Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) szab.tam válasza Engineer086 (#550) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. :))

beszéltem valakivel, aki már hallot olyanról, aki már látott egyet a múlt évezredben....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#552) zolee5016


zolee5016
őstag

Evolució the end

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#553) Ramses07 válasza zolee5016 (#552) üzenetére


Ramses07
Modder

Nem rossz!:) Kicsit loptam tőled egy kis ötletet, ha nem gond... :B Megtetszett az a rácsos megoldás amit a vinyók mögé csináltál és én is úgy csináltam meg, csak nem ilyen lemezből, hanem méhsejtből....Nemrég lecseréltem a cuccokat a gépben és a régi elrendezésben nem fért el semmi úgy ahogy a régiben, ezért átépítés lett belőle.....
Íme néhány előkészület:STRIKE-X VOL.2

Jövő7en jövök a fotókkal:)

Life is short, ride hard!

(#554) zolee5016 válasza Ramses07 (#553) üzenetére


zolee5016
őstag

Pont erre való a fórum :K Látom a kábelelvezető nyilás hiányát neked is vágni kellett...Ezt a részét elhanyagolták rendesen Valahogy bírom ezt a házat még a hibái ellenére is...

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#555) Ramses07 válasza zolee5016 (#554) üzenetére


Ramses07
Modder

Igen, ez szerintem is nagy hiba benne. A régi belsővel is kábelcsatornát kellet csinálnom, ami persze ennél sem maradt el... :K CSak itt a tápot és a HDD, ODD burkolatot fogja közre...

Valakit nem érdekel egy jó kis nem mai hűtő??zalman :)

[ Szerkesztve ]

Life is short, ride hard!

(#556) Moddingboy


Moddingboy
Modder

Ramses07 - Szépen haladsz! :K

zolee5016 - Tetszik! (főleg az egérpad :D )

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#557) Engineer086 válasza zolee5016 (#552) üzenetére


Engineer086
Modder

Az első képnél kikerekedett a szeme, de a végén megnyugodtam :) Ötletes a táp kitelepjtése a házból. :R

Ramses07: A te házad is szépen formálódik :C

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#558) Ramses07 válasza Engineer086 (#557) üzenetére


Ramses07
Modder

Köszi! :R

Life is short, ride hard!

(#559) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

Véleményetekre volnék kíváncsi, az alaplaphoz a kivezetéseket úgy gondoltam. Hogy a vízhűtéshez használható ( legalábbis annak vettem) átvezető gumikkal oldanám meg.
Illetve a tápnál is, persze ahol nem fér be ott kibökve és újra betűzve a kábeleket.
Hogy nézne ki szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#560) DiceBlade válasza intercooler (#559) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

8 pineshez jól néz ki, de a 24eshez inkább egy hosszúkás kellene szerintem, hogy ne akadjanak össze a kábelek

(#561) intercooler válasza DiceBlade (#560) üzenetére


intercooler
őstag

Hogy érted hogy akadjanak? Szálakat szépen kihúzva gondoltam hogy ne legyen tekeredés, erre gondoltál?

(#562) DiceBlade válasza intercooler (#561) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

igen
és szerintem szebb ha egyenesen állnak a szálak
mint pl. itt

(#563) intercooler válasza DiceBlade (#562) üzenetére


intercooler
őstag

:U szép ;]

(#564) intercooler válasza DiceBlade (#562) üzenetére


intercooler
őstag

Végülis igazad van, jobban nézne ki.

De akkor viszont valami ilyesmivel kellene [link] Lehet ilyet valahol kapni itthon, és persze ne arany árban legyen!

(#565) blasko92 válasza intercooler (#564) üzenetére


blasko92
őstag

Nem lehet kapni sehol.... Ahol meg lehet, ott mint látod annyit kérnek érte, amennyit nem szégyellnek....

A legjobb megoldás, ha saját magadnak csinálsz egyet vastagabb gumiszalagból, esetleg belső gumiból :R

(#566) intercooler válasza blasko92 (#565) üzenetére


intercooler
őstag

Valahogy sejtettem :W olyat nem szeretnék csinálni :(
Szerinted is hülyén nézne ki úgy?

Na és akkor az milyen lenne ha 2 kisebb gumigyűrű lenne, és 2 részre osztva 12-12 vezeték? :U és így nem olyan összenyomott

[ Szerkesztve ]

(#567) blasko92 válasza intercooler (#566) üzenetére


blasko92
őstag

És ha kivágod azt az ovális lyukat, aztán gumi élszegőt húzol a lemez szélére?
Ugyan úgy nézne ki, mint az a gumigyűrű. Csíkban lehet venni, Neked csak méretre kell vágnod, és behelyezni.

De belső gumiból is lehet csinálni szépet. Csak a lemez túloldalán kell elhelyezni. :K

Gumi élszegőt pedig Wasquez kollégánál lehet venni

[ Szerkesztve ]

(#568) intercooler válasza blasko92 (#567) üzenetére


intercooler
őstag

Még nem tudom :( gumi élszegőt én is tudok szerezni, de akkor ott van a toldás helye.

Így gondoltam:

A 2 gyűrű pont olyan széles mint a csatlakozó.

Szerintem mindenképp jobb megoldás, mint csak 1 be :D

[ Szerkesztve ]

(#569) blasko92 válasza intercooler (#568) üzenetére


blasko92
őstag

Annyira nem nagyon látszik az illesztés, ha pontosan vágod :)

Nem rossz ez a megoldás sem.
Én mondjuk tuti olyan megoldást keresnék, amin a csatlakozót át lehet bújtatni. Így az esetleges cserénél nem kell megint szétkapni :D

(#570) intercooler válasza blasko92 (#569) üzenetére


intercooler
őstag

Ez csak toldó, szal onnan az életben nem kell kiszedni ;]

(#571) blasko92 válasza intercooler (#570) üzenetére


blasko92
őstag

Tudom, hogy csak hosszabbító :P Nekem is ilyen fehér Bitfenix volt :D

(#572) DiceBlade válasza intercooler (#568) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

ha az alaplaphoz közelebbi részénél toldod akkor a kábel eltakarja
de ez a 2es megoldás is jól néz ki

(#573) intercooler


intercooler
őstag

Van még 1 elvetemült ötletem ;]

és szálanként :U

(#574) blasko92 válasza intercooler (#573) üzenetére


blasko92
őstag

Akkor már inkább rövidítsed le a kábelt, és az anya csatit építsed bele az alaplapi tálcába :U

A tápkábelt meg csak bedugod

(#575) becsitibi válasza intercooler (#568) üzenetére


becsitibi
senior tag

Én nem sz@roznék ilyen gumi élvédőkkel,max cső átvezetőnek jók azok,de hát annyi ember,megannyi szokás,nekem inkább az a véleményem,hogy vágd ki a lemezt,az alá rakj plexit ami élvilágitva van,de ez csak az én véleményem. ;)

(#576) Ramses07 válasza intercooler (#573) üzenetére


Ramses07
Modder

Szerintem sem jók ezek erre a célra..Egyetértek becsitibi-vel :K
Vágj nagyobb lyukat és használj élvédőt.

[ Szerkesztve ]

Life is short, ride hard!

(#577) intercooler


intercooler
őstag

Köszönöm mindenkinek :R

A gumiról lemondtam, csak a táp-ból kijövők-et húzom át azon ;]

A másik kérdésem az lenne hogy 1 ilyen csavart: M 3 x 6-os

Be tudom vajon úgy süllyeszteni a ház hátuljába (1mm acél azt hiszem) hogy nem lóg ki? :U

[ Szerkesztve ]

(#578) Bari válasza intercooler (#577) üzenetére


Bari
Modder

Be lehet süllyeszteni kérdés, hogy milyen szerszámokkal rendelkezel a művelethez.
Én így csinálnám:
Gyors szorítóval egy keményfa darabot fogatnék a leendő furathoz a lemez túlsó oldalára. Kifúrnám a csavar átmérőjével a furatot és süllyesztő fúróval besüllyeszteném. A keményfa darab (tölgy, akác, bükk) azért szükséges, hogy a süllyesztő fúró ne ovális furatot készítsen a vékony lemezben, megvezeti a fúróhegyet.
Süllyesztő fúró hiányában is megoldható a besüllyesztés, egy legalább a csavar fejével megegyező vagy nagyobb átmérőjű fúrószárral. A fa alátámasztás is is segíti a műveletet. Ebben az esetben viszont számolni kell vele, hogy a használt fúrónak több mint valószínű, hogy az élszöge nem fog megegyezni a csavar fejének szögével, igaz ez az 1mm-es lemezben nem jelent problémát, inkább vastagabb anyagoknál okozhat 'kinézetbeni problémát'. Továbbá figyelni kell, hogy a fúrószár ne tudjon a lemezbe hirtelen belekapni és teljesen átszakítani a lemezt, ha teheted használj süllyesztőfúrót.

Üdv: Bari

(#579) intercooler válasza Bari (#578) üzenetére


intercooler
őstag

Nagyon köszönöm :R És mindjárt le is írtad hogy kell :C

Mert az gondoltam hogy van a ház hátuljában 1 takaró lemezt amit csináltam +ban [link]

Hogy ezt úgy rögzíteném: a két lemez közé jönne ilyen 8mm-es távtartó:

És akkor innen-onnan a süllyesztett fejű csavarokkal (persze ezek belesznek majd gittelve) oldanám meg. A lemezek között meg elfér a venti kábele, meg a tartály világításához is.
+ még arra is gondoltam ha jól betudom süllyeszteni akkor a popszegecseket is lecserélem, s így a hátulja is sima lesz :))

Nekem nincs ilyen fúrom, de ahol melózok van. Az nem számít hogy mekkora? mert ahogy emlékszem elég nagy.

[ Szerkesztve ]

(#580) psycho18


psycho18
tag

Elkészültem a ledek bekötésével, egy duplakapcsolóra két külön körre kötöttem be a ledeket: az egyik az alaplap alatt és a HDD-k mögött van míg a második kör a ODD tartó és a CPU box alatt lesz.

(#581) Zoli54213 válasza psycho18 (#580) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Először is gratula, nagyon tetszik a munkád! :)
Nézegettem a képeidet, és látom te lefestetted a ventilátort is. Ha festeném őket azok a Noctua NH-D14-es CPU hűtőm ventijei lennének. Azt hallottam, hogy ha a lapátokat lefestem akkor lehet hogy ütni fog, ha nem egyenletesen fújom rá a festéket. Ilyen lehetséges? Vagy nyugodtan festhetem? Előre is köszi a választ! :)

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#582) blasko92 válasza Zoli54213 (#581) üzenetére


blasko92
őstag

Ha nem egyenletesen fújod le a ventit, akkor kiegyensúlyozatlan lesz, és valóban ütni fog.
Mint pl. autók kereke, amikor kiegyensúlyozatlan. :R

(#583) Zoli54213 válasza blasko92 (#582) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Te hogy csinálnád mondjuk akkor a ventilátorfestést? :) Szeretném lefesteni, csak így nem merek belekezdeni nehogy elrontsam...

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#584) blasko92 válasza Zoli54213 (#583) üzenetére


blasko92
őstag

Én még nem csináltam ilyesmit. De ugyan úgy, mint másnál. Több vékonyabb rétegben, hogy ne folyjon meg. A propelleren ugye nem nagyon van sík felület, úgyhogy különösen oda kell figyelni, és egyenletesen kell fújni.

Függőleges helyzetben talán könnyebb, vagy pedig fújás közben forgatod, hogy ne csak egy irányból (ahonnan állsz vele szemben) kapja a festéket.

(#585) Bari válasza intercooler (#579) üzenetére


Bari
Modder

Nagyon jó ötlet , kíváncsi leszek a kész állapotra.
Arra figyelj a vékony lemez miatt, hogy ha kicsit is túl fúrod átszakad a csavar feje a lemezen. A házon furkálás előtt egy hasonló lemezen, vagy donor számítógép házon tegyél pár próbát, hogy biztosan sikerüljön a művelet.
A süllyesztő fúró mérete csak annyiban számít,hogy a kereszt élnek (a fúrószár hegyén keresztben található él, kisebbnek kell lennie mint a kiinduló furat átmérője, hogy bele tudjon kapni az anyagba. Ha a 3mm-es furat átmérőtől nagyobb, akkor nem fogod tudni használni.
Sajnos ezek a süllyesztő fúrók készletben elég drágák, én egy lidl akcióban fogtam ki egy 5db-os készletet talán 4e ft-ért, az ára ellenére nagyon jól használható.

Üdv: Bari

(#586) intercooler válasza Bari (#585) üzenetére


intercooler
őstag

Kösz :R

Még arra gondoltam hogy ugye gittelve lesz, azt milyen vastagon lehet felvinni? Gondolom 1-2 mm simán. Akkor az sem baj ha 1 kicsit kiáll :U

(#587) Bari válasza intercooler (#586) üzenetére


Bari
Modder

1-2mm simán, de ha több rétegben viszed fel akár vastagabb is lehet. Vastagabb rétegben viszont a lemez mozgatásakor hajlamos lesz megrepedni és elválni a felületről, javítás előtt mindenképp csiszold fel 320-as csiszolópapírral a lemezt, hogy tudjon jól tapadni a javítókitt, és fontos a zsírtalanítás is, amit hígítós áttörléssel lehet megoldani, azzal portalanítod is.

Üdv: Bari

(#588) blasko92 válasza Bari (#587) üzenetére


blasko92
őstag

De ha behúzza a csavarok fejét gittel, és majd meghúzza a csavart, akkor nem fog eltörni a gittelés, és elforogni a csavar? :F

(#589) intercooler válasza blasko92 (#588) üzenetére


intercooler
őstag

Az előre meg lesz húzva a lap nem lesz kiszedve onnan soha :N illetve csavarrögzítő ragasztót is fogok alkalmazni ;) a vezetékeknek meg berakok valami csövet, azt is odaragasztom. És ezekbe lehet majd befűzni a vezetékeket. Mint a falba a gégecső ;]

[ Szerkesztve ]

(#590) Bari válasza blasko92 (#588) üzenetére


Bari
Modder

Gondolom csak a látható helyen lévő csavarokat fogja eltüntetni, hogy a másik oldalról bontható legyen, és a lemez eltávolításával hozzá férjen az alatta lévő dolgokhoz, de ezt majd intercooler leírja nekünk, én legalábbis ezt vettem ki a szavaiból.
Ha a csavar rendesen meg van húzva, a másik oldalról történő rögzítéskor nem sok esélye van megfordulnia az anyagban, ezt a javítókitt is nehezíti. Szerintem nem lesz vele gond, de majd ha elkészült kiderül az első szerelésekkor. Esetleg a csavart lehet rögzíteni a menetes távtartóban menetrögzítővel, de pillanatragasztó is megteszi.

Üdv: Bari

(#591) intercooler válasza Bari (#590) üzenetére


intercooler
őstag

Feljebb leírtam ;) Szerintetek?

(#592) Bari Na igen :D

Ebben az esetben csak 1 problem lehet, a vga "lemeze" úgye behajlik :U

[ Szerkesztve ]

(#592) Bari válasza intercooler (#591) üzenetére


Bari
Modder

Teljesen érthető, de mikor nekikezdem írni a hozzászólásomat a Tiéd még nem volt meg :D

Szerk:
Én ha magamnak csinálnék ilyet, kiszerelhetőre készíteném a lemezt, a házhoz rögzítő csavarokat meg olyan helyekre tenném ami alap esetben nem látható. De nem vagyunk egyformák és egy így van jól :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Bari

(#593) intercooler válasza Bari (#592) üzenetére


intercooler
őstag

De nem vagyunk egyformák és ez így van jól

Pontosan :K Mert akkor minden mod egyforma lenne ;] :))

Így fest most hátulról [link] .

[ Szerkesztve ]

(#594) Zoli54213 válasza blasko92 (#584) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Köszönöm szépen! :)

-------------------------------------------------------------------------------

De kíváncsian várom egy ilyenben jártas ember véleményét/válaszát is (Noctua NH-D14 ventilfestés ha valaki nem olvasna vissza) :)

[ Szerkesztve ]

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#595) Engineer086 válasza Zoli54213 (#594) üzenetére


Engineer086
Modder

Én még nem festettem ventilapátot, de csak ugyanazt tudom mondani, mint blasko, ha több, egyenletes, vékony rétegben viszed fel a festékréteget, akkor semmi egyensúlyvesztés nem fog fennállni. :)

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#596) Zoli54213 válasza Engineer086 (#595) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Jó, majd akkor megpróbálom legjobb tudásom szerint fújni :)

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#597) psycho18 válasza Zoli54213 (#581) üzenetére


psycho18
tag

Köszönöm :)
Igen lehetséges. A festés nekem nem elsőre sikerült, az első réteget lemostam festékoldóva mert helyenként nem tapadt meg a lapátokon a festé(pedig festés előtt megcsiszoltam és zsírtalanítottam is). Másodszor már nem kapkodtam el a festést kb 8-10 nagyon vékony réteggel értem el a végleges bevonatot, így szép egyenletesre sikerült, nem vettem észre a festés után zakatolást vagy kopogást a ventin.

(#598) Ramses07 válasza psycho18 (#597) üzenetére


Ramses07
Modder

Ha jó minőségű festékkel dolgozol elég 2-3 réteg is. Szépen rátapad már az első réteg is. Már sokféle festékkel dolgoztam és szvsz a legjobb festék a veryvell:)
Bár hátránya, hogy nem sok helyen lehet kapni és kevés a színválasztéka is...:( De tökéletesen fed.

Life is short, ride hard!

(#599) Zoli54213 válasza Ramses07 (#598) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Nekem pont olyan van, azzal festek én is :) Az összes munkám azzal van :)

Gépház festés
Xbox 360 és kontroller

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#600) Ramses07 válasza Zoli54213 (#599) üzenetére


Ramses07
Modder

Már néztem a képeidet nagyon jó lett a festés!! :C Lassan jövök én is új képekkel, de még odébb van...
SRIKE-X Vol.2

Life is short, ride hard!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.