Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

" Az elnök azt is jelezte, hogy ezt a dolgot nem fogja annyiban hagyni, elnöki hatalmával fog fellépni a közösségi oldalak ellen."

Most akkor hogy is van ez?

(#2) Diokhan válasza Ricardo (#1) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem tudom, hogy ez a bohóc mit keres még az elnöki székben...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#3) Top cat válasza Diokhan (#2) üzenetére


Top cat
őstag

Ez egy gyakorló elmebeteg. És jó eséllyel újrázni fog. :U

(#4) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

A postai szavazas megbureralhato, igaza van.

De pont annyira mint az urnas tema is. Addig amig nem publikus ez addig bundazhato is marad.

(#5) dabadab válasza Cattle_Decap (#4) üzenetére


dabadab
titán

A postai szavazas megbureralhato, igaza van

Akkor lett volna igaza, ha ezt mondja.
Viszont nem ezt mondta, hanem tett egy sor hamis állítást.

DRM is theft

(#6) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...Donald Trump amerikai elnöknek sosem volt baráti a viszonya a közösségi médiával..."

Nem ő az, akit a közösségi médián keresztül juttattak hatalomra?

https://www.coreinfinity.tech

(#7) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Még mindig nem értem...minek kell pl a Twitteren posztolnia...

Amit elvileg nekem nem szabad csinálni a platform-on belül, azt neki meg pláne nem szabadna szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8) INGJOKE


INGJOKE
veterán

"a Post különösen a bögyében van az elnöknek, mivel ez a lap az Amazon tulajdonában van, és ez a vállalat kiemelt ellensége/ellenfele Trumpnak"

Mi lehet a baja az Amazonnal?
Talán csak nem zavarja, hogy nem ő a világ leggazdagabb embere? Jeff Bezos... (bár a válás után már lehet nem... :D :D :D :D)

(#9) MageRG válasza Ricardo (#1) üzenetére


MageRG
addikt

Preparing great and unmatched wisdom...0% complete

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#10) snorbi82


snorbi82
senior tag

Nekem ez a kedvencem tőle:
[Trump: A szélerőművek rengeteg füstöt termelnek]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#11) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Egészen hajmeresztő számomra látni, hogy az internet elterjedése egyáltalán nem az emberek okosabbá válását (mint ahogy azt én a '90-es évek végén hittem), hanem rapid elhülyülését hozta, és ennek köszönhetően egyre több helyen kerülnek fontos pozíciókba a cikk alanyához hasonlóan veszélyes alakok.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12) sh4d0w válasza bLaCkDoGoNe (#11) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miből feltételezted ezt? Idiótákból mindig több van...

https://www.coreinfinity.tech

(#13) Top cat válasza sh4d0w (#12) üzenetére


Top cat
őstag

Csakhogy növekszik az arányuk.

(#14) k-adi


k-adi
nagyúr

De amugy nem ugy van hogy az elnök nemzetbiztonsági okokból nem posztolhat csak úgy bármit? (főleg okosteló kell twitterhez ami szintén kockázat)
Még ha engedik is twittelni, nincs előtte valami check? mielőtt kiposztolja a nuke kódokat :DDD

mármint nyilván a komm. csapat előre egyeztetett szöveget kirak a nevében a usere alatt az egy dolog, de többnyire saját gondolatait nyomja ki

[ Szerkesztve ]

(#15) Diokhan válasza Top cat (#3) üzenetére


Diokhan
addikt

Én is attól tartok.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#16) orimilan válasza INGJOKE (#8) üzenetére


orimilan
tag

Ez szerintem elég indok.

[ Szerkesztve ]

(#17) diohejban válasza dabadab (#5) üzenetére


diohejban
csendes tag

De ezt mondta. Hogy buherálható és fogják is. Különben miért tolja az egyik oldal? Mert nem érdeke? Azt hogy ki hazudik, lehetne úgy ellenőrizni, hogy rájuk tesznek egy hazugságvizsgálót. CNN/WaPo újságíróra, Trumpra, elmondják, amit akarnak, aztán a videót fel a YT/VK-ra. Ugyan lehet, hogy WaPo-ra fúj jobban Trump, de a CNN tényleg szakmányban hazudik. Ezekkel bármit ellenőriztetni olyan, mint pedókra bízni a gyerekvédelmi törvény megírását.

(#18) bLaCkDoGoNe válasza sh4d0w (#12) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ezt most már én is látom, de akkoriban úgy gondoltam, hogy a kvázi korlátlanul, széles körben elérhető információnak köszönhetően szélesedik a látókör, terjed a kritikus gondolkodás (meg úgy általában: a gondolkodás), lehetőség lesz arra, hogy művelődjenek, képezzék magukat, satöbbi. "Kissé" naiv elképzelés volt, belátom, de nem számítottam arra, hogy a 21. század tévéjévé silányul a dolog, vagy legalábbis nem ekkora mértékben.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#19) INGJOKE válasza orimilan (#16) üzenetére


INGJOKE
veterán

Trump szerinted mit csinál az üzleti vállalkozásaiba, amit most szétosztott a családban? :D

(#20) dabadab válasza diohejban (#17) üzenetére


dabadab
titán

De ezt mondta. Hogy buherálható és fogják is.

:U

DRM is theft

(#21) orimilan válasza INGJOKE (#19) üzenetére


orimilan
tag

Ugyanezt, csak nem ennyire nyilvánvalóan.Pluszban elnökként kicsit előnyösebb pozícióban van.

(#22) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

van, hogy még ennek a bohócnak is igaza van.
remélem, jól belegázol a twitter lelkivilágába.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) dabadab válasza bambano (#22) üzenetére


dabadab
titán

És konkrétan miben van igaza?

DRM is theft

(#24) UnA válasza bLaCkDoGoNe (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

Az internet hőskorában a felhasználók többsége az egyetemi és értelmiségi vonalról került ki, emiatt lehetett egy olyan hamis kép sokakban, hogy ez reprezentálja a társadalmat. Hát ... tévedés volt.

(#25) bambano válasza dabadab (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az, hogy a twitter módosítja a tweetet, a szólásszabadság korlátozása lenne még akkor is, ha mindig megalapozott forrásokra támaszkodva tenné.
de megalapozott forrásokat nem találsz egyik oldalon sem.
teljesen abnormális elképzelés, hogy egy ilyen cég, mint a twitter, határozza meg az emberek véleményét. nonszensz.

ha trumpli idiótákat twittel, akkor hagyni kell, ehhez neki is joga van, mint mindenki másnak. sőt, az ő esetében egy fokkal jobb, ha az idiotizmusát a twitteren vezeti le és nem törvényeket irogat.

az embereknek kellene eljutni oda, hogy nem nyelik be a hülyeséget. ezt kikényszeríteni nem lehet és helytelen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) bambano válasza bLaCkDoGoNe (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

valójában nem sokkal több az idióta, de mivel gyorsabban terjednek a hírek, többről szerezhetsz tudomást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) sh4d0w válasza bambano (#26) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pont ezt akartam írni Top catnek.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#28) MageRG válasza diohejban (#17) üzenetére


MageRG
addikt

"...úgy ellenőrizni, hogy rájuk tesznek egy hazugságvizsgálót."
Ki kell ábrándítsalak:
1. A hazugságvizsgáló nem így működik
2. Itt mindenki meg van győződve arról, hogy igazat mond. (Csak egyesek "alternatív tényekre" hagyatkoznak.)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#29) dabadab válasza bambano (#25) üzenetére


dabadab
titán

az, hogy a twitter módosítja a tweetet

Nem módosítja.

de megalapozott forrásokat nem találsz egyik oldalon sem

O RLY?

Tényleg nem ártana, ha legalább minimálisan képben lennél az üggyel, ahelyett, hogy ex has irogatsz marhaságokat.

ha trumpli idiótákat twittel, akkor hagyni kell, ehhez neki is joga van, mint mindenki másnak.

Mindenki másnak sincs hozzá joga, Trump kifejezetten kivételezett, mivel ha nem az USA elnöke lenne, már rég kirakták volna a Twitterről.

az embereknek kellene eljutni oda, hogy nem nyelik be a hülyeséget. ezt kikényszeríteni nem lehet és helytelen.

Akkor nyugodtan áruljanak patkánymérget "Algopyrin" felirattal? Vagy hol gondolod megvonni azt a határt, ahol még lehet hülyeséget mondani és ahol nem?

DRM is theft

(#30) Tapsi válasza bambano (#25) üzenetére


Tapsi
addikt

az embereknek kellene eljutni oda, hogy nem nyelik be a hülyeséget.

Azt ugye tudod, hogy ez a mentalitás konkrétan világháborúkhoz/népirtásokhoz vezetett? A tömegember ostoba, és érzelmek mentén irányítható.

(#31) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes, az őt hatalomra segítő fészbúk-twitter trollsereg valahogy nem zavarta. Ahogy a saját maga által terjesztett, alkalmasint életveszélyes álhírek sem.

#25: "az embereknek kellene eljutni oda, hogy nem nyelik be a hülyeséget. " - node akkor mi lesz szegény politikusokkal, mind éhenhal :F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Top cat válasza sh4d0w (#27) üzenetére


Top cat
őstag

Akkor te szerencsés helyen élsz. Én azt tapasztalom, hogy növekszik az arányuk.

Na de ilyenekre van szükség. A hülyéket könnyű irányítani.

(#33) bambano válasza dabadab (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

látod, neked is csak ennyire futja, hogy szerinted ex has irogatok marhaságokat, miközben a te hozzászólásodban van a bizonyíték arra, amit írtam.

de, mindenkinek joga van elmondani a véleményét. erről szól a szólásszabadság joga, lásd Bill of rights, 1. kiegészítés. a patkánymérges hülyeséged meg terelés, te is jól tudod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) kisborda válasza Top cat (#32) üzenetére


kisborda
tag

Részben igazad van, de ez még nem azt jelenti, hogy az emberek között általában nő az arányuk, hanem csak az interneten nyilvánosan véleményt nyilvánítók között. Aki korábban csendben, a saját környezete "örömére" volt idióta, most már minden nélkül posztolhat a nagyvilágba.
Ez ugyanaz, mint a korona tesztelés, többet tesztelsz, persze, hogy több fertőzöttet találsz.

(#35) MageRG válasza bambano (#33) üzenetére


MageRG
addikt

Ugye szólásszabadság is addig terjed, amíg nem veszélyeztet másokat.
Itt Trumpnak nem azt mondták, hogy kuss, hanem megmondták miért beszél hülyeséget.
Arról lehet vitatkozni, hogy miért teljesen OK, ha az USA elnöke minden bizonyíték nélkül aláássa a demokratikus választások legitimitását.
Szóval gondolom szerinted ez OK. De miért?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#36) bambano válasza MageRG (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor most arról van szó, hogy a twitter csak trumplit és csak trumpli választásokkal kapcsolatos tweetjeit fogja cenzúrázni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) sh4d0w válasza Top cat (#32) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem hinném, meg azt sem hiszem, hogy veled ez van, csak egyre többről szerzel tudomást.

https://www.coreinfinity.tech

(#38) #92253184 válasza sh4d0w (#12) üzenetére


#92253184
törölt tag

Inkább csak amilyen kevesen vannak, olyan hangosak. Ezért tűnhet úgy, hogy olyan sokan vannak.

Másrészt amíg sokaknak az az attitűdje, hogy aki az enyémtől eltérő véleményt nyilvánít az jobb esetben tájékozatlan rosszabb esetben hülye, addig igen könnyű eljutni ahhoz a nézőponthoz, hogy vagyok én és a másik hét és fél milliárd hülye.

(#39) #92253184 válasza bambano (#33) üzenetére


#92253184
törölt tag

Hajlamos vagy össze keverni a szólásszabadságot az anarchiával. Mostanában erre sokan játszanak.
Csak hogy mást ne mondjak a jelen hír, senki nem korlátozta semmiben Trumpot. A Twitter mindössze jelezte, hogy szerintük a hozzászólása nem valós és belinkeltek egy ellen véleményt. Ehhez képest mindenki úgy kommunikálja, mintha ez cenzúra lenne.
Ennyi erővel a Twitter élt a saját szólás szabadságával...

(#40) MageRG válasza bambano (#36) üzenetére


MageRG
addikt

Na, ez nagyon jó kérdés!
Szerintem nyilvánossá kellene tenni, mi alapján választják ki. Trump jelentős közszereplő és véleményformáló, szóval ezért. De igazad van, jobb lenne ezt leírva látni.
P.S. Ez még mindig nem cenzúra. Bár egy olyan közegben, ahol még a tényekben sem tudnak megegyezni, ez annak látszik.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#41) dabadab válasza bambano (#33) üzenetére


dabadab
titán

miközben a te hozzászólásodban van a bizonyíték arra, amit írtam.

Hol, milyen bizonyíték és konkrétan mire?

DRM is theft

(#42) joey04


joey04
titán

ez twitterezik, az itthoni meg fb-n jelent be mindent. na én meg ezeket nem hagynám.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) vicze válasza bambano (#36) üzenetére


vicze
félisten

Megmutatnád egész pontosan, hogy a lenti képen hol van a cenzúra?

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#44) leviske válasza bLaCkDoGoNe (#18) üzenetére


leviske
veterán

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge”

Stephen Hawking

(#45) bambano válasza vicze (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

van ott két "get the facts about mail-in ballots" sor.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) #22743424


#22743424
törölt tag

Egy újabb gyöngyszem az elnöktől [link] :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#47) bambano válasza #92253184 (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A Twitter mindössze jelezte, hogy szerintük a hozzászólása nem valós és belinkeltek egy ellen véleményt.": ezt a twitter nem teheti meg.
ezt mint magánember is mondom, és mint másik oldalról érintett is.

az, hogy a twitter leszólja a tweetedet, korlátozhatja a szólásszabadságot, öncenzúrát vezethet be. egyesek inkább nem írják le a véleményüket attól való félelmükben, hogy egy bizonyos érdekkör a saját ellenvéleményével lejáratja őket. ez az érdekkör bármi lehet, nem számít.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) vicze válasza bambano (#45) üzenetére


vicze
félisten

És abban pontosan hol is van a cenzúra?
Tehát ha valaki úgy dönthet, hogy több információra van szüksége egy témával kapcsolatban, akkor asz szerinted cenzúra? Érdekes... (Elég rossz helyen vagy ezzel a felfogással.)

(#49) bambano válasza MageRG (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ez még mindig nem cenzúra. ": rendben, lehet, hogy ez nem a legjobb kifejezés. térjünk vissza akkor a szólásszabadság korlátozásához.

és próbáljunk meg elszakadni attól, hogy pont trumpli twittelt egy olyan dolgot, ami lehet, hogy egyértelműbb, mint sok más eset.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) bambano válasza vicze (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

megbélyegzik az adott tweetet.
mert egyértelmű, hogy azért tettek oda egy plusz linket, mert nem értenek egyet a tartalommal.

szerk: és valahol ott is cenzúra, hogy ha ez a minősítés általános elvárássá válik, akkor a kisebb tartalomszolgáltatók inkább be fognak zárni és szűkül a vélemény-nyilvánítás lehetősége.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.