Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mezcal


Mezcal
addikt

Xiaomi le is csap rá, elsőként.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#2) winss


winss
tag

Basszus én a snap 865-nél döbbentem meg, hogy milyen gyorsak már a mobilok. Gopro 4K videóimat nem tudtam a gépemen összevágni, mert kb összeszarta magát az erőlködésben a telefonommal meg pár perc alatt kész az egész. :D

(#3) bigrock


bigrock
addikt

Samung felkészül... Ja, nem.... :DDD

(#4) moleculez


moleculez
veterán

Nagyon érdemes lenne az ARM Windowst rendesen optimalizálni, és kiaknázni az ilyen vasak teljesítményét :K
#2 én is mobilon raktam össze a családi videó nagyrészét :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) #24536576 válasza Mezcal (#1) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ez miért nagy dolog? Összelegózni a komponenseket memznagy szám szerintem.

(#6) #24536576 válasza bigrock (#3) üzenetére


#24536576
törölt tag

Én is furcsállom, hogy nincs a felsorolásban, hiszen januárban érkezik. Ez kőbe lett már vésve. ;]

(#7) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lesz ez drága? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Hallosz válasza bigrock (#3) üzenetére


Hallosz
senior tag

De - de, már majdnem készen van a zextasy ja nem, egy csinos exynos proci, ami olyan jó mint a Snapi, csak sz/-\rabb :D

Mert lakni, muszáj.

(#9) Sn00k


Sn00k
veterán

Samu felkotheti a gatyeszt :DDD

3njoy the Lif3

(#10) joey04 válasza Mezcal (#1) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ez már ilyen nagyon gyors lesz ugye? Tehát gyorsabb lesz mint az azelőtti? Ugye? Ugye? Kb még mennyi várható? 4-8-12-16db? S890 S895 aztán S1000 S1005 S1006 S1006S, ésígytovább. Jajj úgy örülök neki hohy ennyisok proci van, meg minden is. Szóval tényleg jó, meghát ugye nagy szükség is van rá mert ugye még lelassul valami, aztán ugye ezt nem hagyhatjuk, nameghát ugye a fejlődést nem is lehet megállítani, mert ugye majd jön a jövő, és az milyen jó is lesz. Na de kérdem én, kinek lesz jó, nekem, avagy annak aki az asztal másik oldalán ül.

Ha valakinek nem tetszik a komment vegyen prémiumot.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#12) tökállat válasza Mezcal (#1) üzenetére


tökállat
csendes újonc

Mivel az egyik nagy befektető a Xiaominál maga a Qualcomm, ezért sanszos mindig, hogy elsőként debütál Xiaomiban az új soc. Ezért is tud árban mindenki alá menni a piacon a Xiaomi, de erre az SD888-ra kíváncsi vagyok. Ez simán elvinne a hátán egy laptopot is, talán el is fog a későbbiekben.

(#13) Mezcal válasza tökállat (#12) üzenetére


Mezcal
addikt

Nálam még a snapi 855-öt sem fogja meg semmi, annyi tartalék van benne.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#14) neverwinter1


neverwinter1
újonc

Ez mind szép és jó, de van egy olyan érzésem, hogy az A14 ezt már lepipálta. :D

(#15) Narxis válasza Snowy_owl (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem tetszik a komment és nincs pénzem prémiumra. Válság van.

Thanos was right.

(#16) palad válasza Snowy_owl (#11) üzenetére


palad
tag

Javaslom az amisokat.Azok dobták a technológiát ,csak "tehnikáznak"... :)

(#17) janeszgol válasza neverwinter1 (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Vagy ha nem is, de kozel vannak egymashoz. Meglatjuk.
Ahogy nezem, kamerat tekintve megint menni fog a hadjarat. Ma mar szinte csak erre gyurnak, mintha minden mas masodlagos lenne.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) Schuler888 válasza neverwinter1 (#14) üzenetére


Schuler888
senior tag

Abbol kiindulva hogy az apple iden nem a teljesítményre ment ra, hanem hogy a lepkefing akksik mellett takarekos legyen a SoC, a Qualcomm meg szepen ugrott, ez az erzesed valszeg fals :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#19) neverwinter1 válasza Schuler888 (#18) üzenetére


neverwinter1
újonc

Akkor az semmit sem jelent már, hogy majdnem 3x gyorsabban renderel az A14 mint a Snapdragon 865+ (7:25-nél)?

[ Szerkesztve ]

(#20) so_ha válasza bigrock (#3) üzenetére


so_ha
senior tag

"Samung felkészül... Ja, nem..."
Úgy tűnik, hogy az új Exynos veri az új Snapdragon csúcshardvert ;)
Exynos 2100 vs Snapdragon 875 (már tudjuk, hogy valóban 888)

(#21) samu74 válasza so_ha (#20) üzenetére


samu74
addikt

Mikor majd benne lesz az új telefonjaikban, akkor meg félgőzzel megy mert leolvadna az akksi. Samsung nem tud összerakni egy procit, ez már jópárszor bebizonyították.

-----------

(#22) Segal válasza janeszgol (#17) üzenetére


Segal
veterán

Pedig nem csak az számit.
Azt a qrvaronda előlapi kamerát is végre elrejthetnék a kijelző alá vagy felőlem ki is dobhatnák a telefonokból.
Még a végén jövőre összeáll egy olyan telefon amire érdemes lenne lecserélni szegény S8+t :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#23) kchris78 válasza palad (#16) üzenetére


kchris78
veterán

pedig van benne valami. ezek a procik asztali gepben is megallnak a helyuket. lasd M1.. jelenleg telefonban a jatekok sem fogjak meg.. procik boven tulnottek a _jelenlegi_ telefonos teljesitmenyigenyen. persze jo mert alacsonyon fordulaton keveset esznek - de mostmar a telefonokban a kijelzok fogyasztjak aranyosan a legtobbet.
ne csak a ket vegletben gondolkodjunk, kell a fejlodes nade ha nincs ertelme? minek generaljunk folosleges telefoncsereket, a hosszu eletciklus a legegyszerubb mod a biologiai labnyom csokkentesere.

[ Szerkesztve ]

(#24) Dhampir válasza winss (#2) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen konfiguráción próbáltad, asztali PC vagy notebook?

(#25) doooo válasza samu74 (#21) üzenetére


doooo
veterán

"Samsung nem tud összerakni egy procit, ez már jópárszor bebizonyították."

Az ellentétét is, még jóval többször is...
Ja meg emlékszel még az S810-re? Én igen, meg még jó sokan. Fogjuk rá, hogy a 990 is ugyanolyan blama volt (még véletlenül sem, de most fogjuk rá)... akkor is csak egyszeri eset. Mindkettőt túléltük.

(#26) samu74 válasza doooo (#25) üzenetére


samu74
addikt

A 810 mikor volt? Azóta is szerencsétlenkednek.Láttunk sok olyat is hogy "majd most"...

-----------

(#27) doooo válasza samu74 (#26) üzenetére


doooo
veterán

Lényegtelen mikor volt. Nem olyan régen. Samsungon kívül (aki messze alázta throttling nélkül is a 7420-szal) minden androidos gyártót érintett abban az évben.
Most meg egyébként elhagyták a saját magokat (amik a 990-ben energia-pazarlóbbak voltak a kelleténél, de korántsem gyengék), szóval... eljött a "majd most" ideje.

(#28) Dare2Live válasza doooo (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"még véletlenül sem"

Hát pedig de. 990 snapihoz képest 15-20-25%al gyengébb aksi idő, melegedés, throlingolás, északai merülés és csodás microlagok. Az egészben az a jó, hogy teszterek mellé raknak egy snapis S20at és jéé az nem szenved a fenti gondokkal. Tehát nem SW... gond.

"akkor is csak egyszeri eset."

Nagyon nem egyszeri. Amióta a custom core vonalat tolják mindig van vmi gebasz. Kissebb vagy nagyobb. Itt pl egy deep dive a 9810ről. [link] Összességében még egy elöző gen! snapi 835 is jobb mint a 9810. Amikor a snapis S8 elveri az exynosos S9et... noh mindent elmond és "elég" kellemetlen.

És lehet te nem érzed ezt az egészet full gáznak de Samsung igen. Jövőre kukázzák a saját coret és jön a standard A78. Biztos mert "egyszeri eset"...
Ettől még GPU... vonalon le lesznek maradva de hálisten a mongosenak vége. És jól tudják a fanboyokkal szemben, hogy GPU vonalon jövőre is le lesnek maradva és pont ezért álltak össze AMDvel. Kiváncsian várom 2022re összerakják e az új GPUt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29) Dare2Live válasza neverwinter1 (#19) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A14 baromira lelép mindent. S888at ami amúgy elég jól sikerültnek néz ki is. Nem picit.

M1 deepdiveokat is érdemes nézegetni. Intel és AMD jó ha belehúz....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30) doooo válasza Dare2Live (#28) üzenetére


doooo
veterán

Semmiféle microlaggok nincsenek. Még azok is dicsérték a sebességét, akik panaszkodtak a melegedés/merülés miatt. Note20 esetén főleg ez a helyzet.

"Összességében még egy elöző gen! snapi 835 is jobb mint a 9810. "
Ez meg persze amellett, hogy a 9810 tényleg lemaradt valamennyivel az S845 mögött, egyáltalán nem igaz. Főleg nem a felhasználók számára, és főleg nem egy korai szoftverrel szerelt készülék, egyetlen cég benchmarkjaiban nyújtott teljesítménye miatt (nézz csak nyugodtan utána több helyen, elég abnormális eredmények születtek a különböző benchmarkokban, van ahol tényleg csak közepesen teljesít, máshol, ahol ugyanazt mérik, egyedül az aktuális Apple SoC volt gyorsabb). Valós felhasználás mellett ugyanakkor nem volt semmilyen panasz rájuk (márpedig jó nagy botrány lett volna, ha tényleg, konzisztensen, érezhetően gyengébb lett volna egy S835-nél), a különböző szaklapok tesztjeiben sem, sőt. Az időtállóságról nem is beszélve. Nézz meg egy ma is működő S835-s készüléket, meg egy 9810-es Samsungot. Előbbit nem látok magam körül, de utóbbi itt van előttem, hasít a 10-es Androiddal, és a legújabb OneUI-val. Szeretnék majd váltani jövőre, de határozottan nem a teljesítménye miatt, mivel abban kifogástalan (és ne aggódj, sajnos tudom milyen, amikor egy mobil/tablet már nem pörög úgy, ahogy kéne).

"És lehet te nem érzed ezt az egészet full gáznak de Samsung igen."
Ez meg ha így lett volna, nem jutunk ide. De az S810 után nincs joga senkinek sem a full gázról beszélni, legalábbis ha a Qualcommról van szó, vagy annak fanboyairól. Azt egyébként sehol nem mondtam, hogy egyáltalán nem lehet kifogásolni a 990 körüli problémákat. Igazából az az egyetlen baj, hogy egy modellen belül, ugyanannyiért kínálták az S865-tel szemben.

(#31) Schuler888 válasza Dare2Live (#29) üzenetére


Schuler888
senior tag

Hat hogyne.. :DDD
For comparison, the iPhone 12 and iPhone 12 Pro didn’t even cross the 600,000 mark on AnTuTu, with the Snapdragon 865 comfortably surpassing the A14 Bionic running in both models. However, while the Snapdragon 875 scores are impressive, we shouldn’t ignore the fact that the Exynos 1080, a chipset that will eventually be found in non-flagship smartphones scored only 150,000 less than Qualcomm’s upcoming silicon, and that can only mean the Exynos 2100 should deliver some promising results as well.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#32) Dare2Live válasza doooo (#30) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát amikor én megnézem mindig ott vannak azok a microlagok.

"Ez meg persze amellett, hogy a 9810 tényleg lemaradt valamennyivel az S845 mögött, egyáltalán nem igaz."

Ott a cikk. Elég részletes. Nézd meg.

"Ez meg ha így lett volna, nem jutunk ide."

Mármint hova? Hogy Samsung kukázza és jön helyére a standard A78?

"Igazából az az egyetlen baj, hogy egy modellen belül, ugyanannyiért kínálták az S865-tel szemben."

Most megkevertél. Akkor szerinted is rosszabb a 990?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) doooo válasza Dare2Live (#32) üzenetére


doooo
veterán

"Most megkevertél. Akkor szerinted is rosszabb a 990?"

Persze, hogy rosszabb. Főleg a melegedés miatt, ami lejjebb viszi az órajeleket. Rosszabb. De nem rossz. Pörgős, erős. Pl. a Kirin 990-et simán lenyomja még így is, throttlingolva. És természetesen gyorsabb, erősebb mint a tavalyi Exynos széria (ami viszonylag közel állt a tavalyi S855-höz, közelebb, mint a 9810 az S845-höz).
A helyzet inkább az, hogy az S865 sikerült "túl jól". Szokatlanul nagy előrelépés lett erőben, mégpedig nagyon jó fogyasztással kombinálva, és ezt próbálta megugrani a Samsung, de rosszul sült el, és végül az M5-ös Mongoos-ok lettek hibásak a rossz energiagazdálkodásért.
Ugyanakkor egy pozitívum a javára, és ez pont egy részletes Anandtech tesztből derül ki a legegyértelműbben, a képfeldolgozásban sokkal jobb idén az Exynos (tavaly ugye fordítva volt, bár szerintem az idén látványosabb a különbség).

"Mármint hova? Hogy Samsung kukázza és jön helyére a standard A78?"

Oda, hogy a Samsung kiad egy ilyen problémás SoC-t, mindkét csúcsszériájának részére (mivel ugye sok pletyka volt arról, hogy tavalyhoz hasonlóan valami javított verziót csinálnak a Note-ok számára). A "kukázás" egyébként tavalyi döntés, nem friss. Ja és X1 magokra térnek a Mongoos-okról.

(#34) samu74 válasza doooo (#30) üzenetére


samu74
addikt

Semmiféle microlaggok nincsenek
:) :C
Több mint 6 éve használok s szériát de ez most megkönnyezem.

-----------

(#35) Schuler888 válasza samu74 (#34) üzenetére


Schuler888
senior tag

*ezt

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#36) neverwinter1 válasza Schuler888 (#31) üzenetére


neverwinter1
újonc

Mit ér az Antutu a feljebb (#19) linkelt videóm után? Egyébként a Geekbench hitelesebb, ha már benchmarkozunk. A14 1300 körüli single core eredménye szerintem hatványosan több mint a Snapdragon 865+ 900 körülije. Multicore-ban pedig 3900+ vs 3300+. Van különbség, eléggé. Ez látszik a renderelés tesztben is. ;) Szerintem a 888 sem nagyon fogja megelőzni ezt. Aztán érkezik az A15...

(#37) Rinocerosz válasza samu74 (#21) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Én is ezen agyaltam... most dobtak egy csontot, hogy elég erős lesz az Exynos csak a fő problémákról nincs hír. A melegedés és a fogyasztásban is le kellene már pipálni a Snapdragont :) .

(#38) pandada válasza pusszycat (#7) üzenetére


pandada
lelkes újonc

De igen. A Snapdragon 865 150 dolláros beszerzési ára a 888-nál 100 dollárral magasabb lesz. Ráadásul ezt az árajánlatot a Xiaomi kapta, amiben érdekelt a Qualcomm, más gyártóknál ez simán lehet + 20-30 dollár is. Ezt természetesen az utolsó centig a fogyasztók fogják kifizetni.

Redmi Note 9 Pro

(#39) mjani1172 válasza Mezcal (#1) üzenetére


mjani1172
addikt

Mint gyöngytyúk a.....

(#40) Plug Life válasza pandada (#38) üzenetére


Plug Life
senior tag

Már aki. Én biztos nem 😂

(#41) pandada válasza Plug Life (#40) üzenetére


pandada
lelkes újonc

Én sem. Egy jó ideje középkategóriás telefonokat vásárolok, és ez valószínűleg már így is marad. Semmi szükségem csúcsmodellre, nem tudom kihasználni.

Redmi Note 9 Pro

(#42) Juhaszatti válasza samu74 (#34) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha több mint 6 éve használsz S szériát, akkor azért ez is megmosolyogtató:
"Samsung nem tud összerakni egy procit, ez már jópárszor bebizonyították."

Az S8 idején billent csak át a mérleg a Qualcomm javára, addig azért elég jó procikat össze tudtak rakni.

Most meg ugye kikerülnek belőle a sokat fogyasztó, melegedést és throttlingot okozó saját magok. Remélem 2022-re beérik az AMD kooperáció eredménye is, nálam akkor lesz aktuális a váltás.

(#43) Tewe013 válasza neverwinter1 (#36) üzenetére


Tewe013
őstag

Geekbench-csel az egyetlen probléma, hogy csak CPU-t mér pedig a SOC-hez a GPU is hozzátartozik.

(#44) Malák válasza Snowy_owl (#11) üzenetére


Malák
aktív tag

Én értem a problémádat, de a fogyasztói társadalommal kapcsolatos frusztrációt nem biztos, hogy érdemes egy procibejelentő cikk alatt kifejteni.

Erre halad minden, szerencsére senki nem kötelez arra, hogy válts/vásárolj, csak a kapitalista szemlélet.

(#45) Malák válasza Mezcal (#13) üzenetére


Malák
aktív tag

Én azért meg tudom fogni időnként a 865-öt, de elismerem, hogy nagyon gyors már az is.
A 821->865ös váltást viszont nagyon megéreztem!

(#46) tomboy0013 válasza Snowy_owl (#11) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nekem tetszett, kifejezetten megmosolyogtató volt :D

(#47) peti_s válasza Snowy_owl (#11) üzenetére


peti_s
addikt

Ebben nyilván sok igazság van, jövőre jön az újabb, még jobb dolgokkal, és így tovább.

Ezt az évenkénti update-t, mint ezt is, én (is) feleslegesnek tartom, no meg az iránynak sem látom az értelmét, 3 szenzorral egyszerre 4K-ban videózni, mégis minek?

Maga az architektúra zseniális, de az évenkénti update sokkal inkább szól a kapitalizmusnak és a profitnak, mint a fenntartható fejlődésnek. Szerintem.

(#48) Giovan! válasza moleculez (#4) üzenetére


Giovan!
addikt

+1, kíváncsian várom a MS mikor ugrik neki újra teljes gőzzel az ARM-alapú Windows-al való kísérletezésnek. Remélhetőleg az Apple M1-es gépeinek teljesítménye inspirálólag fog hatni a redmondiakra :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#49) #24536576 válasza Rinocerosz (#37) üzenetére


#24536576
törölt tag

Lemaradtam valamiről? Bemutatták az új Exynost, hogy ennyire tudjátok, hogy sz*r lesz? 🤔

(#50) juuzer


juuzer
addikt

És esnek ki a chipgyártók. Lásd Samsung, aki már nem fejleszt saját processzormagot, hanem ugyanazt az ARM-magot veszi le a polcról. Aztán ugye a Kirin is kiesik. Nekem nagyon nem tetszik, hogy a Qualcomm kb monopol-helyzetbe kerül. :/

Vamos a la playa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.