Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Exodius válasza Cingáriusz (#49) üzenetére


Exodius
őstag

Bezzeg a régi Explorer még megvan valahol a rendszerben. Azt is miért nem vezették már ki. :D

(#52) Duree


Duree
veterán

Valóban nem kell azonnal felrakni mert szinte biztos, hogy lesznek problémák. Legalább 1 hónapot várni kell.

duree54

(#53) Cs1csó válasza Exodius (#51) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valami oka van biztos, talán volt is már róla szó, vállalati közegben kellhet, passz. Amúgy ennek örülnék: régi EDGE és az IE kukázása helyettük: új EDGE

(#54) cog777 válasza adamssss (#23) üzenetére


cog777
senior tag

"A folyamatok szama egy dolog. Osszesegeben sokkal gyorsabb a rendszer mint anno a win7 volt "
Azt nem ketlem h tobbet tud, de hogy gyorsabb lenne... Probalj feltelepiteni egy HDD-re Win10-et es Win 7-et. Utobbi eldocog, elobbi beall mint a ko a sok parhuzamos IO muvelet miatt. Asszonynak HDD-s laptopja volt, Win 7-tel majd upgradeltunk 10-re.

Mint szoftverfejleszto aki 15 oves kodbazison dolgozik :), inkabb elvarnek egy letisztultabb modularisabb verziot, mert a sok ossze-vissza integralas csak a bugok szamat es az update megjosolhatatlan kimenetelet hozza. :P

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#55) Rotate válasza t72killer (#25) üzenetére


Rotate
veterán

Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy nekem van olyan ismerősöm, akinek jól futott a Vista. :))

(#56) Cs1csó válasza cog777 (#54) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows (mint ökoszisztéma) legnagyobb előnye szerintem egyben a legnagyobb kerékkötője is: a kompatibilitás, 20 éves programok is futhatnak, és ennek gondolom ára van.

(#57) t72killer válasza Rotate (#55) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A vistát mondjuk kihagytam, épp gyenge gépem volt - mire erősebbet kaptam, volt win7 rc.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58) martonx válasza Cs1csó (#50) üzenetére


martonx
veterán

Pontosítok: mezei usernek semmi újdonságot nem hozott, talán az eddig mindent szarrá terhelő search ettől kezdve nem lesz annyira erőforrás igényes, bár ezt eddig minden update-nél beígérték, mégse lett jobb. Illetve talán a felhős restore-al felszabadul némi lemezterület? De ez mind csak talán, a valóságban ezek az ígéretek sose szoktak működni. Cortana változott, de a mi régiónkban eddig se volt, ezután se lesz.
Nem mezei usernek meg nagyon minimális újdonságot hozott: notepad jobb lett? Komolyan ki használ notepad-et? Mezei user azt se tudja, hogy van a gépén, nem mezei user meg elsők között cseréli le notepad++-ra vagy VS Code-ra. Talán a WSL2 lehet még érdekes, bár eddig is annyira minimálisan használtam a WSL-t is, hogy igaziból ez is elég leszarós. Aki meg komolyan linuxozik, az eddig se windows-t használt :D Szóval WSL2-nél ismét nem érzem azt a széles nem mezei user réteget, aki ezt csillogó szemekkel várja :D
Amúgy meg pár kozmetikai újdonság van, amik annyira apróságok, hogy kb. említésre se méltók.

Én kérek elnézést!

(#59) Alf25


Alf25
tag

Vajon mikor lesz egységes kezelőfelület? 2030 May update? Unom hogy ha mélyebben belemegyek a rendszerbe, pld egy lemezkezelo, akkor visszaköszönnek a régi ablakok.

(#60) CPT.Pirk válasza Rotate (#55) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom mi ez a nagy Vista utálat. Már a béta buildjeit is használtam, teljesen jól ment és nem voltak gondjai.
Az UAC mondjuk kellemetlen volt, de valahogy rá kellett nevelni a Windows alatt elkényelmesedett embereket a valamennyire felelősségteljes kattintgatásra. Vér István meg úgy is rögtön letiltotta teljesen, rosszabb esetben a frissítésekkel együtt mert azok ugye csak lassítják a gépet meg kiiktatják a törést...

De mondok jobbat, nekem a Win ME is frankón ment. ;) Ami viszont tényleg gáz volt, az a Win98 + BT878-as TV tunerek kapcsolata. Na az csak úgy termelte a kékhalált...

Alf25: legalább még van valami a régi szép időkből. Én már nagyon várom, hogy véget érjen ez a ronda flat korszak...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61) dagonya válasza cog777 (#54) üzenetére


dagonya
aktív tag

2020-ban mégis miért akarna bárki hdd-ről os-t futtatni?
a win95 meg még könnyebben futott hdd-ről mint a win7. de megnéztem újra a naptárat, 2020-at írunk, ez vajon hol releváns paraméter?

(#62) Cs1csó válasza martonx (#58) üzenetére


Cs1csó
félisten

:)
ÉS ezt harangozták be a "NAGY FRISSÍTÉS"-nek, akkor milyen lesz a kicsi, beletesznek még 4 új Emojit? :))

(#63) 5150


5150
aktív tag

Akinek nem jön be a win10, mert 5 éve sz0patja a bugjaival, melyekkel semelyik előző winverben nem találkozott évtizedeken át, mert önfejű és önálló életet él, figyelmen kivül hagyva leszärja és/vagy első adandó (random) alkalommal visszaállitja az amúgy admin jogokkal már beállitott paramétereket, az halgasson a win10es hirek alatt, mert csak egy "divatfikázó" és a win10et amúgy sem illik ilyen apróságokért ekézni, hisz "minden OS-nek van bugja". Dicsérni azt szabad, az abszolút korrekt, sőt!

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#64) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Én mostanra barátkoztam meg vele, már bem megyek vissza Win 7-re, de mióta fent van cirka 1 hete, már fagyott meg úgy, hogy csak újraindítás segített. Valamiért megzavarodott az ablakkezelő, és egyszer csak a kis méret, teljes méret, bezárás gomb díszelgett nagyban a képernyőn, ée semi de semmi nem reagált, csak a kikapcsolás. Lekopogom azóta se jött elő. Aki meg a telemetria miatt aggódik, az már a Win7ben is benne volt, legalábbis belekerült a frissítésekkel.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#65) CPT.Pirk válasza dagonya (#61) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem akarjuk, de még mindig beteszik az 1TB 5400-as HDD-t a 100e forint körüli Win10-es laptopokba... Van egy kettő a családban, megvették mert olcsó, aztán kikötnek vele nálam, hogy bazi lassú...
Külön öröm, mikor még egy rakás gyártói bloatware is rá van telepítve ezekre a vackokra.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#66) t72killer válasza CPT.Pirk (#60) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, bár saját gépen nem, de kollégákén láttam jól működő vistát, jól összeszedett rendszer volt - az UAC-t pedig a mai napig használom, igenis kelljen jelszót írni, ha valami települ, registryben pakolászik, stb.

#59: valahogy ezt se akarja megérteni az ilyentén topikokban mindíg feltűnő ügyvédsereg... win8.0, azaz 8éve szenvednek az új felülettel, de azóta se sikerült végigmenni a rendszeren normálisan. Tény, van némi haladás, pl a programok eltávolítása már nem az xp-szabásmintájú control panel ablakból történik, de hol vagyunk akár egy csóri KDE vagy iOS egységes megjelenéséhez képest:F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#67) martonx válasza CPT.Pirk (#65) üzenetére


martonx
veterán

Semmi gond, a 128GB-s SSD-k mára már szinte ingyen vannak :D hirtelen szárnyakat adnak egy ilyen konfignak. Nálunk az asszony kapott 1-2 éve ilyen gépet a munkahelyén, aztán egyszer hazahozta, hogy senki nem használja, mert használhatatlanul lassú. Én meg suttyomban raktam bele 10K-ért egy SSD-t (szerintem mostanra ez már még olcsóbb tud lenni), plusz a fos 3rd party viruskergetőt leszedtem. Azóta a kolléganői a csodájára járnak, hogy hogyhogy ő tud dolgozni a laptopján :D

Én kérek elnézést!

(#68) dagonya válasza CPT.Pirk (#65) üzenetére


dagonya
aktív tag

értem én, de ennek semmi köze a win10-hez.
azok abban a formában a célra alkalmatlan hardverek, a célra alkalmatlan/nemlétező karbantartással.

(#69) CPT.Pirk válasza martonx (#67) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ez így van. Mondjuk a 128GB nem feltétlen elég hosszabb távon egy Win10 alá, ha az átlagfelhasználó a program files alá telepít dolgokat és sajnos a többség oda telepít...

t72killer: na igen, csak annyit kellene tenniük, hogy lemásolják a KDE-t. :K - mondjuk kezdhetnék a több ablakos Explorer megcsinálásával. 2020-ban nekem nehezen érthető, hogy ilyesmit nem akarnak implementálni. Már pedig nem akarnak, erről volt is nyilatkozat valahol.

dagonya: ezt mond a tulajdonosoknak is. Azok veszik ezeket a gépeket, akik amúgy se igen értenek hozzá...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70) Cs1csó válasza Snowy_owl (#64) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows 7 egy 11 éves oprendszer ami már nem támogatott, helyette inkább valamilyen Linux disztró ajánlott - gyenge gépen - friss, erős hardver esetén pedig inkább Windows 10.

(#71) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Lefrissítettem, mondom megnézem ezt a cloud restore-t aztán mivel nem találtam utána kerestem a neten, és visszavonta az MS. Csak hát a ph ezt meg sem említi...

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#73) Piftuka


Piftuka
veterán

"Nagyon sietni azért nem érdemes a frissítés telepítésével, mivel a Microsoft erőfeszítéseinek ellenére is számos panasz keletkezett az elmúlt időszakban különböző problémákra vonatkozóan. "

Én nem sietnék, mert tudom, hogy minden hónapban ez a "menetrend" (ami a frissítés által előidézett hibákat illeti)...

Ám legnagyobb erőfeszítéseim ellenére sem tudtam úgy beállítani a Windows Update-et, hogy én mondhassam meg, mit és mikor telepítsen a számítógépemre.

A Win7-nél ennek nem volt akadálya. A Win10 alatt miért van így? :F

"Aquila non captat muscas."

(#74) DS39 válasza Piftuka (#73) üzenetére


DS39
nagyúr

Home verziód van?

(#75) alratar válasza Doky586 (#38) üzenetére


alratar
addikt

Szeintem ne is várd, mert soha sem fogják belerakni.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#77) Piftuka válasza DS39 (#74) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem. Jogtiszta, magyar nyelvű, Windows10 Pro.

"Aquila non captat muscas."

(#78) Piftuka válasza #32839680 (#76) üzenetére


Piftuka
veterán

Én a Win7 sunset óta használom a Win10-et, és eddig soha nem volt lehetőségem azt beállítani, ami a Win7-ben evidens volt.

Ott úgy állítottam be, hogy keressen frissítéseket, de ne töltse le.
Miután feldobta a lehetséges frissítéseket, én azok száma alapján rákerestem, hogy melyik elengedhetetlen, melyik felesleges, és melyik nem ajánlott.
Végül kipipáltam a megfelelőeket, majd én adtam ki a parancsot a telepítésre.

Az új OS-ben ez lehetetlen. Mindig csak azt látom, hogy "fontos frissítések kerültek telepítésre; indítsa újra a számítógépet".

Ez nagyon nem jó így. :(

"Aquila non captat muscas."

(#79) dagonya válasza CPT.Pirk (#69) üzenetére


dagonya
aktív tag

szerintem az egyáltalán nem a windows 10 sara hogy árulnak szar gépeket olcsón és azokat van aki megveszi. mindigis voltak katasztrofális konfigurációk, amin nem/alig futott az aktuális windows.
majd mindenki eldönti hol mennyi kompromisszumot köt, de azon okafogyott nyafogni hogy 2020-ban a windows 10 lassú egy nyamvadt 5400rpm hdd-n. hát az, soha senki nem állította az ellenkezőjét. akkor is ha a win98se gyönyörűen futna rajta.

(#80) jbush


jbush
tag

Nekem két gépemen felajánlotta a telepítést, az egyik egy harmadik genes, a másik egy nyolcadik genes i5. Közös pont, hogy mindkettőben nV VGA van. A többi, Intel integrált és/vagy Radeon VGA-s gépemen még nem jelent meg. Lehet, hogy ez jelent valamit, de az is lehet, hogy semmit.
Vista: Az RC1 óta használtam, és sokkal jobban szerettem, mint az XP-t (amit a maga idejében ugyancsak kedveltem). Az igaz, hogy a normális használati élményhez akkoriban elég combosnak számító gép kell(ett) alá. Viszont szerintem is a mai napig a legszebb Windows.
A 7 sebességben jelentett nagy előrelépést, megjelenésében (számomra) kicsit "egyet-vissza" volt (plusz még néhány funkciót kivettek belőle, mint pl. az Asztalon oldalra kirakható Sajátgép sávot, amit egyszerűen imádtam az XP-ben és a Vistában, és a mai napig, ha előveszek egy régi gépemet ezekkel a rendszerekkel valami miatt, reflexszerűen nyúlok rögtön oda - aztán szitkozódom, amikor visszatérek az újabb rendszerekhez). Mindazonáltal nem jelentett _akkora_ visszalépést.
A 8-ast feltettem egy gépre az első publikus béta megjelenésekor, hogy aztán évekig rá se nézzek utána arra a gépre, annyira elvette a kedvem. Legközelebb már csak a 8.1-es megjelenése után foglalkoztam vele. Nem állítom, hogy megszerettem, de a "bottal se"-érzés azért elmúlt.
A 10-zel is elég bétás korától kezdve ismerkedtem, de csak a 1703-tól kezdve használom éles rendszerként. Nem mondom, hogy szeretem, de "megbarátkoztam" vele. Aztán szép lassan "elterjesztettem" a gépeimen. A kinézetét nem szeretem; sokszor kellemetlen ránéznem, de ezen a sötét mód azért sokat segített ezen (nekem). Mindenesetre továbbra is a Vista/7 a favorit nálam e téren.
A sebességéről.... Nemrégen elővettem egy régi laptopomat; meg kellett valamit néznem rajta. A gép egy Dell M6600, i7-2860QM, 16GByte DDR3 RAM, Quadro 4000M VGA (plusz az Intel HD3000), a rendszer SSD-n, adatok két HDD-n. FHD kijelző, eredeti W7 Ultimate. Miután végeztem a dolgommal, _csak azért_ ottragadtam még előtte, mert élveztem, mennyire _gyors_. Odatettem az asztali gépem mellé (i5-8400, 16GByte DDR4, GTX970, csak egy 512GByte-os 960 Pro NVMe), és hát _nem az asztali nyerte_ a reakcióidő-versenyt (hogy a hálózati meghajtók tartalmának listázásáról ne is beszéljek, pedig az asztali Gbites hálón van, az M6600 meg csak egy 300Mbites WLAN-on). Fájó szívvel tettem vissza a szekrénybe a többi régi gépem közé (ahol azokat gyűjtöm, amik valamely okból hozzám nőttek - mit mondjak, van egy pár).
A 10 beépített böngészőiről: nekem hasznos az IE11, és szerintem ezzel vannak még így páran (a JD Edwards mond valakinek valamit? Nem tudom, most mi a helyzet, de pár éve még _biztosan_ nem működött jól más böngészőben.) Nekem a kamerarendszerem fejegységének HTTP-oldala csakis és kizárólag Az IE9-10-11 triumvirátusban jelenik meg rendesen, semmi másban, és nem, nem akarom csak ezért kidobni, mert egyébként hibátlan, és még az is marad jó néhány évig.
Az új Edge-et én nem szeretem; örülök, hogy még a régi van. Amúgy is Chrome-ot használok fő böngészőnek, de elég egy is belőle a gépe(i)mre. Nincs semmi szükségem felesleges vacakokra, és az új Edge (a háttérben futó pont ugyanolyan folyamataival, mint amik a Chrome-nál is futnak - micsoda meglepetés!) _számomra_ az.
A 10 új beépített keresőjét is visszalépésnek érzem (tudom, minek használom, stb.): azt hiszem, a 1909 óta úgy működik a kereső az Intézőben, hogy ha begépeltem a keresett szöveget, meg kell nyomnom az Entert a keresés megkezdéséhez, holott régebben automatikusan elindult, és minél több karaktart ütöttem le, annál jobban szűkítette a találati listát, amikor pedig az egészet kitöröltem, visszadobott a kiindulási könyvtárba - miért kellett ezt is ilyen "jól" "modernizálni" ( = elszúrni).
Viszont vannak benne olyan funkciók is, amelyeket szeretek, mint pl. a sokkal informatívabb Feladatkezelő, a Linux alrendszer vagy a Start gomb új helyi menüje. Ezek számomra hasznos fejlesztések.
Szóba került fentebb, hogy a 10 HDD-ről futtatva borzadály (nem; annál is rosszabb), mire valaki írta, 2020-ban ki akar oprendszert HDD-ről futtatni. Azzal együtt, hogy ezzel a felvetéssel tökéletesen egyet tudok érteni, az a válaszom a kérdésre, hogy akkor miért árulnak még gépeket _SSD nélkül_? (2020-ban.) Törvénybe foglalnám, hogy aki jóváhagyja egy új gép megalkotását normális SSD (tehát véletlenül sem a telefonok esetén is agyonfikázott eMMC!) _nélkül_, azt azonnal állítsák a kivégzőosztag elé, és mehet a sortűz. Ugyanis sokan vannak, akiknek foglamuk sincs az egészről, csak vesznek egy új gépet "csak netezni"*, és azon kapják magukat, hogy az ócska, lecserélt gépük bezony jobb, gyorsabb volt. Szóval, amíg még a ~200k feletti kategóriában is lehet venni olyan új gépet(laptopot), amiben nincs SSD, addig ez főként a gyártók felelőssége.

*: Bácsika "Csak netezni" vette az Ideapad 300-17isk típusú gépet (MM) i7-9750H CPU-val, 16GByte RAM-mal, valami GTX VGA-val - és 1TByte-os HDD-vel (~290kHUF volt, ha jól emlékszem; direkt megkérdeztem, ahogy azt is, miért nem vitt valakit, aki ért hozzá, hogy ne vezessék így meg - vitt, az mondta, hogy ez jó lesz). Egy hét múlva meg hozta, hogy csináljunk vele valamit, mert a régi (egy tíz éves C2Duo T8100 procis gép 4GByte DDR2 RAM-mal és 250-es HDD-vel) gépét sokkal szívesebben használta. És ez sajnos nem egyedi eset. (Az atomhulladék-származék Celeron/Pentium és az AMD E1-2/C-akármi procis gépek is megérnének egy misét...)

Bocs a hosszú postért... :))

(#81) DS39 válasza Piftuka (#77) üzenetére


DS39
nagyúr

érdekes, mert Pro és Enterprise verzión nem erőlteti annyira, ott ugyan tételesen nem választható, mint 8.1-ig, hogy mit szeretnél, de a letöltés parancsot én adhatom ki neki.
bár én nem szoktam várni sokat, lehet ha nem foglalkoznék a frissítő keddekkel, akkor X nap után magától is telepítené.
viszont a funkciófrissítést sosem tolta eddig fel automatikusan, azt külön szekcióban írta, és lehetett halasztani is. (sajnos tényleg várni kell velük 2 havi frissítő keddet nem árt, míg a tömegek tapasztalata alapján javítják a komolyabb hibákat)

jbush: +1
az meg aztán tényleg rejtély, hogy ha már HDD, az 5400 rpm miért nem halt még ki??? legalább lenne gyorsabb. de nem.... sok olcsó laptopba a 10+ éve alkalmazott 5400 rpm hdd van ma is. értelmezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#82) DRB válasza niof (#42) üzenetére


DRB
senior tag

Ha jól értem nem bootoltál a pendrive-rol hanem win alól indítottad a setupot? Megpróbálom, aztán ha elakadok majd rákérdezek a win10 topikban is, hátha tudja valaki hogy lehet kideríteni mi nem kompatibilis a 2004-el.
Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#84) dagonya válasza jbush (#80) üzenetére


dagonya
aktív tag

jajmár, kötelezővé tenni az ssd-t? ne viccelj! a tudatlanságot, igénytelenséget óriási piac szolgálja ki. az emberek boldogan vesznek kukoricadarából készült olcsósört, remekül elvannak az olcsó tévéműsorokkal, imádják az olcsóporból készült "krumplipürét". miért vennéd el azt az örömüket hogy vegyen egy akciós olcsólaptopot CSAK 79ezerért. hdd-vel. 5400rpm hdd-vel. az ilyen vásárlásnak a legelslegfontosabb, llegeslegelső és legeslegutolsó paramétere az ár. jó, esetleg még a kinézet. ennyi. lassú lesz win10 alatt? lassú. és?

én egyébként imádom az 5400-es hdd-ket, ahol hdd-t alkalmazok adattárolásra vadászva keresem az 5400rpm-es megoldásokat. kerregjen a hdd 7200rpm-en annak aki hallgatni akarja!

(#85) DRB válasza #32839680 (#83) üzenetére


DRB
senior tag

Nálam is így áll a dolog. De nem vágom mi nem kompatibilis/nem áll készen.

(#86) Mr Bond 007 válasza makkmarce (#36) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Elég nehéz szétcseszni a mac os-t. Valahogy nektek sikerült. 12 éves macbook pro-m 2x fagyott le ezalatt. (Hibás eszköz miatt) Soha semmi baja nem volt semelyik programnak. Leopard-tól El capitan-ig minden volt rajta, most meg Catalina (okosítva hogy felmenjen erre a régire is). Legstabilabb platform ever. Pedig dostól a win10-ig mindent használtam. :U
Rengeteg ismerősöm használ mac-et, senkinek semmi baja. Aki átváltott maximálisan elégedett.

[ Szerkesztve ]

(#87) t72killer válasza Piftuka (#73) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez már nagyon régi történet, registry/group policy-ig kell leásni az értelmes beállításokért - én instant ezzel kezdtem, amikor felraktam életem első win10-ét: figyelmeztessen ha van update de csak akkor töltse le, ha én engedem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#88) hunluki válasza martonx (#67) üzenetére


hunluki
senior tag

Manapság már a nagyobbak se fájnak, én pl unokaöcsémnek úgy építettem játszós gépet hogy 256-os SSD-ből 120-at odaadtam oprendszernek, maradékot meg primocache-el alávágtam a HDD-knek (amik 90%-ban steam/oirign/epic játékok). Hibátlanul működik :D Laptopnál hasznos lehet egy nagyobb SSD hogy picit meghúzza a HDD-t.

Asztali gépnél két darab 128assal is el lehet ezt játszani ha épp abból szabadult fel néhány vagy sikerül olcsón megcsípni.

ps: Nem reklám, de erősen tudom javasolni a primo kipróbálását, nem kamu, lásd linus videója. ~10 rugó körül van, de pl én akcióban szereztem 2 gépre licenszet valami 3k huf magasságában anno, best deal. Azóta is verem a fejemet a falba hogy nem vettem még vagy 20at belőle.

(#89) DS39 válasza #32839680 (#83) üzenetére


DS39
nagyúr

gyönyörű újítás akkor ez is. :U

(#91) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nem tudnak javítgatni a GUI. egy picikét nekem tetszene valami apple féle ablak kezelés... :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#92) niof válasza Cs1csó (#50) üzenetére


niof
addikt

Na most ha hiszed, ha nem, az IE nagyon sokszor jól jön, hogy van. Van egy csomó szar nyomtató pl. aminek a kezelőfelülete csak azzal használható normálisan. És ne mondd azt, hogy le kell cserélni, mert céges környezetben ez nem így megy. Amúgy meg nem sok vizet zavar a létezése...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#93) Cs1csó válasza niof (#92) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondoltam, ezt írtam máshol, valami régi cucc miatt kell.

(#94) niof válasza Cs1csó (#93) üzenetére


niof
addikt

Amúgy minimum 10 éve nem láttam senkit, aki IE-t használt volna böngészésre. EDGE-et viszont elég sokan. Mióta elérhető, és viszonylag használható az új EDGE, azóta szokogatok le itthon én is a Chrome-ról. Még vannak problémái, de szerintem jó lesz majd, idővel.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#95) Piftuka válasza t72killer (#87) üzenetére


Piftuka
veterán

Ah, ezt nem tudtam... Köszi az info-t! ;)

Lassan ott tartunk, hogy a felhasználónak kell leprogramoznia a Windows-t saját magának.

Azért ilyet, hogy a frissítések letöltésének és telepítésének módjához registry-t kelljen állítgatni... :U

"Aquila non captat muscas."

(#96) zetor2000 válasza niof (#94) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én ilyen vagyok :D
Céges intranet ie optimalizált, a többi böngésző le is van tiltva. :) Cserébe nem megy pár olyan dolog, mint Cisco webes felületek és hasonlók.

IE léte talán az IP kamerák miatt jó, hogy megvan. Ugyanis a kamerák gyártói nem frissítik annyira a jól bevált dolgokat, így a kodeket sem, amit a kamera tud. Azaz, egy mai böngésző nem mutat kamera élő adást. Ellenben egy elavult szr igen. Persze lehet, az újabb IE sem, nem tudom. Egy v25.0 Firefoxot tettem vissza, az OK. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97) DRB válasza #32839680 (#90) üzenetére


DRB
senior tag

Aham értem, bár nálam nem csinál semmit, nincs felette előkészítés, csak az aktuális buildhez volt egy frissítés(10.0.18363.815-ből lett 10.0.18363.836), azt megcsinálta oszt sanyi. Azóta azt írja, hogy „A számítógép naprakész”, meg hogy „Utoljára ellenőrizve: ma, 17:18”

Ha nem akarod, hogy magától frissítsen, akkor használd ezt: [O&O ShutUp10]
Az autó frissítéstől kezdve az összes(?) kémkedő szarságot kilőheted vele.

(#98) Reggie0 válasza zetor2000 (#96) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem a kodekekkel van gond, hanem az activeX-es fosadekokkal :)

(#99) shotika válasza martonx (#58) üzenetére


shotika
őstag

Mondjuk én használok notepadot, kb 50 jegyzetem abban van egy külön mappában :)

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#100) Gargouille


Gargouille
őstag

A GPO matatásról annyit azért érdemes tudni, hogy ez a korábbi Windows-okban is pontosan így volt, hiszen a GPO tartalmazza az összes szabályozható lehetőséget az oprendszerben, a vezérlőpultra, gépházba csak azok a beállítások "vannak kivezetve" amik a usernek szólnak, nem veszélyeztetik a gép működőképességét. (Amúgy minden egyes GPO beállítás lényegében egy vagy több registry kulcsnak feleltethető meg, tehát a megfelelő kulcs módosításával is beállítható ugyanaz, csak GPO-ban értelmesen le is van írva mellé, hogy mit csinál.)

Másrészt a frissítésről, az MS részéről ez egy tudatos döntés volt, hogy az update-et kevésbé engedi szabályozni felhasználói szinten. Hogy ez most jó döntés vagy sem, az nézőpont kérdése. Korábbi Windows-okban update terén elég szabad kezet kaptak a felhasználók, akik zsigerből letiltottak minden frissítést, aminek rendre az lett az eredménye, hogy totál sebezhető gépek árasztották el a netet és fertőzték egymást össze-vissza vagy csinos kis botnetekbe szerveződtek. Sokat ekézték az MS-t, hogy mennyire nem biztonságos a Windows, pedig ha a legelemibb ajánlásokat betartották volna a felhasználók (nem admin jogú user használat, rendesen patch-elt oprendszer, keygenek és társaik mellőzése stb stb.) akkor egészen más kép alakult volna. Mindenesetre ma már eljutottunk oda, hogy jóformán minden gép a neten lóg folyamatosan, neten bankol, neten vásárol, neten éli az életét, így gyártói oldalról valahol érthető, ha okulva az elmúlt 20 évből úgy döntöttek, hogy az emberek egyszerűen nem képesek ebben a témában felelősen viselkedni (nem értik meg, hogy védeni kell magukat (és ezzel másokat is), sőt fogalmuk sincs az egészről) és szűkebbre vették a gyeplőt.

Azt gondolom tényleg nézőpont kérdése csak a dolog, de alapvetően én nem látom ördögtől valónak. A hozzáértőbbek - akiknek esetleg bosszúságot okozhatna - kevesen vannak, de ők eddig is tudták mit hol kell szabályozni. Az R=1 userek meg rengetegen vannak és nem csak magukra, hanem másokra is veszélyt jelentenek, ezért esetükben - ha már nem lehet őket eltiltani a számítógép használattól - én nem bánom ha erősebbek a korlátok. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.