Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) Somatom válasza tordaitibi (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Mint írtam, a Telenoros netet nem fogyasztja a MyTV, tehát TV szempontból mindegy, hogy mennyi mobilneted van.
A Vorke -t tulképp stickes-mobilnetes "router" -nek szántam, de kiderült, hogy alkalmatlan, mert a Win azonnal lezabálta az akkor még korlátos netemet és persze fogta a sávszélességet is. Elvileg van benne egy "metered mód", aminél nem frissítget a Win. Csakhogy ezt akkor még csak Wifi és modemes kapcsolatnál lehetett aktiválni, Lan kapcsolatnál nem. A Hi-Linkes 4G USB stick úgy működik, hogy egy virtuális LAN portot emulál, így az OS Lanon csatlakozott külső eszközként látja a saját USB -jén lógó modemet. Azóta javították ezt a hibát, de most már kenje a hajára a Microsoft a hibajavítását!
Utóljára XP -t használtam, úgy bambultam a Win10 -re, mint borjú ....
Gondoltam, megpróbálok vmi ismerős környezetet kialakítani. VLC, Firefox, TotalCommander, stb. Találtam vmi alkalmazásboltot, de Firefoxot nem találtam benne. Na, ennyi volt nekem a Win10.
Androidon meg kell találni azokat a szoftvereket, amiket egérrel is lehet kezelni. Néhány addon -nal a Firefox jól működik. VLC, nPlayer. SolidExplorer Classic. Megy a húzásos művelet, többes kijelölés, stb. Általában a duplaklikkes nagyítás (második klikk tartás közben egér fel/le) is működik az alkalmazásokban. Firefox egy kiegészítővel ilyenkor automatikusan áttördeli a szöveget. Vágólapkezelő: Clipper+ with sync. Sok alkalmazást jobban szeretek Androidos kliensben használni, mint mondjuk webes felületen. Pl. Gmail, Google Térkép. Arról nem is szólva, hogy ott vannak a megvásárolt alkalmazásaim. Megyek a Play -re, kiválasztom, települ, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.