Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#206) Ypres válasza hdsentinel (#205) üzenetére


Ypres
csendes tag

Szia !

Nekem is tetszik a programotok, hasznos kis cucc, elmondom, nálam mi történt:
3 PATA vinyóm van:
- Quantum Fireball AS 30 (30gb), ez már több éves, de még mindig jól bírja magát, teljesítmény/kondíció 100-100 % (szigorral 93% kondíció)
- Seagate ST3120022A (120gb), ez se mai gyerek, vagy 2 éves, teljesítmény 70%, kondíció 100% (szigorral 85%), ATA kontroll bájt: érvényes, ATA ellenőrző összeg: érvénytelen. Ezt jó lenne tudni, miért.
- Maxtor 7H500R0, (500gb), na ezzel vannak a nagy gázok: 3 hónapos csak, teljesítmény 100%, de kondíció 51% (szigorral 66%), ATA kontroll bájt és ATA kontroll összeg érvényes. Van rajta a program szerint 1 hibás és 293 gyenge szektor. Ez a vinyó sokat kattogott mostanság, és a HD Sentinel hatására szedtem szét a gépet, megnézni közelebbről: nos, a 80 eres, szabvány hosszúságú ATA-kábelnek az ebbe a hdd-be menő csatlakozója egyszerűen levált a szalagkábelről (nem teljesen, félig), és nagy a gyanúm, hogy emiatt okozott ennyi gyenge szektort, és gondolom a kattogást is (mióta kicseréltem a kábelt, azóta nem kattog).

Szerinted ez utóbbival mit lehet csinálni ? Nem igazán szeretném elveszteni ezt a vinyót (becsült hátralévő élettartam: 749 nap), van rá valami mód, hogy a gynege szektorokat kiiktassam (van egyáltalán ennyi tartalékterület ?), és használjam tovább ?
Mondanom se kell, hogy csomó minden van rajta, 4 partíción.
Esetleg win újraindításkor a lemez konzisztencia vizsgálatot hagyhatom lefutni, vagy először mentsek róla mindent (tehát elszállhat-e a konzi vizsgálat közben a hdd?)

''Vok''-osokkal, ''ien''-esekkel, ''oan''-osokkal nem tárgyalok !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.