Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fateless


fateless
veterán

Lehet mondani, hogy nem nagy szám a minősége, de akárhogy is nézem, ha 73mm széles és 5,5" a kijelzője, akkor az mégis bizonyos prémium minőség.
Sajnálom, hogy a kamerája nem jó, máskülönben komolyan érdekelne a készülék...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#52) no more


no more
addikt

Megláttam a címet... oké. Kínai telefon, tehát vagy HTC-re, vagy iPhone-ra fog hajazni. Megnyitom a cikket és mit látok? ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#53) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Azért az durva, hogy az Apollo Lite-nál drágább és fele olyan erős a hardvere. Szépnek szép, de otthonra nem kéne - mint a zsiráf.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#54) forgonati


forgonati
őstag

Azért ez a kamera igencsak gyász... Szerintem a tesztelő túl finoman fogalmaz a képminőséget illetően. Egyszerűen szar képeket lő a kamera, nappal is, éjjel meg még próbálkozni sem érdemes szerintem. Ilyen képeket lő pl. a UMI Rome X, vagy a Umi London, és ezek pedig az abszolút budget hulladékok, 60$ körül... Ezen a képminőségen sajnos nem lepődtem meg, az előző 2 modell képeiből kiindulva, meg 1-2 előzetes tesztet nézve youtubon. Ez kb. a Thor minőségét hozza, azt sem a kameráért veszik... Felkeltette az érdeklődésemet ez a telefon, mivel korrekt, minőségi ház, kijelző meg RAM mennyiség van, és HW terén is elmegy. A káva is jó vékony, igy viszonylag normális méretű maradt a cucc. De az utóbbi pár hétben a külföldi teszteket nézve simán letettem róla. Mindenütt a kamerát húzták le a leginkább, és azt kell mondjam hogy a Mobilarénás képek még a jobban sikerültek közé tartoznak. Persze mondhatnánk az örök igazságot "fotózni fényképezőgépet" de azért egy ilyen árú telefonnak egy bizonyos szintet már meg kellenie ütni 2016 végén. Kár érte. 50-55 ezer körül egy normálisabb kamerával jó lehetne.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#55) Bog válasza forgonati (#54) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

és azt kell mondjam hogy a Mobilarénás képek még a jobban sikerültek közé tartoznak
ezt idézhetem majd legközelebb, amikor jön egy okostojás egy elvileg jobb kamerás telefon tesztjének fórumában, hogy mi nem tudunk fotózni és mindig szarabb képeket csinálunk, mint bárki más? :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#56) forgonati válasza Bog (#55) üzenetére


forgonati
őstag

Igazából általában én is azon a véleményen vagyok hogy a kedves MA-s tesztelők valahogy tényleg nem tudnak fotózni, mert sokszor valóban ritka béna képek kerülnek ki, amik alapján nem szabad megitélni az adott telefon kameráját. Meg amúgy is már rég megtanultam hogy egy telefon tudását sosem szabad egyetlen oldal tesztje alapján megitélni.

De ebben az esetben, a külföldi oldalak képei valóban még ezeknél is bénábbak.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#57) Enci1983 válasza dokee78 (#21) üzenetére


Enci1983
senior tag

Ha azt vesszük hogy a Sony mégiscsak rendelkezik hivatalos hazai képviselettel és van szervízháttér akkor máris másképp nézek erre a csodamasinára ami árban egyenlő egy Xperia XA-val.
Csapoati, no comment..... Távol nem vagyok fan, csak hagyjuk egymást hmmmm?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#58) Csapoati válasza Enci1983 (#57) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hajadra kenheted mindezt a 1,5 giga RAM miatt, ami manapság ennyiért nevetséges. És nem, ne kezdjük a szokásos fanboy mantrát, hogy a kiválóan optimalizált szoftver miatt abba elég is, mert nem az.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#59) Enci1983 válasza Csapoati (#58) üzenetére


Enci1983
senior tag

Előző lecsúszott sajnálom, de valószínűleg hosszú ideje használod az XA készüléket és ebből fakad ez a hatalmas tapasztalat hahaha, nem tévedtem ugye? Jah de. Vagy netán egy ismerősöd ismerőse használja és onnan az infó? Vagy innen-onnan szemezgetsz a neten? Ez már valószínűbb :).
Bog, inkább a kommented alatti részt idézd, az jobban passzol :)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#60) Csapoati válasza Enci1983 (#59) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Te pedig onnan ismered a Vernee Marsot, hogy...? :)
Egyébként nem kell vaslogika, manapság a 2 giga RAM alatt (droidról beszélek) újratöltődnek a böngészőlapok, alkalmazások. Ezt nem lehet optimalizáltsággal sem negligálni.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#61) #84490496 válasza fateless (#51) üzenetére


#84490496
törölt tag

Bár Apollo Lite-om van , azt kell hogy mondjam, hogy tegyél le a Mars-ról... Sehol nem olvastam semmi jót róla, még az oroszok is fikázzák a fórumaikon... Egyszerűen nem ér ennyit,mint amennyiért a Vernee adja(ná)..

A gyártási minőségük meg kegyetlenül ingadozik, a supportjuk válaszait várva olyan szakállad lesz,mint egy mikulásnak és a legalapabb kérdéshez is google-fordítót használnak, persze a választ sejtheted,mennyire érthető...

Ha P20 lenne benne és mondjuk egy 55-60 körül nyitott volna,akkor még talán ( !!) megbocsájtható lenne ez a kamera és az ujjlenyomat olvasó... (bár én akkor sem venném meg ilyen hibákkal...). Max 1 hónap és be kéne esnie a 40-50K közötti kategóriába, úgy lehet,hogy lesz pár vevő.. így-szerintem- nem. És nekik lesz igazuk: akik NEM veszik meg..

(#62) hallador válasza Csapoati (#53) üzenetére


hallador
addikt

[link]

Nem egészen. Persze 65 000 sem kevés érte, de ha 60000 körül lesz esetleg megérheti.

(#63) Enci1983

Van hazai képviselet? Márkaszervíz?

Várhatóan itt lesz, persze jobb megvárni a végét...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#63) Enci1983 válasza Csapoati (#60) üzenetére


Enci1983
senior tag

Van hazai képviselet? Márkaszervíz? Egy valamit mesélj el nekem, miért van az hogy ha hozzászólok akkor te rögtön ugrasz? Szeretnél valamit? Arra ott a privát, de ne itt offold szét a topicot :).

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#64) Csapoati válasza Enci1983 (#63) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezek nincsenek, de az eustocknál van garancia, az magyar. Innentől kedzve engem biztos nem érdekelne, hogy mit kezdenek a hibás telefonnal.
Kicsit sokat képzelsz magadról, nem foglalkozom azzal, hogy ki írt butaságot. Amúgy ki is offolja a szokásos Sony istenítéssel egy Vernee telefon topikját?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#65) hallador válasza Enci1983 (#63) üzenetére


hallador
addikt

A Sony-nak Magyarországon semmilyen képviselete nincs már, kb 10 éve. Nem vagyunk piac. Fióktelepe van, amin jóskapista üzemeltet. A Sony legközelebbi hivatalos telefon szervize Németországban, a legközelebbi hivatalos Sony képviselet az egyesült királyságban található... Tehát nem a A sony nem a legjobb választás ha ilyennel szeretnél előállni...
Hivatalos telefon márkaszervize sincs, csak képesített sony szerviz, aminek a Sony-hoz annyi köze van, hogy alkatrészt tudnak rendelni.... Tehát a Sony mint olyan nem a legjobb példa....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#66) hallador válasza forgonati (#54) üzenetére


hallador
addikt

A thor-nak szintén elég gyenge a kamerája, csak dokumentálásra alkalmas leginkább.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#67) Bog válasza forgonati (#56) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Welcome 2 my Eyeem collection.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#68) tysonboy


tysonboy
csendes tag

Tegnap kaptam meg a Mars-ot. Azóta nyúzom,korrekt kis készülék.
Bár 200 dolcsiért vettem a Gearbest-en...és itthon minden formalitást megúszott.
Így kb. 56 e-be került. Szerintem simán éri a pénzét, formás, intelligens és jó gyors.
Egy pár apróság:
- kiváló minőségű zenét otthon hallgatok minőségi cuccon
- képet Canon nagytudású képpel készítek
azaz nem várok egy telótól profi minőséget...erre ott vannak az előbbi eszközök.
Nekem bejött..többet majd később. :D

Ui: 3 éve 75 e-ért vettem ezt a trágyát az egyik szolgáltatótól:
http://www.telefonguru.hu/keszulekek/keszulek-guru_Samsung_Galaxy_S_Advance.asp

[ Szerkesztve ]

(#69) fateless válasza Bog (#67) üzenetére


fateless
veterán

Á, neked nincs szemed a fotókhoz ;)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#70) kola.11 válasza tysonboy (#68) üzenetére


kola.11
tag

GPS pontosságtól lehetne némi info-t kapni?

(#71) Fall-N válasza szupermacs (#5) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért mert ez az AOSP ikonpakk, a többi Nexus exkluzív (Pixel nyilván nem mert a Nougat már a kör ikonokat használja). Sőt amikor megjelent a KitKat akkor a régebbi Nexusok (pl. a Nexus 4) is a Jelly Bean ikonpakkon maradtak az 4.4-es frissítéssel.

A telefon jó lenne kicsit olcsóbban. Talán az ujjlenyomat olvasón tudnak javítani frissítéssel és nem valami gyengébb fajta került bele, amitől ilyen rossz a felismerési arány.

A tiszta rendszerért külön plusz pont jár, ilyet kellene a többi gyártónak is meglépni.

[ Szerkesztve ]

(#72) Fall-N válasza citkar (#32) üzenetére


Fall-N
veterán

65-ért nem olyan rossz azért. Nézz körül edigital, Euronics, MM és a szolgáltatók lapjain. Illyen áron csak a Honor 7 lite, meg Lenovo S1 lite/P90 van, de a Honor is csak akciós, amúgy 70 körül van. P9 lite is akcióban 71 most, amúgy 80 majd mindenhol.

Mostanában sűrűn nézegetem a webshopokat, mert akarok váltani már S4-ről. Viszont az is igaz, hogy pont 65ezer Ft a Xiaomi Note 3 Spec. Ed. 3/32 az Eustocknál, ami a RAM-on kívül (majdnem) jobb mindenben. Ott is a MIUI lehet ami visszatarthat valakit, azért a majdnem. Én is jobban szeretem az érintetlen droidot hiába tetszik a MIUI 8.

(#73) madgie válasza Fall-N (#72) üzenetére


madgie
titán

A MIUI szerintem ne riasszon el, feltolsz valami droid témát rá, keresel egy launchert a gyári borzalom helyett (4x5 kiosztás 2016-ban bazinagy ikonokkal, vicc), oszcsók. Nekem kategóriában lefelé váltás volt a Note 3 SE (S6 Edge, iPhone 6, ilyesmik után), de eléggé szerethető, főleg az akkuideje miatt. Mondjuk az hóttziher, hogy újdonság a cucc és még eleve a levegőben lóg, mennyire kezdik el mókolni a népek (kellene rá például duplakoppos ébresztés), meg még értelmes tok/fóliaválaszték sincs rá.

De az is biztos, hogy ezt a Marsot nem választottam volna helyette.

[ Szerkesztve ]

(#74) forgonati válasza Bog (#67) üzenetére


forgonati
őstag

Gondolom ezzel arra utalsz hogy te biza tudsz fotózni. Ha feltételezzük hogy a többi tesztelő is ilyen ügyes, akkor viszont az van, hogy csak a teszteknél nem erőltetik meg magukat. Ez sem túl jó, valljuk be.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#75) forgonati válasza tysonboy (#68) üzenetére


forgonati
őstag

"képet Canon nagytudású képpel készítek
azaz nem várok egy telótól profi minőséget...erre ott vannak az előbbi eszközök"

Hagyjuk már ezt a süket szöveget, minden kínai telefon topikjában akad egy-egy user aki elsüti ezt, megindokolandó hogy miért olyan fos a kamera minősége, meg hogy miért is nem fontos neki a kamera egy telefonban. Vicc. 2016 vége van, ma már legalább olyan fontos a kamera egy telefonban mint a többi kopmonens.

Szeretnék akkor is normális képeket lőni ha éppen nem lóg a nyakamban a méregdrága és nehéz profi cucc. És ha más telefon ugyanilyen áron jobb képet készít akkor a Vernee-nek is illene szednie a lábát, mert hamar a süllyesztőben kötnek ki.

Persze ha te mindenhová tükrös géppel jársz, akkor bocsi, nem szóltem.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#76) szupermacs válasza Bog (#67) üzenetére


szupermacs
veterán

Nice! Mi ez az oldal? Nem ismertem. Fotómegosztó, vagy valami Instagram szerűség?

(#77) Luck Dragon

Nagyon jól néz ki a kütyü, az ára picit borsós. És kár hogy nem snapi van benne.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#78) Bog válasza forgonati (#74) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem, csupán hobbifotós vagyok, igen messze a tökéletestől, de azért nem vagyok fakezű. Ez minden.
És egyébként a képek minősége akkor is elég egyértelműen látszik, ha valaki pont fakezű, hogy milyen a vonalélesség, a dinamika, a zaj, a színhűség az pont egyértelműen megítélhető néhány, akármilyen rosszul elkattintott kép alapján.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#79) Bog válasza szupermacs (#76) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az Eyeem egy photosharing oldal, aminek van némi instagram beütése ugyan, de elsősorban az a lényeg, hogy az ide feltöltött képeket meg lehet venni, a jobbak automatikusan átkerülnek a Getty Images adatbázisába is. Majd egyszer írunk róla egy cikket (mivel van hozzá korrekt app is), csak arra várok, hogy hátha legalább egy képemet meg óhajtja venni valaki, de lehet, hogy erre az örökkévalóságig várhatok :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#80) tibcsi0407 válasza Bog (#78) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Egyetértek Veled. Gyakran igazán akkor érdekes a képek minősége, ha egy átlagosan fotózó amatőr kezében hogy dolgozik a telefon. Értem ezalatt az ISO és egyéb finomságok automatikus beállítását, valamint a fókuszálást.
Ez a Vernee egy nagy nulla, túlárazva, gyenge hardverrel, gyenge kamerával. Az egyetlen érv, ami a magyar embernek fontos lehet, az a B20, de akkor már inkább a Note 3 Pro, ami körberöhögi ezt a telefont , minden téren (közösségi támogatás, kamera, gyártói háttér, hardver, akku, stb).

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#81) Fall-N válasza madgie (#73) üzenetére


Fall-N
veterán

Launcher nem téma, most is Nova Prime, KLWP és Lightning launcher használó vagyok. 😀 Inkább a MIUI a probléma, legalábbis régebbi verziók jobban ették a RAM-ot.

(#82) forgonati válasza Bog (#78) üzenetére


forgonati
őstag

Egyetértek, ha egy szar kamera van a telefonban, azt azonnal levágja a kicsit hozzértő, elég ha 2-3 képet megnéz. De talán még az amatőrnek is feltűnik, hogy ezekkel a fotókkal valami nem kerek.

Viszont sokszor valahogy mégis az van, hogy ugyanazon telefonnal pl. az AndroidAuthority - de mondhatnék másokat is - jobb fotókat tud lőni. A fene tudja, de valahogy ők jobban képesek kihozni ugyanazon telefon kamerájáből a maximumot. Nem tudom miért van ez így, de évek óta ezt látom és nem vagyok egyedül ezzel. Nekem mondjuk különösebb bajom nics ezzel, én amúgysem a MA kameratesztje alapján veszek vagy épp nem veszek telefont...

Keelah Se'lai!

(#83) Bog válasza forgonati (#82) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Éppen ezért van néha kamera-összehasonlító teszt, ahol ugyanakkor, ugyanazt a témát, ugyanaz a szerkesztő fotózza meg. Ennél egzaktabb nem nagyon tud lenni a dolog, még ilyeneket ki lehet találni, hogy legyen ugyanaz a rekeszérték, ISO és minden beállítás azonos, de ez meg azért nem okos, mert a készülékek egy részén be lehet állítani ennél jóval több dolgot is, másik részén meg nem. És ha még azt is mondjuk, hogy oké, legyen fix az ISO, a záridő és a blende, akkor is az van, hogy tízből hét telefonon mondjuk kézzel kalibrálható a fehéregyensúly és ott beállítjuk, a maradék háromnál meg megcsinálja az automatika és máris nem fair. Úgyhogy marad az automatikus mód, mint olyan, amit egyébként is mindenki használ.

A másik része a történetnek, hogy mi általában kereskedelmi forgalomba kerülő mintákat kapunk. Vannak konteók, melyek szerint a nagyobb, nemzetközi lapoknak olyan minták mennek, amelyeknél tutira minden a helyén van... Ebben kevéssé hiszek, de abban igen, hogy nem létezik, hogy nincs minőségi szórás egy több milliós szériában.

Lehet, hogy a Mars kapcsán most mi fogtunk ki egy jobban sikerült darabot, de arra még a nagyobb oldalaknak sincs kapacitásuk, hogy egy-egy termékből fél tucatnyit kipróbálgassanak és vonjanak egy átlagot. Erre szerintem a júzerek által készített és feltöltött fotók adnak támpontot.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#84) forgonati válasza Bog (#83) üzenetére


forgonati
őstag

Ja, a kamera-összehasonlító teszek rendben is vannak. Kár hogy ezekben a tesztekben nem tud több telefon részt venni. De gondolom így is sok a munka vele.

A sima teszteknél meg azt látom hogy sokszor bemozdult, kifejezetten szarul sikerült fotók vannak, és azt érezni, hogy a tesztelő még csak nem is fáradt azzal hogy esetleg még egyet csináljon. Pedig lehet hogy ő hibázott, berezgett a keze, akármi. Jó lesz az alapon feltölti az első 8 képet és kész. Persze lehet hogy időszűke miatt történik ez, de ez ne legyen már mentség. Mindegy, úgy érzem túlbeszéltük ezt és nincs ebbe ennyi. Valószínűleg úgysem fog változni a dolog. Az viszont igaz hogy a legjobb a userek képeit megnézegetni. 7-8 teszkép nem mindig elég hogy az ember eldöntse a dolgot.

Az viszont tényleg lehet hogy ti jobb kamerát fogtatok ki. Sajnos a Vernee-nél (de amúgy más hasonló kisebb kínai "márkánál" is) elég nagy a minőségi szórás, kamera terén is meg más téren is. Digitizer, ujjlenzomat olvasó, stb. Én még egyelőre tutira nem ugrok fel erre a Verrne bicajra. Talán majd egyszer. Bár lehet addigra eltűnnek ha így folytatják.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#85) Donki Hóte válasza forgonati (#75) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hagyjuk már ezt a süket szöveget, minden kínai telefon topikjában akad egy-egy user aki elsüti ezt, megindokolandó hogy miért olyan fos a kamera minősége, meg hogy miért is nem fontos neki a kamera egy telefonban.

MINDEN (!!!) kínai telefon tesztet értékelő topikban:

- a hozzászólók 87 %-a szerint az ár magas,
- a hozzászólók 82 %-a szerint az ő (kb. 3 éves) telefonja jobb, gyorsabb, megbízhatóbb,
- a hozzászólók 75 %-a szerint a telefon hülyén néz ki,
-.a hozzászólók 68 %-a szerint a kamerája szar,
- a hozzászólók 62 %-a szerint a telefon üzemideje gyenge,
.
.
.
.
- a hozzászólók 0,8 %-a rendelkezik valójában korekt infókkal, mert ennyien vették már kézbe a telefont :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#86) tibcsi0407 válasza Donki Hóte (#85) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kihagytad a B20-at a Xiaomi, LeEco és Meizu tesztekkel kapcsolatban. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#87) blash válasza Bog (#83) üzenetére


blash
tag

"még ilyeneket ki lehet találni, hogy legyen ugyanaz a rekeszérték, ISO és minden beállítás azonos, de ez meg azért nem okos, mert a készülékek egy részén be lehet állítani ennél jóval több dolgot is, másik részén meg nem. És ha még azt is mondjuk, hogy oké, legyen fix az ISO, a záridő és a blende"

Legtobb, vagy szinte az osszes telefonon fix a rekesz, mas kerdes, hogy mindnel mas.

(#88) forgonati válasza Donki Hóte (#85) üzenetére


forgonati
őstag

Mondjuk ezekből a kamera lóg ki, ahhoz egyáltalán nem kell kézbe venni a telefont. A 7-8 teszképből is levágja az emberfia ha a kamera egy hulladék. Viszont a többit azt adom.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#89) hallador válasza Donki Hóte (#85) üzenetére


hallador
addikt

Penge... PLUSZ EGY

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#90) szupermacs válasza Bog (#79) üzenetére


szupermacs
veterán

Letöltöttem az alkalmazást. Nagyon érdekelne az egész. Mintha már hallottam volna ilyesmiről. De nem tudom, hogy ez most ingyenes, vagy van valami fizetős rész, mert regisztráláskor feldobott valamit. Várom a cikket, kíváncsi vagyok rá. Köszi az infót! :R

(#91) madgie válasza Bog (#79) üzenetére


madgie
titán

Jó, hogy felhoztad, már rég szerettem volna regisztrálni, most odazúdítottam 64 fotót egyből :DDD

(#92) tysonboy válasza forgonati (#75) üzenetére


tysonboy
csendes tag

Nem a kamerát védtem, csak a saját véleményem írtam le.
Egyébként szeretnék ebben (50 e) kategóriába olyan telót látni, amelyik olyan képet csinál, hogy a facés kiscsajok elolvadnak a látványától...nincs ilyen.
Tudomásl kell venni, hogy ezért a pénzért nem fog senki csúcsminőséget kapni, csak mindenből közepest.
Az én véleményem szerint egy hobbifotósnak tökéletesen elég egy ilyen tökéletlen képet készítő készülék.
A profi nem ilyennel készít képet...
A vájtfülű nem ezen hallgat zenét...
A filmfanatikus nem ezen néz filmet...és sorolhatnám.
Amúgy a sznoboknak ajánlom a legújabb Samsungot, Iphone-t. Én személyszerint jól seggberugnám azt, aki 300 e Ft-ot ad úgy egy telóért, úgy hogy kilóg a feneke a gatyából és csak menőzni akar.
Nekem ez a teló bőven megért 56 ezret.
Olyan telefontopic meg nem létezik, ahol mindenki elégedett...
Nincs olyan szakács akinek a főztje mindenkinek ízlik..izlések és pofonok..ettől kerek a ilág. :D
(Tizenéve egy barátom kb. 100 e-ért vett egy 3.2 Mp-es fényképezőt, nagyon tudott örülni neki és ELÉGEDETT volt+akkor az a képminőség elég volt újságba betenni.
2002-ben vettem haveri alapon egy 32 MB-os!!! memóriakártyát 7.000-ért...ma már nevetségesnek hangzik..akkor korrekt volt...viszonyítás kérdése, akár a telefon)
Ha a topokok alapján vennék bármit is, akkor sosem vennék semmit ! :DD

(#93) ZiZo


ZiZo
csendes tag

A tesztben említett arcfelismerő azonosítás a Mars beépített hardveres képessége, vagy valamilyen szoftver kell hozzá?

(#94) forgonati válasza tysonboy (#92) üzenetére


forgonati
őstag

"Tudomásl kell venni, hogy ezért a pénzért nem fog senki csúcsminőséget kapni, csak mindenből közepest."

A baj ezzel az hogy ezért a pénzért viszont van olyan telefon amiben jobb a kamera. Akkor nekik hogy sikerült összehozni? Lásd pl. Xiaomi Note 3 Pro (az EU variáns B20-al). Senki nem mondta hogy ennyiért csúcs kamera legyen. Csak annyi, hogy legyen egy szint. És a konkurencia már tud jobbat ennyiért.

"Az én véleményem szerint egy hobbifotósnak tökéletesen elég egy ilyen tökéletlen képet készítő készülék"

Én is maximum hobbifotós vagyok, de lehet hogy még az sem. És engem mégsem elégit ki az ilyen minőségű fotó. Főleg nem ennyi pénzért. És szerintem hozzám hasonlóan sokakat nem. De ebből is látszik hogy az igények eltérőek. Eszerint neked csak ekkorák az igényeid a kamerával szemben. Ennyi.

"Tizenéve egy barátom kb. 100 e-ért vett egy 3.2 Mp-es fényképezőt, nagyon tudott örülni neki és ELÉGEDETT volt+akkor az a képminőség elég volt újságba betenni"

Az a helyzet hogy az én ezer éves Nikon Coolpix 3700-am ami valahol a fiók alján pihen, és az is csak 3,2 Mp, garantáltan szebb szinekkel dolgozik, messze jobb a dinamikája, stb. És annak a 3,2 Mp-s képeire még ma is sokkal jobb ránézni mint ennek a telefonnak a 13 Mp-s képeire. Ha csak aközt a Nikon közt meg eközt a telefon közt választhatnék hogy mivel fotózzak szivesebben, még most is inkább 100x az kéne. Nevetséges vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#95) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

Nem túl vicces. A telefon sem... Ugyanaz más bőrben..

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#97) tysonboy válasza forgonati (#94) üzenetére


tysonboy
csendes tag

"Hagyjuk már ezt a süket szöveget, minden kínai telefon topikjában akad egy-egy user aki elsüti ezt, megindokolandó hogy miért olyan fos a kamera minősége, meg hogy miért is nem fontos neki a kamera egy telefonban. Vicc."

Kedves Forgonati!

Azt észrevetted már, hogy minden kínai topikban (és másban is) akad egy-egy user, aki folyamatosan fikázza az adott terméket, függetlenül attól, hogy jó vagy rossz-e?
Akik nem tudnak elmenni csak úgy a dolgok mellett, akiknek mindenképpen kommentálni kell az eseményeket.
Biztosan ingerszegény környezetben élnek..dehát vannak ilyenek is :D
Ismered a fajtáját gondolom:
- szép-szép ez a nő, de felszaladt a szem a harisnyáján

De persze a Desperado című fílmből idézve: " sok rosszarcú ember van a környéken, de a jelenlévők mind fasza, rendes emberek". :D

(#98) no more válasza tysonboy (#97) üzenetére


no more
addikt

Azt észrevetted már, hogy minden kínai topikban (és másban is) akad egy-egy user, aki folyamatosan fikázza az adott terméket, függetlenül attól, hogy jó vagy rossz-e?

Szerintem nézz be egy Xiaomi, vagy Meizu topicba, meg fogsz lepődni.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#99) forgonati válasza tysonboy (#97) üzenetére


forgonati
őstag

Akik nem tudnak elmenni csak úgy a dolgok mellett, akiknek mindenképpen kommentálni kell az eseményeket.

Lásd a saját kommentedet. Te sem tudtad megállni, pedig elmehettél volna mellette, hisz nem neked szólt.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#100) simonzé


simonzé
addikt

Az azért megvan, hogy a telefon neve nem egy "űrbéli név", hanem egy római isten neve, mint az összes eddigi Vernee telefoné?
Kár hogy ezt a tuti nevet egy elég gyenge telefon kapta...

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.