Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Engineer086 válasza LLKobe (#200) üzenetére


Engineer086
Modder

Pont ezt az érvet hagytam ki az én válaszomból....hogy így még véletlenül se karcolod össze a ház oldalát.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#202) LLKobe válasza Engineer086 (#201) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen gondoltam :K Ezt a verziót preferrálnám én is, ezzel csak az a baj, hogy logo-nak vannak apró részei, a ház oldala pedig nem sík, vannak benne ívek gyárilag, így a felragasztott papír tuti elállna, és úgy nem tudom hogy lehetne fújni.

Akkor az alapozást kihagyhatom? Egy réteg elég lesz vajon (fekete alapra fújok fehéret ugye...)? Ezek a festékek mennyire sűrűek? Csak mert ha a háló szemei közt összeáll az szarul fog festeni...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#203) Engineer086 válasza LLKobe (#202) üzenetére


Engineer086
Modder

Érdemes kicsit felcsiszolni a felületet és arra festeni. Nem kell durva papírral, valami finomabb is elég (pl: 200-as). A festést pedig legalább kettő - és ami fontos - vékony rétegnen végezd el, elkerülve a megfolyást. A háló lyukait nem fogja eltakarni a festés, hacsak vödörrel nem öntöd a festéket rá :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#204) LLKobe válasza Engineer086 (#203) üzenetére


LLKobe
veterán

:R Vasárnap neki is megyek a témának, és jövök majd a képekkel :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#205) Engineer086 válasza LLKobe (#204) üzenetére


Engineer086
Modder

Sok szerencsét hozzá:) Várjuk a képeket!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#206) beteg


beteg
őstag

Tudtok segíteni abban, hogy a 24 pin-es alaplapi tápcsatin, a negyedik kábelt, ami dupla, hogy lehet máskép bekötni? Vagy annak mindenkép két kábelből kell állnia?

Csak futni kell!

(#207) radi8tor válasza beteg (#206) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az át van kötve a csatlakozónál?
Ha az átkötés nem tetszik neked, akkor vezesd ki közvetlenül a PSU-ból.

⭐ Stella

(#208) jones965 válasza beteg (#206) üzenetére


jones965
Modder

Gondolom a narancs színű kábelre gondolsz, már ha színezett a vezetékelésed.
A 3,3V -os ágról van szó, és a terhelés elosztás miatt dupla.

(#209) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

4 helyre
Egy régi Codegen házból indultam ki, frissítettem a galériát
Bár már kicsit tovább haladtam, ezek a legfrissebb képek
Valószínűleg kívül fekete, alaplapi tálca és 5,25"ös helyek fehérek lesznek
Ötletek kritikák jöhetnek
picasaweb galéria

[ Szerkesztve ]

(#210) beteg válasza DiceBlade (#209) üzenetére


beteg
őstag

Én nem olyan típus vagyok, aki mindenbe beleköt, de azért amit Te csinálsz, hogy négy topikba beteszed ugyan azt a hsz-t, már nemek is sok! Értelmetlen, zavaró és biztos vagyok benne, hogy a az elvek is tiltják.
Nem te vagy az egyetlen, ne vedd magadra, de én most írok a modiknak, hogy ezt a jelenséget legyenek szívesek szorítsák vissza!

Csak futni kell!

(#211) DiceBlade válasza beteg (#210) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

más a közönsége a 4 topiknak, de ha szerinted ez túlzás akkor rádbízom hogy írsz-e a moderátoroknak

(#212) szab.tam válasza beteg (#210) üzenetére


szab.tam
nagyúr

(részben) más a közönség. miért fáj neked, ha pl. a barkács, hogyan néznek ki a gépeink, és ebbe a topicba is bekerül?

én is be szoktam rakni 2-3 helyre, ha topic on. pláne, ha tanulsággal, esetleg felhasználható ötlettel is bír...

szerk:
az meg külön szép, hogy nemtetszésedet inkább privátban nyomod a moderátoroknak, nehogy látszódjon ott az álláspontod, nehogy lehessen rá rögtön ott a moderátorok felé ellenvéleménnyel élni.
ejj... :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#213) beteg válasza szab.tam (#212) üzenetére


beteg
őstag

mert a topikok témája közel azonos, sokan vagyunk, akik mindet figyelik, ezért értelmetlennek tartom
emellett ha figyelek egy témát, nekem zavaró, ha nem egy helyen, hanem több topikra szétbontva van kitárgyalva.
írok modinak és megkérdezem, hogy ez mennyire szabályos. ha az, belenyugszom, ha nem, megkérem, hogy terelje egy helyre az ilyeneket.
:R

Csak futni kell!

(#214) szab.tam válasza beteg (#213) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. :)

nem értünk egyet, de bocs, nem akartam veszekedni.
:B

igazából bloba kéen ezeet önteni, de ahhoz többen lusták vagyunk. pláne, annak nagyobb a tehetetlensége. az ember a napi bütyköléseire szeret azonnali reakciót. ma is fabrikáltam. feldobom, mert jó vissaznézni, és meghallgatni a holnapi ügyködésre az ötleteket.
de a logout-on inkább cikket ír az ember. más....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#215) LLKobe válasza Engineer086 (#203) üzenetére


LLKobe
veterán

Hmm, az a felcsiszolás szerinted feltétlenül szükséges? Csak mert a kivágott maszkolószalag mentén nem egy életbiztosítás csiszolni :U

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#216) blasko92 válasza LLKobe (#215) üzenetére


blasko92
őstag

Felvázolod nagy vonalakban (de úgy, hogy ne menj túl a tényleges kontúrvonalon, inkább maradjon a szélein felcsiszolatlan rész) a logo-t, és azelőtt csiszolod meg, hogy felragasztanád a maszkolószalagot.

(#217) LLKobe válasza blasko92 (#216) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi:) Csak egy dobásom van, uh nagyon át akarom gondolni :D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#218) blasko92 válasza LLKobe (#217) üzenetére


blasko92
őstag

Akkor csináld azt, hogy kinyomtatsz egy sablont a tényleges alakzatról 1:1-es méretarányban, kivágod azokat a részeket, amiket festeni szeretnél, ráhelyezed az oldallapra, oda ahova szeretnéd a mintát, körberajzolod, és máris meglesz, hogy hol kell felcsiszolnod.

Miután ez megvan, felragasztod a maszkoló szalagot, és erre akár rá is ragaszthatod a már kivágott mintát és pengével körbe is vághatod, így nem kell azzal vesződni, hogy körberajzolod, aztán esetleg elmozdul.

(#219) LLKobe válasza blasko92 (#218) üzenetére


LLKobe
veterán

Nájsz ötlet, ezt fogom csinálni :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#220) psycho18


psycho18
tag

Az elmult pár napban volt egy kis időm és folyattam a moddolást :)
A ház elejéből kivágtam egy rész ahová majd 2 venti fog kerülni. Készítettem egy új HDD tartót amin gumibakokra fogom ültetni a vinyóhat, hogy ne rezonáljon be tőlük az egész ház. Mivel az előlap nagyon nem tetszet ezért úgy döntöttem, hogy készítek egy új előlapot. A régi előlap egy részét levágtam és maradt egy keret. Erre a keretre fogattam fel csavarokkal az alulemezt. Az új előlapon 2 venti egy Card Reader és egy ODD kapott helyet. A bekapcs és reset vandálbiztos gombok lesznek (ezeket még nem sikerült beszereznem) és hozzájuk hasonló tokba kerülnek majd a ledek is. A pontos méreteiket még nem tudom ezért nincsenek még kifurva az elólapon.
Véleményetek? Jöhet hideg, meleg :D

(#221) LLKobe válasza psycho18 (#220) üzenetére


LLKobe
veterán

Frankó, csak így tovább, várjuk a folytatást:) Én ma megvettem a festéket a vasárnapi logo festéshez. Fényes, fehér, Very Well márka. Csak ilyen volt a lokális festékellátó egységben.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#222) blasko92 válasza LLKobe (#221) üzenetére


blasko92
őstag

Hujujj, az a híres very well. Akkor ahhoz tényleg fel kell csiszolni a felületet.
Nagyon gyengusz festék. Én is azzal festettem az előző dragonomat, de már olyan, mintha nem is lett volna lefestve. Könnyen sérül. Igaz nem volt neki előre lealapozva a felület, de meg volt csiszolva, és még így sem tapadt rendesen. Nekem sajnos csak rossz tapasztalatom van vele :\

(#223) Engineer086 válasza psycho18 (#220) üzenetére


Engineer086
Modder

Röviden-tömören: Tetszik! Az előlap átalakítása egyszerű, de nagyszerű, kiváncsi leszek a továbbiakra!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#224) szab.tam válasza psycho18 (#220) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hideget, meleget.
melegnek itt van ez...

hidegnek: alakul, jó lesz ez. :C
kör kiflexelése. konkrétan hogyan csináltad? (tudom, hülye kérdés.) apránként beforogva, a tárcsát nem túlnyomva, azaz pont érintőlegesen? és nem törtél egyet sem?

(#221) ll-kobe
kicsit avétos, de hát sok csecsemő jár ide, akinek új lehet:
Very Well, azzal a kis kezivell...
:U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#225) LLKobe válasza blasko92 (#222) üzenetére


LLKobe
veterán

Frankó... Akkor nem hagyom ki a csiszolást. Apropó: fújás előtt mivel kell zsírtalanítani/tisztítani a felületet?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#226) Engineer086 válasza LLKobe (#225) üzenetére


Engineer086
Modder

Gyógyszertárból kapható x %os alkohol, hígító, esetleg alkoholos ablaktisztító is megteszi. :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#227) LLKobe válasza Engineer086 (#226) üzenetére


LLKobe
veterán

Higító van itthon. Nitro vagy lakkhigító? :B

Na ki lett addikt? :B :C

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#228) psycho18 válasza szab.tam (#224) üzenetére


psycho18
tag

"melegnek itt van ez..."
:D
Első lépésben kb 30-45 fokos szögben tartva a flexet az ívtől 1-2 mm-re apránként beforogva körbecsiszoltam majd 2. lépésben majdnem merőlegesen a lemezre apránként mélyítettem a vájatot, 3. lépében a lemez hátoldalán megismételtem az első lépést. Végül pedig kézi reszelővel tökéletesítetem a kört. Korongot nem törtem, nem nyomtam nagyon inkább hagytam hogy a saját súlya vigye, de így elég időigényes volt a vágás :)

(#229) blasko92 válasza psycho18 (#228) üzenetére


blasko92
őstag

Ezen az oldallapon én is flexxel vágtam ki az íveket is. Én is megdöntve, és apránként mentem át rajta, csak nekem nem kellett a túloldalon is megismételni a vágást, mert simán átvitte az 1,5-ös lemezt.

Bár én inkább kopott, kis rádiuszú korongot használtam a kicsi ívekhez. Utána nekem is jött a reszelő.

(#230) szab.tam válasza psycho18 (#228) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. így világos. csak hogy tudjam, hogyan kell nekiállnom, ha valami hasonlót akarok. (igaz, nem valószínű, hogy ne egyenes vágás kelljen, de nem tudni..)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#231) Engineer086


Engineer086
Modder

Én ezzel a szépséggel kívánok jó éjszakát!
A végleges képek az oldal közepe táján. Erősen ajánlott a teljes blogot végiglapozni!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#232) LLKobe


LLKobe
veterán

Maszkolás kész, a festést holnapra hagyom, megvárom a napsütést:)

Viszont a csiszolás elmarad, így már esélytelen, szanaszét tépném a maszkolószalagot.
Meglátjuk milyen lesz:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#233) blasko92 válasza LLKobe (#232) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem jobban jársz, ha az egész oldallapot letakarod, mondjuk újságpapírral, így megkímélheted Magad egy erős fejfájástól. Szeret az a szórt festék szanaszét szállni.

Várom a végeredményt :K

Egyébként nagyon jó lett a maszkolás. :R Milyen pengével vágtad körbe? Sima sniccerrel, vagy speckó szikével?

[ Szerkesztve ]

(#234) Moddingboy válasza LLKobe (#232) üzenetére


Moddingboy
Modder

Ügyesen kivágtad a mintát viszont fogadd meg blasko92 tanácsát és takard le az oldallapot, mert könnyen juthat oda is a festékből ahova nem szeretnéd. Sok sikert, várom a képeket! :)

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#235) LLKobe válasza blasko92 (#233) üzenetére


LLKobe
veterán

Természetesen le lesz maszkolva az egész oldallap, a festeni kivánt részt kivéve:) Csak így könnyebb pakolgatni holnapig:)
Sima PVC vágóval csináltam.

Viszont van egy dilemmám: most leragasztottam maszkolószalaggal a rács másik oldalát is, hogy ott ne menjen szanaszét a festék. Viszont így szerintem meg fog állni a rács lyukaiban a festék, mert tuti több réteg fog kelleni.. (A lyukak olyan 1,5mm átmérőjűek)
Ezt hogy a fenébe oldjam meg? :F

Köszi mindenkinek, remélem frankó lesz :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#236) Moddingboy válasza LLKobe (#235) üzenetére


Moddingboy
Modder

Vigyél fel ~ 3 vékony réteget (a rétegek felvitele közt várjál ~10-15 percet) és nem lesz ott semmi gond :N
Nézd csak én ilyen kis rácsot festettem le szintén 3 réteg ugyanilyen márkájú (csak fekete) festékkel és semmiféle tömődés nem jött létre.

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#237) LLKobe válasza Moddingboy (#236) üzenetére


LLKobe
veterán

És a túloldalát is teliberagasztottad maszkolószalaggal?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#238) Moddingboy válasza LLKobe (#237) üzenetére


Moddingboy
Modder

Csak egy újságpapírra rátettem és úgy festettem, de hidd el, ha ésszel fújod le (tehát nem folyik a felületen a festék), akkor nem lesz gond. ;)

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#239) blasko92 válasza Moddingboy (#238) üzenetére


blasko92
őstag

"A kevesebb néha több" :K

(#240) LLKobe válasza Moddingboy (#238) üzenetére


LLKobe
veterán

Tehát akkor a rács túloldaláról szedjem le a maszkolószalagot?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#241) Moddingboy válasza LLKobe (#240) üzenetére


Moddingboy
Modder

Nyugodtan maradhat... "nagy lukak" ezek ahhoz, hogy pár vékony réteg festéktől eltömődjenek.

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#242) LLKobe


LLKobe
veterán

Fújás ready.

Első réteg:

Második réteg:

Harmadik réteg:

Felkerült még egy negyedik réteg is, sztem ennyi elég is lesz. Most két óra várakozás :B

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#243) LLKobe


LLKobe
veterán

Ezt nem is postoltam, ez a múlt heti munka gyümölcse. A rendszervinyónak csináltam gumis felfogatást, így nem rezgeti be az egész házat, nagyon eredményes művelet volt:

Képminőségért bocs, a fényképezőm nem egy bajnok, és én se nagyon értek hozzá :D De a lényeg látszik.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#244) blasko92 válasza LLKobe (#243) üzenetére


blasko92
őstag

Frankó megoldás! :)

A festés is szép lesz. Grat! :K

(#245) ll-kobe nem baj az, ha az első rétegtől nem lett egyből hófehér. Az alapréteget akkor is megadta neki. Nem az a lényeg, hogy egyből egy vastag réteget felvigyünk, aztán folyjon össze-vissza.

[ Szerkesztve ]

(#245) LLKobe válasza blasko92 (#244) üzenetére


LLKobe
veterán

:R

Az első réteg elég "szellős" lett, túl óvatos voltam :) De a többi réteg már fed rendesen:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#246) Engineer086


Engineer086
Modder

Il-Kobe: Jó lett a festés, kíváncsi leszek, hogy milyen lesz, ha felkerül az oldallap a házra :)
A winyórögzítés is nagyon tetszik! Elárulod, hogy milyen anyagó az a fül, amivel fellógattad a meghajtót?

Szerk: Újraolvasva látom, hogy gumis....esetleg bicikli belső?:)

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#247) LLKobe válasza Engineer086 (#246) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi :R Én is marha kiváncsi vagyok, várom a száradást, aztán teszem is fel az oldallapot.

Hát a gumi kérlek szépen Nagypapám műhelyének mélyéről származik :D Tökéletes alapanyag volt a művelethez, 3-4mm vastag, erős, de nagyon rugalmas. Emlékezete szerint egy lábtörlő alsó gumiborítása volt :DDD

Így kb. 1-2mm mozgástere van a vinyónak, sokkal csendesebb lett. Előtte egy töredezettségmentesítés alkalmával rezgett az egész ház...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#248) Engineer086 válasza LLKobe (#247) üzenetére


Engineer086
Modder

A műhelyek elfeledett sarkaiban, fiókjaiban kincsekre lehet lelni :) NAgyon jó megoldás, engedelmeddel a következő átalakításomnál lehet megvalósítom. :R

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#249) LLKobe válasza Engineer086 (#248) üzenetére


LLKobe
veterán

Csak rajta:)

Uraim, a kész képek, lehúztam a maszkolószalagot, a tűző napon hamar megszáradt:

Első kép

Második kép

Harmadik kép

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#250) LLKobe válasza LLKobe (#249) üzenetére


LLKobe
veterán

Bár egy dologban nem lett jó, az éleknél sok helyen befolyt a festék...
Szerintem az volt a baj hogy a maszkolószalag el volt öregedve, és nem tapadt rendesen, így az éleknél nem lett sajna tökéletes, bár csak közelről nézve szembetűnő.

Ezen a képen látszik miről beszélek, az alsó nyílnál szép egyenes az él, a fentinél meg...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.