Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) TA68 válasza Viktor0610 (#450) üzenetére


TA68
senior tag

(#452) Viktor0610 válasza TA68 (#451) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Érdekes... :F

Nem tudom mire vélni kettőtök telefonja közti különbséget... Talán egyik újabb gyártású, esetleg más helyen készült...

Samsung Galaxy A54

(#453) Zoli bácsi válasza TA68 (#449) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Bocsánatot kérek Tőled, én csak próbáltam logikus magyarázatot találni a hatalmas külömbségekre. Kollégának hoztam egy vadiúj 3110c-t, annak a kamerája is az enyémhez teljesen hasonló képet készít, kíváncsiságból készítettünk vele pár fotót. Érdekesek a képeid, mert az enyémhez viszonyítva jóval kevesebb a zajszint, és "optikailag" is jobban rendbe vannak a fotók. Lehet hogy szerencséd volt, kifogyott a készlet a kamerából a gyártósoron, és esetleg a fizikailag ugyanakkora, csak más masinákba szánt 2MP-es kamerát rakták bele, ami a 3110 szoftvere miatt 1,3MP? Lehet hogy hülyeség amire gondoltam, de nincs logikus magyarázatom. Mindegy, örülj neki. :K
Én meg maradok a Nikon D50-nél. ;)

(#454) TA68 válasza Zoli bácsi (#453) üzenetére


TA68
senior tag

Semmi probléma! :B ;)

(#455) UCNLM


UCNLM
tag

Sziasztok!
Most vettem egy ilyen telefont és az lenne a kérdésem, hogy hogy viszonyul egy 1GB-os Kingston memóriakártyához?
Történt ugyanis, hogy az öcsém mobiljába került egy ilyen, de kiderült, hogy az csak a Sandisk-et szereti, így én vennék egy olyat és cserélnénk. Szóval szeretni fogja-e azt a Kingstont?
Előre is köszi!

(#456) -NOKIA- válasza UCNLM (#455) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nekem gond nélkül működött Nokia 1Gb micro SD-vel.
(A Kingstone pedig ugynaz mint a Nokia,csak a nevük más)

(#457) TA68 válasza UCNLM (#455) üzenetére


TA68
senior tag

Szeretni fogja! Minden probléma nélkül működik az 1GB-os Kingstonnal.

(#458) Viktor0610 válasza -NOKIA- (#456) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kingston, e nélkül. ;)

Tudtommal a SanDisk gyártja a Nokia kártyáit.

Samsung Galaxy A54

(#459) AMD Power válasza Viktor0610 (#458) üzenetére


AMD Power
titán

Ez pontosan így is van. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#460) UCNLM válasza Viktor0610 (#458) üzenetére


UCNLM
tag

Köszi szépen!

(#461) UCNLM


UCNLM
tag

Eszembe jutott, hogy van még kérdésem :)
Hogyan lehet egyszerűen témákat kreálni? Nem kreatívkodni akarok, meg mindenféle hülyeséget készíteni, csak az alapértelmezett fehér és fekete alapján olyat késízteni, amiben vagy a nem teljes képernyős és/vagy a menüfeliratok színeit átállítom.
(Elkerülendő, azt hogy most pl a fekete van kiválasztva, de nem tudok világos színű hátteret berakni, mert akkor a fehér menü felirat, az óra, dátum stb nem látszik)

(#462) -NOKIA- válasza Viktor0610 (#458) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Itt a fórumon vázolta fel nekem valaki az alábbi képletet:
Kigston(e nélkül)microSD = Nokia microSD

(#463) Viktor0610 válasza -NOKIA- (#462) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

-NOKIA-:
Lehet, így van, azért írtam oda: "Tudtommal ...". ;)

UCNLM:
[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#464) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok!

Barátom hozott hozzám egy ilyen telefont, hogy mentsem le a képeit, és frissítsek szoftvert.

A legfrisebb Nokia Pc Suite programmal próbáltam usb-n keressztül összekötni a géppel.
A telefon érzékeli, hogy rádugtam ki is választom a Nokia módot, de a gép nem ismeri fel.
Megáll a kapcsolódás a harmadik lépésnél.
Valamit be kell állítani, vagy kell driver pluszba?
xp sp2 és 6.68.9.3-as suite-el próbáltam.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#465) trapi80


trapi80
tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen készüléket a pannon-nál 14970,-ért és nekem nagyon úgy tűnik, hogy a kijelzőn vízszintes csíkok vannak! Egyes témáknál meg sokkal jobban észrevehető! Van valakinek hasonló tapasztalata? Mondjuk amikor voltam bent megvenni akkor az ismerős pannonos eladó mondta, hogy NE VEGYEM MEG mert a kijelző probllémás és seria hibásak. Viszont úgy voltam vele, hogy az előtte már bizonyított 3109c-nek sem volt rossz a kijelzője. Ezt gondolván megvettem mondom biztos csak ő látja rossznak! És nem! Tényleg sokkal ratyibb :W mint a 3109c. Valaki tud erről infót? Érdemes service-be vinni?

Köszönöm előre is a hozzászólásokat!

Üdv: Trapi

Üdv: Roland

(#466) UCNLM


UCNLM
tag

Köszönöm szépen!

(#467) Viktor0610 válasza trapi80 (#465) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

seria és service? Nem széria és szerviz? :U

Szerintem nem mondta jól az eladó ismerősüd. Rengeteget eladtunk belőle, senki nem hozta ezzel vissza, meg aztán ha seriahibája is volna, a service-nek akkor is kötelessége volna kicserélni a kijelzőt egy jó, nem seriahibás darabra.

Samsung Galaxy A54

(#468) trapi80


trapi80
tag

Szia! Nem teljesen mindegy, hogy van írva? Értetted a kérdést? Hát akkor...? :DD

Nem értem, hogy miről beszélt a csajszi! Viszont az egyik kolegám is ezt mondta, sőt mutatta is a sajátját. Ő mechanikai műszerész is és a véleménye az volt, hogy az első töltés után kezdődött a problema! Előtte nem volt baja. Ezért nem értem! És nem tudom, hogy mitévő legyek! Azt sem akarnám, hogy kinevettessem magam egy 15e Ft-os teló kijelzőgondjai miatt de tényleg zavaró és a 3109c nem csinált ilyet. Persze a kijelzője egy picit gyengébb volt (legalább is első ránézésre)
Na? Tipp? Senkinél nem jelentkezik ilyen vagy hasonló probléma??? Én eddig 4db 3110c pannonos telót láttam és mind a 4 ilyen volt!!!! Túl jó a szemem! Mi? :DD :DD

Na köszönöm!

Sziasztok!

Üdv: Roland

(#469) -NOKIA- válasza trapi80 (#468) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nekem kijelző gondja nem volt sosem. :U

(#470) zsoltip válasza -NOKIA- (#469) üzenetére


zsoltip
őstag

üdv!
Régebben ugy volt,h én is veszek ilyen telót, csak 14e-Ft tal megdrágította a szolgáltatóm( a poén az volt benne,h kedden kinéztem-->szerdán bementem,de már 14e Fttal többe került:(
Na ez nem is lényeges, mert most kártyásan forgalmazza a pannon 15e Ftért,-->vennék egyet.
Arra lennék kiváncsi,h az igaz e, h csak a saját kamerájával készített videókat játzsa le?Teszem azt letöltök netről egy videót-->rárakom telóra nem játsza le?

(#471) Viktor0610 válasza zsoltip (#470) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem 15 ezer Ft az ár, hanem 24 ezer. Annyi volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#472) zsoltip válasza Viktor0610 (#471) üzenetére


zsoltip
őstag

ok
köszönöm az eligazíást,tényleg annyiba kerül mostmár.
A videokat meg ki tudtam probálni egy ismerősöm 3110c.án és simán lejátszotta őket.

(#473) stratova


stratova
veterán

Ez a kamera mizéria kíváncsivá tett. A családban van egy 3110 classic és egy 6233 nemrég kipróbáltam, hogyan adnak vissza egy A4es oldalt fotózáskor. Mindkét telefon alap, legjobb beállításon. Hát nesze neked megapixelháború:
3110 [link]
6233 [link]
Megj.:
A képek ua. körülmények között, egymást követően készültek.
A 3110-zel 1 képet lőttem, a 6233-mal 3 próbából ez a legjobb...

Holnap megnézem milyen kültéren a 3110.

[ Szerkesztve ]

(#474) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Nekem mint munkás teló bevált. Nagyon jó a hiváslistája. :)

(#475) -NOKIA- válasza stratova (#473) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Az egyik 1,3mp, a másik 2mp, annyira nem összehasonlítható a kettő...
De szerintem ezeket inkább ide írd.

mod:
SzalaiG: szerintem egy kicsit luxus ezt a telót munkásmobilnak használni. :))

[ Szerkesztve ]

(#476) stratova válasza SzalaiG (#474) üzenetére


stratova
veterán

Édesanyámnál is bevált 3310 után gyorsan megtanulta és a kis felbontású kijelző nem hátrány gyengülő szemeknél. A bivaly aksi is jó dolog. Nem az enyém mégis jó benyomás alakult ki bennem a telóról Isten bocsá' néha jobban tetszik mint az N73-mam. (és nem pop-portos!)

-Nokia- Egyrészt igazad van másrészt azért nem érdekes, hogy felbontástól függetlenül olvashatóbb a 3110 képe (szvsz) mint a 6233-é? (De legyen, megnézem átméretezve is mivel ilyen felbontást [1.3] nem láttam a 6233-ban azt már oda postolom és thx :) )

[ Szerkesztve ]

(#477) -NOKIA- válasza stratova (#476) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Igen, a mini usb, és a nagy gombok nagy előnye ennek a telónak, meg persze az ára!

(#478) SzalaiG válasza -NOKIA- (#475) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ez volt márciusban a legolcsóbb Nokia. 15eFt praktikummal.

(#479) atom87


atom87
aktív tag

Üdv!

Nokia 3110 classicom van és azt a bugyuta dolgot kezdte el csinálni,hogy ha 2-3 mp3nál több zene van a memóriakártyán (Kingston 1GB),akkor újraindul, mikor elinditom a zenelejátszót. Majd mikor ismét bekapcsol, kb 8-10s múlva újraindul ismét. Ezt eljátsza 3x-4x és kikapcsol teljesen. Ha be próbálom kapcsolni akkor az egész kezdődik előről, egészen addig mig,ki nem szedem a mem.kártyát és PC-n törlöm róla az mp3akat. Visszahelyezés után működik rendesen a teló, használható. Ha teszek rá zenét, és frissiteni próbálom a zenetárat, kb 80%ig eljut és kezdődik az újraindulós játék...
Kérdés: mi árthatott meg neki, valamint hogy a Nokia Software Updater futtatásával megoldódna-e a probléma? Vagy szerviz? Teló még garanciális.

Üdv, Tamás

Kawasaki z1000

(#480) Viktor0610 válasza atom87 (#479) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy emlékszem, egyik ismerősömnek pont ilyen gondja akadt a készülékkel. Talán többször volt szervizben (szoftverfrissítés), de a hiba mindig visszatért. Szerintem más márkájú memóriakártyával tégy egy próbát, hátha.

Samsung Galaxy A54

(#481) -NOKIA- válasza atom87 (#479) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nekem is volt ugyanilyen problémám annó.
Ami/aki megoldotta: Nokia szervíz/szoftverfrissítés.
Ezután tökéletes volt, többször nem kellett visszavinni.

(#482) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Hiba: Lejárt az időlimit (00:05), a hozzászólás már nem módosítható!

Még annyi, hogy nekem Nokia 1GB micro sd volt benne.
Én aztmondom, ha 1 szervíz nem segít, megint nemjó, akkor nézz egy Nokia memkarit.
(Bár már hallottam itt hogy a Kingstone ugyanaz mint a Nokia)

(#483) kadam4


kadam4
tag

Sziasztok!
Kb. 1 hónapja vettem a T-mobilnál egy ilyen Nokia 3310 Classic-ot 990 Ft-ért (kártya bélkül :Y ).
Igaz először féltem tőle egy picit, mert csak rosszat olvastam róla (újraindúl,nem jó a kijelző,
némelyik memória kártyát nem bírja....), de aztán úgy voltam vele,hogy ennyiért a hülyének is megéri.
És most 1 hónap elteltével azt mondom, hogy teljesen meg vagyok vele elégedve.
Szép fényképet csinál, ha az 1 Gigás kártya tele van zenével,akkor sincs probléma, számítógéppel másodpercek alatt összehangolható usb-n,infrán vagy bloothuson, az akku nagyonsokat kibír.
Meg vagyok vele nagyon elégedve.

[ Szerkesztve ]

http://www.mobilgyujtemeny.hu

(#484) jano84


jano84
csendes tag

Persze, hogy mindenki Nokiát vesz, mivel az egyetlen megbízható márka. Samsung meg hasonlók? Ugyan!

(#485) AMD Power válasza jano84 (#484) üzenetére


AMD Power
titán

Na ezt nem kellett volna. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#486) Zoli bácsi válasza AMD Power (#485) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ezért a hozzászólásért regisztrált. :F

(#487) -NOKIA- válasza Zoli bácsi (#486) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

:Y Mindíg vannak érdekes arcok itt! ;)

(#488) rolipenta


rolipenta
csendes tag

Üdv!
Milyen tapasztalatok vannak a 2gigás kártyákkal? Hibátlanul kezeli őket a telefon? MOst tervezek venni egyet.

(#489) Zoli bácsi válasza rolipenta (#488) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

SZerintem a legújabb szoftverrel nem lesz gondod a 2Gb-os kártyával. Vettem én is egy ekkorát, SD adapterrel. Ment a telóval, bár csak pár csengőhang volt rajta. Aztán inkább az adapterrel belekerült a Nikon D50-esembe, ott nagyobb szükség van rá. Az asszony hűséggel vett 6234-ese dobozában volt egy 128Mb-os kártya, azt tettem bele, nekem bőven elég, a 3110 úgyis második telefon.

(#490) -NOKIA- válasza rolipenta (#488) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Hivatalosan 2gigáig bővíthető, tehát működnie kell, és működik is gond nélkül.
Talán annyi, hogyha tele van zenével, és frissíted a zenetárat, majd belistázod az összes számot, akkor gondolkozik egy darabig... :)

(#491) rolipenta


rolipenta
csendes tag

Rendben! Köszönöm a segítséget!

Egy kicsit más téma, múlt heti tapasztalat:
Nálam is jelentkeztek ezek az ujraindulások, egy párszor leadtam itt Hatvanban szervizelni a telot, de a probléma mindig visszajött. Ezért felvittem Pestre Pólusba hátha tudnak vmi újat mondani. Meglátták, hohy Kingston kártyával használom a telot, rögtön tudták, hogy ez a probléma. Beletettek egy Nokia micro sd-t és gond nélkül vitte a mobil, rögtön megszüntek az ujraindulások. Feljebb olvastam olyat, hogy: Kingston micro sd = Nokia micro sd. Én azért ebben kételkednék. (csak azt nem értem, hogy akkor 1 évig miért működött hibátlanul az én telóm a kingston kártyával, de mind1).

(#492) Viktor0610 válasza rolipenta (#491) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Többször írtam már, szerintem a Nokia kártyáit a SanDisk gyártja.

Samsung Galaxy A54

(#493) AMD Power válasza Viktor0610 (#492) üzenetére


AMD Power
titán

Ez pontosan így van.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#494) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Ketnapja vettem en is egy Nokia 3110 C-t mert elotte volt egy 6020-as de az elromlott.
Az lenne a kerdesem hogyha rateszem a toltore, nem jelzi semmi hogy teljesen fel van toltve.
A 6020-on ugye ha feltoltodott, akkor megallt az villogo toltesjelzo indikator csik.
En vagyok lama hogy nem tudom beallitani a 3110-et, vagy ez igy mukodik, hogy nem mutatja a teljesen feltoltott allapotot, vagyis mikor lehet levenni a toltorol.

(#495) Gigant12


Gigant12
csendes tag

Üdvözletem!

Szerintetek milyen márkájú 2 Gb-os kártyát vegyek a telefonba? Sandisk jó lessz? Most Kingston van benne, de ezzel szeret ujraindulni 3-6 szor utána meg megy rendesen. Kb. 450 MB adat van rajta, még csak az se lehet a baj, hogy csurig van adattal. :U Bár mostanság csökkenni látszik az ujraindulások száma, pedig sem a telefonhoz, sem a kártyához sem nyúltam. Bekapcs után, logó majd sötét képernyő, majd fehér, és utána kéri a pint, majd rendesen müxik. Egyre furább ez a teló....
A PQI meg TakeMS az miféle kártyákat gyárt vajon az jó lesz nekem?? Esetleg kizáólag NOKIA egy vagyonért?

Erre a kijelzőre merre találhatok működő játékokat, témákat? Nokiaprogramok elég macerás, meg a fele kb ami működik a cuccoknak.
Esetleg van ötlete valakinek JAVAs térképre/mp3 lejátszó?

Köszönöm.

(#496) Zoli bácsi válasza Steelmanus (#494) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nagyon figyelni sem szoktam (éjjel töltöm), de ha jól emléxem, amíg tölt, addig jelzi ki a folyamatot, aztán ha tele az akksi, akkor látod az üres képernyőt.

(#497) AMD Power válasza Gigant12 (#495) üzenetére


AMD Power
titán

Sandisket vegyél. Az a legjobb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#498) Zoli bácsi válasza Gigant12 (#495) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szvsz. a Kingstonnal is működni kéne.... Ami felmerült bennem: Telón a legújabb szoftver van? Amit én megpróbálnák: Adatokat lementeném a kártyáról, majd telefonnal leformáznám, aztán adatok vissza. Ezenkívül kiszedném a kártyát, megnézném az érintkezőket, nem-e került kosz, vagy szösz az érintkezők közé...
Megpróbáltam: Bekapcs után logó, egy pillanatra látom a fehér képernyőt, aztán már ott is van a pin kérés. Fekete képernyő nincs. (128Mb-os Nokia Micro SD van benne, asszony kapta a 6234-eséhez gyárilag)

(#499) Viktor0610 válasza Zoli bácsi (#498) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ekkora kapacitásnál már lehet probléma a kártya kezelésével. Ld. Samsung.

Samsung Galaxy A54

(#500) Steelmanus válasza Zoli bácsi (#496) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valoban igy van, csak a 6020-hoz voltam szokva, es mivel a 3110-ben erosebb akku van, igy tovabb tart a toltes vartam vagy ket orat de meg kellett volna varni egy kicsit vele, mig teljesen feltoltodik. A 6020-as jo felora alatt vegzett az egesszel, ez zavart meg.
De megnyugtattal mert igy jo a telo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.