Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) hcl válasza Syl (#100) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez azért eléggé "nemjónekemalinuxmernemúgyműködikmintawindóz" hozzállás ;) Miért kéne PS logikájának lennie? Nem PS.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#102) cappa72 válasza Syl (#100) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egy szoftver használata csak a gyakorlástól függ.
Lást office 2000 -> 2010 váltás.
Az új ott is (nem kicsit) másképp működik. Madj megszokod.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#103) sh4d0w válasza Syl (#100) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Sokkal előrébb jársz, mint én, ugyanis halvány lila gőzöm nincs a számítógépes grafikáról, így amit meg akarok csinálni pl. GIMP-ben, azt fél óra szenvedés után hagyom a búsba és keresek vmit, ami hasonlít az elképzeléseimhez :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#104) Syl válasza hcl (#101) üzenetére


Syl
nagyúr

+(#102) cappa72

Igen, ez pontosan ilyen hozzáállás. Mint már többször írtam, tíz éve dolgozom Adobe programokkal, több tucatnyi billentyűkombináció van bevésődve az agyamba, amit félálomban is meg tudok csinálni. Egyszerűen képtelen vagyok megtanulni a gimp logikáját. Pedig olvastam róla, tutorialt néztem, de nem.

(#103) sh4d0w

Jah, én is általában erre jutok. Bevágom a dropboxba és bent az irodában megcsinálom PS-sel :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#105) hcl válasza Syl (#104) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De akkor nem a Gimp a szar, hanem te vagy másra kondicionálva :P :D
Én is rühellem a MS Lync logikáját, de nem az a bajom vele, hogy nem Pidgin, hanem hogy TETŰ. :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#106) sh4d0w válasza Syl (#104) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Rajtam a PS sem segít :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#107) hallador válasza hcl (#96) üzenetére


hallador
addikt

Persze, csak a kolléga beleírta a mondandójába hogy 10 éve PS-t használ, és azt szokta meg, ha pedig azzal kell dolgoznia, akkor ott a komplett Adobe infrastruktóra mögötte.
Nem a GIMP a baja neki sem, hanem, hogy nem azzal golgozik.

Ma már egy kisebb vállalkozás simán tudna GIMP-el nyitni, de ha 10 éve PS-el dolgozik, akkor mit akarsz a GIMP-el?

(#105) hcl

Miért állított mást? Nem.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#108) hemaka válasza anulu (#93) üzenetére


hemaka
nagyúr

Sajnalatos, akkor maradok a win-nel. :/

[ Szerkesztve ]

(#109) hcl válasza hallador (#107) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, én úgy 20 éve foglalkozok pécékkel, és elég sok mindent meg kellett szoknom közben. Ha lehet a Linux-Windows viszonylatban azt mondani, hogy nem windóz, megszokást igényel, akkor bármire. Meg mondjuk én már nem is kattogok ilyesmin. Ha valami helyett mást kell használni, akkor használom azt. Idő kérdése a megszokás. Cégnél windóz van, otthon Linux, nem okoz gondot hogy nem ugyanolyan.

@hemaka : Nemt'om ki csinálja a WoW-ot, de eléggé ügyfélbarát hozzállás, hogy még véletlenül sem a védelmet módosítják, hogy ne riasszon a wine-re :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110) #41133696 válasza Воланд (#9) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja és a beépített is tudja, Vista alatt is (kötet zsugorítása)

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows-vista/can-i-repartition-my-hard-disk

(#111) hemaka válasza hcl (#109) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem kinlodnak vele, ha egyszer a platform nem tamogatott. De azert bekaphatjak, hogy meg ezt a lehetoseget is elveszik a userektol.
Egyebkent Blizzard a ludas, ha mond valamit a nev. (Diablo, Starcraft, WoW)

[ Szerkesztve ]

(#112) Sonja


Sonja
veterán

Fotósoknak jó lehet még ez a darktable alkalmazás. Olyan Adobe Photoshop Lightroom Light szvsz. :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#113) cappa72 válasza #41133696 (#110) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez tudja az ext partíciókat is?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#114) hcl válasza hemaka (#111) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mond hát, csak elfelejtettem, hogy az egész Warcraft franchise az övék :)
Illetve a nem támogatott platform : nekik bevétel kell, hol érdekli őket, miről játszanak a userek :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#115) rt06 válasza hcl (#114) üzenetére


rt06
veterán

erdekli oket, mert amiota tudok roluk, mindenuk megjelent mac-re is (pedig a windoze mellett az is kb elhanyagolhato), csak a linux-ot nem szeretik (vagy csak siman lesz****k)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#116) hcl válasza rt06 (#115) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk Mac után nem lett volna akkora szám Linuxra megcsinálni, de ez esetben inkább az érdektelenség az indok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#117) #41133696 válasza cappa72 (#113) üzenetére


#41133696
törölt tag

Létrehozni és törölni igen, zsugorítani tippre igen, de régen használtam már kiterjesztett partíciót.

Szerk:

Néhány szó a
partíciókról és a logikai meghajtókról
.

[ Szerkesztve ]

(#118) cappa72 válasza #41133696 (#117) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#119) hcl válasza cappa72 (#118) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt hittem, az ext2-3-4-reiser filerendszerekre gondolsz :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#120) cappa72 válasza hcl (#119) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, azokra gondoltam.
Akkor ezek szerint ő az extended particiokra gondolt.

Akkor viszont a kerdes meg el hogy ext2/3/4-et tud-e.
Igy pontosabb a kerdes.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#121) rt06 válasza cappa72 (#120) üzenetére


rt06
veterán

max torolni, de ez is csak tipp

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#122) #41133696 válasza cappa72 (#120) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, én a kiterjesztettre gondoltam :) A Linuxos particiókat csak törölni tudja :)

(#123) F34R válasza cappa72 (#113) üzenetére


F34R
nagyúr

ext-et miert tudna? csak az ntfs , fat particiokat ezert windowsos.

gparted tudja csak elotte unmountolni kell a particiot.

[ Szerkesztve ]

(#124) 3psilon válasza cappa72 (#102) üzenetére


3psilon
aktív tag

Abszolút igaz, eleinte utáltam a ribbont, most már imádom, minden szoftverben. (Office, Autodesk Inventor stb.)

Esztétikus, a gombfeliratok miatt könnyű egy-egy funkciót megtalálni. Még csak kattintani sem kell többet. Ha valami nagyon kell, akkor meg ott a quick access bar meg a gyorsbillentyűk. :) )

Két tipp a cikkhez:

Zene: Banshee, elég jól össze van rakva, pluginekkel stb.
Kép: XNviewMP. Én évek óta az XNview-t használom, annyira egyszerű és jó. Kivág, beilleszt, átméretez, szűr, csoportos műveletek, színek/kontraszt stb. stb.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#125) 3psilon válasza #41133696 (#122) üzenetére


3psilon
aktív tag

Szerintem fel sem ismeri.
Particionálásra kizárólag GParted. :K

Ma már nem több 10 percnél gyártani egy ubuntus USB sticket...

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#126) hcl válasza 3psilon (#125) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Törléshez nem is kell felismernie. :) Különben asszem ismeretlennek írja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#127) #41133696 válasza hcl (#126) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, olyasmi. Az viszont tuti, hogy törli :)

(#128) hemaka válasza rt06 (#115) üzenetére


hemaka
nagyúr

Gyanitom az usa miatt jonnek ki mac-re, azert ott vannak paran, akik osx alol jatszanak, a piac meg kell. Linux-rol meg gondolom kevesen kockulnanak wow-val, ez van. :/

(#129) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Akkor lenne egy kérdésem. Kis pillanatra feldobtam a KDE-t az Ubuntura, hogy megnézzem, hogyan megy. Majd miután letöröltem, jó része ezek után is felmaradt (Szoftverközpontból szedtem le). A kérdésem az, hogy hogyan lehet úgy eltüntetni, hogy az összes K* program, a bootolás során a Kubuntu helyett Ubuntu jelenjen meg, és lila legyen a Grub?

(#130) hallador válasza cappa72 (#113) üzenetére


hallador
addikt

Szia a Windows nem tudja Ext partíciókkal ezt megcsinálni. Csak ismeretlen partíciónak detektálja. És törölni lehet max.

Ez a funkció a Vista óta van benne, a Windows 7 már jól is tudta.
A MS NTFS (Fat?) partíciókat lehet vele növelni, és zsugorítani. Ezt tudja kiterjesztett, elsődleges partíciókkal is a Windows.

NT 5.x alatt csak a rendszer partíció kivételével lehetett ezt megcsinálni a Windows-okkal (2000, XP, 2003). A C meghajtót nehezen vagy problémásan növelhető online, pl a diskpart-al. A Többi bármikor. De jött a Dell és megcsinálta ezt a csodálatos kis progit: ftp://ftp.dell.com/app/ExtPart.exe Tadááám, és máris növelhető online a NT5.x -k alatt is a partíció (C drive csak safe módban, ajánlott!)
Offline persze bármikor, de csak okosan.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#131) vadcoca válasza hemaka (#128) üzenetére


vadcoca
tag

Fórumos tevékenységét tekintve, érdemes erős fenntartással kezelni, amit anulu mond. Különösen ha mondanivalója oda vezet, hogy maradnál win-en. :K
Nem olyan sötét a helyzet.
Persze ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy ezután kizárt a fals ban. Csak azt, hogy érdemes önállóan körüljárni az ilyen témát.

6x9 = 42

(#132) Tamás88 válasza Tamás88 (#129) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Megoldva.

(#133) Vladi válasza F34R (#76) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én jónéhány rossz tapasztalatot szereztem vele. Egyik főverzió anno nem bírt publikusra csatlakozni. A kötkező tudott, csak privátra nem. :DDD

Amíg qbittorrenttet elindítom és pár másodperc múlva már fel/le tölt vígan, addig transsission napokig malmozik. Ezt többször leteszteltem. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#134) cappa72 válasza F34R (#123) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, tudom.
De gondoltam, ha már Linux topikban erről van szó, talán másról is szólhatna a dolog, mint arról hogy milyen képességei vannak a win bizonyos kiadásainak a gparted-del szemben...

Én sok gépegységet mentettem/particionáltam/méreteztem át Manrdiva2008-usb változattal. (Többek között a sajátomat is ;) ... nem egyszer)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#135) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Érdekes összeállítás, bár Kate helyett én gEditet (vagy Pluma-t), Brasero helyett K3B-t, a PeaZip helyett inkább File-Rollert (vagy Egrampat) (jobb integrálódás a fájlkezelőkbe úgy általában), Transmission helyett pedig Fatratet ajánlanám.
Aztán hiányolom a GIMP-et (képszerkesztő, illetve komplett grafikus program), a Filezillat (FTP kliens), a Clementine-t (zenelejátszó és manager), az Evince-t (vagy Atrilt) (dokumentummegjelenítő) és az SMPlayer (MPlayer alapú videolejátszó - mindennel elboldogul, ami lejátszható, már egy egyszerű YouTube keresője is van, illetve link alapján is lejátssza a videókat, ha a gép nem boldogulna valamiért a teljes kijelzős Flash vagy HTML5 lejátszóval - a VLC igazi kihívója, bár ez is elérhető).

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#136) hcl válasza Rickazoid (#135) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A K3B KDE-s progi, felmegy hozzá a fél KDE is :D A backend meg gondolom ugyanaz, mint a többi DVD író progiban. Mivel én KDE-t használok, nlam is K3B van, de képnézéshez Gwenview, bár sajnos az is hoz magával az Unityből egy csomó csomagot.

Mutogatni való hater díszpinty

(#137) #40553216 válasza hcl (#136) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem megy fel a fél KDE. Legfeljebb bár tíz MB a K3B-n kívül.

(#138) hallador válasza #40553216 (#137) üzenetére


hallador
addikt

+ 1

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#139) hcl válasza #40553216 (#137) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én csak a csomaglistán akadtm fenn, amikor valami nem oda való progit telepítettem :D De ha így van, annál jobb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#140) simonzé


simonzé
addikt

Ennek a cikknek elfeljtettetek befejezést írni... Egyszercsak vége lett, 'szt annyi.

I don't fit in. I fit out.

(#141) Vladi válasza simonzé (#140) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vééége? Dehogy van vége! Linux forever! :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#142) Tamás88 válasza hcl (#136) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Gwenview az nem KDE alapú program de véletlenül? Tegnap rövid időre laptopra feltettem a KDE-t (plasma), és rövid teszt után lassúnak találtam, így eltávolítottam, de a KDE felületen kívül a KDE csomag és nagyon sok KDE-s program maradt ott. Sokáig tartott, mire leszedtem az egészet + a bootban vissza tettem az Ubuntu szöveget, mert mindig Kubuntut írt ki.

(#143) hcl válasza Tamás88 (#142) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rosszul emlékeztem, tényleg KDE-s. KDE-s cuccok neve általában K-val kezdődik... :D
Ha lassú a KDe, akkor a kubuntu-low-fat-settings -t kell még feltenni, az kikapja belőle a felesleges csicsát.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#144) attila9988 válasza Syl (#104) üzenetére


attila9988
őstag

Az a baj, hogy amiket írsz, azt nem a gimp -ről írod, hanem saját magadról. Értem ez alatt azt, hogy tök mindegy miről beszélgetnénk itt éppen, két választási lehetőségből nyilván az jön ki győztesen, amit már használtál korábban sokat. Ilyen szempontból neked semmi nem lenne jó, ami nem ps.

Ezzel meg nincs is gond, csak azzal az irreális elvárással, hogy egy programnak tökéletesen utánoznia kellene egy másikat. Nem kell neki....
Ez pont olyan, mint amikor valaki azt mondja, hogy a vim azért szar, mert nem úgy működik, mint ahogy a notepad. Én meg azt mondom, hogy hála az égnek nem úgy működik, pont ezért szeretem, mert sokkal hatékonyabb megoldásokat kínál szövegszerkesztéshez, mint akármelyik notepad származék. (vagy inkább "edit", végül is azzal kezdte az ms azt a fajta koncepciót)

Egy software logikáját a megalkotója találja ki. Ki így, ki úgy gondolja jónak az adott probléma megoldása közben megfelelő kezelési megoldásokat. Az adobe -nak is van egy sajátja, ami jó is, kényelmes is, és te azt szereted. Ennyi. Akkor neked photoshop kell. A saját rugalmatlanságodat viszont nem szabad egy program hibájaként feltüntetni.

A gimp -nek nem kell photoshop -nak lennie, a photoshop -nak meg nem kell gimp -nek lennie.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#145) hemaka


hemaka
nagyúr

Egyébként ha már Linux, egy full noob-nak melyik Linux disztro ajánlott? :DDD

(#146) cappa72 válasza hemaka (#145) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem (mint egyseg sugaru usernek) az Ubu 10.04 valt be.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#147) hcl válasza hemaka (#145) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ubi, Mint... Ubiból LTS.
Én mondjuk KDE-t használok, a sima Ubi Unity felületes.
Illetve gyenge gépekre Lubuntu.

Mutogatni való hater díszpinty

(#148) rt06 válasza hemaka (#145) üzenetére


rt06
veterán

[link]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#149) attila9988 válasza hemaka (#145) üzenetére


attila9988
őstag

Egyébként ha már Linux, egy full noob-nak melyik Linux disztro ajánlott? :DDD

Hát... ezt nehéz megmondani. Ubuntu -t én azért nem szoktam javasolni, mert vannak olyan jellegű ubuntu specifikus problémák, amik elvehetik az egyszeri felhasználó kedvét. Azok után meg már sokan nem is akarnak mást kipróbálni.

Most dolgozom egy cikken, amiben a wheezy -ről írok ilyen szempontból, ha minden jól megy akkor ma készen is leszek vele. Esetleg olvasd el, talán kedvet kapsz hozzá.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#150) hcl válasza attila9988 (#149) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilen gondokba bármilyen disztró alatt belefuthat. Viszont az Ubi nagyon felhasználóbarát.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.