Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) blasko92 válasza LLKobe (#250) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, nem tapadt oda rendesen a szalag. Lehet bekerült a széle alá egy kis kosz, vagy amikor vágtad ki, és szedted le a nem kellő részt, akkor egy picit feljött a széle.

Vékony ecset, fekete festék, és sok türelem kell a kijavításához :)

(#252) LLKobe válasza blasko92 (#251) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez eszembe se jutott... Egyenlőre jó lesz így, aztán majd eldöntöm mi legyen. Lehet hogy kiszedem majd a rácsot, csiszolás, visszafújom feketére, és újra az egész :B
A fekete festék jó ötlet, de tuti elütne a rács alap feketéjétől.

Bár ezek az apró dolgok csak engem zavarnak valszeg:) Azért az idegesít hogy 2 tekercs szalag volt itthon, a másik persze sokkal jobb lett volna, de én rittig a régi szart fogtam meg... Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#253) Engineer086 válasza LLKobe (#250) üzenetére


Engineer086
Modder

Gratulálok a festéshez, sztem nagyon jó lett! Ahol megfolyt a festék, ott fekete színű alkoholos filccel rájavíthatsz :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#254) Moddingboy válasza LLKobe (#249) üzenetére


Moddingboy
Modder

Grat! Véleményem szerint még ezzel a kis hibával is jól mutat ez a minta. (szinte még jobb is így) :) Viszont ha téged nagyon zavar, akkor akár alkoholos filccel valóban tudsz rajta javítani.

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#255) psycho18 válasza LLKobe (#252) üzenetére


psycho18
tag

Az olkoholos filc jó ötlet hibajavásra és is azt használom

(#256) szab.tam válasza psycho18 (#255) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szeritnem nem mindig. nagyon meg kell választani a filcet. sok fekete nem tiszta fekete, hanem van egy fura, mély lilás becsillogása. és ha a festés a feketének egy matt, barnás árnyalata, piszok ronda tud lenni a kontraszt. nem látható helyen előtte kipróbálandó.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#257) LLKobe


LLKobe
veterán

(#253) Engineer086, (#254) Moddingboy: Köszönöm :R
Egyenlőre mindenképp így marad, talán majd később kezdek vele valamit, bár egyre jobban úgy gondolom hogy nem baj ez, frankó ahogy van :B

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#258) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

Véleményetekre volnék kíváncsi, ez hogy nézne ki szerintetek?

Persze feketére fújva és nem papírból :D megy rá 2 kijelző + akarok majd rá festeni valamit. És mind ezt a házon belülre, mert az egész oldallap üveg lesz majd.

(#259) BL@CK válasza intercooler (#258) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Sztem nagyon jó lessz úgy ahogy írtad, bár én üveget nemtennék oldallapnak mert túl rörékeny akár még simán ha leakarod venni is eltörthet nagyonkönnyek, én sima plexit javasolnék oda. Ha szépen van vágva a széle senki nemmondja meg róla hogy plexi vagy üveg

Shatter your limits!

(#260) intercooler válasza BL@CK (#259) üzenetére


intercooler
őstag

Kösz

Igen csak a plexi nagyon sérülékeny karcolódik meg minden. Nem a sima üvegre gondoltam ha nem valami edzettebbre, meg füst szinüt :D

Még itt van 2 változat, melyik a jobb szerinted a 3 közül?

(#261) BL@CK válasza intercooler (#260) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Én a legelsőt választanám, ha magamnak csinálnám :)) Az oldallapot meg márcsak azért is plexiből kéne mert olcsóbb, énis most csinálok teljes oldallapot. A plexit választottam hozzá mert így azért nemkell annyira vigyázni mint ha üveglenne.

Shatter your limits!

(#262) Bari válasza intercooler (#260) üzenetére


Bari
Modder

Nekem a legelső tetszik a háromból.
Az üveggel nincsen semmi baj, nem 2mm-es vastagságút kell vágatni hanem vastagabbat, 4-5mm vastag üveg már elég masszív.
Van egy üveg betétes kis asztalkánk (kb 35×80cm), nem egyszer előfordult, hogy a lassan 20kg-os csemetemém az asztalon álldogált, még nem tört össze alatta az 5mm vastag üveg, igaz direkt úgy vágattam, hogy asztallap lesz belőle.

Üdv: Bari

(#263) BL@CK válasza Bari (#262) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Aztis figyelembe kell venni hogyha vastagabbat vágatsz akkor az kifogg állni kicsit a gépház vonalától, akármien szögből is nézed. A plexit meg lehet vékonyabban is (üveget is csak az nem olyan erős) hagyni és úgy nemlessz "kiálló" rész a házból :) Legalábbis én így csinálom a sajátomat a legírtak miatt :))

Shatter your limits!

(#264) Moddingboy válasza intercooler (#258) üzenetére


Moddingboy
Modder

Nekem is a legelső verzió tetszik :K

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#265) intercooler válasza Bari (#262) üzenetére


intercooler
őstag

Kösz mindenkinek :R akkor az 1 verzió lesz

Igen én is olyan üvegre gondoltam 5mm-es, az azért teherbíró :) Csak az a kérdés hogy rögzítsem, elvileg lehet fúrni bár elég macerás. Vagy hogy lehetne megoldani? valakinek valami ötlete.

(#266) blasko92 válasza intercooler (#265) üzenetére


blasko92
őstag

Én is a plexire szavazok. Az 5-ös üvegnek már van rendesen súlya, és a szélei annak is ugyan olyan sérülékenyek. Lepattanhat/megsérülhet, ha felszerelés közben a ház oldalához ütődik, stb....

A sérülések ellen lehetne rá tenni átlátszó fóliát, mint a telefonok kijelzőjén van.
Egyébként az üveges ki is fúrja az üvegtáblát, ha kéred.

Nekem a második verzió jobban tetszik, de az első sem rossz :)

(#267) Bari válasza intercooler (#265) üzenetére


Bari
Modder

5mm-es üveggel nem lesz gondod. Az üvegesnél jelezd, hogy hova és milyen átmérőjű furatot szeretnél, így azt ők megcsinálják, persze felárért. Az éleket érdemes csiszoltatni, hogy ne vágjon. Pontosan tervezd meg mit szeretnél, tervek alapján az üvegesnél is könnyebben dolgoznak. Én a ház többi eleméhez igazítanám az üveg éleit így ugyan többet kell csiszolni, de összhatásban megéri a plusz költség. Ha nagyobb céghez mész ahol csiszolást is vállalnak nem lesz gond vele.
Másik lehetőség, hogy az eredeti oldallap rögzítő helyeit kivágod és akkor az üveg oldallapot egy utólagos beszerelt elemhez rögzíted, ha magamnak készítenék ilyet, akkor ezt választanám. Több munka de kevesebbet kell az üvege csiszolni ergo olcsóbb lenne.

Üdv: Bari

(#268) intercooler válasza Bari (#267) üzenetére


intercooler
őstag

Köszönöm az ötleteket és a tanácsokat, sok mindent nem kell a házhoz igazitani mert az előlap is kijjebb áll 5-6mm meg a teteje is, szóval az nem lesz gond. Az éleket kell majd szépen lecsiszolni aztán jó is.

Csináltam már 1 tervet is kép

Festés helyett arra gondoltam hogy kivágom a lemezt és mögé teszek plexit, hátsó felét lefújom feketére és megvilágítom élbe.

(#269) Bari válasza intercooler (#268) üzenetére


Bari
Modder

Amennyiben az fedlap és az előlap is kijjebb van 5-6mme-el akkor nem lesz gond az illesztéssel. A plexis ötlet jól hangzik, majd tegyél fel képeket a végeredményről.

Üdv: Bari

(#270) becsitibi válasza intercooler (#268) üzenetére


becsitibi
senior tag

Wow,ez a megoldás az eddigi legjobb szerintem :C

(#271) Rajjmen válasza intercooler (#260) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szerintem az első a jobb. A plexi pedig csak akkor sérül, ha szárazon törölgeted vagy valamivel megsérted/megkarcolod valamivel. De ha odafigyelsz rá akkor nem lesz semmi baja.

A 268-s hozzászólásodba levő megoldás ütős és ez a forma nekem jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#272) intercooler válasza Rajjmen (#271) üzenetére


intercooler
őstag

Kösz akkor az első lesz meggyőztetek :D

Plexivel csak az bajom hogy már újan amin fólia van az is karcos, legalábbis én csak ilyet láttam :U Az üveget meg könnyebb tisztítani is meg nem lesz karcos. De majd meglátom mi lesz, az még odébb van

Közbe találtam valami alu lemezt úgyhogy el is kezdtem:


(#273) DiceBlade válasza intercooler (#272) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

szerintem fesd le és kész, úgy nagyon szép lenne..
túl csicsiás lenne szerintem az a kéken világító Roccat mintás cucc
(persze ízlések és pofonok)

(#274) Moddingboy válasza intercooler (#272) üzenetére


Moddingboy
Modder

Az a fólia direkt azért van rajta, hogy megvédje a plexit a karcolódásoktól. Tavaly vettem víztiszta plexit amin a fólia úgy nézett ki mintha egy macska rallizott volna rajta..., de a plexi mégis épségben volt :)
Különben szépen haladsz ;)

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#275) blasko92 válasza intercooler (#272) üzenetére


blasko92
őstag

Nagyon jól fog kinézni ezzel a takarással :K

(#276) Engineer086 válasza intercooler (#272) üzenetére


Engineer086
Modder

A plexis félelmeidet én is szeretném megcáfolni, ha a fólia karcos, attól még a plexi felülete lehet tökéletes.
Ez a takarólap meg nagyon eredeti! Kíváncsi leszek milyen felülettel látod el.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#277) intercooler


intercooler
őstag

Kösz :R :R

Na jó plexire még alszok párat :D

DiceBlade

Én is gondoltam rá hogy simán hagyom, de ahhoz túl nagy a felület. Nem biztos hogy ez a minta lesz lehet hogy szimplán csak csikok lesznek ;)

[ Szerkesztve ]

(#278) Moddingboy válasza intercooler (#277) üzenetére


Moddingboy
Modder

Az a lényeg, hogy a te igényeidnek megfeleljen a design, de őszintén szólva szerintem is elég lenne kevesebb kék minta arra a felületre.
"...lehet hogy szimplán csak csikok lesznek" Jobban hangzik :K

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#279) Engineer086


Engineer086
Modder

Ezt az átalakítást linkelte már ide valaki? Egyik régi motoros, Mórocz Gergely aka Don Vito munkája. A 2010-es MTH-on mutatta be ezt a munkáját és most felkerült Bill Owen Case Mod Blogjára (is).
Aki tud a srácról valamit, feltétlenül szóljon, régóta szeretnék vele beszélni :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#280) blasko92 válasza Engineer086 (#279) üzenetére


blasko92
őstag

Gyönyörű Bioshock köré épültházikó :K

Le a kalappal előtte :R

(#281) szab.tam válasza Engineer086 (#279) üzenetére


szab.tam
nagyúr

most válaszként nem fogom ide is leírni a véleményemet, csak belinkelem, de kíváncsi vagyok a többi moddingos állásponjára...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#282) becsitibi


becsitibi
senior tag

Kritikákat szeretnék hallani.

Thermaltake commander modding

A másik hogy mit kezdjek a ház tetejével :F Eddig valami hasonló a terv:[link]

Ötlet?

(#283) jones965 válasza becsitibi (#282) üzenetére


jones965
Modder

Ügyes!
Tessék pakolni össze! :D

(#284) radi8tor válasza becsitibi (#282) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tetszős darab! :C

⭐ Stella

(#285) blasko92 válasza becsitibi (#282) üzenetére


blasko92
őstag

Szép lesz! Csak így tovább :R

(#286) szab.tam válasza becsitibi (#282) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C

egyre jobban tetszenek ezek a belső takarólemezek. :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#287) becsitibi válasza jones965 (#283) üzenetére


becsitibi
senior tag

Amúgy jó az a megoldás amit linkeltem?Valami hasonló az elképzelésem.Hogyha csak a háztetőre vágok egy olyan lukat,meg rakok oda plexit,akkor nem tudok ventilátort alá rakni mert belelógna a memóriába illetve az alaplapi cpu tápcsatiba,ezért az egészet meg kéne emelnem olyan 3-4 centivel,csak akkor keletkezne ugye 3-4 centi hézag,azt csak úgy tudnám megcsinálni ha körbe raknám toldással alulemezből,amit vagy festenék,vagy szintén karbonfóliáznék,néztem a sötét mágusodnak a tető kialakitását,de az nekem lehet sok lenne igy elsőre :DDD

(#288) Rajjmen válasza intercooler (#272) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Viszont, ha üveget használsz, akkor majd arra figyelj oda, ha leveszed az oldallapot, hogy ahogy tekeredik az oldallap ne repedjen el az üveg.

(#289) becsitibi


becsitibi
senior tag

Most nézem még csak hogy mennyien biztattatok!!

radi8tor blasko82 szab.tam köszi nektek :R

(#290) intercooler válasza becsitibi (#282) üzenetére


intercooler
őstag

Hát ez nagyon jól néz ki :C Várom a végeredményt ;)

(#288) Rajjmen Kösz a tanácsot :R Igazából még nem tudom mi lesz akkor. :D

Közbe megszületett a végleges változat, csináltam 1 próbát is elég jól sikerült szerintem.

[kép1]

[kép2]

Bár a kis háromszögekbe nem hiszem hogy kivágom, hogy gondoljátok?

[ Szerkesztve ]

(#291) LLKobe válasza intercooler (#290) üzenetére


LLKobe
veterán

Naneee, egy újabb Border fan :C :C Nagyon helyes, frankó lesz :C

Én is pár napja csináltam meg az enyémet :K :B

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#292) intercooler válasza LLKobe (#291) üzenetére


intercooler
őstag

Kösz :R

Igen láttam :D szép munka :C honnan szedted az alapot? Én nem találtam simát csak amin szöveg is volt :U

(#293) LLKobe válasza intercooler (#292) üzenetére


LLKobe
veterán

A játékban sok helyen feltűnik ez a logo a falakon, nyomtan egy screenshotot :D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#294) blasko92 válasza intercooler (#290) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem jobban mutatna, ha a háromszögeknél nem lenne kivágva.
Így valami ízeltlábúra hasonlít :)

(#295) intercooler


intercooler
őstag

Jelentkezem :D A nehezén túl vagyok, képek: 1 I 2 I 3 I 4

Gépet is szét kaptam lesz még 1-2 átalakítás :U

(#296) blasko92 válasza intercooler (#295) üzenetére


blasko92
őstag

Szép! :C

Látom megfontoltan a túloldalról vágtad, hogy ne barmold össze a felületet :P
Ügyes :R

(#297) becsitibi válasza intercooler (#295) üzenetére


becsitibi
senior tag

Apukám,ez aztán a szép munka!! :C

(#298) intercooler válasza blasko92 (#296) üzenetére


intercooler
őstag

Kösz :R

Igazából nem fontoltam meg (csak gondoltam rá) de tettem ellene :D

becsitibi :R :R

[ Szerkesztve ]

(#299) blasko92 válasza intercooler (#298) üzenetére


blasko92
őstag

Na, a legelső képet nem láttam. Azt hittem flex-szel vágtad ki.

(#300) intercooler válasza blasko92 (#299) üzenetére


intercooler
őstag

Azzal is csak nem lett a legjobb, meg nem tudtam volna kivágni a ferde kis részt ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.