Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) attila9988 válasza #40553216 (#199) üzenetére


attila9988
őstag

még mindig megvan a lehetősége bármi be- és átállítására. Vagy bármilyen más disztró használatára.

ŐŐŐŐ most akkor az ubuntu egyik előnyének vesszük hogy ha akarjuk akkor használhatunk helyette mást is? ;]

Amúgy meg ha már le akarom cserélni az ubuntu dolgait, akkor ott tartok hogy feleslegesen használnék ubit, hiszen akkor már lehet normálisabbal is kezdeni. Hamarabb felépítek valami másból magamnak egy rendszert, mint ha elkezdem kiherélni a bubit. Az upstart -ot pl már nem is annyira könnyű kidobni belőle, mint mondjuk amikor a debian -on kedved szerint átváltasz sysvinit -ről systemd -re.
És akkor ez csak egy példa. Ami jó a bubiban, azt a debian -tól kapja. Ami rossz, azt meg mark csapatától. :DDD

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#202) Syl válasza attila9988 (#201) üzenetére


Syl
nagyúr

Látod, pont erről beszélek. Én nem akarom tudni mi az upstart, sysvinit, systemd stb. Én csak használni akarom a rendszert és ezt az ubuntu nekem maximálisan biztosítja. Just works.
Persze megértem, hogy sokan szeretik buherálni a rendszerüket, nekik nem való az ubi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#203) #40553216 válasza attila9988 (#201) üzenetére


#40553216
törölt tag

:DDD
A vendor lock-in szempontjából semmiképp nem tekinthető hátránynak.

(#202) Syl
+1
Azzal együtt, hogy szeretem buherálni. De nem azt, ami működik. Mondjuk ilyen-olyan okokból 20-30 naponta szoktam rebootolni egy most 6 éves, de újkorában is mélyen alsó kategóriás notebookkal. Hol érdekel, hogy mi indítja a rendszert, ha még így is elindul 1,5 perc alatt, külön jelszavas belépéssel?

(#204) sh4d0w válasza #40553216 (#199) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

1. Más disztrib használatának lehetősége nem az Ubuntu egy feature-e.
2. Igen, az Amazonra. Nem önmagában a keresések továbbításának ténye volt a probléma (még a pre-PRISM időkben), hanem az, hogy erről kussoltak. Manapság, amikor az ember maga a termék, ez egyáltalán nem elhanyagolható a probléma. Ha a Microsoftnál gáz volt az Alexa használata, akkor itt is gáz a hasonló eszközök beépítése a rendszerbe anélkül, hogy a júzer tudna róla. És ezen nem változtat az, hogy eltávolítható, mert aki nem tud róla, önkéntelenül adja ki az adatait.

https://www.coreinfinity.tech

(#205) N0zer0


N0zer0
senior tag

Látom, hogy régi cikk, de ha már idetévedtem, írok néhány saját preferenciájú alternatívát, hátha valaki épp most fontolgatja az átállást.

Disztró: Mint (persze még sok jó van, a gép combosságától és ízléstől függ)
Ablakkezelő: KDE (legcsilivilibb)
Grafikus szövegszerkesztő: Kate (KDE beépítettje), esetleg alternatívaként Gedit, Geany, Commodo Edit, fizetősként ugyan, de van Linuxra is UltraEdit
Karakteres felületű szövegszerkesztő: mcedit, nano, könnyen kezelhetők, de érdemes lehet a vim-be beletanulni
Grafikus fájlkezelő: egyértelműen Double Commander (kicsit nehézkes a konfigurálása, de megéri, FTP kezelést, archívumkezelést is tud), tudásában ez áll a legközelebb a Total Commanderhez (és van Windowsra is, ha valaki hivatalos helyen nem tud TC-t warezolni), de jó még a Krusader is (KDE beépítettje) és a Tux Commander
Karakteres fájlkezelő: Midnight Commander
Levelező: Thunderbird, de ha valakinek nem tetszik, akkor jó a KMail is (KDE beépítettje)
Böngésző: Firefox, Chrome, igény szerint
Tömörítő: Ark (KDE beépítettje), ha nem felelne meg, akkor tényleg jó a PeaZip, 7-zip is, de én egyiket sem használom, az archívumokat natívan és kényelmesen kezeli a Double Commander is
CD/DVD-író: K3b, ezt a legjobbnak tartják Linuxra, többek között tudja az AccurateRip-et is, és ez boldogul a legtöbbféle lemezzel (bár a Brasero is jó, azzal sem volt még bajom)
Képnézegető: GwenView (KDE beépítettje), mást nem próbáltam, kevés képet nézegetek, nekem ez megfelel
Torrent: KTorrent (KDE beépítettje) jó, de nekem a privát trackert nem kezelte jól, ezért qBittorrent lett belőle. Jó még a Deluge. Van uTorrent is Linux alá, de csak webfelülettel lehet használni.
Audiolejátszó: Clementine (az Amarok sem lenne rossz, de nem viszi a .cue fájlokat), meg még van kismillió, Winamp-klónok is is bőven vannak, plusz ott van még Spotify kliense.
Videolejátszó: SMPlayer (mplayer), kisebb erőforrásigény jellemzi, mint a szintén jó és ajánlható VLC-t
PrintScreen-funkcióhoz: KSnapshot (KDE beépítettje), ez is sokat tud, akár csak a Shutter. Rá lehet aplikálni a PrintScreen gombra is.
Irodai alkalmazás: LibreOffice (sokkal inkább érdemesebb ezt használni, mint az OpenOffice-t)
Játék: a Wine tényleg alap program, opcionálisan PlayOnLinux (Wine frontend), Steam (néhány nagy címmel is, de összesen majdnem 600 játék csak itt). Sok natív linuxos játék érhető el al'a natúr a csomagkezelőből, és www.lgdb.org-ról vagy hasonló oldalról összevadászva.
Képszerkesztő: GIMP
Videoszerkesztő: Kdenlive, Avidemux, OpenShot
Video/médiakonvertálása: FFmpeg, de sajnos ez parancssoros
Audioszerkesztő: Audacity
Szótár: Goldendict
PDF néző: Ocular (KDE beépítettje, djvu, epub és hasonló formátumokat is kezel), de jó még Evince és ott van a linuxos Adobe Reader is
Daemon Tools: ha csak lemezképet kell csatolni, akkor a mount valamelyik grafikus felülete, én terminálból mountolok, úgyhogy nem tudok ajánlani erre alternatívát
Csevegésre: Skype, Pidgin
Tördelésre: TeXlive (TeXworks vagy TeXstudio szerkesztővel) vagy Scribus

Hasznos oldal még a www.alternative.to, és ajánlott a Szoftverközpontot (vagy hasonló nevű grafikus csomagkezelőt) is intenzíven nézegetni.

Amire nem találtam teljes értékű linuxos alternatívát, de megoldható Linux alatt:
foobar2000 (egyik linuxos alternatíva sem éri utol sajnos), viszont fut Wine alatt
fabbar2000-hez hasonló grafikus konvertáló frontend (a Clementine tud konvertálni, de sajnos nem tud külső tömörítőt meghívni, én meg külső tömörítőkkel konvertálok szinte mindig a paraméterezés miatt, most egyelőre scriptekkel oldom meg, amiket az archwikiről vettem, és saját igények szerint átalakítottam)
uTorrent (megy Wine alatt): akinek alap torrentes igényei vannak, azoknak a linuxos torrentek megfelelőek lesznek, de sajnos sok apróság van, amit nem tudnak a linuxos kliensek, de az uTorrent igen. Igaz van Linuxra uTorrent Server, de ezt csak webes felülettel lehet használni, ami azért még sem olyan, mint a teljes értékű GUI, funkcióban is korlátozottabb
mp3DirectCut: mp3merge, mp3split hasonló, de messze nem tud annyit
Photoshop a CMYK-s képek szerkesztésére, de ha nem kell a legújabb verziójú PS, akkor Wine alatt kitrükközhető, a neten sok leírás van hozzá
Goldwave (megy Wine alatt): nagyobb tudású, mint az Audacity, főleg a felvétellassító funkciója olyan királyságos, olyan minimális torzítású, hogy más program még meg sem közelíti, még az Adobe Audition sem
GIB szótárprogram (fut Wine alatt): speciális, zárt formátumot használnak a GIB szótárak, más program nem kezeli le őket, és még senkinek nem sikerült kinyerni a GIB-es szótárak anyagát, és XML formátumba konvertálni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.