Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) F.B.I. válasza darvinya (#500) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ennyi a bajom csak ezzel a gyártóval, kiegészítők sajnos nem tolonganak.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#502) darvinya válasza F.B.I. (#501) üzenetére


darvinya
titán

Érzékelésben nincs különbség.
Az hogy nem tolongnak hamisítok, az inkább jó.
Vedd a samut, s ahhoz lesz min. 80%-os hamisítvány, ami kb. kukában végzi.
Itt inkább 2.5D kijelző ami miatt nem tud felfeküdni rendesen az üveg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#503) mrvaszily


mrvaszily
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni olyanoktól, akik már használják egy ideje a Vernee Mars-ot és dual SIM üzemmódban teszik azt!

Olvastam egy-két külföldi fórumon, hogy előfordul olyan jelenség, hogy nagyon gyorsan merül a készülék, főleg, ha két SIM is van benne.

Tényleg sűrűn előfordul ez a probléma? Vagy megszüntették már egy javítással?
Most készülök ilyen telefont venni és kicsit elgondolkodtatott ez, mivel szeretném két SIM-mel használni.

A segítséget előre is köszönöm! :R

(#504) darvinya válasza mrvaszily (#503) üzenetére


darvinya
titán

Két SIM-mel használom és nem merül gyorsan.
Gondolom azt elfelejtették írni másik fórumon, hogy szolgáltatók torony elérése milyen.
Mert 1 SIM-mel is merülhet gyorsan, ha torony hatótáv határon van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#505) mrvaszily válasza darvinya (#504) üzenetére


mrvaszily
újonc

Köszönöm szépen a választ!

Nem tapasztaltuk eddig, hogy bármelyik telefon is gyorsabban merülne, szerintem akkor nem torony hatótávon vagyunk.
Egyébként egy Honor 6-ot cserélek le, gondolom azt a szintet sebességben hozza.

(#506) kelzsoca válasza darvinya (#504) üzenetére


kelzsoca
félisten

Illetve a régi SIM kártyák is lehetnek probléma okozói, lehetőleg 1 évnél nem régebbi SIM kártya javasolt az új készülékekhez, és ez nem csak a Mars készülékre igaz.

https://vertigostore.eu

(#507) darvinya válasza kelzsoca (#506) üzenetére


darvinya
titán

Igaz, ez is okozhat ilyet.

(#505) mrvaszily

Mint írták öreges SIM kártya is okoz ilyet.
Legtöbb szolgáltató 2 évnél idősebb kártyát ingyen cseréli, amit nem árt megtenni.
Sebességben hozza bőven Honor 6-ot.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#508) F.B.I. válasza darvinya (#502) üzenetére


F.B.I.
veterán

Telefont holnap hozzák, nem kap hozzá semmit, vigyázzon rá, nem gyerek már, kocsit se szoktuk összetörni.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#509) zollerkmd válasza mrvaszily (#503) üzenetére


zollerkmd
tag

Már egy hete két SIM-kártyával használom, de semmi pluszt nem jelent fogyasztásban. Napi 4-5 óra aktív használat, kijelzőidő jellemző.

(#510) darvinya válasza F.B.I. (#508) üzenetére


darvinya
titán

Gyárilag van rajta fólia, csak fólia fedőt óvatosan vegye le, nehogy a fólia lejöjjön vele (így jártam én is).
Ott tok is, de kijelző védő nélkül ne használja, mert ablak széle alá ragadó por karcol.

Kipróbálom még Ultra vékony kijelző védő üveget.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#511) Bratyesz01 válasza Bl.Gyo. (#454) üzenetére


Bratyesz01
csendes újonc

Szia! Ezt,hogy lehet előhozni? Nekem nem adja fel,hogy a Keresés mindig elérhető.Android 6 van rajta.

(#512) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Le tudja nekem valaki irni, hogyan lehet a wifi tererot novelni, mert utazom, es sajnos a wifivel problemak vannak a telefonnal tehat a gond valos sajnos. Eldobal, gyenge, nem csatlakozik. A nalam levo masik ket telefon jo. Ez igy sajnos eleg komoly problema. Mtk tools? Mit lehet tenni? Bajos bajos..

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#513) SirKero


SirKero
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítsèget :R Kedvet kaptam a készülékhez ( a 4a prot nem győzöm kivárni ) . A zenelejátszónál sikerült megoldani a hangerő állítást ? A füles full hangerőn szól :O

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#514) Bl.Gyo. válasza Bratyesz01 (#511) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ez egy másik készülék 5.1-el. De a Mars-ba is kell lennie valahol, csak azt nem tudom hol. Talán valaki akinek Mars-a van elárulja... :U

(#515) darvinya válasza SirKero (#513) üzenetére


darvinya
titán

Hangerő probléma csak sima fülhallgatónál van, Headset-nél nincs.

Cyberslider

Mikor WiFi-n vagy akkor lépj be MTK E. Módba (*#*# 3646633#*#* -tárcsázóba), itt keresd ki WiFi-vel kapcsolatos dolgot.
Pontosan nem tudom melyiket, mert nálam jó WiFi.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#516) SirKero válasza darvinya (#515) üzenetére


SirKero
őstag

És arra van valami megoldás mert így használhatatlan :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#517) darvinya válasza SirKero (#516) üzenetére


darvinya
titán

Használj Headset-et.
Én nem tudok megoldást, mert nem használok sima fülhallgatót.
Nem szeretem kihúzogatni, mikor hívás jön, s egyszerűbb felvenni úgy is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#518) SirKero válasza darvinya (#517) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :R De azért ez elég sufnituning ;)

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#519) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kérem szépen megérkezett! Milyen?

EZ EGY MÁTRIX!

Komolyan kezemben az RN3PRO itt van még öcsém Z2 telefonja de ez mindkettőt minőségét hozza! Kamera Snap Camera lett telepítve, ISO 100,gyönyörű! Éles, széleken se mos el, szerintem teljesen vállalható, 32"-os FullHD készüléken, nagyítás nélkül, éles! Kell ennél több?
Csengőhangnak ZEDGE töltöttem és állítottam be, korrekt hangerő, nem torzít, színekkel kicsit játszottam a beépített miravision, pompásan kalibrálható. Mindent hagytam a háttérben futni: 2 db pinball, az összes közösségi média program, 4 ablak Chrome, 2 fényképező program, play áruház letöltés közben és 1.7Gb ram SZABADON!!!

Fényerő bőven elég, matt fóliával biztos még jobb lehet, a hozzá adott gyári ablakos tok, hibátlan darab a kronométeres óra kijelzés eszeveszett jó. Folyamatos telepítés mellett, úgy, hogy játszottam is, 2 óra 17 perc kijelzővel merült, 42%-ot.

Ez a készülék, ezért az árért, még ha a gyenge kiegészítők felhozatalát nem nézem, best buy! És nem is magamnak vásároltam... de miért nem? :DDD :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#520) darvinya válasza SirKero (#518) üzenetére


darvinya
titán

Annyival kiegészítem, hogy más lejátszó app-al, amin belül is van hangszint szabályzó, azzal lehet állítani hangerőt, mert app végzi és nem adja át rendszernek.

F.B.I.

Ugye, hogy ugye. ;]
Megmondtam.
Jó a Xiaomi, de MIUI sokat felemészt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#521) SirKero válasza darvinya (#520) üzenetére


SirKero
őstag

Winamp-al próbáltuk de azzal sem jó sajnos :(

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#522) darvinya válasza SirKero (#521) üzenetére


darvinya
titán

Valami jobb app-al(JetAudio, PowerAmp, amp) ?
Winamp nem igazán jó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#523) SirKero válasza darvinya (#522) üzenetére


SirKero
őstag

Megpróbáljuk :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#524) F.B.I. válasza darvinya (#520) üzenetére


F.B.I.
veterán

Megnézem mennyit megy majd, ha kibír egy 24 órát (melóban néha addig nem vagyok áramközelben) akkor lehet cserélem én is.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#525) darvinya válasza F.B.I. (#524) üzenetére


darvinya
titán

Nálam 5-6h órát bír ki, de extrém felhasználó vagyok.
4h kijelző idő van egyfolytában az biztos, mert mindent itt intézek (fórum, játék, email, stb.)
De ha csak készenlétben van és csak email, fórum van, akkor szerintem 24h-t kibír.

Más

Fülhallgató gond szerintem LossLess USB C miatt van, mert elsődlegesen ott használná.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#526) SirKero


SirKero
őstag

USB csatlakozásnál miért csak az SD kártyát látja a telefon saját memóriáját pedig nem?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#527) darvinya válasza SirKero (#526) üzenetére


darvinya
titán

Mert MTP módban van belső tár, ezen nem tudsz változtatni.
De ez már régóta így van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#528) SirKero válasza darvinya (#527) üzenetére


SirKero
őstag

Az gond mert van olyan program ami csak a belső tárhelyről fut akkor azt,hogy tudom oda telepíteni? :U
Ha kiveszem az sd kártyát akkor már a belső tárhelyet használja ( és látja is gondolom ) :U

Más. Egyszerűen nem találom a kártya tálca kinyomót :W Tudok ilyet valahonnan beszerezni?

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#529) htom127 válasza F.B.I. (#524) üzenetére


htom127
tag

Wifi milyen ? Van annyira stabil, mint egy másik készülék ?

" Bazinga !"

(#530) F.B.I. válasza htom127 (#529) üzenetére


F.B.I.
veterán

Olyan, mint az RN3Pro, én nem vettem észre semmi hibát, mondjuk a szobában vagyok 3 méter sugarú körben, maxos jelerősség.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#531) darvinya válasza SirKero (#528) üzenetére


darvinya
titán

Ha SD kártyát tárolóként használod, akkor app Belső tárra települ.

Igen, itthon GSM boltba jó áron(kb. 1500Ft), vagy külföldről(pl: eBay 250Ft/≈3hét).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#532) htom127 válasza F.B.I. (#530) üzenetére


htom127
tag

Köszönöm , csak azért kérdeztem , mert Cyberslider említette a wifi gondot

" Bazinga !"

(#533) SirKero válasza darvinya (#531) üzenetére


SirKero
őstag

Ismételten is :R :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#534) csucsu52 válasza SirKero (#528) üzenetére


csucsu52
aktív tag

SIM tálca kinyomó enyémben sem volt. Lehet nem is adnak hozzá....?!
Ám egy GEM kapocs kihajtva tökéletes erre a célra :)

(#535) darvinya válasza csucsu52 (#534) üzenetére


darvinya
titán

De adtak, csak lehet nem figyeltél oda és elkallódott.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#536) SirKero válasza csucsu52 (#534) üzenetére


SirKero
őstag

Adtak azzal tettem bele a sim + sd kártyát. Időközben meg is lett :P Egy vékony kis műanyag zacsiban volt gyárilag.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#537) Bratyesz01 válasza Bl.Gyo. (#514) üzenetére


Bratyesz01
csendes újonc

Köszi szépen.

(#538) Bratyesz01 válasza F.B.I. (#524) üzenetére


Bratyesz01
csendes újonc

Én Szombaton este vettem le a töltőről.Kedden este még 31%-on volt.Átlagos használat mellett.Telefonálás kevés netezés.Úgy gondolom elég jól bírja.

(#539) Cyberslider válasza htom127 (#532) üzenetére


Cyberslider
őstag

-10dB-vel gyengébb mindenütt, mint a másik két kezemben lévő Samsung telefon. Gyenge térerőnél a Mars ledobja a kapcsolatot mint a pinty, ki-be kapcsolásnál meg már fel se csatlakozik. Ilyen esetekben problémás, de ha közel a router/AP, akkor is mindíg gyengébb a jel (mérve) mint a többin, más telefont nem próbáltam (két samsu duos készülék ami még a "kezelésemben" van.

Egyelőre még nem találtam, lehet-e erősíteni valahogy, ha valaki tudja, írja le, mtk progiban sokféle test, meg anyámkínja van, de nem igazán láttam mit kéne állítani, ha lehet egyáltalán. A hátlapi fóliát nem vettem még le, nem hiszem, hogy számít (?) úgyis ott a két műanyag csík, gondolom azért, mert a fém árnyékol.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#540) pluhm


pluhm
aktív tag

Üdv!

Három hét távlatából úgy gondoltam, röviden leírom a tapasztaltakat, illetve összevetem mások tapasztalásaival az enyémeket:

Akku: kevés használattal (kb. 1 óra telefon, 2-3 óra netezés (böngészés, viber chat, illetve beszéd)) nekem bírja 2-2,5 napig. Mindezt úgy, hogy folyamatosan be van kapcsolva a mobilinternet/vagy wifi, illetve a bluetooth, összecsatlakoztatva a Garmin Forerunner 230-as órámmal (de erről még később írok), viszont csak egy sim kártyával használom jelenleg. A töltés nálam szerencsére nagyon gyors. Legutóbb 34%-nál raktam töltőre és 35 perc alatt töltődött fel 100%-ra. Ha nagyon (10-15%) lemerítem, kb. 1 és negyed óra alatt töltődik fel.

Wifi: nem tapasztaltam problémát, a lakásban a többi eszközhöz hasonlóan tartja a netet, hasonló erősséggel. A választható kapcsolatok listájára rátekintve talán több eszközt is talál, mint az eddigi telefonjaim.

Bluetooth: ez nálam sajnos nem túl jó, igaz csak a már fent említett órámmal párosítottam eddig, de ezzel nem tökéletes a működése. Korábbi telefonommal (Elephone P6000) folyamatos kapcsolatot tartott, tényleg csak akkor kapcsolódott szét, ha nagyon távol (8-10 méter) volt a két eszköz, amikor közelebb mentem, azonnal magától újracsatlakoztak. Ezzel a telefonnal (Mars) viszont teljesen random szétkapcsolódik (úgy is, hogy kezemen van az óra, az ingem zsebében meg a telefon), és gyakran nem is csatlakozik hozzá utána újra automatikusan, hanem nekem kell a telefonra telepített Garmin szoftverrel, meg az óra menüjén belül a csatlakozással bíbelődnöm, hogy újra eggyé váljanak. Erre már egy fórumtárs javasolta azt, hogy az órából töröljem a többi párosított eszközt, hogy ne kelljen neki szelektálni, de nem lehet, mert mindig csak egy eszközhöz tud csatlakozni, nincsen benne egy olyan lista, ahol megjelennek a korábban párosított eszközök...stb.

Beszéd: alapvetően nincsen vele problémám, főleg ami a hangminőséget illeti, de van egy-két apróság, ami zavar. Amikor engemet hívnak előfordul, hogy a közelségérzékelő nem mindig reagál, amikor a fülemhez emelem a telefont, így a képernyő ébren marad, ezáltal mindenféle kapcsolókat (hívástartás, kihangosítás, néha az értesítősávot is lehúzza, és az ott lévő kapcsolókat birizgálja -wifi, bt....stb.-) megnyomok a fülemmel beszélgetés közben.

Kiegészítők: sajnos belefutottam én is abba a hibába, hogy a gyárilag felrakott kijelzővédő fóliát sikerült lehúznom a kijelzővédőfólia védőfóliájával. Tehát a kis kinyúló pöcök, amivel le kell a fólia felső rétegét húzni arról a rétegről, ami fent marad a kijelzőn, lehúzta magát a védőréteget is. Rendeltem is gyorsan egy edzett üveg fóliát (9H), ami viszonylag gyorsan megjött Kínából, de sajnos mivel a kijelző szélei hajlítottak (2,5D), a fólia a széleknél nem tapadt a kijelzőre, így ez nálam kuka. A gyári aktív flip tok tökéletesen működik, csupán az a bajom vele, hogy eltakarja az értesítő LED-et, így egy nem fogadott hívás, vagy értesítés nem látszódik (persze nem olyan nagy probléma, mert az órámon legtöbb esetben, kivéve amikor nagy-ritkán megszakad a fentebb említett bt kapcsolat, megjelennek az értesítések). Én egyébként egy szintén Kínából rendelt tokot használok [link], ami jól védi a sarkokat, illetve egy csöppet vastagabb annál, mint amennyire a fényképező lencséje kinyúlik a házból, így kevésbé karcolódik a rajta lévő üveg.

Na, röviden ennyi.

(#541) darvinya válasza pluhm (#540) üzenetére


darvinya
titán

BT: eszközön nincs látható lista, hanem van egy reset mód ami leírásában található

Hívás: felugró értesítés meglétekor még nem működik a közelség szenzor, állítsd át, hogy ne legyen felugró értesítés és akkor egyből működik

Kiegészítő: most rendeltem 8H-s kijelzővédő üveget, remélem az már jobb lesz

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#542) czencz


czencz
újonc

Sziasztok!

Rootolt Vernee Marson működik a substratum theme engine app?

https://play.google.com/store/apps/details?id=projekt.substratum&hl=hu

Előre is köszönöm, ha valaki tudja a választ! :)

(#543) darvinya válasza czencz (#542) üzenetére


darvinya
titán

Miért ne működne.
Az a feltétele, hogy legyen root.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#544) pluhm válasza darvinya (#541) üzenetére


pluhm
aktív tag

Köszönöm mindkét tippet, bár egyiket sem tudom, hogyan kellene beállítanom. A BT eszközöm leírásában van reset mód, de az nem a BT- kapcsolatokra vonatkozik, hanem az egész készülékre, tehát a gyári állapot visszaállítása funkciót tudom választani, ami minden beállításomat, telepített számlapokat, widgeteket, egyéni rekordokat...stb. - illetve minden bizonnyal a BT kapcsolat beállításait is - töröl az órámról. Erre gondoltál?
(csak halkan jegyzem meg, de az előző telefonom esetében is volt olyan, hogy pl, rom-ot cseréltem rajta (tehát mintha egy másik telefonról beszélnénk), újra párosítanom kellett az órámmal, és akkor a továbbiakban sem volt probléma a csatlakozással)

A másik: hol a francba kell az Android 7-ben a felugró értesítéseket kikapcsolni. Olyan menüpontot a beállítsoknál találtam, hogy értesítések, de ott csak azt tudom testre szabni, hogy melyik alkalmazástól érkezzen értesítés?

[ Szerkesztve ]

(#545) pluhm válasza pluhm (#544) üzenetére


pluhm
aktív tag

Közben megtaláltam, gondolom azt kell választani, hogy semmilyen értesítés ne jelenjen meg a lezárási képernyőn....?

(#546) darvinya válasza pluhm (#544) üzenetére


darvinya
titán

csak halkan jegyzem meg, de az előző telefonom esetében is volt olyan, hogy pl, rom-ot cseréltem rajta (tehát mintha egy másik telefonról beszélnénk), újra párosítanom kellett az órámmal, és akkor a továbbiakban sem volt probléma a csatlakozással)

ROM csere nem telefon csere, azonos alap kapcsolat nem változik.
Ez egy teljesen új telo.
De lehet v7 droid bug

Felugró értesítés:
Beállítások-Értesítés-(jobb felül 3 függőleges pötty)Rendszer megjelenítése-Telefon-A betűre tap és csúszkát átállítani

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#547) pluhm válasza darvinya (#546) üzenetére


pluhm
aktív tag

Köszi, de még mindig nem értem, hogy mit állítsak be, hogy a felugró ablakok ne zavarjanak. Tehát a leírásod szerint eljutok oda, hogy értesítések - rendszer megjelenítése - itt kikeresem a telefont,belelépek, és te írod, hogy A betűre tap és csúszkát átállítani.... Na ezt nem értem... Milyen A betűre? Itt nekem bead négy lehetőséget, amiket ki-be kapcsolhatok: 1. Az összes letiltása, 2. Megjelenítés hangjelzés nélkül, 3. A lezárási képernyőn, 4. Ne zavarjanak mód felülbírálása. tehát kérdezem én, mire gondoltál, amikor azt írtad : "A betűre tap és csúszkát átállítani"?

(#548) batai15


batai15
félisten

Sziasztok !49ert jó vétel már a telefon ? Mi a vélemény róla? Újlenyomat olvasó jobb lett már?

(#549) F.B.I. válasza batai15 (#548) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem RN3pro van, amellett volt itt...összeszerelési minőségben sokkal komolyabb, a gyorsasággal pedig egyáltalán nincs gond, arról nem is beszélve, hogy a memória nem akart elfogyni, ujjlenyomatot többször kell beadni egy ujjat és hibátlan.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#550) htom127 válasza Cyberslider (#539) üzenetére


htom127
tag

Köszönöm az infót, úgy látszik kifogtál egy gyengébb példányt, gondolom router restart megvolt?

" Bazinga !"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.