Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) LLKobe válasza DiceBlade (#150) üzenetére


LLKobe
veterán

Egy kicsit pontosítanál hogy hogyan képzeled? :U

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#152) mpierre


mpierre
veterán

Milyen vastagságú acéllemezből érdemes házat készíteni?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#153) szab.tam válasza mpierre (#152) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én most mértem rá tervezett multifuncnkciós mikrogép flexelés miatt digitálissal az itthon lévő gyári oldallemez vastagságokra: 0.6-1.0 mm.
majd a többiek pontosítanak, de szerintem a síma 1-es a legideálisabb. annak már van tartása, de attól vastagabb már páncél, megmunkálásához pedig már tankelhárító kell....
és ha esetleg méhsejtácsot is akarsz, Wasquez kollégánál van abból is 1-es.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#154) Engineer086 válasza LLKobe (#147) üzenetére


Engineer086
Modder

Mint ahogy azt már korábban írtam, oldalról érdemes megvilágítani a plexit. Az átlagos ledek fényszórási szöge, ha jól emlékszem 30 fok, így ha közvetlenül a szöveg mögé helyezed a fényforrást, akkor csak kis felületen fogja azt megvilágítani.
Próbáld ki azt, hogy a világító ledet a plexi éléhez teszed, sokkal nagyobb felületet fog megvilágítani. A hatás növelése érdekében finom csiszolópapírral csiszold fel a plexi felületét, "mattítsd" meg. :)

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#155) Atke válasza Engineer086 (#154) üzenetére


Atke
senior tag

"hatás növelése érdekében finom csiszolópapírral csiszold fel a plexi felületét, "mattítsd" meg"

Na ez az amit nem sikerült elérnem :) 180assal nagyon karcos volt 600-assal meg már átlátszó (köztes papír meg nem volt)

(#156) LLKobe válasza Engineer086 (#154) üzenetére


LLKobe
veterán

Hmm, értem csak az a baj, hogy a szgépház elejére fog kerülni, tehát a megvilágítás csak mögé kerülhet, a szélére nem tudom tenni :(

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#157) blasko92 válasza LLKobe (#156) üzenetére


blasko92
őstag

Fúrd bele szögbe

(#158) becsitibi


becsitibi
senior tag

Szevasztok Szakik!

Megcsináltam 1,5-es alulemezből a takarólemezeket sarokcsiszolóval vágtam ki,a kérdésem,mivel takaritsam le a keletkezett sorját,finom vasreszelővel?Vagy a flex korongjával?

Üdv!

(#159) zuchy válasza becsitibi (#158) üzenetére


zuchy
őstag

Finom reszelővel, ha szép munkát akarsz.

PC-STYLE.hu

(#160) becsitibi válasza zuchy (#159) üzenetére


becsitibi
senior tag

Bezony az lesz akkor,van laposreszelőm,köszi a gyors választ!

(#161) Pepomen


Pepomen
csendes tag

Én is elkezdtem cooler master haf 912 átalakitását
Az ötelet
[link]

[ Módosította: jones965 ]

(#162) becsitibi


becsitibi
senior tag

Szasztok Modderek!

Lesz valami modding verseny vagy hasonló összejövetel valahol mostanában ahol lehet bámészkodni illetve okulni?

(#163) Engineer086 válasza becsitibi (#162) üzenetére


Engineer086
Modder

Szevasz!
Ha minden igaz a Veletech-en kint leszünk pár géppel :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#164) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Mágnesszalagot hol lehet kapni normális áron Bpesten belül?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#165) radi8tor válasza Klemens (#164) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi az a mágnesszalag? :U

⭐ Stella

(#166) Klemens válasza radi8tor (#165) üzenetére


Klemens
őstag

Ez. :)
Porszűrő szivacs felfogatásához (is) használatos.

Nem szóltam, most jut eszembe, hogy nekem alumínium házam van. :D

Akkor egy másik kérdés. :D
A porszűrő szivacsot mivel fogassam fel a házhoz?

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#167) Atke válasza Klemens (#166) üzenetére


Atke
senior tag

Kétoldalas ragasztó, vagy vegyél mágnesszallagot és azt ragaszd fel a házra, a másikat meg a szűrőre....

(#168) Stylewars_kp válasza Klemens (#166) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én a porszűrést boka harisnyával oldottam meg.

[ Módosította: jones965 ]

(#171) BL@CK


BL@CK
aktív tag

Sziasztok. Esetleg nincs valameikőtök Miskolc környékén aki tudna nekem segíteni kábelharisnyázásban? Eszközök harisnya zsugorcső minden megvan csak a kivitelezésben kellene valakinek segíteni mert eléggé ügyetlen vagyok hozzá :DDD Valami miatt a kábelek kiszedésében a csatlakozókból nagyon megszenvedek van amikor nemis sikerül kiszednem egyáltalán, hiába a leírtak és a videók alapján csinálom de akkoris van ami nemnagyon akar kijönni a csatlakozókból :)) Nagyon megköszönném ha lenne valaki a közelben aki profin ért hozzá és segítene nekem benne. Meghálálnám a segítségét! :R

Shatter your limits!

(#172) Engineer086


Engineer086
Modder

Desszert vasárnapi menü mellé :))

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#173) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

valaki tudna nekem egy olyan modot linkelni ami fekete-fehér, és az alaplapi tálca fehér?
előre is köszönöm

(#174) BL@CK


BL@CK
aktív tag

Tudnátok abban segíteni hogy hol lehetne 1.5-2cm körüli aluminium lapot venni?

Shatter your limits!

(#175) blasko92 válasza BL@CK (#174) üzenetére


blasko92
őstag

bronzker.hu, esetleg méhtelep.

(#176) BL@CK válasza blasko92 (#175) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Köszi :)

Shatter your limits!

(#177) szab.tam válasza BL@CK (#174) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen, bronzker. pont ma is voltam náluk.... :))

15-20 mm. de mi? a vastagság?
mert akkor alumínium laposrúdnak hívják.

vagy ilyen széles csík kéne?
mert akkor alumínium szalag vagy lemez...

mindenképpen telefonálni kell előtte, hogy van-e készleten a konkrét cucc. tömegre adják, általában 1500-1800 ft/kg.
apróra darabolást is elvállaják, de az vagy jattos, vagy kb 3500Ft darabolási díj.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#178) BL@CK válasza szab.tam (#177) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Lemezlap kellene csak ilyen vastagságban :)) Kb 2m^2 kellene belőle. Mien árakon mérik ezeket? Látom 150mm a legvastagabb. Az nekem jó is lenne :) Minőségben mik a különbségek köztük meiket ajánljátok?

Shatter your limits!

(#179) zuchy válasza BL@CK (#178) üzenetére


zuchy
őstag

150mm? Biztos? Az 15cm. Abból két négyzetméter kb. negyed milla, ha nem több. :D

AlMg1 vagy AlMg3-at vegyél. De Al99.5 vagy 99.9-et ne, mert nehezebb vele dolgozni.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#180) szab.tam válasza BL@CK (#178) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem értem a méretet.
mm-ben add meg légy szíves mind a 3-at.
én 1x szalagot vettem. mert a méretet jól kiadta. viszont az fel van tekerve, kvázi így nem egyenes...
azóta lemezből vágatok.
viszont ha vastag kell, akkor mindenképp rúdból érdemes.
érthetőbben. vékony anyagot ha széles, rúdból nagyon drága.
a vastagot pedig lemezből nem érdemes levágatni.
asszem érthető.
ezért adj meg egy pntos 3d-s méretet...

a különbség az ötvözetben van. de sosem foglakoztam a számokkal. elvileg minél puhább, annál jobban kenődik fúrásnál, de jobban vezeti a hőt.
egy ideig még értettem, hogy minél nagyobb mg, asszem annál keményebb. de tök mindegy, mert úgyis örülsz, ha van kellő méret, nem az ötvözet milyensége köt majd le....

(#179) zuchy
15-20 mmm-re vastagságra gonolt szerintem.
csak az nem világos, hgy a 2 nm milyen arányban jönne ki nála.
mert az a nem mindegy, hogy rúdból kijönne,. vagy 1000x2000-es lemezre gondolt.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#181) BL@CK válasza zuchy (#179) üzenetére


BL@CK
aktív tag

lol 15 akartam írni :DDD :DDD :DDD

Shatter your limits!

(#182) szab.tam válasza BL@CK (#181) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha 15 mm vastag, 2 nm lemezt akarsz...

ma vettem 3 db. 500mm hosszú, 40x5-ös rudat.
1.270,- ft.
a 3 db. vastagsága pont 15mm.

arányt számolunk.
15x40x500 - 15x20.000
15x1000x2000 - 15x2.000.000

tehát anyagárban pont a 100x-osa a mai vásárlásomnak.
-> 127.000,-Ft
de ezt még nyugodtan be lehet szorozni akár 1.5-2-vel is, mert a vastag lemez ugyanolyan durván feláras, mint az extra széles laposrúd.

jól átgondoltad ezt? :U

a 150mm-es vastagságnál zuchy kolléga egy nagyyságrendet tévedett a becslésnél, ami a negyedmillát illeti. inkább az 5-10x-ese annak.
ugyhogy ne csinálj alumíniumból 1 személyes mazóóó ágybetétet, mert q* drága...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#183) zuchy válasza szab.tam (#182) üzenetére


zuchy
őstag

Sejtettem, de nem hagyhattam ki a poént. :)) Sorry.

Amúgy jah, most utánaszámolva az a 15-20 milis két négyzetméteres darab is 100k körül van. Én egy négyzetméter 1mm-es lemezt 3000 forintért vettem. Az 15x2x3000=90000.
Jah és az asszem ötvözetlen volt. Szívtam is vele. :D Persze attól függ mire kell, ha megmunkálásra, akkor AlMG1...3. Ha hővezetés számít, akkor a minél tisztább a jobb.

PC-STYLE.hu

(#184) BL@CK válasza szab.tam (#182) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Más hasonló alapanyag ami hasonlóan viszonylag "könnyen" megmunkálható? És árba 30-50k közt kellene, Nemtuti hogy kell a 2nm de inkább többet számolok minthogy kevés legyen :)

Shatter your limits!

(#185) szab.tam válasza BL@CK (#184) üzenetére


szab.tam
nagyúr

fa? :U :DDD

még mindig nem tudjuk, mit akarsz kialakítani.
acéllmez kicsit felxelősebb, de talán occsóbb..
miért kell ilyen vastag?

tehát: mire kell?

de a barkács topic-ban is vannk ám jó 5letelők....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#186) zuchy válasza BL@CK (#184) üzenetére


zuchy
őstag

Acél olcsóbb, de azzal elég nehéz kézzel dolgozni.
Mi a terv, mit akarsz csinálni? 3d-s mintát akarsz bele? Plexi esetleg, feltéve ha van belőle olyan vastag, de csak van... Vagy a fa is jó még. :D

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#187) BL@CK válasza szab.tam (#185) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Gépház lessz belőle. Ilyen váz lesz csak az egész és azért gondoltom az alut, mert az könnyen megis munkálható és kézi reszelőkkel is könnyen szépet tudok csinláni belőle :) Mindenféleképpen fém kellene. Fából nemlenne olyan szép, mert azlenne a lényeg hogy nemlessz felestve csak lecsiszolva.

Shatter your limits!

(#188) BL@CK válasza zuchy (#186) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Plexi az jó ötlet csak kérdés hogy árulnake ilyen nagyságút.

Shatter your limits!

(#189) szab.tam válasza BL@CK (#187) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ámbőőőr! 15mm vastagból gépház??? :DDD
nekem az egyik házam 0.6-os lemezből van.
a másik, (a nagy), 1mm-es. simán "lepáncélozta" akinek flex-szel ki kellett vágni 2 abakot rajta...

szerintem van néhány igen alapvetően kérdéses pont az elképzelésedben. az oxidáció például, az egész össztömege, ára, stb.
szerintem ezt az egészet nagyon gondold át... :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#190) BL@CK válasza szab.tam (#189) üzenetére


BL@CK
aktív tag

amint írtam az árat 50k lenne rá max, olyan vastag kellene mindenképp, nemtudom még a tervet megmutatni mert papíron van minden :)) Plexiből esetleg létezik ilyen?

Shatter your limits!

(#191) szab.tam válasza BL@CK (#190) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pl. plexi itx minigép.
TESCO-Zsömle-től.
itt megtalálod, kérdezd bátran.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#192) BL@CK válasza szab.tam (#191) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Utánnaérdeklődök akkör nála. köszi a helpet :)) Nem ilyen stílus van a tervben, hanem ilyen mint a csontváz ;] De ha lessz alapanyag akkor nekifekszek és megcsinálom :))

Shatter your limits!

(#193) blasko92 válasza BL@CK (#187) üzenetére


blasko92
őstag

Hasonló stílusú tesztpadot akarsz csinálni?

Vagy egy normális, gépházat? Mert ahhoz nem kell 10-15mm vastag anyag.
Ahhoz lehet venni alumínium/acél profilokat is (U,I,T,L alakúakat), abból meg lehet csinálni a vázát, és belemezeled. :)

(#194) BL@CK válasza blasko92 (#193) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Nem. A tervről nemszeretnék pontosan mondani semmitse még majd ha kész van mert elég jó lessz úgynézki. A lényeg hogy oylanlessz mint a makett emberi csontvázak csak ez mint a gépház csontvázként csak kicsit felturbózva :))

Shatter your limits!

(#195) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv Uraim!

Festésben kérném a segítségeteket. Egy logo-t szeretnék a házam oldalára fújni.
Fehér lenne a logo, a gépház fekete, viszont az oldala rácsos, erre szeretném.

Szerintetek működne a dolog? Festékből már ajánlották a montana illetve molotov márkájú spray-ket.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#196) blasko92 válasza LLKobe (#195) üzenetére


blasko92
őstag

Persze, maszkolószalaggal csináld meg a festeni kívánt logo-t, és a rács túloldalát is ragaszd le, pl újsággal, hogy a festéket ne fújd át a túloldalra.

Ezek a festékek nem graffiti-s festékek? ;] Mert akkor nem lesz gond az alapozással sem.
Viszont az áruk is megvan

(#197) LLKobe válasza blasko92 (#196) üzenetére


LLKobe
veterán

"Persze, maszkolószalaggal csináld meg a festeni kívánt logo-t"

Ezt részleteznéd? Überkezdő vagyok :B Én úgy gondoltam hogy szalaggal leragasztom a kivánt részt, rámásolom a logo-t, és és szikével kivágom, majd megy a festék. Alapozás meg sem fordult a fejemben :B

A festék nem vészes, egy ezres egy flakon, és nem kell sok.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#198) Engineer086 válasza LLKobe (#197) üzenetére


Engineer086
Modder

Ő is erre a megoldásra gondolt:) Ha szikével szépen ki tudod vágni a logó alakját az megfeleleő lesz. Én inkább kinyomtatnám a logót és abból vágnám ki a kívánt részeket, ezután a maradék lapot felragasztanám, de a lényeg ugyanaz.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#199) blasko92 válasza LLKobe (#197) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, ez a maszkolás, amit leírtál. Leragasztod, majd kivágod azokat a részeket, amiket le szeretnél festeni.

Érdemes hozzá maszkolószalagot venni, amit a festők is használnak, mert a festék nem áztatja el, könnyen lejön a felületről, és nem hagy ragasztónyomokat.

(#200) LLKobe válasza blasko92 (#199) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszönöm a tanácsokat! :R

Maszkolószalag van itthon.

Csak egy dolog még: ha a ház oldalára ragasztott szalagból vágom ki a mintát, a szike nem karcolja meg a felületet? Persze nem akarom állat módjára rányomni, de azért valamennyire mégis muszáj :F

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.