Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Gergő_ válasza Gabás (#100) üzenetére


Gergő_
őstag

Szendi szabadzónás Gábor?

gondolom nem számított a harcos ateistákra. :D

[ Szerkesztve ]

(#102) Crystalheart válasza talmida (#97) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Te még soha nem éreztél olyasmit, amikor valamit nagyon elszúrtál akár beszédben, írásban, vagy cselekedetben, hogy de jó lenne meg nem történtté tenni azt a dolgot??"

Kiskoromban, biztosan. De korán beláttam, hogy ez gyengeség, és mára tudatosan eljutottam egy olyan szintre, hogy nem bánok semmit. A családom bunkónak és nemtörődömnek tart emiatt, pedig csupán arról van szó, hogy nem bánkódom, bármilyen hülyeséget is csinálok, nem gyászolok, bármit is veszítek el. Egészen máson jár az agyam olyankor: mit kell máshogyan csinálnom legközelebb, mit ronthattam el, amin javítani kell, milyen más utak vezetnek a céljaimig?

A Poklot valószínűleg fizikai fájdalommal képzelik el a legtöbben, pedig a fizikai fájdalomnak csak a fizikai testtel együtt, az aggyal és érzékszervekkel együtt van értelme. A fájdalom egyszerű jelzés. Ha tehát a pokolban szörnyűségek várnak, az csakis érzelmi szenvedés lehet, magány, bú és őrület... (Ezek a videók ugyan mire bizonyítékok?)

De mondom, ha csak miattam fontos a saját bűnbocsánatom, akkor nem is fontos. Mivel mindenki másnak mindegy az én halál utáni sorsom, így nekem is. Nekem bőven elég, ha emberek tömegeit segítem egy szeretetteljesebb élethez, aztán ők majd döntenek, miben akarnak hinni. Ha ezután a pokolra jutok, a halál kapuját akkor is tiszta szívvel és büszkén léphetem majd át. Nyugalom és béke, talán maga a boldogság. Nekem ez számít. Ha egy embertől, aki másoknak boldogságot próbált adni, halála után elveszik mindezt, az nem lehet igazságos rendszer.

(#103) Gabás válasza Gergő_ (#101) üzenetére


Gabás
addikt

hm, ennyire nem ismerem a szerzőt, de azért valahogy nem tartom valószínűnek, hogy pont egy pszichológus lesz rejtett szci:D

(#104) Иван válasza Gergő_ (#99) üzenetére


Иван
őstag

Megmondanád mi az atyaúristenről beszélsz, te szerencsecsomag? Szendi Gábor mióta szcientológus, te nagyon észkombájn?

Ezzel nagyjából most le is írtad, mennyire vagy hiteles... semennyire

Agyam eldobom, komolyan... Még valami baromságot találj ki lécci. Látom neked nem lesz nehéz.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#105) Gergő_ válasza Иван (#104) üzenetére


Gergő_
őstag

innentől ignorállak, nem érdekel semmilyen szintű szcientológus, egyházakat mocskoló szar.

@Gabás:
pszichológus nem egyenlő pszichiáter...
nem akarok belemenni, de ez nem jelent sokat, a hadjáratukban csak jó takarózó

@talmida bocs az offokért :B

[ Szerkesztve ]

(#106) Иван válasza Gergő_ (#105) üzenetére


Иван
őstag

Kérlek! Ignorálhatsz. Ez a könnyebb út. A nehezebb az, hogy utána nézel az illető vallási nézeteinek, és bevallod, hogy rosszul tudtad.

Pedig hidd, el, semmivel se lennél kevesebb (de inkább több), ha elismernéd a saját hibáidat.

De innentől kezdve nincsenek illúzióim, hogy mennyit tudsz Szendi munkásságáról és írásairól. Persze mint mondtam, az a legegyszerűbb, hogy kikiáltod ő szcientológus szarnak, egyházakat mocskoló szarnak, majd "ignorálsz". Most nem akarom előkeresni a szószerinti idézetet Szenditől, de leírja mi a véleménye a vallásról. Dióhéjban: nincs semmi gondja a hittel, sőt. Azonban ő nem hívő és ezt képviseli

De szerencsére nem belőled vonom le a vallásos ember képét. Mert hála az égnek, ismerek én nálad jobbravaló hívőket is.

Nálam itt egy életre lenulláztad magad, gergőm...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#107) Crystalheart válasza Иван (#106) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért összeveszni nem kéne.

(#108) talmida válasza Иван (#98) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Konkrétan azt mondták, hogy elképzelhetetlen sötétséget, szárazságot, kielégíthetetlen szomjúságot, iszonyú hőséget, kegyetlenséget, vandalizmust, gyötrést, gyűlöletet, kitaszítottságot, félelmet, bűzt, fájdalmat, gyalázatot stb, stb tapasztaltak. Igen, az érdekes, hogy fizikai fájdalmat is éreztek a szellemi testükben. Na, látod, ez is egy olyan dolog, ami messze túlmegy az emberi tudás és képzelet határain.

de mivel a Biblia is mond ilyent, ezért én elhiszem, hogy lehet érzékelni a szellemi testben is... :B

Jób 24:19. "Szárazság és hőség nyeli el a hó vizét, a pokol azokat, a kik
vétkeznek."

Én nem ismerem Szendi Gábort meg a könyveit sem, de a vitátokat nyomon követtem, és beírtam a Google-ba, hogy Szendi Gábor szcientológus, és hát a Google szerint nem mondott nagy hülyeséget Gergő_ :U

Szerintem a legkényesebb témákról is lehet és szabad is beszélgetni, csak tartsuk tiszteletben egymást. :B OK?

Amúgy egyáltalán nem akarnám elvinni a témát abba az irányba. :DDD

Na, ja. A fény és öröm a nem keresztényeknél a pokol propagandaosztálya lehet. ;] Tudtad, hogy a sátánt meg tud jelenni a világosság angyalaként is? :Y

Azt mondod, hogy ezek a videók nem bizonyítanak semmit. Ha a Bibliát mutatom, akkor azt mondod, hogy semmi mai konkrétum nincs? ;] Ha meg mai emberek tapasztalatát sorakoztatom föl, akkor meg azt mondod, hogy semmit nem jelent. :P Gyanítom, hogy nem tudsz angolul, de ez nem lenne baj, ha szerényebben viszonyulnál, illetve kicsit óvatosabban tennél megjegyzést az ilyesmire. Elhiszem, hogy hihetetlen, de kockáztass meg egy kis belegondolást..

Mellesleg számomra a Biblia szava tekintély, ezért inkább abból indulok ki, mint az emberek átéléseiből, ...de azért meg lehet hallgatni azt is, hogy mit láttak, hallottak, tapasztaltak mások. :B

Visszatérve a súrlódásokra, .. szerintem jó lenne, ha normálisan viselkednénk egymással és nem minősítgetnénk egymás hitét. Én is bocsánatot kértem tőled, amikor kicsit erősen fogalmaztam. :B

Helyre lehet és kell is állítani a helyes viszonyt :K

Gergő: élesen fogalmazott a shit miatt, amire te nem egy lapáttal, hanem egy dömperrel jöttél ellene. Srácok, ezt ne csináljuk! :N Szeressük egymást gyerekek!! :DDD :K Én szeretem Gergőt_ is és téged is, Иван :K Most már csak nektek kell egymást. :DDD .

Crystalheart

Azt mondod, hogy
... korán beláttam, hogy ez gyengeség, és mára tudatosan eljutottam egy olyan szintre, hogy nem bánok semmit. A családom bunkónak és nemtörődömnek tart emiatt, pedig csupán arról van szó, hogy nem bánkódom, bármilyen hülyeséget is csinálok, nem gyászolok, bármit is veszítek el.

Na, látod, te vagy a legjobb példája annak, hogy hogyan lehet tudatosan elnyomni a lelkiismeretet, :((( Isten belénk ültetett "iránytűjét". :O

Így már érthető, hogy miért gondolod azt, hogy te jó ember vagy, olyan, aki nem vétkezik, aki nem tudja, hogy miért is kéne bocsánatot kérnie Istentől és embertől.. :U

Az egyébként szép és jó, hogy olyan nemes célokat tűztél ki magad elé, amiket ráadásul igyekszel is elérni, de a túlvilág szempontjából nem csak a jócselekedeteink számítanak. Lehetünk nagy tudósok, de ha a szívünk nincs a helyén, akkor mit sem ér a tudás...Isten sem perfecionistákat keres, hanem őszinte és nyitott embereket. :B

Gabás rám gondoltál? ;] Lehet, hogy meglep, de én ennél sokkal rosszabbra számítottam. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#109) Szten Márs válasza talmida (#108) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A google szerint pont, hogy hülyeséget mondott Gergő_, Szendi Gábor nem szcientológus: [link] (cikk vége felé. Azért a hitét valaki csak nem tagadná le, bármi is legyen az, mert ha letagadja, akkor az aligha lehet a hite)

Tévedés ne essék, nem akarom megvédeni, konkrétan eddig még a nevét sem hallottam ennek a férfinak, de a google nálam is működik és legalább az ilyen abszolút ténykérdéseknek könnyű utánanézni :)

[ Szerkesztve ]

(#110) Иван válasza talmida (#108) üzenetére


Иван
őstag

"Én nem ismerem Szendi Gábort meg a könyveit sem, de a vitátokat nyomon követtem, és beírtam a Google-ba, hogy Szendi Gábor szcientológus, és hát a Google szerint nem mondott nagy hülyeséget Gergő_ :U"

És olvastál akár egy fejezetet a műveiből? Mert ha tettél volna ilyet, akkor nem mondanál ilyet. A googlet se kell ám készpénznek venni. Gondolom ez úgy volt, hogy pár hívőnek nem tetszett az arca, és kitalálták, hogy legyen szcientológus. Így ezzel nincs gond, az egyháznak nagy rutinja van a koholt perekben, de te és gergő már szerencsére egy olyan korban éltek, hogy szabad olvasni és tájékozódni,

"Igen, az érdekes, hogy fizikai fájdalmat is éreztek a szellemi testükben. Na, látod, ez is egy olyan dolog, ami messze túlmegy az emberi tudás és képzelet határain."

Na most erről eszembe jutott Han Solo: én elég sokat el tudok képzelni :D Honnan tudod, hogy volt szellemi testük? Nekem az a sanda gyanúm, hogy ők el se hagyták a testüket, csak az agyukban lejátszott érdekes folyamatok elhitették ezt velük. Főleg ha vallásosak, még bele is magyaráznak dolgokat. Az agy egy hihetetlenül bonyolult és titokzatos szerkezet, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet tudományos módszerekkel megfejteni. Főleg nem azt jelenti, hogy istennek ehhez köze van.

"Lehetünk nagy tudósok, de ha a szívünk nincs a helyén, akkor mit sem ér a tudás..."
És lehet a szívünk a helyén, ha a józan eszünk nincs meg. Ilyenkor Darwin szerint meg kell halnunk.
Arany középút: fent kell a kettő közt tartani az egyensúlyt.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#111) talmida válasza Szten Márs (#109) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igazatok van, ha valaki nem ismeri az adott témát, a Google-t nem lehet készpénznek venni.:N Sorry. :B

Иван Nem egy emberről tudok, akinek orvosi papírja van arról, hogy igazán meghalt. Van, akivel személyesen is találkoztam itt Pensacolában, aki Afrikában napokig halott volt és Reinhard Bonnke evangélizációs alkalmán támadt föl a halálból. :Y A Biblia szerint ez nem volt különös jelenség Jézus idejében. Jézus sokakat föltámasztott a halálból, sőt a kereszthalála után is sokan föltámadtak.

És lehet a szívünk a helyén, ha a józan eszünk nincs meg. Pontosan. :K A józanész nagyon fontos. :R Egyike a Szent Szellem gyümölcseinek.

Igen, az agy egy rendkívül bonyolult működésű "computer". :DDD :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#112) Gergő_ válasza Иван (#110) üzenetére


Gergő_
őstag

"Az agy egy hihetetlenül bonyolult és titokzatos szerkezet, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet tudományos módszerekkel megfejteni"
Ha csak az elmúlt 50 évet nézem még mindig nem tudtak rájönni mi történik pontosan az agyadban, amikor két számot összeadsz...

Továbbra sem nyugtat meg a tény, hogy míg Charles Darwin, Han Solo és Szendi Gábor nevét helyesen írtad, az enyémet és a Jóistenét tudatosan kicsivel. :D

(#113) Crystalheart válasza talmida (#108) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Na, látod, te vagy a legjobb példája annak, hogy hogyan lehet tudatosan elnyomni a lelkiismeretet, Isten belénk ültetett "iránytűjét".

Így már érthető, hogy miért gondolod azt, hogy te jó ember vagy, olyan, aki nem vétkezik, aki nem tudja, hogy miért is kéne bocsánatot kérnie Istentől és embertől..

Az egyébként szép és jó, hogy olyan nemes célokat tűztél ki magad elé, amiket ráadásul igyekszel is elérni, de a túlvilág szempontjából nem csak a jócselekedeteink számítanak. Lehetünk nagy tudósok, de ha a szívünk nincs a helyén, akkor mit sem ér a tudás...Isten sem perfecionistákat keres, hanem őszinte és nyitott embereket."

Tévedés ne essék, nagyon is jól tudom, melyik tettem mennyire helyes. Olyan jól ismerem magamat, hogy a pszichológus sem tud velem mit kezdeni. :) Nem elnyomom a lelkiismeretemet - hiszen akkor csak nem vennék róla tudomást -, hanem tökéletesen fedolgozom, amire kevesen képesek. Nem állítom, hogy akaratlanul nem vétkezem (készakarva biztosan nem, de az eredendő figyelmetlenségemből és szétszórtságomból sajnos sok galiba származik), de nincs okom arra, hogy bármit is bánjak. Gyakorlatiasan kezelem a történéseket, elfogadom magamat és nem emésztem magam fölöslegesen.

A lelkiismeretfurdalás, a bűnbánat, legalábbis amit általában annak neveznek, negatív érzelem. Miért volna szükséges negatív érzelemmel telítenem az agyamat, mikor ugyanazt az eseményt föl lehet fogni pozitívan is? Tudod, mint írtam is, a szórakozottságom miatt sok olyan eset van, amikor tönkreteszek valamit. Olyankor mindig össze-vissza vagyok szidva, ahogy telik az idő, egyre durvábban. Ha elmulasztok valami kiosztott feladatot megcsinálni, szintén. Az életem egy nagy szemrehányás-halmaz, folyton csak okolnak és sosem dicsérnek. Ha nem tudnám feldolgozni mindazt, amit teszek, ha nem tudnám racionálisan felmérni, bizonyosan megtörtem volna már. Lehet ezt is bűnbánatnak nevezni, de ne valami bús esdeklésre gondolj, hanem megértésre és kiértékelésre. A GPS-es útvonaltervező sem sopánkodik, hogy "Jajj-jajj, mit tettünk, eltévesztettük az utat!", hanem újratervez, mert az visz előre.

Egyébként pedig úgy beszélsz, mint aki nem olvasta egyetlen novellámat sem. Én ne volnék őszinte és nyitott? Néha azon aggódom, nem esek-e át a ló túloldalára. :DDD A jó cselekedetek már csak a kötelesség részét képezik, de ha belül nem éreznék így, bizony akkor szólalna meg a lelkiismeretem. A mai kor embere sajnos gyanakvóan néz az ilyen habitusra, és valami különös gyengeséget, vagy talán ármányt lát ebben az egészben... Azért ezzel együtt bírok élni, és annak is szívből segítek, aki bármi okból ellenségének vagy nemkívánatos személynek tart.

De elég már, a végén még úgy tűnne, magamat fényezem, pedig csak tárgyilagosan írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#114) talmida válasza Crystalheart (#113) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocs, hogy azt hittem, hogy elfojtod a lelkiismereted szavát. :B

IN GOD WE TRUST!

(#115) Иван válasza Gergő_ (#112) üzenetére


Иван
őstag

"Ha csak az elmúlt 50 évet nézem még mindig nem tudtak rájönni mi történik pontosan az agyadban, amikor két számot összeadsz..."
És akkor adjuk fel? Ez a bizonyíték arra, hogy lehetetlen a feladat? Bocs, de ezt szerintem te sem gondoltad komolyan.
Képzeld, a tömegvonzást is Newton fedezte fel. Addig nem tudták, miért esik le a fáról. Na az agy is ilyen. Türelemmel és kemény munkával megfejthető.

Az hogy kisbetűvel írom isten nevét, leírtam miért. Én kollektíve bármelyik istenre értem az istent. Legyen az az Úr, Allah, Jehova vagy Síva...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#116) Crystalheart válasza Иван (#115) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akkor nyelvtanilag helytelenül írod, mert isten köznév, Isten pedig személynév, akár csak az Allah vagy Jehova. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#117) Иван válasza Crystalheart (#116) üzenetére


Иван
őstag

Nem ezt írtam le? Mert ezt akartam. Én bármilyen istenre értem. Főleg a 3 istenre. De ne menjünk át Grammar Naziba.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#118) Crystalheart válasza Иван (#117) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csak már annyi ideje ezen megy a huzavona, hogy gondoltam, leírom. :)

"Az hogy kisbetűvel írom isten nevét" - itt például nagy betűvel kellene írni.

(#119) Иван válasza Crystalheart (#118) üzenetére


Иван
őstag

Erre most nem írok válasz HSZ-t :DD :C

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#120) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Amilyen élénk a képzeletem, ugyanannyira vagyok földhöz ragadt a túlvilág kérdésében. Személyes tapasztalataim alapján jogosan kételkedek a lélekben és a halál utáni életben. Eleve a kifejezés egy logikai ficam: halál utáni élet. Persze tudom, hogy mit értenek ez alatt a lelkes hívők, de számomra értelmezhetetlen. Tény, a halálfélelem az őrületbe kergeti a folyton körbejáró Egót, és ezen elme képződmény riasztónak tartja a végleges leállást, de önelemzésem alapján, a tudaton kívül nincs más komponensem a fejemben. Azt, hogy a testem elektromosságot termel, nem tekintem a lélek bizonyítékának. Hiszen áramot termelnek a hőerőművek is, mégsem tekintjük eme emberi építményeket élőlénynek. Ugyan némileg ködös az élet kialakulása, hogyan is lettek élőlények az első bonyolult önmásoló fehérjemolekulákból, de azért eme bizonytalanságban még nem látom a misztikum forrását. Amit még nem tudunk, majd megtudjuk.
Tehát számomra világos, hogy a kurta és kellemetlen haldoklás után az agyvelőm „elsötétül”, a lassan kihűlő testemben megindul a bomlás belülről kifelé, mert a belekben élő baktériumok táplálkozni kezdenek a halott sejtjeimből. Aztán még a csontjaim is lebomlanak.
Ugyan nagyon riasztónak találom a halált, de ez egy hétköznapi dolog. Egyszer minden véget ér.
Jobb, ha elfogadjuk, hogy egyetlen egyszer élünk. Persze ennek elfogadása extrém próbatétel az emberi Én számára. Sok Én képtelen megbirkózni vele, és inkább a képzelet segítségével álomvilágot képzel el a halál utánra is.
Az „egyszer élsz” elfogadása megnemesíti az embert. Amióta beláttam, pont, hogy jobban becsülöm az életet, és ennek fényében minden negatív folyamattól görcsbe áll a gyomrom. Az élet egyszeri tünemény mindenki esetében. Használjuk ki az időnket és becsüljük meg.

Oh, kipróbáltam (sokadszorra) beszéljünk valakihez egy magányos helyen dolgot. Semmi sem történt. Bár egy haszna volt, nevethettem a helyzet abszurditásán, hogy hangosan beszélek a levegőhöz.

Nincs szükségem istenre. A hit elavult, babonával egyenrangú téveszme. Amióta volt egy álmom, amiben tenyeremre emeltem egy csillagot, pontosabban a Vega nevűt, és hangosan kimondtam, hogy Én vagyok Isten, azóta esélye sincs nálam a hitnek. Egyiknek sem.

Lehet mondani, hogy majd a halálfélelem az én gondolkozásomat is kikezdi, akár a sav, és kínomban, félelmemben majd hinni kezdek. Miféle hit, ami félelemből táplálkozik? Miféle isten az, ami lelkeket gyűjt be, pokollal riogat, eredendő bűnnel terheli a hívőjét? Picit sem tűnik a szeretet istenének.

Megjegyzés: A saját lelki nyugalma érdekében mindenki úgy bolondítja magát, ahogyan neki jól esik. Saját gondolataimmal senkit sem akartam megzavarni eme édes álmodozásban. Tiszteletben tartom, hogy a magánszféra része a hit. Pl.: ezért sem megyek hívők ablaka alá ordibálni. Azonban ez egy nyilvános fórum, így kifejtettem a saját gondolataimat a témában.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#121) Иван válasza Algieba (#120) üzenetére


Иван
őstag

Tőled vártam legkevésbé ezt a monológot.

Egyetértek vele. Legyen neked is tartalmas életed, és a boldog órákat ne a halálod utánra tartogasd :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#122) Crystalheart válasza Algieba (#120) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Most az istenhittől függetlenül, én nem foglalkozom vele, mi van a halál után. Akár van lélek, akár nincs, az életnek meg kell adni a tiszteletet, és kihozni belőle minden kihozhatót. Nem a pillanatnyi örömökre gondolok, és nem is az önös élvezetekre, de hát ez mindenkinél egyedi.

Ám sikerülhet elérni, hogy lényegünk éljen az emberiség végéig, és mindaddig halhatatlanok leszünk.

(#123) Gergő_ válasza Иван (#115) üzenetére


Gergő_
őstag

az agyad önmagában egy élettelen húsdarab, mint ahogyan a tested is. ha meg akarod mozdítani az ujjadat, ahhoz az agyadra van szükséged. ugyanúgy a számítógép sem működik utasítások nélkül, úgy az elméd/agyad sem fog lélek nélkül. a kedvedért mindent kisbetűvel írtam.

@Algieba:
Persze, hogy áramot termelnek a hőerőművek. Egy nagyon fontos momentuma ennek, hogy valami létrehozta őket. Enélkül nem is lenne semmi. :K

(#124) Csemike válasza Иван (#104) üzenetére


Csemike
csendes tag

Sz. G. sajnos publikál az egyik kedvenc magazinomban, szóval jó pár "művét" elolvastam már. :DDD Az egy dolog, hogy pszichológusként táplálkozástudósnak és orvosnak is tartja magát, mert olyan "szakértelemmel" ír arról, hogy nem szabad tejet inni, meg gabonát enni, hogy az agyam eldobom. Blőőőőőőd.
Közben emleget kutatásokat, és eredményeket, de hogy ezeknek hol lehet utánanézni, arról qss van. :D (Engem folyton csesztet az egyetem a források pontos megjelölésével... Ha a tanszéknek gyártok egy dolgozatot, akkor szigorúan járjunk el, ha egy valaha nívós tudományos magazinnak tesszük ezt, ha Sz. G.-nek hívnak, akkor ez nem is fontos...) :))
Úgyhogy kábé annyira hiteles Sz. G., mint én, mint szociális munkás, ha most írnék egy innen-onnan hallomásokból összeollózott cikket a felsővezeték-szakadás Budapest székesfőváros villamoshálózatain és javítási lehetőségük címmel. :DDD
Hagyjuk már... :U

Elnézést az offért.

(#125) Иван válasza Csemike (#124) üzenetére


Иван
őstag

Kedves Csemike!

Ha gondolod beszkennelek neked egy könyvéből pár oldalt, hogy mire hivatkozik és milyen jegyzetekből, tanulmányokból dolgozott. Mert minden könyve végén van kábé 20 oldal. Ez most tök komolyan mondom. Szóval ő is jelöl meg forrást. Itt tartom most a kezemben SZ. G. "Boldogtalanság és Evolúció" c. könyvét. A 214-270. oldalig csak hivatkozás van benne (bocs, ez több mint 20 oldal).

Lehet, hogy az egyetem nem csak téged cseszegetettet a forrás megjelöléssel.

Képzeld, én se rajongok Szendi minden dolgáért, valamivel én se értek vele egyet. A paleo dolgot se tartom. Csupán gondoltam fel merek hozni egy ellenvéleményt. Na de hát nem sikerült nem gond.

Gergő_: hihetetlenül boldoggá tettél, hogy mindent kisbetűvel írtál! Mindig erre vágytam. Bárcsak többször megtennéd ezt velem!

Emberek, ti komolyan ennyire korlátoltak vagytok, vagy csak engem ugrasztatok?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#126) Csemike válasza Иван (#125) üzenetére


Csemike
csendes tag

"Csupán gondoltam fel merek hozni egy ellenvéleményt. Na de hát nem sikerült nem gond." - Detto. :)

"Emberek, ti komolyan ennyire korlátoltak vagytok, vagy csak engem ugrasztatok" - Korlátoltság azt hinni, hogy az ellenvélemény és a polemizálás korlátoltság. :)

Szerk: Egy jótanácsot, ha megengedsz. Olvass más író-pszichológusoktól is, pl. C. G. Jungtól. :K Nem mindig a felkapott a tuti. :)

[ Szerkesztve ]

(#127) Иван válasza Csemike (#126) üzenetére


Иван
őstag

Akkor kell szken, vagy elhiszed, hogy ő is utánajárt a dolgoknak és talán egy picivel nagyobb alappal beszél, mint te?

Mert ahogy elnézem, a HSZ-em azon része felett vagy elsiklottál, vagy valahogy nem tartod már fontosnak :)

ui:
Szendi mióta felkapott, na ne nevettess! A hagyományos "depire -> gyógyszer" pszichológus társaságokban káromkodás a neve és az írásai szinte indexre mennek. Mindenki hülyének nézi és próbálják (ahogy elnézem nem is kevés sikerrel) szcientológusnak meg ál-tudósnak bélyegezni.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#128) Csemike válasza Иван (#127) üzenetére


Csemike
csendes tag

fentebb :)

[ Szerkesztve ]

(#129) Csemike válasza Иван (#127) üzenetére


Csemike
csendes tag

Leragadhatunk itt is. :) Egy-egy cikkhez nem fontos a források megjelölése? :)

Igen... Alapvetően az emberek azzal nincsenek tisztában, hogy pszichológus nem egyenlő pszichiáter. A pszichológus aligha fog depire gyógyszert írni, mert nem írhat. :) Pszichiáter viszont igen, mert a tudományokban nagyon hívők szerint az agy egy eszköz, melyekben a gondolatok és a képzelet csak vegyi folyamatok következménye, amelyekben ha zavar áll be, akkor kialakul az elmebaj. Ezeket a zavart folyamatokat gyógyszerrel lehet helyrebillenteni.
Szendi nem orvos.

[ Szerkesztve ]

(#130) Иван válasza Csemike (#128) üzenetére


Иван
őstag

Oké, ettől függetlenül holnap lehet feldobok egy szkent. (A másik gép most foglalt). Csak hogy lássuk a medvét.

Igen, a cikkhez is illik megjelölni. Ebben valószínű hibázott, bár sok magazinban (ilyen pl a nők lapja) nem szokás ez. Másrészről, lehet hogy a könyvére hivatkozott az írásban.

Mint mondtam, én se vagyok egy nagy Szendi fan, csupán szerintem érdekes odafigyelni egy "unorthodox" megközelítésre is.

Például a gabonára vonatkozó tiltása szerintem azért hülyeség, mert a gabonák ipari mennyisége teszik lehetővé ezt az életmódot és az éhezés elkerülését. Képzeld el, ha mindenki csak sárgarépát meg paradicsomot enne. Igaza van, hogy a mostani életmódunk stresszes, pénzhajhász és mozgásszegény, de ez a huszonkettes csapdája: pont emiatt vannak gyógyszereink meg fűtésünk.

Szóval azért kicsit komplexebb ez annál, mint amit ő ír. Én értem az álláspontját, ami orvosilag meg pszichológiailag lehet megalapozott, de a társadalom szempontjából szerintem már bajosabb.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#131) Gergő_ válasza Иван (#127) üzenetére


Gergő_
őstag

Azért az is rohadtérdekes, hogy kizárólag a felkapott szcis témákban ír.
- Pszichiátria=Halál
- Tej=mérgező
- Egyetek nyers zöldségeket meg gyümölcsöket, mert az krvajó, de ne egyetek kenyeret mert az ártalmas, lol.
- Vitaminok...no comment
- Isten a fejben, jééé én isten is vagyok??
Persze hogy a guglin nem fogsz senkiről sem találni nyilvánvaló bizonyítékot róla, hogy ő szci.(talán ez a legnagyobb bizonyíték) A legérdekesebb az objektívszci blogon egy belső szcis körlevél, melyben elég komolyan ajánlják az úriembert. Tudnod kell, hogy ők nem ajánlanak olyat amihez nincs valamilyen szinten közük, befolyásuk. Az egész egy nagy humbug, de hát ilyen szarokon keresztül tényleg lehet fejleszteni az olvasótábort, jó taktika hosszútávon, de még mindig elfelejtik, hogy nem mindenki birka.
Szerintem ő jokerük, a leszerepelt Lenkei után.

(#132) Иван válasza Gergő_ (#131) üzenetére


Иван
őstag

Oké, akkor szerinted szcientológus... Mert az a bizonyíték, hogy nincs bizonyíték.

Sírjak, vagy nevessek?
ui:
"de még mindig elfelejtik, hogy nem mindenki birka."
Ezt egy hívőtől hallani, priceless.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#133) wwenigma válasza Иван (#132) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Épp elég amit leírt a kollega...

A Szendi Gaborrol is van info itt, nem 100% de inkabb sci... [link]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#134) Gergő_ válasza Иван (#132) üzenetére


Gergő_
őstag

lehet, hogy ha befejeztem volna azt mondatot, ahogy először gondoltam, most nem örülnél neki annyira. :D

(#135) Иван válasza Gergő_ (#134) üzenetére


Иван
őstag

Jó.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#136) Csemike válasza Иван (#132) üzenetére


Csemike
csendes tag

A hívő embereket lebirkázni nem gyengén korlátolt elmére vall. Ha személyeskedsz, akkor innentől kezdve teljesen alkalmatlan vagy vitára. :) Egyátalán, minek állsz le birkákkal beszélgetni, hm?

(#137) Иван válasza Csemike (#136) üzenetére


Иван
őstag

Tudjátok mit.

Higgyetek. Majd isten megment titeket. Nekem úgyis már mindegy. Elvégre mindent 87423549812365982346ö8723298562384x megcáfoltam, leírtam Szendiről mindent 785647465748743524657-szer, de nem, ő szcientológus, és erre az a bizonyíték, hogy nincs bizonyíték. De oké, legyek én a korlátolt.

Köszöntem. Azért az ezeréves királyságot már várom. Azért lesz 1000 éves királyság, mert 1000 évig minden tiszta király lesz: ingyen sör, örök élet, adómentesség.

:))

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#138) m3tr0


m3tr0
senior tag

Végig olvastam és tudod lehet,hogy téged ez elszomorít de én ugyanazt éreztem a te írásodban mint minden vallással teli dologban. Beszél itt arról,hogy "beszéltél" Istennel, meg bebizonyította magát neked, de konkrétan nem írod le,hogy mivel és hogyan.

Írsz sok mindent, meg idézel a Bibliából, meg tudom is én...de közbe semmit nem mondasz.. :B

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#139) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Ma hajtottam el két térítő terítőt.
Felcsöngettek és az évszázad üzletét szerették volna ajánlani a bibliát!!!
Mondtam nekik,hogy sajnos én kizárólag kokainban és prostitúcióban utazok.
Ezután leraktam a kaputelefont majd lementem.
Még mindig ott állt a két ferengi és egy füzetbe írogattak miközben nézegették a csengőket.
Sajnos kénytelen voltam fizikai erőszakkal elbitorolni a könyvecskéjüket amire elég volt csak ránéznem és láttam,hogy ott a nevem(Családnév) leírva és melette valami olvashatatlan megjegyzés.
Kitéptem a lapot belőle darabokra szaggattam majd ordenáré üvöltözés közepette elküldtem őket a pokolba.
A férfi banánom tele van,hogy mindenki adatokat gyűjtöget.
A politikusokat megértem miért bár elítélem de bármelyik egyháznak nem mindegy miben hiszek? :W
Megsúgom magamban. :DD

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#140) talmida válasza m3tr0 (#138) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Tényleg ígértem, hogy konkrétumot is mondok. :B

Azon az estén, amikor beszéltem Istenhez, miközben kiöntöttem a szívemet neki, úgy, mint egy barátnak, egyszercsak egy különösen erős, nagy változást vettem észre magamban és a szobámban. Isten valósággal átölelt a szeretetével. :B Onnantól fogva nem hittem, hanem tudtam, hogy létezik. :K Ezt a tudást senki el nem veheti tőlem, mert olyan konkrét volt, mint az utcai beton. :D Engem ennyire még soha senki nem szeretett! Csak folytak a könnyeim az örömtől.

A szeretetet, ugye nem lehet látni, de tele lett vele a szívem és az egész valóm. :D Azt is tudom, hogy ez a hatalmas szeretet nem belőlem származott, hanem kívülről, ISTENTŐL jött, :K tutira tudtam, hogy nem tőlem van, és senki más ember nem tartózkodott a szobámban. Másrészt tény az is, hogy egyértelműen Istennel kezdtem kommunikálni előtte. (nem úgy, mint Algieba, hogy "beszéljünk valakihez egy magányos helyen, és hangosan beszélek a levegőhöz")

A kételkedők lehet, hogy elmebetegnek tartanak, de én kábítószerek nélkül valósággal éltem át azt, amikor valaki a mélypont legaljáról high-ra :DDD csúcsra kerül kis idő leforgása alatt, doppingszer vagy gyógyszer használata nélkül. :K Előtte napokig, sőt hetekig depressziós voltam és búskomor. Anyám még orvoshoz is elvitt (pszichiátriára) és valami bogyót írt is föl az orvos, amit nem szedtem be, mert egyetlen szemtől is rosszúl lettem. Szóval semmi gyógyszeres kezelés alatt nem álltam, de az orvos komolyan aggódott értem és két hét pihenést javasolt. Azalatt a két hét alatt intenzív isten-keresésbe fogtam. ;] És meg is találtam. ill. így utólag persze inkább azt mondanám, hogy Ő talált meg engem. :B

Aznap éjjel sokáig föntvoltam és gondolkodtam gondolatban beszélgettem Istennel. Vagyis, nem mondtam ki hangosan a hozzá intézett szavaimat, mert nem süket, :DDD , hanem csak gondolatban kommunikáltunk. Ami kérdésem volt, ő szinte hamarabb válaszolt, minthogy végig gondoltam volna a pontos mondatot. Nagyon nagy békesség és öröm költözött a szívembe. Legszívesebben mindenkinek elújságoltam volna a nagy hírt, hogy mi történt velem, hogy Isten él és végtelenül szeret és, hogy lehet vele kommunikálni. :Y

A bennem lezajlott változás mindenki előtt teljesen nyilvánvaló volt. Orított. Azelőtt a depresszió miatt beszélni sem volt kedvem, ...annyira, hogy a köszönés is nehezemre esett. Totál magam alatt voltam. Az Istennnel való találkozásom után pedig mindig sugároztam az örömtől. Alig vártam, hogy hazaérjek és olvasgathassam a Bibliát, , ismerkedjek Vele, tanulmányozhassam a Királyok Királyának életét. Isten kicserélte a negatív gondolataimat és belémültette az Ő optimizmusát.

Emlékszem, hogy amikor a két hét letelte után elmentünk az orvoshoz, az orvos nagyon csodálkozott a változáson, ami kívülről is meglátszott rajtam ( pl mindenkinek a szemébe néztem, hosszan, normálisan, mosolygósan :D) ..azt mondta, hogy nekem tulajdonképpen semmi bajom nincs, mehetek iskolába. :C Csak ő azt nem tudta, hogy mi idézte elő ezt a nagy változást, nem tudta, hogy mi történt előző este. :DDD

Azóta számtalanszor tapasztaltam Isten természetfölötti segítségét kis és nagy dolgokban egyaránt. Pl, amikor elvesztek valamit, a Szent Szellemet szoktam kérni, hogy mutassa meg, hogy hol találom azt a dolgot, és általában az első következő gondolatom az a hely ellenőrzése szokott lenni, ahol a tárgy lapul. :R Pl egyszer a férjem nem találta a pénztárcánkat. Van egy közös családi pénztárcánk, amit néha az autóban szoktunk felejteni. :B Most is azt hitte a férjem, hogy ott lesz, de nem volt ott. Megálltam imádkozni. " Szent Szellem, tudom, hogy te mindent tudsz, mindent látsz és azt is tudod, hogy hol van a pénztárca, légyszíves segíts megtalálni." Képzeljétek, azonnal meglett. Már nem emlékszem, hogy hol volt, de azt tudom, hogy az első gondolatom odavezetett, ahol volt. Most jut eszembe, hogy egy másik alkalommal is elvesztettük a pénztárcát, és sokáig nem lett meg, szólt a férjem nekem is, hogy segítsek megkeresni. Megálltam imádkozni, és a Szent Szellem azt mutatta, hogy ellenőrízzük a szemeteskukát!! Képzeljétek, ott volt!!!! :R

Minden vételnél nagyon nagy áldást jelent Isten pártfogása. :K (Házeladásban, házvételben nagyon sokat segített nekünk Itsen. :B ) Általánosságban mondva az anyagiakban óriási segítséget jelent Vele csinálni a dolgokat.

Valójában nincs is olyan, hogy az életünket külön tudnánk választani "istenes" és nélküle való részre, mert igyekszünk mindig Vele élni. :B

Nem tudom, hogy mit mondjak még? Esetleg, ha kérdezel...

Bocsássatok meg, hogy a válaszadásokban eddig főleg az "ellenkezők táborára" koncentráltam! :W Észrevettem a többi hozzászólást is és most azokra is szeretnék reagálni. ;)

szablya, remélem, hogy megtalálod! :K;) Szerintem nem vagy távolt tőle. :B

A keleti filozófiákra már céloztam, hogy mi az észrevételem: a bűnbocsánat és megváltás nem szerepel egyikben sem. Sőt némelyik a teljes megsemmisülést tartja a céljának. :( A kereszténységben Isten soha nem kívánja, hogy a józan eszünket kikapcsoljuk, sőt, miután kereszténnyé válik valaki, a Szent Szellemtől útravalót is kap. :K

Első látásra persze tényleg úgy tűnhet, mintha olyan lutri féle lenne az egész, hogy megpróbál a jó lóra tenni az ember. :DDD De valójában egy jó ló van csak, vagyis csak egyetlen olyan Isten van, aki önzetlenül szeret és csak a te érdekedet, a te javadat nézi, és, aki saját magát áldozta föl érted, hogy megnyerd a "csatát". :K Ilyen könnyűvé tette Isten a belépést az Ő országába, hogy csak hitet vár el tőlünk. :R Ez a Bibliában is le van írva, hogy az Ígehírdetés látszólagos "bolondsága" által tartatnak meg a hívők. És, hogy az evangélium bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de a hívőknek az Istennek ereje. :K

A hit bolondságnak tűnik először, de miután hisz az ember, az őszintén keresőknek Isten jutalmul bebizonyítja magát. :K A hit a teszt (mégpedig nem csak egy egyszeri teszt) :B de, ha a hit próbáját kiálljuk, akkor tapasztaljuk Isten hűségét, jóságát, szeretetét. :B

Nem kell végigpróbálni az összes istent, ha az igazival kezded az ismerkedést. ;)

A taoizmus illetve lámaizmust mem ismerem közelebbről, de annyit tudok, hogy a buddhizmust egy "közönséges", halandó ember alapította (Siddhartha Gautama), és akár többistenhit is megfér a tanaikban, a célja pedig a meditálás általi megvilágosodás. A kereszténység minden tekintetben nagyon különbözik a Buddhizmustól, még a meditációban is :K , ..a keresztény "meditáció" mindig nyitott, éber elmével történik.

Gergő_, Kívánom, hogy mielőbb megismerd Istent, aki téged mindenkinél jobban szeret! :R

bacsis Az nem vitás, hogy Isten szeret téged!!! :R De te is szereted Őt? :B

csemike Szabad kérdeznem, hogy azon kívül, hogy te is olvastad a Nyomok a hóban című kis sztorit, neked is van valamilyen istenes-élményed vagy tapasztalatod, amit szeretnél megosztani velünk? :B

Sethdobaloah Nagyon örülnénk, ha te is beszélnél a személyes tapasztalataidról. :B

puttputt, a Sethdobaloahnak szóló kérés neked is szól. :B

zs569 Az eleveelrendelést egy kicsit másképp gondolom :B , de igazából ez ne olyan lényeges :B viszont örülnék, ha te is elmondanád, hogy te mit vagy hogyan tapasztaltál Istennel kapcsolatban. :B

ollie
Nagy megtiszteltetés, hogy te is hozzászóltál a témához. :C Ha van valami érdekes közölnivalód ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, nagy örömmel hallgatnánk! :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#141) talmida válasza Brutális eb (#139) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez tényleg fölháborító. :((( Mondtam már, hogy, ami erőszakoskodással kapcsolatos, az nem Istentől van. :N Isten örökkévaló szeretettel szeret téged is, de max csak vonz magához, nem erölteti magát senkire. A keresése és a döntés mindig a te dolgod marad. :K

Én is súgok neked valamit. Egyre több lesz a megtévesztő csaló a vallás berkein belül is. Ez is meg van írva a Bibliában. ;] lesznek hamis tanítók..

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#142) m3tr0 válasza talmida (#140) üzenetére


m3tr0
senior tag

Hmmm..ismét a hozzászólásod 98%-a megint csak az ami...valamiféle magyarázkodás,hogy szeretettel átölelt meg stb. ez nem konkrétum...

A végén meg az,hogy megtaláltátok a pénztárcát Isten segítségével, hát ne haragudj, de az meg szinte nevetséges.

Szerintem te kerestél valamit, amiben megkapaszkodhatsz, abban a korszakban amikor depressziós voltál, beleástad magad az "Isten keresésbe" majd úgymond megtaláltad amit kerestél. Persze te azt mondod,hogy ő talált meg.
Kerestél valamit...és ráfogtad,hogy megtaláltad...és most boldog vagy, illetve azóta vagy az.

Végül is így is lehet élni...

Tudod én nem vagyok vallásos, viszont azt gondolom biztos van nálunk valami "nagyobb"...de,hogy pont Isten...azt nem tudom. Azért nem mert nem tudom elhinni,hogy létezik, aki pedig azt állítja,hogy van Isten(vallásos emberek, papok stb.) ők mindig kitérnek a válaszadás alól. Azt hirdetik,hogy van Isten, meg hinni kell stb. de ha egy mezei halandó megkérdezi, hogy akkor miért nem láttuk soha, vagy miért vesz el tőlünk szeretteinket, vagy miért nem ad valami egyértelmű jelet a létezéséről, akkor jönnek a te általad is leírt szövegekkel, idézetekkel, félremagyarázásokkal.

Konkrétan mindig ugyanazt ismétlik és még véletlenül sem feltételezik azt, hogy nincs igazuk. Akkor ki a korlátolt?

Tavaly egy könyvárus pasi keresett meg, aki könyvet adott el és a könyvárának valahány százalékát meg adományként lehetett továbbadni.
A fickó valamiféle pap lehetett, 50 év körüli, kb. másfél órán keresztül magyarázta a vallási dumáját, Istenről, a világ megtisztulásáról, hogy mekkora szükség lenne rá megint, meg azt ecsetelte, hogy aki nem Istent követi az a földdel lesz majd egyenlő, csak egy porhüvely marad azokból az emberekből, meg hogy csak a tiszta lelküeknek van helye Isten mellett meg ilyenek és feltettem neki azt a kérdést,hogy "Isten mindenkit szeret nem igaz?" vagy mégsem...és azt mondta,hogy Isten csak azokat szereti akik úgy élnek, ahogy az ő tanításai azt megmondják. Erre elkezdte mondani,hogy a homoszexuálisok,odavesznek mind,mert amit csinálnak az halálos vétség, sok ilyet mondott, köztük az önkielégítésre és a tetoválásra is.

Úgyhogy...elég érdekes...

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#143) Algieba válasza Algieba (#120) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Író vagyok. Éjjel és nappal történeteket rakok össze, sosem volt figurákat keltek életre és mozgatok szeszélyes akaratom szerint. Piciben teremtek, és kiélem vágyaimat. Minden élettörténet, akár egy regény. A lényeg a változás, a mozgás, a hatás. Az egész Univerzum egyetlen óriási, dinamikusan változó akaratfelhő, életre kelt gondolathalmaz. Egyetlen szerzője van. Ha el akarjátok képzelni, akkor nézzetek meg élőben egy picike „teremtőt”, egy írót, és egyből kijózanodtok. Mivel a lényeg, a folytonos átalakulás, a Világegyetem nem ismeri az örökkévaló kifejezést. Nincs végtelenbe nyúló túlvilág és örökbéke blablabla.
Oké, tudom, hogy napestig magyarázhatok, a legtöbb mém-komplex akkor sem fogadja be a vélt, személyes érdekeit sértő gondolatokat. Minden információs-halmaz álma az öröklétezés. Azonban a világban jelen lévő információk nem vesznek el, csak az azokat észlelt tudatok foszlanak szét. Különbséget kellene tenni a Világ és az észlelő között. Bár itt meg lehetne fogni, hogy K. Pista is a Világ része, információkat hordozó alkotója, azonban a minta ismétlődik: „ember” és nem K. Pista. A személy pusztán egy adathordozó. Megsemmisülése semmiben sem érinti a Világot, hiszen anyaga visszatér a körforgásba. Az, hogy az agya, amiben az észleléseit tárolta, elrohad, lényegtelen. Az általa elkönyvelt információk ugyanúgy kint lesznek a nagyvilágban mások számára is elérhető, megtapasztalható formában. A minta ismétlődik, újabb ember születik. És így tovább. A személy, aki meghalt, soha többé, semmilyen formában nem tér vissza a létezésbe, és agyának tartalma a halála pillanatában elvész. A lelkek kiképzőtábora, hogy életek sorát húzzák le a Földön, hogy tanuljanak… Kinek jó?! Hol van ennek értelme? Mivel az Univerzum egyetlen akarat megnyilvánulása, az Akarat önmagával játszik. Természetesen ilyen értelemben véve mindannyian ennek a részei vagyunk, és így el sem veszhetünk, azonban mostani létalakunk egyszeri jelenség. Nem ismétlődik meg.
Ahogyan az író a saját ismereteiből alkotja meg a karaktereit, úgy egy jóval nagyobb Akarat is pont ugyanígy tesz. Szerintetek, tőlem függetlenek a lényeim? Van nekik szabad akaratuk? Amiben a hívők hisznek, az egy nagyon, nagyon megbízhatatlan és szeszélyes valami. Természetesen nagyon szereti a bábjait, de a szeretet ellenére az elpusztításuk, anyagjuk újrahasznosítása ugyanolyan nagy élvezetet jelent számára mint a szeretgetésük. Mivel önmagával játszik, semmi vesztenivalója. Ellenben a játék nagyon szórakoztatja! Tehát egyben biztosak lehettek, addig örüljetek, amíg nem dönt úgy, hogy a hatás kedvéért fenekestül felborítja a megszokott életrutinotokat. Ahogy ad, úgy elvesz, miközben ő maga megmarad.
Mindegy miben hisztek. Az ő játékát játsszuk mindannyian.
Sokévnyi kutatás után ezekre jutottam. Folytatom tovább önmagam, mások, és a környezetem megfigyelését, ha újabb információkat szerzek a témában, frissítem esszémet.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#144) talmida válasza m3tr0 (#142) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem magyarázkodni jöttem, hanem azért írtam erről a témáról nyilvánosan, mert privátban megkeresett valaki, hogy nyíltan, mindenki előtt írjak erről, mert hátha vannak, akiket ez is érdekel. Meg különben is max magyaráznék, nem magyarázkodnék, mert a magyarázkodásnak pejoratív értelme van. :P

Nem ismersz. :N Hülye lennék becsapni magam. :DDD Soha nem voltam oda a képzelődésekért, és semmi pénzért nem mennék bele józantalan játékokba, pl hipnotizáción nem vennék részt, se varázslóhoz, se jövendőmondóhoz nem mennék, még akkor sem, ha fizetnének érte. :D Mindent elutasítottam és elutasítok ma is, ami a józan eszet elveszi vagy tompítja.

Az első perctől kezdve nagyon is objektíven közelítettem meg ezt a témát. Kicsit úgy tűnik, mintha nem olvastad volna az írásomat. ;] Иванhoz nagyon hasonlóan kételkedtem, :((( mindennek az ok-okozatát kerestem, logikátlan zagyvaságokban soha nem hittem és vallásosan sem voltam nevelve. Racionálisan, de minden elképzelhetőre nyitottan kerestem Istent. Mert a sok tudós életét olvasgatva arra a következtetésre jutottam, hogy ne legyek már annyira beképzelt, hogyha Einstein, Newton és a többiek nem röstelltek hinni, akkor adjak már meg egy rendes esélyt Istennek, hogy esetleg nekem is bemutatkozhasson. :)

A rendes esély alatt azt értem, hogy a hitetlenségem állapotában is úgy közeledjek Istenhez, ahogy az méltó hozzá :R , vagyis, amikor Isten létezésének kifürkészésére adtam a fejem, elhatároztam, hogy teljesen becsületesen fogom ezt csinálni :K , vagyis, ha azt olvastam Róla, hogy lehetetlen hit nélkül Istennek tetszeni, mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy Ő létezik és megjutalmazza azokat, akik Őt keresik , akkor a Vele való kommunikáció idejére igenis hinni fogok. :K A matematiikusok nap, mint nap használják ezt a metódot, úgyhogy nincs mit csodálkozni ezen a dolgon sem. Nap, mi t nap kell a bizonyításoknal FELTÉTELEZNI, hogy x vagy y dolog igaz, és annak függvényében vizsgálni a változást. :D na, szócal, ugyanezt kell tenni az Istenhez való közeledéskor is. Becsületesen kell eljárni. Amikor FEELTÉTELEZEL valamit, az azt jelenti, hogy arra az időre el kell hinned,m hogy a feltételezésed igaz. Aztán a végén kiderül, hogy mi az igazság.

Erről van szó. :R Ezt csináltam és bebizonyosodott, hogy van Isten. Ennyi. :DD Te meg légyszíves ne erőlködj rám kényszeríteni azt a sémát, amit elképzelsz a hívőkről. OK? Én is tiszteletben tartom a te hitetlenségedet, nem szedlek szét cafatokra, légyszi te is engedd meg nekem, hogy a magam értelme felől legyek meggyőződve és ne te mondd meg, hogy én mit csináltam, amikor azt én tudom a legjobban, hogy mi történt velem. Thx! :R

Aztán attól kezdve, hogy megtudtam, hogy van Isten, új stratégiát állítottam föl az életemben, de erről talán máskor.. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#145) talmida válasza Algieba (#143) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Drága Algiéba, bármiről írhatsz, de amíg nem ismered Istent, sem a Bibliát, addig légyszíves ne analizáld Isten Szeretetét, Szándékát, Terveit és semmit, ami Vele kapcsolatos stb...több, mint sértő az is, ahogy vélekedsz Róla és, ahogy magadhoz hasonlítod Őt...

IN GOD WE TRUST!

(#146) Ivan15


Ivan15
senior tag

Az a lelkes szabadsag, hogy ma mindenki ugy magyarazhatja a Bibliat, ahogyan ez ma folyik, nem volt mindig. Ez a szabadsag csak Martin Luther ota (csak 500 eve) van.
Ma az egyhazak többsegenek tarsadalmi tevekenysege, hogy segit a lelkileg, anyagilag, es testileg bajbajutott embereken. Emellett iskolakat, ovodakat is fenntart. :R
A mai egyhazak nem a Luther elötti (nem az 500 evvel korabbi) egyhaz, ami az itt forumozok 90%-at lazan kivegezte volna (Isten szeret teged...)
Csak erdekesseg talmidanak: biztos tudod, hogy 125000 evvel ezelött mar emberek eltek Amerikaban is, a rekonstrualt leletböl felepitett fej szerint a nö akar ma is kimehetne az utcara, ha felöltözne nem tünne fel...
Az Ujszövetseg kb. 2000 eve van fennt. A regi fennmaradt tekercsek talan 5000 evesek
1000 eves kiralysag? Mi az a Föld es az elet törteneteben? Regen amikor ezeket a könyveket irtak az 1000 ev meg felfoghatatlan soknak tünt, ma mar tudjuk, -ha az eletröl van szo- (de meg az ember törteneteben is) nevetsegesen keves :D

[ Szerkesztve ]

(#147) Ivan15


Ivan15
senior tag

Luther elött a lakossag kezebe nem is kerülhetett Biblia,mert csak kezzel irogattak at, masolgatta az egyhaz sajat magan belül celjai szerint. (Sajat felhasznalasra, pl. papjainak) 500 eve lett nyomtatas, kb amikor leforditotta a Bibliat Luther nemetre. Elötte pl. a nemet -de akarmelyik europai (talmida neked amerikai) orszag lakossaga nem is erthette meg, ha mar hallotta istentiszteleten, mert latinul volt. Gondolhato, hogy egyik forditas sem volt term. 100%-os nyelveszeti, a forditok lelkesedese hajtotta öket elöször, Luthert is
De arra jok voltak, hogy a lakossag vegre -ha mar a többseg olvasni nem is tudta-, de legalabb hallgatni, es megerteni mar elkezdhette a "szent könyvek"et. (ezt mindet csak 500 eve). Napjainkban bedig boldog boldogtalan magyarazgatja a Bibliat a szajize szerint, es akar egyhazat is alapithat es alapitanak is. Ez is egy pont egy nagy folyamatban

(#148) Algieba válasza talmida (#145) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Valahol régebben hallottam, hogy Isten gondoskodik az ég madarairól, így gondoskodik az emberről is.
Nos, bár a legtöbbünk észre sem veszi, de a kedves kis madaraknak sanyarú a sorsa. A karvaly és macska vadászik rájuk, éheznek, egész nyáron és télen élelem után kutatnak. Ha pedig most télen nem szórnék ki nekik napraforgót, bizony néhányuk éhen halna.
Tehát, az ember felelőtlenül dobálózik hatásosnak szánt hasonlatokkal, és közben megfeledkezik utánanézni a valós helyzetnek.
A saját isten-képem a tapasztalataimból alakult ki. És tényleg Isten vagyok, hiszen benne létezem, a része vagyok. Persze ez egy hívő számára istenkáromlás, azonban a Teremtő másként gondolja, mert vígan írogathatom „eretnek” gondolataimat. Nem ütött agyon a mennykő. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#149) Crystalheart válasza Algieba (#148) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Azért halkan megjegyzem, hogy ha mindenki isten => senki sem isten. :DDD)

(#150) Gergő_ válasza Algieba (#148) üzenetére


Gergő_
őstag

Akkor végülis igaz, hogy rajtad keresztül gondoskodik a madarakról is.

Szerintem sem jó ahogy magadhoz hasonlítod Istent. Bár Isten hasonló, mint te vagy én, ő a Csendes-óceán míg mi csak cseppek vagyunk.

---

Bár azt én sem értem teljesen, kedves talmida, hogy mit értesz azalatt, hogy megismerjem Istent.
Azt hiszem már rajta vagyok az úton és már azt is kapisgálom milyen tervei vannak velem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.