Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Jó a DigitKam, de kissé összetett. Rengeteg programot rak még fel, melyeket úgy kell levadászni csomagkezelővel, így csak azoknak ajánlom, akik sokat dolgoznak digitális gépekkel/képekkel.
Helyette ajánlanám a GIMP-et azoknak, akik egyszerűen csak egy képszerkesztőre vágynak. Ütős program.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Amíg folyton magyarázni kell a Linux programokat, mert a kretén elnevezésből semmi nem derül ki, addig nem csoda, hogy nem tartanak sehol ;]

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#3) gery2123


gery2123
őstag

Jó kis írás! Köszönjük

-- PSN_ID: GerY2123

(#4) KaiotEch válasza Dark Archon (#2) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem mondasz hülyeséget, pedig nagyon szívesen kipróbálnám az egészet, csak nincs hozzá erőm, hogy kb mindent előröl kezdjek.

(#5) Jim Tonic válasza KaiotEch (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem annyira nehéz. 1-2 hét. Vannak ilyenek, mint ő is, akiknek lehetetlen küldetés, de egy átlagos ember pár hét alatt tökéletesen belakja.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Syl válasza Dark Archon (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

Mert egy kezdő vindózosnak nem kell magyarázni. Ő azt az anyatejjel szopta magába.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) hibavissza


hibavissza
veterán

"Ha csak egy merevlemez van a gépünkben akkor könnyen előfordulhat, hogy előbb-utóbb meg szeretnénk változtatni a partíciók határait – természetesen adatvesztés nélkül. Erre a célra Windows alatt csak fizetős megoldások léteznek,"

nem igaz. win7 alapból tudja. xp-n nem tudom.

engem 6 dolog zavart linuxon (ubuntu/gnome):
- 3-4 hónap után ugyan úgy belassult mint az xp,
- a szent fekete csík a képernyő tetején, mely igen zavaró wide monitoron,
- a kártyaolvasó gyártója nem írt drivert linuxra,
- nem találtam a total commanderhez felérő fájlkezelőt,
- alapból elég béna a fontkezelés.
- az appok/programok neve nem informatív, ezért folyamatosan utána kell olvasni.

egyébként jó :DDD megmondom őszintén, én még az 1%-os penetráción is csodálkozom.
szerk.: az egy százalék szerintem az épp "teszek egy próbát linuxal" aránya az összes felhasználók közt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) rt06


rt06
veterán

mondjuk egy-ket ilyen, vagy ehhez hasonlo linket el lehetett volna rejteni a cikkben

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9) Воланд válasza hibavissza (#7) üzenetére


Воланд
titán

vannak ingyenes programok is erre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) hibavissza válasza Воланд (#9) üzenetére


hibavissza
veterán

minek? írtam: a win7 tudja. ja, nem két kattintás, hanem 5, de tudja.

(#11) Sub-ZeRo válasza KaiotEch (#4) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is így kezdtem, de kb. 3 hét után igen jól elboldogultam vele, sőt, már be is van lakva. Igaz, nem vagyok profi a terminálban, sok dolgot nem tudok, de már ez is haladás, hogy nekiugrottam a linuxnak.

(#7) hibavissza: TC -nek jó alternativája a Gnome commander.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12) Воланд válasza hibavissza (#10) üzenetére


Воланд
titán

mert a gyari beepitett elobb megvizsgalja, hogy o szerinte mennyi hely vaghato le, mig egy kulso programmal ugy szabdalod szet, ahogy akarod.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) Jim Tonic válasza rt06 (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jó a link, köszi!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) Dark Archon válasza Syl (#6) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem ez a lényeg, mert pl. Win alatt is keres az ember új programokat, csak ott talál is, mert az esetek 90%-ában a névben benne van, hogy mire jó, pl.: Ashampoo Burning ROM vs. Brasero; IrfanView vs. GIMP; stb. Vannak persze üdítő kivételek, mint a GParted vagy DigitKam. Google nyilván segít, de ha egyszer fent van, kezdetben rohadt frusztráló, hogy fogalma sincs az embernek mi micsoda, mert csak annyit látsz, hogy Kate vagy Gigolo (ez utóbbi különdíjas is lehetne :W).

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#15) Syl válasza hibavissza (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Mivel lassan egy éve használok otthon kizárólag linuxot (ubuntu 12.04), úgy érzem belekotyoghatok :B
- Semmivel sem lassabb, mint első napon. Most is úgy bootol mint először: mire bejön a kép a monitoron, ott a jelszóbekérő.
- A 13.04 grafikai hibáját nem kell kivetíteni a többi verzióra.
- Sajnos az Androiddal sincs olyan jó kapcsolatban (12.04). Az iPad sokkal finomabban működik vele.
- Total Commander -> Krusader
- Fontkezeléssel semmi bajom. Kivéve hogy itt más az alapértelmezett betűtípus, így a times new roman/arial-ra belőtt oldalak (pl. a ph bal oldali menük) eltérő böngészőkben kicsit furán néznek ki.
- A programnevek csak azoknak furák, akik éveket töltöttek vindózon (pl. én), de csak eleinte. Mivel a szoftverközpontban van kereső is, nagyon könnyű minden tevékenységre pár appot találni.

(#14) Dark Archon

De a szoftverközpontban beírod, hogy image és kijön egy csomó képszerkesztő, -katalogizáló program. Nem csak név szerint keres, hanem leírás szerint is.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) rt06 válasza Воланд (#9) üzenetére


rt06
veterán

mint ahogy megannyi mas feladatra is, ahol a szerzo a windoze alap kepesseget (pl notepad) vette alapul az osszehasonlitashoz, esetleg arrol is megfeledkezve, hogy maga a windoze is tartalmaz erre megoldast (printscreen => snipping tool)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17) Lacces


Lacces
őstag

Tömörítő: 7zip. Nem kell más, az tökéletes. Szerintem az a legjobb. (És egész szép az értékelése is az Ubuntu szoftver áruházban)

CD/DVD-író: Passz, még nem találtam megfelelő linuxos alternatívát. Van egy hatalmas gond a linuxos író progikkal. Nem kapnak elég rendszeresen frissítést. Így könnyen előfordul, hogy a legújabb lemezeket képtelen megírni, mert nem ismeri fel (firmware) a Brasero pedig tipikusan ilyen. Én a Brasero-t a saját kellemetlen tapasztalataim miatt nem tudom ajánlani.

Paint alternatíva: Nincs olyan egyszerű működőképes verziója, mint az MS Paint :D. Végig teszteltettem az összeset amit elérhetőek az Ubuntu Áruházból. 13.04 Ubuntu 64 bit alatt nekem egy nagy csomó összeomlik... (vagy használhatatlan..., már nem tudom, hogy melyik funkció, de alap funkció... de összejött úgyhogy 2 ilyen alkalmazást használtam fel) A digitKam-ot is próbáltam. De nagyon nehéz megtanulni szerintem.

Torrent: qBittorrent szerintem jobb uTorrent alternatíva, már csak a felülete miatt is inkább hasonlít az uTorrentre.

Böngésző: FireFox használata ajánlott, ha a Chromium zabálja a memóriát. (Nálam valamiért nagyon eszi ubuntu alatt, win7 alatt nem, ugyanazokat az oldalakat nyitottam meg, ezt így néztem...)

Zene lejátszó: Clementine

Videó lejátszó VLC

Többi ajánlásra azt mondom, hogy rendben vagy.

Végül minden tiszteletem a cikkíróé! :R Bátor dolog linuxos dolgokról írni, sokkal nagyobb "szent háború" folyik a linux berkein belül, mint azon kívül.

hibavissza igazad van, olyan mint az XP, de dettó, ezt én is rengetegszer tapasztaltam. És tapasztalom, sokat tölt be a HDD-ről... ezért lassú a boot, és a felállás. De ez nálam kábé az Ubuntu 10.04 óta állandó, előtte nem, lehet olyan kernel beli változások voltak, ami miatt nem tűri meg az én HDD-met. Bár én mindig frissítek fél évente a legújabb Ubi-ra :B :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#18) vicze válasza Воланд (#12) üzenetére


vicze
félisten

Win még nem cseszte el, ingyen progi már igen. :) Meg fizetős is.
Szóval egy kis pakolgatással és töredezettség mentesítéssel, Disk managerrel is szépen átszabható.

(#19) Воланд válasza vicze (#18) üzenetére


Воланд
titán

nalam forditva volt, de alapveton ez lenyegtelen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) rt06 válasza Syl (#15) üzenetére


rt06
veterán

"Fontkezeléssel semmi bajom. Kivéve hogy itt más az alapértelmezett betűtípus, így a times new roman/arial-ra belőtt oldalak (pl. a ph bal oldali menük) eltérő böngészőkben kicsit furán néznek ki."
ezt mi sem mutatja jobban, mint hogy valamelyik hasonlo cikk topic-jaban volt egy kb 200 post hosszu subthread (flamewar) a fontokkal kapcsolatban

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21) Syl válasza rt06 (#16) üzenetére


Syl
nagyúr

A beépített printscreen => snipping tool alternatívája a printscreen => képenyőkép. Azzal, hogy a printscreen kicsit okosabb a vindózétól. Rögtön menteni is tud, plusz a shift+printscreeen kijelölt téglalapot ment.

(#20) rt06

Olvastam :) Ment az adok-kapok rendesen.
Nekem semmi bajom a fontkezelésével. Pedig tízen éve DTP-ből élek. Otthon ubuntut, irodában win7-et használok.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22) vicze válasza Воланд (#19) üzenetére


vicze
félisten

Win7? :F
Az elég érdekes, mert működéséből eredően elég nehezen tudja elcseszni igazából. Tényleg olyan egyszerűben csinálja mint a faék.

Amúgy GParted-re azért NTFS-t még akkor se bíznék.

(#23) Jim-Y válasza KaiotEch (#4) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nagyban segít, ha veszed a fáradtságot, és amit egyszer már megoldottál, utánanéztél, azt leírod egy textfájlba, vagy csinálsz neki neten egy privát blogot. Később, ha szükséged lesz rá, és hasonlóan szenilis vagy mint én, akkor nagyban megkönnyíti a munkád, hogy korábban mindent dokumentáltál, pl SVN setup, Apache setup, linux alapok stb...

(#24) Syl válasza Jim-Y (#23) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem is van a kedvencek között egy "linux okosságok" mappa, a gépen meg egy ugyanilyen txt gyűjtemény (ami mellesleg szinkronizálva van az ubunu one-ba) :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) Dark Archon válasza Syl (#15) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, csak pl. a GIMP is iszonyat bonyolult, pedig úgy általában nem érzem magam hülyegyereknek, új programokkal is könnyen elboldogulok. Akárcsak a kategóriájában a legjobbnak számító VariCAD, baromi nyakatekert, múlt századi logikával működik. S ez sajnos a legtöbb Linux programra igaz. Krusader egyébként tényleg jó, ha egyszer sikerült beállítani normálisan. Akár tetszik, akár nem, csak úgy lehet előrehaladni, ha nem próbálunk széllel szembe pisálni. Még a MS-nek is beletört a bicskája ugyanis, ld. Win 8, Surface és Xbox One kálváriája.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#26) Jim-Y


Jim-Y
veterán

De hogy egy kicsit ON is legyek, szerintem a legjobb programok linuxra:

GUIs szövegszerkesztő: GEdit pluginekkel
Parancssoros szövegszerkesztő: még tesztelem őket:D
Videólejátszó: VLC
Zenelejátszó, csak netről hallgatok zenét -> Grooveshark
Torrent kliens: Nekem a Transmission instabil volt, helyette a Deluge-t használom, ami még jobban is tetszik mint winen a uTorrent.
Commander: BASH ,mert minek külön commander ha ott a parancssor? :DDD
Böngésző: ez abszolút személyes preferencia, nálam Chrome
Képszerkesztő: GIMP
+
GParted is jó cucc, szeretem.
IDE: GEdit :)
Archiválás: erre is ott a BASH

(#27) Syl válasza Dark Archon (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

A GIMP az valóban a baromság mintapéldája! Az helyett, hogy lemásolták volna a photoshop logikáját, működési elvét, nem ők kitaláltak egy sajátot. Amit képtelenség megszokni. Legalábbis nekem, aki naponta dolgozom PS-sel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) .mf


.mf
veterán

Köszi a cikket, biztos hasznos lesz néhány friss áttérőnek vagy áttérésen gondolkodónak.

Párral azonban nekem más tapasztalataim voltak...

"Jobb megoldás a Transmission, mely hasonlóan fejlett szolgáltatásokat kínál, és olyannyira kedvelt Unix-like körökben, hogy gyakran NAS-ok beépített alkalmazásai között is szerepel."

-- jobb híján. Nálam a Transmission borzasztó pocsékul teljesített sebesség terén. Ez kb. 1.5 éve volt, lehet, hogy azóta változott, de amit felraktam utána, sokkal jobb volt a feltöltési sebessége, funkciógazdagabb és értelmesebb fícsörökkel volt ellátva. Sajnos már nem emlékszem a nevére, annyira nem vagyok torrentezős, hogy csak párszor használtam.

"Linux alatt a DigitKam nyújtja a legprofesszionálisabb szolgáltatásokat"

Nem tudom, mitől lett ez a "legprofesszionálisabb". Erősen kétlem, hogy egy GIMPnél vagy egy RawTherapee-nél többet tudna.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29) Tomy Yayo válasza KaiotEch (#4) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Én is így voltam vele, de 2-3 hét alatt mindenre megvolt a program, és ma ott tartok, hogy gyakorlatilag játékon kívül nincs szükségem win-re. Jó persze ez attól is függ, hogy ki miket használ a gépén, de ha csak emiatt nem vágsz bele, akkor javaslom, hogy próbálj ki egy disztrót pendrive-ról futtatva. Talán már nincs 2000Ft egy sima usb 2.0-s 8GB-os pendrive, amin már bőven el fogsz férni programokkal is (tapasztalat), és pendrive-ról is fut szinte ugyanolyan gyorsan mintha fel lenne rakva a rendszer. Így szép lassan hozzászokhatsz a rendszerhez, felfedezheted a számodra szükséges progikat, és amikor úgy érzed, minden a helyén van, fel is telepítheted. Vagy nem, és használod tovább penről, amikor kedved tartja. Javaslom ubuntut és válfajait (én xubuntun vagyok), a Software Center miatt, elég nagy a kínálat már. Említették, hogy a hülye nevek miatt nehéz megfelelőt találni, de a software centerben elég jó kereső van, kifejezetten releváns találatokat dob fel az egyes keresőszavakra, és nekem pl. már ugyanolyan ismerősek a xubuntus programok, mint a winesek. Pl. és ezt sajnálom is, hogy kimaradt a felsorolásból - beírtam keresőbe, hogy Commander, erre rátaláltam egy tökéletes Total Commander pótlékra, a Krusader személyében. Itt még a névhasonlóságra is figyeltek :)

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#30) KaiotEch válasza Tomy Yayo (#29) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát kétlem, hogy ugyan olyan gyors lenne a rendszer pendrive-ról, mint egy SSD-ről :D Amúgy meg itt olvastam, hogy vkinek 2-3 hét után úgy belassult, mint anno az XP. Abból meg nem kérek. Igazából a biztonság és "lehallgatóság" miatt váltanék linux-ra. Nem mintha törvénybe ütköző tevékenységeket folytatnék, csak, ami az enyém az maradjon is az. Néha amúgy játszogatok(nagy ritkán az utóbbi időben) és tudom van Wine, mégsem olyan, és steam-en is csak néhány játék van linux alá. Pl egy 3DMark Wine-al nem biztos, hogy olyan értékeket ad vissza, mint W7 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#31) Jim-Y válasza KaiotEch (#30) üzenetére


Jim-Y
veterán

Multibootos rendszert is fel lehet tenni, munkára meg multimédiára linux, játszani windows.

(#32) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

A windowsról érkezőknek leginkább a kétpaneles filekezelő fog hiányozni (már aki nem ragadt le az intézőnél).
Erre elég alap a Krusader (vagy advanced júzereknek a Midnight Commander)
Kate helyett pl. Sublime Text 1-2-3 (ez persze nem ingyenes, cserébe használható)
Transmisson alapnak jó, aki komolyabban tolja az felrak egy rtorrentet és valami guit hozzá (pl. rutorrent, nem mellesleg a tűzfalon kiengedve távolról is eléri)

Én amiről nem tudtam leszokni és használom az a foobar2000 (wine-al), persze vannak próbálkozások pl. a DeaDBeeF egész jó.
Médialejátszónak pedig xbmc kezdőknek, mplayer meg mindenkinek

Konzol használatot meg szerintem érdemes megtanulni, nagyon hasznos és gyors ám.
Pl. egy file letöltéséhez elég egy 'wget file_url', ennél gyorsabban már nem is lehetne :)
Ámen.

[ Szerkesztve ]

(#33) KaiotEch válasza Jim-Y (#31) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor meg nincs értelme az egésznek. :U

(#34) Dark Archon válasza KaiotEch (#30) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, én is olvastam, hogy a haverom mondta, hogy a szomszéd macskája járt egy olyan embernél, akinek tökre belassult a gépe. Fene se érti, miért.

Jim-Y: tényleg sok értelme lenne venni egy oprendszert, mellé meg felrakni egy ingyenest és bootolni a másikról, ha neadj'isten játék után megnéznél egy filmet...

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#35) Jim-Y válasza Dark Archon (#34) üzenetére


Jim-Y
veterán

lehet, hogy nincs sok értelme, de én ezt csinálom, nem játszok mindennap, sőt igazából elég ritkán, így az idő 80-90%-ban csak a linux van használatban, amikor meg kell valamire a win (játék, vagy valami olyan feladat van amit csak ott lehet megoldani), akkor kéznél van.

Igen, a linux egyik problémája a játékok támogatottsága, ellenben nekem mint szoftverfejlesztőnek, sokkal kényelmesebb ez alól dolgozni, mint win alól :)

(#36) KaiotEch válasza Dark Archon (#34) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aha ilyen gép múlt hét végén volt a kezeim között. Én sem értettem miért volt lassú :DDD

(#37) udash


udash
csendes tag

Sziasztok!

CD/DVD-re szerintem a legjobb a K3B. Kicsit furcsálom, hogy IrfanView vs. GIMP, anyhow, a legtöbb helyen a GIMP fel van tüntetve, mint GNU Image Manipulation Program, és a legtöbb program ikonja is valamilyen szinten reprezentálja, hogy kb mi is az. Nekem több, mint 10 év linux alatt sosem volt olyan problémám, hogy "jaj de hülye neve van, nem tudom mi ez!!!". Más, régóta nagyon sajnálom, hogy az Ubuntunak lett nagy neve a világban, mert nem a legjobban képviseli a linuxot, valóban jóval lassabban képes működni, mint egyéb disztribúciók.
Szerintem a legtöbb alapfunkciós programnak semmi baja nincs, kicsit divat lett, hogy ha valaki úgy gondolja magáról, hogy ő ért a számítógéphez, akkor aztán n+1 funkciós programot akar használni mindenre ( tisztelet a kivételnek )

[ Szerkesztve ]

U-dash

(#38) Dark Archon válasza Jim-Y (#35) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igen, várható volt, hogy előbb-utóbb eljutunk odáig, hogy ki mire használja a gépét és neki hogy jobb :)

KaiotEch: igen, arra próbáltam célozni, hogy aki nem telepít fel ész nélkül minden sz*rt, annál ugyanúgy megy a Win, mint első nap. Főleg SSD-n :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#39) rt06 válasza Dark Archon (#38) üzenetére


rt06
veterán

"Igen, várható volt, hogy előbb-utóbb eljutunk odáig, hogy ki mire használja a gépét és neki hogy jobb'
ideje lenne, mert errol kellene szolnia, nem arrol, hogy a ket vallas fanatikusai egymasnak esnek vasvillakkal, kiegyenesitett kaszakkal, de az erveket szigoruan nelkulozve

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40) Sonja


Sonja
veterán

Nem rossz írás, bár Twitter klienst is írhattatok volna. Egyszerűen nem találok egy számomra megfelelőt. Olyat, ami hasonlít a Win alatt lévő MetroTwit-re, amit jelenleg is használok. :( Pedig tényleg már nagyon sokat kipróbáltam (Biride, Choqok, Gwibber, Hotot, Turpial, stb.), és eddig a legjobb ezek közül a Polly volt. Viszont még ez sem az igazi. :U

Kép: gThumb, XnView
Torrent: Deluge
Zene: Audacious
Böngésző: Google Chrome
CD író: Brasero
TC alternatíva: Gnome Commander és Midnight Commander
Videó lejátszó: ROSA Media Player, VLC Player
Letöltés Manager: uGet

Már csak a Twitter kliens hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41) k.kristof


k.kristof
őstag

A Kate-ről nem találtatok régebbi képernyőképet? Ez legalább 5-6 éves... Másrészt a digiKam nevét következetesen elírjátok, a kis- és nagybetűs írásmód még hagyján, de mit keres ott egy extra t betű?

(#42) MageRG válasza hibavissza (#10) üzenetére


MageRG
addikt

Partíció összenyomás is megy alapból neki? Emlékeim szerint nem sikerült.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#43) anulu válasza KaiotEch (#30) üzenetére


anulu
félisten

tekintve, h a "lehallgatások" nagy része szerver oldalon volt/van, ezért ha olyan szolgáltatásokat (g cuccok, fb, twitter) használsz, akkor tökmindegy, mi alól használod, nem a kliensed miatt lesznek más kezében az adataid.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) KaiotEch válasza MageRG (#42) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Zsugorítás? Megy persze.

(#45) #06658560 válasza rt06 (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szóval azt mondod, adjam el a fáklyáimat? :O

Amúgy egyetértek, nem az OS-t használjuk, hanem az egyéb programokat- így azokkal szemben támasztott igényeink kell meghatározzák az OS-sel szembeni preferenciákat is.

(#46) rt06 válasza #06658560 (#45) üzenetére


rt06
veterán

neked amugy faj valami, hogy mindig megtalalsz a hulyesegeiddel?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#47) hcl válasza cSuwwi (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Total Commander megy wine-al, és látja a Linux partíciót is.

@Syl : Én meg a PS-hez nem értek, amit én szerkesztek képet, arra bőven jó a Gimp. És a legtöbb hobbifotósnak is bőven.
A céges laposon is portable Gimp van a windózon...

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) F34R


F34R
nagyúr

Kép: feh, sxiv, nitrogen
Torrent: transmission-cli (elotte rtorrent)
Zene: cmus
Böngésző: firefox , dwb
CD író: ----
TC alternatíva: Midnight Commander
Videó lejátszó: mplayer2 , mpv
Letöltés Manager: wget, aria2

(#49) hallador


hallador
addikt

Sok jó kis program van linuxra:

KsnapShot, K3B, KolourPaint, Kusader ezek tökéletes alternatívák a Windows Beépített kis programjaira. Most már a Libre Office sem rossz.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#50) hemaka


hemaka
nagyúr

Hu, most latom megy a wow linux alatt wine-al, ki fogom probalni mindenkepp. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.