Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Akrami


Akrami
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, gondolkozom egy SSD beruházáson kinek milyen tapasztalatai vannak ilyen téren ehhez a géphez milyet ajánlotok?Visszaolvasgattam de nem nagyon találtam a témába vágó hozzászólást.

Köszi

(#102) Balázs1986 válasza Akrami (#101) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ebben a topic-ban az aktuális legjobb ajánlatokat mindig megkapod attól függően, hogy mekkora kell, és mennyit szánsz rá :)
Én ennek a laptopnak a Q tesójába Corsair Force GT 120Gb SSD-t tettem. Sokat jelent minőségben. De ez egyrészt már nem mai darab (nem is lehet kapni), másrészt még SandForce vezérlője van, ennél már vannak jobbak.
De ha elolvasod a linkelt topic 1. hozzászólását, ott lesznek ajánlott típusok, és kiemelten kerülendők (pl. OCZ Agality 3), azok alapján használtak között is válogathatsz.
Az, hogy konkrétan egy Toshiba L850-be szánod, kb. csak a következőkben mérvadó:
- a gépben levő HDD szabvány 9.5mm magas, szóval nem kell a helyére vékony kialakítású SSD után kutatni, jó a "normál" méret;
- Intel vezérlős SATA 3 csatlakozás van a HDD-nél, szóval nem lesz visszafogva az SSD teljesítménye;
- a DVD író 12.7mm magas (gondolom, úgy akarod csinálni, hogy a HDD helyére megy az SSD, a DVD helyére meg a HDD), szóval a winyónak 12.7mm-s beépítő keretet kell keresni (optibay, hdd caddy, esetleg multibay nevekre szokott hallgatni, hardveraprón is árulnak), és neked SATA-SATA kell belőle.

[ Szerkesztve ]

(#103) woofias válasza Akrami (#101) üzenetére


woofias
csendes tag

Szia!

Én egy Samsung 830 120GB-osra ruháztam be, probléma nem volt vele, a gép villámgyors és talán kicsit tovább is bírja az aksi. Már majdnem 1 éve megy. HDD helyére tettem, azt meg külső vinyóként használom.
Fent van 4 játék, néhány film és még így is maradt elég hely, ezért szerintem elég ekkora SSD, persze kinek mire kell :)

(#104) Backspace


Backspace
tag

Ki szeretném cserélni a lapotopom hűtőjét, de erre a típusra nem találtam a google-n pontos szétszedési útmutatót. Addig eljutottam, hogy szétcsavarozom a hátulját, de nem tudtam eddig lepattintani a müanyagborítását. Valszínűleg le kellene szednem a billentyűzetet is, de még nem találtam meg a módját.

Esetleg valaki tudna segíteni? :R

(#105) Balázs1986 válasza Backspace (#104) üzenetére


Balázs1986
addikt

Vedd ki a DVD meghajtót (tartócsavar az alsó burkolat alatt, a DVD ROM belső végén), annak a helyén alá tudsz nyúlni a billentyűzetnek, és az alsó vagy felső sarkát (mindegy) fel tudod pattintani. A DVD ROM-ot amúgy is ki kell venned, mert annak a peremén is lesz 3 csavar, ami összetartja a ház alját a tetejével.

[ Szerkesztve ]

(#106) Balázs1986 válasza Backspace (#104) üzenetére


Balázs1986
addikt

Bocs a dupláért, letelt az időkorlát.
Előkapartam egy régi hsz-emet a Toshiba notebook-ok topic-ból, ebben leírtam, hogy lehet kiszedni a hűtést.

(#107) Backspace válasza Balázs1986 (#106) üzenetére


Backspace
tag

Ezer köszönet! :R

Szerinted, ha egy ilyet belerakok a jelenlegi helyett, akkor rosszabb nem lesz? Vagy esetleg megérné valami jobb minőségűt keresni?

(#108) Balázs1986 válasza Backspace (#107) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ránézésre nehéz megmondani. Kialakításra kb. ugyanaz, mint az eredeti, szóval nagyjából ugyanolyannak kellene lenni teljesítményben. Aztán, majd kiderül, remélhetőleg nem fogsz szívni vele.

(#109) Backspace válasza Balázs1986 (#108) üzenetére


Backspace
tag

Majd mindenképp beszámolok Nektek, ha túl leszek rajta. Egyébként ez nem jár garivesztéssel?
Megtudják mondani egyáltalán, hogy én már ezt kinyitottam?

(#110) Balázs1986 válasza Backspace (#109) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ha nem nyírod szét a csavarfejektet és nem törsz össze semmit, valamint a hűtő kb úgy néz ki, mint az eredeti, akkor nem.

(#111) Backspace válasza Balázs1986 (#110) üzenetére


Backspace
tag

Köszönöm a tippeket, úgy lesz!

Apropó, valaki próbálta már az új Windows 8.1-et a laptopon? Tapasztalatok? :R

(#112) Balázs1986 válasza Backspace (#111) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nemrég tettem fel, eredeti, jól megy. Kicsit szokni kell, de a laptop kiválóan üzemel vele. Driver és stabilitás szinten tehát minden OK.

(#113) tommi_123


tommi_123
csendes tag

Üdv mindenkinek!

nekem is már 14 hónapja L850-13U laptopom van és hát szoktam vele játszani is a szabadidőmbe, és most 14 hónap után úgy érzem hogy meghalt a vga benne (7670 2gb)!
Ugyanis kb 2 hete játszás közbe (Fifa 13 fullHD-s TV-n) meghülyült a rendszer és azóta mindig ilyen fehér pixeltömbök ugranak fel egy pillanatra a képernyőn , van amikor meg csak simán el megy a kép, van amikor csak úgy kikapcsol a monitor egy pillanatra, de most 2 napja már ha be kapcsolom a laptopot akkor a monitorja már be sem kapcsol...

És az lenne a kérdésem, hogy ez akkor biztosan vga probléma e, meg hogy ezt szervíz nélkül megtudom e én javítani!??

UI: Azt nem értem még, hogy ha a laptop elér egy olyan magas hőmérsékletet, hogy az már káros lehet rá akkor miért nem kapcsol ki magától a gép?? ( az asztali gépem és minden más gép ilyenkor leáll ha túlmelegszik... )

Előre is köszönöm a segítséget? :)

Szerk.: a pixeltömböket úgy értem, mint például a régi filmekbe is vannak ilyen véletlenszerűen előugró pixelek

[ Szerkesztve ]

(#114) Balázs1986 válasza tommi_123 (#113) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szia!
Kérdéses, hogy mi halt meg. Lehet, hogy a VGA, de az is lehet, hogy a kijelző halt meg, vagy a szalagkábel tört meg. Legegyszerűbben úgy tudod meg, ha külső monitorra dugod a gépet. Ha úgy jó lesz, akkor kijelző. Ha ott se lesz kép, akkor VGA. (Lehet, hogy nyomogatni kell a kijelzőváltást -Fn+F4- az átváltáshoz).
Elvileg túlmelegedéskor le kellene, hogy álljon egyébként.

(#115) tommi_123 válasza Balázs1986 (#114) üzenetére


tommi_123
csendes tag

Megpróbáltam most, és ha bekapcsolom a laptopot akkor a laptop képernyője sehogy se kapcsol be, de rádugtam HDMI kábellel a tv-re a gépet és a TV-n ott érzékelte a gépet és csak fekete képet mutat fehér pixel felvillanásokkal

(#116) Balázs1986 válasza tommi_123 (#115) üzenetére


Balázs1986
addikt

Akkor szerintem ez VGA hiba lesz. Megpróbálhatod azt, hogy kiveszed a memóriamodulokat, és egyenként teszed vissza, nem azok közül halt-e meg valamelyik, de 99,9%, hogy nem.
Még garanciás elvileg a gép, használd ki, mert ez jó eséllyel alaplapcsere lesz.

(#117) tommi_123 válasza Balázs1986 (#116) üzenetére


tommi_123
csendes tag

Akkor holnap elviszem szervízbe!

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

(#118) VMatteo


VMatteo
őstag

BÚÉK Srácok!
13Q-m van, érdeklődnék hogy jött-e ki mostanában vmi jó kis frissítés, esetleg megoldható-e már hogy a videókari ne menjen mindig, csak akkor amikor ténylegesen szükség van rá? Minden frissítés, újdonság érdekel, nyár eleje óta nem néztem rá a driverekre, semmire. Eléggé hangos már a hűtésem, de nem merem szétszedni, visszaküldeni meg nem akarom mert kell a gép tanuláshoz

Tisztelet a Gépésznek!

(#119) sec0nd


sec0nd
tag

L850-13u laptopomba szeretnék tenni egy ssd-t a HDD helyére, a HDD-t pedig áttenném a DVD-író helyére.
Ez a caddy megfelel a gyári HDD-hez ebbe a gépbe?
Ha 7mm vastag SSD-t teszek a HDD helyére, akkor kell valamilyen keret hozzá?
Melyik helyen hányas SATA port van?
:R

(#120) Balázs1986 válasza sec0nd (#119) üzenetére


Balázs1986
addikt

A caddy megfelel, 12,7mm kell bele, pont amit linkeltél. A 7mm magas SSD elvileg belemegy, ha a hossza/széle a szabvány 2,5" méretet követi (a felfogató csavarok helyei elvileg ugyanott vannak, azzal sem lehet baj). Remélhetőleg a port elhelyezkedése miatt sem fog feszülni. De nyugodtan tehetsz bele 9,5mm magas SSD-t, a gyári HDD olyan magas, nekem is ekkora SSD van benne, nagyon szépen passzol.

VMatteo: Itt meg tudod nézni a sorozatszámod alapján, miből mi a legújabb. Nyár óta garantáltan van újabb driver szinte mindenből. Hogy mennyire éri meg frissíteni, passz. A noti nem tud váltani a prociban levő Intel és a dedikált AMD DPU között, de az AMD garantáltan nem jár fullon, amikor nincs kihasználva. Leveszi az órajeleket tartalék üzemre.
A hangos noti problémáját nem igazán oldják meg a frissítések. Ha te nem mered szétszedni, kérj meg egy hozzáértőt a közelben, ez még nem garanciavesztéses művelet. Takarítás és pasztázás -ha jól veszem ki, és nálad még nem igazán volt- erősen ajánlott már, amíg még rá nem ég teljesen a paszta a hűtendő felületekre.

[ Szerkesztve ]

(#121) sec0nd válasza Balázs1986 (#120) üzenetére


sec0nd
tag

Köszönöm a választ, a vastagság miatt feszülhet, vagy mire gondolsz? Még nem választottam típust, így nem tudom milyen lesz. Hányas SATA port van az ODD-nél és HDD-nél?
Tisztítás nekem is aktuális lenne, nem veszítek garanciát ha szétszedem? Nem csak a kis szervíz ablakot piszkálhatom (hdd + mem + odd)?

Köszönöm szépen a segítséget!

(#122) Balázs1986 válasza sec0nd (#121) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ha jól tudom, tisztítási szintig szétkapható vesztés nélkül. Ami viszont biztos, az az, hogy matrica nincs, szóval ha nem roncsolod a csavarfejeket, észre sem lehet venni a tisztítást.
Ahova az SSD-t fogod tenni (a HDD helye) garantáltan SATA3, az ODD vagy SATA3, vagy SATA2, hirtelen meg nem mondom.
Arra gondoltam, hogy nem tudom pontosan, mennyire van egy magasságban a 7mm és a 9.5mm csatlakozója. Elvileg azonos, gyakorlatilag ha akad 1mm véletlen, akkor ennél a notinál az a 9.5mm-nek kedvez.

(#123) VMatteo


VMatteo
őstag

a billentyűzetet hogy lehet kivenni? mert nemtaláltam sehogy neten

Tisztelet a Gépésznek!

(#124) Balázs1986 válasza VMatteo (#123) üzenetére


Balázs1986
addikt

Valamelyik sarkánál fogva körbe fel kell pattintani. Arra kell vigyázni, hogy baromi könnyen hajlik, szóval csak óvatosan.
Én úgy szoktam, hogy a DVD meghajtót (ill. esetemben az annak a helyén lev winchestert) kiveszem, és ott van egy rész, ahol meg lehet kezdeni.

(#125) VMatteo válasza Balázs1986 (#124) üzenetére


VMatteo
őstag

ez garanciába belefér? a G betűm kicsit nehezebben működik lehet alá ment valami. ha kiveszem kilehet takarítani szépen?

Tisztelet a Gépésznek!

(#126) Balázs1986 válasza VMatteo (#125) üzenetére


Balázs1986
addikt

Akkor csak magát a G betűt pattintsd ki. Lehet, hogy csak egy hajszál az oka.
Persze, ez belefér a garanciába.

(#127) Akrami


Akrami
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám merült fel pár napja, iszonyatosan búg a ventilátor,tisztítva volt a gép. Nincs még egy éves se. Van valakinek tapasztalata, hogy ezt a problémát szervizelik-e garanciálisan? Van még rá 2 év garancia.

Köszi.

(#128) VMatteo


VMatteo
őstag

hogy lehet a jack dugókhoz közelebbi USB-t életre kelteni hogy éjszaka is lehessen róla tölteni? BIOSban nézelődtem, de mg mindig nem jó...

Tisztelet a Gépésznek!

(#129) straightedge


straightedge
tag

Hello, nekem olyan kérdésem lenne hogy miért van az hogy egy játék elfut mondjuk 150 fps-el és egyszer csak leesik 10-20ra és ez elég gyakran és belaggol a játék nagyon sokszor, kisebb gépigényű játékoknál is előfordul, autómatikusan magas beállítosokra rakjaa konfig miatt de ha mindent leveszek full minimumra akkor is laggol :/ i5 2*2,5 és hd7670m(2gb) + 8gb ram aminek bőven bőven elkéne futni az is laggol, miért van ez? előre köszönöm a választ.

(#130) Balázs1986 válasza straightedge (#129) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nezd meg, nem melegszik-e olyankor nagyon. Illetve mas folyamat nem terheli-e olyankor a gepet.

(#131) straightedge válasza Balázs1986 (#130) üzenetére


straightedge
tag

Állandóan megy a hűtése valamiért régen kikapcsolt de most nem kapcsol ki pedig csak netezek vagy még azt se, ez mitől lehet ? gpu-z azt írja hog 55 fokos alapjáraton, de állandóan megy a hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#132) Francesco03


Francesco03
csendes tag

Üdv !

Egy nagy fejtörést okozó probléma adódott a szeretett Toshiba Satellite L850-13U típusú laptopommal.

Egyik pillanatról a másikra kék halálba menekült a következő üzenettel : "attempt to reset the display driver and recover from timeout failed" valamint a szöveg végén erre hivatkozik : atikmpag.sys

Az eset óta normál módban sehogy nem akar elindulni, windows 7 logo betöltése után fekete képernyő. és kis idő múlva kék halál az előzőkben leírt üzenettel.

Ha bemegyek csökkentett módban, letiltom a kártyát , akkor normál módban eltudom indítani a rendszert, csak ugye így nem működik a videokártya.

Próbálkoztam windows 7 újratelepítéssel , driver frissítésével illetve régebbi verzió tesztelésével de sajnos nem hozott eredményt.

A laptopról :
OP redszer: Windows 7 Ultimate
Proci: Intel-Core i5-2450M 3,1 GHz turbo
RAM: 2x4 GB DDR3 1333MHz
Videokártya: Ati Radeon HD 7670M 2 GB DDR3
HDD: 500GB Toshiba 5400 rmp

Remélem valaki tud segíteni, hogy ne kelljen szervizbe vinnem lapost :)

(#133) Balázs1986 válasza straightedge (#131) üzenetére


Balázs1986
addikt

A CPU sem melegszik? Egy újrapasztázás és takarítás csodákra képes.

Francesco03: Driver hibának tűnik, de azt egy tiszta újratelepítés megoldja (főleg, ha utána régebbi, biztosan működő driver-t tettél fel). Win újratelepítés teljes formázás után történt (neadjisten partíciótörlést is csináltál)? Ha igen, és az után is ez volt, akkor lehet, hogy ez alaplapi hiba lesz (video chip-re vagy chipset-re tippelek).

[ Szerkesztve ]

(#134) Francesco03 válasza Balázs1986 (#133) üzenetére


Francesco03
csendes tag

Beküldtem szervizbe és video chip halálozott el benne.

(#135) VMatteo


VMatteo
őstag

sziasztok!
Nekem meg a bluetooth driver nem az igazi. Telefont látja a gép, tudok küldeni oda vissza adatokat. Viszont vettem egy kis BT hangszórót, ezt meg az istennek se tudom összepárosítani a géppel, nem talál hozzá drivereket. Már kipróbáltam vagy 6 drivert a toshiba oldaláról. Szobatársam Asus gépen meg pöcc röff, és már szólt is. Azon is meg az enyémen is win7 van. 3 hete lett újratelepítve a gép :O mit próbáljak még meg?

Tisztelet a Gépésznek!

(#136) Naughty9011


Naughty9011
tag

Sziasztok, van egy toshiba satellite L50-B-23 as laptopom, es rajta az uj Windows 10. Nagy Mortal Kombat rajongo vagyok szoval szeretnek jatszani az uj X-el es hiaba veszem le teljesen a beallitasokat jatekon belul, ugyanolyan sz***l megy.:( Konfig dedikalt AMD RADEON R7 m260 2gb ram intel i5200u (intel hd 5500) gondoltam a hires RADEON R szeriabol nemis a 3as vagy 5os , hanem a 7-t valasztom , es megse viszi a kedvelt jatekom. Pedig elvileg vinnie kene. Amugy win 8.1 is volt rajta es ugyanaz a szitu. ja es 8gb ram! Otletek??? Vegere meg annyit , hogy az ezelotti Mortal Kombat se ment egy masik Radeon 6620g-s laptopon jol gyenge beallitasokkal sem. Valahogy a Mortal Kombat nem akar menni AMDvel es ugyan ugy a NFS se.

Mate 10 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.