Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Pénzes képre kattintva: A videó tartalmazza Vevo tartalmát. Már nem érhető el az országodban.
Az utána lévő videónál, az Átadtam az életemet Neki.. és az Akik engem szorgalmasan... linkesített szövegnél pedig ezek jönnek be: A videó Sony Music Entertainment tulajdonában álló anyagot tartalmaz, aki letiltotta azt az országodban szerzői jogi okok miatt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) vans?


vans?
őstag

Dejo. :) En mashogy eltem meg kisse, ebben is nevelkedtem, igy konnyebb volt. Mindenesetre csodalatos. :)

hábm bábm

(#3) danih


danih
addikt

Én hiszem azt, hogy az univerzium, ezáltal mi emberek is, az "alapvető jó" törvényei alapján működünk, mégha ez (főleg manapság) nem is annyira látszik.
Isten személye az emberek által azért lett létrehozva, hogy (felvértezve őt emberi tulajdonságokkal) behatárolt gondolkodásmódjukkal magukévá tudjanak tenni bizonyos szabályokat. Ami jó, mivel más nevelő célzatú intézkedések nem voltak különösebben effektívek. A dolgot megdobták még az egyház intézményével, és már kész is.
Én nem hiszek Istenben (Allahban, Buddhában, egyéb megszemélyesítésekben). Hiszek viszont az alapvető, univerzális jóságban (szeretet, stb, de ezek már emberi definíciók).
A biblia kérdését pedig nem feszegetem, mert nem olvastam, nem is fogom, megvagyok nélküle, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4) szablya


szablya
tag

Azt hiszem, én is megpróbálok majd rátalálni erre az útra, talán még nekem is sikerül :)

A keleti filozófiákról, mint hívő keresztény, mit gondolsz? Hozzám a taoizmus illetve talán a lámaizmus közelebb állnak, ez szerinted hogyan egyeztethető össze a kereszténységgel (no, már nem olyan new age szerűen)?

Köszönöm :R

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#5) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Az Úr áldjon meg drága Talmidám! Köszönöm, hogy megosztottad velünk a történetedet csodálatos dalokkal és képekkel szinesítve! :R Minden szavadból árad a békesség, tisztaság, öröm és Isten szeretete! :B A hideg futkos a hátamon, miközben olvasom. :B

Hálás vagyok Neki, hogy megimserhettelek és hogy még ott is szerető testvérerekre találok, ahol a legkevésbé számítottam rá! :R Nagyon szeretlek!

Az Úr őrizzen meg Téged és egész "házadnépét"! ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) talmida


talmida
Közösségépítő

Sziasztok, köszönöm, hogy bekukkantottatok hozzám. :R

Winner_hun Köszönöm, hogy szóltál!! :K Nagyon sajnálom. :(( Hmm. Most ébredtem :DDD , de még a mai napon ki fogom cserélni azokat a Mo-on nem elérhető zenéket vagy valami másra, vagy ugyanarra csak az engedélyezett variációjukra. :B

vans? Nagyon szívesen meghallgatnám a te történetedet! ;) Megosztanád velünk? :B Te hogyan bizonyosodtál meg arról, hogy van Isten? És, hogy ez az Isten az Atya, Jézus Krisztus és a Szent Szellem és nem pedig valami más a millió isten közül.

danih vagyok annyira őszinte és becsülöm annyira az életemet, hogy emberi képzelődéssel nem értem volna be. :N Ha csak annyi lenne a kereszténység, hogy pozitív regulákkal kordábantartsa az emberiséget, akkor én már rég nem élnék. Nekem igazi megváltótra, szabadítóra volt szükségem, mert a magam erejéből képtelen voltam kihúzni magam a csávából. Több kellett nekem, mint pozitív útmutatás. Ezt talán nem hangsúlyoztam eléggé az írásomban, pedig ez a lényeg.

Istennek megesett a szíve rajtam miközben azért könyörögtem, hogy segítsen kikecmeregni a bajokból. Átalakította az életemet, :R a gondolkodásomat, :K a körülményeimet. :K Megygyógyított, :C megszabadított ;] és SzentSzellemével betöltött :DD ...úgy, ahogy az a Bibliában írva van. :B Persze ehhez kellett az én önátadásom. :B

A saját beleegyezése nélkül Isten nem avatkozik bele senkinek az életébe. :N Szóval senki ne féljen, hogy Istentől meg lesz erőszakolva. :N Ezt is nagyon bírom Benne, hogy abszolút gentleman. :R Ááá, ezért is olyan nagy ballépés minden erőszakos hittérítés, mert ez az, ami a leges-legtávolabb áll Istentől. :B Majdhogynem bányásznak kell az embernek lennie, hogy rátaláljon az igazgyöngyre, nemhogy Ő rákényszerítené magát valakire. :N

Szia Szablya, mindenekelőtt köszönöm, hogy szinte kiprovokáltad belőlem ezt a kis vallomást. :DDD ;) "Ezek a mai fiatalok!" :N:DDD;) Ha szorgalmasan keresed Őt, egészen biztosan Rátalálsz és a helyes útra is. ;)

A keleti vallásokkal "csak" az a gond, hogy a helyes hozzáállás, béke és egyebek nem adnak feloldozást, megoldást a bűn kérdésére, nem mentenek meg a gonosztól, nem adnak méltó perspektívát a jövőre .. sem a jelenre, mert fizikálisan meggyógyítani sem képesek. :(( másrészt én nem szeretnék szent tehénként visszatérni :DDD , vagy légyként, ha elbaltáznék valamit. ;]

A kereszténységben a leglényegesebb dolog az, hogy egyedül Jézus Krisztus vére képes eltörölni a bűnöket, kiengesztelni az Atya jogos haragját, s egyedül JK kereszthalála miatt lehet nekünk bűntől való szabadságunk és boldog örök életünk. :K Ezt nem biztosítják a keleti vallások. Ott a te teljesítményedtől függ minden, itt pedig az alázatunktól függ, vagyis, ha le tudunk szállni a trónról, akkor van esélyünk... :B

művésznő, én is nagyon szeretlek téged és köszönöm szépen a hozzászólásodat! Örömmel hallanám a te élet-történetedet is ebben a témában. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#7) Иван


Иван
őstag

Nem akarok ünneprontó lenni, nem akarok flémet és haragot. Csupán leírom az én véleményemet.

Nem hiszek istenben. Ahányszor próbálok imádkozni, úgy érzem magamat, mint aki magának mondja el a bajait, hogy aztán magam megoldjam őket.
Aztán gondolkoztam istenről. És rájöttem, hogy amit a biblia leír, és az emberek mondanak istenről (mindenható jó), az nem lehet igaz. Már csak a logika miatt se. Sőt, paradox. ÉS ha körbenézek a világon, főleg olyan helyeken, mint mondjuk Afrika utolsó faluja, nem látom isten szeretetét. Az egész isten dolog nekem úgy tűnik, hogy kínlódás. Mindent egy másik hittétellel akarnak bizonyítani, vagy hogy "ebben hinni kell". Ez nekem nem jó. Másfelől a bibliát az egyház szerkesztette (meg egy római császár megrendelésére készült). Ami így nagyjából el is mond mindent róla. A biblia egy páratlan irodalmi mű, de szó szerint venni mindent, az fanatizmus. Már eleve a teremtés (Ádám és Éva) nem lehet igaz.

Ellenben minél jobban látom a matematikát, annál jobban lenyűgöz a léte. Ahogy minden mindennel egybevág. (És mielőtt valaki itt is rámutatna a megoldatlan problémákra - az hogy nincs megoldva, nem jelenti, hogy nem is lehet vagy hogy nem lesz). Ahogy a számok leírnak mindent.

Én hiszek istenben. Hiszek benne, ha bizonyítják nekem a létét. Akkor elhiszem, hogy van. Addig nem.

Talán csak nem merjük bevallani magunknak, hogy saját magunk írjuk a sorsunkat, nincs semmi ami minket irányítana.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#8) Gergő_


Gergő_
őstag

Csatlakozom a többiekhez: Nem hiszek Istenben! :D ....Tudom, hogy létezik. :)

Nagyon jó volt olvasni a sorokat. Én az érlelődés szakaszban vagyok éppen... kb. 10 éve :D.

@Иван

Talán csak nem merjük bevallani magunknak, hogy saját magunk írjuk a sorsunkat, nincs semmi ami minket irányítana.
Naná hiszen szabad akaratot kaptál te is vagy mifene. ;) Használd ki jó célokra. Ez egy út.
Bizonyos részei lehet hogy megvannak írva előre mint egy hiányos forgatókönyv, ezek akadályok, ideális világ nem létezik, unalmas lenne...

[ Szerkesztve ]

(#9) Иван válasza Gergő_ (#8) üzenetére


Иван
őstag

Persze, hogy van szabad akaratom. Még jó. És ki is használom, nem fogok követni ilyen-olyan vallásokat meg ideológiákat. Én magam alakítom ki a saját ideológiám.

"Valaki vezet. Valaki követ."

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#10) Gergő_ válasza Иван (#9) üzenetére


Gergő_
őstag

Ha szó szerint próbálod értelmezni a Bibliát vagy csak fizikai bizonyítékokat keresni Isten létezésére, akkor nem leszel sikeres.

Már csak az a kérdésem, hogy agnosztikus vagy, vagy pedig ateista? (Ha szabad ilyet kérdezni)

(#11) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Köszönöm én is hogy ezt így megosztottad velem!
Ahogy mi már beszélgettünk róla, mondtam hogy én is hiszek Istenben!
De nagyon sok ponton nem az a gondolkodásmódunk!
Én valahogy a reálisabban látom a dolgot mint hogy "vakon" kövessek valakit!
Az én hitemben nemaz Isten teremtette a az embert meg az ilyeneket.. ő max csak elkezdett egy folyamatot.. Az Én hitemben nincsen ördög, mert ha az annyira rossz lenne meg minden akkor Istennek van akkora hatalma hogy eltörölje... Szóval ha valami rossz történik veled az én Hitem ez úgy magyarázza, hpogy ISten vette el vagy tette veled azt, mert biztos rászolgáltál!
Az én Hitemben nem kell vakon hinned és követned Isten cselekedeteit, mondatait, hisz nem azért teremtetted hogy magát fényesítse! Isten azzal is megelégszik az én hitemben, ha segítőkész vagy és jó dolgokat teszel, nem követsz el nagy bűnöket... Az én hitemben Isten úgy fogad el amilyen vagy, attól függetlenül még szeret(het) mert nem jársz templomba, a lényeg hogy ha úgy adódik legyél segítőkész!
Hogy ezeket honnan tudom? vagyok amiylen vagyok, de ha felküldök egy miatyánkot az égbe Isten meghallgat, és akármiről is van szó, Isten megsegít ha megérdemlem! Nagyon brutálisan hihetetlen dolgokról tudnék beszélni, ami több mint véletlen!
Nem egyszer volt olyan fordulópont az életmeben ami szó szerint egy tized másodpercen, vagy egy apró szócskán múlott, de ezekben a pillanatokban Isten megsegített! Miért? mert rászolgáltam nála, s úgy látta hogy megérdemlem!
Nem járok templomba, nem vagyok az a nagyon hű de vallásos ember, De tudom hogy Isten szeret és ha úgy adódik, akkor megsegít! Hogy miért? Mert vagyok amilyen vagyok, alapjáraton jó a természetem, és Isten ezt viszonyozza.. nem vár el tőlem, és senkitől sem el semmi etrát, a lényeg hogy szépen élljük életünket és akkor ő is úgy viszonyodik hozzánk

(#12) Иван válasza Gergő_ (#10) üzenetére


Иван
őstag

Nem mondanám, hogy ateista vagyok. Nem zárom ki isten létét (bár a bibliai isten létében annyira nem hiszek, hogy azt már mondhatjuk kizárásnak).

Inkább szkeptikus vagyok, nehezen hiszek bármiféle természetfelettiben. Egy magasabb sík, dimenzió, lét vagy nevezzük akárminek a létezése még elmegy, de ha nincs átfedésben a mi világunkal - ahogy montad a létét nem tudom majd bizonyítani - akkor nincs is ránk befolyással, tehát felesleges hinni benne vagy keresni. Nem fogja a vizet se zavarni.

Ha istent nem tudom bizonyítani, akkor a mi univerzumunkban nem hagy nyomot, ergo nincs is ránk hatással. Tehát vagy nem létezik, vagy nem kell vele törődni, mert közömbös a mi dolgainkkal szemben.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#13) szablya válasza Иван (#12) üzenetére


szablya
tag

Nagyon sok, nálunk léptékekkel nagyobb ember próbálta bizonyítani Isten létét vagy nemlétét. Ha nekik nem jön össze, te miért ragaszkodsz ennyire görcsösen abba, hogy neked márpedig látni kell?
Én sem vagyok vallásos, de biztos vagyok benne, hogy létezik az a transzcendens lény, dolog, vagy folyamat, ami meghatározó szerepet játszik úgy a világegyetem, mint a mi életünk alakulásában. Esetleg maga az univerzum.

Manapság nagy divatja van az ilyen-olyan féltudományos, rezgéses magyarázatoknak... pozitív rezgések az univerzumnak, pozitív dolgok az életedben (pl. A titok)... erről van valami véleményed?

A fentiektől függetlenül én továbbra is keresem az Istent, és ha elér, hát én elfogadom, ugyan miért is ne, ha ő maga a Mindenható?

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#14) Killing válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Killing
addikt

zend2.com, bemásolod a hivatkozás címét, majd go.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#15) Иван válasza szablya (#13) üzenetére


Иван
őstag

Hát a féltudományos dolgok értelmét nem látom. Aki tudomány centrikus (mint én), őt nem fogja kielégíteni, mert van benne ilyen-olyan körítés. Aki vallásos (mint talmida), annak meg a szemét fogják zavarni a tudományos részletek.

Vagy-vagy. Nekem nincs bajom a vallásos emberekkel, nem értem meg őket, de nem zavarnak. Az már zavar, amikor pl múltkor fószer 20 percet beszélt nekem jézusról, meg hogy higgyek benne meg blablabla.... Majd én eldöntöm. Ő is higgyen jézusban, én is hiszek a kis elméletemben, és elvagyunk egymás közt. Ennyi.

"A fentiektől függetlenül én továbbra is keresem az Istent, és ha elér, hát én elfogadom, ugyan miért is ne, ha ő maga a Mindenható?"

Nem szeretek más kezében lenni :)) Komolyan: ha bebizonyítják, majd elfogadom a létezését. De mivel ez a veszély nem fenyeget, vakon bízni meg hinni egy kétségesen létező valami misztikus dologban... Hát nem tudom.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#16) Csemike


Csemike
csendes tag

Óóó, a Nyomok a hóban! Hogy én azt mennyire szerettem kislánykoromban! :))

(#17) talmida válasza Иван (#7) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Mindenekelőtt elnézéseteket kérem, hogy nem tudtam előbb jönni, de soka munka mostanában...és sajnos most is csak pár percem van, de ígérem, mindenki hsz-ára reagálni fogok a közeljövőben. :B

Addig is mindannyiótoknak köszönöm szépen a hozzászólást, akik aktívkodtatok! ;)

Elkezdem, aztán, amennyire futja ebből a pár percből, addig haladok..

Szia, Иван! Rohannom kell, mert már rég ágyban lenne a helyem.. Most , csak annyira van időm, hogy mégjobban fölborzoljam az idegeket. :DDD csak vicc
de komolyra fordítva a szót:
Amíg az ember nem hisz, addig Isten elrejtőzik, aki nem hisz Benne, annak nem mutatja meg magát.

"Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy Ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik Őt keresik." (Pál apostol Zsidókhoz írt levele 6. rész 11. vers)

Amíg az ember erősen kételkedő, pláne, ha cinikus, addig nem nyílik meg számára az isteni szféra.

A Biblia számtalan helyen említi a hit kulcsfontosságát. Jézus a tanítványainak és a hallgatóinak is sokszor mondta, hogy NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! Nem véletlenül. :B Ugyanis a hit az egyedüli kulcs, ami által megláthatjuk a láthatatlant.

Az, hogy a tudományokat tiszteled, rendben van, de egyrészt ne feledd, hogy a tudományokat is átvizsgálják, ellenőrzik időről időre és gyakran módosítanak rajtuk, és úgy vettem észre, hogy a tudományok zárkóznak föl a bibliai igazságokhoz, nem pedig fordítva. ;]

Másrészt a matematika szép és jó, (nekem is a kedvencem :B;) de pusztán matematikai logikával be lehet ám bizonyítani azt is, hogy 1 = 2 -vel. :DDD

Nem hiszed Ádám- Éva esetét? ...BTW nem Ádám-Évában kell hinni, hanem Istenben, azaz Jézus Krisztusban. .. :DDD amúgy , majd erre is visszatérek..

és nem látod Isten szeretetét Afrikában? Mit gondolsz miért kellett meghalnia Jézus Krisztusnak? Mitől, kitől kellett megszabadítania az emebert, ha az ördög nem létezik szerinted? :B Ha nem hiszel az ördög létezésében, akkor egyszerűen vak vagy és logikátlanul is gondolkodsz, már megbocsáss. :U De erről is majd holnap inkább...

Aztán azt mondod, hogy a Bibliát a gyülekezet szerkesztette Constantinus rendeletére. Bocs, de ez is egy erősen lebutított leírása az elferdített igazságnak :B , hogy kockásan fejezzem ki magam :DDD

Én is csak dióhéjban fogalmazok, de igyekszem nem elferdíteni a történelmet...A Bibiliát Isten parancsára jegyezték le az istenfélő emberek, olyanok, mint Mózes, Józsué, Dávid, Ézsaiás, stb, hogy csak a legismertebbeket említsem.. Majd lefordították az eredeti héber írásokat görögre és latinra, aztán...de most látom, hogy a pár percből már semmennyi nincs, úgyhogy majd később folytatjuk. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#18) Ivan15 válasza talmida (#17) üzenetére


Ivan15
senior tag

Mi itt Europaban most keltünk fel, jo ejszakat :)

(#19) talmida válasza Ivan15 (#18) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ilyen népszerű név az Iván? :Y:B Köszi szépen, neked pedig szép napot!! Visszajöttem egy pillanatra, mert bántott a lelkiismeret, :U hogy Иван-t talán megbántottam. :B pedig nem akartam, de így sikerült, mert sietősen írtam. Mégegyszer, bocsáss meg Иван, hogy kicsit hetykén válaszolgattam, nem akartalak megsérteni. :(((

IN GOD WE TRUST!

(#20) Иван válasza talmida (#19) üzenetére


Иван
őstag

Nem sértettél meg.

"e pusztán matematikai logikával be lehet ám bizonyítani azt is, hogy 1 = 2 -vel. "

Ismerem azt az egyenletet, csak éppenséggel nullával osztasz benne (ez benne a trükk). Amit a matematika nem enged meg.

"Ha nem hiszel az ördög létezésében, akkor egyszerűen vak vagy és logikátlanul is gondolkodsz, már megbocsáss." Persze, hogy nem létezek ördögben. HA isten mindenható és jó, akkor miért nem pusztítja el a gonoszt? Vagy ha nem tudja, akkor már nem is mindenható.
De akkor ha bűntelen életet élek, tegyük fel, de nem hiszek jézusban meg istenben, akkor is a pokolra kerülök? Mert ha igen, akkor rám kényszeríti az imádatát.

"Az, hogy a tudományokat tiszteled, rendben van, de egyrészt ne feledd, hogy a tudományokat is átvizsgálják, ellenőrzik időről időre és gyakran módosítanak rajtuk, és úgy vettem észre, hogy a tudományok zárkóznak föl a bibliai igazságokhoz, nem pedig fordítva. ;]"

Persze, hogy módosítanak rajta. Ha nem módosítanák, nem lenne több a vallásnál. Fanatizmus lenne. Én viszont nagyon nem látom, hogy a bibliához zárkóznának fel. Amiket a biblia leír (800 meg hány éves emberek) az blődség. Mikor él egy ember ennyit? Soha... Még Asimov szerint az űrjárok is nehezen élnek 400 évet, pedig az ő életvitelük aztán tökéletes ;]
Elkezdtem olvasni a bibliát, aztán láttam, hogy ez nekem semmire nem fog választ adni. Mert önmagában olyan logikai pofára esések vannak benne, hogy ihaj.

Én nem félek. Főleg nem egy olyan valakitől, aki valószínű nincs is hatással rám. Mint leírtam isten bizonyításával kapcsolatban: vagy nincs, vagy nem tud ide beavatkozni. Innentől kezdve felesleges vele foglalkozni.

Erről mindig az jut eszembe: isten leküldi egyetlen fiát, akinek az az egyik első dolga, hogy egy falusi lakodalomban a vizet borrá változtatja. Ez szép meg jó, de azért kezdhette volna valami nagyobb dologgal is.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#21) bacsis válasza talmida (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én vagyok vak és logikátlan mert nem hiszek az ördögben?
Neeeem, te vagy vak és logikátlan!
Amíg az ember erősen kételkedő, pláne, ha cinikus, addig nem nyílik meg számára az isteni szféra.
A Biblia számtalan helyen említi a hit kulcsfontosságát. Jézus a tanítványainak és a hallgatóinak is sokszor mondta, hogy NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! Nem véletlenül. Ugyanis a hit az egyedüli kulcs, ami által megláthatjuk a láthatatlant.

Ez itt részemről megint hülyeség már bocs.. és tudod miért?
Mert nagyon sok ember van aki nem hisz Istenben, De Isten mégis megtámogatja, mert az az ember alapjáratban jó természetű!
Szerinted én hittem Istenben? a nagy túrót! Amit nem látok, nem hiszek benne elvet éltem sokáig... Aztán kicsit megváltozott a szemléletem, hogy miért? mert Isten adott rá okot....
Igaiból ugyanazt valljuk, csak az eltérés az hogy amíg te HISZEL Istenben én addig TUDOM hogy van isten ;)

(#22) Иван válasza bacsis (#21) üzenetére


Иван
őstag

"Oroszországot nem érteni kell. Benne hinni kell!"
Nagyanyám mondja mindíg :D

Hát nem tudom. Minél jobban nézem az egyházakat, annál kevéssé hiszek istenben. Mert amit a nevében művelnek, az gyalázat...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#23) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Elég bonyolult lenne elmesélni (de ígérem, arra is fogok időt keríteni), hogy a családom hogyan került kapcsolatba Istennel, mert itt több szálon fut a dolog és kicsit talán zavaros is lehet, úgyhogy ehelyett inkább elmesélek egy másik történetet. Azt a pontot, mikor teljes valómmal megbizonyosodtam róla, hogy Isten egy élő természetfeletti személy, aki ma is cselekszik, munkálkodik az emberek életében és nem pedig egy bigott, elavult "történelmi személy", kinek létezésében már csak a kendős öreg nénik hisznek. :P
Úgy 12 éves korom körül már befogadtam Jézust a szívembe és tudtam minden csodadolgait, ismertem a tanításokat róla és a Bibliát is forgattam, sőt a mindennapjainkba is rendszeresen beleavatkozott, átsegítette a családomat a gondokon. Önmagában már ez is nagy bizonyság lehetne, de valami hiányzott... Velem kapcsolatban még nem volt önálló megnyilvánulása. Illetve...biztosan volt, de egyik sem olyan látványos, amit én észrevettem vagy úgy éreztem volna, hogy IGEN, ez most csakis nekem szólt! Valószínűleg ezt Ő is érezte és nem akart kétségeket hagyni bennem... Megmutatta Önmagát.

14 éves voltam. 2007. március vége felé lehetett, a pályaválasztás, továbbtanulás és felvételik időszaka. Két művészeti iskola között vergődtem, mindenképp beszerettem volna kerülni valamelyikbe. Az egyik egy nagyon jóhírű és színvonalas iskola, a másik pedig szintén szimpatikus volt, viszont sok rosszat hallottam róla... A rosszabb hírű suliban nagyon jól teljesítettem. Minden képző és színművészeti szak ranglistáján az elsők között szerepeltem, amit csak bejelöltem. Nagyon nehéz helyzetben voltam, mert a másik, erősebbik suliba szinte csak vérprofik jelentkeztek (legalábbis nekem akkor úgy tűnt) és az erős mezőny miatt már nem voltam annyira elöl a sorban. A tanárok is teljesen máshogy kezeltek. Míg az Abigélben azért "harcolt" minden tanár, hogy az ő szakát jelöljem be és hozzá menjek, addig a Művészetiben lazán kiszűrték a rostán a kevésbé erős szemeket. Nem jópofiztak, hanem kőkeményen a szemedbe mondták a véleményüket a felvételi munkádról. Sőt, kellemetlen, zavarbaejtő kérdéseket sem voltak restek feltenni, csak hogy még jobban megnehezítsék a felvételiző diák dolgát és kiderítsék rátermettségét... :U Nem volt könnyű, eléggé elbaltáztam a szóbeli részt. Nem tagadom, hihetetlenül könnyű zavarba hozni, amit hamar ki is szúrt az egyik szobrász tanár, így könnyed célpontjává váltam... Csalódottan jöttem ki a beszélgetésről, úgy éreztem, mindennek vége. Bár büszke voltam a másik suliban elért eredményeimre, de folyton csak az ismerősök, barátok szavai csengtek a fülemben, akik mind azt tanácsolták, hogy ne menjek oda, mert nagyon nem nekem való az az iskola... Züllött és fegyelmezetlen. Maga a suli, a szakok és az oktatás nagyon szimpi volt, de ilyen kilátások mellett mégsem mentem volna oda szívesen.
Teltek-múltak a hosszú napok, majd megérkeztek a felvételi rangsor eredményei. Villámcsapásként ért a dolog. Pont a határon voltam, ami azt jelenti, hogy egyáltalán nem biztos, hogy bekerülök. Hatalmába kerített a félelem és a csalódottság érzése, kudarcként éltem meg az egészet. Pedig annyira biztos voltam már a dolgomban, teljesen elbíztam magamat... :(((
Lehetsőgem volt 1-2 napon belül módosítani, mielőtt elküldenék a végleges felvételi eredményeket. Az akkori osztályfőnök mindenkinek azt tanácsolta, hogy azt a sulit jelöle be, ahová BIZTOSAN felvették, különben vállalnunk kell a rizikót, hogy ha mégsem nyerek felvételt a bejelölt intézménybe, akkor nagy valószínűséggel oda fognak "benyomni", ahová beférek. (és nem feltétlenül olyan iskolába, amit én választok...:(() Hatalmas volt rajtam a stressz és a feszültség. Egyszerűen döntésképtelenek voltunk Anyával. :( Elérkeztünk a leadási határidő előtti naphoz, muszáj volt döntenünk. Tudtam, ha módosítok, akkor biztosra megyek és nem kell attól tartanom, hogy egy vadidegen iskolába kerülök, ráadásul olyan szakra, ami egyáltalán nem is érdekel... Biztos helyem volt az Abigélben. Ha viszont a Művészetit választom, - annak ellenére, hogy nagyon szerettem volna bekerülni - hatalmas bizonytalanságot akasztok a nyakamba és ezzel akár a jövőmet is kockáztathatom. Nagy dilemma volt. Egész éjszaka ezen rágódtunk és mégsem jutottunk dűlőre. Kezdtem hisztérikusan viselkedni és Anyára hárítani a felelősséget. Tőle vártam a megoldást és elvártam volna, hogy helyettem is okos döntést hozzon. Tudom, hogy ez nagy önzőség volt, de 14 évesen így gondolkodtam... Sajnos. Szerencsére, nem hagyta, hogy a nyakába varrjak mindent és azt mondta, ez az én életem, nekem kell eldöntenem! Megkérdezte: - Békességed van abban, ha módosítunk a másik iskolára?
- Nem volt. Legbelül csak feszültséget és döntésképtelenséget éreztem, nem tudtam, mitévő legyek. Gombóc volt a torkomban, éreztem, hogy nem bírom tovább tartani magamat. Berohantam a fürdőszobába, magamra zártam az ajtót és bevágtam magamat a sarokba, a mosógép melletti kis lyukba. Csak sírtam és sírtam megvigasztalhatatlanul. Kínomban a hajamba ragadtam és azt kérdeztem magamtól, hogy lehetek ilyen hülye??? Hogy szúrhattam el ennyire ez az egészet??? Miért vagyok ennyire béna??? :O Ha csak egy kicsit jobban odatettem volna magamat... De nem!!! Arra gondoltam, ha ide nem vesznek fel, akkor hol lesz a helyem az életben? Én csak ehhez értek, ezt szeretem a legjobban csinálni. Mindig is hálás voltam a tehetségemért, mert bizonyos szinten kiváltam az osztálytársaim közül, de ezek után.... Mélységesen fájt a dolog és egyfolytában önmagamat ostoroztam, hibáztattam. Csak a negatívumokat mondtam magamra, így időközben erőt vett rajtam az önsajnáltatás is. Sírtam, gondolkodtam és önmagamat vádoltam végeláthatatlanul, miközben az óriási zsebkendőkupac alól már alig látszódtam ki. A szívem már majd' kiugrott a helyéről, annyira felzaklattam magamat. Mikor már a sírás teljesen leszívta minden erőmet, összekuporodtam és fejemet a felhúzott térdeimre hajtottam, próbáltam összeszedni magamat. Ekkor nagyon különös dolog történt... A másik szobából hirtelen halk zene hallatszódott. Mivel a falnak dőltem, így minden egyes szót tisztán áthallottam a vékony gipszkartonon keresztül...
Sokkoló volt az egész! Mintha valaki direkt nekem írta volna ezt a számot, mivel minden egyes sora hozzám szólt! A szívembe égett MINDEN EGYES SZAVA!

LÁTOK MINDENT

LÁTOK MINDENT
Fejes Zoltán / Friderika

Látok mindent, mi bánt.
Téged nézlek, érzem, ha öröm jár át.

Hadd legyek csupán az igaz barát,
aki minden percben támogat az életed során.

Hadd legyek csupán a senki más,
nem választhat már Tőlem el sem élet, sem halál,
sem az, ami még előtted áll.

Őrzöm lábad nyomát, nem kell félned,
hallom szíved hangját.

Hadd legyek csupán az igaz barát...

Mert az éjszaka fénylik, mint a Nap,
megvilágítom utad, igen.
Szívedben rejts el, nem kérek mást.

Hadd legyek csupán az igaz barát,
aki minden percben támogat az életed során.
Hadd legyek csupán a senki más,
nem választhat már Tőlem el sem élet, sem halál,
sem az, ami még előtted áll.
Előtted áll...
Látok mindent, téged nézlek, őrzöm lépted, nem kell félned,
látok mindent téged nézlek, őrzöm lépted, nem kell félned.
..

Fantasztikus volt az a leírhatatlan öröm és döbbenet, amit akkor éreztem... Tudtam, biztos voltam benne, éreztem, hogy Isten ezt a számot személyesen NEKEM küldi. Hogy vigasztaljon, átöleljen, megnyugtasson. :B Magam is alig bírtam felfogni, de szinte fizikailag éreztem a jelenlétét, annyira kézzel tapintható volt a békesség és nyugalom. Körül néztem, hogy meggyőződjem róla, hogy van-e valaki rajtam kívül a helységben. Nem volt, de mégis olyan érzésem volt, mintha nem lennék egyedül.
Kb. egy órát töltöttem a fürdőszobába zárkózva, de szinte az idő is megállt körülöttem. Letöröltem a könnyeimet, behunytam a szememet és csak mosolyogni tudtam, élveztem az "üzenetét", amit a számon keresztül küldött nekem.
A földön üldögéltem összekuporodva és éreztem, hogy figyel rám, arra vár, hogy megszólítsam. Én pedig hallgattam rá. Kiöntöttem Neki szívemet, lelkemet és a kezébe adtam a jövőmet. Teljesen Rá bíztam mindenemet, mert tudtam, hogy sokkal jobban megtudja ítélni, hogy mi a legjobb nekem és hogy hol lesz a legjobb helyem...
Megmostam az arcomat, kikulcsoltam az ajtót és a válasszal a szívemben, magabiztosan odamentem Anyához és azt mondtam: - Most már békességem van a döntésemben! :K
Másnap egy szikrányi félelem sem volt bennem, nyugodt szívvel adtam le a papírt. Tudtam, hogy akármelyik suliba vesznek fel, az nem lesz véletlen, Ő akarta így. Csak azt mondogattam magamban: Ne az én akaratom teljesüljön, hanem a Tiéd, mivel csak Te tudod, hogy mi a legjobb nekem! :R...

Azóta eltelt majd' 3 és fél év és hálával telt szívvel mondhatom, hogy minden szempontból a lehető legeslegjobb helyre kerültem; a Művészetibe! :) Mind oktatásilag, mind szakmailag, emberileg, közösségileg a legszínvonalasabb intézmény számomra, nagyon megvagyok vele elégedve. Örömmel járok mindennap oda és mindig hálával gondolok az én Istenemre, hogy megsegített abban a szorult, döntésképtelen helyzetben is, a félelem helyére pedig nyugalmat és békességet hozott a szívembe. :B :R

(#24) talmida


talmida
Közösségépítő

Na, most értem csak haza, Neki is esek az olvasásnak. Jó sokat termeltetek! :R Elnézést, ha kivételesen nem egyszerre válaszolok a hsz-okra, hanem egyenként és lassan. Nem akarom összecsapni. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#25) Crystalheart válasza talmida (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Átalakította az életemet, a gondolkodásomat, a körülményeimet. Meggyógyított, megszabadított és SzentSzellemével betöltött ...úgy, ahogy az a Bibliában írva van."

Ezt mindig szépen leírják mindenféle konkrétumok nélkül. (Ha konkrétumokat írnak, az meg már nagyon hitgyülis...)

- Isten megmentett!
- Igen, mivel?
- Hát szeret!
- És azzal hogyan mentett meg?
- Én egyedül nem volnék elég erős az élethez, de ő segített, erőt és hitet adott!
- Aha, tehát gyengének hiszed magad, közben mégsem vagy teljesen az. Ezek szerint Isten egy önértékelési probléma.

(#26) LadyLorien válasza talmida (#17) üzenetére


LadyLorien
tag

Szvsz. hagyni kéne, hogy mindenki abban higgyen, amiben akar. :)
Nem szabadna ezeket erőltetni, mert attól senki nem fog jobban hinni.
Én sem hiszek Istenben és mondhatna bárki bármit, akkor sem fogok hinni benne. (Nem tapasztaltam, hogy létezik, nincs bizonyíték, maga a biblia pedig eltúlzott és tele van hazugságokkal - és ki hirdeti elsőként, hogy ne hazudj? Isten? Hoppá.. érdekes.)

Remélem senkit nem sértettem meg, de nekem ez a véleményem, innentől kezdve lehet próbálkozni azzal, hogy megtérítsetek, viszont előre szólok, hogy nem fog menni, szóval nem érdemes belekezdeni. Szabad akaratomból döntöttem így és xy mondhatja, hogy milyen jó dolog is ez, ha nem hiszek benne, akkor nem... ez van. Szerencsére nem vagyunk egyformák.

Kár rákényszeríteni másra a hitedet/döntésedet! :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#27) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Ha van isten akkor bizonyára perverzebb gonoszabb alak mint Freddy Krueger és a legaljasabb német szadó-mazó porno egybegyúrva.
Mondom ezt úgy,hogy nem keveset jártam bizonyos gyermek korházakba ahol daganatos kisgyerekeket kezelnek.
Gyönyörű dolog lehet a szegénykéknek elmagyarázni miközben a belükből egy cső lóg ki fájdalmuk elmondhatatlan normális életre esélyük sincs,hogy nyugi kicsim majd a paradicsomban jó lesz.(És mindez egy cunci miatt aki leszedett egy almát? :) )
Meg komolyan hiszek én bármilyen istenben de könyörgöm egy 2000 éves cuccban hisznek emberek amikor több 10.000 éves isteneket is imádtak már.
Na ja bő a választék.
Imádkozzatok inkább Mardukhoz kicsit idő előnyben van. :D Kb. i. e. 3. évezred.......
Én még elnézést sem kérek ha nyers voltam majd ha megbocsájt a keresztes háborúkban-inkvizícióban kinyult emberek lelke akkor én is nyomatok egy bocsánatot.
LadyLorien

+1 :R

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#28) Crystalheart válasza művésznő4 (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó, hogy neked egy ilyen egybeesés elegendő bizonyíték. Én író vagyok és magam alkotok ilyen apró egybeeséseket, amik tovább viszik a cselekményt, vagy előhoznak egy-egy gondolatot, eldöntenek egy kérdést. De ez művészi eszköz, és ha a való életben előfordul - miért ne, elő szokott -, így fogom föl: micsoda drámaiság...

Nem hiszek feltétel nélkül Isten létezésében. Ha mégis létezik, baj ez? Nem hiszem. Ha van is pokol, ettől még csak én jutok oda, így jártam. De miféle isten az, amelyik egy minden ízében jóságos embert is a pokolra küldene, ha nem hisz benne? Ezt nem tudom elfogadni, mert elvileg ha van Isten, akkor ő jó, ez pedig nem volna jó. Viszont ha a jó ember nem kerül pokolra, akkor mindegy, hogy hiszek-e benne vagy sem, mert nélküle (sőt, mindenki nélkül) is tudok jó lenni. Én alkotok, hiszek, teszek, szeretek anélkül is, hogy ezt valakiért vagy valamiért tenném. És ha más is így tesz, azt többre becsülöm annál, mint aki valamiért - tehát érdekből - teszi. Mintha már nem volna eredendően jó.

Amúgy pedig a görcsös pokolfélelem szerintem elég egoista dolog.

[ Szerkesztve ]

(#29) puttputt válasza LadyLorien (#26) üzenetére


puttputt
őstag

Nem kötekedés...
Arra van fogható bizonyíték, hogy nincs Isten?
(Azon kívül, hogy állítólag minden rossz tőle származik...,
viszont paradox módon akkor is "őt" hibáztatjuk, nem a semmit... :U )

maga a biblia pedig eltúlzott és tele van hazugságokkal
Kicsit erős kijelentés... és ez sem túl konkrét.
Nem takarózhatunk azzal, hogy vannak benne ellentmondások.
Másban is vannak. Az ember maga is szüntelen ellentmondás, van, hogy látszólagos, van, hogy valójában is...
Isten nem önmagát reprodukálta, hanem "hasonlót/*vele szemben lévőt (héber szövegkörnyezetből véve) teremtett. Olyat, aki képes "partner" lenni a teremtésben. Ez fontos alapvetés.
Isten és a róla szóló irományok "kutatásakor" (szemlélésekor) nem árt kezdetnek az emberre is "letekinteni".

A szöveg néhol valóban összevisszának tűnik...
Ez több szálról ered...:
Úgynevezett redakciós folyamatok által jött létre; azaz több rétegből.
Ezért vannak benne dublettek (duplikációk) és néhol kontradikciók. Sok a forrás, sok az író.
Nem a történetiséget kell mindenhol elsősorban figyelemmel kísérni, hanem a mögöttes hátteret (szimbolikát), a mondanivalót.
Amennyi negatívum van benne, annyi pozitív, életvezetést elősegítő...
Ajánlom a Sirák fia könyvét, a Zsoltárok könyvét kezdetnek...
Nem biztos, hogy a Levitákkal kell elsőre foglalkozni vagy más, direktebb szóösszetételű egységgel. :D
Emellett, nem nehéz benne "hibákat" találni, elég hosszú folyamat során alakult ki, kézről-kézre, szájról-szájra... Ahhoz képest...
Ami miatt a hagyományba bekerült; a hit szerint sugalmazás és kinyilatkoztatás általi létrejövetel.
Amit biztosan tudni illik az írókról és a szerkesztőiről, hogy Istenhez tartozni akaró, Istenhez közel álló személyiséggel rendelkeztek.
Persze, emberek maradtak így is..., nem az égből pottyant közénk a tekercs, legalábbis nem a szó szoros értelmében.
(Igaz, a mormonok erről másképp vélekednek..., ugye talmida? :) )

Szabad akaratomból döntöttem így
Ez meglepő fordulat, szóhasználat. Egész bibliai. :P

Kár rákényszeríteni másra a hitedet/döntésedet!
Ezzel (főleg a vastagítottal) viszont maximálisan egyetértek! :K
Az erőszak itt nem (sem) vezet sokra.
A hitet magát inkább lehetne erőltetni (persze siker az...), a vallás (mint szabadon választható), még a "megöröklés" után is módosítható. Az ember szabad döntése, hogy mit kezd magával, persze vállalnia kell bizonyos következményeket, kötelezettségeket.
Mi lenne a világból, ha mindenki azt tenné és úgy, akkor, amikor és ahogy neki tetszik?
Valamilyen számonkérésnek lennie kell. Úgymond, felelősség...

Ha így vállalod és ez a véleményed, amit tiszteletben kell tartani és ez nem azt jelenti, hogy amúgy velejéig romlott ember lennél... A "jótett helyében jót várj" végső soron isteni út...
Eleve furcsa, ha az egyház elítélné az olyan embert, aki kétkedik vagy aki nehezebben közeledik, vagy aki típusa szerint.. Nem vagyunk uniformizálva.
Ettől független szeretettel ajánlom, hogy állj ehhez az egészhez nyitottabban, mert hidd el, nem azért "találták ki", hogy ne a segítségére legyen az embernek (pláne a nehéz vagy túlontúl boldog pillanatokban).
Egyfajta mérce (~kánon=mérőkötél), aminek az a lényege, szándéka, hogy kéznél legyen és bele lehessen kapaszkodni, nem az, hogy mindenáron keressük rajta a csomót vagy elnyiszatoljuk.
Nem a bibliai szövegkontextus a tökéletesség, hanem az, amiről szól, illetve azok a törvények, dogmák, szertartások, amik abból alapul vannak véve.
Érdemes végighallgatni legalább egyszer egy katolikus és egy zsidó szertartást...
Majdnem minden textus a Szentírással van kapcsolatban. Na, az válogatott. Ott nem találnál "hazugságot". Meg kell ennek is adni az esélyt.

#28: A puszta "egybeesés" valóban kevés a "boldogsághoz". A görcsölés még kevésbé. Ahogy egy régi sztori mondja... mennyi választja el a hitet és a nemhitet, mennyivel nehezebb hinni mint nem hinni? Nem sok, nem sokkal... Kevés plusz, de mégis... A hit, imádság, Szentírás egyébként együtt szokott járni, mindenesetre tárgyalhatóak, gyakorolhatóak külön is, de ez kicsit olyan, mintha valaki csak kalapot venne fel, de inget és öltönynadrágot már nem az ünnepélyhez.

Jut eszembe... és ezzel zárom is... Krisztusra nem mint "szuperhősre" kell felnézni! Masszívan példakép. Ennyi bőven elég ahhoz, hogy a nem istenhívő is az ő útját járja.
Az már vallás és beállítódás kérdése, hogy Istenként tiszteli e az illető..., az már egy másik történet.
---

Remélem, nem bántódsz(ódtok) meg azon amit írtam..., ez is egy "véleményár", ráadásul nem is túl pragmatista..., ráadásul már késő is van. :) (Most értem haza, messziről, vidékről, úgyhogy, még egyszer elnézést...)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#30) talmida


talmida
Közösségépítő

puttputt, köszi az okos hozzászólást! :R

Lori Mindenekelőtt azt szeretném tisztázni, hogy itt, ebben a topikban senki senkit semmire nem kényszerít. :N Nem tudom, hogy honnan szedted, hogy bármit is eröltetnék? Иван-nak csak úgy tudok válaszolni, ha használom az ismereteimet. A hitet azért említettem, mert ez a kereszténység egyik kulcskérdése. :K Ezt nem lehet virágnyelven máshogy mondani, de nem is kell, mert ez nem káromlás és nem sértheti még a legérzékenyebb fülűeket sem. De tudom, hogy mi az, ami irritál téged is, mert, én sem Bibliával a kezemben születtem. Sajnos. :DDD Szóval teljesen meg tudom érteni a hitetlenség állapotában levőket.
Nem a térítgetés szándékával írtam, amit írtam, hanem az átéléseimet és a tapasztalataimat osztottam meg veletek. Nem kell olvasni, ha ennyire irritál a dolog. :B Szerintem mindenkinek joga van a véleményét elmondani, így gondolom, nekem is, természetesen mindenkit tiszteletben tartva. Ugye, Brutális eb? ;]

De rákényszerítéssel vádolni kicsit erős kifejezés, amikor te magad is azt hirdeted, hogy szabad akaratod van. :((( Én is ezt mondom. :K Azt is mondtam, hogy Isten senkire nem erölteti rá magát, megismerni is csak azután lehet, ha valaki direkt és nagyon akarja. Akkor mi a gond? :F Ha én se eröltetem, Isten meg pláne nem, akkor mitől félsz? Beszélni már csak szabad az embernek az átéléseiről a saját topikjában? ;]

De, ha valahol eröltetést vagy térítést láttál ebben az írásomban, akkor légyszíves pontosan mutass rá és törlöm (átírom) azt a részt. ;)

Folyt. Köv. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#31) Brutális eb válasza talmida (#30) üzenetére


Brutális eb
addikt

Tiszteletben tartottam.
De sajnálom egy már létrejöttekor is elavult istent imádni az mindig megmosolyogtat.
Ha annyira szeret akkor amit nekem adna adja inkább a nepáli éhező gyermekeknek akiknek a legyek eszik ki a szemüket.

[Ő biztosan jól lakik az úr szeretetével]

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#32) talmida válasza Brutális eb (#31) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Istenről ilyen közönségesen és primitíven nyilatkozni :(( rosszabb, mintha valaki fölmászna a St. Péter bazilika tetejére, ahol nagyítóval vizsgálgatná Michelangelo remekművét és közben fitymálgatná, hogy "ez az a híres mű?.. de, hát itt nem is látni semmiféle képet." :DDD És akkor még finom voltam. :B

Le kell szállni a magas "létráról" és fölnézni.., hogy megláthasd azt, Akit még nem ismersz.

Az éhező milliókról nem Isten nem gondoskodik. Ahhoz, hogy ezt megértsük, ismerni kell a szellemvilág keletkezését, rendjét, törvényszerűségeit és "játékszabályait", hogy az ember egy ici-picit is eligazodjon benne és ne értse totálisan félre.

Lehet, hogy összefüggéstelennek tűnik első látásra a válaszom, de olyan nagy a téma, amit át kéne fogni, hogy nehéz pár mondatos összefoglalóban érthetően fogalmazni... egy olyan világról, amit jelen élethelyzetünkben nem is tudunk 100%-osan érzékelni. Magam részéről a Bibliai állításokból indulok ki, amit a tudósok és történészek is elfogadnak. És amit ugyanakkor néhány teenager egy legyintéssel elintéz, mert tudni kell, hogy a teenagerek mindent jobban tudnak. ;]

Néhány alapvető ismerettel azért rendelkezni kell ahhoz, hogy picit is konyítsunk a témához. :B Ezért megkockáztatom, hogy szép lassan elkezdem (ill. közösen elkezdjük) kibontani a "fonalat"..Remélem ez, nem tűnik nagyképűségnek, mert mondanom sem kell, hogy én sem tudom mindenre a feleletet, de, amit megértettem, vagy úgy vélek, hogy megértettem, azt nagyon szívesen közreadom, másrészt ha mindenki beadja a gondolatai legjavát, akkor valószínű, hogy közelebb kerülünk az igazsághoz.

Ott kezdeném, hogy Isten maximálisan igazmondó, egy fikarcnyi hazugság sem származik tőle, következésképpen be kell tartania az ígéreteit..és be is tartja azokat. :K Itt most ismerni kéne Isten Ígéreteit. :B Ehhez nyújt segítséget a Biblia, mert ott vannak azok lejegyezve. És ne akadjunk fönt az esetleges ellentmondásokon, amiknek az okát puttputt olyan frappánsan érintette., ajánlanám újboli elolvasásra.

Isten másik fő tulajdonsága a hűségesség. Saját kijelentéseihez is maximálisan hűséges. Ez nekünk, embereknek elég fölfoghatatlan, akik lépten-nyomon megszegjük az ígéreteinket. :(( Vagy szebben mondva, nem tartjuk be a szavunkat. :(( De ez sehogy sem szép. :( És Isten nem ilyen. :(

Kezdetben Isten teremtette a világot Jézus Krisztus közreműködésével. Példabeszédek K. 8.fejezet 27. vers: "Mikor készíté az eget, ott valék..." Sokaknak ez is új lehet, mert sokan azt hiszik, hogy Jézus élete a földre való megszületésével kezdődött. :B

Ne haragudjatok, de most látom, hogy megint nagyon későre jár nálunk,... mennem kell aludni. Majd holnap ilyenkor, ill talán kicsit korábban folytatom. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#33) puttputt válasza Brutális eb (#31) üzenetére


puttputt
őstag

Jogos.
Neki az ember szeretetéből kell jóllaknia, aki Istenhívő.
Kb. ennyi.
Isten nem "nyúl" bele úgy a világfolyamatba, mint ahogy néha elvárnánk tőle...
(A filozófia szakszövegével: "mozdulatlan mozgató". Viszont, ezt tovább bontva azzal lehet "konklúzionálni", hogy: Minden miatta (mint első eredőtől), de nem általa (nem befolyásoltsága/max. a kegyelem...) által mozog.)
Ez nem a "lustaságából" ered, hanem pont a szabad akarat miatt.
Vajon a bizonyos fajta afrikai diktátorok is mind Isten nevében cselekszenek?
Megtehetnék egyáltalán, az életmódjuk miatt?
Mi köze van Istennek ahhoz, ha az, aki miatt ilyen állapotok vannak (egoista szupermágnások), szabad akaratából így vagy úgy cselekszik...
Nem kell olyan messzire menni egyébént, elég csak letekinteni pár pesti aluljáróba.

talmida: Ezt:
A feltámadása óta Jézus Krisztus is a Mennyben van, de elküldte a Szent Szellemet, Istennek a Szellemét, hogy tanácsolja, tanítsa és vezesse mindazokat, akik ezt igénylik.
érdemes lenne kiemelni... és melléje tenni az "ajtóban állok és kopogok"-at.
Valahol ez a lényege a szabad akarat iránt "esedező" kinyilatkoztatásnak. Ugye?
Fontos felfogás. Minden, csak nem erőszak.
Illetve (s ezzel be is fejezem); az egész vallásosság, istenhit 100%-osan alapja az alázatosságnak, ami előfeltétele a hitnek, a szeretetnek és a reménynek.
Valóban, enélkül is lehet tisztesen élni, de ezzel, ezekkel együtt sem lesz "gyengébb" az ember. Valahol ez a legfontosabb...

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#34) Иван válasza talmida (#32) üzenetére


Иван
őstag

Ez mind szép és jó, de mi (neked ateista, istennek kitartó ellenzék ;] , am szkeptikus vagyok) itt logikai érveket hozunk fel ellene, a józan észre hagyatkozva, te meg - már megbocsáss - de a többi fanatikushoz hasonlóan csak szajkózod, hogy ott a biblia, meg isten szeret meg blablabla, de érdemien nem próbálsz bizonyítani. Innentől kezdve komolytalan az egész. Nem érzem magam cinikusnak, inkább realistának és racionalistának. Minél többet gondolkozok, annál jobban belátom, hogy amit a biblia állít, az fals.

Az meg hogy a keleti vallások nem adnak feloldozást satöbbisatöbbi meg eleve kizárólagossá teszi a keresztények igazát. Na most honnan tudod, hogy ez igaz? Vagy hogy a muszlimok allahja az igaz isten? Mert te azt állítod? Hát úgy néz ki, ez a legerősebb érv. Hogy a keresztények ezt állítják. De mint látod, a világon van 5-6 nagy vallás, meg ezernyi kisebb. Akkor most vagy isten nagyon sokszínű, vagy csak az egyik igaz (így van 15-20% esélyed, hogy eltalálod az igaz vallást a nagyok közül), vagy egy se igaz.
De mint látod a keleti vallások egész más alapokra épülnek. Nem arra, hogy te vagy az alárendelt, hanem ezek filozófiai nézetek.

Olvasd el Szendi gábor könyvét: isten az agyban. Ott leír egy felmérést. A keleti vallások hívőit megkérdezték, mi lenne, ha bebizonyosodna, hogy hamis a hitük. Válasz áttérnének. Ugyan ez a keresztény apácáknál: tovább hinnének.
Tehát a keresztény ember feltétlen hívő, bele van nevelve ez a fajta alázat. A biblia eleve egy nevelő célzatú mű, amit gyakran kihasznált a vezető réteg (a középkorban pl a papság és nemesség), hogy a náluk tájékozatlanabbakat engedelmességre neveljék.

Innentől megkérdőjelezhető nekem már eleve ez az isten dolog. vagy ha ránézek a vatikánra és a ne légy kapzsi intésre, nevetnem kell....

Engem nem fog az meggyőzni, hogy más életét megváltoztatta. Mert honnan tudjam, hogy az egész nem egy placebó hatás? Szar volt az életet, bebeszélted magadnak ezt az isten dolgot, talpra álltál. és akkor most életed végéig tőle függesz? Szerintem csak szimplán volt erőd. És hidd el, engem jobban lenyűgöz ha valaki a saját akaraterejéből áll fel, mintha misztifikálná a dolgokat.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#35) Ivan15 válasza Иван (#34) üzenetére


Ivan15
senior tag

Mas területeken a lancszemek mar elismertek, a biblia (es mas nagy vallasi könyvek) a tarsadalmi fejlödesben, valtozasban csak lancszemek, annak a kornak egy lancszeme, amelyikben regen letrejöttek.
Konkretan a biblia elsö resze (oszöv.) egy kronika, amihez a kolostorokban kezzel törtenö atirasok soran a dolgok termeszeteböl adodoan meseszerü elemek is bekerültek, eredetileg tisztan egy kronika ertekrendi-utmutatasokkal.
Az ujszöv több meseszerü elemmel tamasztja ala a bemutatott ertekrendet, szinten az adott kor "divatja" szerinti ertelmezesben.

Ez illeszkedik abba, hogy kesöbb -sok 100 evvel kesöbb- a mesek szinten egy lancszemkent sem csak önmagukert meselnek hanem nevelesi cellal, ertekeket közvetitenek.
Vannak az ertekek (ezek meghatarozasa, elemei tükrözik mindig az adott kort) es eköre megy a meseben is egy törtenet, aminek vagy hihetönek kell lennie (kronika) vagy kesöbb lemondanak a törtenet felnött fejjel elvart hitelesiteseröl (ezek a kesöbbi mesek)
Kronikahoz tipikus pelda: megtörtent egy esemeny (csata stb.) amit megnyertek, leirjak a csatat egeszen hitelesen, aztan a vegen kihozzak, hogy nem szervezesi, hanem isteni együttmüködes okozta a gyözelmet= A kor szellemenek megfelelöen.

Van egy masik ag is, ami szinten a szent könyvekböl alakult ki, ezek a jogi könyvek (jogszabalyok). Ez egy ujkori lancszem, ahol a meseszerü elemekröl abszolut lemondva, csak megtörtent, esemenyek (esetek) es a hozzajuk tartozo iteletek (aktualis ertekrend) dokumentalt.

Nincs semmi baj a bibliaval, csak a helyen kell kezelni, egy folyamatban egy nagyon fontos lancszem. De eletet "felaldozni" a mai korban egy fejlett tarsadalomban ezekert a regi könyvekert tenyleg butasag.

Szoval nem rossz a biblia, a tovabbfejödes egyik fontos allomasakent egy "alapmü". Persze elolvasni nem kötelezö, vannak ma mar jobb könyvek is :D A mai bibliai kritika olyan, mintha ma egy regebbi technologiat helyeznenk a mai tudasunkkal elesben a merlegre, ami igy mar nem fer :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Brutális eb válasza talmida (#32) üzenetére


Brutális eb
addikt

Heheh szánalmas.
Természetesen amikor probléma van istenke semmiért nem vállal felelőséget.
"Isten maximálisan igazmondó
Na nem már ezt honnan tudod?(Mert leírta valaki,esetleg beszélsz vele?Imádom azt majd én tudom mentalitást)
Esetleg ha napi kontaktban vagy vele tolmácsolhatnád felé egy két emberke üzenetét,hogy jó lenne váltani mert fogynak a hívek és nem lesz hamarosan kinek a lelkét felzabálnia.Egyébként minden este felnézek és látom a csillagokat.Tudom,hogy nem vagyunk egyedűl.

"ismerni kell a szellemvilág keletkezését, rendjét, törvényszerűségeit és "játékszabályait", hogy az ember egy ici-picit is eligazodjon benne és ne értse totálisan félre.

Na az ilyen megmagyarázásokból szokottt olyan állfilozófikus katyvasz kerekedni,hogy én nem is szoktam beleszólni csak iszom egy sert és hallgatom a minndenki ismeri a tutit dumákat.

"ilyen közönségesen és primitíven nyilatkozni
Tipikus azért mert valaki nem nyal be az egyből primitív és közönséges.
A papjaitok primitívek akikről naponta derűl ki,hogy ártatlan kisfiukat szúrkálnak popóba. ;] :D

Puttputt!
"Mi köze van Istennek ahhoz, ha az, aki miatt ilyen állapotok vannak (egoista szupermágnások), szabad akaratából így vagy úgy cselekszik...
Nem kell olyan messzire menni egyébént, elég csak letekinteni pár pesti aluljáróba.

Aki gyereket csinál egy asszonynak szex nélkűl annak nehogymár ne legyen belszólása dolgokba.
Ja ,hogy a szex az mehet de éhező kisgyerekeken nem segítünk?
Farnkó egy isten csak az élvezet.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#37) Sethdobaloah válasza Иван (#34) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

szerintem te most a saját csapdádba sétálsz:)
A hit lényege az, hogy hiszel valamiben, amit nem tudsz megmagyarázni/bizonyítani. Ez a hit definíciója, az egyes számú axióma.
Kereshetsz logikai hibákat a Bibliában, a különböző felekezetek hitvallásaiban, akár a szerző cikkében, de ha nem fogadod el ezt az alaptételt, amiből mind kiindul, akkor nem fogsz tudni vitatkozni velük, és legfőképpen nem fogod tudni megcáfolni a hitüket.
Egyébként meg, a matematika értelmezi a nullával osztást, a bibliai ismereteid pontatlanok, így az idézeteid nem támasztják alá az érvelésed:P, és az egyházak/egyházi intézmények alapján az azokat vezető embereket, nem a mögötte lévő eszményt lehet elítélni.

...csak én vagyok helikopter?

(#38) puttputt válasza Brutális eb (#36) üzenetére


puttputt
őstag

Erre a kérdésre sosem gondoltam még így... :DDD
Érdekes megfontolás, az kétségtelen.

Nos, ezt max. annyival lehet magyarázni, hogy az "élvezetmentes szex" volt.
Pont ez a lényege, hiszen M. is szűz maradt. Nemde?
Már bocsánat. :D
Amúgy tényleg érdekes a felvetés...

Inkább Zeusz. Na, ő.. ;]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#39) Иван válasza Sethdobaloah (#37) üzenetére


Иван
őstag

Azon a szinten ahol én tartok matekban, nem értelmezem a nullával való osztást. Ameddig én tudom, a nullát azonosítják a végtelenül kicsi fogalmával is. Ráadásul a gépek se osztanak nullával. Lényegtelen, az 1=2 fogalmat nem lehet bebizonyítani :)

Nem is akarom megcáfolni a hitüket. Nincs mit megcáfolni ilyen fanatizmuson. Ennyi erővel kijelentem, hogy a sárga a legszebb szín. Cáfolj meg! A hit éppen ezért egy alacsonyabb rendű dolog, mint a tudomány. A tudomány mindenki számára azonos, tudása másokkal is közölhető. A hit meg arra épít, hogy vagy hiszek vagy nem. Isten még folyton teszteli a hitünket? Miért fontos neki, hogy higgyünk? Szabad akaratot adott? Vagy akkor még sincs szabad akaratom, mert ha nem is követek el bűnt, hinnem kell benne?

Akkor ráadásul primitívek vagyunk, mert nem vagyunk tisztában a spirituális meg szellemvilág anyámtyúkja tudja mijével.

És bocs, de nekem az nem elég, hogy talmida életét megváltoztatta, meg kapcsolatban van véle.

Nagyon beleakartok magyarázni mindenbe mindent, ami nincs ott. Az egész dolog úgy sántít ahogy van. Az előbbi HSZ-ekben már leírtam egy csomó dolgot...

brutális eb: +1

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#40) Sethdobaloah válasza Иван (#39) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Szerintem még mindig nem érted :)

Nem kötözködésként, de ha elfogadod hogy a matematikai tudásod véges ("Azon a szinten ahol én tartok matekban"), akkor várhatóan a tudásod minden egyéb téren is véges, és behatárolt. Akkor ebből következik, hogy nem tehetsz abszolút kijelentéseket. (ismerjük jól a tudomány történetét, voltak/vannak/lesznek elméletek amiket igaznak tart az emberiség egészen a cáfolásáig)

Nem ismerem talmidát, de a cikke nem arról szólt, hogy legyél vallásos, hanem arról, hogy neki mit jelent annak lenni.
Én sem mondom hogy legyél vallásos, csak arra kérlek, hogy ne tegyél olyan kijelentéseket, amiket végig sem gondolsz, és még alá sem tudsz támasztani.

Egyébként meg a személyeskedés ("alacsonyabb/magasabbrendű") megöli a vitát...

...csak én vagyok helikopter?

(#41) Иван válasza Sethdobaloah (#40) üzenetére


Иван
őstag

"Nem kötözködésként, de ha elfogadod hogy a matematikai tudásod véges ("Azon a szinten ahol én tartok matekban"), akkor várhatóan a tudásod minden egyéb téren is véges, és behatárolt."
Igen. Nahát? Ki hitte volna, nem vagyok mindentudó, tévedhetetlen! Gratulálok eme konklúzió levonásához!

"Egyébként meg a személyeskedés ("alacsonyabb/magasabbrendű") megöli a vitát..."
Ahogy az olyanok is megölik a vitát, hogy "ismerni kell a szellemvilág keletkezését, rendjét, törvényszerűségeit és játékszabályait".

Mert ez most mi? Ő honnan ismeri? Csak ne isten vagy a biblia sugallja neki, mert akkor falnak megyek.
Én sem mondom hogy legyél vallásos, csak arra kérlek, hogy ne tegyél olyan kijelentéseket, amiket végig sem gondolsz, és még alá sem tudsz támasztani.
Mit nem tudok nem alátámasztani? Szerintem ezen a fórumon egyedül ti nem tudtoks emmit alátámasztani, legkevésbé isten létezését.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#42) puttputt válasza Иван (#41) üzenetére


puttputt
őstag

Mert ez most mi? Ő honnan ismeri? Csak ne isten vagy a biblia sugallja neki, mert akkor falnak megyek.
Ő sem ismeri, vagy tudja, csak meg akarja ismerni.
Nagy a különbség. A Biblia nem valami "titkos tudás" forrása, amiből ha kivonjuk az "esszenciát", akkor hű de szentek és okosak leszünk...
A hit eleve nem az ismeretről szól. Feltételezi az ismeretet, de más szinteken mozog.
Kiegészíthetik egymást. Érdemes egymást kiegészíteniük, segíteniük.
Éppen ezért, a legegyszerűbb, legtanulatlanabb emberek sokszor sokkal fogékonyabbak magára a hitre (néhol a vallásra is), mint azok, akik "rengeteg" előismerettel és kellően kimunkált szkepticizmussal bírnak.
Azonban, a tudomány és a filozófia praeparatio evangelica, de ezek sosem fogják tudni helyettesíteni a hitet. A tudománynak ugyanúgy megvannak a korlátai, mert bár (ahogyan Einstein is vélte), elengedhetetlen a jobb megismeréshez és szükséges hozzá valami "felsőbb", ember alkotja, embertől származik. Meg lehet figyelni, melyik tudós imádkozik egy-egy munkája előtt. Nem véletlenül rendelik alá magukat "valaminek".
Ők nem szeretnek Istent játszani, főleg nem arra játszanak, hogy a saját Istenükként tündököljenek.

Szerintem ezen a fórumon egyedül ti nem tudtoks emmit alátámasztani, legkevésbé isten létezését.
Elég csúnya és bagatell lenne, ha ezen a "fórumon" bárki és a legteljesebb mértékig igazolná Isten létezését... :)

Sethdobaloah: +1, azzal kapcsolatban, hogy felesleges ezt a kérdést ilyen értelemben vitafórumra vinni... én sem vagyok úgymond "fanatikus", de igyekszem tiszteletben tartani más efféle jellegű hozzáállását is, legyen az "jobb" vagy "bal" oldal.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#43) Иван válasza puttputt (#42) üzenetére


Иван
őstag

Az hogy vannak tudósok, akik imádkoznak vagy hívők, mit bizonyít? Semmit :)

Pedálozhattok, de engem nem nagyon fogtok ilyen érvekkel meggyőzni semmiről. Már itt is leírták: istent nem tudom majd bebizonyítani. Arra én pedig reagáltam egy logikus magyarázattal.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#44) puttputt válasza Иван (#43) üzenetére


puttputt
őstag

Arra céloztam, hogy nem volt "káros" a működésükre. :)

A logika önmagában mit sem ér. A materializmus is ezzel "pedálozott", de nem igazán győzték meg egymást a felek...
Persze, azért, annyira mi sem voltunk logikátlanok...

Részemről értem és elfogadom az álláspontod, szerintem itt senki sem akar mindenáron megtéríteni... (talán csak talmida :) ).
Ez is egy személyes döntés, úgymond; privát szféra.
Tiszteletben kell tartani, ki kell "érdemeltetni".
Nem jön pillanatok alatt - rendszerint észrevétlenül... -, annak sem, aki ebben nevelkedik.
Évek kellenek ahhoz, hogy megérlelődjön. Akkor sem biztos, hogy...
Az evangelizációnak egyébként is addig érdemes terjednie, ameddig példát ad, ameddig szimplán megmutatja, vonzóvá teszi önmagát.
Ha már erőszakoskodva közeledik, az már akár kínos/káros is lehet.
Nagyon személyfüggő a "közeledés" és a rátalálás. Ha találkozol majd valakivel, aki fontos számodra és elfogadsz tőle valami efféle véleményt, az sokkal valószínűbb, minthogy egy fórumon... Persze, az indíttatást jó hogy megadhatja. Ha már foglalkoztat a téma, az már jó.
Sokan idáig sem jutnak el.

Egy kis mellékes, még az előzőekhez:
A Szent Iratok szerint sem azért lett Mária a "kiválasztott", mert egész nap azért imádkozott, hogy ő lehessen Isten Anyja. Egyszerűen normálisan, tisztességesen, megbízhatóan élt.
Így tud példa lenni, a mai napig.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#45) Algieba válasza művésznő4 (#23) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Szerintem az, amit a vallások istennek tartanak az Ősrobbanáskor kifordította önmagát és Világegyetemmé lett. Minden álma, vágya, gondolata itt rezeg most is, és minden, amit érzünk, tapasztalunk az maga az „isten”. Tehát mi magunk is „isten” vagyunk. Ezért tudunk (bár kicsiben) teremteni és gondolatainkkal, tetteinkkel formálni a világot. Tehát úgy, ahogy a vallások hirdetik, nincs isten.

***

Ilyen zeneszámos, film az életem, tapasztalatom nekem is volt. Október másodikán sétáltam hazafelé a buszmegállóból. A buszról leszállva ugráltam a rádióadók között, miközben azon merengtem, hogy semmi baj sincs azzal, hogy magányosan járom be életem útját. És ekkor megszólalt az egyik rádióadóból a Hooliganstől a Menj tovább:

„Kipróbált már az élet,
megéltél mit más soha még.
Nálunk nyár, nálad tél lett,
de nem ölt még meg mindig a jég.
Nincs hazád, csak a véred hajt.
Így élsz át ezer jót és bajt,
ha menni kell, tudom úgy is lépsz tovább…”

:DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#46) Sethdobaloah válasza Иван (#41) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Akkor még egyszer utoljára. A cikk nem akar senkit sem erőszakkal hitre nevelni.
TE szólítottad meg a szerződ a saját véleményeddel, amire reagált úgy ahogy akart/tudott.

Itt te vagy az agresszor:) Nem volt cél, hogy bárki is meggyőzzön téged, de te bizonygatod a saját igazadat, és becsmérelve írsz arról és azokról amiket nem értesz/nem ismersz/ nem értesz egyet velük.

Szerintem ezen a fórumon egyedül ti nem tudtoks emmit alátámasztani, legkevésbé isten létezését.: és mégegyszer, ha nem fogadod el az alapfelvetést, hogy a hit hitre alapul, és nem tudásra, akkor nem fogsz tudni előbbre jutni a vitában:)

Egyébként meg:

Te hiszel a tudományban. Tekintve hogy megérteni várhatóan sosem fogod (ez nem becsmérlés, én sem és az emberiség 99%-a sem) mondjuk a kvantum fizika jelenlegi kutatási területeit és eredményeit, és képzelj ide tetszőleges egyéb tudományágat.
Ez nem gond, csak vitaalapnak nem jó, ha úgy indulsz neki, hogy te nem hiszel, hanem tudsz.

...csak én vagyok helikopter?

(#47) Crystalheart válasza Sethdobaloah (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"mondjuk a kvantum fizika jelenlegi kutatási területeit és eredményeit" - a kvantumfizika lényegét el lehet magyarázni teljesen hétköznapi nyelven is, nem kell ahhoz Einsteinnek lenni, hogy megértsük. Te sem értheted meg teszemazt a Call of Duty fizikai motorjának algoritmusait, ha nem vagy programozó a szakterületen, mégis tudhatod, hogy megy és működik, ahogy működik. A filozófia különben sem az ismerethalmozás tudománya, hanem a bölcsességé.

[ Szerkesztve ]

(#48) talmida


talmida
Közösségépítő

Mindenekelőtt mindegyikőtök érdeklődését szeretném megköszönni, nagyra értékelem a figyelmeteket. :R

puttputt és Sethdobaloah, nektek külön köszönet is jár!! ;)

Mégegyszer hangsúlyozom, hogy nem provokatív szándékkal írtam, hanem elsősorban azoknak szántam, akiket ez a téma érdekel, de természetesen van válaszom ill véleményem azok számára is, akik nem értenek egyet velem.

Иван, ha elmondom a véleményemet, azt ne győzkődésnek vedd, :N hanem reagálásnak. Ha nem tetszik a válaszom, az is OK, :P én nem sértődöm meg rajta, de te se vedd térítgetésnek, ha a Bibliából idézek. ;) Egyszerűen nem lehet erről a témáról érdemben tárgyalni a Biblia nélkül. Ezt mindenkinek tudnia kell, aki a kereszténységgel kapcsolatos beszélgetésbe elegyedik. :B

Иван, a te kedvedért igyekszem nagyon logikusan levezetni a kereszténység alapelveit, feltéve, ha ez téged tényleg érdekel :F amik nélkül nem lehet érdemben "vitázni". Ha te elutasítod ezeknek a megismerését, akkor fölösleges is beszélgetnünk, mert akkor nem én, hanem te vagy az, aki a homokba dugja a fejét, és nem akar tudomást szerezni a történelmi tényekről. :B

Majd mondok konkrét csodákat is, amik az életemben történtek, amiket Isten velem tett, de először beszéljenek az általános, mindenki számára ugyanúgy elérhető infók.

Most pedig megpróbálom ott folytatni, ahol abbahagytam :B

Ismétlésképpen ;] kimásoltam pár sort egy régebbi írásomból :

Tehát a rendelkezésünkre álló hiteles források (Biblia és a korabeli történészek hitelesnek elfogadott lejegyzései) alapján tudnunk kell azt, hogy van olyan dolog, amit Isten nem tud megtenni. :)
ISTEN NEM TUD HAZUDNI, NEM TUDJA MEGTAGADNI MAGÁT ÉS NEM TUD HŰTLEN LENNI, vagyis, amit egyszer kimondott, azt mind meg is tartja. Ő nem olyan, mint az ember, hogy megmásítsa az ígéretét. Isten ragaszkodik minden szavához, hogy beteljesítse azokat. Isten hűséges, még akkor is, ha mi hűtlenkedünk.

Ezeket úgy kell elfogadni, mint a matematikában az axiómmákat. Ez az alap. Sokszor a Bibliában ezeket Isten mondja saját magáról, sokszor pedig az istenfélő követői. Csak néhányat idézek:
145. Zsoltár 17. v.
Igaz az Úr minden útjában, és minden dolgában kegyelmes.
1. János 1:5.
"...az Isten világosság és nincsen benne semmi sötétség."
1. Timoteus 2: 13.
"Ha hitetlenkedünk, Ő hű marad: Ő magát meg nem tagadhatja."
1 Korintus 1: 9.
"Hű az Isten.."

Mielőtt tovább folytatnám, szeretném megjegyezni azt, hogy amikor a Bibliából idézünk, jó, ha ismerjük a szövegkörnyezetet is :K , mert gyakran nagy melléfogások forrása a féligazság. Régen, eredetileg nem volt versekre és fejezetekre szabdalva a Biblia. Mindig meg kell bizonyosodnunk, hogy a történet vagy téma valóban arról szól, amit az az egy vers mond. :K Aztán az se mindegy, hogy a Biblia verseit ki mondja aq Bibliában. :DDD .. pl a Bibliában vannak csatajelenetek, vagy véres családi sztorik, amikből nem mindig az egyes mondatokat kell kiragadni, hanem az egész tanulságát. Sokszor az egyes "szereplők" épp ellenkező véleményen vannak, mint Isten, és nem a Biblia mondanivalóját fogja tükrözni, az, ha tőlük idéz valaki. ;] Ezért kell ismerni az egészet. :U Az egész ismerete nélkül nem nagyon illik nagyoskodva leszólni olyasmit, amiről fogalma sincs az illetőnek vagy csak féligazságokat tud belőle.

Sokan nem hisznek sem a pokol, sem az ördög létezésében. Pegig a gonoszság elég kézzelfogható szinte mindenütt. Иван szerint, hogyha Isten mindenható és jó, akkor már rég el kellett volna pusztítania az ördögöt. De komoly oka van annak, hogy ezt mégsem tette meg eddig. De lesz egy nap, amikor ezt is meg fogja tenni. :K

De miért nem semmisítette meg Isten az ördögöt azonnal, amikor az föllázadt?
Azért nem semmisítette meg Isten az ördögöt azonnal, mert Ő olyan (U)barátokat(/U) akar magának, akik saját szabad akaratukból követik Őt, nem pedig választási lehetőség nélküli kényszerből.

De nézzük meg ezt közelebbről. Ahhoz, hogy megértsük, hogy miért nem pusztította el eddig Isten a gonoszt, meg kell vizsgálnunk, hogy mi a bűn és hogy került elő? Sokaknak talán meglepő, de nem Ádám-Éva követte el az első bűnt. Sokkal korábban történt. Hogy ezt megértsük, ehhez vissza kell tekintenünk a múltba, amikor még Lucifer sem létezett.

Isten teremtette Lucifert is, mégpedig őt is szabad akarattal!! , aki egy becses dícséretvezető főangyal volt, és az angyalok milliárdjaival zengte Isten dícséretét. Békében és harmóniában élhetett volna a Mennyben ha föl nem fuvalkodott volna, nem irígyelte volna meg Isten dicsőségét, és nem akart volna nagyobb lenni, mint Isten.

Lucifer tehát föllázadt, ördöggé lett és föllázította az angyalok egyharmadát is.
A Mennyben egy háború volt, amit az ördög elveszített. Erről szól a Jelenések könyve 12. fejezete.

Természetesen Isten kipenderítette a szűrüket a Mennyből és kárhozatra ítélte őket és követőiket. Viszont nem végzett velük azonnal, mert amellett, hogy Lucifer Isten ellensége lett, Isten teremtményei ellen is vádaskodott. Erről olvashatunk a Jób könyvében is.

El lehet képzelni, hogy milyen nagy düh gyulladt benne, amikor levettetett a földre. A sértett mindig a nála gyengébben tölti ki a haragját. Az ördög és szellemi seregei is így minden földi lényt igyekeznek elhitetni, rossz útra téríteni, becsapni, engedetlenségre, lázadásra csábítani...bajba, bűnbe keverni.

Az ördög szellemi lény. Azért jött, hogy öljön, lopjon és pusztítson. Semmi jó nem származik tőle. Hazug, kegyetlen és vérengző..A gondolatokon keresztül támad.

A gondolat viszont az emberi testben cselekedetté formálódik, így fordulhat elő az, hogy valaki ördögi ötlettől vezérelve öl, lop, gyilkol, ...szinte az ördög jobbkezeként működve.

Az ember nem egy tehetelen báb. Mindenki képes lenne uralkodni a gondolatain, mert mindenkinek szabad akarata van. Foglyul kell(ene) ejtenie a gyűlöletet, haragot, szeretetlenséget és minden gyilkos ötletet. De mivel ezt nem teszi, ezért bűnbe jut, bűnben él az ember.

Mindezeket tudva, már érthetőbb, hogy minden bűn büntetésért kiált és el is nyeri a méltó bünetését. Ha egy ember vétkezik, annak meg kell halnia Isten igazsága szerint.

Direkt kihagytam az ember teremtését és még egy sereg említésre méltó dolgot, mert Иван kérdése miatt most főleg Luciferre koncentrálunk. ;]

Másrészt az emberiség történetét nem szabad csak a saját életünk éveiben mérni, hanem gondolni kell az előttünk éltekre és utánunk jövőkre is. Isten mindig az egészet látja, ezért ő előre gondolt a jövőben élő emberekre is, és miattuk nem pusztította el az ördögöt. Igen :K :DDD

Ugyanis az ördög azzal vádolta Istent, hogy a benne hívő emberek azért dícsérik Őt, mert minden jóval elárasztja őket, sőt már-már azt sugallja, hogy Isten bábokként mozgatja őket. Na, emiatt Isten kényesen ügyel arra, hogy soha senkire ne eröltesse rá magát, sőt ellenkezőleg, aki meg akarja őt találni, annak elég nagy árat kell fizetnie érte, a kitartó keresést, no meg a hit logikátlan útját...

Nagyon meg kell küzdeni mindenkinek a hitéért. :K

Hogyha Isten idő előtt elpusztítaná a gonoszt, akkor nem lenne rossz, csak jó, nem lenne választási lehetőségünk, és akkor jogosan vádolhatná Istent az ördög azzal, hogy azért dícsérik Őt a hívei, mert nem tudnak mi közül választani.

Lori, ez neked is érdekes, ugye?? :B Szóval Isten még egy jó darabig direkt megengedi, hogy a gonosz is kibontakoztathassa a tudását, és erejét, hogy mindenki a józan belátása szerint dönthessen a saját élete felől, --vagyis végül mindenki valahova tartozni fog, vagy az ördöghöz, vagy Istenhez. Az ezeréves királyság alatt meg lesz kötözve az ördög. De ennyire ne menjünk bele szerintem. :DDD

Nem Isten az okozója a rossznak, de direkt nem pusztítja még el ( idő előtt) a gonoszt, az emberek szabad akaratának tiszteletben tartása miatt. Nem lehet Istent vádolni a világban történő rossz dolgok miatt.

Mindezt csak röviden írtam le.

Az Ezékiel könyvében (Ezék. 28:12-19.) olvashatunk bővebben róla, de tudnunk kell azt is, hogy a Biblia elsősorban nem az ördöggel és annak lakhelyével foglalkozik,-ezért nincs is arról annyi szó benne--, hanem a mi megmenekülésünk történetével. De mivel erre vonatkozóan nem volt kérdés, most erre nem is térnék ki. :B

Tudom, hogy kimeríthetetlen téma, és nem is érintettem mindent..Jöhetnek a további bölcs hozzászólások. :B Én majd valamikor folytatom a válaszolgatást. :B
Mára ennyi.
:B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#49) zs569 válasza Algieba (#45) üzenetére


zs569
csendes tag

Kezdetben teremtette Isten az eget es a foldet.

Igy kezdodik a Biblia. Viszont ezelott tortent meg valami, amit sokan nem tudnak hova tenni: Isten ELORE ELTERVEZTE, hogy mi mikor es hogyan fog megtortenni a legaprobb reszletig. Ebben hisznek a Kalvinistak. En magam nem vagyok Kalvinista, de egyetertek ezzel a nezettel.

A Biblia azt irja, hogy JEZUS a vilag teremtese elott mar meghalt aldozatul az emberekert. Ez azt jelenti, hogy Isten ELEVE ELTERVEZTE ezt a tortenetet.

Nos, sokan nem ertik ezt az elvet, mivel abbol indulnak ki, hogy ISTEN JOSAGOS. Nem ebbol kell kiindulni, hanem abbol, hogy ISTEN SZERETET. A legnagyobb szeretet pedig a Biblia szerint az, ha valaki sajat eletet aldozza fel a masikert. Mivel Isten szeretet, ezert egy olyan tortenetet irt, amelyben egy aldozat tortenik. Istennek a szeretete abban nyilvanult meg, hogy felaldozta JEZUST ertunk azert, hogy mi megmenekuljunk. Ezt Isten tervezte, hogy igy tortenjen, mivel Isten szeretet. MEGMENEKULNI? MITOL? A legnagyobb szeretetet csak akkor lehet bemutatni, ha eleve letezik gonosz es letezik valami amitol meg kell menteni es letezik valami, ami meg akar olni.

Isten csak azert teremtett gonoszt, mivel szukseg volt a gonoszra. Nelkule nem lehetett volna bemutatni a szeretetet. A gonosz az olyan mint egy podium. Nem a podium az eloadasnak a kozpontja. Nem az a lenyeg. Az csak egy szukseges tartozek, amit a drama vegen ugyis elbontanak. A Biblia azt irja, hogy mindenkit Isten teremtett, meg a gonoszokat is az itelet napjara. De ebbol nem azt kell kovetkeztetni, hogy Isten gonosz, mivel gonoszat teremtett.

Mi tortenik akkor, ha valaki abbol indul ki, hogy ISTEN JOSAGOS? Ha valaki ezt akarja megmagyarazni, akkor egy lehetetlen vegeredmenyhez erkezik, ugyanis nem lehetseges az, hogy egy JOSAGOS MINDENHATO Isten tulajdonaban levo vilagmindensegben rossz dolgok is tortennek. Ez egy lehetetlenseg.

Ha mindent Isten eleve eltervezett, akkor hogyan letezik szabad akarat? Isten olyan mint egy film direktor vagy mint egy konyv iro. Mindent elore eltervezett es leirt, de amikor az emberek a moziba mennek megnezni az elkeszult filmet, akkor egy percig sem gondolnak arra film kozben, hogy a szineszek azt mondjak, amit elore meg kellett tanulniuk. A nezokozonseg azt latja es azt gondolja, hogy a filmben levo karaktereknek szabad akaratuk van. Igy letezik a szabad akarat.

Amikor meg akartak olni Jezust, a tanitvanyai aggodtak, de Jezus ezt mondta nekik: AZT HISZITEK HOGY EN KEPTELEN LENNEK IDEHIVNI EGY MILLIO ANGYALT, HOGY KISZABADITSANAK ENGEM EGY SZEMPILLANTAS ALATT? Ezzel alatamasztotta a tenyt, hogy SZABAD AKARAT LETEZIK. Jezusnak lehetosege volt arra, hogy egy pillanat alatt kiszabaduljon az ellensegeinek kezebol.

Isten egy olyan tortenetet keszitett, melyben sajat maga is szerepel. A tortenetben sajat magat mindenhol ugy hivja, hogy JEZUS, ami Heberul azt jelenti, hogy MEGMENTO. Tehat Isten egy olyan tortenetet irt, melyben o megmenti az emberiseget valami gonosztol. Miutan megirta a konyvet, egy szot szolt es az egesz tortenete valosagga valt. Semmelyik iro a vilagon nem kepes olyat csinalni, hogy egy szot szol es a sajat tortenete, amit irt valora valik es megtortenik. Erre csak Isten kepes.

Isten tortenete orokke tart. Ezt egy kicsit nehez megerteni teljesen. Az ember szinten orokkevalo. Mindenki orokke fog letezni. Egyesek a menyben masok a pokolban. A foldi elet es az itteni szenvedes es rossz, amit atel az ember az olyan rovid ido, hogy szinte semmi az orokkevalosaghoz kepest.

(#50) Иван válasza zs569 (#49) üzenetére


Иван
őstag

Ha mindent előre eltervezett isten, nem adott szabad akaratot. Szóval akkor ott egy argument invalid.

talmida: az, hogy leírod a bibliát meg idézgetsz belőle őőő, pontosan ezzel mit is akarsz elérni?

Ha isten a kimondott ígéreteit megtartja és mindig igazat mond, akkor ezzel már be is bizonyítottad, hogy nem mindenható :B

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.