Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) woofias válasza XDModesty (#50) üzenetére


woofias
csendes tag

Egész egyszerűen, csak pár gombnyomás a biosban és kész :)
Egyenlőre nem tudok róla, ha valaki készít olyan módosított biost, amiben elérhető a kártya akkor gondolom használható lenne.

Tekmen: de igen az :DDD

(#52) Fitta


Fitta
csendes tag

Pü ment:)

(#53) csepeli3


csepeli3
csendes tag

Sziasztok!
Én a hétvégén vettem meg az l850-13q-t :D eddig meg vagyok vele elégedve, bitang jó, a billentyűzet is elfogadható... bár tényleg fura egy kicsit...
Csak ajánlani tudom! :DDDD

(#54) decens


decens
tag

hello, egy kis segítséget szeretnék kérni a márkatársaktól...

jó két hete rágódok már azon, hogy milyen laptopot válasszak: nagyjából az L850-13Q vagy 13U a szimpatikus, de a váráslás előtt nagyon kíváncsi lennék a melegedésére. korábban egy L750-1N3-am volt, és egy általam sokat használt program (lightroom) iszonyúan meghajtotta a gépet, így amikor 2...3...4 napig szinte csak azzal a szoftverrel dolgoztam, végig olyan hangja volt a notinak, mintha egy repülőgép sivítana mellettem. kicsit tartok tőle, hogy a 850-es is ilyen, ezért szívem szerint meggyőződnék az ellenkezőjéről. ;]

a kérdésem az, hogy van-e itt olyan bátor jelentkező (~budapest) és egyben 13Q vagy 13U tulaj, aki megengedné, hogy egy rövid időre bekéretszkedjek a gépére, és megnézzem, hogy ez is annyira hangosan fújja-e ki a levegőt, mint az elődje, vagy sikerült halkabb hűtést csinálni...

köszi :R

(#55) Napfénysüti

Ma én is vettem egy ilyen gépet igaz az L850 12Z verzióját. A billentyűzetet leszámítva nem vészes gép a konzumerek között bár azt hozzá kell tennem eddig egy business gépem volt és nagyon fura most átszokni. :B

Més que un club!

(#56) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Barátnőm akciósan lecsapott a 13M kistesóra 6Gb RAM bővítéssel. Még nekem is tetszik a sebessége :) (Lehet, hogy beruházok egy Q-ra...)
Kérdésem -vagyis barátnőmé- annyi, hogy hotkey osd-t valahogy lehet rá varázsolni? Néztem a support oldalt, de nem találtam rá alkalmazást (bár lehet, hogy csak vak voltam :) )

(#57) Bonappetite! válasza Balázs1986 (#56) üzenetére


Bonappetite!
csendes tag

Toshiba Value Added package - Flash Cards. Azthiszem erre gondoltok. :)

(#58) Bonappetite! válasza decens (#54) üzenetére


Bonappetite!
csendes tag

L850-13Q hangos, meleg összeszerelésben vannak hibák, de megéri. :D

Valaki segítene, hogy a Leshcat driverrel hogyan engedélyezhetem az IGP-t? Vagy nem erre szolgál? :F

[ Szerkesztve ]

(#59) Balázs1986 válasza Bonappetite! (#57) üzenetére


Balázs1986
addikt

Lehet, hogy a Value Pack része mert azt közben feltettem magamnak és tényleg lett egy általános OSD menü a képernyő tetején az Fn megnyomására :) Majd felteszem asszonynak is :D

Az L850-13Q hangos-meleg dolgát egyelőre egyáltalán nem tapasztaltam, kifejezetten csendes volt eddig játék alatt is (bár egyelőre csak Fifa12 volt egy bő órás gyorsteszt erejéig max grafikával). Az összeszereléssel sincs gondom, nem nyikorog, zsanér erős (barátnőm 13M-jében jóval lazább). Talán picit a dvd-író előlapja lehetne passzosabb, de nem vészes.

decens: A Q és az U kb. ugyanaz, az U-ban van +2Gb RAM, ami kb. 3-4ezer Ft rááldozást jelent, ha Q-t veszel. Én is ezt tettem, így lett Q néven U konfig.

[ Szerkesztve ]

(#60) Napfénysüti válasza Balázs1986 (#59) üzenetére

Hangos-melegedős dolgot félig meddig tudom igazolni. Bár ez iy olyan hogy mihez képest. Én hozzá voltam szokva a jóhogy 3 évig egy Thinkpad T400-at használtam előtte és az brutál jó zaj/hő tekintetében (mondjuk nem is egy kategória).
Összeszereléssel nincs gondom viszont a billenyűzet alátámasztása elég gyenge, hullámzik. Na itt konkrétan visszasírom a T400-amat (ebben etalon).
De mondjuk szódával elmegy gépelni majd asszony notebookján fogok. :B

Més que un club!

(#61) Balázs1986 válasza Napfénysüti (#60) üzenetére


Balázs1986
addikt

A billentyűzetet tényleg szokni kell, de már megy rajta a vakírás, lényegében megszerettem...bár MSI után még furcsa, hogy a rendes, bal alsó helyén kell keresni az í-t :D
A többi dolgot is az MSI-hez, valamint kb ilyen árkategóriás Asus, HP, Lenovo, Acer (na jó, azt a márkát inkább hagyjuk, ember nem hinné el milyen gári hibával volt nálam egy példány... :D ) gépekhez viszonyítva tudtam mondani, meg hát ahogy írtad, ezekhez is kell nézni, mert azért egy Thinkpad mégis csak üzleti kategória :) Az Ideapad szériát viszont szerintem simán veri :)

(#62) Napfénysüti válasza Balázs1986 (#61) üzenetére

Összességében nem rossz gép nekem eddig bejön. Öcsémnek van egy K54-es Asusa majd ha hazamegyek összehasonlítjuk. Kb ugyanilyen erős a konfig abban is.

Més que un club!

(#63) Bonappetite!


Bonappetite!
csendes tag

Ekőjött egy olyan probléma, hogy ha konnektorból kapja az áramot (ha van benne akku, ha nincs) a hangszórókat fedő fémrácsban áram lesz. Mit lehet ennek csinálni? vagy mitől lehet ez?

(#64) Balázs1986 válasza Bonappetite! (#63) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ez érintkezési hiba, gariztatni kell. Esküdni mertem volna, hogy az műanyag :D

[ Szerkesztve ]

(#65) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Alapjáraton működve, Internetböngészés vagy szövegszerkesztés esetén halkan működik a ventilátor?

Lehet szabályozni a BIOS-ban a ventilátort?

(#66) Balázs1986 válasza Dhampir (#65) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nekem kifejezetten halknak tűnik, még játék közben sem túl vészes. BIOS-ban emlékeim szerint nem szabályozható. Vagyis...talán közvetve: azt tudod beállítani, hogy a proci ne tudjon turbo módban üzemelni nagy terhelésnél se...gondolom akkor nem is melegszik úgy, így talán a venti se pörög fel annyira.

Ha már hang: volt szó róla, hogy alapból elég gagyinak tűnt a belső hangszóró...leszedtem az SRS Control Panel-t, valamennyit javít rajta (és a fülhallgató hangzásán is).

[ Szerkesztve ]

(#67) Dhampir válasza Balázs1986 (#66) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a választ! :R

(#68) Bonappetite! válasza Balázs1986 (#64) üzenetére


Bonappetite!
csendes tag

Ez az egy fém rész van az egész laptopon, de minek... :W

(#69) Balázs1986 válasza Bonappetite! (#68) üzenetére


Balázs1986
addikt

Hogy észrevehess egy hibát, ami még jó is, hogy így derült ki és nem olyanhoz ért, ami szétsüti a gépet :)

(#70) lacex


lacex
tag

Nekem is ilyen gépem van és teljesen jó, igaz nekem 85-90fok-os a proci játék után :DD.

Nem vártam semmit, mégis csalódtam.

(#71) Bonappetite!


Bonappetite!
csendes tag

Valószínűleg az adapter hibás, nem értek ugyan hozzá, de szerintem egyenáramnál nem kéne a +ban és a -ban is áramnak lennie. Vagy de? :D A kiegészítőkre (jelen esetben adapter) vonatkozik garancia? :F

(#72) Balázs1986 válasza Bonappetite! (#71) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ha zárlat lenne (gondolom, erre gondoltál) akkor eleve nem is menne a gép tápról. Itt anni van, hogy valahol az aljzat környékén nem jól szigetel és hozzáér a rács fémrészéhez.
A kiegészítőkre általában egyébként 1 év garancia van, de nem hinném, hogy ezzel van a gond. Próbáld ki másik töltővel, de nyakam rá hogy ugyanezt fogod tapasztalni.

(#73) k.zsolt93


k.zsolt93
csendes tag

Én most rendeltem meg a Toshiba Satellite L850-16Z,i5,4GBram,640HD,2GB tipust. Edig egy dell inspiron 1545 tem volt azzal nem volt problémám kivéve h az aksi 2év után megadta magát. Remélem ez a Toshiba is beválik. :) én 600euért vettem 2év gar. 1év teljeskörü,+táska+ canyon wifis egérrel

(#74) Balázs1986 válasza k.zsolt93 (#73) üzenetére


Balázs1986
addikt

Épp most van nálam javításon egy Inspiron M5010...ez valami borzalom :D Csak a RAM-nak van szervizablaka, egy sima takarításhoz csontra szét kell szedni a gépet (na jó, a kijelzőt nem... :D ).
Grat a Toshibához, reméljük beválik! A teljes körűért ne felejts el regisztrálni itt :)
Meg persze a Toshiba oldalán is érdemes lehet beregisztrálni általános jelleggel, ki tudja mikor jön jól :)

(#75) k.zsolt93


k.zsolt93
csendes tag

:) tegnap megérkezett a lapos..elsö benyomásra nagyon szuper gép :) edig nics vele semmi gondom. kicsit hangosabb a ventilátorja mint a dellé volt de ebbe mégis csak i5ös proci van meg2gb grafikus kell is neki a hütés. Nekem a csomagban volt egy toshiba táska, canyon egér, eredeti windows7 home premium és legális skype, microsoft office csomag 2010es, nero, és mcafee virus irtó. A tasztatur mozgása egyáltaalán nem vészes :) mindenkinek ajálom ezt a gépet Toshiba Satellite L850-16Z

(#76) Bonappetite!


Bonappetite!
csendes tag

Ti milyen adaptert kaptatok a laptophoz, földeltet vagy földeletlent?
Írtam a Toshibának aki továbbküldött és azt mondták hogy nincs semmi baja a laptopnak, se az adapternek, csak földeletlen az adapter és ezért van áram a fém részben. Más találkozott hasonlóval? :F

(#77) Balázs1986 válasza Bonappetite! (#76) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ugyanolyat, mint te.
Attól még, hogy "földeletlen" (...viszont kettős szigetelésű), nem kellene áramot tapasztalnod a burkolat külső részén, ez ökörség.
Olvasd el ezt. A leírásban található jel megtalálható a töltő alján :)
Ne hagyd magad! ;)

(Egyébként nem csak én gondoltam műanyagnak a rácsot, tesztekben is annak mondják / írják...de ha fém, annál jobb :D )

[ Szerkesztve ]

(#78) Balázs1986 válasza Balázs1986 (#77) üzenetére


Balázs1986
addikt

Bocs, letelt a hozzászólás szerkesztési limit, mire meglett a töltő, de szinte biztos, hogy ugyanaz a modell:
PA5035U-1ACA

(#79) Bonappetite! válasza Balázs1986 (#78) üzenetére


Bonappetite!
csendes tag

Igen, nekem is ez az adapter van. Megtennéd, hogy egy fázisceruzával megnézed a rácsnál, nálad van-e áram? És ami még érdekelne az az adapter csatlakozója, nekem a külső (-) és belső (+) részén is van áram, ennek így kell működnie?
A laptopszalon -ahonnan vettem- is ugyan azt mondta mint a Toshiba, hogy előfordulhat ilyen, ha a konnektor és az adapter is földeletlen, de a konnektor földelt és több helyen is próbáltam.
"Az én javaslatom is az, hogy földeltekre kell váltani." :W

(#80) Balázs1986 válasza Bonappetite! (#79) üzenetére


Balázs1986
addikt

Megnéztem, nem világít (és nem is ráz).
Persze, hogy földeletlen az adapter, elvégre a dugvillája nem tartalmaz olyan érintkezőt, ami a konnektor földelésére csatlakozik...és vaskarót se adtak hozzá, amit a földbe verhetünk :D
De akkor is csak azt tudom mondani, hogy semmilyen körülmények között nem lenne annak a rácsnak szabad rázni. Szinte biztos vagyok benne, hogy a rács alatt a töltőnyílásnál valami nem oké...szóval én erőltetném a gariztatást.
Valószínúleg a + szál szigetelése a sz*r, a rács hozzáér, te meg vagy a - oldal, ezért ráz...a fázisceruza is ugyanezért világíthat, ha a rács és magad közé teszed.

A kívül-belül áram a töltőcsatlakozón az oké, mert a belső részén folyik a + és a külsőn a - (fordítva kellemetlen érzés lenne, ha megfognád... :D bár 20V egyenáram nem árt, csak bizserget :) )

(#81) Bonappetite! válasza Balázs1986 (#80) üzenetére


Bonappetite!
csendes tag

Köszönöm, próbálkozok, de már annyira nem is tetszik a laptop... :(((

(#82) Balázs1986 válasza Bonappetite! (#81) üzenetére


Balázs1986
addikt

Esetleg hagyd a picsába a laptopszalont. Van no problem garanciád, valami indokkal intéztesd a dolgot annak keretében.

(#83) Bonappetite! válasza Balázs1986 (#82) üzenetére


Bonappetite!
csendes tag

Előbb a Toshibához írtam, csak aztán a Laptopszalonnak, ott is az volt, hogy attól jó. De ha végképp nem lesz megoldás besétálok vele egy szervizbe hozzájuk vágom és azt mondom leesett adjatok másikat!

(#84) Balázs1986 válasza Bonappetite! (#83) üzenetére


Balázs1986
addikt

Csinálj neki "balesetet" :D Tényleg röhej, hogy azt várnák el, hogy rázasd magad 24/7. Keményíts be, fenyegesd őket fogyasztóvédelemmel, stb.

(#85) Bonappetite! válasza Balázs1986 (#84) üzenetére


Bonappetite!
csendes tag

Rázni nem ráz, inkább bizserget, de sokszor nem is érződik csak zavaró és a fejhallgató is zúg olyankor. Egyenlőre levelezgetek, aztán telefon majd személyesen, csak jutok valamire. :D

(#86) Korteksz


Korteksz
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba Satellite L850-13Q notebookom és a képen látható problémával találkozom már egy ideje.... lefagy, a játékokból nem tudok kilépni...

A képen épp képernyővédő közben produkálta a jelenséget.
A gép garis még, de ha nem muszáj nem nélkülözném egy-két hétre....
Valakinek vmi ötlet?

(#87) Balázs1986 válasza Korteksz (#86) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szia! Elvileg, ha vársz fél percet-egy percet, akkor kiírja, hogy a video driver összeomlott, és alaphelyzetbe állt...aztán megint működni fog egyből, restart sem kell. Ez driver gond, nekem egyszer-kétszer előjött régebben. Most a legújabb Catalyst driverrel még egyszer sem.

(#88) Korteksz válasza Balázs1986 (#87) üzenetére


Korteksz
csendes tag

Sajnos nem mindig áll helyre... amikor a kép készült, akkor pl. csak kikapcsolni tudtam...

Viszont nem tudom, hogy melyik drivert tegyem fel. Az ati honlapon azt írják, hogy toshiba gépekhez a toshiba honlapról szedjek le drivert.Ott meg az a legújabb, ami most fent van...

(#89) Balázs1986 válasza Korteksz (#88) üzenetére


Balázs1986
addikt

Azt írják, de ne foglalkozz vele. Szedjed lefele :)

(#90) Korteksz válasza Balázs1986 (#89) üzenetére


Korteksz
csendes tag

Na felraktam a legújabb catalystot és azóta a windows folyamat frissíteni akarja a drivert a 2012.10.26-aira...

(#91) kovadam1


kovadam1
tag

sziasztok
Egy Toshiba Satellite L850-13q 90%-ban boldog tulaja vagyok :-)
Az egyik problémám az a videókártya illesztőprogram nem válaszol (win8)

A másik Legnagyobb problémám az hogy nem tudok belépni a Biosba mert jelszó van rajta.
Nem is emlékszem hogy egyáltalán le jelszavaztam volna. Nem tudtok valamit hogyan lehetne feloldani a jelszót rajta? A gépet még tavaly vettem újonnan. (ebben az a legrosszabb hogy a bootsorrendet se tudom változtatni)

Remélem tudtok válaszolni

(#92) Balázs1986 válasza kovadam1 (#91) üzenetére


Balázs1986
addikt

Csavarozd le az alján a szervizablakot (akksi ki, tápkábel ki), 1 csavar fogja. Az alatt van az elem, a HDD hátuljánál. Vedd ki, majd rakd vissza. Ha szerencséd van, akkor nincs agyonvédve a BIOS, és ennyitől default lesz.
VGA driver az AMD oldaláról van? Ha nem, akkor onnan szedd le a legfrissebbet, hátha megoldja.
Az én 13Q-m touchpad-ja és szóköze durván kopik. A többi billentyű is fényesedett valamennyit 8 hónap alatt, de messze nem annyira durva. A touchpad egy foltban már tükröződik, a szóközben meg érezhető gödör van. :D Meg régebben nyikorgott a bal sarok, de az ellen már tettem.

(#93) Balázs1986 válasza Balázs1986 (#92) üzenetére


Balázs1986
addikt

Bocs, letelt az időkorlát.
Szóval így néz ki a kopásos történet (de a folt körül is érezhetően kopik, már nem érdes. Szóval ez teljesen tükrös lesz előbb-utóbb).

[ Szerkesztve ]

(#94) kovadam1 válasza Balázs1986 (#92) üzenetére


kovadam1
tag

sajnos az elem kivétel kb 5 percre e oldotta meg a problémámat :( létezik rá valami másik módszer?

(#95) kovadam1


kovadam1
tag

Upp

Na úgy látszik hogy sikerült megoldani a dolgot.
hátlap le
aksi ki
elem ki
tápkábel be belép a biosba, itt úgy emlékszem itt még kért jelszót de f11 el beenged mint csökkentett felhasználó itt reset default, és mentés.
utána kikapcs elem vissza és a többi. utána már nem kért jelszót és mindent be tudok állítani.

csak egy dolog nem világos / nem emlékszem / hogy a supervisior mint felhasználó az alapból volt-e.

(#96) Akrami


Akrami
csendes tag

Sziasztok!

Ti honnan töltök le hozzá legfrissebb drivereket? Mert a toshiba support oldalát nem igazán szeretném minősíteni.

Üdv.

(#97) Balázs1986 válasza Akrami (#96) üzenetére


Balázs1986
addikt

Intelt Inteltől, AMD-t AMD-től frissítettem (előbbit SSD beszerzése, utóbbit VGA driver fagyások miatt). A többit a Toshiba-tól szedtem / frissítem. Bár, ha nem tapasztalsz hibát egy-egy hardvernél, nem kell azt havonta frissítgetni :)

(#98) Eruu


Eruu
csendes tag

Sziasztok!
Másnak is előfordult, hogy túlmelegedett játék közben? Vigyem szervizbe hogy csináljanak vele valamit vagy megoldható házilag is valahogy ? 95-100 °C-ig megy fel néha. Még garanciás a gép, tavaly nyáron vettem.
Köszönöm a válaszokat.

(#99) Akrami válasza Balázs1986 (#97) üzenetére


Akrami
csendes tag

Köszi.Amúgy feljebb ez a kijelző "kockásodás" nekem is tapasztalható néha. Már jó pár drivert megpróbáltam a videó kártyához de egyik se működött igazán.Most az AMD oldaláról letölthető legfrissebb driver van fent de ezzel is csinálja, igaz jóval kevesebbszer mint a többivel.Valakinek valami ötlete rá?

Köszi

(#100) Balázs1986 válasza Akrami (#99) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nálam AMD-től szedett 13.2 beta 6 van fent. Eddig 1 alkalommal csinálta kb. 3 hónap alatt (Win7 x64, gyári gány paszta helyett normális minőségűvel újrakenve a gpu, bár nem hiszem, hogy hőmérséklet-gond lenne).

Eruu: Takarítás, pasztázás normális minőségű pasztával. Ha magad nem mered, akkor kérj meg egy hozzáértőt, vagy szerviz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.