Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dchard


dchard
veterán

Milyen érdekes, hogy lemondtak a korábbi dualband modelljeiknél bevett multiband antennákról, és a 2.4-et a nyákra költöztették. Ez valószínűleg jótékonyan hat majd az 5GHz-en nyújtott teljesítményre, de 2.4-en már nem biztos hogy ilyen kívánatos lesz az eredmény... Kíváncsi lennék a váltás műszaki okára.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az szép :D ,nekem elég lenne egy olyan is, ami tudja az LTE-s modemeket kezelni,,....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

1740-es elvi sebesség, de nuku USB3??? Miééért??? :S

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) Sub-ZeRo válasza kakuk.tamas (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert +10.000 Ft-al lenne több.

Amúgy nem olcsó router az már biztos.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5) dchard válasza Graphics (#2) üzenetére


dchard
veterán

Az LTE-s modemet bármilyen USB-s router tudja kezelni, csakúgy mint a 3G-s modemet, ez ugyanis nem technológia, hanem driver kérdése. Ha van hozzá linux driver, akkor be is lehet üzemelni, persze nem biztos, hogy a gyári fw-rel is menni fog. Nekem eddig nem volt olyan 3G/LTE modemem, amit ne tudtam volna működésre bírni előbb vagy utóbb openwrt alatt. Inkább az volt a gond, hogy néhány router nem ad le elég áramot az USB portján és instabil volt a kapcsolat. Ezt egy aktív USB hubbal megoldottam, ráadásul így több portom is lett :)

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6) kakuk.tamas válasza Sub-ZeRo (#4) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

És?! Gondolom nem a tanyára vesz a Kis Pista ilyen routert... A célközönség szerintem fizetne többet, hogy normálisan kihozza a maximumot, hamár ilyen sebességre képes.

Ismétlem: szerintem...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7) Sub-ZeRo válasza kakuk.tamas (#6) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt nem lehet tudni hogy hova veszik meg. Már csak azért mondtam hogy sok, mert személy szerint a 18k-s tp link router is drága volt nekem, pedig az meg nem is AC-s. De ha Kis Pistike megveszi a tanyán mert van olyan eszköze ami tudja az AC szabványt, akkor ő is megveheti.

Szerintem. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8) #97716736


#97716736
törölt tag

Szép az ára :C

(#9) .mf válasza kakuk.tamas (#3) üzenetére


.mf
veterán

Mert amelyiken van is, csak parasztvakítás. Az USB-n keresztüli sebesség a chipset CPU-jának sebességétől függ, nem pedig a wifi sebességétől. A mai top routerek sem érik még el az USB2.0 határait.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Sub-ZeRo válasza .mf (#9) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az biztos.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11) dchard válasza .mf (#9) üzenetére


dchard
veterán

"Az USB-n keresztüli sebesség a chipset CPU-jának sebességétől függ, nem pedig a wifi sebességétől."

Persze használhatja az ember giga eth-n keresztül is :) Egyébként rengeteg teszt foglalkozott már azzal, hogy mennyire nem használható ki még az USB2 sebesség sem, de azt sosem vizsgálták, hogy mi ennek az oka. Vajon a driver eszi meg a CPU-t, vagy Samba/FTP szerver, esetleg mindkettő? Elég nehéz elképzelni olyan okot, amiért egy közel 600MHz-es CPU nem bír megetetni egyetlen klienst mondjuk egy tisztességesen beállított Samba szerveren keresztül, és úgy tűnik mégis ez a helyzet. Persze az is igaz, hogy alternatív szoftverrel és tisztességes optimlaizálással a gyárinál ényegesen jobb eredménytis el lehet érni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#12) velizare válasza dchard (#11) üzenetére


velizare
nagyúr

ahogy írod, az USB-gigaetherneten keresztül sem nagyon látsz 60MB/ses másolást. az usb3.0 előnyei kimerülnének abban, hogy 500mA helyett 5V-on 900mA tudna kifolyni rajta.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) dchard válasza velizare (#12) üzenetére


dchard
veterán

Sajnos az USB2 nem tud 30-35MB/s-nél többet, az a gond, hogy ettől is igen messze vagyunk.

Találtam egy tesztet, ahol a 1043ND-n rendesen beállított fájlrendszer mellett 22-23MB/s-et mértek direktben, de NFS-en/Sambán keresztül már csak 8-9MB/s-et. Nálam ugyan sosem volt CPU limit (HP N36L) mégis a Samba szerver alapos optimlaizálásával jelentős gyorsulást tudtam elérni giga eth-n is. RAID mellett különösen megéri összehangolni a kötet és a fájlrendszerek beállítását.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#14) dchard


dchard
veterán

Na azért utána olvasva kiderül, hogy a gyári 6-7megát fel lehet tornázni 16-17megára is, és ez még a régi 1043ND, aminél a cikkben szereplő AC-s routernek lényegesen erősebb a CPU-ja és ami szintén fontos pont négyszer annyi memória van benne.

Ha lesz egy rakás időm, akkor megnézem mit lehet kihozni egy wdr3600-ból. Legalább 25megára számítok persze nem stock fw-rel :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#15) .mf válasza dchard (#11) üzenetére


.mf
veterán

Nekem az eddigi tapasztalatok (mondjuk nem sok, eddig 2 "okosroutert" használtam, sok évig egy wl500gp 264MHz MIPS és egy WDR3600 560MHz MIPS) alapján az a sejtésem, hogy ezekben az USB-n keresztüli lemez-kezelés teljesen szoftveresen megy, ezért mutat erős korrelációt a CPU teljesítményével (nálam wl500 gp + oleg + ext3 volt 4-5 MBps írás, a wdr3600 + openwrt vargalex mod + ext4 olyan 11-14 MBps írás)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) TeeJay


TeeJay
félisten

inkább adnának ki egy 1043ND-t újabb procival mert bőven elég a 3T3R 300-as N-es wifi...
vagon laptopot láttam mostanság de elenyésző százaléka volt 2T2R-es N-es wifivel szerelve
nagyrésze csak 144megabites... szóval egyelőre felejtős az ilyen AC csoda

legyen normális 300-450megabites N-es wifi és happy vagyok ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) worxland válasza TeeJay (#16) üzenetére


worxland
addikt

Újabb procis 1043: úgy hívják wdr3600.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18) TeeJay válasza worxland (#17) üzenetére


TeeJay
félisten

én egy olcsósított verzióra gondoltam
egy 841ND V8 procis 1043ND gigabites LAN-al
ennyi :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19) worxland


worxland
addikt

Most újabb kell vagy olcsóbb? :F

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20) TeeJay válasza worxland (#19) üzenetére


TeeJay
félisten

a 1043ND-ben nagyon régi Atheros Soc van, a 841ND V8-ban meg jóval újabb ráadásul sokkal jobb és nagyobb teljesítményű is viszont abba nincs gigabites switch

nos ezért lenne jó egy 104x ND ezzel az új Atheros chip-el viszont gigás switch-el :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.