Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) hemaka


hemaka
nagyúr

Köszi mindenkinek, megnézegetem mindegyik, a cikket is megvárom, aztán választok. :R

(#152) hcl válasza hemaka (#151) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehet ez is hasznos lesz :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#153) rt06 válasza hcl (#150) üzenetére


rt06
veterán

a hardened gentoo is felhasznalobarat
csak megvalogatja a baratait

p.s.: ;p

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#154) Rimuru válasza rt06 (#153) üzenetére


Rimuru
veterán

Egy ismerősöm mindig körkörös függőségproblémát csinál.

Vigyázat, csalok!

(#155) hcl válasza rt06 (#153) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#156) attila9988 válasza hcl (#150) üzenetére


attila9988
őstag

Tényleg felhasználóbarát, de sok különleges gond szokott vele lenni, ami mással nem fordul elő, csak ezzel. Hogy aztán ennek a hanyagság az oka, vagy valami más, az már más kérdés.
Én örülök neki hogy van ubuntu, de nem tudom jó szívvel javasolni, legfeljebb az lts -eket. Az legalább egy debian testing -hez konvergál minőségben, ami mégsem annyira gagyi mint a féléves ubuntu változatok.

Mindenesetre a legfontosabb, hogy mielőtt valaki felteszi akármelyik disztribúciót is, érdemes egy kicsit tájékozódni a témában, nehogy valami kellemetlen meglepetés érje.
A másik dolog ami fontos, hogy ne akarjunk windows -t csinálni belőle, mert ha valaki úgy áll hozzá, hogy na akkor most csinálok egy windows -t a windows helyett, annak biztos bukás a vége.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#157) attila9988 válasza Rimuru (#154) üzenetére


attila9988
őstag

No és azt hogy? :D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#158) Rimuru válasza attila9988 (#157) üzenetére


Rimuru
veterán

Senki se tudja. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#159) hcl válasza Rimuru (#158) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jópár éve a 10-es süsüvel nem volt nehéz előidézni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#160) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Kaar hogy nincs (meg) Linuxra egy JRiver Media Center szinvonalu progi !! > Merthogy amik vannak azok nagyon 'Spartai'-ak inklusive az Amarok. :O

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#161) vadcoca válasza Dr.FantastiK (#160) üzenetére


vadcoca
tag

XBMC-t nézted már?

6x9 = 42

(#162) Rickazoid válasza hemaka (#145) üzenetére


Rickazoid
addikt

Annak a DistroWatch-on a top 10-eknél kell kezdeni a válogatást utánaolvasással, majd tetszés szerinti választás közülük.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#163) HoaryFox válasza Syl (#72) üzenetére


HoaryFox
őstag

Köszi hogy elküldesz... :'( csak leírtam a véleményemet :(((

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#164) Syl válasza HoaryFox (#163) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem komolyan venni! ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#165) HoaryFox válasza Syl (#164) üzenetére


HoaryFox
őstag

Mi az hogy komoly? oO

;]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#166) hibavissza válasza hallador (#95) üzenetére


hibavissza
veterán

nálam a gimp a tudása miatt nem rúg labdába. nem kezel rw2-es fájlokat. :U másrészt van egy fogadásom, hogy ugyan az a személy tervezte az UI-t aki elnevezi a linuxos programokat. :(((
másrészt nem értem miért az ubuntu a legfuttatottabb disztró manapság...egy tár sz@r bármelyik másikhoz képest (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#167) Tamás88 válasza hibavissza (#166) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Mert ennek volt a legnagyobb promóciója azért.
Slax sosem hirdette magát,
Blackpanther sosem hirdette magát,
Sok LInux rendszer sosem, vagy ritkán hirdette magát,
Ezért ezek a rendszerek idővel megbuktak, vagy eltűntek.

Az Ubuntu agyba főbe hirdette, így eléggé elterjedt, plusz még a szájhagyomány.
Az Androidot (nem 100%-ban Linux) a Google terjesztette, hirdette, így ezt a rendszert használják a legtöbben a világon.

Ebből arra következtethetünk, hogy aki nem költ marketingre, az veszít.

(#168) Syl válasza hibavissza (#166) üzenetére


Syl
nagyúr

A "bármelyik másik"-ból én egy tucatnyit kipróbáltam és az ubuntu a legegyszerűbb, leghasználhatóbb az átlagembernek. Pont egy éve tértem át win7-ről ubira és nagyon tetszik, hogy nem kell hekkelgetni. Just works :D (szerintem)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#169) attila9988 válasza hibavissza (#166) üzenetére


attila9988
őstag

Raw fotókat alapból nem kezel a gimp, ezt plugin -nal kell megoldani. Nézd meg ezt:

http://ufraw.sourceforge.net/index.html

Mondjuk azt nem néztem meg hogy ezt a panasonic -os cuccot kezeli -e ami neked van.

az UI-t aki elnevezi a linuxos programokat. :(((

Hülye nevű programok minden operációs rendszerre vannak. De pl linux -on megkérdezem az apt -ot hogy mi van neki a számomra ha mondjuk sakkozni akarok, vagy képet szerkeszteni, vagy akármi mást.

másrészt nem értem miért az ubuntu a legfuttatottabb disztró manapság...

Na látod ezt én sem... Alap helyzetből nem lenne ezzel semmi gond, csak az a baj hogy el szokta venni az emberek kedvét attól, hogy esetleg normálisabb disztribúciót nézzenek meg. Pont azért, mert instabil szutykokat szokás kiadni ubiéknál, amibe mindig benne van jó nagy adag saját "innováció" is, ami csak ront a helyzeten. :D
Persze ettől még jó hogy van, hiszen a változatosság gyönyörködtet mint tudjuk, és nem minden cucc vacak ami tőlük jön.

(#168) Syl Hát azért annyira nem just works az az ubuntu. Amikor valaki nyafog nekem hogy szaralinux, akkor az első kérdésem hogy "ubuntu -t használsz?". Ha azt mondja igen, akkor nincs több kérdésem. :D

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#170) Syl válasza attila9988 (#169) üzenetére


Syl
nagyúr

Én csak leírtam a saját tapasztalatomat. És veletek ellentétben én nem tartom a magam igazát ultimate érvényesnek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#171) attila9988 válasza Tamás88 (#167) üzenetére


attila9988
őstag

Az Androidot (nem 100%-ban Linux)

Ezt nem értem... mi az hogy 100% -ban linux valami? :)
Az android egy linux kernel + dalvik futtató környezet, amire java -ban írhatsz programokat. Természetesen megoldott a natív programok futtatási lehetősége is, ha már egyszer egy linux csücsül az egész software alján.
Természetesen a "gazdi" adattolvaj programjai be vannak építve, különben mi lenne benne az üzlet?

(#170) Syl

Én sem tartom magam annak, és emlékeim szerint pont te mondtad hogy a gimp szar program, mert te a photoshop -ot ismered...

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#172) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Én használom vegyesen őket (win7 és crunchbang, előtte ubuntu, előtte debianos mint, stb.) az a gondom vele, hogy teljesen hétköznapi hardvereim vannak, de jórészét nem tudom normálisan használni linux alatt, ami eléggé frusztrál. :|

Egy ati 4850-es videókarim van, nem mai gyerek, de már egy ideje nem támogatja az ati, linux driverek meg amúgy is alig vannak hozzá, ezért az összes flash tartalom bemerevedik 15mp után, akármelyik legacy drivert teszem fel. Rossz pont.
Xonar DX hangkártyám van, szól, de az alsa driver teleszarja a logot, hogy nem tetszik neki, nem támogatja a 8 csatornás hangot, stb.
Micisoft billentyűzetem van, sok spec gomb van rajta, mondanom se kell, hogy semmit se érek velük, csak az általánosan elterjedtek mennek (pl. hangerő buzerálás)
Logitech egerem van, 10 extra gombbal, és a nagy részét itt se tudom használni. A btnx befagy vele vagy fel se ismeri, más használható appot meg nem találtam hozzá. Arról nem is beszélve, hogy a logitech kb. semennyire se támogatja a linuxot.

Nem fogok csak ezért új hardvereket venni, hogy linux alatt is menjenek. Jobban bejön a crunchbang, minimál de nem kell a csicsa, de ha a cuccaim fele nem vagy hibásan megy, az problémás. Ezért maradt a win7.

(#173) attila9988 válasza cSuwwi (#172) üzenetére


attila9988
őstag

Nem fogok csak ezért új hardvereket venni

Ebben igazad van. Ha telepakoltad magad olyan hardware -ekkel amik csak windows alatt támogatottak, akkor nincs mit tenni, marad a win. Viszont ha legközelebb vásárolsz, akkor lehet hogy érdemes elgondolkodni azon, hogy olyasmiket vegyél, amik mindennel mennek rendesen, és akkor adsz magadnak egy kis szabadságot software -ek tekintetében. Persze akkor sem kell feltétlenül leváltanod a windows -t, de a lehetőséged meg lesz rá, és akkor nem az lesz az ellenérv, hogy a logitec nem támogat valamit, vagy hogy szar a hangkártyád. (ez a xonar emlékeim szerint winen sem valami szuper darab)

Amúgy a sokgombos egér az mikor jó? Mármint... most komolyan kérdezem, témától függetlenül. Miket szoktál rárakni a plusz gombokra?

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#174) Syl válasza attila9988 (#171) üzenetére


Syl
nagyúr

A gimp nekem nem jó, mert photoshophoz vagyok szokva. Viszont a fórumokon ultimate az a hozzáállás, hogy az ubuntu sz*r.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#175) attila9988 válasza Syl (#174) üzenetére


attila9988
őstag

Ha nem is szar, de rengeteg az ubuntu specifikus probléma, amikért úgy általában a "szaralinux" szokott lenni a végkövetkeztetés, holott ez nem igazságos, ha egyszer ubuntu bajairól van szó.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#176) cSuwwi válasza attila9988 (#173) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Nvidia kártyát kéne venni azt szereti, én viszont nem, egyéni hitvallás kérdése.
Hangra passz, gondolom valami Creative kéne vagy sima alaplapi, de nekem sajna nem elég az alaplapi hangkeltő zaja, nagyon jó kis kártya akármelyik Xonar windows alatt.
Billentyűzet még talán megoldható lenne, az annyira nem gond.
Az egéren az extra gombokat szinte kizárólag a foobar2000 kezelésére használom (zenelejátszó), ezt kb. nem is látom a felületét. 2 gombbal a rendszer hangerőt állítom, 2-vel prev/next track, 1 pedig start/pauseként megy. Nagyon kényelmes, már évek óta így használom. Az egérgörgőt lehet oldalra is kattintani az pl. böngészőben a lapok között vált.
Pont ez a gondom vele, mert Logi MX1100, de már nem gyártják (mert túl jó lett és nem vették miatt a revot és a performance-t) mert fele annyiba került. Más ilyen sokgombos ami stapabíró és kényelmes is, meg nincs :(

(#177) Jester01 válasza cSuwwi (#172) üzenetére


Jester01
veterán

A régi ati kártyával így jártál, de az nvidiánál is külön van legacy amíg van. Egyik kutya másik eb.

A xonar-nak mennie kellene.

Billentyű meg egér elvileg szabványos HID eszköz tehát mindent lehet rajta használni. Ellenőrzésre: lsinput majd input-events

Jester

(#178) attila9988 válasza cSuwwi (#176) üzenetére


attila9988
őstag

A régi ati kártyák jól mennek a nyílt driver -rel is, az újak meg jól mennek a hivatalossal. Az nvidia -ra ugyanez áll. Igazából manapság már nem látom akkora előnyét az nvidia -nak ezen a téren mint régen. Elmúltak azok az idők, ati -éknál is egész rendben mennek a dolgok.
A hangkártya téma nálam creative -os volt régen, de ma már nem. Elment tőle a kedvem. Az audigy 2 óta nem láttam értelmét.
A xonar -ról viszont hallottam pár rémtörténetet, ami a driver -hez kötődik.

A foobar egyébként tényleg nagyon jó, windows -on az elérhető legjobb véleményem szerint. A winamp évek óta egy rakás szar. Utoljára a kettes változat volt jó abból.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#179) cSuwwi válasza Jester01 (#177) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

megy a xonar, csak teleszemeteli a logot illetve alsa-val azt nem tudtam megoldani, hogy globálisan kezelje a hangerőt. a lejátszóval (deadbeef, foobar2000 alternatíva linuxra) külön kezelte a sima hangerőszabályzóhoz képest, pedig azonos eszközt állítottam neki.

van vmi tesztprogi (most nem tudom a nevét) ami egy kis ablakot kivágott és kellett egy négyzetbe kattintani, mutatta milyen eventeket fogott el. az egér gombjaiból még így se látta mindet. egyszóval driver kéne, de mivel nincs...

jók a logi driverei winre de még osx-re is van (setpoint), de sokat elmond hogy ebből is megpiszkáltat használok, mert az még jobb (uberoptions). linuxra bezzeg nem csinál ilyet senki, kár :(

[ Szerkesztve ]

(#180) Jester01 válasza cSuwwi (#179) üzenetére


Jester01
veterán

A kis négyzetes az sejtésem szerint az xev volt, de az már csak az x eseményeket látja. Az input-events viszont alacsonyszintű. Ha az működik utána már be lehet konfigurálni az x-et is minden bizonnyal.

Jester

(#181) cSuwwi válasza Jester01 (#180) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

igen xev volt
megnéztem input-events-el is, jobb a helyzet, mert csak 2 gombot nem lát a 10-ből
normál esetben windowson ez a dpi módosítás, de itt nem érzékeli. rádiós egér, windows alatt programozható a gomb, tehát a jelet megkapja a gép, de nem érzékeli
viszont a billentyűzet extra gombjait ez se látja

újranéztem xev-el is, ugyanez van (csak rosszul emlékeztem) ezt a 2 gombot nem látja a többi megy
a billentyűzet gombjait is látja. vmi progi kéne csak ami felmappolja ezeket az eventeket

[ Szerkesztve ]

(#182) Jester01 válasza cSuwwi (#181) üzenetére


Jester01
veterán

Ha a billencset nem látja, akkor az nem szabványos (de ezen miért is nem lepődök meg).
Amelyik egérgombokat látja, azokhoz az ablakkezelőd/asztalod (desktop environment) segítségével rendelhetsz dolgokat.

A dpi gombok alapállapotban valószínűleg tiltva vannak mint általános gombok és valami parancsot kellene küldeni az egérnek, hogy engedélyezve legyenek. Ehhez valóban driver kellene, vagy legalábbis tudni mit kell elküldeni az egérnek.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#183) cSuwwi válasza Jester01 (#182) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

microsoft ergonomic a bill, nem szereti a linuxot :D
köszi a segítséget, ma is okosabb lettem ennyivel :R

(#184) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Ott van a baj hogy nagyon sok joo es praktikus hardvare -hoz nincs driver Linux alatt ! !

Nekem peldaul az faj hogy :

Logitech G15 , Logitech Revolution , Xonar PHOEBUS -cuccaim nem tudom hasznalni Linux alatt !! :O :W :(( :((

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#185) #40553216 válasza hibavissza (#166) üzenetére


#40553216
törölt tag

Talán mert Shuttleworth gondolta úgy, hogy nem elefántcsont toronyban ülve kell magasról szarni mindenkire, akinek az okostojások szerint ubuntu azt jelenti, hogy "nem tudok Debiant konfigurálni", hanem egy hétköznapi ember számára is kényelmesen használható verziót próbál csinálni. Ahol nem az a legnagyobb segítség, hogy RTFM, meg a gugli a legjobb barátod, és hasonló beképzelt, nagyképű faszságok. Hanem ő a sajt pénzét tette erre. Persze, maradt még neki, nem kell sajnálni. És termelni is akar vele.

(#186) attila9988 válasza #40553216 (#185) üzenetére


attila9988
őstag

Összekevered a dolgokat. Debian -t sem nehezebb konfigurálni mint a bubit, tehát nem ez az maiért a bubi népszerűbb.
Ami viszont egyértelmű, hogy rengeteg baj van utóbbival. Talán ha nem alpha állapotban kerülne ki a rendszer, akkor jobb lenne. :K

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#187) cappa72 válasza attila9988 (#186) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az LTS-ek egészen jók szoktak lenni.
Én még most is a 2010.04-et használom. Nem kell az újabb.

Ez már megjárt egy Acer laptopot (AMD architektúra), HP8400-at (intel-ati párosítás), Lenovo T61-et (intel-nvidia), Lenovo T60p-t (intel-ati), Dell D630-at, jelenleg pedig az asztali gépen landolt, és most jön a lényeg, ami ON-ná teszi:
rsync
parancsal sikerült költöztetni innen oda, onnan amoda, stb...
Csak a videókártyát kellett belőni, és szó nélkül indult.

@tomtyi (#185)
A most asztali gépen működő ugyanazon rendszer viszont a gépben lévő hangkártyát limitáltan tudta kezelni, így igenis "gugli a jó barátod" felkiáltással kellett felokosítani. Nem kell tőle megijedni.
Ettől függetlenül nem csinálja rosszul Shuttleworth, de az erőszakos 04/10 éves kiadások nekem furcsák. (Persze mivel multinál dolgozok, ezért nem annyira, hiszen ha nem lenne határidő, akkor nem készülne el... ;) )

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#188) attila9988 válasza cappa72 (#187) üzenetére


attila9988
őstag

Persze hogy jobbak az lts -ek, de még azoknál is szokott lenni a start -nál probléma, kicsit érdemes várni velük. Én a magam részéről debian stable -t használok szinte mindig, pár programból kerül fel rá másik változat backports -ból, vagy kézzel telepítve, és nagyjából ennyi. Így szinte soha nincsen semmi gondom, és a főverziók közti frissítés is kellően gördülékeny, és problémamentes szokott lenni.

Ubival nekem a másik nagy bajom a felsoroltakon túl, hogy nem szeretem az upstart -ot több okból sem, a unity -t egyenesen gyűlölöm, annál a gnome-shell is jobb, de csak egy fokkal. Bubin viszont az egyetlen normálisan támogatott felület.
Aztán persze ott van az lts -ről lts -re frissítés is, ami elméletben egyszerű dolog, gyakorlatban viszont már pusztult párszor élesben. Nem értem hogy legalább erre miért nem figyelnek oda jobban ha már a féléves szutykokra nem is.

Tehát a just works egyenesen hazugság a bubinál. Majd talán egyszer just works lesz, ha hagynak kiforrni bizonyos technikákat, és nem hányják bele a fő kiadásokba.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#189) Syl válasza attila9988 (#188) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor én hazudok. Egy éve feltettem a 12.04-et és azóta is hiba nélkül üzemel. Néha rászánok egy hétvégét és kipróbálok más disztribúciókat, de mindig visszatérek az ubuntuhoz.
De nem akarok én senkit meggyőzni, mindenki azt használ amit akar. És főleg azt fikáz amit akar. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#190) hibavissza válasza Syl (#189) üzenetére


hibavissza
veterán

szerintem ez gépfüggő is. az ubuntu/gnome szerintem kicsit alálőtte a hardverkövetelményeket. egy korszerű gépen gondolom nem lassul. én egy atomos netbookot (1,66@x2; 1 GB ram; 250 hdd) próbáltam visszatenni a csatasorba vele és hát nem jött össze...pedig a kezdetek biztatóak voltak. egy ideje Mint (KDE) fut rajta (szigorúan az alap appokkal)....meglátjuk, eddig jó.

[ Szerkesztve ]

(#191) #40553216 válasza attila9988 (#186) üzenetére


#40553216
törölt tag

Bocs, de nem én keverem, mivel ezt a szólás-mondást nem én találtam ki. Ráadásul amikor ez keletkezett, akkor még a Debian messze nem volt annyira kezdőbarát, amennyire azóta lett, hogy sokak szemében az Ubuntu lett "A" Linux.

(#187) cappa72
Szó nincs arról, hogy a gugli ne lenne a barátja mindenkinek. A baj az, hogy egy tök kezdőt sokszor nagyon tahó módon durungolnak le, "a gugli a barátod" ennek legenyhébb formáka. Mert amíg ezt a mondatot leírta, sokszor leírhatta volna a megoldást is. És ha van még kedve, akkor utána ezt a segítő szándékú felhívást is, hogy ˝"a gugli a barátod", és neked magadnak is jobb lesz, ha először rákeresel, mert előbb-utóbb megtanulod a rendszert és a hibákat magad kezelni˝. Mert szerencsétlen lehet, éppen sík ideg, mert x ideje nem tudja megoldani a baját.
Pl. hibavissza rw2-es felvetésére attila9988 írhatta volna azt is, hogy keress rá, B+. De nem, leírta a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#192) sh4d0w válasza #40553216 (#191) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az igencsak tény, hogy a Canonical megmutatta az utat sok disztribnek, hogyan lehet felhasználóbarátnak lenni... bár mostanság nagyon "Microsoftosodnak".

https://www.coreinfinity.tech

(#193) Syl válasza hibavissza (#190) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet benne valami. Bár az én gépemen (i3, 8 giga ram, ssd) meg a kde érezhetően lassabb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#194) #40553216 válasza sh4d0w (#192) üzenetére


#40553216
törölt tag

A MS-edés nekem leginkább a vendor lock-int jelenti. Van ilyen az Ubuntunál?

(#193) Syl
Nálunk meg egy egy PIV M530 (1,73GHz) 2GB ram-nál és egy i3 2,1GHz 4GB ram-nál mindkét gépen lassabb a KDE.

[ Szerkesztve ]

(#195) attila9988 válasza Syl (#189) üzenetére


attila9988
őstag

Én azt sehol nem írtam hogy nem lehet valakinek hibamentes, vagy legalábbis hogy valaki nem fut bele semmibe. Viszont a te géped az egy gép. Majd nézz szét a neten hogy mi van a többi géppel, és meglátod hogy gondok vannak szép számmal.
De egyébként nagyon is jó döntés a részedről, hogy ha már ubuntu, akkor lts az amit használsz.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#196) Tamás88 válasza attila9988 (#195) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ez így igaz, ahány gép, annyi probléma. Nálam inkább most már nagyon ritkán jön, hogy belső hiba történt szöveg. Nálam meg 13.4 fut, és amint kijön a 13.10, rögtön fel is teszem.

(#197) sh4d0w válasza #40553216 (#194) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csak az jelent MS-edést, hanem a kérdezés nélküli piszkos trükkök, a "mi jobban tudjuk, mi kell a felhasználónak" hozzáállás is.

https://www.coreinfinity.tech

(#198) Rimuru válasza sh4d0w (#197) üzenetére


Rimuru
veterán

Hát pont ezért "felhasználóbarát". ;]

Vigyázat, csalok!

(#199) #40553216 válasza sh4d0w (#197) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem értek egyet. Azoknak a júzereknek, akik jobban tudják, még mindig megvan a lehetősége bármi be- és átállítására. Vagy bármilyen más disztró használatára. Az Ubuntuval nem ezeket célozták meg. Hanem azokat, akiknek a gép használati, és nem önkifejező eszköz. Vagy ha utóbbi, akkor az önkifejezés nem a rendszer ilyen-olyan módosítása, hanem valami más, a rendszeren lévő programokkal valamilyen érték létrehozása.

Milyen piszkos trükkökre gondolsz? Az Amazon-ra? Egyszerűen eltávolítható.

(#200) Tamás88 válasza sh4d0w (#197) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

No ez nem teljesen így van, mert Ubi alatt ha nem tetszik az Unity, akkor könnyen le tudod cserélni bármi másra (pl. KDE, Gnome, stb) és nem akadályozz meg ebben senki sem. Nem úgy, mint az MS-nál, hogy ott tényleg nem tudod megváltoztatni a kinézetét (lásd metro felület).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.