Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Crystalheart válasza talmida (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És mi a véleményed arról, ha valaki nem hisz Istenben (vagy nem foglalkozik a dologgal) és mégis teljesen jóságos, bűntelen életet él?

(#52) Sethdobaloah válasza Crystalheart (#51) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

az összes klasszikus keresztény vallás vallja az eredendő bűnt. Nincs olyan ember, aki bűntelen életet tudna élni, így a keresztények Istentől várják a megváltást.
A kérdésedre a válasz pedig, ha te nem várod/kéred a megváltást nem is kaphatsz:)
Persze ez ennél azért bonyolultabb (mármint hogy ki kárhozik el), de a lényeg az az, hogy nincs olyan hogy bűntelen élet. youtube klipp a témában

2010-11-01 00:38:27: ezzel csak engem támasztasz alá:) Persze, hogy a lényeget bárki megértheti, és használhatja az eredményt. De pont azt mondtam, hogy úgy megérteni, mint a pitagorasz tételt, nem fogja. Így ha aki magyarázza, szándékosan félrevezet, nem fogod észrevenni. Szóval bízol benne, hiszel neki.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#53) Gergő_ válasza Иван (#50) üzenetére


Gergő_
őstag

"Ha mindent előre eltervezett isten, nem adott szabad akaratot."

Lehetséges, hogy együgyű vagyok, ezért nem látom az összefüggést. :D Levezetnéd?

(#54) talmida válasza Иван (#50) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Csak azt akartam ezzel mondani, hogy a kereszténységről csak a Bibliában található alapigazságokból kiindulva lehet beszélni. :B Ha nem abból indulunk ki, akkor az nem kereszténység, hanem valami más.

Pl a Korán is tartalmaz bibliai neveket, mégsem a bibliai igazságokat tartalmazza, és távolról sem a kereszténységet hirdeti..Vagy sokan emlegetik példaként a keresztes háborúkat. Annak ellenére, hogy minden történelemkönyv kereszténység címe alatt taglaja ezt a témát, az a Biblia értelmében és szellemében mégsem volt kereszténység, bármennyire is ez alá a név alá sorakoztak.

A farizeusok a koruk legvallásosabb, szent írás (elméleti) ismeretében legjáratosabb vallási vezetők (papok) voltak, Jézus mégis meszelt síroknak, vak vezéreknek nevezte őket.

Nem csak az határozza meg, hogy keresztény-e valaki, hogy mit mond magáról, hanem, hogy Isten szemszögéből nézve, a Biblia tükrében is keresztény-e. Aki áthágja Isten parancsait (szeretet és hit= feltétlen bizalom Jézus Krisztusban), az nem keresztény. :N

Az utolsó mondatod pedig nem helytálló. :N Mindenható alatt azt kell érteni, hogy Isten a karakterében a legjellemesebb, legmegbízhatóbb személy, aki bármit meg tud tenni, amit akar. De Isten nem akarja áthágni az általa fölállított "szabályokat". Emiatt lesz meggbízható.

Az afrikai éhezők önmagukban nem indítják Istent cselekvésre. A világot Isten nem bábszinháznak tekinti. Az emberek (háttérben az ördög befolyásával) tehetnek a sorsukról. Pl manapság szinte mindenhol van TV, mindenhova elérhet az evangélium. Vannak olyan afrikai országok, ahol az emberek igénylik Jézus Krisztus megváltását és ott meg is lehet nézni, hogy micsoda nagy változások történnek. :K

Crystalheart
Olyan nincs, de, ha lenne, akkor Isten biztosan nem dugná a pokolra az illetőt. Viszont a Biblia szerint az egyik legnagyobb bűn a hitetlenség :U , szóval, ha semmi mást nem vétkezik valaki, csupán csak Istent utasítja el, akkor mégis mit vár el az illető? ..azt, hogy Isten tárt karokkal várja majd a Mennyben, az Ő otthonában??? ;] Ezért fontos a hit is, nem csak a makulátlan élet. Másrészt nincs olyan, hogy kicsi vagy nagy bűn. A Biblia szerint nincs olyan ember, aki ne lenne vétkes valamiben. Maga a bűn szó eredeti fordításból azt jelenti, hogy célt-tévesztett...A lövésnél pl mindegy, hogy egy cm-rel vagy 1 fényévvel tévesztetted el a célodat, mindegyik esetben kiestél, mert nem talált a célba lövésed.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#55) puttputt válasza Sethdobaloah (#52) üzenetére


puttputt
őstag

Szabad akarat valóban van és épp ezért, bár mindannyian kicsit determináltak...,
ettől független a változás, a potenciál mindenkinél megadatott.
Az, hogy valamennyire "predestino" (vagyok), még nem jelenti azt,
hogy ne mozdulhatnék ki abból a "destináltságból".
Sőt. Pont ez a cél.
Mind a bűn, mind a jótett egyaránt "kimozdulás", "változás".
Persze, nem mindegy, hogy...

Az eredendő bűn ezzel összekapcsolható.
Az is egy "predestinált" valami, nem sokat tehet arról egy csecsemő,
hogy Ádám-Éva...
Arra ott a keresztség (nem mellesleg).

Magyarán;
Nem szabad és nem lehet abba "takarózni", hogy valaki erre/arra teremtetett,
illetve mindenki bűnösnek született és az is marad.
Mert ezek csak pillanatnyi, azaz kezdeti igazságok.
A "megváltás" fogalma sokkal többre hivatott, aminek részese lehet (valamilyen szinten lett, lesz is...) minden ember,
minden olyan, amelyik hajlandó kimozdulni a "pre-"-ből.

(Seth... Nem csak neked válaszoltam persze, jórészt osztom amit leírtál.)

talmida:
A farizeusok lehet, hogy ismerték a törvény minden pontját, de nem igazán gyakorolták...
Erre a megnevezés.
Egy tudós hiába keni-vágja a területét, ha az alapigazságokkal nincs tisztában vagy nincs mögötte "lélek"...

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#56) Иван válasza Gergő_ (#53) üzenetére


Иван
őstag

Ha isten megtervezte a sorsodat, akor eleve predesztinálta hogy hiszel-e vagy nem. Ugye a kálvinisták vallják, isten eleve megtervezte ki kerül a pokolra és ki nem, a hittel istenben való bizalmadat fejezed ki.

Tehát nincs szabad akaratod, mert ha isten a pokolra akart az elejétől kezdve küldeni, lyukat finghatsz a betonba, akkor is a pokolra kerülsz.

Innentől kezdve a hit is felesleges, mert kétesélyes hova kerülsz. Lefutott meccs az egész. Viszont ha van választásod, TE határozod meg, hova kerülsz.

Másrészről te állítod hogy van isten. neked kell a létét bizonyítani, nem nekem kell a nem létét. (Burden of proof).

Sethdobaloah: szóval eleve bűnösen születek? Hát ez érdekes dolog. Mert akkor mégse ad szabad akaratot, akármit csinálok, bűnös leszek, hacsak nem hiszek benne. De kedves istentől, hogy már a létezésemtől fogva bűnössé tesz. Ráadásul esetleg olyanért, amihez közöm sincs. Igazság a köbön!

Látjátok az ilyen eredendő bűn dolgok megint csak azért vannak, hogy a kereszténység kizárja más igazát és abszolútnak hirdesse magát. Kizárólagossá teszi a saját filozófiáját.

A keresztes háborúk meg wtf?! A pápák kezdeményezték, tehát igenis volt a kereszténységhez köze, nem is kevés. Meg az inkvizíciók. Érdekes az ember miket követett el a szeretet és hit nevében.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#57) Crystalheart válasza Sethdobaloah (#52) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A vallások nem érdekelnek, természetesnek veszem, hogy egy emberi vallás nem lehet a teljes igazság hordozója. Tehát az eredendő bűnt konkrétan hülyeségnek tartom, és magát a bűn fogalmát is igen viszonylagosnak.

Míg vissza tudok emlékezni, nem tettem olyat, ami ne másokért lett volna. Még akkor is, ha hátráltat az utamban, elvág az álmaimtól, és ha csak megvetést és szánalmat kapok cserébe, akkor is igyekszem jót tenni, akivel lehet. Ugyan nem vállalok vagyonközösséget az afrikai éhezőkkel, de talán csak azért, hogy a későbbiekben sokkal többet tehessek az emberiségért.

Nem hiszem, hogy bűnös volna az, akinek nincs megbánni valója és tiszta a lelkiismerete. Ha ezért mégis a pokolra kerülnék - minek a létezésében szintén nem látok rációt -, akkor ez van, a pokoltól való rettegés vagy a megváltásom utáni vágy nem az én stílusom. Én teszem a dolgom, segítek, szeretek; nem bánok semmit, amit valaha véghez vittem. Hogy velem mi lesz eztán, nem számít, ha úgy hunyhatom le a szemem, hogy megtettem, amit tiszta szívvel és tiszta szóval tehettem.

[ Szerkesztve ]

(#58) talmida válasza Sethdobaloah (#52) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Jó kis klipp, érdekes, rátapint a lényegre, eddig nem ismertem. Köszi! ;)

puttputt, Pontosan azt írtam én is. :K Vagyis, hogy a szent írás (elméleti) ismeretében legjáratosabb vallási vezetők voltak. Az elméletit eredetileg OFF-ba tettem, de ott van. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#59) puttputt válasza Иван (#56) üzenetére


puttputt
őstag

szóval eleve bűnösen születek?

Ez a konkupiszcencia.
Eredeti bűn, ami Ádám-Éva vétke miatt...
Emberiség, kollektív bűn a teremtés utáni vétekkel, ilyenek...
Ezért kapcsoltam össze az előbb a predestináltsággal (szokatlan módon), nem másért.

A konkupiszcenciát (a keresztényég/katolicizmus szerint) a keresztség és az azt követő gyónások (+ elsőáldozás, bérmálás...) képesek annyira ellensúlyozni, ami már elég az üdvösséghez. Persze, e mellé kellenek a jó tettek is, stb.
Valami objektív, közösségi szemléletű mérce is szükséges ahelyett, hogy az ember (ismét csak ezzel hozakodom elő); saját Istene legyen.
Az már más kérdés, hogy ki hogy viszonyul ezekhez, de azért van benne némi ráció..., olyan, ami az "individuum" számára is elfogadható.

Max. annyi benne a "reklám", hogy "Gyertek, keresztelkedjetek"! :D
Semmi több. Ennyit meg szabad.
Normális, ha egy egyház szeretne növekedni és szeretne minél több embert
látni a "padsorokban". Végül is, nem "elvetemült" az "üzletpolitika", pláne nem a céljaik.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#60) talmida válasza Иван (#56) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A predestináció elve szerintem egy kényes kérdés. :U Én nem hiszek az olyan eleve elrendelésben, ami előre megírja a sorsodat. :( Azt hiszem, és tudom, hogy viszont Isten eleve ismer mindent és minedenkit, és Ő előre tudja, hogy ki mit fog dönteni bizonyos szitukban, mivel mindenkit jól ismer, de ez nem azt jelenti, hogy ő rakja rá az illetőt egy sínre, amiről az illető le se tudna szállni. :N

Pl vannak megrögzött makacs emberek, akiknél különösen jól lehet következtetni, hogy mikor mit fognak tenni. De ez sem azt jelenti, hogy valaki belekényszeríti őket, hanem a saját hitvallásuk ( nem feltétlen kereszténységre gondolok ;] ) viszi, hajtja őket. Sokszor a politikai elvakultság, vagy máskor egy öröklött determináltság stnb.. Vannak rugalmas gindolkodású emberek, akiknél nehezebb kitalálni, hogy mikor mit tennének, de, ha valaki ismeri az értékrendjüket és a prioritásaikat, vagyis azt, hogy mi nekik a legfontosabb az életben, akkor náluk is lehet prediktelnui a jövőt. ;]

Abban viszont hiszek, mert a Biblia mondja, hogy nagy vonalakban a történelem meg van írva. Pl idetartozik a megváltás, az armageddoni csata, az ezer éves birodalom és még egy pár ilyelen nagyobb kaliberű esemény.

Иван, nem Isten tesz bűnössé, hanem a bűnös hajlam öröklődik az emberekben. Egyetlen kisgyereket sem kell megtanítani rosszalkodni, hazudni stb... Jön magától minden. A szülők és az iskola felelőssége, hogy mennyit faragnak a kis lurkón.
Vannak államok, ahol nem törődnek a gerincességgel, és csodálkoznak, ha a polgárok lopnak, csalnak és végül maga a kormány is korrupt lesz. Pedig ez bele lett írva az emberekbe, amikor nem tanították meg őket a becsületességre. :(((

puttputt Az elsőáldozás, bérmálás...stb, nem a Biblia tanaihoz, hanem bizonyos egyház tanához tartozó kérdés. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#61) Crystalheart válasza talmida (#60) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Biblia megírja azt is, hogy pár ezer éves a Föld, oszt mégsem. Nem tudom nem rugalmasan és képletesen értelmezni a Bibliát, olyan szinten irreális dolgok vannak benne, hogy még fantasynek is kemény.

Jajj, esküszöm, már jó volna találkozni egy - lehetőleg barátságos - földönkívüli fajjal, csak hogy megmozduljon valami.

[ Szerkesztve ]

(#62) puttputt válasza talmida (#60) üzenetére


puttputt
őstag

"Olyanban" én sem. :D

vannak megrögzött makacs emberek, akiknél különösen jól lehet következtetni, hogy mikor mit fognak tenni.
Ilyen aspektusból még nem is vizsgáltam a kérdést... :DDD
Csak valóban, sajnos, ez sem az ő elrendeltségükből fakad, hanem a saját maguk által (utólag) kialakított szokásokból és megrögzöttségből. :U
Szóval, jaja. :)

Crystalheart: Bizonyos részeit csak úgy szabad (érdemes) értelmezni. ;) Az üzenet maga a "striktebb".

Jajj, esküszöm, már jó volna találkozni egy - lehetőleg barátságos - földönkívüli fajjal, csak hogy megmozduljon valami.
:DDD

talmida: Ebben nem értek egyet.
Az "egyháztanok" többsége a "bibliatanokból" lett levezetve.

+
Jön magától minden.
Az a "minden" is a társadalomtól jön inkább...
A szülők felelőssége pontosan az, mennyire tudják, akarják, lehet... ellensúlyozni azokat.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#63) puttputt válasza puttputt (#62) üzenetére


puttputt
őstag

Lejárt az "5 perc"...

A bűnös hajlam az ösztönvilág...
az valóban független a körülményektől és anélkül is megjelenik (ld. szenvedélyek), hogy
találkozott volna a "lurkó" a társadalommal.
Erre vonatkozik az eredendő bűn. Nem a "rosszalkodásra". Az már egy következő lépcsőfok. (Persze, része.) Szerintem.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#64) talmida válasza Crystalheart (#61) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Na, akkor légyszíves pontosan megmutatni, hogy hol van ez megírva!! Merthogy nem így van, vagyis nincs így leírva a Bibliában, hogy x ezer éves a föld :N . :B

puttputt, nem azt mondom, hogy nem volt semmi bibliai előzménye, de pl a bérmálkozás, elsőáldozás így sehol nincs megemlítve a Bibliában. A zsidóknál az Ószövetségben vannak bizonyos vallási szokások, pl a Bar Mitzvah, de ezek nem tartoznak a kereszténységhez. :B Az Apostolok cselekedeteiben van összegezve és hangsúlyozva, hogy mit kell megtartania a zsidóságból illetve pogányságból jövő hívőknek.

IN GOD WE TRUST!

(#65) Crystalheart válasza talmida (#60) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pár éves koromra csak egy-két kép erejéig tudok visszaemlékezni. De később, kisgyerek koromban volt egy fantázia világom, mint sokaknak, ahol a seregem volt a "Jóságcsapat", én a vezérük, és csupa jó dolgot tettünk. :) Aztán alsós általános iskolában primitív sok-sok oldalas irományokat szerkesztettem különböző hősies mentőakciókról és példás cselekedetekről. Hazudni egyszerűen nem tudtam, utáltak is a tesóim miatta. Ha veszekedtem testvéreimmel, akkor is többnyire ilyesmin vesztünk össze. :D Hiába, megrögzött, fanatikus voltam már akkor is, pedig testvéreim folyton áskálódtak és teszik a mai napig, önző érdekek hajtják őket, konkrétan el lett szúrva a nevelésük. Engem viszont általános iskola óta egy álom vezérel, csak épp a részletek azóta kirajzolódtak az agyamban, megterveztem az odáig vezető utat. De hogy az igazat megvalljam, sohasem gondoltam mindeközben bármilyen felsőbb hatalomra, aminek meg kellene felelnem. Eltökéltem valamit, és megpróbálom a saját álmaimat elérni, és nem csupán hiszek magamban, hanem tudom, mit akarok. Ha nem sikerül, akkor sem török le, mert mint mondtam, nem bánok meg semmit sem. Ugyan nem lehet, hogy a béke, a béke a lélekben az igazi mennyország kapuja?

(#66) Crystalheart válasza talmida (#64) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, a vallás topikban nyomatták ezt több ezer hozzászóláson keresztül a hit védelmező fórumozói, mikor még néztem én is. :D Mindenesetre a teremtés könyvét kapiskálom, és az is egy olyan dolog, amit szintén csak képletesen érthetünk.

(#67) puttputt válasza talmida (#64) üzenetére


puttputt
őstag

...Bar Mitzvah, de ezek nem tartoznak a kereszténységhez.
Kár érte. :) De komolyan.

A bérmálásé a Szentlélek elküldésének momentuma, motívuma,
jobban mondva az előtte történő "felbiztatás".
Ez által lesz "felnőtt katolikussá" valaki, a ker.kat. egyházon belül.
Ezt már "csak" a házasság/papság tudja "felülemelni". (Mint szentség.)

Az elsőáldozás az Oltáriszentségre (Úrvacsora) való emlékezés.
Ez az alapfeltétele a "konzumálásnak".
Kb. ilyesmik...

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#68) Brutális eb válasza zs569 (#49) üzenetére


Brutális eb
addikt

hat Isten egy olyan tortenetet irt, melyben o megmenti az emberiseget valami gonosztol.
Remélem a HBO közvetíti a meccset HD-ban :)) Die hard X :D

Ja és még mindig nem kaptam választ,hogy mi van a több száz istennel akik a kereszténység elött léteztek.

És még 1.
Megjelent már valakinek itt a isten vagy jézus fizikai valójában?(Esetleg közös fotó?)
Vagy csak hangokat hallottatok?(Azt én is szoktam hallani ilyeneket mond:Ne igyál több sert ma elég lesz,ne keverd vodkával.Lehet ,hogy az úr szólított meg?)

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#69) #53246592 válasza Brutális eb (#68) üzenetére


#53246592
törölt tag

hála istennek ateista vagyok! ;]

nem igazán válasz akart lenni... amúgy lenne pár kérdésem, de hitvitában nem lehet logikusan érvelni, így inkább nem is kérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#70) Gergő_ válasza Brutális eb (#68) üzenetére


Gergő_
őstag

dédanyámtól kell, hogy idézzek:
Az eszedet láttad már? És létezik?

Lehet, hogy ezt nehéz lesz felfogni, ha csak az anyagi világban vagy képes gondolkodni.

Ne értsetek félre én nem akarok senkit sem megtéríteni.Viszont jó lenne kiválni az egysíkú világból.
Kb. leszarom ki miben hisz, nekem van hitem és tudatom nem csak az anyagi létben. De tagadni valami olyat egy olyan elven...ezért nincs gondom az agnosztikusokkal, de a buta, egysíkú ateisták lehetőleg kíméljenek. :D (ez a nincs Isten mert mert nem láttam elég kommersz)
Egyértelmű- értem ezalatt- fizikai bizonyítékokat nem biztos hogy mindenki kap egy olyan dologról ami nem feltétlenül fizikai vagy feltétel nélkül nem fizikai, ezért van szükség a hitre, de nem kizárt hogy ez tudattá válik idővel.
Tehát, ha nem lenne tudatom/hitem Istenben még akkor sem tagadhatnám, ha bölcs lennék. :D

Kéretik a Jézus és Isten kifejezéseket helyesen írni. :R

(#71) művésznő4 válasza Brutális eb (#68) üzenetére


művésznő4
csendes tag

A levegőt sem látod, mégis tudod, hogy létezik...:U
Erre én csak ezt szoktam mondani. ;)

(#72) Crystalheart válasza művésznő4 (#71) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A levegőt nem látod, de megfigyelheted, csak a megfelelő műszer kérdése. :)

(#73) Иван válasza talmida (#60) üzenetére


Иван
őstag

"Azt hiszem, és tudom, hogy viszont Isten eleve ismer mindent és minedenkit, s Ő előre tudja, hogy ki mit fog dönteni bizonyos szitukban," Akkor nem szabad az akaratod. Mert ha tudja mit teszel, mielőtt tennéd, akkor végül is nem te döntesz.

A Minority Report c. film amúgy szépen rávilágít erre a kérdése. Ha tudja előre mit teszel: akkor nem te döntesz. (Illetve a mátrixban is van egy ilyen fajta szál).

"Egyetlen kisgyereket sem kell megtanítani rosszalkodni, hazudni stb... Jön magától minden."
Ezt honnan tudod? Megfigyeltél egy gyereket, aki nem érintkezetta világgal, és levontad ezt a következtetést? Tanulmányt plz. Megsúgom nem fogsz ilyet találni, mert ennek a bizonyítása meglehetősen inhumánus lenne. De mivel te állítottad, ezért neked kell bizonyítani.

Putt-putt:
Erről beszélek. scak azért, mert létezek bűnös lennék? Ejjejj, ez az istenke nem valami igazságos. Olyanokért ítél el, amiket nem is tettem.
Mondjuk mesteri húzás, mert így crystalheart által állított bűntelen életet megelőzi a biblia -> megint csak a hitre kényszerít.

Normális, ha egy egyház szeretne növekedni és szeretne minél több embert
látni a "padsorokban". Végül is, nem "elvetemült" az "üzletpolitika", pláne nem a céljaik.

Mivel ezeket az embereket adakozásra meg mindenféle hülyeségre kötelez, megvezet a kereszténység nevében, súlyos kétségeim vannak a vallással kapcsolatban. Ráadásul ez egyfajta hittérítés, és ahogy mondtátok: erőszakolják a hívőkre. Tehát nem maguktól lettek hívők, hanem befolyásolásra.
És nem tudom, de néztél már a vatikánra? A pápa jézus földi helytartója vagymi, de azért egy bankot is vezényel. Vicces dolog :)

Vissza hittérítésre: akkor végülis az is befolyásolás, ha valaki hívő családba születik, hisz eleve belenevelik a hitet. Mindenkinek felnőtt korában kéne eldöntenie miben hisz. Nekem is meghagyták a szüleim a szabad választás lehetőségét (ellenben istennel). Szabad akaratomból lettem racionalista, és nem misztikus dolgokkal magyraázom azokat a dolgokat, amiket nem értek. A legtöbb embernek a hit úgyis csak egy mentsvár, kapaszkodik beléje mint egy szalmaszálba. Elvégre könnyebb isten csapásával magyarázni a dolgokat, mint belátni tudományosan a dolgokat.

ui:
Gergő_:
(ez a nincs Isten mert mert nem láttam elég kommersz)
Kommersznek kommersz, de sajnos igaz és helyes következtetés. Ráadásul már oldalakat írtam itt, de úgy látszik a biblia logika-álló cucc.

Kéretik a Jézus és Isten kifejezéseket helyesen írni. :R
Isten szerintem kisbetű. Elvégre nem tulajdonnév.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#74) Gergő_ válasza Иван (#73) üzenetére


Gergő_
őstag

figyelj ha nem tudsz értelmesen vitatkozni, akkor inkább ne is válaszolj. Igen, én logikai úton próbáltam megközelíteni a témát. Nem Isten létezését, hanem nem létezését. Látszik, hogy nem érted.
Pedig az tulajdonnév(személynév) úgy mint az Allah, Krsna, vagy Buddha. Tudom szándékosan írtad így, lelked rajtad. ja bocs gondolom te abban sem hiszel.

(#75) puttputt válasza Иван (#73) üzenetére


puttputt
őstag

Erről beszélek. scak azért, mert létezek bűnös lennék? Ejjejj, ez az istenke nem valami igazságos. Olyanokért ítél el, amiket nem is tettem.
Ez az egész azért van úgy, ahogy van;
hogy a megváltás-teológia világítson rá arra, hogy a már korábban összegyűjtöttekkel együtt - keresztség, stb... - a létben, létezéstől eredendő "bűnösség" ne kollektív, hanem személyes lehessen. Magyarán, a megváltásban is mindenki részesült, akár az ítéletben, vagy a bűnben. Nincs bűntelen ember. Az a "létbeli bűnösség" a kezdetektől is pont hogy a "foganásból" ered. Maga az aktus az, ami miatt bűnben születik a gyermek. Ezért lett kiemelve a "szeplőtlen fogantatás" fogalma.
Nem a gyermek a bűnös. A szexualitás (Ádám+Éva tulajdonképpeni "vétke", jobban mondva felfedezése) tette bűnössé a születés ezen részét. Nem magát az embert.
Itt lép közbe, - pontosabban ez után - , amit írtál, a felnőtt korban történő választások sorozata. Ennek pedig már minden predestináltságot mellőznie kell! És ennek már nincs és nem is lehet köze Ádám-Évához! :)

A pénzközpontúság kapcsán inkább kellene a Hit Gyülekezetét, esetenként más "szektáns" gyülekezetet vizsgálni..., mert ott aktívan és kimondottan megy a "pénzgyűjtés".
A Vatikán bankja... kétségeim vannak afelől, hogy mennyi köze van ahhoz konkrétan a pápának vagy a Vatikánnak.
Biztos nem a tőzsdén lógnak nap mint nap...
Sokkal visszafogottabban élnek a kat. püspökök (ld. Magyarország), mint amennyire élhetnének, azt elnézve (tudva), amennyi pénzből gazdálkodnak és amennyit jótékonyságra fordítanak.
Ezt nem csak azért mondom, mert tisztelem a jelenlegi pápát és néhány tényleg szent életvezetésű vezetőt...
Egyébként ő (Benedek) pont az a bizonyos "tudományos típus", nem jellemző rá az érzelgősség vagy a kifejezetten és csak csupán népi áhitat, ezért neked is tudom ajánlani. :)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#76) Crystalheart válasza puttputt (#75) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szeplőtelen fogantatás - ugyan már, és akkor mi van a lombikbébikkel? :) A szerző nem gondolt a technológia fejlődésével.

(#77) Sethdobaloah válasza Иван (#73) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Ha meghagyták volna neked a választás jogát, nem lennél ellenséges azokkal szemben akik nem a te utadat járják, mert megértenéd hogy mást választottak.
Egyébként, ha tényleg úgy gondolod hogy minden embernek felnőtt korában kell ezekben a kérdésekben döntenie, akkor miért is döntöttél már most? (elvégre még érettségi előtt vagy :P )

...csak én vagyok helikopter?

(#78) puttputt válasza Crystalheart (#76) üzenetére


puttputt
őstag

Az nagyon valószínű. :DDD
Mármint a dogma születésekor... Olyan jó 150 éve.
Egyébként igaz, a tudomány és a technika sokszor fityiszt mutat az áhítatos vallásosságnak..., s ez nem minden esetben pozitív. :U
(Lásd. Vízözön, Bábel tornya, etc.)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#79) Иван válasza Sethdobaloah (#77) üzenetére


Иван
őstag

Akkor átfogalmazom, mert igazad van: még nem választottam, de van egy esélyes :P
Nem vagyok ellenséges a hívőkkel szemben. Látom ennyire figyeltél a legelső HSZ-emre. Csupán megkérdőjelezek megkérdőjelezhető dolgokat. Tudod a fejlődés egyik alapköve, a kérdezés és a vita. Ha mindent elfogadnék egy mukkanás nélkül... Elémtolják a bibliliát meg higgyek, és akkor bekajálom. Bocs, de én már csak ilyen örök szkeptikus vagyok.

Majd a pokolban jókat diskurálok Voltairrel. Meg elszolózgatok Jimmy Page-dzsel.

Gergő_: Szerintem én elég logikus voltam. Te állítod hogy van isten, neked kell bizonyítani a létét. értsd meg ezt az alapvető dolgot. Kijelentem, hogy 1+1=3. Akkor ezt nekem kell bizonyítani, nem neked, hogy ez csak kettő.

Másrészről, akkor a görög istenek helyesen görög Istenek lennének? Mindegyik Isten volt a családneve, vagy hogy? Én az isten alatt, min kollektív, ábrahám-vallás típusú isteneket értek, mert egy kaptafára készültek.
Azért megnézném egy fanatikus muszlim dzsihádistával hogy vitáznátok. Mert ő is kb ennyira meg van győződve a saját igazáról. Nézőpont kérdése, persze most jöhet, hogy tuti neked van igazad mert istenke személyes kapcsolatot ápol veled....

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#80) Sethdobaloah válasza Иван (#79) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

név: az istenek helyes, ha például a görög istenekre gondolsz, mert nekik az isten egy tulajdonság, és emellett van nevük. A keresztényeknél az Isten az tulajdonnév, így nagybetű. Nem olyan nehéz.

Más. Akkor közelítsük meg más oldalról: ha szerinted az egész vallásos dolog gyerekes, logikátlan és úgy ahogy van hülyeség, akkor az felhatalmaz arra, hogy meggyőzd a saját igazadról azokat akik nem így gondolják?
Csak mert pár hsz-el korábban mint ha téged is zavart volna az utcai hittérítés:P

Szóval kérdőjelezz meg nyugodtan bármit, a megfelelő stílusban. De még mindig nem kényszerít senki ebben a topicban, hogy keresztény legyél, szóval nem kell "bekajálnod" :P

...csak én vagyok helikopter?

(#81) Crystalheart válasza Sethdobaloah (#80) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De ha Isten létezik, akkor Isten egy isten, még akkor is, ha Isten az isten. :) Ilyen értelemben ha "istenkét" írt, lehet csak az istent mint köznevet kicsinyítőképzővel ellátni.

(#82) talmida válasza puttputt (#75) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocsáss meg, de az emberiség nem a sexuális aktus tisztátalansága miatt lett bűnössé. :B:DDD

Meg ne bántódj, de amit írtál, az csak a katolikus teológia része, sehol nincs az leírva a Bibliában, amit erről a témáról állítottál. :B

Viszont ez áll a Bibliában erről:

Zsidókhoz írt levél 13. rész 4. vers:
"Tisztességes minden tekintetben a házasság és a szeplőtelen házaságy;
a paráznákat pedig és a házasságrontókat megítéli az Isten."

Иван
, azt mondtad, hogy érdekelnek téged más hitek, más istenek. A muszlim hit szent könyve pl a Korán, Ők azt állítják, hogy az az egyetlen hiteles könyv, pedig a Korán egyértelműen sokkal később íródott, mint a Biblia. Ábrahámot a muszlimok is Atyának nevezik, de a bibliai és a Korán szerinti Ábrahám nem ugyanaz. :N A Koránban hihetetlenül hűtlenül kiforgatva, eltorzítva idézik a Bibliát. Pl azt állítják, hogy nem Izsák, hanem Iszmael volt az, akit Árahám föláldozott volna, --de ez csak egy a sok téves torzítás közül. :B

A többi vallás istenei mind tehetetlenek a bűnnel szemben. Nem tudnak bűnbocsánatot adni. Egyedül Jézus Krisztus tudja a bűneinket eltörölni. Ha valaki manapság megtér, vagyis ahogy művésznő fogalmazta, behívja Jézust az életébe, akkor az az ember valósággal átéli a bűnbocsánat örömét. :)) Ezek valódi élmények, nem képzelődések. Így lehetséges az is, hogy drogosok, alkoholisták és komoly függésben lévő személyek miután Jézust befogadják az életükbe, teljesen megváltoznak, meggyógyulnak, kivirágoznak. :K

Sajnos rövid a nap. :B Folyt köv.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#83) Crystalheart válasza talmida (#82) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Így lehetséges az is, hogy drogosok, alkoholisták és komoly függésben lévő személyek miután Jézust befogadják az életükbe, teljesen megváltoznak, meggyógyulnak, kivirágoznak." -Az föl sem merül, hogy esetleg az agyuk miatt... Amiről beszéltem: gyengének hiszik magukat, és egy ilyen elképzelt támaszra van szükségük ahhoz, hogy lelki erőt merítsenek.

Mert akkor mi van azokkal, akik amúgy is erősek, nekik ezek szerint nincs szükségük Istenre?

Egyáltalán miért fontos a bűnbocsánat, mitől lesz azzal másnak jobb, hogy én bűnbocsánatot nyerek, mit számít ez az egész? Ráadásul a Pokolban elvileg ugyanúgy nem lehet meghalni, akkor nem mindegy, mit csinálnak ott velem? :) Ráadásul az emberek 80%-a imád félni, rettegni, egyszerűen keresi ezeket az állapotokat pl. a filmekben, ezt élvezik, honnan lehet tudni, hogy a Pokol valóban annyira elviselhetetlen?

[ Szerkesztve ]

(#84) zs569 válasza Иван (#50) üzenetére


zs569
csendes tag

"Ha mindent előre eltervezett Isten, nem adott szabad akaratot. Szóval akkor ott egy argument invalid."

Igaz vagy nem igaz az, hogy amikor egy filmet nezel, akkor nem erdekel teged az, hogy a szineszek improvizaltak a darabot vagy pedig minden egyes szo elore meg volt irva?

Kulonosen akkor, ha egy izgalmas filmet nezel, akkor nincs idod ilyeneken gondolkozni a film kozben. Eppen ez tortenik velunk. Mi egy filmet nezunk, es szamunkra ugy tunik, hogy minden random, es mindent mi iranyitunk a sajat akaratunkkal, sajat fejunkkel dontunk. Valojaban viszont nem igy van.

Amikor kicsik voltunk a testverem es en sokat jatszottunk lego babukkal. A jatek elejen mindig megbeszeltuk, hogy mi fog tortenni. A rosszak valahogyan ellopjak a joktol a kincset es utana a jok megprobaljak visszaszerezni. Isten is ugyanigy elore eltervezte a sajat tortenetet. Viszont ha lego baba mereture ossze tudtunk volna zsugorodni es valami csoda folytan szerepelhettunk volna a sajat tortenetunkbe, akkor azt tapasztalhattuk volna, hogy teljes 100%-os szabad akaratunk van! Hirtelen nem lettunk volna tudataban annak, hogy mi most egy elore eltervezett jatekban szerepelunk, hanem egy pillanat alatt abban a realitasban talaltuk volna magunkat, hogy szabad akaratunk van es azt csinalunk, amit akarunk!

A Mindenhato Isten, akinek csak egy tolvonasbol all az, hogy egy csodat tegyen az meg tudja tenni.

(#85) Crystalheart válasza zs569 (#84) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem vagyok hajlandó elfogadni azt az elképzelést, hogy csak egy játékmániás valaki tamagochija vagyok. Ha van szabd akarat és általam alakítható sors, akkor van értelme létezni (még ha azt az értelmet megfogalmazni nem is lehet), ha nincs, akkor értelme sincs az egésznek, és szintén teljesen mindegy, hogy az elképzelés szerint pokolra jutok-e vagy sem.

(#86) puttputt válasza talmida (#82) üzenetére


puttputt
őstag

Termeltetek rendesen... :D

De az sincs, hogy az aktus a világ legfontosabbika... már bocsánat... sőt...
Maga a szenvedély, az ösztön, a vágy, ami a "gyümölcsben" (fa gyümölcse) megtestesül.
Az efelé történő "kíváncsiság" a bűnös vágy a paradicsomi "szent" állapothoz képest.
Olvasd el a Gen 2,25-öt és a 3,7+3,16-tól a 3. fejezet végéig.
Elég világos és nem csak katolikus. :U
Abban igazad van, hogy maga az aktus csak mint eszköz, folyamodvány... és nem azzal van probléma, hogy az ember "tisztán vágyakozik", hanem azzal, hogy mindez miből fakad. Erre utaltam, nem arra, hogy ez a terület utálatos és szüntelen fertő.
Még az ezzel kapcsolatos örömökkel sincs baj, mert azt is Isten adta, megjegyezhető... amint erre "kénytelenné" vált. :)
Itt toldanám be:
A predestináció ellen kiválóan helytáll a Genesis ezen része. Hogyan lett volna az első pár eleve elrendelt, ha vétkezni volt képes? Egy dolog, hogy Isten "hallotta" a vétket, a másik, hogy a szabad akarat miatt "gond" nélkül megtehették, amit...
Minden bűnnel így van ez.
Ezért a konkupiszcencia része és ezért nem "maradandó/állandó a vétek"; ahogy az üdvös állapotért is nap mint nap meg kell küzdeni.
Nem is lehetne az. Egyrészt, mert Ádám-Éva bűnösségéhez valóban annyi a köze a leszármazottaknak, hogy ők is emberek.
Épp ezért, az embernek az a feladata, hogy ezt a kezdeti bűnt "elfelejtesse".
Nem arról van szó (messze nem), hogyha olyan miatt, amit el sem követett a személy, örökre és kezdeti állapotától fogva el lenne ítélve... szép is volna az "isteni igazságszolgáltatás".
Ráadásul a "megváltást" még be sem hoztuk...
Nekem úgy tűnik (pláne a megváltással), hogy inkább érezheti magát "érdemtelennek" az emberiség bizonyos dolgokra, mintsem reklamálnia kéne (lásd. az Egyiptomból való kivonulást) a "sújtó Isten" miatt.
Itt most különösen a XX. század "világégéseire" gondolok. Igen, kemény téma és dolog... Isten megengedte. Ahogy az első bűnt is. Szabad akarat. Nem tamagochi, 6. szint.
Szerencsére. (Lásd. lentebb.)
Ezt még annyival lehet kiegészíteni; hogy a Mennyország kicsit feljebb van... :)
Persze, a jótetteket ugyanígy "meg vannak engedve"..., csak azokkal nem foglalkozunk, mert az túl egyszerű volna és azért az ember inkább dicséri önmagát és keresi a hibát a másikban, pláne az "istenekben".
Ádám-Éva jelen esetben is (mint eddig végig nálam) inkább terminusként mint ... szerepelnek.

Nyilván, a mai embernek ezt kell követnie, ami a Zsidó levélben.
A Zsidó levél tehát inkább hab a tortán, jobban mondva a következőt jelenti:
"Ha már így alakult, akkor..." :)
Az, hogy a férfi-női kapcsolatot ilyen szépen is meg lehet (kell) élni (ld. az idézeted a Zs. levélből), az csak a Kegyelemnek köszönhető, nem az emberi "nagyságnak"...

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#87) Иван válasza talmida (#82) üzenetére


Иван
őstag

Igen, de képzeld, a muszlimok a te bibliádat tartják torzításnak és hiteltelennek. És ha egy muszlim allah meg mohhamed segítségével áll talpra, teszi le a poharat, akkor ő is megtalálta istent. Illetve ezt fogja mondani. Honnan tudom, hogy neki vagy neked van igazad?
És itt a gond, amit már levezettem az előbb: most akkor vagy csak az egyik vallás hiteles, vagy az egyik sem. Tegyük fel, hogy az egyik az igaz vallás: hogyan bizonyítod, hogy melyik az? Hát jobb híján rajtad múlik, kinek hiszel.

Crystalheart logikája is tökéletes: Ha mind csak bábuk vagyunk valami tamagocsi mániás kezében, akkor aztán tényleg kurva sok értelme van a létnek. Ha isten eleve tudja, hova kerülök, akkor megint nagyon igazságos.

Minél jobban csűröm csavarom, ezt az isten muki annál unszimpibb.

Gergő_: nem kajálom be ne félj. Eleve defektes egy olyan vallás, ami a teljesen természetes vágyat a szexualitásra bűnösnek kiált ki. Csak úgy megjegyzem zárójelben, hogy ha ez nem lenne, kihaltunk volna.

Bazeg, még jó hogy levegőt szabad vennem!

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#88) ollie válasza Иван (#87) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A muszlimok számára a Biblia is szent könyv. Arra meg már ki sem térek, hogy hogyan alakult ki a muszlim vallás, nézz utána.

Érdemes tájékozódni, mielőtt hozzászólsz egy témához.

(#85) Crystalheart: még a Biblia szerint is van szabad akarat. Mindenki saját akaratából döntheti el azt is, hogy követi-e Jézust, vagy nem. Nincs senkinek a sorsa előre megírva, bár ez utóbbit szeretik belemagyarázni a Bibliába.

[ Szerkesztve ]

***

(#89) Иван válasza ollie (#88) üzenetére


Иван
őstag

Tudom , hogy alakult ki az iszlám. Nem tudom, miből vontad le, hogy nem tudom.

Amúgy meg most akkor vagy van szabad akarat, vagy predesztinált és tudja ki mit fog tenni. vagy-vagy, tessék eldönteni. A kettő kizárja egymást.

És a filmes hasonlattal ne gyertek, mert ott ÚGY TŰNIK, mintha szabad akaratból tennék, de nem. És most a látszat mindegy....

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#90) Gergő_ válasza Иван (#89) üzenetére


Gergő_
őstag

Értsd ahogy akarod, ez is a szabad gondolkodás része. ;)
Attól mert én tudom előre, hogyan fogsz reagálni a hozzászólásomra még nem biztos (nagyon nem), hogy determinállak.
Ergo élj úgy ahogy akarsz, rossz utakat is fogsz választani, de idővel megtalálod a jót. Ez minden ember sorsa. Én így értelmezem. Szerintem nincsenek gonosz emberek, még ha létezik is a gonoszság az emberekben. Butaság, információhiány viszont van, ami rossz utakat mutat. Csakis rajtunk múlik merre hajlunk, akarunk...

(#91) Иван válasza Gergő_ (#90) üzenetére


Иван
őstag

Mint láttuk, Hitler és Sztálin is megtalálta a jó utat ;] Bocs, nem hagyhattam ki, akármilyen ízléstelen.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#92) ollie válasza Иван (#89) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Senki sem predesztinált a Biblia szerint. De ettől még Isten előre láthatja, hogy hogyan fogsz dönteni.

***

(#93) Brutális eb válasza művésznő4 (#71) üzenetére


Brutális eb
addikt

Jaja tudtam,hogy ez lesz a válasz.
Bármikor megmutatom neked a levegőt egy laborban.
Kémia/fizika első osztályos tananyag kb. ;] :)

Szóval láttad már istent?
Annyira imádom a keresztényeket leírnak valamit és feltétel nélkűl benyalják.
Akkor elmondanám én vagyok az úr az egyetlen és még sok jót akarok tenni ezért feltétel nélkűl utaljatok a bankszámlámra fejenként 100 forintot.

Hell bank
Számlaszám:666-666-666-666
Közlemény:Itt a pénz,hogy gyárts még 1 jézust szex nélkűl mert a régi már nem bír el több bűnt értünk. :DD

Remélem nem gond,hogy ide írogatok, nektek úgy is kötelező megbocsájtani különben jö az üst. ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#94) puttputt válasza ollie (#92) üzenetére


puttputt
őstag

Pontosan. Ahogy a Ter 3-ban is... az Úr nem véletlen "járkált arra" a "kertben". :)
Ettől még hagyta, hogy...

Brutális eb:
Akkor elmondanám én vagyok az úr az egyetlen és még sok jót akarok tenni ezért feltétel nélkűl utaljatok a bankszámlámra fejenként 100 forintot.
Ha erre valaki utalna, "úgy kell neki, úgy kell" (Zsoltáridézet).
Nem mellesleg bálványt is imádna (téged). :D
Amellett, sajnos valóban kapnál pár 100-ast... :DDD

Remélem nem gond,hogy ide írogatok, nektek úgy is kötelező megbocsájtani különben jö az üst.
Akkor, hogy is? "Ott találkozzunk"? :P :D

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#95) Иван válasza Brutális eb (#93) üzenetére


Иван
őstag

Én a pokolra akarok kerülni, több lesz az ismerős arc. ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#96) ollie válasza Brutális eb (#93) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Remélem nem gond,hogy ide írogatok, nektek úgy is kötelező megbocsájtani különben jö az üst. ;] ;] ;]

De szemétkedni viszont nem az.

***

(#97) talmida válasza Crystalheart (#83) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Az emberiség minden egyes tagja segítségre, megváltásra szorul. Egyrészt, a már említett ok miatt, hogy nincs egyetlen makulátlan életű ember sem, másrészt az erősek és gazdagok is szűkölködnek Isten dicsősége nélkül :B, magyarul ők is hiányt szenvednek, ők is valamilyen űrt éreznek, amit egyedül Isten képes maximálisan betölteni. De amúgy sokszor érzi magát gyengének,. elesettnek az ember (talán néha még te is) és olyankor se hátrány se nem szégyen a szerető Isten karjai közt erősödni. :B

A bűnbocsánat nem másoknak fontos vagy jó, hanem egyedül neked, illetve annak, aki kapja. :K
Te még soha nem éreztél olyasmit, amikor valamit nagyon elszúrtál akár beszédben, írásban, vagy cselekedetben, hogy de jó lenne meg nem történtté tenni azt a dolgot?? :U Ilyenkor lekiismeretfurdalást érzünk és jóvá akarjuk tenni valahogy... de van, amikor nem lehet. :(( Viszont Istenhez menve bocsánatot kérhetünk és teljes bűnbocsánatot kaphatunk , sőt Isten képes az elrontott dolgokat, kapcsolatokat is helyreállítani, ha kérjük (imádkozunk) :B

Először azt mutatom meg, hogy a Biblia mit mond a pokollal kapcsolatban:
Jézus sokszor használt hasonlatokat, történeteket annak illusztrálására, hogy milyen a menny és milyen a pokol. Néhány ilyen hasonlatból idézek a Máté Evangéliumából, ahol pl (13. rész 40-41-42. versek) ez áll:

Ugyancsak ezt olvashatjuk a Máté 13. részében a 49. és 50. versekben:

" ìgy lesz a világ végén is: Eljőnek majd az angyalok, és kiválasztják
a gonoszokat az igazak közül. És a tüzes kemenczébe vetik őket; ott lészen sírás és fogcsikorgatás."

A Máté 22:13-ban pedig hasonlóan:

"Akkor monda a király a szolgáknak: Kötözzétek meg a lábait és kezeit,
és vigyétek és vessétek őt a külső sötétségre; ott lészen sírás és
fogcsikorgatás."

Máté 24: 51-ben ez áll:

"És ketté vágatja őt, és a képmutatók sorsára juttatja; ott lészen sírás és fogcsikorgatás."

A Máté 25. fejezet 30. versében pedig ez áll:

"És a haszontalan szolgát vessétek a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás."

Na, talán ennyiből is látni, hogy a Biblia a pokol leírásakor a szenvedés legmagasabb fokát említi, amikor az emberek kínjukban már a fogaikat csikorgatják. Szóval csalódni fognak, akik a jó party, a kellemes baráti társaság reményében a pokolba vágyódnak. Viccnek elmegy..

Azt mondod, Ráadásul a Pokolban elvileg ugyanúgy nem lehet meghalni, akkor nem mindegy, mit csinálnak ott velem? Igen, a túlvilág örökkévaló, vagy örök öröm, vagy örök szenvedés, gyűlölet, félelem, sötétség, kitaszítottság stb. Szerintem nagyon nem mindegy, hogy az ember miben részesül, ráadásul örökké. :N

Manapság már van egy-pár olyan orvosi papírral is igazolt eset, amikor klinikai halálból visszajött emberek nyilatkoztak a túlvilági élményeikről. Ezek az emberek elképesztő dolgokról számoltak be. :Y

1)
Előszöris manapság már a világi TV -ben is, még a nem keresztények is elismerik, hogy van túlvilág.

2)
Itt van néhány mai vallomás a túlvilágról :
1., 2., , 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9.,

3) Itt egy másik ember, aki megjárta a poklot:
a, 1a, 2a 3a, 4a, 5a 6a 7a 8a

Az a véleményem, hogy azok, akik szeretnek félni, még nem féltek igazán. :((( A félelem nagyon nem jó! :( Nem keresni kell, hanem ellene állni.

Most ennyi, de majd még folytatom a reagálást csak most mást is kell csinálnom. :P

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#98) Иван válasza talmida (#97) üzenetére


Иван
őstag

Konkrétan miket mondtak a halálból visszatért emberek? Mert amikról én hallottam (fény az alagút végén, öröm és megnyugvás) tökéletesen igazolható és stimulálható tudományos módszerekkel.
Szendi Gábor: isten az agyban c. könyvét ajánlom neked. Nagyon korrekt egy könyv.

Érdekes. Amikor a tévé a hívők dolgait igazolja, nagyon is tényszerű és valós. Amikor nem, akkor hirtelen a "sátán találmánya". Nekem van ilyen fanatikus hívő ismerősöm, és ő pl szentig vallja, hogy a médiák szövetkeznek isten ellen.

Ezek a videók megint nem bizonyítanak semmit. Most van egy balesetem, és akkor én is elkezdhetek bármit mondogatni, hogy miket jártam meg. Ahogy így észrevettem, valaki minél jobban hisz, annál többször tapasztalja istent, annál több helyre belepréseli. Érdekes... Nálam nem így van.

Hagyjuk az egészet. unalmas is lenne, ha mindenki racionális és ésszerű lenne.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#99) Gergő_ válasza Иван (#98) üzenetére


Gergő_
őstag

Aha innen fúj a szél... A szcientológus shitet tartogasd valami más fórumra. :R
Az pedig hogy direkt kisbetűvel írod Isten nevét, csak téged jellemez.
Ajánlom szíves figyelmedbe Veér András könyveit :P , mint például:
Dr.Veér András-Dr.Erőss László: Bolondok (űr)hajója -a szcientológia titkai

(#100) Gabás válasza Gergő_ (#99) üzenetére


Gabás
addikt

ööö, milyen szcientológus shitet? :F

egyébként meg értem, hogy logout, de mégis mire számított a tisztelt szerző?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.