Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bali93


bali93
tag

Ismét zseniális a cím. :DD Hmm, valahonnan de ismerősek azok az antennacsíkok... ;]

(#2) xxman válasza bali93 (#1) üzenetére


xxman
senior tag

Igen, mintha már láttam volna azokat az antenna csíkokat...

/A marsszeletes poénnál sírtam 😂😂😂 ;]

I just wanna have some fun.

(#3) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Jó teszt lett, a kritikai megfogalmazások tetszettek. ;)
Minőségileg elkezdett fejlődni a vernee, de az árazást elrontották. :(

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#4) fateless


fateless
veterán

A 73mm-es szélesség nagyon pozitív, ezt a többi 5,5" készülék is lemásolhatná... :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#5) szupermacs


szupermacs
veterán

Tetszik, de ennyiért nem tudom, hogy ezt venném-e. Az ikonokkal még mindig hadban állok, nem értem, hogy miért nem lehet a stock 6.0 készletét használni, ha már ennyire ragaszkodnak a "vanilla feelinghez".
50-60 körül simán vennék egy ilyet. Még annak ellenére is, hogy nekem az 5,5" hatalmas. Remélem hamar megtelik majd a topic a tulajok tapasztalataival és a jó hírekkel, hogy esett pár tízest az ára.

(#6) batai15


batai15
félisten

zseniális cím, ahogy az egér a marson is.
a veerne most ez cseppet elszúrta,
külsőre jó,de semmi extra.
viszont hogy jobban gondolkodjon az ember a telefonon, ill hogy jobban legyen pozicionalva lehetett volna 5 coll is.
valamint az fp is idiota kialakítású hogy nem be nyomható.

(#8) vilmose33


vilmose33
őstag

Apollom lite- om van,megvagyok vele elégedve, nekem a gombok sem lötyögnek. Ha lejjebb megy az ára jó vétel lesz ha valakinek a kinézet számit ,ha a vas akkor inkább Apollo lite.

A jövő most van

(#9) darvinya


darvinya
titán

Akárhogy nézem, olvasom, ez 50+, és még akkor is rezeg a léc.
Ez most mellé, inkább céltáblát sem találta el.

Ebbe EUStock-nak beletörhet a bicskája, ha ennyiért akarja adni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10) Wesder


Wesder
félisten

Azért remélem Redmi 4 Prime lesz nàluk :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Az az sms :DD "Jó, legyen." :C

Tetszik a készülék.
Viszont csak én érzem úgy, hogy a külső innen-onnan lett összelopva?
Maga a készülékház egy 5S-re hasonlít, Sony-s kerettel az ujjlenyomat olvasó miatt, hátlap i7. Előlap meg talán az egyik Nubia. Az összhatás nem rossz, sőt, kifejezetten pofás, de hogy külön lett szedve a bekapcsoló gomb meg az ujjlenyomat olvasó, úgy már sok, főleg hogy minden egy oldalon van. Jobban szét lehetett volna szeparálni.

(#12) hallador


hallador
addikt

Ez most nem jött össze a Vernee-nek.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Ha mar szoba kerult a premium szo, akkor meg is jegyeznem, hogy a Meizu M3 note sokkal premiumabb, ehhez kepest, bar a Meizu nem ismeri a B20-at, es 1GB rammal kevesebb van benne, amde az akkuja boven combosabb, raadasul joval olcsobb is.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#14) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nagy lelkesedéssel fogtam neki a cikknek, hiszen egy új megfizethető Vernee-t fantáziáltam. Amikor láttam, hogy 80-ezer lesz, legyintettem, hogy oda se neki, tuti bika hardvert pakoltak alá. A sim tálcát kezdő gyártó miatt még meg tudtam bocsájtani. Az ujjlenyomat olvasó viszont már aggasztott, az elhelyezés oké, de hogy ennyire ne működne :F gondolom frissítéssel lehet pontosítani még :) Na kb. eddig tartott a remény :F és az elnéző hangvétel. Megláttam, hogy P10 van benne és hogy ez 80 ezer forint, ez egy óriási miss, hogy gondolták amúgy ezt?? Eléggé off ez a telefon így, nem értem. Egy X25 vagy egy 20 is elég lett volna, ne adj isten P20, de hogy ezt a középalsó divat SoC-t valaki ennyi pénzért adja? :(

Finn the human

(#15) kalifa777


kalifa777
tag

Igen én is úgy látom kicsit elrontották az árazást. Nincs olyan nagy nevük még a piacon, kicsit kellett volna kihozni pár terméket megfizethető áron. Így lehet ők is beleszürkülnek a többi gyártó közé. :(

(#16) ORCA58


ORCA58
addikt

Az Apollo light méretéből lefaragtak oldaltól függően 1-2,8 mm-t, súlyából 14 g-ot, a teljesítményből közel 50%-ot. Valamit növelni is kellet, így lett drágább. Ez logikus nem? :F

(#17) hirdeto


hirdeto
tag

Ulefone Future :

Vernee Mars :

Csak én érzem szinte egyformának a kettőt ?

(#18) szupermacs válasza hirdeto (#17) üzenetére


szupermacs
veterán

Az első nem vastagabb a kijelző "2.5D" széle miatt?

Maradjunk kicsit ennél: 2,5D - ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#19) eustock válasza darvinya (#9) üzenetére


eustock
tag

Bruttó 64.900Ft-os áron gondolkozunk a készülékben. :)

(#20) judas13


judas13
addikt

Leülhet.
Évismétlésre ítélve.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#21) dokee78


dokee78
félisten

Külsőre elég minőségi benyomást kelt így képek alapján.
Ha azt vesszük,hogy a Sony Xperia XA is ezzel a hardverrel van,de csak 1,5 GB RAM-al akkor mindjárt nem olyan drága ez a készülék.

(#22) Matada2.3 válasza eustock (#19) üzenetére


Matada2.3
veterán

Így már nem hangzik olyan rosszul :K

Finn the human

(#23) szupermacs válasza eustock (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Na ennyiért még azt mondom, hogy nem rossz. :R De ebből később még jobb is lehet.

(#24) darvinya válasza eustock (#19) üzenetére


darvinya
titán

Ez még akkor is sok.
Már csak a mostani kínálatban lévő telok HW/ár arányt nézve.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25) ghiottone válasza darvinya (#24) üzenetére


ghiottone
nagyúr

230-250 dollár között van a kezdő ára kínai webshopokban.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#26) mackoapo11


mackoapo11
aktív tag

Pont ennyiért vettem a madarasban a P9 Litet,két év gyári garival,úgy látom jól döntöttem!! Ez a készülék köszönő viszonyban sincs vele,hiába a dupla RAM és a belső tárhely.Itt mutatkozik meg ezeknek a csoda készülékeknek a legnagyobb hibája,szoftver,optimalizáció,stb Tud ennél a Vernee jobbat is,ez felejtős .

(#27) bostone


bostone
addikt

Pár hónappal ezelőtt az apollo megjelenését emlegette a cég. Úgy emlékszem a snapdragon 820 is szóba került. Az a terv mellékvágányon rostokol?

(#28) macskea


macskea
őstag

Ez a telefon még azt a semmilyen kommentet sem éri meg, amit épp most írok. Azért ennél drágább az időm. Még budin ülve is drágább lenne...

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#29) .DLL


.DLL
veterán

Minen csoda három napig tart, és ez a csoda a Thor volt, azzal az ár/tudás aránnyal eléggé berobbantak, később ez szép lassan a múlt homályába vész. Mint anno a ZTE Blade, árához képest az is kiemelkedő készülék volt az akkori környezetben, később a ZTE is csak átlagos cuccokat és/vagy átlagos áron tudott letenni a zasztalra. A Blade ma is működik épp csere telefon híján használom, akku idő is rendben van, igaz a netezésen kívül már semmi olyat nem csináltatok vele, mint egy mai telefonnal.

A jelzés értékű képernyőkáva oldalt viszont nagyon tetszetős, ezt odatették. :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30) kalifa777 válasza .DLL (#29) üzenetére


kalifa777
tag

Igazad lehet, de nem lehet hogy a ZTE irányt váltott? Mostanában inkább a mobil kiszolgálók felé vették az iránt.

(#31) blash válasza .DLL (#29) üzenetére


blash
tag

Pedig ha a gyartok olvasnanak mobilarena kommenteket, s ehhez igaztanak a fejleszteseket, arakat...

[ Szerkesztve ]

(#32) citkar válasza eustock (#19) üzenetére


citkar
addikt

Barátságosabban hangzik, mint a 80 ezer. Aztán a fene tudja, azért elég árérzékenyek vagyunk, ebben az ársávban van alternatíva, 50-hez közelítve hangzana csábítóan, de ki tudja, lehet vinnék.

[ Szerkesztve ]

(#33) .DLL válasza blash (#31) üzenetére


.DLL
veterán

Miért, valami rosszat mondtam a kommentemben?

(P.H.)

(#34) hallerlaller válasza eustock (#19) üzenetére


hallerlaller
addikt

inkább redmi pro, note 4 mikor lesz?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#35) razorka777


razorka777
veterán

Nálam a thor-ral már elásta magát a Verne, így ezt kihagyom.
Akármennyire is "prémium" a cucc.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#36) hallador válasza citkar (#32) üzenetére


hallador
addikt

Csak az a baj, hogy Kínában is drágább milyen árérzékeny :D

(#28) macskea

Akkor miért nem a sz@r... foglalkozol? 65 sztem még egészen ok kategória (persze költői volt.)

(#24) darvinya

Azért nem kellene hülyeségeket beszélni, nyilván nem a készleten lévő telefonokhoz fogják mérni a telefon árát, hanem a világpiaci árakhoz... Ami 200 - 250 $ környékén mozog, akkor kezdjél el számolgatni nem kellene még neked pénzt adni, az eustock-nak, vagy akitől veszed a telefont...
Ha ennyiért van sokkal jobb, akkor azt kell megvenni ennyire egyszerű...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) vilmose33 válasza .DLL (#33) üzenetére


vilmose33
őstag

Apollo lite is jól eltalált szerintem ár-érték arányban.

A jövő most van

(#38) darvinya válasza hallador (#36) üzenetére


darvinya
titán

Gondolom hangvételedből, te vagy a megmondó ember.
Hülyeséget te írsz.
Piaci ár az mostani pillanat ár, 1 hét múlva biztosan nem ennyi lesz.

(#39) hallador

Én spec cég szemszögéből írtam, és azért készlet a mérvadó.
Ennyi, nem kell túl misztifikálni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39) hallador válasza darvinya (#38) üzenetére


hallador
addikt

Piaci ár az mostani pillanat ár, 1 hét múlva biztosan nem ennyi lesz.

Miért lennék megmondóember... Az, hogy mi lesz egy hét múlva azért sztem még nem nagyon lehet megjósolni vagy igen...

Miért mennyi lesz egy hét múlva az ára??? ha már én vagyok a "megmondóember" Nyilván ahhoz az árhoz lehet hasonlítani, ami most van nem ahhoz, ami szerinted valamikor lesz...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#40) wwenigma válasza ghiottone (#25) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

199$ akciokban most is, ez elorevetiti hogy normal ara karacsony utan ennyire fog beallni. Teljesen korrekt.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41) tibcsi0407 válasza .DLL (#29) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért az Axon 7 nem kispályás.

https://utdetailing.hu/

(#42) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem sok dicséret ellette a videóban.

(#43) ORCA58


ORCA58
addikt

A 64.900Ft már kicsit jobban hangzik, de ennél kevesebb pénzért is illene tökéletes működni az ujjlenyomat olvasónak. Ha ezt nem tudják megoldani, nem kell beletenni. Azzal kevesebbet vesztenének.
Az is kérdés, mennyi panasz lesz rá. Az nem elég, hogy van olyan készülék is, ami hibátlanul működik, mint a Thor esetében.

(#44) wwenigma válasza ORCA58 (#43) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szoftveresen csiszolni kell még rajta de szerencsére nem csak kiadnak egy telefont és elfelejtik, mint sok más gyártó.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#45) kola.11


kola.11
tag

Azért a GPS tudására kíváncsi lettem volna.

Volt Ulefone Future-öm (pár hét után egyik pillanatról a másikra RiP, aztán a cserét már nem volt bátorságom használatba venni), de imádtam a kialakítását meg a méretét, és a keret nélküli kijelzője után már nem nagyon tudok elképzelni telefont ilyen "feature" nélkül, iszonyatosan jó volt kézben tartani, és jól lehetett egy kézzel kezelni, de ugyanezzel a procival egy katasztrófa volt a GPS (folyamatosan dobálta a pozíciót minden szoftver alatt, legyen az a Google Maps v. pl. Sygic).

Most egy XA Ultra-val "küzdök" (szégyellheti is magát a Sony, hogy nem 5,5"-ban hozta ki ez azt egyébként jó telót). Az XA Ultra is ugyanezzel a procival van ellátva, de ennek hajszálpontos a GPS-e, még soha nem dobta el egyetlen GPS-t használó program sem nálam a jelet.

Jó lenne tudni, melyik irányba húz a Mars ebből a szempontból.

Jó látni viszont a tesztből, hogy legalább a WiFi-t és a 4G-t tartja stabilan, amire az Ulefone Future nem mindig volt képes. :W

A beszédminőségről is szívesen hallanék, mert az "ikertesó" Ulefone abban sem volt valami OK (én mindig hallottam a beszédpartnert, de ők gyakran panaszkodtak arra, hogy nem hallanak jól engem).

Az oldalsó ujjlenyomat olvasó meg nem gáz, ha nem használod, főleg, ha szilikon tokba teszed a telót, mert akkor nem is férsz már hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Nem rossz, de ennyiért inkább egy Idol 4

Huawei Mate 9

(#47) putinson


putinson
újonc

Alacsonyabb árral ígéretes készülék lenne. Ismertebb márkanévvel ezt is vinnék. :) a szeletes viccen szakadook

(#48) viktorhu válasza szupermacs (#5) üzenetére


viktorhu
veterán

Pl. mert ezek a stock android ikonok, amit akkor kapnak, ha forrásból lefordítják az alap androidot. A nexusról ismert appokat a google nem teszi bele az alap androidba, de külön letölthetőek a play store-ból.

Itt meg lehet nézni a kiegészítő opengapps csomagokat - már a nano is elég ahhoz, hogy minden letölthető legyen a play store-ból a full nexus feelingért, ezért sok gyártó csak ezt rakja fel, a többit vagy saját maga fejleszti (nagyobb gyártók), vagy meghagyja az aosp appokat (jellemzően a kisebbek):

https://github.com/opengapps/opengapps/wiki/Package-Comparison

Szerintem sokkal jobb így, teljesen felesleges lenne pl. a google play music a mobilomon, ha nem használom soha, másnak meg a chrome lenne helypazarlás, ha más böngészőt használ.

(#49) viktorhu válasza hirdeto (#17) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez a wifi - mobilnet összekapcsolás honnan jött? Megjelent kb. mindenütt, ahol nem a gyártó készíti a szoftvert, hanem az agolddal csináltatja. Ez most valami MTK cucc, vagy az agold csinálná a Vernee szoftverét is (ahogy az ulefone-nak, uminak, elephone-nak...) És akkor talán a fizikai hasonlóság sem annyira meglepő.

(#50) ghiottone válasza viktorhu (#48) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Biztos? Stock android ikonok és appok voltak ezek még az ICS idején, a zene app meg talan a gingerbreadnél.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.