Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) feco72 válasza szab.tam (#1450) üzenetére


feco72
Modder

Nálam a kiégés ellen a szőlőprés volt a megoldás. Nem kellett gomdolkozni.

A Veletechen meg azt tanultam, hogy
- vigyél terítőt
- szórólapot
- kísérőt, aki vigyáz amig kávé és egyéb ügyekben távol vagy+ fényképez

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#1452) szab.tam válasza feco72 (#1451) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1453) FID


FID
őstag

Ma beruháztam egy ilyenre elvileg 2ő lesz a gép aljába. A kapcsoló minősége botrányos de a többi rendben van. [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#1454) szab.tam válasza FID (#1453) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:O

(ezzel elmondtam mindent ezekeről a világító, villogó izékről. borzalmas..)
:DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1455) FID válasza szab.tam (#1454) üzenetére


FID
őstag

ízlések és pofonok pedig nagyon jó cucc sajna a kamera nem tudta átadni.
Inkább mint hogy telerakjam neonnal na az tényleg gáz!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#1456) szmore84


szmore84
tag

Sziasztok,

szeretném nektek bemutatni egy fórumtársunknak készülő MINI-ITX-s gépház jelenlegi állapotát.
Teljen egészében én építem.

(#1457) zolee5016 válasza szmore84 (#1456) üzenetére


zolee5016
őstag

Valamikor nemrégen volt egy ilyesmi ház egy hírben itt a PH-n...mintha fekete -narancs lett volna vége.....
Nem lesz rossz...

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#1458) szab.tam válasza szmore84 (#1456) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C

***

érdemes lenne egy logoutos bejegyzést, és minél több képet, (munkanaplót), közzétenni benne.
:))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1459) szmore84 válasza zolee5016 (#1457) üzenetére


szmore84
tag

Annak a háznak a koncepciója alapján lett tervezve

(#1460) zolee5016 válasza szmore84 (#1459) üzenetére


zolee5016
őstag

Akkor hajrá!!! Látom lesz olyan, mint az volt!!!!
Aztán mehet a szemlébe!!!! :C

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#1461) ViZion válasza zolee5016 (#1460) üzenetére


ViZion
félisten

...hirtelen azt olvastam, h mehet a szemétbe. :Y :U
'Háááá... nekem pl. tetszik. Szerettem volna olyan házat, amiben el van forgatva a mobo, h velfelé legyenek a kivezetések, de nem volt kedvem $$$$ venni... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1462) zolee5016 válasza ViZion (#1461) üzenetére


zolee5016
őstag

Szemlébe!! A másik is ott volt,azért írtam!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#1463) FID válasza szmore84 (#1456) üzenetére


FID
őstag

Komoly csapás nagyon szép! :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#1464) Ramses07 válasza zolee5016 (#1457) üzenetére


Ramses07
Modder

Úgy van!! Nekem is rögtön ismerős volt!! :K

szmore84: De attól függetlenül jónak ígérkezik! :C

[ Szerkesztve ]

Life is short, ride hard!

(#1465) szmore84 válasza szab.tam (#1458) üzenetére


szmore84
tag

Feleslegesnek érzem a munkanaplót, mivel az egész meg lett tervezve CAD programmal. Itthon CNC-vel elkészítve az egyes elemek, majd összecsavarozva.

(#1466) Ramses07 válasza szmore84 (#1465) üzenetére


Ramses07
Modder

Egyet értek :K

Life is short, ride hard!

(#1467) szab.tam válasza szmore84 (#1465) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem.
de ha a fényképek közt látható egy olyan, ahol a cnc dolgozik a fémen, akkor nem a szöveges leírásból tudja meg az ember, hogy nem hat hónap alatt tűreszelővel vágtad ki.

én úgy szeretek egy modding leírást, ha a képekből, minden szöveg nélkül is pontosan érthető, hogyan állt össze a munka.
ugye itt láttam egy kivágott mintát, és ha most nem írod le, hogy cnc, akkor sosem tudom meg...
:)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1468) szmore84


szmore84
tag

mai termés, lassan közel a cél:


(#1469) Ramses07 válasza szmore84 (#1468) üzenetére


Ramses07
Modder

Milyen lesz a szín összeállítás lehet tudni?

Life is short, ride hard!

(#1470) sanyek2


sanyek2
senior tag

Páran már bizonyára láttátok, de továbbra is kérném szépen a véleményeket, észrevételeket:
Olcsó gép csini kivitelben

(#1471) Rypejakten válasza sanyek2 (#1470) üzenetére


Rypejakten
addikt

fesd le feketére a ház belsejét. :)

(#1472) sanyek2 válasza Rypejakten (#1471) üzenetére


sanyek2
senior tag

Az túl egyhangú. Nem mintha a fehér nem lenne elterjedt, de alapot akartam adni egy átlátszó, UV-aktív festésre.
Festék megvan, de még nem jutottam el odáig... Gondot okoz a festék felvitele.

(#1473) feco72


feco72
Modder

Tegnap kaptam ezt a szépséget :))

Közben a végéhez közeledik egy hasonló stílusú ház is, remélem a héten meglesz.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#1474) psycho18


psycho18
tag

Üdv.
Sikerült szert tennem egy noname papírházra, így ismét belefogtam egy átalakításába.
A ház stílusát a Radioactive embléma köré építem.
Kívülről fényes feketére fújom míg a belseje matt feketére lesz lefújva. Az oldallap kap egy radioactive emblémás plexilapot fog kapni amely alulról és felülről fehér/zöld led szalaggal lesz megvilágítva, így kiemelve az emblémát. Ezen felül kap még egy 8-as és egy 12-es matt fekete keretes citromsárga lapátos ventit és szálanként citromsárgára harisnyázott kábeleket.
Hirtelen így ennyi lenne amire gondoltam, a részletek a munka folyamán fognak kialakulni.
Album

(#1475) FID válasza psycho18 (#1474) üzenetére


FID
őstag

Ezekkel a régi házakkal a legjobb dolgozni.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#1476) psycho18 válasza FID (#1475) üzenetére


psycho18
tag

Igen, fillérekért hozzá lehet jutni és még a flexnek sem igazán kell megerőltetnie magát :DDD
bár ehhez ingyér jutottam hozzá azzal a feltétellel, hogy viszem a házzal együtt a hulla hadrware-eket is. :)

(#1477) ViZion


ViZion
félisten

Lehet, h már itt kérdeztem, vagy inkább másik topikban :U sebaj, nem volt válasz igazán...
Tehát: sata táp kábelt szeretnék csinálni. Szerelhető csatik kellenének, olyan, amin átmegy a vezeték, hogy jól nézzen ki. ilyesmi a terv...
Köszi a tippeket! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1478) FID válasza ViZion (#1477) üzenetére


FID
őstag

szerintem szét lehet pattintani ha jól tudom. Legalábbis jártam már így régen táppal hogy félbenyílt a kezemben.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#1479) Engineer086 válasza ViZion (#1477) üzenetére


Engineer086
Modder

Kereskedelni forgalomban én még nem találkoztam ilyen köztes sata csatlakozóval. Nekem a régi Chietek tápomon vannak ilyen csatlakozók, szerettem mert marha könnyű volt szerelni a vezetékeket.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1480) ViZion


ViZion
félisten

Köszönöm az infót! :R Találtam olyan molex->2 × sata elosztót, amiben a két sata egymás után van és a középsőn átmegy a vezeték, de abból kellene pár darab és elég sokba lenne. Amik itthon vannak ilyen toldók meg elosztók azokat nem lehet szerintem szétszedni, illetve a végén megy bele a kanóc így, én meg olyasmit keresek, amit fentebb linkeltem. :U Majd nézelődök még, mert mint tudjuk, olyan nincs, hogy nincs :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1481) psycho18


psycho18
tag

Némi haladás, befejeznem az oldallap festését, a plexi kivágását és az összeszerelést.
Képek

(#1482) FID válasza psycho18 (#1481) üzenetére


FID
őstag

Szép lett jól látom hogy elrepedt? Hogy sikerült?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#1483) psycho18 válasza FID (#1482) üzenetére


psycho18
tag

Köszönöm :)
Igen, az egyik sarka le is tört. Sajnos plexinél nem működött az, amit az oldallapnál alkalmaztam, hogy 2-estől felfúrom 6-osig a lyukakat sorba 2-3-4-5-6.
5-ről 6-ra való fúrásnál alacsony fordulaton a fúró megakadt és több helyen is eltörte vagy megrepesztette a plexit.
Kép

[ Szerkesztve ]

(#1484) Kiki18 válasza psycho18 (#1483) üzenetére


Kiki18
őstag

Miért raktad ilyen sűrűn a csavarokat? És miért használtál ilyen nagy méretű csavarokat?

(#1485) psycho18 válasza Kiki18 (#1484) üzenetére


psycho18
tag

Tetszik ez a sűrű elrendezés. Eredetileg 4-est akartam használni de ez volt a legkisebb imbuszos csavar a boltban, másat pedig nem akartam, nem tetszenek :N

(#1486) psycho18


psycho18
tag

Elkészültem a 2 ventilátor átfestésével, a keretet átfújtam matt feketére, így kevésbé üt el a háztól, a lapátok citromsárga festést kaptak.
Beszereztem a kábelek harisnyázásához kellő mennyiség citromsárga cipőfűzőt
A váz rettentően rozsdás volt, főleg az alja, ezeken a helyeken elég sokat kellett csiszolnom.
Nemsokára jön a váz festése, összeszerelésen és a kábelek harisnyázása.
Képek

[ Szerkesztve ]

(#1487) Drizzt01 válasza psycho18 (#1486) üzenetére


Drizzt01
őstag

Hali , milyen festékkel festetted? Amivel én próbáltam , az itt-ott lepattogott .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1488) Kiki18 válasza psycho18 (#1485) üzenetére


Kiki18
őstag

Kár érte,pedig tényleg jól néz ki. Én 4-essel csináltam (nagyobbal nem is mertem volna) ,igaz én nem imbuszos csavarral csináltam. :)

Esetleg próbáld meg később újra egy másik plexivel,és óvatosabban. :P

(#1489) psycho18 válasza Drizzt01 (#1487) üzenetére


psycho18
tag

A matt fekete és a fényes fekete részeket BeLife Paint Normal festékkel festettem, (eddig nem ezt a márkát használtam, de a régi már nem kapható) de nem vagyok megelégedve a minőségével, a matt és a fényes festék is nagyon könnyen sérül, 2x tettem eddig fel mindösszesen az oldallapot, de már több helyen is lejött a festék. A fényes festék pedig még a lehelettől is karcosodik. :(((
A sárga részeket Maxi Color festékkel festettem, vastagon kell felvinni, vékony rétegnél könnyen átüthet az alatta lévő szín. A mechanikai behatásokat jól tűri a festés.

(#1488) Kiki18
Köszönöm, ez már a 2 tábla volt, az elsőbe figyelmetlenség miatt fúrtam + 6 furatot oda ahová nem kellett volna. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1490) Kiki18 válasza psycho18 (#1489) üzenetére


Kiki18
őstag

Gyakorlat teszi a mestert,én is elrontottam (2x is) a plexit,és őszintén a mostanit is cserélném (összekarcolódott :( )

[ Szerkesztve ]

(#1491) ViZion


ViZion
félisten

...plexit olyan helyen kellene venni, ahol lézerrel vágják. Sajna az én kontaktam kb. 1 hónapos késésben van, minap egyik helyen is szidták, csak nyeltem nagyokat, h ismerem... nem mondtam, h terveztem is a cégnek ezt-azt :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1492) Drizzt01 válasza psycho18 (#1489) üzenetére


Drizzt01
őstag

Köszi , megnézem .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1493) sanyek2 válasza Kiki18 (#1488) üzenetére


sanyek2
senior tag

Óvatosabban?
Még mitnem...
Közepes, de inkább 10-es skálán 7-es a sebességfokozat amivel lyukat kell fúrni plexibe, ügyelve hogy ne olvadjon meg a plexi. Annyira gyors fokozattal kell, hogy éppen ne olvadjon meg a plexi. Használj menetfúró sprayt!
A sebesség mindig változó, mert annyi féle keménységű plexi létezik, hogy ki kell tapasztalni, hogy milyen sebesség ideális a tiédhez. Csinálj fúrópróbát.
Kopott fúrószárral csináld a lyukat, (Félre ne értsd, nem hiányos, törött, hanem egyszerűen tompa legyen. Az se túl tompa. csak használtan tompa) még véletlenül se élessel, vagy újjal!
Valószínű ezért repedt meg.
Ha előfúrsz neki (nem szükséges), akkor is csak akkorával, mint amekkora a kívánt méretű fúrószár vágóéleinek találkozása.
De nem érdemes előfúrni.

(#1494) Bari


Bari
Modder

Sziasztok!

Frissítettem a fa billentyűzet-es blogomat némi képpel és karakterhalommal :D

Üdv: Bari

(#1495) psycho18 válasza sanyek2 (#1493) üzenetére


psycho18
tag

Valószínűleg az volt nálam a probléma, hogy új fúrószárat használtam alacsony fordulaton, ezért tudott megakadni, magas fordulaton viszonylag szépen meg tudtam nagyobbítani a lyukakat.

(#1496) FID válasza Bari (#1494) üzenetére


FID
őstag

Baba lett nagyon! :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#1497) Kiki18 válasza sanyek2 (#1493) üzenetére


Kiki18
őstag

ezekkel nem voltam tisztában,de annyira rájöttem,hogyha fúrás közbe nyomom a plexit(akár csak a fúró súlyával is,bár fúrófüggő),akkor reped meg. Én új fúrószárakkal csináltam,fokozatosan lépkedve a méretekben.
De megfgadom a tanácsodat,mert van benne logika.

(#1498) sanyek2 válasza Kiki18 (#1497) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ajánlom mindenkinek, a példádon felbuzdulva írt írásomat. :)
Remélem sokaknak segít.

(#1499) Bari válasza FID (#1496) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm :R , de még messze van a vége.

Üdv: Bari

(#1500) ViZion válasza Bari (#1499) üzenetére


ViZion
félisten

beteg vagy :DDD
Nagyon jó! Félelmetes dolgokat művelsz a fával. Az USB csatit láttam már, de még nem tudtam feldolgozni :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.