Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dominó85


Dominó85
veterán

A bemutató tetszett, részletes volt és jól szövegezett, de a klavi nem hogy nem győzött meg, de nem is vágyom mechanikus klavira egyelőre. A Logitech G11-em már lassan (hivatalosan) 7 éves és egy nagyobb szétszerelés/takarításon kívül más baja eddig nem volt. Le se cserélem míg működik tökéletesen.

* Péter - 06302461862 *

(#2) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Lehetne kérni egy teljes képet a jobb oldali óráról, illetve hol szerezted be?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3) balintdavid


balintdavid
tag

IBM Model M masterrace reporting in :))
Szerintem a Kailh és egyéb kínai Cherry klónok megjelenése miatt hamarosan bezuhan a mechanikus billentyűzetek ára. Még ha a korábbi mecha billentyűzetek minőségét nem is fogják elérni, azért egy szar membránosnál még mindenképp jobb lesz, aminek örülhetünk

[ Szerkesztve ]

kazuár

(#4) nemlehet


nemlehet
őstag

Nem akarok a kötelező troll lenni, de most komolyan mitől annyival jobb a mechanikus? Aki újságíró, vagy komoly karakterszámot kell legépeljen annak megértem, hogy fontos a tartósság illetve a határozott nyomáspont és társai, de igazából membránosból is meg lehet oldani ezeket az ergonómiai dolgokat ha akarja valaki. Valamint vannak ugye kifejezetten gépelésre szánt ergonómikus formájú billeg amik meg még sokkal jobbak munkára függetlenül a mechanikus vagy membrános voltuktól.

De gamereknek minek? Nekem a pár ezer forintos billentyűzetem is kibírta 6 évig amikor napi szinten 15 órákat játszottam vegyesen COD2, CS, Lineage, WoW stb.. Egyesek mondják a ghostingot, de egyrészt ez a fogalom 10 éve még nem nagyon volt ismert széles körben ma meg már hallom panaszkodni a tizenéveseket jaaaj mennyivel jobban tolnám ha nem ghostingolna a billentyűzetem. Nehezen tudom elképzelni hogy a 10 éves 1500 Ft billentyűzet ebből a szempontból jobb lenne mint egy mostani jobb márkából származó nem gamer...
Persze fejlődnek a dolgok értem én, de ezek a problémák még a profi gamereket se nagyon érintik, főleg, hogy vannak makrók is, tehát sok gomb egyidejű lenyomása is kiváltható. Szóval ez a mechanikus billentyűzet inkább sznob maszturbálás gamer körökben szerintem mint valós plusz és reális igény.... Olyan mint a 3500 eurós tyúkbél az audiofileknek.

Félreértés ne essék nem úgy zusammen a gamer billek ellen vagyok, mert a szolgáltatások miatt van létjogosultsága a gamer billeknek. Háttérvilágítás, makrók, masszívabb kivitel (rageálló :D ), esetleg könnyen cserélhető billentyűk, utángyártott billentyűk/kiosztások stb. Ezek elfogadható és belátható indokok mindenki számára. Persze mindenki arra költi a pénzét amire akarja, csak érdekel.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) sanyek2 válasza nemlehet (#4) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nem lehet azt mondani rá, hogy nem jó.
Röviden és tömören ennyi. :D
Bővebben csak az én saját tapasztalataimat, és inspirációmat tudom elmondani, hogy miért vettem meg.
Nálam düh ébresztette a gondolatot, hogy drágább kategóriában nézzek szét.
Annyira sok silány minőségű billentyűzetet próbáltam, hogy úgy tűnt nincs más választás.
Nem játszottam 15 órákat, mégis van egyfajta elvárásom, ami a komfortot illeti.
Nem szégyen, ha valaki kevesebbel beéri, nem nagyképűség, ha valaki drágábbra adja a fejét. Legalábbis nem feltétlenül. :)
A városok, ahol éltem, nem tartalmaztak elég lehetőséget, hogy kiaknázzam a kínálat adta lehetőségeket, így mindig csak a vásárlás után derült ki, hogy jól választottam-e vagy sem. Sokat jártam a netes ajánlatokat, tapasztalatokat, és mint ahogy már itt is megjelentek az eskük, hogy ki mire esküszik, többnyire a vásárlásaim során is mások végítéletére hagyatkoztam, ami kivétel nélkül kevésnek bizonyult az én elvárásaim számára.
Volt EGY billentyűzetem, amin tényleg élmény volt gépelni. De ezen jó tulajdonságát földbedöngölték a rossz tulajdonságai.
Ha nem bánod kivesézem.
Lapos volt, akár a Logitech G11, amire az első hozzászóló esküszik.
(Szép is, biztos jó is, de sokszor bebuktam már a mások véleményeit)
Járt hozzá optikai egér, és a rendszer vezeték nélküli alapokon nyugodott.
Imádtam, hogy tele volt tűzdelve multifunkciós gombokkal mind az egér, mind a billentyűzet. Nagyon komfortos volt. Minden elérhető volt anélkül, hogy ránéztem volna az asztalra.
De! A műanyag rettentő silány minőségű, hajlott mindenfele
A betűk egy év után elkoptak.
Nem világított
Kétnaponta akksit kellett cserélni az egérben, a billentyűzetben 3 naponta. Néhány év után ez az idő is redukálódott.
Kapcsolódási hibák tömkelege.. játék közben megszakadt a kapcsolat vagy a billentyűvel, vagy az egérrel.
Counter Strike kellős közepén mondd a többieknek, hogy várjanak... -_-
A membrános kivitelnek köszönhetően vagy érzékelte a leütést vagy nem.
A leütés határozatlan volt. Révén hogy membrános
Az egész billentyűzet hajlékony volt, és ezáltal recsegett, nyekergett, még gépelés közben is.
Ez volt a legkényelmesebb bill, ami megfordult a kezem alatt az olcsó kategóriában. Ez 10.000 ft alatt volt anno.
Miért, miért, miért jobb?
Stabil. Milyen téren? Minden téren. Amikor lenyomod a gombot, nincs oldalirányú mozgás.
Ha lenyomod, nem érzed, ahogy a membrán átröffenik a holtponton, és azután sem biztos hogy érzékei a leütést a membrános.
Stabil, mert csavarhatod, ütheted, nyalogathatod a billentyűt, az akkor is az eredeti formájában marad.
Világít. Sokról elmondható, de van rá 2 év garancia, és ha elkezdene kopni a gravírozott betű, érvényesíteni fogom a garanciát. 12.000ft-os billentyűnél semmilyen garanciát nem kaptam, még a bolttól sem.
A világítás állítható, bár nem abban a skálában, ami elvárandó lenne. Nem baj. Jó!
Miért jobb a mechanikus, mint a membrános?
Amikor a barátnőd hegyes műkörmöket tesz fel, kérd meg, hogy reszelje tűhegyesre, és mondd neki hogy azzal nyomja meg bármelyik billentyűt, a kupak bármely pontján. A gom akkor is teszi a dolgát, ha a sarkának a legszélső pontján egy tűvel lenyomják. A tűvel is ugyanakkora erőt kell kifejteni, mint egy mutatóujjal.
Ha nem teljesen ott találod el a lenyomandó gombot, ahol kellene, a membránosnál ütheted le újra, vagy épp újra, mert megint nem jó helyen nyomtad le a gombot.
Itt ilyen nincs. Nyomhatod körömmel, ujjal, nyelvvel, tűvel a gomb felületének bármely pontját. Az funkcionálni fog.
A gombok mozgása könnyed, érzel minden egyes leütést. Mindig tudod hol jár leütés közben a gomb.
Nekem speziel jól jön az oldalvilágítás is, mert sűrűn matatok az asztalon. Így nem kell plusz lámpát se kapcsolnom.
A kialakítása roppant esztétikus, elegáns, ami passzol.
Még nem írtam le mindent, de már így is hosszú a megjegyzés.
Ezt tapasztalni kell, leírás alapján soha senki nem fogja megérteni.
Neked is ajánlom, hogy először menj el a helyi mediamarktba, és nyomkodd végig az összeset, és mondd meg melyik a mechanikus. Egyértelmű lesz, és örökre megváltozik a véleményed a különbségekről.
Ha már megtetted, és még mindig nem érted, akkor neked nem kell ilyen billentyűzet.

(#6) VIC20 válasza sanyek2 (#5) üzenetére


VIC20
őstag

Egyszer én is kipróbálnám.

Per pillanat annyit tudok csak mondani, hogy annak idején, a kilencvenes évek elején csak mikrokapcsolósak voltak, használtam olyat is eleget. Nem rémlik, hogy a membránosra váltás akkora megrázkódtatást jelentett volna annó, szóval nem tudom, mekkora is lehet a különbség valójában...

(#7) nemlehet válasza sanyek2 (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Már próbáltam mechanikusat és nem győzött meg, hogy megéri a felárat. Határozottan jó érzés de nem annyival amivel többe kerül.

Az általad felsorolt membrán hibák szerintem nem elsősorban a membrános kivitelből adódnak. Azért a vagy érzékeli vagy nem meg billeg a gomb az picit költői túlzás, vagy nagyon komoly minőségbeli problémák vannak azzal a billentyűzettel. Meg hát látjuk a fenti tesztelt mechanikus billentyűzeten is lifegnek a gombok... A nyomáspont szintén ilyen vannak kemény és puha membrános billentyűzetek is, alacsony illetve magas nyomásponttal.

A többi extra (világítás, kialakítás, design stb) meg megint nem a mechanikus kivitelből adódik.

Ezt a sarkán nyomod meg és nem érzékeli, meg nem jól nyomod le és nem érzékeli dolgot pedig egyszerűen nem tudom értelmezni.... Most direkt kipróbáltam a házban található összes billentyűzeten és laptopon és nem sikerült reprodukálni. Annyit nem fordul el/lifeg a gomb, hogy ne tudd lenyomni akár csak a sarkát megérintve pedig nem éppen csúcsmembrános billek vannak a házban (Slimstar 220, Ozone Blade, valami ezer éves microsoft bill amin típusszám is le van kopva, Asus G56 laptop bill, Asus x550 laptop bill). pedig fogpiszkálóval próbáltam nyomni a sarkát, mert virsli ujjaim vannak.

De mindenképpen hozzá tenném, hogy nem azt mondom, hogy szar a mechanikus vagy semmi értelme, csak a hype és a marketing ami számomra felfoghatatlan. Többször megkaptam már, hogy igénytelen vagyok mert nem akarok annyit rászánni a mechanikusra amennyit elkérnek érte.

És ezzel nem az a baj, hogy itt valaki elkölti erre a pénzét, mert neki ez tetszik vagy úgy érzi megéri, hanem a sok behülyített tizenéves aki látja hogy úúúúú mechanikus és az nem ghostol, meg asszongyák a fórumon hogy az a tuti és akkor rohan megvenni 40k-ért és játsza 20 FPS-el a COD-ot, mert a gépe meg szar.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) sanyek2 válasza nemlehet (#7) üzenetére


sanyek2
senior tag

A marketinget lehet utálni, mert igen, az a célja, hogy vedd meg. :)
Én nem marketingelem, hanem írtam egy bejegyzést arról, hogy melyek a valós tulajdonságai.

A ghost-ról nem írtam egy sort sem, mert nekem sincs már tojáshéj a seggemen, így együtt tudnék élni a ghost-tal is, ha lenne. De ugyebár nem ezért vettem felsőkategóriás bill-t. ;)

Engem a sok csalódás, és silány minőség hajszolt a felsőkategóriába.

Megbántam? Határozottan NEM
Megérte? Ö.. IGEN

:U

VIC20: Sajnos nekem a sallang jutott a membránosok közül is. Így aztán igazi áldás egy ilyen csúcskategória.

[ Szerkesztve ]

(#9) ncsicso válasza sanyek2 (#8) üzenetére


ncsicso
tag

Már egy ideje játszom a gondolattal, hogy beújítok egy mechanikus billentyűzetet. Számomra alapkövetelmény a magyar nyelvű kiosztás. Tartok egy kicsit attól, hogy túl hangos lesz, mert kb a tv mellett ülök, az pedig sokat szól. Persze az ára is egy kicsit visszatart, eddig minden fontosabb volt... A Tesoro Durandalt néztem ki, illetve az Excaliburt. A kinézete annyira nem izgat, a lényeg a makrózhatóság és esetleg a háttérvilágítás. A Colada pont nem tetszett, kicsit drágának találom...

A cikk viszont tetszett, köszi.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#11) KisDre


KisDre
senior tag

Csak szerintem böhöm ronda a billentyűzet? Már mint, én támogatója vagyok a fehér billentyűzeteknek (vagy legalább fehér gombok és fekete "kasztni"), meg úgy ámblokk a világos színnek a perifériák terén, de számomra ennek a kinézete mint egy identitás zavaros design szülötje. Gamer és retró is akart lenni egyszerre vagy mi?
Persze ez csak az én véleményem :U

szerk.: Mondjuk az utolsó fotón így a géppel együtt nézve, beleillik az összeállításba és pozitívan. De önmagában a billentyűzet... Fura

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#12) westcoastog


westcoastog
veterán

Nagyon retro a cucc, 2003-4 körüli időket idéz fel bennem. :DDD

(#13) vajaskifli


vajaskifli
tag

Tetszett a cikk, csak iszonyat drága ez cucc!

A monitoron látható háttérképre kérhetnék egy linket? Előre is köszönöm!

(#14) Ger_man


Ger_man
senior tag

Tényleg kegyetlenül drágák a mechanikusak, én is csupán azért használom a CMSTROM Quick Fire TX-t, mert nyertem.

Nagyon érdekelt engem is miért kerül egy ilyen bill ennyibe...

Mert valóban nem ad annyi pluszt hogy valaha is kiadjak ennyit egy bill-re, de hogy nem szívesen válnék már meg tőle az biztos.

Az ünnepek alatt hazajöttem, és épp most is régi membrános billemet nyüstölöm, hát ég és föld a különbség.

Játéknál szerintem jó a N-key dolog.

Nekem barna kapcsolós van, kifejezetten szeretem a nyomáspontost, nem akartam viszont hogy kattogjon, lásd a kék, de a barnát se mondanám halknak.

Szó ami szó, hiányzik már a cherry mx :)

Lehet nélküle élni? Lehet.
És ha az ember már hozzászokott? Hááát, szerintem igen. De én nem akarok az biztos :B :U

Mindenesetre köszönöm a cikket!

A billentyű formája lehet nem mindenkit fog meg, de épp ezért van annyiféle fajta ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) haxiboy válasza Dominó85 (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Akkor még nem használtál mechanikus billentyűzetet tartósan :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16) Ger_man válasza nemlehet (#7) üzenetére


Ger_man
senior tag

Szia!

Megkérdezhetem hogy milyen egeret használsz?

Igazából azért kérdem, mert kicsit én ahhoz tudom hasonlítani a váltást. Mármint, nagyon sokáig egy 3-4e ft-os gigabyte egérrel toltam, kényelmes volt nem volt vele semmi bajom, de egyszer csak megadta magát, és tönkrement.

Akkor vettem az azóta is használt Mionix Naos 3200-ast. Nagyon szeretem, azóta is.
És itt sem amiatt mert sokkal gyorsabb mint az előző, hiszen csak 3200dpi, viszont a kapcsolói és a formája, tapintása egyszerűen űbereli az előzőt.

Valami ilyen dolog van a billentyűknél is. Csak itt sokkal-sokkal nagyobb az árkülönbség.

De épp a magas ár miatt nem hiszem hogy hype miatt vennék az emberek... aki meg mégis, hát vegye :)

(#17) Ricsxx


Ricsxx
tag

A gépházad típusát megtudnàd mondani?Nagyon szép :)

(#18) gtasystem válasza #32839680 (#10) üzenetére


gtasystem
őstag

na ez az.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#19) buvartacsko


buvartacsko
addikt

nagyon mókás mikor minden mechanikus billzet topikban megjelennek a hittérítők akik szerint nem éri meg, felesleges, haszontalan, és a 200 forintos billzet is elég/jobb blablabla... nem unjátok még? biztos vagyok benne hogy nektek is van olyan eszközötök a házban amire más azt mondaná hogy ezt meg minek vetted? pénzkidobás! nem éri meg! szeretnétek hogy ez történjen? nem hiszem... jó érzés lenne ha valaki odamenne és elkezdne kioktatni ezekről a dolgokról? (mert hát szabad a vélemény nyilvánítás)

persze mindenkinek le lehet írni a saját véleményét, csak szerintem keressetek rá a többi ilyen topicra is, 98373987982749874247242947897942x le lett írva amit fentebb leírtatok.

személy szerint a tököm ki van hogy akármelyik ilyen topicba benézek csak ezt látom, és semmi egyéb más érdekes információt, csak a fikát meg az okoskodást. ebből áll az egész fórum. mert magyarország 10 millió szakértő hazája ahol megmondják hogy a mechanikus billzet szar.

[ Szerkesztve ]

(#20) csibe1 válasza Ricsxx (#17) üzenetére


csibe1
addikt

NZXT Phantom

NZXT Phantom 410

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#21) sanyek2


sanyek2
senior tag

Ger_man:nagyon jól leírta. Annyival kiegészíteném, hogy figyelembe kell venni, a másik típusú vagy épp másik színű kapcsolók jelentős különbségeket rejtenek magukban. Nem titok, mert már kivesézték, külön cikk is van róluk, nemis egy. Viszont tapasztalni kell ahhoz hogy az ember megértse.

Ricsxx: A gépház sem az olcsóbbak közé tartozik. Ez egy NZXT Phantom Big Tower
Plusz kiegészítve a gyártó további ventilátoraival.

buvartacsko: Teljes mértékben egyet kell hogy értsek veled, bár személyszerint engem annyira nem borzaszt el, mint téged. A cikket is azért írtam, hogy mások nagyobb betekintést nyerhessenek a mechanikus billentyűzetek világába. Olyanok is akiknek nincs és nem is lesz annyi pénzük, hogy erre költsék.
Legtöbbször az irigység a felbujtó, és mindig jelen van. Aki tagadja, hogy neki jó lenne egy ilyen billenytűzet, azzal nem tudsz mit kezdeni, továbbra is írja majd a negatívumokat, bármennyire is szürreális, és nem talál fogást a kritizált terméken. Másik véglet, mikor egyszerűen nem a kommentáló ízlése a megtekintett termék. Ezzel megint nem tudsz mit csinálni. Viszont ők a jobbik eset, mert nem fogja az összes cikkhez odabiggyeszteni hogy ronda. Egyszerűen csak erre tévedt, és leírta. Ebben semmi rossz nincs. :) Egyszerűen csak mindig lesz olyan akinek nem tetszik. Ez így van rendjén. Ezt tudtam, amikor megírtam a cikket.
Pont ezért szerettem volna a lehető legmélyebbre menni a tulajdonságainak kivesézésében.

"személy szerint a tököm ki van hogy akármelyik ilyen topicba benézek csak ezt látom, és semmi egyéb más érdekes információt, csak a fikát meg az okoskodást. ebből áll az egész fórum. mert magyarország 10 millió szakértő hazája ahol megmondják hogy a mechanikus billzet szar."
Ez kifejezetten tetszett, és nagyon is igaz. Sajnos. :/
Észrevételem szerint többnyire olyan emberek írnak negatív bejegyzéseket, akik még nem csak hogy nem próbálták, de nem is láttak élőben mechanikus billentyűzetet.
Ők azok, akik azt írják "Nem tudom mi olyan jó egy mechanikus billentyűzetben"
Ez engem mindig megmosolyogtat. Onnantól már a vélemény, és kritika semmit nem jelent számomra, hisz nincs semmilyen alapja.
Próbálom írásban elmagyarázni, de lehetetlen. Egyszerűen le kell ülni az ilyen billentyűk mellé, és írni. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) sanyek2


sanyek2
senior tag

Bátran írjatok csak, engem nem zavar a negatív kritika. Nem én gyártottam a terméket :P
Épp azért van a hozzászólás lehetőség, hogy leírjuk a véleményünket.
Épp úgy fogadom a negatív kritikát, ahogy a pozitívat. :K

KisDre: Az utolsó képek pont azért kerültek a cikkbe, hogy el lehessen képzelni, milyen ha összevonjuk a meglévő hardvereket, és összképként tekintünk az egészre. Mellesleg azokon a képeken a legmagasabb pozícióba állítottam a lábakat ;)

(#23) Ricsxx válasza csibe1 (#20) üzenetére


Ricsxx
tag

Köszi :)

(#25) Redneck


Redneck
veterán

Ennyi pénzért ez vicc ugye? Elég a gifeket, az aljáról készült fotókat és a "tartozékok" listáját megnézni. Enyhén túlárazott.

Helyette vehettél volna egérpadot és a házba hűtést hogy az oldallapot ne kelljen levenni. 25 papír megmaradt volna másra.

Szerk:
Már nem tudom eldönteni, ez most plexis ház?

Szerk2:
Ettől lesz "prógémer".
Egyébként nem a mechankius billentyűzeteket méltattam hanem ezt a konkrét példányt. A tesztelő maga is leírta a billentyűzetről:

"Ha már magasak a gombok, és mélyre vannak süllyesztve a kapcsolók a kupakokban, akkor igazán adhattak volna a kapcsolóknak nagyobb felületet a kupakok fixen tartására. Stabil gombokkal még nem találkoztam, úgyhogy ez csak elvárás egyelőre.

A Space, Enter és Shift gombok nagy csalódást okoztak. Egyetlenegy kapcsolón szédelegnek a kupakok. Igaz kaptak sínt, de mégiscsak egy felső kategóriás billentyűzetről van szó. Én további, érintkező nélküli kapcsolókkal láttam volna el a nagyobb gombokat. Enter kettő, Shift kettő, Space három kapcsolón futna. Kizárólag a stabilitás végett."

Ez nem számít egy billentyűzetnél? Ellenben ez fontos:
"Az elsővel váltunk gamer módba, mely egyben megváltoztatja az oldalfényt is lilára.

"Kicsomagoláskor sajnálattal tapasztaltam, hogy megvan ugyan a csatlakozó a plusz áramellátásra, ha szükség van rá, de adapter nem jár hozzá, se plusz kábel."

40 fölött nem fért bele?

Ezért mondom hogy lehúzás!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26) buvartacsko válasza Redneck (#25) üzenetére


buvartacsko
addikt

(#27) sanyek2 válasza Redneck (#25) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ha találsz nekem egy valós 230mm-el rendelkező ventilátort, akkor megveszem, és felrakom az oldallapot. :D
Amúgy nem plexis ház. Már untam a sok plexit. :/
Mellesleg a hűtés olyan jó, hogy sosem volt gond a belső hőmérsékletekkel. Átnézted már a specifikációkat? ;)
Ha nem, akkor leírom:
2x 120 mm (Oldallapon)
1x 120 mm (Hátul)
1x 200 mm (Hátul)
1x 140 mm (Elöl)
2x 200 mm (Tető alatt)
1x 230 Oldallapon (Még nincs rá termék) Ezen egy kivételével az összes venti bent van.

A BitFenix Spectre PRO 230mm-eseket felejtsd el. Kamu az egész méretezés.

Egérpadom van, és nincs szükségem másikra. De azért kössz a tippet ;)

Nem mellesleg a radiátor ventijeit le is vettem, mert azokkal is ugyan ez a hőmérséklet maradt. A két 200mm-es a tetőn már önmagában elég az egész ház szellőztetésére ;)

[ Szerkesztve ]

(#28) Redneck válasza sanyek2 (#27) üzenetére


Redneck
veterán

Ízlések és pofonok, nem vagyunk egyformák. Te elpusztíthatatlannak látod a billentyűzetet én meg 40 ezres lehúzásnak. Jók a hőmérsékletek de az oldalát nem rakod fel. Van egérpad csak nincs az egér alatt. :))

Ne haragudj tényleg máshogy gondolkodunk! A teszt amúgy nagyon jó, gratulálok hozzá! :C

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#29) sanyek2 válasza Redneck (#28) üzenetére


sanyek2
senior tag

Köszi szépen! Igyekszik az ember. (Y)

Lehet hogy az egérpadot csak a kép készítése erejéig vettem fel, mert mondjuk zöld és nem illik a képbe. Vagy pl retkes és nem tudok letakarítani. Vagy mert...ööö.. mittomén :D Nem kell annyira ragaszkodni a képen látottakhoz :)

Nem rakom fel az oldalát, mert így szebb a gép. Nem így jobban tetszik. Ízlések és pofonok, nem vagyunk egyformák. :DDD

(#30) ribizly


ribizly
veterán

Hali!

Engem az érdekel, hogy miért ez, miért nem a Durandal lett a választás? :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#31) sanyek2 válasza ribizly (#30) üzenetére


sanyek2
senior tag

A válasz egyszerűbb mint gondolod: Nem tetszik.

Miért?
Nekem számítanak az apróságok.
Így pl a betűtípus amit használnak.
Nem tetszik. Ugyan így a betűtípus és a világítás. Ha már itt tartunk rohadtul unom a fekete designe-t. :W
Plusz minden porszem meglátszik rajta. :(((
Nem tetszik a minta sem.
Plusz nem okozott gondot mélyebbre nyúlni a zsebbe.

(#32) ncsicso


ncsicso
tag

Na, én pont ugyanígy vagyok a Coladaval. Nekem nem tetszik annyira a világos, inkább a fekete. :C Meg ugye olcsóbb is a Durandal, ami nekem nem mindegy.

Azt meg kell hagyni, hogy így egyben a szetted bitang jól néz ki, a Durayval elrontotta volna a látványt.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#33) ncsicso


ncsicso
tag

Na, én pont ugyanígy vagyok a Coladaval. Nekem nem tetszik annyira a világos, inkább a fekete. :C Meg ugye olcsóbb is a Durandal, ami nekem nem mindegy.

Azt meg kell hagyni, hogy így egyben a szetted bitang jól néz ki, a Durandal elrontotta volna a látványt.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#34) sanyek2 válasza ncsicso (#33) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nagyon köszi! :B
Az összhatás szerintem is baromi jól néz ki... :U

(#35) #19617792


#19617792
törölt tag

nekem csak két problémám van a mechanikusokkal (azon kívül, hogy ici-picit drágállom őket).
kevés az olyan Numpad mentes mecha bill, amin kétsoros az enter - legalábbis nem nagyon láttam olyat. (valamiért kényelmetlen, ha a billzettől elfele tartom a jobb karomat hogy egerésszek, így közel kavarok az egérrel, és mindig beleütközök :D nem elég széles a vállam :D és az a pár centi, ami egy numpad pont elég volna)
nem tudom eldönteni számomra melyik MX-es lenne a jobb, pedig tudom mik a különbségek köztük. játszok is, gépelek is, változó arányban. a gumimembrános billentyűzettől már hangyányit kiver a víz.

(#36) aram01


aram01
nagyúr

"A numpad felett 5 visszajelző fény közül a két szélső egyben gomb is. Az elsővel váltunk gamer módba, mely egyben megváltoztatja az oldalfényt is lilára."-nincs több kérdésem, köszönöm. :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) sanyek2 válasza #19617792 (#35) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ez alapján el tudod dönteni, hogy melyik való neked.
Ha az angol tudás kevés (mint esetemben), akkor hagyatkozhatsz erre is.
Bár ha igazán érdekelt volna, még rég rákerestél volna. :o
Az első találatok közt találod a magyar cikket, ha nem switches-t írsz, hanem gomb-ot.
Így gyakorlatilag marad két problémád, ami közül egyiket úgy orvosolhatod, hogy változtatsz a szokásaidon, illetve elvárásaidon, a harmadik problémádra pedig az idő adja meg a megoldást.
Így mire eljutsz arra a szintre, hogy tényleg érdekeljen egy mechanikus billentyűzet, már elég olcsó lesz ahhoz, hogy ne drágálld. Addigra talán a billentyűhasználatod is megváltozik ;)

Mellesleg én sem szeretem az egysoros Entert. Egyszer volt. Nem sokáig :P (bár nem ezért lett kuka) :U

(#38) #19617792 válasza sanyek2 (#37) üzenetére


#19617792
törölt tag

olvastam már ezt a cikket, meg még több másikat is. :P de más olvasni, mint érezni a különbséget. meg ha úgy nézem, numpadot ritkán használom, így akár el is hagyhatom. de majd körbejárom mikor aktuális lesz.

[ Szerkesztve ]

(#39) aram01


aram01
nagyúr

amúgy mennyibe kerül egy ilyen billentyűzet? Hitelnél önerő van? ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#40) #19617792 válasza aram01 (#39) üzenetére


#19617792
törölt tag

a sima Tesoro Durandal G1N már 20ezer környékén megvehető (teljes méret, numpad, sallangmentes). annyiért már jó. 10-15e felett legtöbb nem mecha billentyűzet értelmetlenné válik tőle.

(#41) aram01 válasza #19617792 (#40) üzenetére


aram01
nagyúr

Na, ez elég kellemes 40k körül gondoltam, csak ne nézne úgy ki, mint egy c64 :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#42) #19617792 válasza aram01 (#41) üzenetére


#19617792
törölt tag

azért néz ki úgy, mert van benne anyag és mert nem pózolni akar ;] btw, pl. CM Storm Quickfire-k és SteelSeries 6Gv2 ami kevésbé drabális (20-25 között).
bingo, Tesoro Tizona, tenkeyless mecha, magyar kiosztás, 20-as.

[ Szerkesztve ]

(#43) Kansas válasza sanyek2 (#27) üzenetére


Kansas
addikt

--- hogy a francba lehet hozzászólást törölni, ha az ember utólag jön rá hogy redundáns?...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#44) aram01 válasza #19617792 (#42) üzenetére


aram01
nagyúr

Köszi szétnézek, mondjuk nekem a magyar kiosztás és a dupla enter a legfontosabb

(#43) Kansas : neked sehogy nem lehet, csak módosítani amíg tart a szerkesztési idő

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#45) #19617792 válasza aram01 (#44) üzenetére


#19617792
törölt tag

ha éppen nincs magyar, akkor az ISO UK / German kiosztás egyezik a magyaréval, gombok száma és helye alapján, csak a feliratozás tér el kismértékben (és használható). az ANSI US az, amiben egysoros az enter.

[ Szerkesztve ]

(#46) bul07


bul07
nagyúr

Hát ízlések és pofonok kérdése de szerintem nagyon ronda, mikkor megláttam azt hitem valami retro billentyűzet bemutató , valami ilyené

Az alján az a két kis támasztó izé meg mi?
Még viccnek is rossz, az ilyen kis fülek nálam se perc alatt adják meg magukat, azért ilyen drága darabnál már spórolás a javából

Egészséggel használd de szerintem egy forintot nem ér

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#47) Mans20 válasza bul07 (#46) üzenetére


Mans20
addikt

Fél vagy egy év múlva vajon mennyire lesz dicsérve?Szerintem jót nevetett magába az eladó,amikor átadta..

(#48) #19617792 válasza Mans20 (#47) üzenetére


#19617792
törölt tag

a támasztóknak eleve nem sok hasznát látom. megemelve a billzetet a csukló nagyon hátrafele haljik - vízszintes asztallapot és azon támaszkodó alkart feltételezve - szinte garantált RSI.

(#49) buvartacsko válasza bul07 (#46) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ertem. Tehát te a külső alapján... Ah mind1. Lehet is beszélni a mai 15 éveseknek. Nem is hallottál meg mechanikus billzetrol. Használni meg fix hogy nem használtál meg ilyesmit.

(#50) buvartacsko válasza Mans20 (#47) üzenetére


buvartacsko
addikt

Mikor neked átadta a monitorod az eladó akkor is biztos nevetett.TN Paneles 4:3as fos Asus. :DDD :DDD :DDD

Egyáltalán nem a külseje miatt került ennyibe a billzet. 1 napig gepelnel rajta, fájdalmas lenne visszatérni a mostani Tesco gazdaságos 100 forintos billentyűzetedhez. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.