Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) #04824576 válasza LamerGyuri (#4) üzenetére


#04824576
törölt tag

Sztem azt ne gondoljuk, hogy egy ekkora cég nem tudott az esetleges hibalehetőségekről, és potenciális sebezhetőségekről. Vszínűleg szándékosan áldozták be a biztonságot a sebességért, hogy megtarthassák az előnyüket. Nem egy cikk volt róla, hogy lefizették a sebezhetőségek megtalálóit, hogy hallgassanak róla. Mert megtehetik, van elég pénzük.

Csak mikor elkezdtek sorra kijönni a Spectre és Meltdown sebezhetőségekről az infók, és elindult a lavina, akkor váltottak stratégiát. Ma már elismerik a sebezhetőségeket, és foltozzák őket, csak benyögik a "válasszon a user, hogy biztonság, vagy sebesség" dumát.

A gond az, hogy sok emberbe annyira beleivódott, hogy az Intel az Isten, hogy ez nem is zavarja őket. Pedig ha objektíven átgondolod, gyakorlatilag ugyanakkora biztonsági szintnél, és ugyanazon az áron az AMD sokkal jobbat kínál. És egyre jobban úgy tűnik, hogy nem is csak a ZEN magokkal. Ahogy egyre foltozzák az Intel procikban a hibákat, közeledik a teljesítményük az Athlonokéhoz.

Ebben am az a vicces, hogy még csak nem is a sebezhetőségek megjelenése tett be az Intelnek. Nekem egyenlőre jelenleg is Inteles gépem van, mindig az volt, de sokszor előfordul, hogy szívok vele, főleg szoftveres oldalon. Rengetegszer akad probléma leginkább a VGA driverekkel.

Én nem kívánom sírba az Intelt, de azért illene végre megtörnie a hatalmának, és olyan szintre kerülnie eladásokban, ahova való. Már csak azért is, mert az AMD-ben viszont látszólag rengeteg potenciál van még, de a fejlesztésekhez pénz kell, és nekik meg az az, ami nem nagyon van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.