Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Engineer086 válasza LLKobe (#100) üzenetére


Engineer086
Modder

A legegyszerűbb az, ha oldalról egy-esetleg két leddel megvilágítod a plexit. A mulitgépeddel egy led nagyságú bemélyítést készítesz a plexibe és valamilyen módon rögzíted azt ( valamilyen ragasztóval). Ha olyan ledet használsz aminek nagy a fénykibocsájtási szöge és esetleg a plexi vastagsága megengedi, akkor közvetlen a logó mögé is beépítheted a ledet. Kísérletezni kell, így megtalálhatod a neked megfelelő megoldást:)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#102) becsitibi


becsitibi
senior tag

A plexi takarólemez projekt megbukott,jobb hogyha saját magam veszem kézbe a dolgokat ismét,ezért vettem 1,2 mm-es alu lemezből 2x2 méterest,azt majd abból csinálom meg saját kezűleg a takarólemezeket,szerszámaim megvannak hozzá,úgyhogy baj nem lehet....

...illetve lehet,mert hogyan tudom nagyon jól derékszögbe meghajlitani?az elképzelésem az az hogy levágom a méretet,majd utána meghajlitom,de hogy??

(#103) Bari válasza becsitibi (#102) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Lemezt hajlítani többféleképpen is lehet, ha van satud, nézel 2db egyenes keményfa lecet, amik közé befogva a satuba és esetleg gyors-szorítókkal megtámogatva, egy harmadik fadarab és egy kalapács segítségével meghajtod, vagy készítesz egy ilyet :D

Üdv: Bari

(#104) Klemens válasza becsitibi (#102) üzenetére


Klemens
őstag

Lehetek pofátlan és megkérdezhetem mennyibe kerül és mekkora a legkissebb vásárolható mennyiség és hol vetted? :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#105) becsitibi válasza Klemens (#104) üzenetére


becsitibi
senior tag

Konkrétan mire gondolsz?A plexire vagy a alulemezre?Az "L" alku fekete plexi 2800 ft-ba került,a 2x2 méteres alulemez 6200 ft-ba került,a plexit innen:[link],az alulemezt innen vettem:[link].

(#106) Klemens válasza becsitibi (#105) üzenetére


Klemens
őstag

Én az alu lemezre gondoltam kimondottan.
Mekkora a legkisebb méret, 1 négyzetméter?

szerk.: Most nézem, hogy 1x2m a legkisebb méret. :D

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#107) blasko92


blasko92
őstag

Valami készül :Y :DD

Még be kell szereznem pár cuccot hozzá. logoutot is tervezek majd róla írni, folyamatos képekkel az építésről.

(#108) zuchy válasza Klemens (#106) üzenetére


zuchy
őstag

Ahol én vettem ott a legkisebb levágható méret 0.25m volt. Tehát 1m x 0.25m.

PC-STYLE.hu

(#109) szab.tam válasza Klemens (#106) üzenetére


szab.tam
nagyúr

itt mindent levának, ami vágható.
kb egy éve vásárolok tőlük mindenféle alulemezeket, aluprofil hűtőbordákat, alurudat, vörösréz lemezt, rozsdamentes rudat, ami kell...

én 100x100mm-es , 0,5-ös alulemezből is kértem pl. már 50 darabot. hűtőlamella toldásokat csináltam belőle. a 2. adagot még fel sem használtam még.
karossal levágtak 10 csíkot, és azt ollóval felvágták. kb. bő 5 perc alatt. na jó, jelöléssel együtt 10.

ha a helyszínen kéred, és levágják, akkor általában nem számítják fel. esetleg az emer ad 500-1000 ft-ot azért a pár prces melóért, zsebbe. ha éppen nem áll sor.
ha ütmezett darabolás van, vagy telefonos, online megrendelsé, akkor kb. 3500,-ft darabolási díjat beszámláznak. próba cseresznye dolog...

de nagyon szeretem őket. kedves, normlis banda. szívesen járok oda. és lehet kérni bármilyen keveset is...

nem azt sorolják inidításank, mint a "2*1m-es, táblás helyeken", hogy mit nem csinálnak, hanem megkérdezik, hogy add elő: mit és hogyan szeretnél... :K :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#110) becsitibi válasza szab.tam (#109) üzenetére


becsitibi
senior tag

Egy helyről vásárolunk,nekem is jó tapasztalataim vannak velük kapcsolatba,bár az élhajlitást azt máshol csináltatják még ők is,de azt megoldom én magam,ahogy Bari kolléga javasolta,köszönet érte!

(#111) szab.tam válasza becsitibi (#110) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, csakmost látom, hogy már linkelted feljebb.... :B :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#112) Klemens válasza zuchy (#108) üzenetére


Klemens
őstag

Értem, köszönöm!

szab.tam: Köszi! Azt hiszem ha folytatódnak a munkálatok, akkor benézek hozzájuk, mert kellene szerkesztenem valami takarót ami eltünteti a kábeleket míg elmennek az alaplapi tálca mögé.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#113) LLKobe


LLKobe
veterán

Work in progress:

2 óra plexi vágás, fúrás, reszelés után itt tartok de elfáradtam mára:)

A tervezett világító front logo.

Ahogy most áll a dolog, egy és kettő.

Ami még hátra van:

- plexi lapjainak felcsiszolása
- éleinek feketére fújása
- felmatricázás
- világítás kivitelezése
- rögzítés a házra

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#114) blasko92


blasko92
őstag

Sziasztok!

Fáradtan és éhesen ér számomra véget a mai nap.
Reggeltől egészen mostanáig ment a házépítés, és viszonylag jól haladtam.
Sajnos már sötétedett, és nincs rendes világításom, ezért nem tudtam befejezni a gittelést (panel lakás, kb 20 m2-es szoba a műhelyem......)

Lássuk....

További képeket itt találhattok az építkezésről:[link]

(#116) blasko92 válasza Kalandor (#115) üzenetére


blasko92
őstag

Én is tervezek majd cikket írni a mostani munkáról. :)

Nagyon jó ötlet volt ennek az oldalnak a létrehozása! :)

(#117) LLKobe


LLKobe
veterán

Nem tudtok valami cikket ahol felcsiszolt plexit ledeztek be? Érdekelne hogy hogy érdemes megcsinálni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#118) blasko92 válasza LLKobe (#117) üzenetére


blasko92
őstag

SymbianOS készít plexiből logókat. A prohardveres logó pl. csiszolt plexiből van, és nagyon szép a megvilágítása

(#119) LLKobe válasza blasko92 (#118) üzenetére


LLKobe
veterán

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#120) szab.tam válasza szab.tam (#83) üzenetére


szab.tam
nagyúr

(3 helyre: barkács, modding, 5750)

összesítette, az elmúlt hét bénázásait, majd a végére összeállt fényes sikert.

a 3. konfigom is megért kis feljesztést: E6300@E5700, 8400GS@HD5750.
cél egy belépő szintű eyefinity miniteszt, de előtte a teljes passzív hűtés kialakítása ennél a gépnél is.

a vga-ra már korábban felkerült egy mini ninja, de ez a héten meghülyült, erre majd visszatérek.

a procira egy átalakított mugen2-t teveztem. megkopasztás után a tövében lévő bordát kifűrészeltem, majd oda akartam beálllítani egy szintén átalakított xigma lokit.

így nézett ki a fűrészelés után:

a képen a jobb felő 2. cső sérült. eltávolítottam, mert meghalt. elrepedt, a víz is kibuggyant. gondoltam, a szemben lévőt is letöröm, legalább a maradékok szellősebben állhatnak. jól sikerül. ha alaposan megnézitek, rájöttök, hogy valami nem stimmel. nagyon nem:

miután megfejtettétek, és jól kiröhögtétek magatokat, azért beállítottam, legalább hogy nézett volna ki a 2*4 csővel:

de én nem adtam fel, megpróbáltam a 2*3 cső + lokit.
megpróbáltam az az artic g-1-gyel. összekevertem, megkentem, összenyomtam. este hazajöttem, megnéztem. és simán szétszedtem. pont úgy kenhető maradt, mint egy mx2. nem kötött meg.
ez volt az a pont, ahol feladtam az egészet. :((( :((

aztán jött egy hűtőcsere, (copper -> sima ninja.)
beraktam az új procit is. alapfrekin az E5700@3000 1.125v.on, simán 64 fokon ellinxelget, akár órákat is....
de a vga meghülyült. a mini ninja modos hd5750-em idle 50, majd 60 fokot csinált, és a néhai furmarkos max 70 fok 3dmar06 alatt is 85 lett...

megint feladtam.... :((( :((

na de eljött a ma délután. volt ebéd, alvás, miegymás.
kisimult ábrázattal ránéztem a gépre: a jó q* a*d.... :(( :DDD

szétszedtem. a vga-n a ninja csavarjait meghúztam, a nyák kicsit homorú lett. :))
feteket egy bonotott alaplapi fethűtővel febordáztam, ramok is süniket kaptak

előkaptam a "nagy projeck"-ből megmaradt, gyengébbik, 15 centis riser-t. (a gtx480 dx10.1, hawx alatt megfektette.)
itt a kisebb szávszél miatt reméáltem, elég. az is lett.

beraktam, felforgattam, és kész:

akneik nem mutatkoztam be, és átnéz a rácson, nem biztos, hogy elsőre megfejti a dolgot:

lényeg:
köszöni jól megy. hawx-el megfingattam. fullgrafikán. kiakadt proci, gpu, minden. procit írtam már. a gpu masszív benchelés és kis játék után 75-ig bírt elmenni.
alaplapi cuccok, mivel minden rendesen alul van feszelve, (cpu, nb, fsb term, sb 1.1v) így hideg.
vannak tuningprofilok, majd azzal is nézek hőfokokat. (cpu 3000@3500, vga 700@850)

a táp fsp zen300 rev1. az még kicsit beciripel. (replüni fog.)
a hdd egy himuro-ban van, rendesen szivacs és hungarocell mögött, de még picit hallom. valszeg jön egy notiwinyó, arra klónozom, arra rámegy egy kis quiet drive, és az be a himuroba...

megszenvedtem vele, de megérte.... :))

utána még a htpc-t is ventitlenítem, mert bepofátlankodott 2 db. 400 rpm-en pörgő kis noctua. de előbb ezt még befejezem.
kábel menedzsment szokás szerint kimarad... :K :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#121) Engineer086


Engineer086
Modder

A hétvégén volt egy kis "brainstorming":

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#122) radi8tor válasza Engineer086 (#121) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hehe, ötletes ez a fejjel lefelé fordított ház! :C

⭐ Stella

(#123) Atke válasza Engineer086 (#121) üzenetére


Atke
senior tag

minek annyit fúrni faragni a BTX-hez? :)

(#124) Engineer086


Engineer086
Modder

Egyenlőre ez tűnik az egyszeűbb megoldásnak, így minden előzetes tervem kivitelezhető ezen a vázon :) Gondoltam arra, hogy az alaplapi tálcát és a hátlapot pakolom/forgatom úgy, hogy btx legyen, de jobban megszemlélve a vázat, elég összetetten van szegecselve, így jobbnak látom nem megbolygatni a rendszert :P
A következő lépés az oldallap rögzítésének problémáját kell megoldanom, ha az ki lesz pipálva, akkor a lényeges kérdésekben dűlőre jutottam.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#125) blasko92 válasza Engineer086 (#121) üzenetére


blasko92
őstag

Hát ez nagyon jó :D

Én is BTX formát építek most. Készül is róla a cikk

(#126) Atke válasza Engineer086 (#124) üzenetére


Atke
senior tag

A teteje alja megfordítás nem okoz majd problémát?

(#127) jones965 válasza Engineer086 (#121) üzenetére


jones965
Modder

Gratulálok, kiváncsi leszek a végére!

Viszont had javasoljam már Neked is, és a többieknek, hogy ez a fórum valójában egy-nevezhetjük gyűjtőnek-, a modding rovat megnyitásáról szóló hírhez kapcsolódik. Nagy lépés volna a modding kiszélesítésének-népszerűsítésének az ügyében, ha blogot, vagy pedig cikket írnátok majd a készülő módrol. Jobban áttekinthető lenne mindenki munkája, mint így ömlesztve. Vannak, akik már ezt megtették, erre ösztökélnék minden kedves társamat.

(#128) Atke válasza jones965 (#127) üzenetére


Atke
senior tag

Ez valóban jó lenne, de az én esetemben sajnos elég nehéz. Nem a lustaságról van szó, de a mostani házam augusztus óta készül. Hála az égnek, minden meg van hozzá már elég régóta,csak nincs időm túl sokat foglalkozni, van hogy 2-3 hétig nem is tudok hozzá nyúlni.Amikor meg neki esek, akkor meg azon vagyok hogy haladjak, és a fényképezést nagyrészt elfelejtem...A mostaninál meg a kezdeti képek eltűntek(vinyó hiba miatt) így pár telefonos képem van,de ha kész leszek, tervezem hogy egy "szöveges folyamatábrát" készítek a mit miért csináltamról.

(#129) szab.tam válasza jones965 (#127) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pedig topic-ba posztolni olyan jó..... :U :)) :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#130) jones965 válasza szab.tam (#129) üzenetére


jones965
Modder

A linket róla természetesen lehet ide is beilleszteni.

(#131) becsitibi


becsitibi
senior tag

Aki komolyan gondolja a moddingot,annak már van logoutja,hamarosan folytatom az irást,és a fényképezést feltöltöm,van mit...de még mindig sehol sem vagyok. :U

(#132) blasko92 válasza jones965 (#127) üzenetére


blasko92
őstag

Én már elkezdtem róla írni egy cikket. Sajnos nem nagyon értek a logouthoz, ezért azt szeretném kérdezni, hogyha kipipálom, hogy "Elkészült", akkor utána még lesz lehetőségem a cikk szerkesztésére?
Mivel nekem is még lesz kb. 2 hét mire véglegesen készen lesz a modding, ezért a logoutot is csak akkorra tudom befejezni, de ahogy dolgozok a házon, folyamatosan frissítem a cikket.

(#133) Engineer086 válasza blasko92 (#132) üzenetére


Engineer086
Modder

Van lehetőséged szerkeszteni utána is, de sztem az úgy szép, ha a véglegesnek szánt állapotokról írsz egy átfogó cikket. :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#134) blasko92 válasza Engineer086 (#133) üzenetére


blasko92
őstag

Folyamatosan építkezek, és folyamatosan írom is a cikket róla.
Csak gondoltam, hogy esetleg vannak, akik mondjuk folyamatosan figyelemmel kísérnék a munkát, és mindig olvashatnák a friss részeket :)

(#135) Engineer086 válasza blasko92 (#134) üzenetére


Engineer086
Modder

Esetleg, ha indítasz egy blogot neki itt a logout-on belül az megoldás lenne a dologra:)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#136) blasko92 válasza Engineer086 (#135) üzenetére


blasko92
őstag

És azt hogyan kell? Nem ugyan az, mint a cikk?

Ne haragudj, de sajnos nem tudom hogy működik a logout :B

(#137) Engineer086 válasza blasko92 (#136) üzenetére


Engineer086
Modder

Amikor nekikezdesz írni a logout-on, az első eldöntendő kérdésnél tudod kiválasztani, hogy címlapra írsz egy cikket, vagy blogolsz, amit később esetleg kiraknak fő oldalra. Én eddig csak a kész házaim történetét írtam meg cikk formájában, de a következő átalakítás(ok) valszeg blog formában fognak futni. :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#139) blasko92 válasza Kalandor (#138) üzenetére


blasko92
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Én már nekiálltam a cikknek, már három oldalt sikerült megírnom belőle.
Annyi kérdésem lenne még, hogy ha most inkább egy blogot készítek, akkor később ugyan ezt megírhatom cikknek is?

(#141) blasko92 válasza Kalandor (#140) üzenetére


blasko92
őstag

Értem.
Ebben az esetben az nem jelent problémát, hogy szóról szóra ugyan az a szöveg, csak a cikkben oldalakra lenne taglalva?

(#143) blasko92 válasza Kalandor (#142) üzenetére


blasko92
őstag

Köszönöm a segítséget! :)

Inkább folytatom a cikk írását, azzal már úgyis dolgoztam eleget. Egyszerre talán majd "ütősebb" lesz ez az egész :)

Addig is, aki a jelenlegi állapotra kíváncsi, a képeket itt találja :)

(#144) LLKobe


LLKobe
veterán

Szerintetek ha a felcsiszolt plexi lapját lekenném ilyennel, és arra rá az átlátszó fóliára nyomtatott matrica? :U

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#145) LLKobe


LLKobe
veterán

Újabb work in progress kép ;]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#146) Engineer086 válasza LLKobe (#145) üzenetére


Engineer086
Modder

Milyen vastag plexit használsz?

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#147) LLKobe válasza Engineer086 (#146) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem mértem, talán 5mm-es. Találni kéne valami módot hogy az egész logo, vagy legalább a nagyja egyenletesen világítson, mert ez a ledes megoldás nem a legjobb :(

Van 5leted? A #144-hez mit szólsz?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#148) zuchy válasza LLKobe (#147) üzenetére


zuchy
őstag

Meg kéne csiszolni finoman a led lencsés részét, hátha jobban szórja a fényt. Vagy a lencse tetejét elfedni, hogy ne arra menjen ki a fény. Pl kis szigszalag darabbal. Feltéve ha benne van valamennyire a plexiben a led.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#149) LLKobe válasza zuchy (#148) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát kérlek: a led bele van mélyesztve amennyire lehet a plexibe, és elfedtem a tetejét egy darab alufóliával. Ez azt eredményezte amit a képen látsz, hogy ahol az alufólia van ott van egy sötét pont, akörül rohadt fényes, és marhára nem egyenletes.
Gondolkodtam több leden, de akkor ugyanez lenne csak 3 helyen...

Ezért gondoltam hogy a plexi lapját le kéne festeni valami fluoreszkáló festékkel, az legalább egyenletes lenne, és úgy se kell hogy erős fénye legyen.

De minden ötletet/javaslatot szivesen fogadok :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#150) DiceBlade válasza LLKobe (#149) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

szerintem a széle mentén kellene megvilágítanod, úgy talán egyenletesebb lenne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.