Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) jones965 válasza szab.tam (#1096) üzenetére


jones965
Modder

Lesz hozzá elég helyed?
- vagy kérdezhetem így is: neked marad hely a lakásban? :D

(#1102) blasko92 válasza szab.tam (#1085) üzenetére


blasko92
őstag

Ott a fürdőkád :U

(#1103) viperabácsi válasza blasko92 (#1102) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez talán Lord

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1104) szab.tam válasza jones965 (#1101) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én egy elég nehezen betartható fogadalmat tettem: jó darabig saját részre nem faragok semmit, csak akkor, ha elromlik valami.
3 passzív célgép, helyekre bepasszítva, + hűtő teszpad-es konfig.

egyelőre, (még kb. 2 év.), a passzív hűthetőségi határok pontos belövése, koncepciók gyártása, előmarketing célból. (továbbra sem cél az eladás, lényeg, hogy elkészüljenek a hűtők, és valami kirakat szerűségben legyenek.)

csak másnak építek majd. az első 2-3-4 db-ot nem üzleti célból, előfinanszírozással, korlátozott felelősséggel. (maximális kontroll alatt, 0 haszonkulccsal.)
hasznom kizárólag a publikálhatóság, és önreklámra való felhasználhatóság lesz.
nagyon szűk piac, de ahol a rózsaszín hummer is gazdára lel, ott vnnak még fanatikus kretének.

vagy saját finanszírozással, bemutatási céllal. de nem saját felhasználásra.
bútort többet nem tologatok.

a mostani nagy gépemet sem fogom sosem szétszedni. az így fog elavulni, és lesz egy origó, kultikus, muzeális darab... a no. 000. :)

***

ezek kicsit nagy szavaknak tűnnek. (meg nagyképűnek is néha.) az asztalra is keveset tettem le idáig. időben is kb. csak másfél év a tapasztalatom.
de minden passzív hűtéskoncepcióval egyre többet látok. nem korlátoznak termodinamikai előtanulmányok, sem multicégek marketingoszályai. tehát viszonylag szabadon szárnyallhat a fantáziám.
elég sokat kerestem a neten, és még hasonló megoldásokat sem nagyon találok. (a "nagyon" csak az álszerénység miatt került a mondatba, valójában semmilyet.)

***

most egyéb problémák miatt inaktív vagyok, de rengeteg megvalósítandó passzív hűtés elképzelésem van.
pár cikk itt-ott megjelent. ez azért fontos, mert nem tudni, mikor talál meg egy másik fanatikus, aki segít közösen megvalósítani pár elképzelést.
csak hát iszonyatos anyag és munkadíja van egy csúcs konfig hűtés + háznak.
egy 2 cpu + 2*2 gpu-s gép hardverek nélkül kb. 1.5 mft.... :((( (csak a hűtés és a ház. - mások ennyiért kocsit vesznek...) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1105) blasko92 válasza viperabácsi (#1103) üzenetére


blasko92
őstag

Talált, süllyedt :K

(#1106) psycho18


psycho18
tag

Sziasztok
Egy elkészült házat szeretnék bemutatni nektek. Egy régi kisuperált, megsárgult házat szabtam át. Venti hely nagyon kevés volt benne gyárilag ezért vágtam 2 új helyet. Az előlap mögött egy 14-es venti kapott helyet amely beszívja a friss levegőt, hátra pedig egy 9-es kifújó venti került(12-es nem fért be). Az előlap nagyon nem tetszett ezért levágtam és 2 milis plexiből újat készítettem. Az előlapi rács egy leharcolt kombájn szíjvédőjéből készült. Az oldallap mattra csiszolt mintás plexit kapott. A váz matt fekete festést kapott míg az oldallapok és az előlap fehér festést kapott és végezetül még kapott egy kis piros LED világítást is a gép. :)

[ Szerkesztve ]

(#1107) jones965 válasza psycho18 (#1106) üzenetére


jones965
Modder

Ékes bizonyítéka annak, hogy olcsó anyagokból is lehet jót alkotni.
Szépen összehoztad a házat, vannak rajta apró hiányosságok, de összességében dicséret illet.

Mondjuk ha már világítás, akkor szerintem fehér ledek jobban illettek volna az összhatáshoz.

Gratrulálok!

(#1108) psycho18 válasza jones965 (#1107) üzenetére


psycho18
tag

Köszönöm :R
Igen, sztem is jobb lett volna a fehér LED de igyekeztem minél kevesebb pénzből kihozni valamit, ezért az eddig fel nem használt vagy megmaradt anyagokból dolgoztam, a LED szalag is egy előző modból maradt meg és azt használtam fel.

(#1109) blasko92 válasza jones965 (#1107) üzenetére


blasko92
őstag

Kreativitás kérdése az egész. Az meg ugye a modding alapja. Lehet sok pénzed milliós hardverállományra, eszközökre, gépekre, azzal nem biztos sokat érsz.

Számomra ez az etalon.

(#1110) viperabácsi válasza psycho18 (#1106) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szép amit kihoztál abból az olcsó régi házból.
Úgy gondolom sokkal nagyobb örömöt okoz egy saját produktum ,mint egy drága tömegcikk , teletömve drága hardverrel.

(#1109) blasko92 : Már én is nézegettem, DE EBBEN ISZONYAT MENNYI MUNKA VAN!

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1111) viperabácsi válasza szab.tam (#1104) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem lebecsülni akarom a munkádat , de nem látom lét jogosultságát az általad kreált hűtőszörnyeknek.
Egyrészt nagyon termetesek és szerintem nem sok esély van rá hogy valaki az általad írt összegeket rászánna egy gép hűtésére.Ha sokat kell költeni a hűtésre , szerintem vizet választanám.A passzív hűtésű gépeknek szerintem az a lényege , hogy a tv mellett (KICSI) dobozban elférjenek htpc -ként.A nagy tuningokat hajszolók úgyis vizet vagy extrém hűtéseket használnak.Amellett nem elfelejtendő , hogy az ALAPLAPNAK is kell szellőzés így oda csak kellene egy ventilátor legalább.

Kicsit hosszú lett .

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1112) jones965 válasza blasko92 (#1109) üzenetére


jones965
Modder

Kétségtelen, hogy Lukács Attila gépe egyedülálló, de ilyen minőségű munkához elengedhetetlen a célszerszámok használata. Arról nem beszélve, hogy az alapanyagok sem voltak filléres dolgok.
Mindezektől függetlenül számomra is toplistás a munkája.

(#1113) Engineer086 válasza psycho18 (#1106) üzenetére


Engineer086
Modder

Gratulálok a házadhoz, a képek nézegetése alatt végig mosolyogtam, annyira tetszett a végeredmény! Főleg a plexi vágására használt célszerszám fogott meg, igazi házi barkács a javából!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1114) Bari válasza psycho18 (#1106) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Gratulálok :C , a kezdeti állapothoz képest nagyon pöpec kis kuckót hoztál össze. Az előlap átalakítása tetszik a legjobban, nagyon ötletes. A plexi kivágásához használt eszköz meg igazi házibarkács megoldás. Használd megelégedéssel.

Üdv: Bari

(#1115) psycho18 válasza viperabácsi (#1110) üzenetére


psycho18
tag

Köszönöm
Ezzel teljesen egyet értek :K

(#1113) Engineer086
Köszönöm, nagyon örülök, hogy elnyerte a tetszésed! A plexi elkészítését élveztem a legjobban a munkám során. Sok mindennel próbálkoztam míg végül a selyemcérna volt a legalkalmasabb a vágásra. Próbálkoztam a bicikli fékeknél és váltóknál használt acélsodronnyal is de az bizonyult a leg alkalmatlanabnak, pár perc alatt felmelegedett és elpattant.

(#1114) Bari
Köszönöm, az előlap elég sok fejtörést okozott de végül csak sikerölt összehozni :)
Az eredeti előlapból megmaradt keretéhez pillanatragasztóval ragasztottam hozzá az új plexi előlapot, néhány pici foltnyi pillanatragasztó maradt az előlapon amelyet nem csiszoltam le. Ez nagy hiba volt, mert festésnél a festék reakcióba lépett a pillanatragasztóval és elég mélyen belemart a plexibe.

(#1116) Bari válasza psycho18 (#1115) üzenetére


Bari
Modder

Sebaj, a képeken nem látszik :D
A következő ilyen műveletnél már figyelsz majd erre is, egy újabb tapasztalattal vagy gazdagabb, meg mi is, remélhetőleg már más nem fog ilyen hibát elkövetni Neked köszönhetően :R

Üdv: Bari

(#1117) Ramses07 válasza blasko92 (#1109) üzenetére


Ramses07
Modder

Ez nagyon durva!! :Y :Y Ez aztán minőségi munka!! Egyet értek veled :D

Life is short, ride hard!

(#1118) tomic válasza viperabácsi (#1080) üzenetére


tomic
addikt

A másik házból nem is lesz semmi? Amit először akartál.

(#1119) viperabácsi válasza tomic (#1118) üzenetére


viperabácsi
addikt

Már csak a pumpa meg a prociblokk van meg a vízhűtés alkatrészekből , így egyenlőre az áll.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1120) tomic válasza viperabácsi (#1119) üzenetére


tomic
addikt

Mert ez nem lesz vizezve?

(#1121) viperabácsi válasza tomic (#1120) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem ez levegős lesz.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1122) tomic válasza viperabácsi (#1121) üzenetére


tomic
addikt

Miért nem vizezed, ha már úgy is megvan a cucc hozzá?

(#1123) viperabácsi válasza tomic (#1122) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nincs a videó kártyámra fc blokk.Nem akarok másik videó kártyát venni, a procit egyedül meg szerintem nem sok értelme van.Amúgy árulom a pumpát meg a proci blokkot mert nem kell.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1126) Engineer086


Engineer086
Modder

Az új szerzemény:)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1127) Titagyerek


Titagyerek
csendes tag

Lesz valahol mostanában Magyar országon Modding verseny??

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#1128) Engineer086 válasza Titagyerek (#1127) üzenetére


Engineer086
Modder

Ha minden igaz, tavasszal a Prohardver megrendezi a Veletech-et, azon lesz modding verseny is.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1129) Titagyerek válasza Engineer086 (#1128) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

köszönöm a válaszod :R

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#1130) Engineer086


Engineer086
Modder

Nini, egy sötét lovag :DD

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1131) king.mp válasza Engineer086 (#1130) üzenetére


king.mp
aktív tag

Mit fújt hozzád a szél :D

(#1132) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tudtok ajánlani valakit, aki vállal ventilátornak kör alakú kivágást 2mm-es alu lemezbe?
Akár magatokat is ajánlhatjátok :)

Bp előnyben. :R

⭐ Stella

(#1133) AndrewTdi válasza radi8tor (#1132) üzenetére


AndrewTdi
addikt

imibogyó.
Nekem ő csinálta az oldallap kivágását.

(#1134) Knight666


Knight666
aktív tag

Olyan profilról nem tudtok, amit rá lehet húzni a kivágott lemez élére (pl: alaplaptálca kábelvezető-nyílásaira), hogy véletlenül se bántsa a kábeleket?

(#1135) blasko92 válasza Knight666 (#1134) üzenetére


blasko92
őstag

De. Wasquez kolléga árul ilyen élszegőt méterre.

(#1136) Moddingboy válasza Knight666 (#1134) üzenetére


Moddingboy
Modder

Gumi élvédő profilként keress rá a neten ;) Rengeteg találatot fogsz kapni ahol ilyen élvédőt lehet vásárolni. Ez pl. egy elég korrekt cégnek tűnik és kis tételben is kiszolgálnak.

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#1137) szab.tam válasza Moddingboy (#1136) üzenetére


szab.tam
nagyúr

le akartam fényképezni a vitrinjüket, ami tele van apró színes szilikon vacakkal.
mondtam, hogy pár pc átlakaító ismerősömmel megosztanám. ötletetlő svédasztalnak.
majdnem hisztiztek.
idióták. nem kell nekik az ingyenreklám.
viszont náluk lehet kapni kis tubusos, semleges tekasilt.
(az egyik kevert hővezető ragasztóm alapja.)

viszont szerettem volna egy kis fekete szilikon lapot. gép alá kelett volna, bakolásra, hogy alulról is kapjon levegőt a passzív átszellőzéshez.
olyan árat mondtak, hogy kiestem az ajtón.
kis vacakért netto 26k... :(((
igaz, egy egész lapot kellett vona vennem, (asszem fél nm.), de akkor is.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1138) Moddingboy válasza szab.tam (#1137) üzenetére


Moddingboy
Modder

Huhh az valóban elég drága. Normál gumi talp esetleg nem lett volna jó? Olyan amit direkt gépházakhoz lehet kapni pár száz ft-os áron.

Ha valaki esetleg tudja, hogy itthon hol kapni ilyen porszűrőt, akkor kérem írja meg. Köszönöm!
Itt az aprón találtam egy hirdetőt aki árul ilyen porszűrőt, csak az 5mm vastag és engem leginkább 2-3mm-es vastagságban érdekelne.

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#1139) szab.tam válasza Moddingboy (#1138) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem. ez egy fekvő ház, amire nincs feltéve az alja. így csak az oldaléleken lehet felbakolni.
de találtam itthon 4 db. scythe himuro hdd hűtő oldalsó rögzítőelemet. azt tettem alá.
csak azoknál kicsit nagyobb alapterületűt szerettem volna. mert így könnyen letolom róluk, ha igazítani akarom.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1140) blasko92 válasza Moddingboy (#1138) üzenetére


blasko92
őstag

Én anno DaveJR kollégától vettem.
Egyébként háztartási boltban biztos találsz, talán porszívó porszűrőként.

(#1141) Knight666


Knight666
aktív tag

Köszönöm a tippeket!
Porszűrőből én is porszívóhoz valót használtam (szerencsére pont jó volt a méret). Valamelyik fórumtárs cikkében láttam, hogy konyhai elszívóhoz valót használt (azt lehet kapni nagyobb méretben is). Őt kéne megkérdezni, hogy bevált-e neki.

(#1142) csabi112


csabi112
Modder

Üdv Modderek!

A napokban szert tettem egy lézeregérre:[további infók róla]
De egy kicsit ugorjunk vissza 2010-re. Mégpedig a 2010-es Mod Tech Hall-ra készített egéralátétemhez.
Az alátét 3 mm-es polikarbonátból készült. Fekete tömítőszivacsból pedig csuklótámaszt kreáltam rá, valamint az aljára kis csúszásgátló talpakat. Jól is nézett ki, viszont az optikai egerem egyáltalán nem működött rajta, ezért jobb híján a versenyen részt vevő kollégák aláírásait gyűjtöttem rá. Egy jó kis emlék lett nekem. El is lett szépen rakva egy dobozba, mint ahogy az emlékeket szokták.
Miután tesztelgettem kicsit az új egeret, gondoltam előveszem a dobozból az emlék-alátétet. Rá az egér. Nem is ért csalódás, működött szépen rajta. Szóval mégiscsak használható lett az egéralátétem. [és a képek]
Sikeres és kitartó moddolást kívánok minden régi és új moddernek!

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#1143) Ramses07 válasza csabi112 (#1142) üzenetére


Ramses07
Modder

Jópofa! ;) Nekem tetszik! :)

Life is short, ride hard!

(#1144) jones965 válasza csabi112 (#1142) üzenetére


jones965
Modder

Szia!

Elég rég jártál már köreinkben. Régi szép emlék az egér alátét. :)
A vízhűtéses projekted hogy áll?

ismerős? :C

[ Szerkesztve ]

(#1145) Bari válasza csabi112 (#1142) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Üdv ismét a fedélzeten :D Az az alátét nagyon jól sikerült :C .
A vízhűtéses projekted engem is érdekelne, mesélhetnél róla.

Üdv: Bari

(#1146) szab.tam válasza jones965 (#45) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerinted a köv. veletech-re kaphatnék egy kis asztal részletet köztetek, csak hűtőkre?
látványos lenne passzív hűtésűgépe(ke)t elhoznom, de az logisztikailag elég macera.
bedobozot hűtőket szállítani 1xrűbb...
viszont mostanság újból beindult a fantáziám. :))
szívesen kiteszek pár új furcsaságot egy asztalkára. (feltéve, ha érdekel valakit...) :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1147) jones965 válasza szab.tam (#1146) üzenetére


jones965
Modder

Egészen biztos vagyok benne, hogy lesz számodra is hely. :K

(#1148) szab.tam válasza jones965 (#1147) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1149) Knight666


Knight666
aktív tag

Találtam a gépemről egy régi fotót, úgyhogy muszáj volt csinálnom egy előtte-utána képet :D .

Eddig nem fogtam komoly modding-ba, mert ez a hardver már nem nagyon érdemli meg (10 éves :) ), de úgy néz ki, hogy tavasszal sikerül beszereznem egy új konfigot amivel már érdemes lesz dolgozni. Nem lesz egy erőgép, de éppen ezért abban reménykedem, hogy egyszerűbb lesz hozzá hatékony (és halk) hűtést összehozni. Szeretnék egy tápot passzív hűtésűre alakítani és egy saját gyártású gépház is szerepel a kívánságlistán, szóval lesz vele munka bőven. Még csak elképzeléseim vannak, úgyhogy még bármi lehet, de remélem összejön a dolog. Sajnos nincs sok kézügyességem, sem esztétikai érzékem, és inkább vagyok a híve a funkcionális fejlesztéseknek, mint az erenként harisnyázott ATX kábelnek, úgyhogy azt nem ígérem, hogy szép lesz ;] .
Na mindegy, csak azt akartam mondani, hogy ez a közösség és eddigi munkássága nem kis mértékben járult hozzá, hogy egyáltalán eszembe jutott belevágni ilyesmibe.

(#1150) Ramses07 válasza Knight666 (#1149) üzenetére


Ramses07
Modder

Nem semmi!!:) :D Nekem is hasonló volt a régi első gépem:) A kézügyességre pedig volna szükség, de ha neked a funkcionalitás az első ám legyen :DDD Itt úgy is kapsz segítséget és tanácsokat bőven! Aki itt van azért rendesen segít a másiknak ahogy tud (legalább is a moddereket illetően tudom mondani) :) Szóval hajrá és várjuk majd gépet!!

Life is short, ride hard!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.