Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Egy szép, nyári vasárnap reggelen, Teknőc úr és a neje elindultak a templomba.
Ezen a napon különösen szépen beszélt a pap. A mise alatt feltöltődött a lélek, de lemerült a test. Az asszonyok haza indultak elkészíteni az ebédet. A férfiak átballagtak a közeli fogadóba, otthon csak láb alatt lennének, inkább átbeszélik a múló hét folyását.
Teknős emlékezet óta ez volt a szokás. Nevet is adtak neki, negyedes. Pont negyedre értek át a fogadóba, ahol már frissen csapolva várta őket a Negyedes sör.
Réges - régen egy alkalommal maradt csak el a Negyedes, mert egy lajhár rohant keresztül a templomból kiözönlő tömegen. Sokan sérültek meg akkor. De, erre már csak a öregek emlékeztek.

Ma sem történt másként, mint mindig. Teknős úr a szomszédjával ballagott meginni a Negyedest. Menetközben hozzájuk csatlakozott a keresztfia. Hármasban ültek le a kerthelyiség egy árnyékos asztalához. Még el sem helyezkedtek amikor a csapos felesége letette eléjük a söröket Meg a hozzájuk járó áfonya párlatot.

Még bele sem kortyoltak a finom nedűbe, amikor teknőc Úr észre vette, nincs nála az erszénye. Megkérte, hát a keresztfiát, szaladjon el hozzájuk és kérje el az asszonytól, azt az erszényt.

A keresztfiú elfogadta a feladatot és illendő módon megkérte az asztaltársaságot, addig ne igyanak, amíg vissza nem ér. Ez volt a szokás jog, mindketten bele egyeztek.

Teltek az órák, amiket hosszú napok követtek. Tavaszra kiengedett a fagyott sör, de a keresztfiú még mindig sehol. Májusban a szomszéd megfogta a korsót, lassan a szájához emelte.
Erre kipattan az asztal alól az unokaöcs. Tisztelettel, de határozottan mondta a a következő mondatot:

Jó Urak, ha csalnak, én el sem indulok.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#2) mephi666 válasza lorenzen (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez fááájt :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Tídi! Agy nekem is belőle lécci! :D

(#4) Dany007 válasza Dany007 (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Az lehet, hogy adj? Oha... mocsok álmos vagyok... :(

(#5) Esmein válasza lorenzen (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

lol :D beröhögtem :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) FPéter válasza lorenzen (#1) üzenetére


FPéter
aktív tag

:DDD :DDD :DDD
Ez jó volt.

(#7) dzsambo válasza lorenzen (#1) üzenetére


dzsambo
tag

Ez nagyon fájt :D :C

Szóval Teknőc úr fog útiblogot írni?

(#8) Esmein válasza dzsambo (#7) üzenetére


Esmein
nagyúr

hat ahogy nezem, o is, nem nagyon lehet ledumalni a dologrol :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.