Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dragon3000


Dragon3000
veterán

"Az egyik legérdekesebb változás, hogy a Microsoft új Cortana applikációt vezet be. Úgy is lehetne fogalmazni: meghalt Cortana, éljen Cortana! A vállalat a korábbi programot teljesen lelövi, így a rendszer elveszít számos képességet, például a zenehallgatásra, vagy az okosotthonok vezérlésére vonatkozóan. Ha valakinek ezek tetszettek, akkor nem fognak örülni a friss verziónak, amely kifejezetten a produktivitással kapcsolatos feladatokra koncentrál. Ezzel a cég megpróbálja hasznosabbá tenni a rendszer digitális asszisztensét."

Miért nem lehetett ezt a funkciót az újnak is megadni? Ha egyszer valamit adnak, utána miért veszik el és adnak helyette mást? Nem használom a cortana-t, de aki igen és ezt a funkciót is annak ez nem fog tetszeni.

(#2) TomMusic


TomMusic
őstag

Az a baj, hogy nincs alternatíva. Ha meg mások mást akarnak csinálni, mindig a linuxhoz nyúlnak, akkor meg már inkább ez. Azért bízom benne, hogy egyszer a semmiből valaki előjön egy normális oprendszerrel :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#3) alratar válasza TomMusic (#2) üzenetére


alratar
addikt

Az nem lenne rossz, ha valaki(k) végre megszorongatnák az MSt a saját terepükön.
Bár manapság már minden a Windows-ra és a cuccaira épít olyannyira, hogy szerintem hiába is lenne egy normális koncepciói, hamvában halna elé az egész.
ű. :((

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#4) DS39 válasza alratar (#3) üzenetére


DS39
nagyúr

Erre a piacra nem érdemes belépni.
Aki nem talál magának megfelelő rendszert a Windows / Mac / Linux hármasból, annak nem PC a platformja.

(#5) t72killer válasza DS39 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, (száz)milliók álltak át androidra és iOS-re - ezek a win igazi ellenfelei. Az hóttziher, hogy a következő "laptopom" már nem x86-os procit fog tartalmazni, marad otthon 1db asztali gép...

Ha megpusztul a házi fájlszervernek használt, 10éves(!) eeepc, akkor megy a helyére egy raspberry - ami ugye szintén nem a winfosch bástyája.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Braddock


Braddock
őstag

Google Fuchsia talán idővel, ha egyáltalán megjelenik.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7) Clorf


Clorf
tag

Nos nekem ez az update eddig 1 pozitív újítást hozott már: Az eggyik notebookomban ha nem tiltom le az elantech touchpad-ot az eszközkezelőben, akkor az újraindítás után végtelen bluescreen volt eddíg a helyzet.
Most kb a 3. újraindulás után képes volt magától, beavatkozás nélkül elérni azt hogy magától vissza állította a drivert és így már elindult a gép és le tudtam tiltani.

//elötte safe mode al kellett szenvedni//

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Egy "fejlesztéssel" adósak még, de nagyon: ne nyaggasson állandóan hogy váltsak online fiókra, mert úgyse fogok. Hiába hozza elő az ablakot legalább hetente hogy "na meggondoltad magad?", ha lenne bennem hajlandóság, akkor is csakazértse, de nincs. Ellenben nagyon idegesítő.

(#9) t72killer válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:F ? Engem nem nyaggat. Igaz, Cortana és egy rakás M$ kacat le van tiltva group policy szinten.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) dagonya válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


dagonya
aktív tag

egyik általam felügyelt gépen se nyaggat senkit, eseti dolog

(#11) dagonya válasza t72killer (#5) üzenetére


dagonya
aktív tag

örülök hogy az ötödik hozzászólásban már eljutottunk a "winfos" ovis magaslatokba. most jöhet végtelenítve a "linux jobb"

(#12) niof válasza Braddock (#6) üzenetére


niof
addikt

Aha... És az neked miért jó, hogy a Kugli mindent felhasznál, amit rólad megtud, a saját rendszerében? Pont ez miatt tettem le az androidot, és próbálok tőlük kihátrálni minden téren, de nem egyszerű.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#13) adamssss válasza TomMusic (#2) üzenetére


adamssss
veterán

1. Ott van pl a macOS. Azzal mi a gond? Szerintem van alternativa?
2. Mi a gond a win10-el?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Dragon3000
veterán

Offline fiókkal telepítettem, egyszer léptem be online fiókkal és ki is léptem belőle, de előtte és utána se volt egyszer se ilyen nyaggatás a rendszertől, semmi sincs letiltva.

(#15) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Látom, a Windows-t szidni még mindig divat. A 10 szerintem az eddigi legjobb rendszer, a mostani változásoknak pedig örülök (Cortana eddig sem volt nálunk használható, így az nem érint). Persze kérdés, az átlag felhasználók gépei mikor kapják meg ezt a frissítést, mert a Microsoft hagyományosan nagyon lassan csepegteti kifelé.

A játéknak soha nincs vége.

(#16) martonx válasza dreampage (#15) üzenetére


martonx
veterán

Majd augusztus végén :D

Én kérek elnézést!

(#17) jerry311 válasza dreampage (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

MS igen sok energiát fektet abba, hogy kb. minden nagyobb upgrade-ben legyen valami elkúrás és továbbra is lehessen szidni a rendszert. :DDD

(#18) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ennek a Cortana-nak az ötlete véletlenül nem a Halo első részében szereplő hologramos "kísérő csajszi" karakteréből származik?!

(#19) moleculez


moleculez
veterán

Cortana sosem volt igazán semmire jó, igaz, ők sem tudják mit is akarnak vele. Cortana brand alá bevágtak olyan funkciókat, amiket a Windows keresőnek kellene tudni 10éve.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#20) t72killer válasza dreampage (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

win95 óta nem volt olyan rendszerem, ami egy egész éven át kékhalálokkal üldöz, ha bedugok egy pendriveot, illetve még így 2020ban is tartalmaz jóindulattal win7-esnek nevezhető GUI-elemeket. Szval ha ez lenne a "legjobb"... Számomra a win7 vitte a prímet, RC2-től a támogatás befejeztéig több gépen is használtam. 0db kékhalál, 0db fagyás, 0 belassulás jellemezte ezt az időszakot, pedig vga-drivergenerációk váltották egymást, folyton ment a windows update, úgy, hogy egyedül az RTM érkezésekor csináltam egy tiszta telepítést.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) TomMusic válasza adamssss (#13) üzenetére


TomMusic
őstag

1. ezt elismerem, jogos! :R
2. dolgok, amik egyszerűen nem működnek (nem kalóz win!), lassulások, bugok.. stb.
Illetve nézted mennyi folyamat dolgozik a háttérben, amikről igazából senki se tudja hogy micsoda? És itt most nem a "mindent megfigyelnek" összeesküvés-elméletekre gondolok (bár szerintem simán jóárasítják a piacon a user interakciók logjait). Persze, van pár plusz szolgáltatás, de bakker, pl. a win7 által futtatott folyamatok többszörösét látni.
Meg ezt a frissítés dolgot 30 év alatt se tudták megugrani.
Nem akarok sopánkodni, mert én is utálom, de kicsit furának tartom, hogy dobálózunk (mármint nem mi, hanem az emberiség) mindenféle nagy szavakkal, mint AI, BigData, meg ilyenek, de közben 1 uralkodó OS van a piacon, és az én nem látok nagy fejlődéseket.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#22) t72killer válasza TomMusic (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Felhasználói oldalról kb ugyanott szötyörgünk, mint az xp-nél kb, csak jobb a skin (bár nem jutott mindenhová vakolat...). A szoftvergyártó viszont felfedezte, hogy hiába a fizetős OS, ő azért még rátenyerelhet egy vagonnyi személyes adatra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) adamssss válasza TomMusic (#21) üzenetére


adamssss
veterán

A folyamatok szama egy dolog. Osszesegeben sokkal gyorsabb a rendszer mint anno a win7 volt es kozben sokkal tobbet tud.

bug minden rendszerben volt van. Anno a win7 alatt is voltak olyan hibak hogy a userek csak fogtak a fejuket. Csak hat ugye az ido altalaban szepit.
Nekem a kezdetektol win 10 van a gepemen, ugy hogy kb mar minden hw elem cserelve volt es eltekintve egy ket hibatok nagyon szeretem. Az utobbi idoben lassulgat de egyebkent szuper. Anno a cegunknel is csinaltak felmerest es a kollegak 80 szazalekanak jobban tetszett a rendszer mint a 7 ami elotte volt. (5000+ user)

nekem az az erzesem hogy meg mindig divat a fikazas mert regen minden jobb volt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24) M@cika


M@cika
őstag

Már vagy 2 hónapja nyúzom, nagyon stabil és közben vagy 3-4 kisebb verziófrissítés jött hozzá. Egyikkel sem volt gond se telepítésnél se utána működés közben. Nálam.
(most a 19041.264-re frissült nemrég)

Nasit a kis fehér medvének!

(#25) t72killer válasza adamssss (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csupán 3-al feletted írtam le, kb 10évet húztam le a 7esen, 0problémával, mindenféle szépítés nélkül. Meló, játék, otthon, melóhely, üzleti út. Normál és nagyonspéci hardverek, drivercserék, stb, szumma 8db különböző konfi.

Ellenben amikor a 10es dob egy kékhalált a fényképezőgép firmwarefrissítése közepén (szerencsétlen sony csak USB-n tud), na akkor volt izgalom...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

"amely számos területen lényeges újításokat kínál."

ezt ugy kellene fogalmazni, hogy
"amely számos területen lényeges fenyegetéseket kínál."

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27) Braddock válasza niof (#12) üzenetére


Braddock
őstag

Talán mert nem érdekelnek a hülyeségek.

(#28) btprg


btprg
senior tag

Az biztos, hogy a Windows 10 jót tesz a fórumoknak :D Valakinek csodálatos módon a "legstabilabb, legjobb" (mindig sok olyan ember van, akinek legújabb=legjobb, akármi is legyen), valaki meg szív vele, pörögnek a kattintások, reklámbevételek....

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#30) martonx válasza #32839680 (#29) üzenetére


martonx
veterán

Szvsz most meglépték, hogy a Cortana már nem a win része hanem külön app. Ezután jön az (reményeim szerint), hogy már csak opcionálisan store-ból leszedhető, felrakható lesz. Ha már a világ egy jelentős részének a nyelvi támogatás hiánya miatt amúgy sem aktív.

Én kérek elnézést!

(#32) martonx válasza #32839680 (#31) üzenetére


martonx
veterán

Nem tudom, nekem rohadtul nem is hiányzott. Anno az Xbox One Kinect-jével szórakoztam, de ott még az is kb. megoldhatatlan feladat volt, hogy a magyaros angolommal bekapcsolásra bírjam. Az androidos telefonomban is van valami asszisztens, soha még csak ki se próbáltam.

Én kérek elnézést!

(#33) DRB


DRB
senior tag

Nekem ezt írja egy ideje: „...Ezt a frissítést kompatibilis eszközökhöz ajánljuk, de az Ön eszköze még nem áll teljesen készen rá. Amint az eszköze készen áll, a frissítés megjelenik ezen a lapon. Most semmit sem kell tennie.”

Az nem derül ki miért/mi nem kompatibilis, vagy mi nem áll készen. Ki lehet azt deríteni valahogy, hogy mi a nyűgje? Nem értem miért nem lehet odaböffenteni a usernek, hogy dude ezt vagy azt drivert frissítsd, vagy mitom én valami konkrétabb infó.

(#34) makkmarce válasza t72killer (#25) üzenetére


makkmarce
őstag

és gondolom fel se merül, hogy HW hibás a géped, mikor random kékhalálozik. Vagy olyan driver van fenn, a hibás. Túl sok opció nincs ilyenkor, nem.. a kék halál nem a normál működést jelenti.

okoskodom, tehát vagyok

(#36) makkmarce válasza adamssss (#13) üzenetére


makkmarce
őstag

1. hogy kb egy ipari hulladék :) van itt 2 mac. Hát azt OS-nek is nehéz nevezni, pedig nem hackhintoson fut. Kb arra jó, hogy 1 darab programot ha szerencséd van, probléma nélkül képes futtatni.

okoskodom, tehát vagyok

(#38) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ezért kár volt várni rá:
alt="" title=""

Illetve a Jegyzettömb nekem már a 1909-ben is alapértelmezetten UTF8 volt, igaz win7 alatt még nem, ott mindig mentés másként és ki kellett választani az utf8-at..

[ Szerkesztve ]

(#39) t72killer válasza makkmarce (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hjapersze, HW hiba, amikor az előző buildben semmi probléma, illetve egy sok+x-edik win (nem driver) frissítés után megjavult... Egyébként az alulfeszelésemet is jégre tette az a bizonyos (anniversary) "update". Nem katasztrófa, visszaraktam normál feszre - akkor már "csak" az USB-től fagyott.

Lekopogom, azóta nem volt gondom, de ez akkoris a legproblémásabb OS-em az elmúlt 20évben, pedig volt egy pár.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Juhaszatti válasza t72killer (#39) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha már a legproblémásabb OS.. Azt a címet nálam a Vista nyerte el, remélem örökre. Fagyások, bugok, folyamatos problémák.

Gyorsan váltottunk is a 7-re, azzal elégedett voltam annyira, hogy a 8 teljesen ki is maradt, csak a 10-nél cseréltünk.
Szerencsére nem kellett megbánnom, funkcionalitásban nem rosszabb, stabilitásban viszont jobb mint a 7 volt, szerencsére semmi problémám nem volt vele évek óta. (Azért ezt én is lekopogom gyorsan.)

(#41) Dr. Akula válasza t72killer (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem időnként dobálja. Mint a Kaspersky a "mindjárt lejár a licensz, nem hosszabbítassz?" dolgot, de az legalább érthető. Ilyen "breaking news, megszakítjuk adásunkat" jellegű dolog, legszívesebben iderendelném a kitalálóját, és minden alkalommal kapna egy sallert.

És ez csak a használat közbeni nyaggatás, telepítésnél hadd ne is mondjam. Az egy dolog hogy úgy kell a kiskapukon keresztül elmenekülni az online fiók szorításából, 28-szor rákérdez hogy "de nem akarnál mégis online fiókot?", NEM! Aztán ha új felhasználót hozok létre, megint jön a "ne legyen inkább online ez a fiók?", hát ne! Valamint ha netkábelt dugsz az épphogy csak újratelepített windowsos gépbe, reflexből kérdezi is hogy "akkor ugye mehetünk online fiókra?", nem!

Nyilván homeusereknél, 1 felhasználóval, sose újratelepítéssel nem annyira zavaró, de ha ipari méretekben kell gépeket újrahúzni, akkor már igen.

(#42) niof válasza DRB (#33) üzenetére


niof
addikt

Nekem ugyanez volt 1903-ról 1909-re váltáskor. Update assistant-al sem ment. Egyedül úgy sikerült, hogy csináltam a media creation tool-al egy telepítős pendrive-ot, és onnan indítottam a setup-ot. Viszont most a 2004-re simán frissült.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#43) kpityu2 válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


kpityu2
őstag

Ma reggel óta nekem is feldobja, pedig eddig egyszer sem. Ez is "újdonság" lenne? :DD

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#44) Dr. Akula válasza kpityu2 (#43) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Régóta megy, de szerencsére nem túl gyakran. Csak idegesít hogy elveszi az irányítást és erőszakosan "ide figyeljél már, ez most nagyon fontos" módon tolja az arcomba hogy addig semmi mást ne csináljak amíg ezt a kérdést meg nem válaszoltam. Újra, mert már 1000-szer megtettem, de nem értett a szép szóból.

(#45) Sinesol válasza t72killer (#39) üzenetére


Sinesol
veterán

Azert azt erdemes hozzatenni, hogy a Win10 egy elég fejlett, összetett rendszer, nyilván több problema jöhet elő mint pl egy buta Win7-nél.. Mondjuk szerencsere nalam sosem volt semmi gond, pedig mar béta óta hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#46) t72killer válasza Sinesol (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés mit is használ igazán ebből a "fejlettségből" a júzer? Mert mint utólag kiderült, még DX12 is mehetett volna a win7-re.

Cserébe meg ott van, hogy registry-ig kell leásnom, ha én akarom megmondani, mikor frissíthet/lassíthatja rommá az otthoni csiganetünket, mikor indulhat újra, ne szedje le a friss whql drivert és rakja vissza a szutykát, stb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) Gargouille válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


Gargouille
őstag

"Nyilván homeusereknél, 1 felhasználóval, sose újratelepítéssel nem annyira zavaró, de ha ipari méretekben kell gépeket újrahúzni, akkor már igen."

Ha "ipari méretekben" telepítesz gépeket, akkor nyilván tisztába vagy vele, hogy lehet automata telepítőt készíteni (ahogy már 10 éve is lehetett), így semmi elől nem kell "kiskapukon keresztül elmenekülni" mert felügyelet nélkül feltelepül:

Automate Windows Setup

Ha ennek ellenére te végigkattingatod minden egyes telepítéskor, az nem a Windows hibája hanem a tájékozatlanságodé. No offense, valóban van pár dolog amit fel lehet róni a Windowsnak, de ez pont nem az. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#48) shotika válasza Juhaszatti (#40) üzenetére


shotika
őstag

Nekem anno a Vista nem fagyott szét, viszont eléggé leterhelte az akkori gépemet, ráadásul minden szart 5x kérdezett meg. Viszont a felülete, a design, az szerintem máig az egyik legjobban eltalált Windows volt. Imádtam az Aerot is :)

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#49) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Pár napja csináltam új win10 telepítő pendrive-ot, a Microsoft oldaláról leszedve hozzá a lehető legfrissebb ISO-t. Röhej, hogy még mindig nincs integrálva az új edge böngésző a rendszerbe, de még csak automata frissítésel sem rakja fel manuálisan kell mai napig telepíteni. :DDD

(#50) Cs1csó válasza Cingáriusz (#49) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen már én is kiakadtam, sőt az Internet Explorer-t sem száműzték kicsit nevetségesek, ez van. Pedig elvileg úgy volt, hogy ez a tavaszi lesz a "nagy" frissítés. Egy mezei user-nek nem sok újdonságot hozott, talán a Cortana variálása jó lehet, de ott el is vettem funkciókat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.