Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drenadar


Drenadar
veterán

gépen belüli kedvenc hw-em :
AMD Barton 2500+

gépen kívüli:
Genius sw5,1 -es hangfal :)

(#2) No-kia


No-kia
őstag

Sapphire 9600Pro, meg a mostani konfigommal is nagyon, de nagyon meg vagyok elégedve, minden egyes alkatrésszel, külön-külön is

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#3) gabor85 válasza No-kia (#2) üzenetére


gabor85
őstag

a kiskazánomra azért bütte vadok :DDD

(#4) caizzz


caizzz
aktív tag

A szívemhez legközelebb álló hardver egy Audigy hangkártya, amit kb 2004-ben vettem és azóta kibírt rengeteg kölcsönadást, pakolást, költözést, egy vihart a Balaton Soundon 2008-ban (akkor kaptam vissza valakitől akinek kölcsönadtam). :DDD Szóval szép múltú kis kari.

marakujás kőbányai

(#5) joey04


joey04
titán

a mostani VGA ami a gépemben van, GTX 280.
ha gépen kívül, akkor az iPhone :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Egy Sapphire X1950XT kártya volt régebben a gépemben. Nagyon csíptem. :K Olyan hangja volt indulásnál, mint egy Raketa porszívónak... :K

Rip and tear

(#7) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

HD3870X2 1,5évig szolgált. :)

(#8) Lenry


Lenry
félisten

nekem az Abit AW9D alaplapom, meg a 3400-re képes E2140-es procim a kedvencem,
de szeretem a VGA-mat is, mert baromi jó a gyári hűtője (MSI 7900GTO)

de az álomkonfig, amit össze akarok rakni a kedvenc alkatrészeimből:
-Willamette magos Pentium4
-Abit TH7 alaplap
-RAMBUS memória
-Hercules GeForce3 Ti500

ja és egy IC7-MAX3-nak is örülnék
ja és nagyon szerettem az Abit AN7-es alaplapomat is. nagyon pöpec lap volt. ma is megvan. csak már nem üzemképes :O

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) zH.


zH.
senior tag

Szinte az egész P4-es gépem ,de hogy kiemeljek dolgokat.

6600GT Turbo Force Edition AGP - 256MB

FX5200
Nem emlékszem milyen ,de aktív hűtős volt. Mielőtt elkezdtem volna 3D-s játékokkal játszani tökéletes volt.

just be

(#10) Psychonaut válasza zH. (#9) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ne röhögtess már, egy 256MB-os kari bőven elég 3D-s játékokhoz...

(#11) bacsis válasza Lenry (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ehh én is olyan Abit lapra pályázok, ram proci már lenne, de a lapot nem tudom beszerezni :U
nahh akkor kezdeném
Asus Csúcs Geforce kártyáim
Atitól az Ati X1950XTX 2900XT, HD3870X2 4870X2 HD5970
alaplapokból: Epox MVP3 G5 alaplap, Epox 8RDA+ NF2-es S462es lap, MSI MS9105-WS Dual procis tualatinos lap, ebben van a 2 szénné húzott tualatin meg az AGP-s HD3850 ezaz
Abit Ic7-MAX3 alaplap, DFI NF4 szériás lapok, most így több nem jut eszembe..
Prociból AMD K6-III+, 3200+os Barton, jahhh SLOT-A-s Athlon, 939-es 2magos Opteronok, FX60, Inteltől a Tualatin, a Gallatin magos S478as Pentium 4 EE, a töbire annyira nem gerjedek...
Laposokból, Compaq Armada 1592DT Dell Latitude széria, hmmm most így hírtelen ennyi.
Jahh, gerjedek még a 600-as DDR1-es A-DATA memóriáimra, meg az 1066os DDR2-s A-DATA-kra is :C

(#12) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

A kedvenc hw-k: e5200 (csakis a sajátun), ill a Giga p43-as motherboard (ez is csak a sajátunk)!!! :DDD

when the sun shines, we'll shine together

(#13) Fecogame


Fecogame
veterán

Sapphire Radeon 3850 256MB GDDR3

Még annó 27k-ért vettem :U :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14) zH. válasza Psychonaut (#10) üzenetére


zH.
senior tag

Olvasd el még egyszer a hozzászólásom. Egyébként sem a memórián függ a dolog ,mert 1024x768-hoz elég lett volna 128MB is, viszont az FX5200 már gyenge volt.

just be

(#15) Psychonaut válasza zH. (#14) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem u.a. jön le belőle még mindig, de ezen össze ne vesszünk. :))
Peace

(#16) zH. válasza Psychonaut (#15) üzenetére


zH.
senior tag

Érdekes. Az Fx5200 ami 128!!MB-os volt ,az volt kevés jobb 3D-s játékokhoz. Ekkor cseréltem le 6600GT-re ,ami 1 fokkal jobb volt és a játékok nagy részével elfogadhatóan tudtam játszani.

just be

(#17) Psychonaut válasza zH. (#16) üzenetére


Psychonaut
addikt

B@#meg! Most tűnik fel az FX5200 a hsz-ben. :W
Tényleg kurva fáradt vagyok, sorry.

És hogy on legyek: a "kedvenc" hardverem a Seagate Momentus vinyóm, ezen van minden adatom.

[ Szerkesztve ]

(#18) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Fúúú sorolhatnám! 8800GTX, 8800Ultra, Q6600,Gef MX440, IBM 80Gb PATA HDD, Intelli mouse Explorer 3.0, utóbbi most múlt 7 éves, utolsó előtti meg 6 múlt.

[ Szerkesztve ]

(#19) danati


danati
senior tag

NVIDIA GeForce 8800GT
2007 december óta ez csücsül a gépemben és még a mostani játékok is maximum beállításokkal futnak rajta 1440*900-ban. :DD

(#20) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Q6600 és Gigabyte p35T-DQ6. Mindkettő volt, és mindkettőt nagyon szerettem. Amik nem voltak, de nagyon tetszenek az a 8800 Ultra, Gainward 4870x2 GS, Asus P5Q Deluxe, és Maximus III Formula, EVGA Classified. És a jelenlegi etalon: DFI LanParty UT X58-T3eH8 :Y .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#21) Zolinho1026


Zolinho1026
tag

Nekem a mostani konfigom, elég sok user errort megélt már és a mostani tudásom nagy részét is rajta szereztem meg :D

[ Szerkesztve ]

Loxone and Loxberry superuser

(#22) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Egyértelmű a válaszom:

Microsoft IntelliMouse 1.1A

Csak szuperlatívuszokban beszélhetek róla. Mennyi CS partyt, wart megélt :) Még ma is üzemel tartalék egérként, pedig nem egy mai darab (talán 2003-ban vettem).

[ Szerkesztve ]

(#23) Tom5


Tom5
addikt

Ha egy hardvert kellene írnotok akkor melyik lenne az?! Nekem talán a DFI nf4-es lapom. nagy szerelem volt...
Róla majdnem elfeledkeztem: link Imádtam.

[ Szerkesztve ]

(#24) Lauda


Lauda
félisten

Jelenleg a kutyam, ha belefer a hw temakorbe. :DDD :DD O tenyleg a kedvencem az elejetol fogva. :K Szamitogep vonalon az a helyzet, hogy miota eljutottam oda, h barmikor barmit meg tudok venni a gepembe, mar nem hoz lazba semmilyen uj hw, max amig ki nem bontom. Szoval hamar elszall az ujdonsag varazsa. Ez egyreszt jo, mert leszarom, h megint vettem egy uj hardvert a gepbe, masszor eleg xar, hogy nem tudok neki orulni, ami a lenyege lenne az egesznek. :U

(#25) Metalfan


Metalfan
senior tag

Szinte gondolkozás nélkül: DFI Lanparty nf2 Ultra B :)) Sok korabeli lapon még sata port sem volt, ezen meg rögtön 4. Amiért viszont megszerettem, az a már-már rémisztően jó BIOS-a. Ebből a szempontból a korábbi Soltek SL-75FRN2 (Asszem ez volt a típusa) is hasonló volt, persze jóval gyérebb felszereltséggel. De mindkét lap tökéletesen kielégítette az igényeimet, és hősiesen tűrte a megpróbáltatásokat. Sajnos a Soltekkel villám végzett, a DFI a mai napig működik.
Ezen felül a Geforce 8800 GTS gyári hűtését említeném meg, hogy 50%-on is teljesen hangtalanul működik, és elviselhető hőmérsékleten tartja az alkatrészeket terhelés közben is.
Több, kifejezetten kedvenc hardverem nincs, a DFI-n kívül bármit lecserélnék egy jobbra, újabbra.

[ Szerkesztve ]

(#26) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Nekem igazából egy páros volt a kedvencem: Asus P4C800-E Deluxe + P4 3GHz Prescott
Ez már feledtetni tudta velem az elődjét, az 1GHz-es Tualatin Celeron-t.

szerk.: Belegondolva talán azért szerettem annyira, mert az volt az első olyan gépem, ami az akkori kornak megfelelő volt...

@Tom5: Emlékszel még a jó kis 286-ra? ;] Más: A héten a fogyasztásmérő kellene majd...

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#27) Tom5 válasza PhoenixK (#26) üzenetére


Tom5
addikt

Emlékszem-e. Meg mikor szétkaptuk azt a nagy böszme vinyót és zsíros volt a motorja! :Y Nah az nemvolt semmi...jövi héten adom a mérőt!

(#28) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Amiket az új konfigunkban nagyon megkedveltem:
- utolsó tag: Logitech Z2300 2.1 hangrendszer - nagyon üt!
- Microsoft Intellimouse Explorer 4.0 USB-s egér - totál blindre vásároltam, de a vakszerencse ezúttal is bejött
- Noctua NH-U12P CPU cooler - piszkosul hűt!
- LG Flatron W2243T 22" - DVI-n keresztül gyönyörű képet ad, és méretre is több, mint elég
(a hang és a monitor szükségmegoldás volt, gyorsan kellett valami, persze ez nem jelentette azt, h szükségszerűen olcsó, vagy átmeneti jellegű legyen!!!)
- a több hw-et is kedvelem nagyon, valami emlék fűződik hozzá, de pl a ház gyönyörű, igaz csak közvetve használom, ezért kicsit más. A proci is jó erős, gyors, de mégsem kézzel fogható. A lényeg, h elégedett vagyok mindennel, minden saját forrásból van, tehát nem odalökték, h e van, használjad. Ezért is nőttek kozzánk ennyire!

(#29) bim


bim
veterán

ÁÁÁ!!! Az első komoly vga-m egy ati 9700 volt. Akkoriban nagyon sokáig minden játék maxon ment rajta nem úgy mint most hogy 2 csúcskártyát SLI/CF-be kötve tudsz csak tényleg igazán maxon játszani egy-egy új játékkal. :(

(#30) kraftxld


kraftxld
nagyúr

AMD Thunderbird 1400MHz, mikor mindenki P3 cerkával nyomta sárba tiport mindenkit.
Samsung 213T, igencsak jó gép volt a TFT-k hajnalán, a hulladék 17"-os Daewoo CRT-m váltotta.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31) Tom5


Tom5
addikt

Nagy kedvencem volt még LG F700P - jelenleg hugom használja.

(#32) CséZé


CséZé
őstag

Razer DA :R

(#33) moha21


moha21
addikt

3000+ barton cpu
8500 Ati VGA
Gef3 ti200 VGA

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#34) dabadab


dabadab
titán

Zotac IONITX-C

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35) Agostino


Agostino
addikt

Audigy 2 ZS

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#36) _Voyage_


_Voyage_
aktív tag

Core 2 Quad Q6600
8800GTX
Mugen 2

Logitech G5
WD MyBook

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#37) tibi666 válasza Tom5 (#23) üzenetére


tibi666
senior tag

velem a dfi nf4 lapja kezdte megutáltatni a számítógépépítést és konfigurálást. mára oda jutottam, hogy mindegy mi, csak menjen és ne kelljen hozzányúlni.

(#38) Tim82


Tim82
nagyúr

IBM Thinkpad T41p. Mindig gondolkodom, hogy kellene valami korszerűbb, kétmagos stb. thin & light business class noti a helyére, de igazából mindenre elég, amire használom. Nálam két éve van, azóta gyakorlatilag a lehetséges maximumot kihoztam belőle (2 GB RAM, DVD-író, 320 GB HDD, Dothan magos proci, dabadab fórumtársnak köszönhetően hűtőcsere, legújabban egy új akku). Dokkolóval használva gyakorlatilag kiváltok egy asztali gépet, leválasztva pedig kellő kompromisszum még a hordozhatóság és a kraft között.

Lian Li V300. Nem túl könnyen szerelhető, ám nagyon szép microATX házikó. A bél ugyan ki fog cserélődni a tavasz folyamán (socket 939 -> i945GT chipset + mobil Core 2 Duo), de a ház és benne az IMon VFD marad. :)

Acer AL2423WA. P-MVA panel, tehát szép színek, jó betekintési szög, a válaszidő sem vészes (6 ms g2g), mind játékra, mind filmre, mind amatőr képszerkesztésre kiváló. Megint egy időtálló darab.

Nokia E61. Mert megbízható, nagyjából mindent tud, amire igényem van és szeretem a full QWERTY billentyűzetes okostelefonokat. Bár lehet, hogy lesz mellé véve második telefonnak még egy E szériás Nokia. Néha kicsit küzdök még a Symbian-nal (az E61 az első Nokiám), de alapvetően nem szokott vele gondom lenni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39) Lauda válasza Lauda (#24) üzenetére


Lauda
félisten

A kutyam melle talan befer a kedvenc hw-ek koze:

;) ;]

(#40) dízelracer


dízelracer
senior tag

kedvenc: ATI FireGL V7100 professzionális grafikus kártyám.

És a kávéfőző is!! Anélkül délután kettőig zombiként bolyonganék a világban. :D

(#41) madstunt


madstunt
addikt

Kedvenc hardver?
FuSi 22"colos profi CRT ( ezer hála macilaci78 fórumtársnak érte ) mert amióta megvan 2 megapixelnél lejjebb "nem élek"
Behringer HPX2000 (ezért caizzz fórumtársnak ezer köszönet )
mert mocskosjól szól és sokszor elengedhetetlen a békés zenekészítéshez
AMD K6 II @ 201 MHz
Az emlékek miatt,ami az erre épülő rendszeremhez fűznek

Nokia 5610+HS44+AD54
eddigi legjobb zenetelefonom ami valaha volt,kellően szép és kellően nokiás külsővel,a piac egyik legjobb headsetjével szvsz
Sony Ericsson K850
Eddigi legszebb mobilom természetesen Luminous Greenben:)

(#42) Napfénysüti

Ha csak egy dolgot lehet írni akkor:
Lenovo Thinkpad T400 2765-TDG
Számomra ez a tökéletes notebook. Minőségi, egy élmény használni.

Ha lehet még mást is akkor:
Nokia E51
Előző telefonom. Kiváló kis üzleti készülék és a fém háznak köszönhetően elég minőségi is.
Samsung GT i8000 Omnia II
Ez egy mindenes. Igaz a WM néha bekavar de maga a készülék tényleg mindent tud amit egyben kell. Ideális társ a mindennapokra.
:)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#43) davver


davver
csendes tag

Telefon:
Sony J70 (ezüst) egyszer egy hülye elgondolásból éves használat után eladtam majd 2 hónap múlva visszavettem egy másikat és utánna még nagyon sokáig megtartottam!

Vga:
Geforce 2 Mx400 Inno3d (fekete alaplap), az összes GEF 2 alázta akkoriban a mai napig szolgál egy cimborám netezős konfigjába.

Config:
Abit Kg7-Raid+ AMD Duron 1300 (morgan). A mai napig szinte szerverként funkcionál, mert amitóta megvettem 8éve gyarkorlatilag kikapcsolva nem volt. (vagy csak alig) Az eredmény: 3 tápegység (mindegyik elfüstölt alatta), 3 gépház és számos költöztetést túl élt!

:)

(#44) utánvétel


utánvétel
aktív tag

Erre az intel tualatinos procira én is nagyon vágytam anno, sajna csak 1,2-eset sikerült beszereznem ha jól emléxem. Persze az 1000-es celeron után az is nagy lépés volt.
Mivel azonban abban az időben kezdtem el videodigitalizálással foglalkozni, az akkori konfigom éppen csak súrolta az alsó minimum határt.
Végül haladtam a korral és jött a platformváltás.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.