] vagy [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#892) F.B.I. válasza darvinya (#891) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz, meg olvasom. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#893) darvinya válasza F.B.I. (#892) üzenetére


darvinya
titán

Egyszerűbben felmásolva tároló gyökerébe OTA update zip-et és recovery-vel telepíteni.[link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#894) F.B.I. válasza darvinya (#893) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mivel bootlopban van, ez nem fog menni sajnos, esélye nincs felismerni semmilyen gépnek. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#895) darvinya válasza F.B.I. (#894) üzenetére


darvinya
titán

Recovery-ben van kapcsolat géppel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#896) F.B.I. válasza darvinya (#895) üzenetére


F.B.I.
veterán

Recoveryre rányomtam, azóta csak a választó, hármas menü jön be, power gomb nyomásra már csak rezzen. Tehát nem tudok belépni a recovery menübe sem. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#897) M@Db0Y válasza F.B.I. (#896) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Húzd újra a szoftvert.

Flashtool: [link]

Rom: [link]

A rom linkjén ott egy leírás hogyan kell csinálni , de ha rákeresen youtube-on az sp flashtools guide-ra akkor ott is találsz rengeteg videot.
Ha valami nem megy akkor írj és segítünk.

(#898) darvinya válasza F.B.I. (#896) üzenetére


darvinya
titán

Akkor marad flash.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#899) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kösz emberek, megnézem! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#900) wolfattila


wolfattila
csendes tag

sziasztok!

lelkes felhasználója vagyok ennek a telónak, de persze betört a kijelzője... :(
waytek 30 ezerert cserél... tud vki ennél esetleg olcsóbbat? vagy cseréljek mobilt?
kicsit tanácstalan vagyok most, mert imádom a vernee marst, a fórumban emlegetett problémák Nálam nincsenek...

köszönöm előre is az ötleteiteket....

A. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.