Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) dkess válasza koby11h (#16) üzenetére


dkess
őstag

Teljes mértékben igazad adok. Ahogy írtam is teljesen elképzelhetetlennek tartom így 2019 -ben, hogy bárkinek több kelljen, mint 10 Mbit/s half duplex koax alapokon. Sőt már ezt is felesleges urizálásnak tartom, amit semmilyen területen nem lehet kihasználni ... Ja nem.

Amennyiben nem jöttek volna ki eszközök ennél többre, akkor persze nem is hiányoznának. Persze először drágák voltak, de egy-két(/néhány) év alatt mindig megfizethető árban is jöttek az újabb technológiákra az eszközök. Ki emlékszik arra, hogy a soros/párhuzamos portoktól (akár "LAN" partykat alapul véve - azaz SOHO környezet, mondjuk 90 -es évek vége) mennyi idő is kellett a gigabit általános elterjedéséig? Nagyságrendileg egy évtized és ez alatt mondjuk 3 nagyságrend gyorsulás. Az ezt követő bő egy évtizedet követően ott tartunk, hogy a gyakorlatban SOHO környezetben - értelmezhető áron - még 2.5 Gbit/s sincs (ez 2,5X szorzó lenne).

Időközben ahogy írtam minden elhúzott már mellette SSD -k, a 5400 RPM -es HDD -k, WiFi, mobilinternet, vezetékes internetnél is komoly korlátozó tényező (ld. Digi is megállt itt vagy a T 2*1 Gbit -es netjét stb.), USB ésatöbbi ésatöbbi. Már minden ellépett erről az 1 Gbit/s -ről - csak a otthoni vezetékes hálózatok terén megy ez a helybetopi.

Azt is értem, hogy akinek kell az otthonra használtan selejtezett optikai 10 Gbit -es hálót aplikál meg épített NAS -okkal szórakoztatja magát stb. Azzal is egyetértek, hogy ilyen adapterek nem ideális megoldás. Sőt tulajdonképpen az emlegetett kényszerhelyzet "torszülöttje" ez is. Azt is értem, hogy ez valakinek nem kell, sőt akár a villamos áramot is csak hóbortnak gondolja - ugyanakkor fogadjuk el, ha valaki nem tartja "kívánatosnak" ezt a szituációt ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.