Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) intercooler válasza DiceBlade (#400) üzenetére


intercooler
őstag

Így másik topikba nem rég volt róla szó ;) Az alsó rész

[ Szerkesztve ]

(#402) BL@CK válasza intercooler (#401) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Hali.
Nincs valami ötletetek arra hogy plexi oldallapot hogyan rögzítsem? Az egész oldallapot mindkét oldalon helyettesíteni szeretném plexilappal és a rögzítésén én elsőre a 4 sarkába pici mágnest akartam, de nemnagyon találok helyben, vagy házhozszállítással olyat aminél a szállítás nem több mint a mágnes maga :) A menet vágás bele és a csavarozás az meg azért nem megfelelő nehogy elpattanjon vágásnál és később csavarozásnál is, mert nagyon vékony a lap, hogy ne lógjon ki széltében a ház vonalából. Volt még itt tépőzáras ötlet a 4 sarkába, de ahoz meg nagyobb részt kellene a sarkakhoz ragasztani és ahol ragasztom ott csúnya, mert elkenődik a ragasztó a tépőzár hátán és a plexit is megmarja picit. Valami ötlet hogykéne :F

Shatter your limits!

(#403) DiceBlade válasza intercooler (#401) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

köszi, kipróbálom valamelyik nap :R

(#404) Engineer086 válasza DiceBlade (#400) üzenetére


Engineer086
Modder

Leszeded a matricát, mögötte találsz egy mélyedést. Ott láthatod a lapátokat tartó tengelyt, mely egy zéger (?) (most lehet hülyeséget írtam, javítsatok ki, ha igen) gyűrű tart stabilan. Ezt lepattintva minden gond nélkül ki lehet húzni a venti forgó részét.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#405) Engineer086


Engineer086
Modder

Mivel holnap hivatalos Csillagok Háborúja nap lesz, így gondoltam megosztok veletek egy képet, amit tegnap előtt készítettem egy folyamatban levő projektemről. Kitaláljátok mire készülök? :D

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#406) Bari válasza Engineer086 (#405) üzenetére


Bari
Modder

Én tudom a megoldást, de nem lövöm le :DDD, ezt a képet még én sem láttam így egyben, jó lett, gratulálok :C , várom a folytatást.

Üdv: Bari

(#407) becsitibi válasza Engineer086 (#405) üzenetére


becsitibi
senior tag

Én egy vizhűtéses processzorblokkra tippelek :)

(#408) radi8tor válasza Engineer086 (#405) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

X-wing :D

⭐ Stella

(#409) Engineer086


Engineer086
Modder

Neeem, nem prociblokk és nem is X-wing, bár köze van a Csillagok Háborújának, csak éppen a sötét oldalhoz :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#410) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

Én megvettem a festéket, maszkolószalagot, csiszolópapírt, erre a házra festeném rá kékkel, pont olyannal mint a világítás, a republic of gamers logót nagyban, a ház teli oldalára. Régebben írták hogy hogyan csináljam, de egy valamit nem értek. Tehát kinyomtattam, ahogy a képen is látszik ki is vágtam. Elvileg most jönne az, hogy rajzoljam rá a házra grafittal és csiszoljam le. De ha lefedem maszkolószalaggal abból hogy vágjam ki? Vagy hogy fedjem le utána? Előre is köszönöm a választ!

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#411) blasko92 válasza Zoli54213 (#410) üzenetére


blasko92
őstag

Először, amikor felrajzolod a gépház oldalára, az azért kell, hogy lássad hol kell csiszolni, nehogy ott is lecsiszold a festéket, ahol nem kellene. (Szvsz. nem kell nagyon megcsiszolni az eredeti festést, elég csak annyira, hogy jó matt legyen, arra úgyis jól megtapad a festék, és egy alapréteget is képez)

Ha ez megvolt, akkor jön a zsírtalanítás/portalanítás, és mehet fel a maszkolószalag.
Majd ugyan oda (ahol már ugye fel lett csiszolva az oldallap) visszahelyezed ismét a kivágott mintát, és most már pontosan rajzolod körbe a maszkolószalagon.
Utána egy nagyon éles pengével körbe lehet vágni a vonalak mentén, és a nem kellő részeket pedig leszedni.

(Célszerű valami tájolást csinálni/felrajzolni az oldallapra, hogy mindig ugyan oda kerüljön a kivágott minta, tehát másodszor is pontosan a csiszolt rész fölé kerüljön) :R

(#412) planbmokus válasza Engineer086 (#405) üzenetére


planbmokus
senior tag

Először Snowspeederre tippeltem volna, de olvastam, hugy darkside, ezért a Kancellári szállítóhajóra gondolnék.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#413) becsitibi


becsitibi
senior tag

Hát sráccok,soha a büdös életbe nem végzek :( ,sokat kell dolgoznom mostanában :O ,nagyon kevés időm van erre,más már egy hónap alatt összerakta volna:[link] :B

(#414) Engineer086 válasza planbmokus (#412) üzenetére


Engineer086
Modder

Jó felé keresgélsz ;)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#415) blasko92 válasza becsitibi (#413) üzenetére


blasko92
őstag

A jó munkához idő kell ;)

Jó lesz ez a végére :K

(#416) becsitibi válasza blasko92 (#415) üzenetére


becsitibi
senior tag

De ennyi,már több mint 2 hónapja bütykölöm,de mindig találok valamit amin lehetne változtatni,ezért olyannak tűnik mintha sosem lenne vége,még egyszer nem moddolok 10-e Ft.-os házat,mert ez igy nem éri meg,se időben,sem pedig anyagilag.Azért köszi a biztatást,azért is linkeltem be ide hogy kapjak egy kis meleget a hideg helyett. :R

(#417) zolee5016 válasza becsitibi (#416) üzenetére


zolee5016
őstag

Hát papi én is a két napi kábelezésből 3 hét lett mire összeállt. LINK Már nem is így néz ki,mert a ledsort belül kellett elhúzni,ott kívül sok értelme nem volt.KITARTÁS! Hajrá!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#418) Engineer086 válasza becsitibi (#416) üzenetére


Engineer086
Modder

Kitartás! Nekem nagyon tetszik az, amit csinálsz, ne a vége előtt hagyd abba! Hagyd egy kicsit pihenni a projektet, foglalkozz mással, egy hét múlva újult erővel fogod tudni folytatni az elkezdett munkát :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#419) blasko92 válasza becsitibi (#416) üzenetére


blasko92
őstag

Így megy ez. De a sok kis apróbb változtatásból lesz a teljesen egyedi házikó :K

A tetőn a plexi alatt lesz valami rács?

(#420) becsitibi válasza blasko92 (#419) üzenetére


becsitibi
senior tag

Először is köszi a bizatatást mindenkitől!Másodszor meg,nem lesz rács se alatta,se fölötte,se venti,semmi nem lesz ott csak a plexi,mire gondoltál volna pontosan?

(#421) blasko92 válasza becsitibi (#420) üzenetére


blasko92
őstag

Nem gondoltam semmire, csak kérdeztem :)

(#422) planbmokus


planbmokus
senior tag

Én most a héten állok neki a nagy projectnek.

Itt kell levágnom az alsó 3 meghajtó helyet, hogy alulra beférjen mégegy dupla radi. Fincsi lesz. Majd kap egy méhsejtrácsos borítást, fehérre festve. :)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#423) zolee5016 válasza planbmokus (#422) üzenetére


zolee5016
őstag

Ha sikerül kimentened jó állapotba és nem kell Keress meg...... :K

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#424) planbmokus válasza zolee5016 (#423) üzenetére


planbmokus
senior tag

Oks, de a másik elképzelés, hogy 90 fokban elfordítom, és kifúrom a vinyócsavaroknak.
Akkor egy egész lap maradna

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#425) zolee5016 válasza planbmokus (#424) üzenetére


zolee5016
őstag

Majd ha eldöntötted....Azért szólj ha nem kell ! Köszi

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#426) Bari válasza becsitibi (#413) üzenetére


Bari
Modder

Ne add fel, kis pihenés után újult erővel tudsz majd nekikezdeni ismét a teendőknek.
Az eddigiek nagyon tetszenek, kiváncsi vagyok a végeredményre is bármikorra készülsz is el vele.
Én kb 15 hónap alatt jutottam el odáig, hogy a kigondolástól számítva az áramkör és nyáktervezés, alkatrész vásárlás után végre kész vannak a spektrum analizátorom nyákjai, a faházam meg már jó-ideje jegelve van időhiány miatt.

Üdv: Bari

(#427) becsitibi válasza Bari (#426) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ma meg holnap szabadnapos vagyok,mással nem is foglalkozom csak a géppel,haladtam egy kicsit,megcsináltam alulemezből a kábelátvezetőt az alaplap és az ODD-HDD takarólemez közöttit,este upgaddelem a logoutom.

:R

(#428) Bari válasza becsitibi (#427) üzenetére


Bari
Modder

Jó munkát.
Várjuk a képeket :D

Üdv: Bari

(#429) intercooler


intercooler
őstag

Üdv!

Plexit lehet valahogy ragasztással rögzíteni? Máshogy nem tudom hogy tudnám megoldani, csavarnak nincs hely :( Kívülről lenne az oldallapon.

[ Szerkesztve ]

(#430) blasko92 válasza intercooler (#429) üzenetére


blasko92
őstag

Csinálj neki valami sínt alulra és felülre, hogy hátulról be tudjad tolni :))

(#431) intercooler válasza blasko92 (#430) üzenetére


intercooler
őstag

Nem rossz :U

Esetleg az hogy nézne ki ha a vázból kiállnának a csavarok, arra ráhúzva a plexi és valami pofás anyacsavarral rögzítve?

Csak mert ezt a sínes dolgot nem tudom hogy tudnám szépen megcsinálni :U

(#432) blasko92 válasza intercooler (#431) üzenetére


blasko92
őstag

Lehet venni méterre műanyag U alakú síneket (lehet, hogy valami élvédő), azt a házhoz rögzítenéd erős ragasztóval vagy csavarral (ez esetben a plexibe olyan mély hornyot kellene marni, mint amilyen magas a csavar feje).

De lehet venni szép anyacsavarokat is :K Az sem rossz megoldás.

(#433) Engineer086 válasza intercooler (#429) üzenetére


Engineer086
Modder

Ha egy kicsit elgondolkozol, akkor rájössz, hogy a telibe ragasztás nem igazán jó ötlet, mert utána azt onnan le nem szeded..szépen.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#434) intercooler válasza Engineer086 (#433) üzenetére


intercooler
őstag

Igen de nem szándékozok leszedni :N Az oldallappal 1üt csúszna le.

(#435) Engineer086 válasza intercooler (#434) üzenetére


Engineer086
Modder

Uhh, bocsi, előbb írtam, mint olvastam :P Tényleg semmi hely nincs az oldallap és a takarólemez között? Ha fél venti rés van, akkor már oda befér egy csavar feje és a menetes szárat pedig egy fúrt lyukon kersztül ki lehet bújtatni (ahogy te is mondtad)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#436) intercooler válasza Engineer086 (#435) üzenetére


intercooler
őstag

;] Az oldallap és a váz között talán 1 mm :DDD ez esetben még a süllyesztett csavar se lenne jó :( Ha a ragasztás nem járható út, akkor arra gondoltam hogy:
úgye a vázból ki állna 9db menetes szár (ezeket jól odaragasztva ne forogjanak el) és akkor erre lenne ráhúzva oldalról, az oldallap a plexivel együtt, és így csavarozva.
Már ha érthető mire gondoltam :D ez milyen lenne?

(#437) blasko92 válasza intercooler (#436) üzenetére


blasko92
őstag

Most akkor az oldallap teljesen ki lett vágva, csak egy keretként szolgál, és arra szeretnéd rávarázsolni a plexit?

(#438) intercooler válasza blasko92 (#437) üzenetére


intercooler
őstag

Igen ahogy mondod keretként szolgál :K eltakarja a váz lyukait :)

A lapot viszont megszeretném hagyni mivel így jön 1szintbe a ház felső részével amire még rá lógna a plexi. ezen a képen látszik valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#439) blasko92 válasza intercooler (#438) üzenetére


blasko92
őstag

Kétoldalas ragasztószalag? :)

És ha az oldallapra belülre kerülne a plexi, mint a legtöbb esetben?

(#440) intercooler válasza blasko92 (#439) üzenetére


intercooler
őstag

Kétoldalas ragasztószalag?

Nem tudom megfogná-e :U

És ha az oldallapra belülre kerülne a plexi, mint a legtöbb esetben?

Nuku hely van neki mivel csak a vázat takarja el :( ezért került kívülre + így 1 vonalba van az egész oldala.

(#441) blasko92 válasza intercooler (#440) üzenetére


blasko92
őstag

Ha jól le van pucolva a két felület, akkor biztos megfogná. :K
Valami 3M-es, vagy másik jó minőségű ragasztó.
Esetleg fekete sziloplaszt.

(#442) intercooler válasza blasko92 (#441) üzenetére


intercooler
őstag

Igen az már jó lehet :K

De lehet mégis a csavarozást választom, egyszerűbb és biztonságosabb szerintem talán még jobban is mutatna ha valami "baba" anyákat találok rá :D hogy látod? :R

(#443) blasko92 válasza intercooler (#442) üzenetére


blasko92
őstag

Ha a túloldalon elfér a csavar feje, akkor 8 csavarral simán meg lehet fogatni.
Ha meg nem fér el, akkor csiszolsz le annyit a fejükből, hogy elférjenek.

Sok helyen lehet venni díszes, szegecses, mintás anyákat.
Asszem valami moddingos oldalon láttam olyat is, amin minta van, és ilyen szilikonos réteggel van bevonva.

(#444) intercooler válasza blasko92 (#443) üzenetére


intercooler
őstag

Túl oldalon van hely bőven :K Nem emlékszel esetleg az oldal nevére?

(#445) becsitibi válasza Bari (#428) üzenetére


becsitibi
senior tag

Most egy kis pihenőt tartok reggelig,azt folytatom,az a kis lemez az album végén,az lesz az átvezető,holnap lefestem,majd közvetlen mellette lesz egy 5 mm-es viztiszta plexi,ami pirosan lesz megvilágitva,majd természetesen az alsó takarólemezről le kell szednem a fóliát,mert kell rá fúrnom kettő lukat ahol a pci kábelek mennek majd át pont a vga alatt,illetve az oldalsót is meg kell faragnom,mert nem számolta a felső plexi vastagságával ezért belellóga lemezbe,igy nem fér be....és ha ezekkel megvagyok,akkor a ház elejével foglalkozok majd...Na és azután az összeszereléssel.... :B

[link]

Akár itt is nézhetitek:[link]

Aztán most egy darabig nem linkelek :DDD

(#446) Bari válasza becsitibi (#445) üzenetére


Bari
Modder

Grat a haladáshoz, jól a képek is, na meg amiről készültek , várom a folytatást.

Üdv: Bari

(#447) Bari válasza intercooler (#429) üzenetére


Bari
Modder

Üdv

Szerintem fekete sziloplasztal tökéletes rögzítést érhetsz el és a csavarok sem 'csúfítják' el a plexit. A lemez kivágás helyét a plexit körberagasztod maszkoló szalaggal, így a nem kellő helyre kinyomódott sziloplasztot szappanos vizes újjal le tudod törölni, a teljes átkeményedés után a maszkoló szalagot lehúzva a vékony maradvány réteget is eltünteted.
A fekete sziló ha mindenhova elég jut, szép felületed ad majd a plexi és a lemez között. Én ragasztanám, mint csavaroznám.

Üdv: Bari

(#448) intercooler válasza Bari (#447) üzenetére


intercooler
őstag

Üdv

Azt hiszem meggyőztél :) Le is írtad mit hogy kell, kösz :R :R

sziloplaszt mind1 milyen? (nem tudom van-e több fajta)

(#449) blasko92 válasza intercooler (#448) üzenetére


blasko92
őstag

Én annyit még mondanék, ha nem akarod, hogy az oldallap a teljes fényes felületével kitűnjön a ház matt fekete összképéből, matt fekete festékkel egy "keretet" fújhatsz rá :)

De természetesen, ha Neked úgy is tetszik, akkor nem kell :)

Sziloplasztból pedig a sima, ecetsavas fekete is jó. Ha jól tudom, az nem károsítja a plexit.

(#450) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

Kész a festés :D

[kép1]
[kép2]
[kép3]
[kép4]
[kép5]
[kép6]
[kép7]
[kép8]
[kép9]
[kép10]
[kép11]
[kép12]
[kép12]
[kép13]
[kép14]

[ Szerkesztve ]

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.